О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 25 декабря 2009 года N 24/144 "О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31 марта 2010 года N 27/168. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Северо-Казахстанской области 22 апреля 2010 года N 13-6-144. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 11 января 2013 года N 01-21/9)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 11.01.2013 N 01-21/9)
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 25 декабря 2009 года № 24/144 «О районном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 13-6-136 от 20 января 2010 года), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункте 1)
цифры «1 839 397» заменить цифрами «1 914 001»;
цифры «1 628 352» заменить цифрами «1 702 956»;
подпункте 2)
цифры «1 833 517» заменить цифрами «1 912 426»;
подпункте 5)
цифры «- 8 901» заменить цифрами «- 13 206»;
подпункте 6)
цифры «8 901» заменить цифрами «13 206»;
в строке «используемые остатки бюджетных средств» цифру «0» заменить цифрами «4 305»;
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
«6-1. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 4220 тыс. тенге.»;
в пункте 7:
цифры «121 804» заменить цифрами «60 902»;
в пункте 8:
подпункты 4, 5 изложить в новой редакции:
«4) 702 тыс. тенге - на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
5) 17882 тыс. тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;»;
подпункте 8)

Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 24/144 "2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы N 27/168 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 22 сәуірде N 13-6-144 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 қаңтардағы N 01-21/9 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2013.01.11 N 01-21/9 хаты)
2008 жылдың 4 желтоқсанынан № 95-IV Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 109-бабына, 2001 жылдың 23 қаңтарынан № 148 Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағына, ауданның бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қолдаухаттары негізінде аудан мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы «2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» № 24/144 шешіміне (2010 жылғы 20 қаңтарда аймақтық реестр бөлімінде № 13-6/136 тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшадағы
«1 839 397» саны «1 914 001» сандарымен ауыстырылсын;
«1 628 352» саны «1 702 956» сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы
«1 833 517» саны «1 912 426» сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы
«-8 901» саны «-13 206» сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы
«8 901» саны «13 206» сандарымен ауыстырылсын;
пайдаланатын бюджеттік қаражат қалдықтары жолында «0» саны «4 305» сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 6-1 тармақшамен толықтырылсын:
«6-1. Жергілікті орындаушы органдарының резервін 4220 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
7-тармақта:
«121804» саны «60902» сандарымен ауыстырылсын;
8 тармақта:
4, 5 тармақшалары жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«4) 702 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету үшін;
5) 17882 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін;»;
8) тармақшадағы

цифры «14774» заменить цифрами «15372»;
подпункт 10 исключить;
подпункте 12)
цифры «9992» заменить цифрами «9707»;
дополнить подпунктами 13, 14, 15 следующего содержания:
«13) 45885 тыс. тенге – на капитальный, текущий ремонт объектов образования, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
14) 9681 тыс. тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
15) 15099 тыс. тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.»;
пункт 10 изложить в новой редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 4800 тыс. тенге - на информатизацию системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения);
2) 540 тыс. тенге - на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей награжденных подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получивших ранее звание «Мать-героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава» I и II степени, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, герои Советского Союза, герои Социалистического труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республике Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
3) 1102 тыс. тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
4) 20009 тыс. тенге – на текущее содержание организаций образования;
5) 22902 тыс. тенге - на капитальный, текущий ремонт объектов образования, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
6) 10000 тыс. тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках региональной занятости и переподготовки кадров.»;
в пункте 13 решения исключить слово «здравоохранения»;

«14774» саны «15372» сандарымен ауыстырылсын;
10 тармақшасы шығарылсын;
12) тармақшадағы
«9992» саны «9707» сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 13,14,15 тармақшаларымен толықтырылсын:
«13) 45885 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стртегиясын жүзеге асыру шеңберінде білім нысандарына күрделі және ағымдағы жөндеу өткізу үшін;
14) 9681 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтерінде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру үшін;
15) 15099 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде инженерлі-коммуникациялық инфражүйені жөндеу және елді мекендерді сәулеттендіру үшін.»;
10 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер қарастырылсын:
1) 4800 мың теңге – ауданның (облыстық маңызы бар қала) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру үшін;
2) 540 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер және кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілгендерге, жеңілдіктер және кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген басқа да тұлғаларға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналар, Қазақстан Республикасының алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар, Совет Одағының батырлары, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері, 1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС-інде апат зардабын жоюға қатысушылар арасынан көшіру күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда Қазақстан Республикасына шеттету және қоныс аудару аймағынан көшірілген тұлғалар үшін;
3) 1102 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмек төлеу үшін;
4) 20009 мың теңге – білім ұйымдарын ағымдағы ұстау үшін;
5) 22902 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде білім нысандарына күрделі және ағымдағы жөндеу өткізу үшін;
6) 10000 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде қала мен елді мекендерде көшелерді, аудандық маңызы бар автомобильді жолдарды жөндеу және ұстау үшін.»;
шешімнің 13-тармағынан «денсаулық сақтау» сөзі алынсын;

дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
«Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 4305 тыс. тенге согласно приложению 8.»;
дополнить пунктом 17-2 следующего содержания:
«Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат неиспользованных в течение 2009 финансового года целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в сумме 18,2 тыс. тенге, областного бюджета в сумме 0,8 тыс. тенге по бюджетной программе 452 006 «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов.»;
дополнить пунктом 17-3 следующего содержания:
«Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат использованных не по целевому назначению в течение 2009 финансового года целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в сумме 265,2 тыс. тенге, областного бюджета в сумме 612,6 тыс. тенге по бюджетной программе 452 016 «Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов.»;
приложения 1, 4, 6, 7 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению;
указанное решение дополнить приложением 8 согласно приложению 5 настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        В. Бондарев
Секретарь
районного маслихата                        Б. Шериязданов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 31 марта 2010 года № 27/168
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 24/144
Есильский районный бюджет на 2010 год
Категория
Сумма
(тыс.
тенге)
класс
подкласс
Наименование
Доходы

келесі мазмұндағы 17-1 тармақшамен толықтырылсын:
«Аудандық бюджет қаражатының қаржылық жыл басында жинақталған бос қалдықтары есебінен, 8 қосымшаға сәйкес 4305 мың теңге сомасында шығындар қарастырылсын.»;
келесі мазмұндағы 17-2 тармақшамен толықтырылсын:
«Аудандық бюджет шығындарында 452 006 «Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді қайтару» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2009 қаржылық жылдағы республика бюджетінен бөлінген 18,2 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен бөлінген 0,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылсын.»;
келесі мазмұндағы 17-3 тармақшамен толықтырылсын:
«Аудандық бюджет шығындарында 452 016 «Тағайындалған мақсаты бойынша пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2009 қаржылық жылдағы республика бюджетінен бөлінген 265,2 мың теңге сомасында, облыстық бюджетінен бөлінген 612,6 мың теңге сомасында тағайындалған мақсаты бойынша пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылсын.»;
көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 7-қосымшалары осы шешімде қоса берілген 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда мазмұндалсын;
осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес көрсетілген шешім 8 қосымшамен толықтырылсын.
2. Бұл шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       В. Бондарев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Б. Шериязданов
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 27/166 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 24/144 шешіміне 1-қосымша
Есіл ауданының 2010 жылға арналған бюджеті
санаты
Сомасы
(мың
тенге)
сынып
ішкі сынып
Атауы
Кірістер

16642
06
451
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
обязательными гигиеническими
средствами и предоставление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации инвалида
3886
019
Обеспечение проезда участникам и
инвалидам Великой Отечественной войны
по странам Содружества Независимых
Государств по территории Республики
Казахстан, а также оплаты им и
сопровождающим их лицам расходов на
питание, проживание, проезд для
участия в праздничных мероприятиях в
городах Москва, Астана к 65-летию
Победы в Великой Отечественной войне

16642
017
Мүгедектерді оңалту бағдарламасына
сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті
гигиеналық құралдармен қамтамасыз
етуге және ымдау тілі мамандарының,
жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
3886
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
елдері бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша жол
жүруін, сондай-ақ оларға және олармен
бірге жүретін адамдарға Мәскеу,
Астана қалаларында мерекелік
іс-шараларға қатысуы үшін
тамақтануына, тұруына, жол жүруіне
арналған шығыстарын төлеуді
қамтамасыз ету

702
020
Выплата единовременной материальной
помощи участникам и инвалидам Великой
Отечественной войны, а также лицам,
приравненным к ним, военнослужащим, в
том числе уволенным в запас(
отставку), проходившим военную службу
в период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских частях,
учреждениях, в военно-учебных
заведениях, не входивших в состав
действующей армии, награжденных
медалью "За победу над Германией в
Великой Отечественной войне 1941-1945
гг." или медалью "За победу над
Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести месяцев
в тылу в годы Великой Отечественной
войны к 65-летию Победы в Великой
Отечественной войне

702
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген, оның
ішінде майдандағы армия құрамына
кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан
бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек
аралығындағы кезеңде әскери
бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу
орындарында әскери қызметтен өткен,
запасқа босатылған (отставка),
«1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында
Германияны жеңгенi үшiн» медалімен
немесе «Жапонияны жеңгені үшін»
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты ай
жұмыс істеген (қызметте болған)
адамдарға біржолғы материалдық көмек
төлеу