Об организации оплачиваемых общественных работ в Мамлютском районе в 2010 году
Постановление акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19 марта 2010 года N 78. Зарегистрировано Управлением юстиции Мамлютского района Северо-Казахстанской области 22 апреля 2010 года N 13-10-108. Утратило силу - постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2010 года N 447
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27.12.2010 N 447
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5) статьи 7, пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень организаций, виды, объемы общественных работ(далее по тексту Перечень) согласно приложению.
2. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Мамлютского района Северо-Казахстанской области» осуществлять направление безработных граждан на общественные работы в соответствии с утвержденным Перечнем.
3. Оплату труда общественных работников, производить из средств местного бюджета в размере минимальной заработной платы, в соответствии Законом Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года «О республиканском бюджете на 2010-2012 годы».
4. Условия общественных работ определяются продолжительностью рабочей недели - пять дней с двумя выходными днями - суббота, воскресенье, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв - один час. Исходя из условий труда применяются гибкие формы организации рабочего времени, предусмотренные трудовым договором, заключаемые между работниками и работодателями.
5. Инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение спецодеждой, инструментами и оборудованием, выплата социальных пособий по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Признать утратившим силу постановление акимата Мамлютского района от 16 февраля 2009 года № 22 «Об организации оплачиваемых общественных работ» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации № 13-10-78 от 13 марта 2009 года), опубликованное в газете «Знамя труда» № 13 от 20 марта 2009 года.

2010 жылы Мамлют ауданында ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 19 наурыздағы N 78 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 22 сәуірде N 13-10-108 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 27 желтоқсандағы N 447 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық әкімдігінің 2010.12.27 N 447 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабының 1-тармағы 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 7-бабының 5) тармақшасына, 20-бабының 5-тармағына Қазақстан Республикасының «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоғамдық жұмыстардың көлемі, түрлері, ұйымдар тізімі (бұдан әрі мәтін бойынша - Тізім) қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Солтүстік Қазақстан облысының Мамлют ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі бекітілген Тізбеге сәйкес, жұмыссыз азаматтарды қоғамдық жұмыстарға жіберуді бастап жүзеге асырсын.
3. «2010-2011 жылдарға Республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Заңына сәйкес, қоғамдық қызметкерлердің еңбекақысы ең төменгі жалақы көлемінде белгіленіп жергілікті бюджет есебінен төленсін.
4. Жұмыс берушімен қызметкерлер арасында бекітілген қарастырылған еңбек шарты, қоғамдық жұмыс шарты екі демалыс күнімен (сенбі, жексенбі) 5 жұмыс күн ұзақтығымен анықталады, сегіз сағаттық жұмыс уақыты, түскі үзіліс - 1 сағат, еңбек шартын жұмыс уақытын ұйымдастырудың тұрақты нысаны қолданылсын.
5. Еңбек және техника қауіпсіздігін қорғау бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-саймандармен және жабдықтаумен, уақытша еңбекке жарамсыздық бойынша әлеуметтік төлем, зиянды төлеу, зақымдану немесе басқа бұзылған денсаулық себептеріне, зейнеткерлік және әлеуметтік қаржы бөлу Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жүргізілсін.
6. Мамлют ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 22 қаулысы (2009 жылғы 13 наурызда № 13-10-78 мемлекеттік тіркеу тізімінде тіркелген) күшін жойған деп танылсын, 2009 жылдың 20 наурызында № 13 «Знамя труда» газетінде жарияланған.

7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Бакеева С.Б.
8. Настоящее постановление акимата района вводится в действие со дня первого официального опубликования в средствах массовой информации
Аким Мамлютского района                    К. Калиев
Приложение
к постановлению акимата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 19 марта 2010 года № 78
Перечень организаций, виды, объемы общественных работ
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Мамлютского района Северо-казахстанской области от 12.05.2010 N 143
№ п/п
Наименование организации
Вид общественных работ
Объем работы
Количество рабочих мест
1.
Государствен-ное учреждение «Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»

7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.Б. Бәкеевке жүктелсін.
8. Осы қаулы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми бірінші рет жарияланғаннан күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Мамлют ауданының әкімі                     Қ. Қалиев
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 19 наурыздағы № 78
қаулысына қосымша
Қоғамдық жұмыстардың көлемі, түрлері, ұйымдардың тізімі
Ескерту. Косымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы  Мамлют аудандық әкімдігінің 2010.05.12 N 143 Қаулысымен
т/б №
Ұйымның атауы
Қоғамдық жұмыстардың түрлері
Қоғамдық жұмыстардың көлемі және нақты жағдайлары
Жұмыс орындарының
саны
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі

1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Посадка 500 деревьев, уборка территории 9000 метров квадратных. Подрезка 50 деревьев, вскапывание клумб-2900 метров квадратных, Скашивание травы вдоль дорог-5200 метров квадратных, побелка 60 опор, 60 заборов, ремонт заборов - 45 метров квадратных
9
2. Оказание помощи социальному работнику по уходу за больными одинокими престарелыми гражданами (покупка продуктов, медикаментов, уборка помещения)
6 человек
2
2.
Государствен-ное учреждение «Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Посадка 500 деревьев, уборка территорий 7000 метров квадратных, чистка снега 5000 квадратных метров, скашивание травы вдоль дорог 10300 метров квадратных, вскапывание клумб 1200 метров квадратных, побелка 15 опоров, 15 заборов - 100 метров квадратных
13
3.
Государствен-ное учреждение «Аппарат акима Краснознамен-ского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Посадка 450 деревьев, уборка территории населенных пунктов 12000 метров квадратных, чистка снега 350 метров квадратных, побелка 50 столбов, побелка 100 деревьев, подрезка 400 деревьев, скашивание травы вдоль дорог - 18400 метров квадратных, прополка клумб - 1500 метров квадратных
11
2. Оказание помощи по вопросам занятости и сбору необходимых документов при назначении государствен-
ных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет
Формирование 250 дел
1
4.
Государствен-ное учреждение «Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Уборка территории 18000 метров квадратных, чистка снега - 350 метров кубических, посадка 300 деревьев, вырубка ракиты - 100 метров квадратных, побелка 10 опоров, 10 заборов - 100 метров квадратных
4
2. Оказание помощи по вопросам занятости и сбору необходимых документов при назначении государствен-
ных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет
Формирование 220 дел
1
3. Оказание помощи в благоустройст-ве свалок
3000 метров квадратных
1
4. Оказание помощи в текущем ремонте дорог в населенных пунктах
3000 метров квадратных
2
5. Оказание помощи в заготовке дров, в доставке и разгрузке угля для малообеспечен-ных слоев населения
Заготовка 45 кубических метров дров, 50 тонн угля
2
6. Оказание помощи в обработке и подготовке к хранению документации
Формирование 100 дел
1
5.
Государственное учреждение «Аппарат акима города Мамлютка Северо-
Казахстанской области»

1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
500 ағаштарды отырғызу, 9000 шаршы метр аумақты жинау. 50 түп ағаштарды кесу, 2900 шаршы метр гүл егетін жерлерді қазу, 5200 шаршы метр жол жиегіндегі өсіп кеткен шөпті шабу, 60 тіреулерді ағарту, 60 тіреулерді, 45 шаршы метр қоршауларды жөндеу
9
2. Жалғыз басты ауыратын қарт азаматтарға әлеуметтік қыз
меткерлердің көмектесуі, азық-түлік, дәрі-дәрмек сатып алу, бөлмелерді жинау, қабырғаларды ағарту, еденді сырлау
6 адам
2
2.
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
500 ағашты отырғызу, 7000 шаршы метр аумақты жинау, 5000 шаршы метр қар тазалау, 10300 шаршы метр жол жиегіндегі өсіп кеткен шөпті шабу, 1200 шаршы метр гүл егетін жерлерді қазу, 15 тіреулерді, 15 ашаларды ағарту 100 шаршы метр
13
3.
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
450 ағаш отырғызу, 12000 шаршы метр селолық округтің аумағын жинау, 350 шаршы метр қар тазалау, 50 бағандарды ағарту, 100 ағашты ағарту, 400 ағаштың бұтағын кесу, жол жиегіндегі 18400 шаршы метр шөпті шабу, 1500 шаршы метр гүл егетін жердің шөбін жұлу
11
2. Жұмыспен қамту мәселесі бойынша және 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындауға қажетті құжаттарды жинауда көмек көрсету
250 істі қалыптастыру
1
4
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
18000 шаршы метр аумақты жинау, 350 текше метр қарын тазалау, 300 ағашты отырғызу, арам шөпті шабу - 1000 шаршы метр, 50 қаңғырған иттерді аулау, 10 тіркеулерді, 10 бағанды ағарту 100 шаршы метр
4
2. Жұмыспен қамту мәселесі бойынша және 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындауға қажетті құжаттарды жинауда көмек көрсету
220 істі қалыптстыру
1
3. Қоқыс тастайтын жерлерді, жайластыру көмек көрсету
3000 шаршы метр
1
4. Елді мекендердегі жолдарды жөндеуде көмектесу
3000 шаршы метр
2
5. Халықтың аз қамтылған топтарына көмір әкелуге және түсіруге көмек беру
45 шаршы метр отын, 50 тонна көмір
2
6. Құжаттарды өңдеу де және сақтауға дайындауда көмек көрсету
100 істі қалыптастыру
1
5.
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қ. әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі

1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Чистка снега - 250 метров кубических, уборка от мусора - 1000 метров квадратных, побелка 25 заборов, 25 опор, скашивание травы вдоль обочин 10400 метров квадратных, покраска 10 скамеек, чистка фонтана, вскапывание 25 клумб, побелка, подрезка 50 деревьев
89
2. Оказание помощи в благоустройст-ве парков
100 метров квадратных
4
3. Оказание помощи в благоустройст-ве свалок
25 метров квадратных
2
4. Оказание помощи в проведении мелиоративных работ, а также работ, связанных с весенними паводками
Очистка сточных труб от мусора - 100 метров квадратных
4
5. Оказание помощи в обработке и подготовке к хранению документации
Формирование 2100 дел
4
6. Оказание помощи в техническом обслуживании и документирова-нии, регистрации населения по месту постоянного жительства
Формирование 2000 дел
3
7. Оказание помощи в делопроизвод-
стве по обращениям на государствен-
ном языке
Перевод документов (текстов, писем, отчетов) – 1500 документов
2
8. Оказание помощи в заготовке дров, помощь в доставке и разгрузке угля малообеспеченных слоев населения

1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
250 текше метр қар тазалау, 1000 шаршы метр қоқысты жинау, 25 қоршауды, 25 тіреулерді ағарту, жол жиегіндегі 10400 шаршы метр шөпті шабу 10 орындықтарды сырлау, бүркекті тазалау, 25 гүл егетін жерді қазу, ағарту, 50 ағашты кесу
89
2. Саябақтар
дың аумағын жайластыруға және қорғауға көмектесу
100 шаршы метр саябақтың аумағын жинау
4
3. Қоқыс жинайтын жерді жайластыру
Қоқыс жинайтын жердің 25 шаршы метр аумағын тазалау
2
4.Мелиорациялық жұмыстар жүргізуде, сонымен бірге көктемгі су тасқынына байланысты жұмыстарда көмектесу
Сарқынды құбырларды қоқыстан тазалау – 100 шаршы метр
4
5. Құжаттарды өңдеу де және сақтауға дайындауда көмек көрсету
2100 істі қалыптастыру
4
6. Селолық елді мекендерде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету, құқық қорғау органдарына, отрядтарға көмектесу
2000 істі қалыптастыру
3
7. Мемлекеттік тілдегі өтініштер бойынша іс жүргізуде көмек көрсету
2000 істі құрау, құжаттарды (мәтіндерді, хаттарды, есептерді) аудару 1500 құжат
2
8. Отын дайындау, халықтың аз қамтылған топтарына көмір әкелуге және түсіруге көмек беру

Заготовка дров - 55 метров кубических, заготовка угля - 45 тонн
2
6.
Государствен-ное учреждение «Аппарат акима Воскресеновс-кого сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий.
2. Оказание помощи по вопросам занятости, сбору необходимых документов при назначении государствен-
ных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет
Посадка 50 деревьев, подрезка 50 деревьев, уборка населенных пунктов 16300 метров квадратных, скашивание травы вдоль дорог - 5000 метров квадратных, разбивка клумб - 1000 метров квадратных. Формирование 50 дел
10
1
3. Оказание помощи в заготовке дров, помощь в доставке и разгрузке угля для малообеспечен-ных слоев населения
Заготовка дров - 45 метров кубических, заготовка угля - 50 тонн
2
7.
Государственное учреждение «Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Очистка снега - 250 метров кубических, благоустройст-во территорий - 15000 метров квадратных, посадка саженцев - 30 штук, разбивка 30 цветников, побелка 25 опор, заборов - 100 метров квадратных
10

Отын дайындау 55 текше метр, көмір дайындау 45 тонна
2
6.
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
Ағаштарды егу, кесу, 50 ағаш, елді мекенді жерлерді жинау 16300 шаршы метр, жол жиегіндегі шөпті шабу - 5000 шаршы метр, гүл егетін жерлерді бөлу - 1000 шаршы метр
10
2. Жұмыспен қамту мәселесі бойынша және 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындауға қажетті құжаттарды жинауда көмек көрсету
50 іс құрау
1
3. Отын дайындауға халықтың аз қамтылған топтарына көмір әкелуге және түсіруге көмек беру
Отын дайындау 45 текше метр көмір дайындау 50 тонна
2
7.
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
Қар тазалау - 250 текше метр, аумақты қөгалдандыру және көріктендіру - 15000 шаршы метр, көшеттерді отырғызу, гүл егетін жерлерді бөлу - түп жас ағаштарды кесу - 30 Тіреулерді, қоршауларды ағарту - 25 дана 100 шаршы метр
10

2. Оказание помощи по вопросам занятости при назначении пособий, семьям, имеющим детей до 18 лет
Формирование 250 дел
1
3. Оказание помощи в текущем ремонте дорог в населенных пунктах
25000 метров квадратных
2
8.
Государствен-
ное учреждение «Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Уборка территорий 2000 метров квадратных, посадка 100 деревьев, скашивание травы вдоль дорог - 10400 метров квадратных, побелка 35 опор, заборов - 100 метров квадратных
12
9.
Государствен-
ное учреждение «Аппарат акима Ленинского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Уборка территорий 12000 метров квадратных, подрезка, посадка 10 деревьев, вскапывание клумб - 2140 метров квадратных, скашивание травы вдоль дорог 12100 метров квадратных
11
10
Государствен-
ное учреждение «Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий
Уборка территории от мусора 10000 метров квадратных, побелка 25 деревьев, подрезка 10 деревьев, скашивание травы вдоль дорог - 2000 метров квадратных
9
2. Оказание помощи в заготовке дров, помощь в доставке угля для малообеспечен-
ных слоев населения

2. Жұмыспен қамту мәселесі бойынша және 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындауда көмек көрсету
50 істерді қалыптастыру
1
3. Елді мекендердегі жолдарды жөндеуде көмектесу
25000 шаршы метр
2
8.
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
Аумақтарды жинау 2000 шаршы метр, 100 түп ағаш отырғызу, жол жиегіндегі шөпті шабу - 10400 шаршы метр, тіреулерді, бағандарды ағарту - 35 дана 100 шаршы метр
12
9.
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Ленин селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
Аумақтарды жинау 12000 шаршы метр, ағаштарды кесу, отырғызу, - 10 түп, гүл егетін жерлерді қазу - 2140 шаршы метр, Жол жиегіндегі шөпті шабу – 12100 шаршы метр
11
10
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
Қоқыстан аумақты тазарту 10000 шаршы метр, ағаштарды ағарту 25 дана, ағаштарды кесу 10 түп, жол жиегіндегі шөпті шабу – 20000 шаршы метр
9
2. Отын дайындауға халықтың аз қамтылған топтарына көмір әкелуге және түсіруге көмек беру

Заготовка дров - 50 метров кубических, заготовка угля - 85 тонн
2
11
Государственное учреждение «Аппарат акима Новомихайлов-ского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-
ве и озеленении территорий
Уборка территории - 10000 метров квадратных, посадка 15 деревьев, подрезка 15 деревьев, побелка 10 деревьев, 10 столбов - 50 метров квадратных
13
12
Государствен-ное учреждение «Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-
Казахстанской области»
1. Оказание помощи в благоустройст-ве и озеленении территорий

Отын дайындау - 50 текше метр, көмір дайындау - 85 тонн
2
11
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1.Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету
Қоқыстан аумақты тазарту 10000 шаршы метр, ағаштарды ағарту -15 дана, ағаштарды кесу - 15 түп, ағаштарды, тіреулерді ағарту, бағананы 10 дана 50 шаршы метр
13
12
«Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
1. Аймақтарды көгалдандыруда және көріктендіруде көмек көрсету

Уборка территории - 15000 метров квадратных,посадка 500 деревьев, побелка 200 деревьев, ремонт ограждений 100 метров квадратных, скашивание травы - 5000 метров квадратных
12
2. Оказание помощи в делопроизвод-
стве по обращениям на государствен-
ном языке
800 документов (перевод текстов, писем, отчетов)
1

Аумақтарды жинау -15000 шаршы метр, ағаш отырғызу – 500 түп, 200 ағашты ағарту - дана, 100 шаршы метр қоршауды жөндеу, 5000 шаршы метр шөп шабу
12
2. Мемлекеттік тілде түскен өтініштердің ісін жүргүзуде көмектесу
800 құжатты қалыптастыру
1