О внесении изменений в решение от 25 декабря 2009 года № 23/2-IV "О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 июля 2010 года N 30/4-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 6 августа 2010 года за N 5-19-123. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14 апреля 2011 года № 73)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14.04.2011 № 73).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 20 июля 2010 года № 22/276-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2534), Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 25 декабря 2009 года № 23/2-IV «О районном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-111, опубликовано в газете «Уба-Информ» от 15 января 2010 года № 3) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2010 год в следующих объемах согласно приложению 1:
1) доходы – 2 324 962 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 798 011 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 89 634 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18 118 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 419 199 тысяч тенге;
2) затраты – 2 320 412,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 4 451 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 451 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31 400 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 31 400 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -31301,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 31301,9 тысяч тенге в том числе:

"2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/2-ІV шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010 жылғы 27 шілдедегі N 30/4-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2010 жылғы 06 тамызда N 5-19-123 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 73 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011.04.14 № 73 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет кодексінің 109–бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабы 1-тармағы 1)–тармақшасына, «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222–IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 20 шілдедегі № 22/276–IV (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2534 тіркелген) шешіміне сәйкес, Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2010 – 2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Шемонаиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/2- IV (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-19-111 тіркелген, «Уба-Информ» газетінде 2010 жылы 15 қаңтарда № 3 санында жарияланды) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 2 324 962 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 798 011 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 89 634 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 18 118 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 1 419 199 мың теңге;
2) шығындар – 2 320 412,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 4 451 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 451 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 31 400 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 31 400 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 31301,9 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 31301,9 мың теңге, оның ішінде:

поступление займов – 4 451 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26850,9 тысяч тенге.";
2) в пункте 6:
цифры «19617» заменить цифрами «19153»;
цифры «576» заменить цифрами «572»;
цифры «3968» заменить цифрами «4133»;
цифры «715» заменить цифрами «730»;
цифры «8925» заменить цифрами «8662»;
3) в пункте 6-1:
цифры «36501» заменить цифрами «31398»;
цифры «57657» заменить цифрами «52163», в том числе: цифры «19314» заменить цифрами «13820».
подпункт 7 изложить в новой редакции: «629 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов, из них 396 тысяч тенге для специалистов образования, 99 тысяч тенге для специалистов культуры и 134 тысячи тенге на услуги для кредита на жилье.».
2. Приложения 1, 5, 6, 10, 11 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                   Е. Айтмухамед
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата                   А. Баяндинов
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 27 июля 2010 года № 30/4-IV
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 25 декабря 2009 года № 23/2-IV
Районный бюджет на 2010 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1. ДОХОДЫ

қарыздар түсімдері – 4 451 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының қалдықтарын пайдалану – 26850,9 мың теңге.";
2) 6-тармақта:
«19617» сандары «19153» сандарымен ауыстырылсын;
«576» сандары «572» сандарымен ауыстырылсын;
«3968» сандары «4133» сандарымен ауыстырылсын;
«715» сандары «730» сандарымен ауыстырылсын;
«8925» сандары «8662» сандарымен ауыстырылсын;
3) 6-1 тармақта:
«36501» сандары «31398» сандарымен ауыстырылсын;
«57657» сандары «52163» сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде: «19314» сандары «13820» сандарымен ауыстырылсын».
7–тармақша жаңа редакцияда жазылсын: «629 мың теңге - ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін, оның ішінде 396 мың теңге білім беру мамандары үшін, 99 мың теңге мәдениет мамандары үшін және 134 мың теңге тұрғын үйге кредит үшін қызметтерге.».
2. Осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес 1, 5, 6, 1011 қосымшалары жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                   Е. Айтмұхамед
Шемонаиха аудандық
мәслихатының хатшысы              Ә. Баяндинов
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2010 жылғы 27 шілдедегі
№ 30/4-IV шешiмiне 1 қосымша
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 23/2-IV шешiмiне 1 қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджет
Санат
Сома
(мың теңге)
Сынып
Сыныпша
Кiрiстер атауы
I. КІРІСТЕР

57486
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
12000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
181558
2
Социальная помощь
159695
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159695
002
Программа занятости
36234
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4236
005
Государственная адресная социальная помощь
10886
006
Жилищная помощь
11500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34412
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4856
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
20092
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3243
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1718
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им. и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
3837
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
28681
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
21863
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21863
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

57486
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылысы бөлімі
12000
037
Білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту
12000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
181558
2
Әлеуметтiк көмек
159695
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
159695
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
36234
004
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын алуға әлеуметтiк көмек көрсету
4236
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
10886
006
Тұрғын үй көмегi
11500
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
34412
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4856
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
20092
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы беру
3243
017
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарымен, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуімен қамтамасыз ету
1718
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
3837
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
28681
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
21863
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21863
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40406
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7906
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
32500
12
Транспорт и коммуникации
251016,5
1
Автомобильный транспорт
181154
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
8952
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
8952
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
172202
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
172202
9
Прочие услуги в сфере транспорта и
коммуникаций
69862,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
28664,5
020
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
28664,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41198
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
41198
13
Прочие
43807
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5170
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
5170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
5170
9
Прочие
38637
452
Отдел финансов района (города областного значения)
16467
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
16467
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15000
003
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
15000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40406
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7906
013
Аудандық (облыстық маңызы бар) қалалардың, кенттердің және басқа да ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын, аудан аумақтарын қала құрылыстық дамыту сұлбаларын әзірлеу
32500
12
Көлiк және коммуникациялар
251016,5
1
Автомобиль көлiгi
181154
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмi аппараты
8952
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының қызмет етуiн қамтамасыз ету
8952
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
172202
023
Автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
172202
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы басқа да қызмет көрсетулер
69862,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмi аппараты
28664,5
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендер жолдарын жөндеу және ұстау
28664,5
458
Аудан (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
41198
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға
41198
13
Басқалар
43807
3
Кәсіпкерлік қызметін қолдау және бәсекелестікті қорғау
5170
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік бөлімі
5170
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5170
9
Басқалар
38637
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлiмi
16467
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының резервi
16467
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық – экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
15000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
7170
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер