О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2010 года N 32/2. Зарегистрировано Управлением юстиции района Шал акына Северо-Казахстанской области 20 января 2011 года N 13-14-123. Утратило силу решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 6 марта 2012 года N 2/9
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 6.03.2012 N 2/9
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148-11 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011 – 2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1981739 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 197899 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3247 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1767243 тысяч тенге;
2) затраты – 1972629 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3573 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 3810 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15825 тысяч тенге в том числе:
поступление от продажи финансовых активов государства – 15825 тысяч тенге;
5) дефицит – – 10288 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 10288 тысяч тенге;
поступление займов – 52810 тысяч тенге;
погашение займов – 49237 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 35/1; от 20.06.2011 N 38/1; от 01.08.2011 N 40/1; от 21.11.2011 N 43/1
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налогов на собственность;
внутренних налогов на товары, работы и услуги;
обязательных платежей, взимаемых за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами.
Установить нормативы распределения доходов индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам и социального налога в размере 100 процентов районный бюджет.

2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы N 32/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 20 қаңтарда N 13-14-123 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2012 жылғы 6 наурыздағы N 2/9 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2/9 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексі 75-бабы 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-11 Заңы 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сай бекітілсін, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемде:
1) кіріс – 1981739 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 197899 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3247 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 13350 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 1767243 мың теңге;
2) шығындар – 1972629 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 3573 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 3810 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 15825 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатқаннан түскен түсімдер – 15825 мың теңге;
5) дефицит – – 10288 мың теңге;
6) бюджеттің дефицитін қаржыландыру – 10288 мың теңге;
займдардың түсуі – 52810 мың теңге;
займдарды жабу – 49237 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 35/1; 2011.06.20 N 38/1; 2011.08.01 N 40/1; 2011.11.21 N 43/1 Шешімдерімен
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен құрылды деп белгіленсін:
бір реттік талондар бойынша қызметтерін жүзеге асыратын, жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге ішкі салықтар;
заңды түрде маңызды әрекет жасағаны үшін және (немесе) оған уәкілетті мемлекеттік орган немесе лауазымды тұлғаның құжатты бергені үшін алынатын міндетті төлемдер.
Бір реттік талондар және әлеуметтік салық бойынша қызметтерді жүзеге асыратын жеке тұлғалардан жеке табыс салығын есептегенде кірісті бөлу нормативі 100 пайыз.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 35/1
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2011 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от государственной собственности;
прочих неналоговых поступлений.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от продажи основного капитала.
5. Утвердить поступление бюджетной субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района в сумме 1384332 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджетные программы города Сергеевка и сельских округов на 2011-2013 годы, согласно приложениям 5, 8, 9.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 35/1
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год согласно приложению 6.
8. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих органов государственного управления согласно приложению 7 в следующих размерах:
1) на «Общеобразовательное обучение» предусмотрено 211519 тысяч тенге в том числе на оснащение учебным оборудованием лингафонных мультимедийных кабинетов - 11082 тысяч тенге, на увеличение государственного заказа в дошкольных организациях образования - 68007 тысяч тенге, на обеспечение оборудованием рабочих мест детей инвалидов комплектом компьютерной техники и программного обеспечения - 3735 тысяч тенге, на выплату ежемесячных денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот)и ребенка (детей), оставшегося без попечителей 9223 тысяч тенге, на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования 9543 тысяч тенге за счет трансфертов из республиканского бюджета;
За счет средств из областного бюджета предусмотрено на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения для школ района 5024 тысяч тенге, на зарплату с отчислениями – 96588 тысяч тенге, на завершение капитального ремонта средней школы им.Ахметбекова - 8317 тысяч тенге;
2) на проведение противоэпизоотических мероприятий – 9969 тыс.тенге за счет средств республиканского бюджета;
3) на оказание социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 3246 тыс.тенге за счет трансфертов из республиканского бюджета;
4) на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы «Дорожная карта-2020» - 2340 тысяч тенге, на специальные социальные услуги нуждающимся гражданам на дому - 1327 тысяч тенге за счет трансфертов из республиканского бюджета;

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 35/1 Шешімімен
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрылады деп белгіленсін:
мемлекеттік меншіктен түскетін кіріс;
өзге салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі келесілер есебінен құрылады деп белгіленсін:
негізгі капиталды сатқаннан түскен түсімдер;
5. Облыстық бджеттен аудандық бюджетке берілген бюджеттік субвенция түсімі 1384332 мың теңге соммасында бекіілсін.
6. 5, 8, 9-қосымшаларға сай 2011-2013 жылдарға арналған Сергеевка қаласының және селолық округтердің бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 35/1 Шешімімен
7. 6 қосымшаға сай 2011 жылға арналған аудандық бюджетті нақтылау барысында қысқартылуға жатпайын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
8. 7 қосымшаға сай 2011 жылға мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан берілетін мақсатты трансферттер мен бюджеттік несиелер аудандық бюджетте келесі көлемде ескерілсін:
1) Жалпылай білім беруге» 211519 мың теңге қарастырылды, соның ішінде лингафонды мультимедиалық кабинеттерді оқу құралдарымен жабдықтауға - 11082 мың теңге, білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік тапсырысты арттыруға - 68007 мың теңге, мүгедек балалардың жұмыс орындарын кешекнді компьютер техникасымен және бағдарламалық қамтамасыз ету құралдарымен қамтамасыз етуге - 3735 мың теңге, жетім баланы (жетім балаларды) және қараусыз қалған баланы (балаларды) ұстауға қамқоршыларға (қорғаушыларға) ай сайынғы ақшалай қаржы төлеуге - 9223 мың теңге, білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарының тәрбиешілері мен мектеп мұғалімдеріне, біліктілік санаттарына үстем ақы көлемін арттыруға 9543 мың теңге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен;
Облыстық бюджет қаржысы есебінен аудан мектептеріне өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы дабыл орнатуға 5024 мың теңге, аударылымдарымен жалақыға – 96588 мың теңге, Ахметбеков ат. орта мектептің күрделі жөндеуін аяқтауға - 8317 мың теңге;
2) Республикалық бюджет қаржысы есебінен эпизоотикаға қарсы іс-шараларға 9969 мың теңге;
3) Селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау көрсетуге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен 3246 мың теңге;
4) «Жол картасы-2020» бағдарламасы аясында аймақта жеке кәсіпкерлікті қолдауға - 2340 мың теңге, мұқтаж азаматтарға үйде арнайы әлеуметтік көмек көрсетуге - 1327 мың теңге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен;

5) бюджетные кредиты на реализацию мер по социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов 22255,0 тысяч тенге, на строительство и (или) приобретение жилья в соответствии с Программой занятости 2020 - 49000 тысяч тенге за счет трансфертов из республиканского бюджета;
6) на программу развития выделено из областного бюджета – 7000 тыс.тенге на строительство одного дома в г.Сергеевка.
7) за счет средств из областного бюджета предусмотрено на приобретение угля 3426 тысяч тенге.
8) «Фонд поколений» - 25478 тысяч тенге за счет средств из областного бюджета.
9) за счет трансфертов из республиканского бюджета - на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров, частичное субсидирование заработной платы, обучению предпринимательству, предоставление субсидий на переезд, создание центров занятости 8457 тысяч тенге, в том числе: 2145 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы; 6312 тысяч тенге – на создание центров занятости.
10) за счет трансфертов из республиканского бюджета на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 - 17500 тысяч тенге.
11) за счет средств из областного бюджета предусмотрено на Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц 15000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 35/1
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме – 1000 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2011 год по программе 451.007.000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» согласно приложению 4.
11. Обеспечить в 2011 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
12. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
13. Установить в расходах бюджета на 2011 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в размере одного месячного расчетного показателя.

5) Селолық елді мекендерде әлеумет саласы мамандарын әлеуметтік қолдау бойынша шараларды жүзеге асыруға бюджеттік несиелер - 22255,0 мың теңге, Жұмыспен қамту - 2020 Бағдарламасына сәйкес үй құрылысы және (немесе) сатып алуға - 49000 мың теңге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен;
6) даму бағдарламасына облыстық бюджеттен Сергеевка қ. бір үйдің құрылысына – 7000 мың теңге.
7) облыстық бюджет қаржысы есебінен көмір сатып алуға 3426 мың теңге қарастырылды.
8) «Ұрпақ қоры» - 25478 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін қаржы есебінен.
9) Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - кадрларды кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілігн арттыруға, жалақыны бөлшекті несиелеу, кәсіпкерлікке оқыту, көшуге несие беру, жұмыспен қамту орталықтарын құруға 8457 мың теңге, соның ішінде: 2145 мың теңге – жалақыны бөлшекті несиелеу; 6312 тысяч тенге – жұмыспен қамту орталықтарын құруға.
10) 2020 жұмыспен қамту Бағдарламасы аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 17500 мың теңге.
11) Облыстық бюджет қаржысы есебінен заңды тұлғалардың жарғылы қорын құру немесе арттыруға 15000 мың теңге қарастырылған.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 35/1 Шешімімен
9. 2011 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві – 1000 мың теңге соммасында бекітілсін.
10. 4 қосымшаға сәйкес «Жергілікті өкілет органдарының шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір санатына әлеуметтік көмек» 451.007.000 бағдарламасы бойынша 2011 жылға арналған жергілікті өкілет органдарының шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір санатына төлемдердің тізімі бекітілсін.
11. 2011 жылы бюджеттік сала қызметкерлерінің еңбек ақысын төлеу толық көлемде қамтамасыз етілсін.
12. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттағы азаматтық қызметкерлерінің лауазымдық ақылары мен тарифтік ставкалары қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің лауазымдық ақысы мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайыздан артығырақ белгіленсін;
13. Селолық елді мекенде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына әлеуметтік көмек көрсетуге 2011 жылға бюджет шығындарында отын сатып алу бойынша бір айлық есептік көрсеткіш көлемінде төлемдер белгіленсін.

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 35/1
13-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2010 году, согласно приложению 10.
Сноска. Пункт 13 дополнен пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 35/1
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель ХХХII сессии                  Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
З. Курманкулов                             Н. Дятлов
Приложение 1
к решению XXXII сессии
маслихата района Шал акына
от 23 декабря 2010 года № 32/2
Бюджет района Шал акына на 2011 год

Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 35/1 Шешімімен
13-1. 10-қосымшаға сай қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаржының бос қалдығы және 2010 жылы пайдаланылмаған, республикалық және облыстық бюджеттің мақсатты трансферттерін қайтару есебінен аудан бюджетінде шығындар қарастырылған.
Ескерту. 13-тармақ 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2011.03.28 N 35/1 Шешімімен
14. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан күшіне енеді.
Аудандық мәслихаты                         Аудандық мәслихаттың
ХХХІІ сессиясының төрағасы                 хатшысы
З.Е. Құрманкұлов                           Н.Г. Дятлов
Шал ақын ауданы мәслихатының
2010 жылғы 23 желтоқсандағы XXXII
сессиясының № 32/2 шешіміне
1-қосымша
2011 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті