О районном бюджете Тимирязевского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года N 28/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 января 2011 года N 13-12-121. Утратило силу - решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 16 апреля 2012 года N 3/3
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2012 N 3/3
В соответствии со статьями 975 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 524 231 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 194 478 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 335 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала– 13 957 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 314 461 тысяч тенге;
2) затраты – 1 406 961,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 096,7 тысяча тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 20 629,7 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 533 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 127 500 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 127 500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 327,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –   30 327,3 тысячи тенге;
в том числе:
поступление займов – 45 124 тысячи тенге;
погашение займов – 25 033 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 236,3 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
на акцизы;
государственной пошлины.

2011-2013 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық маслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 28/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 24 қаңтарда N 13-12-121 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012 жылғы 16 сәуірдегі N 3/6 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.04.16 N 3/6 Шешімімен
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 975-баптарына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті 1, 2, және 3 қосымшаларға сай, оның ішінде 2011 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 1 524 231 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 194 478 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 335 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 13 957 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 314 461 мың теңге;
2) шығындар – 1 406 961,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 20 096,7 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 20 629,7 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу – 533 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 127 500 мың теңге;
оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 127 500 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылығы (профицит) – - 30 327,3 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –  30 327,3 мың теңге;
оның ішінде:
қарыздар түсімі – 45 124 мың теңге;
қарыздарды жабу – 25 033 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары - 10 236,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
2. Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексіне сәйкес 2011 жылға аудандық бюджеттің кірісі, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасқаны белгіленсін:
біржолғы талондар бойынша қызметін жүзеге асыратын, жеке тұлғалардан жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлік салығы;
жер салығы;
көлік қаражатына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздерге;
мемлекеттік баж.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 31/3
2-1. Норматив распределения доходов при расчете индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам и социального налога в размере 100 %.
Сноска. Пункт 2 дополнен пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 31/3
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет продажи земли и нематериальных активов;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет: поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
6. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2011 год в сумме
1 032 599 тысяч тенге.
7. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
8. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 134 391 тысяча тенге в следующих размерах:
1) 5 519 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 3 400 тысяч тенге – на оказание социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
3) 16 476 тысяч тенге – на развитие и реконструкцию водопроводных сетей в с.Тимирязево (2 очередь);
4) 42 059 тысяч тенге – на реконструкцию разводящих водопроводных сетей в с. Степное;
5) 12 203 тысячи тенге – на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
6) 3 736 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
7) 874 тысячи тенге – на организацию молодежной практики на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»;
8) 4550 тысяч тенге – на выплату денежных средств опекунам (попечителям ) на содержание ребенка-сироты (детей сирот), оставшегося без попечения родителей;
9) 523 тысячи тенге – на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
10) 7001 тысячи тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций;

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 31/3 Шешімімен
2-1. 100 % мөлшерде біржолғы талондар және әлеуметтік салық бойынша қызметтерді жүзеге асыратын, жеке тұлғалардан жеке табыс салығын есептеу кезіндегі кірістерді бөлу нормативі.
Ескерту. 2-тармақ 2-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 31/3 Шешімімен
3. Келесі салықтық емес түсімдер есебінен, аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
коммуналдық меншікте тұрған, мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
басқа салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жерді және материалдық емес активтерді сату есебінен;
мемлекеттік мекемеге бекітілген, мемлекеттік мүлікті сатудан.
5. Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген, бюджеттік несиелерді жабудан түскен түсімдер есебінен аудандық бюджеттің кірісі белгіленсін.
6. Аудандық бюджетте 2011 жылға облыстық бюджеттен берілген, бюджеттік субвенция 1 032 599 мың теңге сомасында қарастырылған есептелсін.
7. 2011 жылға аудандық бюджеттің орындалу барысы, 4-қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрға жатпайтындығы белгіленсін.
8. Аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер 134 391 мың теңге сомасында саналсын:
1) 5 519 мың теңге – эпизоотикаға қарсы шараларын өткізуге;
2) 3 400 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік салалар мамандарына әлеуметтік қолдау көрсетуге;
3) 16 476 мың теңге – Тимирязев с. су құбырлар торабын дамытуға және қайта құруға (2 кезек);
4) 42 059 мың теңге – Степной с. таратушы су құбырлар торабын қайта құруға;
5) 12 203 мың теңге – мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік жалпы білім беру тапсырысын іске асыруға;
6) 3 736 мың теңге – үйде оқытылатын, мүгедек – балаларды бағдарламамен қамсыздандыруға, құралдармен қамтамасыз етуге;
7) 874 мың теңге – «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарлама шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау үшін, жастар тәжірибесін ұйымдастыруға;
8) 4 550 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ақшалай қаражат төлемдері;
9) 523 мың теңге – мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік мамандардың қызметтерін ұсынуға;
10) 7001 мың теңге – мектеп мұғалімдерінің және мектепке дейінгі білім ұйымдары тәрбиешілерінің біліктілік санатына үстемақы көлемін ұлғайту»;

11) 1001 тысячи тенге – на частичное субсидирование заработной платы для оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020;
12) 6312 тысячи тенге – на создание центра занятости;
13) 6235 тысячи тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках занятости 2020;
14) 24 500 тысяч тенге – на досрочное погашение бюджетных кредитов;
15) 2 тысячи тенге – на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
9. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты из  областного бюджета в сумме 147 471 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 6 793 тысячи тенге – на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
2) 3 524 тысячи тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий для объектов образования;
3) 7 000 тысяч тенге – на завершение работ по реконструкции 12-квартирного коммунального жилого дома в с. Тимирязево;
4) 2 662 тысячи тенге – на реконструкцию разводящих водопроводных сетей в с. Степное;
5) 124 000 тысяч тенге – приобретение специализированной техники (автогрейдеров);
6) 2 587 тысячи тенге – на приобретение угля для государственных учреждений и государственных предприятий района;
7) 905 тысячи тенге – на внедрение системы электронного документооборота (СЭД).
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 06.10.2011 N 37/1
10. Учесть в районном бюджете на 2011 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета 20629,7 тысячи тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
11. - исключен решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
12. Обеспечить в 2011 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.

11) 1001 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсету үшін жалақысын жартылай субсидиялау;
12) 6 312 мың теңге – жұмыспен қамту орталығын құру;
13) 6 235 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарын дамытуға;
14) 24 500 мың тенге – бюджеттік кредиттерді мерзімінен өтеу үшін;
15) 2 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
9. Облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 147 471 мың теңге сомасы аудандық бюджетте есепке алсын, келесі мөлшерде:
1) 6 793 мың теңге – «Ұрпақ қоры» тууды ынталандыру бойынша Бағдарламалар шегінде әлеуметтік көмекті төлеуге»;
2) 3 524 мың теңге – білім беру нысандарын үшін ағаш жабынын өңдеу жөніндегі қызметтер, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы сигнализациясын орнатуға;
3) 7 000 мың теңге – Тимирязев с. 12-пәтерлік коммуналдық тұрғын үйін қайта құру бойынша жұмыстарын аяқтауға;
4) 2 662 мың теңге – Степной с. таратушы су құбырлар торабын қайта құруға;
5) 124 000 мың теңге – арнайы жасалған техникаларды сатып алуға (автогрейдерлер);
6) 2 587 мың теңге – ауданның мемлекеттік мекемелерге және мемлекеттік кәсіпорындар үшін көмір сатып алуға;
7) 905 мың теңге – электрондық құжаттар айналым жүйесін (ЭҚЖ) енгізуге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.10.06 N 37/1 Шешімімен
10. 10. 2011 жылға аудандық бюджетте ауылдық елді мекендердің әлеуметтік салалардағы мамандарына, әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 20 629,7 мың теңге бюджеттік несие саналсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
11. - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
12. 2011 жылы бюджеттік саладағы қызметкерлердің жалақы төлемі толық көлемде қамтамасыз етілсін.
13. Ауылдық (селолық) жергілікті жұмыс істеуші әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет және спорттың азаматтық қызметкерлерінің, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын, азаматтық қызметкерлердің жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларын жиырма бес пайыздан артық көтермелеу белгіленсін.

14. Установить в расходах бюджета района на 2011 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, на приобретение топлива в размере 2000 тенге.
15. Установить, что в расходах бюджета района на 2011-2013 годы предусмотрены бюджетные программы по каждому сельскому округу согласно приложениям 5, 6 и 7.
16. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2011 год согласно приложению 8.
17. Установить, что на 2011 год в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 9.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 31/3
17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и местного бюджетов, неиспользованных в 2010 году, согласно приложению 3.
Сноска. Пункт 17 дополнен пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 31/3
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель XXVIII сессии                 Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
В. Чигиринских                             Г. Шаяхметов
СОГЛАСОВАНО                                28 декабря 2010 года
Начальник государственного учреждения
«Налоговое управление
по Тимирязевскому району»                  А. Сутемгенов
Начальник государственного учреждения
«Отдел экономики
и бюджетного планирования
Тимирязевского района»                     Ж. Макенова
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата

14. 2011 жылға аудандық бюджет шығындарында ауылдық жерде тұратын, денсаулық сақтау, білім, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет мамандарына әлеуметтік көмек көрсетуге, отын сатып алу үшін, 2000 теңге мөлшерінде төлемдер белгіленсін.
15. 2011-2013 жылдарға арналған ауданның бюджет шығындарында 5, 6 және 7-қосымшаларға сай, әрбір селолық округ бойынша бюджеттік бағдарламалар қарастырылғаны белгіленсін.
16. 8-қосымшаға сай, 2011 жылға жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға төлемдер тізімі бекітілсін.
17. 2011 жылға аудандық бюджеттің құрамында 9 қосымшаға сай, мүгедектерді жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тіл мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға ассигнования қарастырылғаны белгіленсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 31/3 Шешімімен
17-1. 3-қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2010 жылы пайдаланылмаған республикалық және жергілікті бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. 17-тармақ 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 31/3 Шешімімен
18. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихаттың
ХХVІІІ сессия төрағасы                     хатшысы
В. Чигиринских                             Ғ. Шаяхметов
Келісілген                              2010 жылға 28 желтоқсан
«Тимирязев ауданы бойынша
салық басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        А. Сүтемгенов
«Экономика және бюджетті
жоспарлау бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Ж. Мәкенова
Аудандық мәслихат сессиясының

8 293
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
124
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
431
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
200
018
Капитальные расходы государственных органов
60
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5 820
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
5 650
004
Капитальные расходы государственных органов
170
2
Оборона
2 950
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 950
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2760
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
190
4
Образование
918 991
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
320
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
320
464
Отдел образования района (города областного значения)
918 671
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
5 914
003
Общеобразовательное обучение
841 387
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города районного значения)
5 025
006
Дополнительное образование для детей
27125
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
23933
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4550
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
3736
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования. За счет трансфертов из республиканского бюджета
7001
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
76 650
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 591
002
Программа занятости
12 060
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

8 293
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
124
004
Біржолғы талондарды беру және біржолғы талондарды өткізуден түскен соманы толық жинауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
431
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және іске асыру
200
018
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
60
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5 820
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 650
004
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
170
2
Қорғаныс
2 950
122
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 950
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2760
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
190
4
Бiлiм беру
918 991
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
320
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
320
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
918 671
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 914
003
Жалпы білім беру
841 387
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
5 025
006
Балалар үшін қосымша білім беру
27125
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
23933
015
Ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған, жетім баланы (жетім-балалар) және баланы (балаларды) ұстайтын қамқоршыларына (тәрбиешілеріне) ай сайынғы ақша қаражат төлемі
4550
020
Үйден оқытылатын мүгедек балаларды бағдарламамен қамсыздандыру, құралдармен қамтамасыз ету
3736
021
Мектеп мұғалімдерінің және білім беретін мектепке дейінгі ұйымдар тәрбиешілерінің біліктілік санатына үстемақы көлемін ұлғайту. Республикалық бюджеттен трансферттер есебінен
7001
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
76 650
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 650
001
Халық үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 591
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
12 060
004
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету

3397
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
91
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
535
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
65 387
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
25 713
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
25713
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 150
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 608
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
5 542
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 524
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
5 678
003
Поддержка культурно-досуговой работы
12788
006
Функционирование районных (городских) библиотек
7728
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
613
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
114
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1603
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21 323
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4 985
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
4985
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
16 338
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 091
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
900
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
347
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 169
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 169
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
5169
12
Транспорт и коммуникации
4 245
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
500
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах

3397
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
91
011
Елді мекендерді көркейту және жасылдандыру
535
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
65 387
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
25 713
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
25 713
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 150
001
Ақпарат, мемлекеттікті нығайту және әлеуметтік белсенді азаматты қалыптастыру облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
5 608
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 542
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 524
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 678
003
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
12 788
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
7 728
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілді дамыту
613
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
114
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1 603
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21 323
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4 985
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 985
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
16 338
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылық және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 091
005
Өлген малды көметін орындардың жұмыс істеуі (биотермикалық шұңқырлар)
900
007
Қаңғырып жүрген иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
347
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 169
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 169
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5169
12
Көлiк және коммуникация
4 245
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
500
013
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтеріндегі автомобильдік жолдардың қызмет етуін қамтамасыз ету

925 015
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города районного значения)
5 478
006
Дополнительное образование для детей
20464
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
27366
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
72 469
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72 469
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 941
002
Программа занятости
13 397
Расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1704
005
Государственная адресная социальная помощь
8 713
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5625
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
458
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
542
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10 608
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
12 195
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1286
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 304
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4 304
008
Освещение улиц населенных пунктов
3635
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
97
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
572
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
66 590
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
25 926
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
25926
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 619
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 690
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
5 929
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

925 015
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
5 478
006
Балалар үшін қосымша білім беру
20464
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
27366
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
72 469
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72 469
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 941
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
13 397
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
1704
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8 713
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5625
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
458
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
542
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
10 608
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
12 195
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
1286
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
4 304
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4 304
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
3635
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
97
011
Елді мекендерді көркейту және жасылдандыру
572
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
66 590
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
25 926
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
25926
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 619
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 690
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 929
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

29 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
5 713
003
Поддержка культурно-досуговой работы
13055
006
Функционирование районных (городских) библиотек
7820
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
619
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
122
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1716
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20 660
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5 035
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5035
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
15 625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 254
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
371
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 215
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 215
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
5215
12
Транспорт и коммуникации
4 607
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
600
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 007
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
4 007
13
Прочие
13 810
452
Отдел финансов района (города областного значения)
3 800
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3 800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 694
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
4 694
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
5 316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности

29 045
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 713
003
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
13 055
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
7 820
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілді дамыту
619
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
122
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1716
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20 660
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
5 035
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5035
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
15 625
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылық және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 254
007
Қаңғырып жүрген иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
371
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 215
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 215
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5215
12
Көлiк және коммуникация
4 607
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
600
013
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтеріндегі автомобильдік жолдардың қызмет етуін қамтамасыз ету
600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 007
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 007
13
Басқалар
13 810
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
3 800
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 694
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 694
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
5 316
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

49,6
5
Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты расходов на коммунальные услуги
389,1
6
Единовременная помощь остронуждающимся гражданам, попавшим в сложную жизненную ситуацию (пожар, стихийное бедствие, тяжҰлые формы заболеваний и другие - не более 10 тысяч тенге)
200
7
На выплату социальной помощи в рамках программы по стимулированию рождаемости "Фонд поколений"
10550
Итого
12348
Приложение 9
к решению сессии районного маслихата

49,6
5
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына коммуналдық қызмет шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмек
389,1
6
Қиын өмір жағдайына түсіп қалған (өрт, табиғи апат, аурудың ауыр түрімен ауырып қалған жағдайда және басқалар - 10 мың теңгеден артық емес) қатты мұқтаж азаматтарға біржолғы көмек
200
7
"Ұрпақ қоры" тууды ынталандыру бойынша бағдарлама шеңберінде әлеуметтік көмекті төлеуге
10550
Барлығы
12348
Аудандық мәслихат сессиясының