О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2009 года N 4-21-1 "О бюджете района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 2 августа 2010 года N 4-26-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 17 августа 2010 года N 13-3-122. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28 июня 2012 года N 68)
Сноска. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28.06.2012 N 68)
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата двадцать первой сессии четвертого созыва «О бюджете района на 2010-2012 годы» от 25 декабря 2009 года № 4-21-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-3-112 и опубликовано 22 января 2010 года в газетах «Айыртау таңы» и «Айыртауские зори») с изменениями и дополнениями, внесенными решением районного маслихата от 6 апреля 2010 года № 4-23-2 «О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2009 года № 4-21-1 «О бюджете района на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-3-113 и опубликовано 30 апреля 2010 года в газете «Айыртау таңы» № 18, 30 апреля 2010 года в газете «Айыртауские зори» № 18) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункте 1)
цифры «2 719 027» заменить цифрами «2 735 929»;
цифры «372 877» заменить цифрами «373 282»;
цифры «1 744» заменить цифрами «2 264»;
цифры «14 797» заменить цифрами «30 372»;
цифры «2 329 609» заменить цифрами «2 330 011»;
подпункте 2)
цифры «2 715 255,8» заменить цифрами «2 732 157,8»;
подпункте 3)
цифры «21 364» заменить цифрами «20 489,8»;
в строке «погашение бюджетных кредитов»:
цифру «0» заменить цифрами «874,2 тысячи тенге»;
подпункте 5)
цифры «-27 592,8» заменить цифрами «-26 718,6»;
подпункте 6)
цифры «27 592,8» заменить цифрами «26 718,6»;
в строке «погашение займов»:
цифру «0» заменить цифрами «874,2 тысячи тенге»;
в пункте 10:
подпункте 3)

Айыртау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы "2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" N 4-21-1 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 2 тамыздағы N 4-26-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 17 тамызда N 13-3-122 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2012 жылғы 28 маусымдағы N 68 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2012.06.28 N 68 хаты)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 109-бабының 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың төртінші шақырылымдағы жиырма бірінші сессиясының «2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 4-21-1 шешіміне, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 13-3-112 тіркелген және 2010 жылғы 22 қаңтарда «Айыртау таңы» және «Айыртауские зори» газеттерінде жарияланған), аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы «2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» № 4-21-1 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 6 сәуірдегі № 4-23-2 шешімімен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 13-3-113 тіркелген және 2010 жылғы 30 сәуірде «Айыртау таңы» № 18 және 2010 жылғы 30 сәуірде «Айыртауские зори» № 18 газеттерінде жарияланған) енгізілген өзгертулерімен және толықтыруларымен келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада
«2 719 027» саны «2 735 929» санымен ауыстырылсын;
«372 877» саны «373 282» санымен ауыстырылсын;
«1 744» саны «2 264» санымен ауыстырылсын;
«14 797» саны «30 372» санымен ауыстырылсын;
«2 329 609» саны «2 330 011» санымен ауыстырылсын;
2) тармақшада
«2 715 255,8» саны «2 732 157,8» санымен ауыстырылсын;
3) тармақшада
«21 364» саны «20 489,8» санымен ауыстырылсын;
«бюджеттік кредиттерді өтеу» жолында:
«0» саны «874,2 мың теңге» санымен ауыстырылсын;
5) тармақшада
«-27 592,8» саны «-26 718,6» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшада
«27 592,8» саны «26 718,6» санымен ауыстырылсын;
«займдарды өтеу» жолында:
«0» саны «874,2 мың теңге» санымен ауыстырылсын;
10-тармақта:
3) тармақшада

цифры «17 891» заменить цифрами «17 874»;
подпункте 10):
цифры «30 706» заменить цифрами «30 532»;
в пункте 12:
подпункте 2)
цифры «19 037» заменить цифрами «18 952»;
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
«8) 678 тысяч тенге – на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений.»;
приложения 1,5,6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению (прилагаются).

«17 891» саны «17 874» санымен ауыстырылсын;
10) тармақшада:
«30 706» саны «30 532» санымен ауыстырылсын;
12-тармақта:
2) тармақшада
«19 037» саны «18 952» санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) 678 мың теңге «Ұрпақтар қоры» тууды ынталандыру бойынша Бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік көмек төлеуге»;
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса берілді).

453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
9308
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
9308
2
Оборона
5944
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5944
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5441
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
287
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
216
4
Образование
1787672
464
Отдел образования района (города областного значения)
1787672
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7136
003
Общеобразовательное обучение
1641995
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
6500
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-
методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
14665
006
Дополнительное образование для детей
12254
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
78238
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
26884
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
148245
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148245
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
17560
002
Программа занятости
30813
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1445
005
Государственная адресная социальная помощь
12645
006
Жилищная помощь
258
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7160
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
944
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1400
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15628
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
32584
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
9308
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9308
2
Қорғаныс
5944
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5944
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5441
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
287
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
216
4
Бiлiм беру
1787672
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1787672
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7136
003
Жалпы білім беру
1641995
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6500
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
14665
006
Балаларға қосымша білім беру
12254
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
78238
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
26884
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
148245
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148245
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17560
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
30813
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1445
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12645
006
Тұрғын үй көмегі
258
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7160
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
944
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1400
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15628
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
32584
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету

4413
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
756
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
22639
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
328047
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11647
008
Освещение улиц населенных пунктов
9625
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
122
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1900
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18400
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
18400
467
Отдел строительства района (города областного значения)
298000
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
244249
006
Развитие системы водоснабжения
53751
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
62599
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
17186
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
17186
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26592
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
5731
003
Поддержка культурно-досуговой работы
12725
006
Функционирование районных (городских) библиотек
7809
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
327
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9269
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан

4413
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
756
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
22639
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
328047
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11647
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
9625
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
122
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1900
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18400
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
18400
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
298000
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
244249
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
53751
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
62599
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
17186
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
17186
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26592
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5731
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
12725
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
7809
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
327
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9269
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

8074
8067
7884
9594
9412
7138
7087
6884
7680
7622
7138
7087
6884
7680
7622
7018
6967
6764
7560
7502
120
120
120
120
120
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
936
980
1000
1914
1790
936
980
1000
1914
1790
936
980
1000
1914
1790
Приложение 3
к решению сессии районного маслихата
от 2 августа 2010 года № 4-26-1
Приложение 6
к решению сессии районного маслихата
от 25 декабря 2010 года № 4-21-1
Перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2010 год
№ п/п
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
Всего
7 160
в том числе:
1
Экскурсионные поездки (авиатуры) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и лицам приравненным к ним, труженикам тыла, награжденным медалью "За доблестный труд в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 г.г., вдовам воинов погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, жителям блокадного Ленинграда, многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа", "Куміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденных орденами "Материнская слава" I и II степени
446
2
Социальная помощь на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
706
3
Социальные льготы для посещения бани и парикмахерской участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним
648
4
Санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан: участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, инвалидам всех категорий, многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа", "Куміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденных орденами "Материнская слава" I и II степени, лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, героям Советского Союза, героям Социалистического труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
1 312
5
Социальная помощь студентам из малообеспеченных семей
240
6
Социальная помощь для обеспечения дополнительного питания гражданам больным активным туберкулезом
274
7
Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты расходов на коммунальные услуги

8074
8067
7884
9594
9412
7138
7087
6884
7680
7622
7138
7087
6884
7680
7622
7018
6967
6764
7560
7502
120
120
120
120
120
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
936
980
1000
1914
1790
936
980
1000
1914
1790
936
980
1000
1914
1790
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 2 тамыздағы
№ 4-26-1 шешіміне 3-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 4-21-1 шешіміне 6-қосымша
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген категорияларына төлем тізбесі
№ т\б
Атауы
Сома мың теңге
1
2
3
Барлығы
7 160
соның ішінде:
1
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларына, "1941-1945 ж.ж Ұлы Отан соғыс жылдарындағы еңбек ерлігі үшін" медалімен марапатталған тыл еңбеккерлеріне, Ұлы Отан соғысында ерлері қаза болған және қайта тұрмыс құрмаған әйелдерге, кәмелет жасқа толмаған концлагер тұтқындарына және блокадалы Ленинград тұрғындарына, көпбалалы аналарға, "Алтын Алқа", "Күміс Алқа" алқарымен марапатталған немесе ерте "Ана-Ері" атығын алған, сонымен қатар І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталғандарға, саяхатқа сапарға шығу (авиатурларға)
446
2
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілгендерге тістерін протездеуге әлеуметтік көмек
706
3
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға монша, шаштараз орындарына бару үшін әлеуметтік жеңілдіктер
648
4
Азаматтардың жекелеген категорияларына санаторий-курорттық ем: Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға, басқа категория тұлғаларына, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан соғысқа қатысқандарға теңестірілгендерге, барлық категория мүгедектеріне, көпбалалы аналарға, "Алтын Алқа", "Күміс Алқа" алқарымен марапатталған немесе ерте "Ана-Ері" атығын алған, сонымен қатар І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталғандарға, Қазақстан Республикасына сіңірген ерен еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға, Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік еңбек ерлеріне, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің кавалерлеріне, 1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС болған зілзаланың зардаптарын жоюға қатысқандардың қатарынан, Қазақстан Республикасына қоныс аудару үшін эвакуацияланған (өздері кеткендерге), эвакуацияланған күні құрсақта болған балаларды қоса есептегенде
1 312
5
Аз қамтылған отбасыларының студенттеріне әлеуметтік көмек
240
6
Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануды қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек
274
7
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтің шығындарын төлеу үшін әлеуметтік көмек