О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2010 года № 335-XXХIV. Зарегистрировано Управлением юстиции Курмангазинского района Атырауской области 19 января 2011 года за № 4-8-198. Утратило силу - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14 марта 2013 года № 147-V
Сноска. Утратило силу - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.03.2013 № 147-V
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-ІІ "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный Маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 555 740,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 606 531,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 781,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 485,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 924 943,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 584 720,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 078,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 255,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -55 143,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  55 143,0 тысяч тенге.
Поступление займов - 22 255,0 тысяч тенге;
Погашение займов - 0 тысяч тенге;
Используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2011 № 451-ХХХХІV (вводится в действие с 1 января 2011 года).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2011 год формируются в соответствии с "Бюджетным кодексом Республики Казахстан" за счет следующих налоговых поступлений:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и на дизельное топливо;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
госпошлина.
Неналоговые поступления:
доходы поступающие от государственной собственности;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными органами, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимся и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочие неналоговые поступления, поступающие в местный бюджет.
Поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков и имущества закрепленного за государственными учреждениями, финансируемые из местного бюджета.
поступления от продажи земельных участков;
поступления от продажи земли и нематериальных активов.

Ауданның 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 14 желтоқсандағы № 335-XXХIV шешімі. Атырау облысы Құрманғазы ауданының әділет басқармасында 2011 жылғы 19 қаңтарда № 4-8-198 тіркелді. Күші жойылды - Құрманғазы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 14 наурыздағы № 147-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Құрманғазы аудандық мәслихатының 2013.03.14 № 147-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағын басшылыққа алып, 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес аудандық Мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2011–2013 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 5 555 740,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 606 531,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 9 781,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 14 485,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 4 924 943,0 мың теңге;
2) шығындар - 5 584 720,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 26 078,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 22 255,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -55 143,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 55 143,0 мың теңге;
қарыздар түсімі - 22 255,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.02.25 N № 377-ХХХVIІ; 2011.04.08 № 384-ХХХVІІІ; 2011.08.22 № 413-XXXXІ; 2011.11.14 № 442-ХХХХІІІ; 2011.12.14 № 451-ХХХХІV Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудан бюджетінің табыстары "Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне" сәйкес келесідей салықтық түсімдер есебінде жасақталатыны белгіленсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
Салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жер учаскелерін сатудан, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсім;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жерді және материалдық емес активтерді сатудан түсетін түсімдер.

3. Утвердить общую сумму норматива всех государственных налоговых поступлений, поступающих в 2011 году в районный бюджет в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц осуществляющих деятельность по разовым талонам -100 процентов;
по социальному налогу – 50 процентов.
4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
5. Сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
6. Установить на 2011 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2648895 тысяч тенге.
7. Установить для специалистов, работающих в сельской местности в сфере образования, здравоохранения, культуры, социальной сферы и спорта зарплаты и ставки превышающие ставки специалистов с городской местности в размере 25 процентов.
8. Установить в размере 5 000 тенге социальную помощь для приобретения топлива специалистам образования, здравоохранения, культуры и социального обеспечения, проживающих в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2011 год в сумме 2000,0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на материальные обеспечение детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 5 245,0 тысяч тенге.

3. Аудан бюджетіне барлық мемлекеттік салық түсімдерінен 2011 жылғы түсетін жалпы сома нормативі келесі мөлшерде бекітілсін:
жеке тұлғалардың төлем көздерінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;
жеке тұлғадан жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан - 100 пайыз;
бір реттік талон бойынша, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.
4. Тиісті бюджеттің кірісіне:
Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кірістер сыныптамасының "әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
5. Жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
6. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2011 жылға - 2 648 895,0 мың теңге болып белгіленсін.
7. Ауылдық жерде жұмыс жасайтын білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамту, мәдениет және тіл дамыту мамандарына қала жағдайында қызметтің осы түрімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда 25 пайыз жоғары жалақылар мен ставкалар белгіленсін.
8. Ауылдық жерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет саласындағы мамандарға отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету 5 000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
9. 2011 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 2 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2011 жылға аудандық бюджетте үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге 5 245,0 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

11. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2013 годы в сумме 49634 тысяч тенге, в том числе:
16 388 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях, основного среднего и общего среднего образования;
33 246 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений основного среднего и общего среднего образования;
12. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на бюджетные кредиты для приобретения жилья в целях реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 26 078,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2011 № 451-ХХХХІV (вводится в действие с 1 января 2011 года).
13. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 4 296,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2011 № 451-ХХХХІV (вводится в действие с 1 января 2011 года).
14. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета на ежемесячное материальное обеспечение опекунам на содержание ребенка, оставшихся без попечения родителей в сумме 14 687 тысяч тенге.
15. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий на сумму 39 041,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.11.2011442-ХХХХІІІ (вводится в действие с 1 января 2011 года).
16. Учесть, что на 2011 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020" на сумму 2340,0 тысяч тенге.
17. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета на реализацию программы "Балапан" на сумму 44 523,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.11.2011 № 442-ХХХХІІІ(вводится в действие с 1 января 2011 года).

11. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2013 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 49 634,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 16 388 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 33 246,0 мың теңге;
12. Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау үшін үй сатып алуға бюджеттік кредиттер беруге - 26 078,0 мың теңге көзделгені ескерілсін;
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.04.08 № 384-ХХХVІІІ; 2011.08.22 № 413-XXXXІ; 2011.11.14 № 442-ХХХХІІІ; 2011.12.14 № 451-ХХХХІV Шешімдерімен.
13. Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферт есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 4 296,0 мың теңге көзделгені ескерілсін;
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.04.08 № 384-ХХХVІІІ; 2011.08.22 № 413-XXXXІ; 2011.11.14 № 442-ХХХХІІІ; 2011.12.14 № 451-ХХХХІV Шешімдерімен.
14. 2011 жылға аудандық бюджетте асыраушысынан айырылған балаларды материалдық қамтамасыз етуге 14687,0 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
15. Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферт есебінен эпизоотияға қарсы іс–шаралар жүргізуге 39 041,0 мың теңге көлемінде көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.04.08 № 384-ХХХVІІІ; 2011.11.14 № 442-ХХХХІІІ Шешімдерімен.
16. Республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 2 340,0 мың теңге көлемінде көзделгені ескерілсін.
17. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте "Балапан" бағдарламасын іске асыру мақсатында 44 523,00 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.11.14 № 442-ХХХХІІІ Шешімімен.

18. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год из республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты для строительства водоочистных сооружений и внутрипоселковых водопроводных сетей в 8 населенных пунктах в сумме 1 846 614,0 тысяч тенге, для разработки проектно-сметной документации в 4 населенных пунктах трансферт на сумму 197 694,0 тысяч тенге. Из них:
На реконструкцию и на окончание работ водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в селе Приморье на сумму 5 399,0 тысяч тенге;
Реконструкция водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в селе Ганюшкино на сумму 415 074,0 тысяч тенге;
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенных пунктах ММС–Жана ауыл на сумму 277 906,0 тысяч тенге;
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жамбыл на сумму 173 982,0 тысяч тенге;
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жасталап на сумму 152 963,0  тысяч тенге;
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Д. Нурпейсова на сумму 172 090,0 тысяч тенге;
На окончание работ водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Кадырка на сумму 412 680,0 тысяч тенге;
Строительство водоочистного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенном пункте Богатый на сумму 236 520,0 тысяч тенге;
Разработка проектно–сметной документации водопроводного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в селе Жумекен на сумму 173 734,0 тысяч тенге;
Разработка проектно–сметной документации на строительство водопроводного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в селе Шортанбай на сумму 7 120,0 тысяч тенге;
Разработка проектно–сметной документации на строительство водопроводного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенных пунктах Шагырлы, Жасарал, Куйген на сумму 9 840,0 тысяч тенге;
Разработка проектно–сметной документации на строительство водопроводного сооружения и внутрипоселковых водопроводных сетей в населенных пунктах Шестой, Каспий на сумму 7 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Приложение 18 в новой редакции - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.11.2011442-ХХХХІІІ(вводится в действие с 1 января 2011 года).
19. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год согласно приложению 4.

18. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ауданның 8 елді мекеніне су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 1846 614,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері 4 елді мекеннің жобалау сметалық құжаттарын жасақтауға 197694,0 мың теңге трансферт бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Приморье селосындағы су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерін жаңғырту және жұмысын аяқтауға 5 399,0 мың теңге;
Ганюшкин селосындағы су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерін жаңғырту және құрылыс жұмысына 415 074,0 мың теңге;
ММС-Жаңа ауыл елді мекендеріндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 277 906,0 мың теңге;
Жамбыл елді мекеніндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 173 982,0 мың теңге;
Жасталап елді мекеніндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 152963,0" мың теңге;
Д. Нұрпейсова елді мекеніндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 172 090,0 мың теңге;
Кадырка елді мекеніндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің жұмысын аяқтауға 412 680,0 мың теңге;
Богатый елді мекеніндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына 236 520,0 мың теңге;
Жұмекен елді мекеніндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің жобалау сметалық құжаттарын дайындауға 173 734,0 мың теңге;
Шортанбай елді мекеніндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына жобалау сметалық құжаттарын дайындауға 7 120,0 мың теңге;
Шағырлы, Жасарал, Күйген елді мекендеріндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына жобалау сметалық құжаттарын дайындауға 9 840,0 мың теңге; Шестой, Каспий елді мекендеріндегі су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылысына жобалау сметалық құжаттарын дайындауға 7 000,0 мың теңге.
Ескерту. 18 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.11.14 № 442-ХХХХІІІ Шешімімен.
19. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

20. Утвердить объем финансирования бюджетных программ в разрезе аппаратов акимов сельских (аульных) округов согласно приложению 5.
21. Утвердить перечень программ развития районного бюджета на 2011 год согласно приложению 6.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
23. Учесть, что на программу строительства и приобретения жилья государственного коммунального жилищного фонда из республиканского бюджета предусмотрен текущий целевой трансферт в сумме 98 000,0 тысяч тенге.
24. Учесть, что в рамках программы занятости 2020 на программу развития инженерно-коммуникационной инфраструктуры из республиканского бюджета предусмотрен текущий целевой трансферт в сумме 28 000,0 тысяч тенге.
25. Учесть, что на развитие материально-технической базы государственных учреждений из областного бюджета предусмотрен текущий целевой трансферт в сумме 4 800,0 тысяч тенге.
26. Учесть, что на программу обеспечения деятельности центров занятости из республиканского бюджета предусмотрен текущий целевой трансферт в сумме 9 036,0 тысяч тенге.
27. Учесть, что на программу занятости из республиканского бюджета предусмотрен текущий целевой трансферт в сумме 4 290,0 тысяч тенге.
28. Учесть, что на программу увеличения размеров доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования из республиканского бюджета предусмотрен текущий целевой трансферт в сумме 20 598,0 тысяч тенге.
29. Учесть, что на проведение и реконструкцию водопроводных линий в четырех населенных пунктах из областного бюджета предусмотрен целевой трансферт на развитие в сумме 11844,0 тысяч тенге, из них:
1764,0 тысяч тенге в селе Дашино;
900,0 тысяч тенге в селе Акколь;
5400,0 тысяч тенге в селе Утера;
3780,0 тысяч тенге в селе Приморье.
Сноска. Приложение 29 в новой редакции - решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2011 № 451-ХХХХІV (вводится в действие с 1 января 2011 года).
30. Учесть, что на работы по подготовке к зиме бюджетных организаций из областного бюджета предусмотрен целевой трансферт 15 700,0 тыс тенге.

20. Селолық (ауылдық) округтер әкімдері аппараты арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың қаржыландыру мөлшері 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
21. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің даму бағдарламасының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Осы шешім 2011 жылдың қаңтар айының 1-нен бастап күшіне енгізілсін.
23. Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және сатып алу бағдарламасына 98 000,0 мың теңге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
24. Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы бағдарламасына 28 000,0 мың теңге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
25. Мемлекеттік мекемелердің материалдық техникалық базасын нығайтуға 4 800,0 мың теңге облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
26. Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету бағдарламасына 9 036,0 мың теңге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
27. Еңбекпен қамту бағдарламасына 4 290,0 мың теңге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
28. Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту бағдарламасына 20 598,0 мың теңге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
29. Төрт елді мекенге су құбырын жүргізуге және жаңғыртуға 11844,0 мың теңге облыстық бюджеттен нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінді:
Дәшін селосына - 1764,0 мың теңге;
Ақкөл селосына - 900,0 мың теңге;
Утера селосына - 5400,0 мың теңге;
Приморье селосына - 3780,0 мың теңге.
Ескерту. 29 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.12.14 № 451-ХХХХІV Шешімімен.
30. Бюджеттік мекемелердің қысқы дайындық жұмыстарына 15 700,0 мың теңге облыстық бюджеттен нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.

31. Учесть, что на капитальный ремонт объектов социальной сферы и государственных учреждений из областного бюджета предусмотрен целевой трансферт 11 900,0 тыс тенге.
32. Учесть, что на текущие расходы по отделу образования из областного бюджета предусмотрен целевой трансферт 41 400,0 тыс тенге.
Сноска. Дополнены пунктами 23-27; 28-32 - решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 22.08.2011 № 413-ХХХХІ (вводится в действие с 1 января 2011 года).
Председатель ХХХІV сессии
районного маслихата:                      Р. Габдушева
Секретарь районного маслихата:            Р. Султанияев
Приложение 1
к решению районного маслихата
№ 335-ХХХІV от 14 декабря 2010 года
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2011 № 451-ХХХХІV (вводится в действие с 1 января 2011 года).
О районном бюджете на 2011 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

31. Мемлекеттік және әлеуметтік сала мекемелеріне күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге 11 900,0 мың теңге облыстық бюджеттен нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
32. Білім беру бөлімінің ағымдағы шығындарына 41 400,0 мың теңге облыстық бюджеттен нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 23-27; 28-32 тармақтармен толықтырылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.04.08 № 384-ХХХVІІІ; 2011.08.22 № 413-XXXXІ Шешімдерімен.
Аудандық Мәслихаттың ХХХІV
сессиясының төрайымы:                       Р. Габдушева
Аудандық Мәслихат хатшысы:                  Р. Сұлтанияев
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 451-ХХХХІV шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 335-ХХХІV шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.02.25 № 377-ХХХVIІ; 2011.04.08 № 384-ХХХVІІІ; 2011.08.22 № 413-XXXXІ; 2011.11.14 № 442-ХХХХІІІ; 2011.12.14 № 451-ХХХХІV Шешімдерімен.
2011 жылға арналған аудан бюджеті туралы
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
АТАУЫ
Кірістер

66321
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
18711
9
Прочие услуги в области образования
52760
464
Отдел образования района (города областного значения)
52760
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9791
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
22404
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
633
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
О
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14687
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
5245
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
273844
2
Социальная помощь
247305
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
20580
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
20580
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
226725
002
Программа занятости
68680
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8580
005
Государственная адресная социальная помощь
42818
006
Жилищная помощь
1223
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12091
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2111
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
80090
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2096
023
Создание центров занятости
9036
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26539
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23817
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

66321
021
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту
18711
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
52760
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
52760
001
Жергілікті деңгейде бiлiм беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9791
005
Ауданның (аудандық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
22404
007
Аудандық ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс шараларды өткізу
633
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу
0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14687
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5245
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
273844
2
Әлеуметтiк көмек
247305
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмiнің аппараты
20580
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
20580
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
226725
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
68680
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету
8580
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
42818
006
Тұрғын үй көмегi
1223
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
12091
010
Үйде тәрбиеленіп,оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2111
016
18 жасқа дейінгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар
80090
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
2096
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9036
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26539
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
26539
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23817
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу және жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу

8500
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
8500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8522
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8522
Приложение 4
к решению ХХХІV сессии
районного маслихата
от 14 декабря 2010 года № 335-ХХХІV
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению
районного маслихата № 335-ХХХІV
от 14 декабря 2010 года
Сноска. Приложение 5 в новой редакции - решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 14.11.2011 № 442-ХХХХІІІ (вводится в действие с 1 января 2011 года).
Объемы финансирования бюджетных программ в разрезе аппаратов акимов сельских (аульных) округов
Коды программ
Наименование аульных (сельских) округов
Наименование бюджетных программ
Акколь
Қигач
Азгир
Асан
Байда

8500
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының резервi
8500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
8522
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8522
Аудандық Мәслихаттың
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 335-ХХХІV шешіміне 4 қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің тізбесі
Функционалдық топ
Әкімгер
Бағдарлама
АТАУЫ
4
Ауданның білім бөлімі
464
Ауданның(облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 14 қарашадағы
№ 442-ХХХХІІІ
шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 335-ХХХІV шешіміне 5 қосымша
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2011.02.25 № 377-ХХХVIІ; 2011.04.08 № 384-ХХХVІІІ; 2011.08.22 № 413-XXXXІ; 2011.11.14 № 442-ХХХХІІІ Шешімдерімен.
Селолық (ауылдық) округтер әкімдері аппараты арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері
Бюджеттік бағдарламалардың коды
Ауылдық (селолық) округтердің атауы
Бюджеттік бағдарламалардың атауы
Ақкөл
Қиғаш
Азғыр
Асан
Байда

467
006
011
Трансферты из республиканского бюджета
Реконструкция водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в селе Приморье
5399
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жасталап
152963
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Д. Нурпейсова
172090
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Кадырка
412680
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Богатый
236520
Реконструкция водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в селе Ганюшкино
415074
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Уштаган
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Асан
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жамбыл
173982
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте ММС-Жана ауыл
277906
Разработка проектно-сметной документации на строительство водопроводного сооружения и внутри поселковых сетей в селе Жумекен
173734
Разработка проектно-сметной документации на строительство водопроводного сооружения и внутри поселковых сетей в селе Шортанбай
7120
Разработка проектно-сметной документации на строительство водопроводного сооружения и внутри поселковых сетей в населенных пунктах Шагырлы, Жасталап, Куйген
9840
Разработка проектно-сметной документации на строительство водопроводного сооружения и внутри поселковых сетей в населенных пунктах Шестой, Каспий
7000
467
006
015
Трансферты из местного бюджета
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жасталап
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Д. Нурпейсова
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Кадырка
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Богатый
0
Реконструкция водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в селе Ганюшкино
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Уштаган
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Асан
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте Жамбыл
0
Строительство водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в населенном пункте ММС-Жана ауыл
0
Реконструкция водоочистного сооружения и внутри поселковых водопроводных сетей в селе Ганюшкино
0
467
006
015
Трансферты из местного бюджета
Строительство водопроводных линий село Нуржау
0
Строительство водопроводных линий село Орлы
0
Строительство водопроводных линий село Дашино

467
006
011
Республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттер
Приморье селосындағы блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерін реконструкциялау жұмысын аяқтауға
5399
Жасталап елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
152963
Д. Нұрпейсова елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
172090
Кадырка елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысын аяқтауға
412680
Богатый елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
236520
Ганюшкин селосындағы блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерін реконструкциялау құрылыс жұмысына
415074
Үштаған елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
0
Асан елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысын аяқтауға
0
Жамбыл елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
173982
ММС-Жаңа ауыл елді мекендеріндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
277906
Жұмекен елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға
173734
Шортанбай елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға
7120
Шағырлы, Жасарал, Күйген елді мекендеріндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға
9840
Шестой, Каспий елді мекендеріндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға
7000
467
006
015
Жергілікт бюджет і қаражаты есебінен іске асыру
Жасталап елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
0
Д. Нұрпейсова елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
0
Кадырка елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысын аяқтауға
0
Богатый елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
0
Ганюшкин селосындағы блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерін реконструкциялау құрылыс жұмысына
0
Үштаған елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
0
Асан елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысын аяқтауға
0
Жамбыл елді мекеніндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
0
ММС-Жаңа ауыл елді мекендеріндегі блоктық су тазарту құрылымдары мен кентішілік су құбыры желілерінің құрылыс жұмысына
0
Ганюшкин селосындағы су тазарту ғимараты мена ауылішілік су жүйелерін реконструкциялау
0
467
00
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асыру
Нұржау селосына су құбыры жоқ көшелерге, жаңадан салынған үйлерге су құбырын жүргізуге
0
467
00
015
Орлы селосына су құбыры жоқ көшелерге, жаңадан салынған үйлерге су құбырын жүргізуге
0
467
00
015
Дәшін селосына су құбыры жоқ көшелерге, жаңадан салынған үйлерге су құбырын жүргізуге