Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района Габита Мусрепова на 2010 год
Решение маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31 марта 2010 года N 17-4. Зарегистрировано Управлением юстиции района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области 27 апреля 2010 года N 13-5-109. Утратило силу - решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2010 года N 22-8
Сноска. Утратило силу - решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 20.12.2010 N 22-8
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан района имени Габита Мусрепова:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бань и парикмахерских в размере 400 тенге ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, на зубопротезирование в размере предоставленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики, металлопластики) один раз в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетным матерям, награжденными подвесками «Алтын алка», «Кумыс алка» или получившими ранее звание «Мать-героиня», а также награжденными орденами «Материнская слава» I и II степени, лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, на санаторно-курортное лечение один раз в год в размере стоимости путевки;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; лицам, награжденными орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденными орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; инвалидам первой, второй и третьей групп;  многодетным матерям, награжденными подвесками «Алтын алка», «Кумыс алка» или получившими ранее звание "Мать-героиня", а также награжденными орденами "Материнская слава" I и II степени; Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, на экскурсионные поездки один раз в год в размере стоимости путевки.

Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына 2010 жылда әлеуметтік жәрдем көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы N 17-4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 сәуірде N 13-5-109 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 20 желтоқсандағы N 22-8 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2010.12.20 N 22-8 Шешімімен
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік жәрдем көрсету:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштаразға баруға 400 теңге мөлшерінде ай сайын;
2) Ұлы Отан соғысы қатысушылары, мүгедектері және жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша оларға теңестірілгендерге тіс протездеуге әлеуметтік көмек берілген шот-фактурасына сәйкес (құнды металдар мен металло-керамикалық протездерден басқа) жылына бір рет тағайындалады;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ мәртебесі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар, «Алтын алқамен», «Күміс алқамен» марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналар, Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың (өз еркімен кеткендердің) және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға жылына бір рет жолдама құнына сай санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтік көмек;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, сондай-ақ мәртебесі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға; Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдар; І, ІІ, ІІІ топтағы мүгедектер; «Алтын алқамен», «Күміс алқамен» марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналар; Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері құрметті атағына ие болған адамдарға жылына бір рет жолдама құнына сай экскурсиялық сапар шегуге.

2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события
2) социальная помощь на зубопротезирование осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики, металлопластики) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в бюджете района по программе 451-007-000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов».
4. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней, после дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель ХVII сессии                   Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
И. Гроот                                   Б. Искакова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник отдела занятости
и социальных программ                      Н. Баракаев
9 апреля 2010 года

2. Анықтау:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне моншаға баруға және шаштараз қызмет үшін ай сайынғы әлеуметтік қөмек өтініш берген айынан тағайындалады және қайтыс болуына немесе ауданнан тыс жерге кетуіне байланысты тоқтатылады. Аталмыш оқиғалар туған жағдайда төлемдер айдан кейінгі айда тоқтатылады;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, сондай-ақ мәртебесі Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға тіс протездеуге әлеуметтік көмек, лицензиясы бар медициналық мекемесімен іске асады, тіс протездеу құны (құнды металдар мен металло-керамикалық протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырылған қаржы мөлшерде;
3) Жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдердің ақша қаражаты екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы алушының есеп шотына аудару жолымен іске асады, сәйкес банктік операциялар түрлерін жасай алтын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі лицензиясының болуы.
3. 451-007-000 «Жергілікті өкілетті орган шешімдері бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік жәрдем көрсету» бағдарламасы бойынша аудан бюджетінде қарастырылған қаржы мөлшерінде жергілікті өкілетті орган шешімдері бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік жәрдем көрсету бойынша қаржыландыру шараларын қамтамасыз ету.
4. Берілген шешім 2010 жылғы 1 қаңтарда пайда болған құқықтық қатынасқа қолданылады.
5. Осы шешім он күнтізбелік күн өткен соң бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихаттың
XVIІ сессиясының төрағасы                  хатшысы
И. Гроот                                   Б. Ысқақова
КЕЛІСІЛДІ:
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің басшысы            Н. Барақаев
9 сәуір 2010 жыл