Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 января 2011 года № 18. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 27 января 2011 года № 6755. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 (вводится в действие с 24.04.2019)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 28.03.2019 № 148 (вводится в действие с 24.04.2019).
В соответствии с пунктом 6 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Типовые формы постановлений частных судебных исполнителей согласно приложениям 1-50 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.05.2016 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Р. Тусупбеков
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о возбуждении исполнительного производства
"__" ______ 20__ г. __________
Частный судебный исполнитель __________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя)
рассмотрев___________________________________________________________
(номер, дата, наименование исполнительного документа)
поступивший "___" _________ 20__ г.
УСТАНОВИЛ (А):
Исполнительный документ соответствует установленным законом
требованиям, предъявляемым к исполнительным документам.
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10,
пунктом 1 статьи 37, статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2
апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных
исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):
1. Возбудить исполнительное производство о __________________________
_____________________________________________________________________
2. Исполнительному производству присвоить № __ от "___" _____20___ г.
3. Принять меры по обеспечению исполнения исполнительного документа.
4. Предупредить __________________________________________________ об
(Ф.И.О. (при его наличии) должника - физического лица, Ф.И.О. (при
его наличии) руководителя юридического лица) административной и
уголовной ответственности за неисполнение путем направления
уведомления.

Жеке сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 27 қаңтарда № 6755 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 28.03.2019 № 148 (24.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Жеке сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандары осы бұйрықтың 1-50-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.05.2016 № 357 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "___" _____________ _____________________________
_____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы)
жеке сот орындаушысы ________________________________________________
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
20_ ж. "__" _________ келіп түскен __________________________________
(атқарушылық құжаттың нөмірі, келіп түскен күні, атауы)
_____________________________________________________________ қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:
Атқарушылық құжат атқарушылық құжаттарға қойылатын заңмен
белгіленген талаптарға сай келеді.
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 37-бабының 1-тармағын,
126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1.___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________ туралы атқарушылық іс жүргізу қозғалсын.
2. Атқарушылық іс жүргізуге 20___ ж. "__" _________ № _____ берілсін.
3. Атқарушылық құжатының орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар
қабылдансын.
4. Атқарушылық құжатты орындамағаны үшін ____________________________
(жеке тұлға-борышкердің Т.А.Ә., заңды тұлға басшысының Т.А.Ә.)
хабарлама жіберу арқылы оның әкімшілік және қылмыстық жауаптылығы
туралы ескертілсін.

5. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
6. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель ___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об отказе в возбуждении исполнительного производства
"___" _______ 20__ г. ____________
Частный судебный исполнитель___________________________________
__________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя),
рассмотрев___________________________________________________________
(номер, дата, наименование исполнительного документа)
поступивший "___" _________ 20__ г.
УСТАНОВИЛ (А):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(основание отказа в возбуждении исполнительного производства)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10,
подпунктом ____ пункта 1 статьи 38, статьей 126 Закона Республики
Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и
статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):
1. Отказать в возбуждении исполнительного производства о
_____________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа)
2. Копию постановления с приложением всех поступивших документов
направить ___________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического
лица, адрес, по которому возвращается исполнительный документ)
3. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель ___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о внесении изменений в ранее вынесенное постановление
"__" _______ 20__ г. _______________
Частный судебный исполнитель___________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя), рассмотрев материалы исполнительного производства № ___ от "___" _______ 20___г.
о _____________________________________________________________,
(содержание исполнительного документа)
письмо о____________________________________________________________.
(данные физического лица или юридического лица)
УСТАНОВИЛ (А):
_____________________________________________________________________
(причина внесения изменений)
На основании изложенного, руководствуясь пунктами 1, 3 статьи
10, статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об
исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):

5. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
6. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге болады.
Жеке сот орындаушысы _______________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "____" __________ _________________________
_____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы)
жеке сот орындаушысы ________________________________________________
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
20___ ж. "____" ___________ келіп түскен ____________________________
(атқарушылық құжаттың нөмірі, келіп түскен күні, атауы)
______________________________________________________________ қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту негізі)
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 38-бабы 1-тармағының ___–
тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. __________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың атауы)
____________ туралы атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартылсын.
2. Қаулының көшірмесі, келіп түскен барлық құжаттарды қоса тіркеу
арқылы ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә, заңды тұлғаның атауы,
________________________________________________________ жіберілсін.
атқарушылық құжат қайтарылатын мекен-жай)
3. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады
және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы ______________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "____" __________ _______________________________
_____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы)
жеке сот орындаушысы ________________________________________________
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
1) ______________________________ туралы 20___ ж. "___" _____ № _____
(атқарушылық құжатты орындаудың мәні)
атқарушылық іс жүргізу материалдарын;
2) __________________________________________________ өтінішін қарап.
(жеке тұлғаның Т.А.Ә., заңды тұлғаның атауы)
БЕЛГІЛЕДІ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өзгерістер енгізудің себебі)
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1, 3-тармақтарын, 126-бабын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. В постановление от "___"_______20__г., вынесенном по
исполнительному производству № ____________ от "___" ______ 20__ г.
внести следующие изменения: _________________________________________
____________________________________________________________________.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель _______________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об отмене постановления частного судебного исполнителя
"___" _______ 20__ г. _______________
Частный судебный исполнитель___________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № ___ от "___"
_______ 20___г. о__________________________________________________,
(содержание исполнительного документа)
письмо _____________________________________________________________.
(данные физического или юридического лица, суть)
УСТАНОВИЛ (А):
В ходе совершения исполнительных действий было вынесено
_____________________________________________________________________
(наименование, дата, суть вынесенного процессуального решения)
"___" ______ 20__ г. поступило ___________________________________ об
(наименование поступившей корреспонденции) отмене постановления в связи
_____________________________________________________________________
(причина отмены со ссылкой на норму закона)
На основании изложенного, руководствуясь пунктами 1, 4 статьи
10, статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об
исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):
1. Отменить постановление от "___" ______ 20__ г. о
________________________________, вынесенного по исполнительному
(наименование отменяемого постановления) производству № _____ от
"___" ______ 20__ г.

1. 20___ ж. "___" ____________ № _______ атқарушылық іс жүргізу
бойынша шығарылған 20____ ж. "_____" _________ қаулыға мынадай
өзгерістер енгізілсін:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады
және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы _________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы қаулысының күшін жою туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "____" __________ ___________________________
Мен, _______________________________________________________________,
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы, жеке сот
____________________________________________________________________
орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
_____________________________________________________________________
(хат-хабардың келіп түскен күні, адресаттың атауы, өтініштің,
_____________________________________________________________________
прокурорлық ықпал ету актісінің, сот актісінің мәнін көрсету қажет)
қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:
Менің орындауымда 20__ ж. "__" _______ ________________________
(атқарушылық құжатты орындаудың мәні)
туралы атқарушылық құжат бар.
20___ ж. "____" __________ қаулымен атқарушылық іс жүргізу
қозғалған және № ________ берілген.
Атқарушылық әрекеттер жасау барысында _________________________
___________________________________________________________ шығардым.
(шығарылған іс жүргізу шешімінің атауы, күні, мәні көрсетілу қажет)
20__ ж. "__" _________ ________________________________________
(заң нормаларына сілтеме жасау арқылы күшін жоюдың себебі)
байланысты қаулының күшін жою туралы ________________________________
(келіп түскен хат-хабардың атауы)
келіп түсті.
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1, 4-тармақтарын, 126-бабын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. 20___ ж. "___" __________ № _____ атқарушылық іс жүргізу бойынша
шығарылған __________________________________________________
(күші жойылатын қаулының атауы)
туралы 20___ ж. "____" ___________ қаулының күші жойылсын.

2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель ___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об участии переводчика в исполнительном производстве
"__" _______ 20__ г. _______________
Частный судебный исполнитель___________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя, адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № ____ от "__"
________ 20__ г. о___________________________________________________
УСТАНОВИЛ (А):
Принимая во внимание, что сторона (ы)__________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица, наименование юридического лица)
заявила (и) о необходимости участия в исполнительном производстве
переводчика.
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10,
статьями 22, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):
1. Назначить переводчика____________________________________________.
(фамилия, инициалы)
2. Разъяснить переводчику об ответственности за заведомо неправильный
перевод в соответствии с действующим законодательством _____________.
(подпись переводчика)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель _________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об участии специалиста в исполнительном производстве
"__" _______ 20__ г. ___________
Частный судебный исполнитель _________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__"
_________ 20__ г. о__________________________________________________
(содержание исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ (А):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(причины и цель привлечения к участию специалиста)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10,
статьями 24, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):

2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады
және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы _______________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "____" __________ ___________________________
_____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы)
жеке сот орындаушысы ________________________________________________
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
_____________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың мазмұны)
______________________________________________________________ туралы
20___ ж. "___" ___________ № ______ атқарушылық іс жүргізу
материалдарын қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә., заңды тұлғаның атауы)
_________________________ тарапынан (тараптарынан) атқарушылық іс
жүргізуге аудармашының қатысу қажеттігі туралы өтінішін ескере
отырып.
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 22-бабын, 126-бабын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ___________________________________ аудармашы тағайындалсын.
(тегі, аты-жөні)
2. Аудармашы ______________________ көрінеу дұрыс аударма жасамаған
(тегі, аты-жөні)
жағдайда қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапкершілігі туралы
ескертілсін _____________________
(аудармашының қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады
және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы __________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Атқарушылық іс жүргізуге маманның қатысуы туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "____" __________ _____________________________
_____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы)
жеке сот орындаушысы ________________________________________________
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
_____________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың мазмұны)
______________________________________________________________ туралы
20__ ж. "__" _____ № ____ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(маманды қатыстырудың себептері мен мақсаты)
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 24-бабын, 126-бабын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Назначить специалиста ___________________________________________.
(фамилия, инициалы)
2. Разъяснить специалисту об ответственности за заведомо ложное
заключение в соответствии с действующим законодательством __________.
(подпись специалиста)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель __________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об отводе (самоотводе) переводчика (специалиста)
"__" _______ 20__ г. _____________
Частный судебный исполнитель _________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя)
рассмотрев заявление _____________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического
лица, Ф.И.О. (при его наличии) переводчика (специалиста)
об отводе (самоотводе) переводчика, специалиста ____________________
(фамилия, инициалы)
участвующего в исполнительном производстве __________________________
(сущность исполнительного производства)
УСТАНОВИЛ (А):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
основание отвода (самоотвода)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10,
статьями 54, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):
1. Заявление _____________________________ об отводе (самоотводе)
(фамилия, инициалы)
переводчика (специалиста )____________________________ удовлетворить.
(фамилия, инициалы)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель ____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18

1. _____________________________________________ маман тағайындалсын.
(тегі, аты-жөні)
2. Маман ____________________________ көрінеу дұрыс тұжырымдамалар
(тегі, аты-жөні)
жасамаған жағдайда қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапкершілігі
туралы ескертілсін __________________________________________________
(маманның қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады және
Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы ________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Аудармашыдан (маманнан) бас тарту (өздігінен
бас тарту) туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "____" _________ _________________________
_____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы)
жеке сот орындаушысы ________________________________________________
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
______________________________________________________________ туралы
(атқарушылық іс жүргізудің мәні)
атқарушылық іс жүргізуге қатысатын аудармашы, маман _________________
(тегі, аты-жөні)
бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы өтінішті қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(бас тартуға (өздігінен бас тартуға) негізі)
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын, 126-бабын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Аудармашы (маман) ________________________________ бас тарту
(тегі, аты-жөні)
(өздігінен бас тарту) туралы ____________ өтініші қанағаттандырылсын.
(тегі, аты-жөні)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады
және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы _________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Аудармашыдан (маманнан) бас тартуға (өздігінен бас
тартуға) қарсылық білдіру туралы
ҚАУЛЫ

1. Возвратить исполнительный документ ______________________________.
(Ф.И.О. физического лица, наименование юридического лица, адрес, по
которому возвращается исполнительный документ)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель ____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о привлечении сотрудников или подразделения органов
внутренних дел для обеспечения исполнения
исполнительных документов
"__" _______ 20__ г. ______________________
Частный судебный исполнитель ________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № ____ от "__"
________ 20__ г. о __________________________________________________
(содержание исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ (А):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(причины и цель привлечения сотрудника (ов) или подразделения органов
внутренних дел)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10,
статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об
исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):
1. Привлечь сотрудника (ов) или подразделение органов внутренних дел.
2. Исполнение постановления поручить _______________________________.
(наименование подразделения органов внутренних дел)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель _________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18

1. Атқарушылық құжат __________________________________________
(атқарушылық құжат қайтарылатын жеке
________________________________________________________ қайтарылсын.
тұлғаның Т.А.Ә., заңды тұлғаның атауы, мекен-жайы)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады
және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы _______________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін
атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз
етуге тарту туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "____" __________ ___________________________
_____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы)
жеке сот орындаушысы ________________________________________________
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
______________________________________________________________ туралы
(атқарушылық іс жүргізудің мәні)
атқарушылық іс жүргізуге қатысатын аудармашы, маман _________________
(тегі, аты-жөні)
бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы өтінішті қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ішкі істер органдарының қызметкерін (қызметкерлерін) немесе
бөлімшесін тартудың себептері мен мақсаты)
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала
отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Ішкі істер органдарының қызметкері (қызметкерлері) немесе
бөлімшесі тартылсын.
2. Қаулының орындалуы __________________________________ тапсырылсын.
(ІІБ тиісті бөлімшесінің атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады
және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы _______________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
_________________________ Судьясы
(соттың атауы)
____________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
20___ жылғы "____" _________________
Сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды
күштеп келтіру туралы
ҚАУЛЫ

Сноска. Приложение 11 в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.11.2015 № 604 (вводится в действие с 01.01.2016).
Форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ___________________
(наименование суда)
_________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю
"__" _______ 20__ г. _____________
Частный судебный исполнитель _________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № ____ от "__"
_________ 20__ г. о ________________________________________________
(содержание исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ (А):
_____________________________________________________________________
(причины, цель привода лица, уклоняющегося от явки к судебному
исполнителю)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10,
пунктом 5 статьям 27, 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля
2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных
исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):
1. Обеспечить принудительный привод ________________________________
____________________________________________________________________,
(Ф.И.О. (при его наличии) должника - физического лица, Ф.И.О. (при
его наличии) руководителя юридического лица)
проживающего (работающего) _________________________________________.
в контору частного судебного исполнителя, расположенную по
____________________________ к _____ ч. ______ мин. местного времени.
2. Исполнение постановления поручить _______________________________.
(наименование подразделения ОВД)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель ________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в
письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма
электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая
подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при его наличии),
дата подписи, наименование суда, размещаются с левой стороны
документа. В правом верхнем углу, гриф "Санкционирую", наименование
суда, фамилия, имя и отчество (при его наличии) судьи, а также дата
не указываются.
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.11.2015 № 604 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "____" __________ ___________________________
_____________________________________________________________________
(жеке сот орындаушысы қызметі аумағының атауы)
жеке сот орындаушысы ________________________________________________
(жеке сот орындаушысының мекен-жайы, тегі, аты-жөні)
______________________________________________________________ туралы
(атқарушылық құжаттың мазмұны)
20__ ж. "__" _______ № __ атқарушылық іс жүргізу материалдарын қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп
келтірудің себептері мен мақсаты)
Жоғарыдағылдардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 27-бабының 5-тармағын,
126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. __________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тіркелген (тұрғылықты) жері, заңды тұлғаның
орналасқан жері бойынша)
тұратын (жұмыс істейтін) ____________________________________________
(жеке тұлға-борышкердің Т.А.Ә., заңды тұлға басшысының Т.А.Ә.)
__________________________________ орналасқан жеке сот орындаушысының
(кеңсенің мекен-жайы)
кеңсесіне жергілікті уақыт бойынша _____сағ. _____мин. күштеп әкелу
қамтамасыз етілсін.
2. Қаулының орындалуы __________________________________ тапсырылсын.
(ІІБ тиісті бөлімшесінің атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына,
олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы міндетті түрде орындауға жатады
және Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күні ішінде сотқа шағым жасауға, наразылық білдіруге
болады.
Жеке сот орындаушысы _______________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
Ескерту: қаулы жазбаша түрде немесе электронды құжат нысанда
санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны
өзгертілуі мүмкін. Судьяның электрондық цифрлық қолы, сондай-ақ оның
аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,
соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ
бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, аты, әкесінің аты және
тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
12-қосымша
Нысан
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
_________________________ Судьясы
(соттың атауы)
____________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
20___ жылғы "____" _________________
Борышкердің Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша
шектеу туралы
ҚАУЛЫ

1. Запретить должнику _______________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица или наименование должника)
пользоваться имуществом ____________________________________________
(описание имущества и/или действий)
2. Постановление направить для регистрации и исполнения _____________
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственной регистрации, должнику, третьим
лицам)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель ______________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 50
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 18
Сноска. Приказ дополнен приложением 50 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 27.05.2016 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ____________________
(наименование суда)
_________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об изъятии правоустанавливающих документов
"__" ______ 20__ г. ____________________
Частный судебный исполнитель __________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование территории деятельности частного судебного исполнителя,
адрес, фамилия, инициалы частного судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства № ____ от "__"
_______ 20__ г. о ___________________________________________________
(содержание исполнительного документа)
УСТАНОВИЛ(А):
_____________________________________________________________________
(основание изъятия)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10,
подпунктом 6) пункта 2 статьи 32, статьей 126 Закона Республики
Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и
статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ (А):
1. Изъять правоустанавливающие документы ___________________________
(наименование документов)
принадлежащее_______________________________________________________,
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица)
находящиеся по адресу: ____________________________________________.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства,
их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя подлежит обязательному
исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении
десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным
законодательством Республики Казахстан.
Частный судебный исполнитель __________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в
письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма
электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая
подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при его наличии),
дата подписи, наименование суда, размещаются с левой стороны
документа. В правом верхнем углу, гриф "Санкционирую", наименование
суда, фамилия, имя и отчество (при его наличии) судьи, а также дата
не указываются.

1. Борышкердің_________________________________________________
(жеке тұлғаның (ол болған кезде) Т.А.Ә., немесе борышкердің атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мүліктің және/немесе әрекеттің сипаттамасы)
мүлкін пайдалануына тыйым салынсын.
2. Қаулы тіркеу және орындау үшін _____________________________
__________________________________________________________ жолдансын.
(мемлекеттік тіркеу органының, борышкердің, үшінші тұлғалардың атауы)
3. Қабылданған шешім туралы орындаушылық өндірістің
тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы міндетті орындауға жатады және
оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына
сәйкес он жұмыс күннің ішінде шағымдануға, қарсылық білдіруге болады.
Жеке сот орындаушысы __________________________________
(қолы, тегi, аты-жөнi)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы
№ 18 бұйрығына
50-қосымша
Нысан
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
__________________судьясы
(соттың атауы)
________________________
(қолы, аты-жөні, тегі)
20__ жылғы "__" _________
Құқықты белгілейтін құжаттарды алып қою туралы
ҚАУЛЫ
Ескерту. Бұйрық 50-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 27.05.2016 № 357 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "__" ______ __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________ жеке сот орындаушысы
(жеке сот орындаушысының қызметі аумағының атауы, мекенжайы, жеке
сот орындаушысының аты-жөні, тегі)
____________________________________________________________туралы
(атқарушылық құжаттың мазмұны)
20__ ж. "__" ____ № ____ атқарушылық іс жүргізудің материалдарын
қарап,
БЕЛГІЛЕДІ:_____________________________________________________________________
(алып қою негізі)
Баяндалғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
32-бабы 2-тармағының 6) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа алып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. __________________________________ мекенжайы бойынша тұрған
____________________________________________________________ тиесілі
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса), заңды тұлғаның атауы)
______________________________құқықты белгілейтін құжаттары алынсын.
(құжаттардың атауы)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізудің
тараптарына олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Сот орындаушысының қаулысы міндетті орындауға жатады және
Қазақстан Республикасының азаматтық процестік заңнамасына сәйкес он
жұмыс күні ішінде сотта шағым жасалуы, наразылық келтірілуі мүмкін.
Жеке сот орындаушысы __________________________
(қолы, аты-жөні, тегі)
М.О.
Ескертпе: қаулы жазбаша нысанда не электрондық құжат нысанында санкциялауға
жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгеруі мүмкін. Судьяның электрондық
цифрлық қолы, сондай-ақ оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қол қойған күні,
соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Оң жақтағы жоғарғы бұрышта
"Санкциялаймын" белгісі, соттың атауы, судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
сондай-ақ күні көрсетілмейді.