О бюджете города Шымкент на 2011-2013 годы
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2010 года N 43/369-4с. Зарегистрировано Управлением юстиции города Шымкента Южно-Казахстанской области 29 декабря 2010 года N 14-1-128. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 30 января 2012 года N 1-12
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 30.01.2012 N 1-12.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 879 415 тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 607 489 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 107 449 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 592 745 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 24 571 732 тыс. тенге;
2) затраты – 51 783 444 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 11 558 тыс. тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 11 558 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета - -4 892 471 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – «4 892 471 тыс. тенге, из них, поступление займов – 5 745 967 тыс. тенге, погашение займов – 1 567 000 тыс. тенге, используемые остатки бюджетных средств – 713 504 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 05.03.2011 N 46/393-4c; от 29.03.2011 N 47/398-4c; от 26.05.2011 N 49/409-4с; от 09.08.2011 N 53/434-4с; от 28.10.2011 N 57/464-4с; от 04.11.2011 N 58/468-4с; от 09.12.2011 № 60/474-4с (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
на проведение капитального ремонта объектов образования –  209 416 тыс.тенге;
на выплату ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим ВИЧ инфицированных детей – 15 208 тыс.тенге;
на затраты по благоустройству города – 2 045 874 тыс.тенге;
на организацию автостоянок временного пользования – 67 734 тыс.тенге;
на закуп и установку светофорных объектов – 189 316 тыс.тенге;
на организацию проведения ветеринарных мероприятий против энзоотических болезней животных – 2 093 тыс.тенге;

2011-2013 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы N 43/369-4с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 29 желтоқсанда N 14-1-128 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2012 жылғы 30 қаңтардағы N 1-12 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.01.30 N 1-12 хатымен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШЕМІЗ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 46 879 415 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 607 489 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 107 449 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 592 745 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24 571 732 мың теңге;
2) шығындар – 51 783 444 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 11 558 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 558 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет профициті – -4 892 471 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – 4 892 471 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 745 967 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 567 000 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 713 504 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.03.05 N 46/393-4c; 2011.03.29 N 47/398-4c; 2011.05.26 N 49/409-4c; 2011.08.09 N 53/434-4c; 2011.10.28 N 57/464-4c; 2011.11.04 N 58/468-4c; 2011.12.09 № 60/474-4с (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін) Шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру нысандарын күрделі жөндеуден өткізуге – 209 416 мың теңге;
ВИЧ жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайынғы өтемақы төлеуге – 15 208 мың теңге;
қаланы абаттандыру шығындарына – 2 045 874 мың теңге;
уақытша пайдалануға автотұрақтар ұйымдастыруға – 67 734 мың теңге;
бағдаршам нысандарын сатып алуға және орнатуға – 189 316 мың теңге;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 2 093 мың теңге;

на разработку проектов детальной планировки по архитектуре и градостроительству города – 109 111 тыс.тенге;
на средний ремонт дорог города – 3 687 083 тыс.тенге;
на освещение улиц в населенных пунктах-62 000 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 29.03.2011 N 47/398-4c; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 26.05.2011 N 49/409-4с; от 09.08.2011 N 53/434-4с; от 28.10.2011 N 57/464-4с (вводится в действие с 01.01.2011).
2-1. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
на строительство и реконструкцию объектов образования –  595 522 тыс.тенге;
на развитие системы водоснабжения – 759 291 тыс.тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 1 045 879 тыс.тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 50 000 тыс.тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 10 000 тыс.тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 05.03.2011 N 46/393-4c; в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 29.03.2011 N 47/398-4c; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 26.05.2011 N 49/409-4с; от 09.08.2011 N 53/434-4с; от 28.10.2011 N 57/464-4с (вводится в действие с 01.01.2011).
2-2. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12 210 тыс.тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 25 956 тыс.тенге;
ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 107 258 тыс.тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг -7 980 тыс.тенге;
поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020» - 78 000 тыс.тенге;
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 731 458 тыс.тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 15 370 тыс.тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 260 642 тыс.тенге;
на оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020 – 147 290;

қаладағы сәулет және қала құрылысы бойынша егжей-тегжейлі жобаларды әзірлеуге – 109 111 мың теңге;
қала жолдарын орташа жөндеуге – 3 687 083 мың теңге;
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға – 62 000 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық  мәслихатының 2011.03.29 N 47/398-4c  Шешімімен; өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық  мәслихатының 2011.05.26 N 49/409-4c; 2011.08.09 N 53/434-4c; 2011.10.28 N 57/464-4c Шешімдерімен.
2-1. 2011 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 595  522 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 759 291 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 1 045 879 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 50 000 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 10 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.03.05 N 46/393-4c Шешімімен; жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.03.29 N 47/398-4c Шешімімен; өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.05.26 N 49/409-4c; 2011.08.09 N 53/434-4c; 2011.10.28 N 57/464-4c Шешімдерімен.
2-2. 2011 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12 210 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 25 956 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 107 258 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 7 980 мың теңге;
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 78 000 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 731 458 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 15 370 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға –  260 642 мың теңге;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге – 147 290 мың теңге;

на обеспечение деятельности центров занятости – 37 857 тыс.тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 05.03.2011 N 46/393-4c; в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 29.03.2011 N 47/398-4c; с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата от 04.11.2011 N 58/468-4с (вводится в действие с 01.01.2011).
2-3. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования –  3 914 822 тыс.тенге;
строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 1 192 353 тыс.тенге;
развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 5 262 199 тыс.тенге;
развитие системы водоснабжения – 1 654 005 тыс.тенге;
развитие инженерно - коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 – 250 000 тыс.тенге;
развитие объектов спорта – 925 100 тыс.тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 319 941 тыс.тенге;
Строительство объектов в рамках Программы "Нұрлы кош" на 2009-2011 годы в Южно-Казахстанской области – 779 744 тыс.тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 05.03.2011 N 46/393-4c; в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 29.03.2011 N 47/398-4c; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 26.05.2011 N 49/409-4с; от 04.11.2011 N 58/468-4с; от 09.12.2011 № 60/474-4с (вводится в действие с 01.01.2011).
2-4. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений – 1 000 000 тыс.тенге;
строительство и (или) приобретение жилья по программе «Нурлы кош» – 3 877 967 тыс.тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-4 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 05.03.2011 N 46/393-4c; в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 29.03.2011 N 47/398-4c; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 04.11.2011 N 58/468-4с; от 09.12.2011 № 60/474-4с (вводится в действие с 01.01.2011).
3. Утвердить резерв акимата города на 2011 год в сумме 157 861 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 05.03.2011 N 46/393-4c; от 09.08.2011 N 53/434-4с; от 28.10.2011 N 57/464-4с (вводится в действие с 01.01.2011).

жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 37 857 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.03.05 N 46/393-4c Шешімімен; жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.03.29 N 47/398-4c Шешімімен; өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.11.04 N 58/468-4c Шешімімен.
2-3. 2011 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға – «3 914 822 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және сатып алуға – 1 192 353 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға; жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 5 262 199 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 1 654 005 мың теңге;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 250 000 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 925 100 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 319 941 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысында 2009-2011 жылдарға арналған "Нұрлы көш" бағдарламасының шеңберінде объектілер салуға – 779 744 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-3-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық  мәслихатының 2011.03.05 N 46/393-4c Шешімімен; жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.03.29 N 47/398-4c Шешімімен; өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық  мәслихатының 2011.05.26 N 49/409-4c; 2011.11.04 N 58/468-4c; 2011.12.09 № 60/474-4с Шешімдерімен.
2-4. 2011 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредиттер келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
тұрғын үй құрылыс жинақ жүйесі арқылы тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 1 000 000 мың теңге;
«Нұрлы көш» бағдарламасы бойынша тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 3 877 967 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-4-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық  мәслихатының 2011.03.05 N 46/393-4c Шешімімен; жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.03.29 N 47/398-4c Шешімімен; өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық  мәслихатының 2011.11.04 N 58/468-4c; 2011.12.09 № 60/474-4с Шешімдерімен.
3. Қала әкімдігінің 2011 жылға арналған резерві 157 861 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық  мәслихатының 2011.03.05 N 46/393-4c; 2011.08.09 N 53/434-4c; 2011.10.28 N 57/464-4c (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін) Шешімдерімен.

4. Утвердить на 2011 год прилагаемые:
1) перечень бюджетных программ развития городского бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4;
2) перечень бюджетной программы, не подлежащей секвестру в процессе исполнения бюджета согласно приложению 5.
5. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2011-2013 годы согласно приложению 6.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии городского маслихата   Г.Ганиев
Секретарь городского маслихата             Ж.Махашов
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 23 декабря 2010 года № 43/369-4с
Бюджет города Шымкент на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от от 09.12.2011 № 60/474-4с (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

4. Осы шешімнің 2011 жылға қоса беріліп отырған:
1) 4 қосымшасына сәйкес қала бюджетінде инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған даму бюджеттік бағдарламалар тізбесі;
2) 5 қосымшасына сәйкес қала бюджетінің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі бекітілсін.
5. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 2011-2013 жылдарға қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      Ғ.Ғаниев
Қалалық мәслихат хатшысы                   Ж.Махашов
Шымкент қалалық мәслихатының
2010 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 43/369-4 с шешіміне № 1 қосымша
2011 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті
Ескерту. 1-Қосымша жаңа редакцияда - Шымкент қалалық  мәслихатының 2011.12.09 № 60/474-4с (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін) Шешімімен.
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер