О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 20 декабря 2009 года N 20/1 "Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 23 июля 2010 года N 27/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 августа 2010 года N 1753. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 13 декабря 2010 года N 30/17
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 13.12.2010 N 30/17
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата двадцатой сессии IV созыва от 20 декабря 2009 года № 20/1 «Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации 30 декабря 2009 года № 1734, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 12 января 2010 года, «Северный Казахстан» от 12 января 2010 года) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункте 1)
цифры «71 879 795,6» заменить цифрами «72 121 111»;
цифры «6 820 218» заменить цифрами «7 053 274»;
цифры «479 574» заменить цифрами «487 768»;
цифры «1 288» заменить цифрами «1 837»;
цифры «64 578 715,6» заменить цифрами «64 578 232»;
подпункте 2)
цифры «72 235 727,3» заменить цифрами «72 433 985,8»;
подпункте 3)
цифры «353 117,1» заменить цифрами «331 417,5»;
цифры «1 034 367,1» заменить цифрами «1 017 424»;
цифры «681 250» заменить цифрами «686 006,5»;
подпункте 4)
цифры «78 000» заменить цифрами «138 000»;
цифры «80 000» заменить цифрами «140 000»;
подпункте 5)
цифры «-787 048,8» заменить цифрами «-782 292,3»;
подпункте 6)
цифры «787 048,8» заменить цифрами «782 292,3»;
в пункте 12:
цифры «2 562 053» заменить цифрами «2 656 812»;
пункт 12-1 изложить в следующей редакции:

"2010-2012 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 20 желтоқсандағы N 20/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 23 шілдедегі N 27/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 9 тамызда N 1753 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 30/17 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.12.13 N 30/17 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 108-бабы, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың IV шақырымы жиырмасыншы сессиясының «2010-2012 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы» 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 20/1 шешіміне (2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 1734 мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2010 жылғы 12 қаңтардағы «Солтүстік Қазақстан», 2010 жылғы 12 қаңтардағы «Северный Казахстан» газеттерінде жарияланған) мына өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшада
«71 879 795,6» цифрлары «72 121 111» цифрларымен ауыстырылсын;
«6 820 218» цифрлары «7 053 274» цифрларымен ауыстырылсын;
«479 574» цифрлары «487 768» цифрларымен ауыстырылсын;
«1 288» цифрлары «1 837» цифрларымен ауыстырылсын;
«64 578 715,6» цифрлары «64 578 232» цифрларымен ауыстырылсын;
2) тармақшада
«72 235 727,3» цифрлары «72 433 985,8» цифрларымен ауыстырылсын;
3) тармақшада
«353 117,1» цифрлары «331 417,5» цифрларымен ауыстырылсын;
«1 034 367,1» цифрлары «1 017 424» цифрларымен ауыстырылсын;
«681 250» цифрлары «686 006,5» цифрларымен ауыстырылсын;
4) тармақшада
«78 000» цифрлары «138 000» цифрларымен ауыстырылсын;
«80 000» цифрлары «140 000» цифрларымен ауыстырылсын;
5) тармақшада
«-787 048,8» цифрлары «-782 292,3» цифрларымен ауыстырылсын;
6) тармақшада
«787 048,8» цифрлары «782 292,3» цифрларымен ауыстырылсын;
12 тармақта:
«2 562 053» цифрлары «2 656 812» цифрларымен ауыстырылсын;
12-1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

«Предусмотреть в областном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 242 624,8 тысяч тенге; возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2009 году, в сумме 7 491,2 тысяч тенге; возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов республиканского бюджета в сумме 10 570,8 тысяч тенге; погашение долга перед республиканским бюджетом по кредитам, выданным в 2010 году на поддержку специалистов социальной сферы на селе, в сумме 4 756,5 тысяч тенге согласно приложению 5»
приложение 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению (прилагается);

«Осы қаулыға 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттің шығыстары қаржылық жыл басына 242 624,8 мың теңге сомада қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2009 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден 7 491,2 мың теңге сомада және республикалық бюджеттен нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған 10 570,8 мың теңге сомада берілген нысаналы трансферттерді қайтару және 4 756,5 мың теңге сомада ауылдағы әлеуметтік сала мамандарын қолдауға 2010 жылы берілген, кредиттер бойынша республикалық бюджет алдындағы қарызды өтеу есебінен бекітілсін»;
көрсетілген шешімге 1, 5 қосымша осы шешімге 1, 5 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріледі).

28 309
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
746 166
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
609 894
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
136 272
261
Управление образования области
6 674 962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
67 285
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
839 521
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
6 284
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
13 968
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
348 466
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
93 837
008
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
410 024
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
81 456
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
89 853
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
622
016
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
380 664
017
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
189 992
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
173 946
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»
57 050
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 731 908
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

28 309
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
746 166
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
609 894
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
136 272
261
Облыстың білім басқармасы
6 674 962
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 285
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
839 521
004
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6 284
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13 968
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
348 466
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
93 837
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
410 024
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
81 456
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
89 853
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
622
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
380 664
017
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
189 992
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
173 946
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
57 050
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 731 908
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарындағы мемлекеттік білімдік тапсырысты іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

703 993
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
200 753
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
205 017
060
Подготовка и переподготовка кадров
298 065
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
782 258
271
Управление строительства области
883 603
037
Строительство и реконструкция объектов образования
883 603
5
Здравоохранение
11 951 612
253
Управление здравоохранения области
9 502 187
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
75 701
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
580 680
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
302 430
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
68 939
006
Услуги по охране материнства и детства
94 962
007
Пропаганда здорового образа жизни
63 844
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
8 319
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
1 355 325
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
3 892 507
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
301 984
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
30 502
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
608 585
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
20 549
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
837
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
18 542
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
83 707
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
329 946
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами

703 993
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200 753
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
205 017
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
298 065
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
782 258
271
Облыстың құрылыс басқармасы
883 603
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
883 603
5
Денсаулық сақтау
11 951 612
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
9 502 187
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
75 701
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
580 680
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
302 430
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
68 939
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
94 962
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
63 844
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
8 319
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан зердеп шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
1 355 325
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
3 892 507
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
301 984
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
30 502
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
608 585
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
20 549
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
837
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
18 542
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
83 707
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
329 946
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету

274 465
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
49 780
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
160 925
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
192 672
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
148 662
029
Областные базы спецмедснабжения
20 735
031
Материально-техническое оснащение государственных органов здравоохранения
876
032
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений медицинских организаций здравоохранения
10 500
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
755 234
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
50 979
271
Управление строительства области
2 449 425
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 449 425
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 870 961
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 373 455
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 918
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
283 074
003
Социальная поддержка инвалидов
119 795
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
154 830
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
32 045
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
729 871
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
22 166
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
146 637
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера

274 465
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
49 780
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
160 925
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
192 672
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
148 662
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
20 735
031
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының материалдық-техникалық жарақтандыру
876
032
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
10 500
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
755 234
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
50 979
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 449 425
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 449 425
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 870 961
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 373 455
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 918
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
283 074
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
119 795
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
154 830
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
32 045
013
Психоневрологиялық медициналық-
әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
729 871
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
22 166
015
Психоневрологиялық медициналық-
әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
146 637
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

174 359
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
3 289
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
240 000
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
15 876
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
323 095
032
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
25 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
38 500
261
Управление образования области

174 359
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 289
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
240 000
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15 876
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
323 095
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
25 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
38 500
261
Облыстың білім басқармасы

497 506
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
497 506
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 992 820
271
Управление строительства области
1 851 000
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
588 000
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
1 263 000
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
2 141 820
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
27 951
017
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
212 188
018
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
423 235
020
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
683 113
021
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-
коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
437 699
022
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
243 765
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
108 888
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
4 981
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 888 665
259
Управление архивов и документации области
190 106
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по управлению архивным делом

497 506
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
497 506
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 992 820
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 851 000
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
588 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 263 000
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 141 820
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 951
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
212 188
018
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
423 235
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді абаттандыру
683 113
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
437 699
022
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
243 765
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
108 888
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
4 981
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 888 665
259
Облыстың мұрағаттар және құжаттама басқармасы
190 106
001
Жергілікті деңгейде мұрағат ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

8 689 925
251
Управление земельных отношений области
47 835
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
27 835
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
20 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
426 856
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
50 063
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
362 124
006
Охрана животного мира
10 284
008
Мероприятия по охране окружающей среды
2 785
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 600
255
Управление сельского хозяйства области
6 836 831
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
65 641
002
Поддержка семеноводства
345 343
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
7 749
009
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
642 826
010
Государственная поддержка племенного животноводства
386 649
011
Поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
1 068 093
013
Повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 147 638
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
2 712 574
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
127 898
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии
204 099
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 027
032
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
71 400
033
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
35 700
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов

8 689 925
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
47 835
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 835
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
20 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
426 856
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 063
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
362 124
006
Жануарлар дүниесін қорғау
10 284
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
2 785
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 600
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
6 836 831
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 641
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
345 343
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
7 749
009
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
642 826
010
Асыл тұқымды мал шаруашылықты қолдау
386 649
011
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі мен сапасын арттыруды қолдау
1 068 093
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
1 147 638
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
2 712 574
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
127 898
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
204 099
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету
2 027
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
71 400
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
35 700
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

19 194
271
Управление строительства области
1 378 403
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
75 000
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов водного хозяйства
1 303 403
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 678 914
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
25 848
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
25 848
271
Управление строительства области
1 637 316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
35 420
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
500
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
1 601 396
272
Управление архитектуры и градостроительства области
15 750
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
15 750
12
Транспорт и коммуникации
2 924 159,1
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 924 159,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
37 529
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 147 541
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 085 879
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
6 000,1
012
Материально-техническое оснащение государственных органов
2 210
013
Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
220 000
015
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
275 000
016
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
150 000
13
Прочие
625 293,4
265
Управление предпринимательства и промышленности области
423 777
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
49 268
007
Реализация Стратегии индустриально-инновационного развития

19 194
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 378 403
022
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
75 000
029
Су шаруашылығының объектілерін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 303 403
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 678 914
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
25 848
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 848
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 637 316
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 420
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
500
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
1 601 396
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 750
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 750
12
Көлiк және коммуникация
2 924 159,1
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 924 159,1
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 529
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 147 541
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 085 879
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын демеу қаржыландыру
6 000,1
012
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
2 210
013
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
220 000
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
275 000
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
150 000
13
Басқалар
625 293,4
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
423 777
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 268
007
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын іске асыру