Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам
Приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2011 года № 6864. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 июня 2016 года № 157
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 10.06.2016 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 7.
В соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и подпунктами 3 и 4 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", а также в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила проведения и условия аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам спорта и физической культуры от 29.07.2014 № 300 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 26 июля 2002 года № 06-2-2/163 "Об утверждении Правил присвоения квалификационных категорий тренерско-преподавательскому составу" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1961, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., № 36, ст. 686).
3. Департаменту стратегического планирования (Камзебаева Д.У.) в установленном порядке представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту административной работы (Пирметов А.Х.) обеспечить официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2011 жылы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 1 сәуірде № 6864 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 157 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 10.06.2016 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 2007 жылғы 15 мамырдағы 233-бабына және Қазақстан Республикасының «Дене шынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 3 және 4 тармақшаларына сәйкес, сонымен қатар «Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1 Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесі;
2) күші жойылды - ҚР Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 29.07.2014 № 300 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 29.07.2014 № 300 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 26 шілдедегі «Жаттықтырушы-оқытушылар құрамына біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» № 06-2-2/163бұйрығының (2002 жылғы 24 тамызда нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізімінде № 1961 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқару және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік-құқықтық актілері бюллетенінде 2002 жылы, № 36, 686-бетте жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Стратегиялық жоспарлау департаменті (Д.Ү. Қамзебаева) заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуге ұсынылсын.
4. Әкімшілік жұмыс департаменті (Ә.Х. Пірметов) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.

5. Комитету по спорту (Канагатов Е.Б) довести настоящий приказ до сведения областных, городов Астана и Алматы управлений туризма и физической культуры и спорта, республиканских и областных подведомственных организаций.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра туризма и спорта Республики Казахстан Ермегияева Т.А.
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Х. Мусин
Приложение 1
к приказу Министра туризма
и спорта Республики Казахстан
от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29
Правила
проведения и условия аттестации гражданских служащих
в сфере физической культуры и спорта 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения и условия аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих (далее - служащие) в сфере физической культуры и спорта.
2. Аттестация служащих - периодически осуществляемая процедура по определению уровня их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установлению квалификационных категорий (разрядов).
3. Руководители республиканских государственных учреждений в сфере физической культуры и спорта подлежат аттестации комиссией уполномоченного органа.
4. Руководители областных, городских, районных государственных учреждений в сфере физической культуры и спорта аттестуются комиссиями соответствующих уполномоченных органов.
5. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих выполнять возложенные на них обязанности.
6. Квалификационные категории (разряды) устанавливаются в соответствии с:
1) Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам, утвержденными настоящим приказом;
2) Едиными тарифно-квалификационными справочниками работ и профессий рабочих.
6. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация должна быть проведена не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
Служащие, находившиеся в отпуске по уходу за детьми, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
Аттестация служащих, по их заявлению, может быть проведена до истечения указанных сроков.
7. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование со служащим, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.

5. Спорт комитеті (Е.Б. Қанағатов) осы бұйрықты облыстық, Астана және Алматы қалаларының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармаларына, республикалық және облыстық ведомствовалық бағынысты ұйымдарға жеткізсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Туризм және спорт вице-министрі Т.А. Ермегияевке жүктелсін.
7. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                               Х. Мусин
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрінің
2011 жылғы 5 наурыздағы
№ 02-02-18/29
бұйрығына 1-қосымша
Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесі (бұдан әрі - Ереже) 2007 жылдың 15 мамырындағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 233-бабына сәйкес әзірленді және дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерді (бұдан әрі - қызметшілер) аттестаттаудан өткізу тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. Қызметшілерді аттестаттау - олардың кәсіби және біліктілік даярлығының, іскерлік қасиеттерінің деңгейін айқындау, біліктілік санатын (дәреже) белгілеу жөнінде кезеңдеп жүзеге асырылатын рәсім.
3. Дене шынықтыру және спорт саласындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің басшыларын уәкілетті органның комиссиясы аттестаттауы тиіс.
4. Дене шынықтыру және спорт саласындағы облыстық, қалалық, аудандық мемлекеттік мекемелердің басшыларын тиісті уәкілетті органдардың комиссиялары аттестаттайды.
5. Аттестаттау кезінде негізгі бағалау өлшемі қызметшілердің өздеріне жүктелген міндеттерді орындау қабілеті болып табылады.
Біліктілік санаты (дәрежесі):
1) Осы бұйрықпен бекітілген жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесіне;
2) Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің тарифтік-біліктілік  бірыңғай анықтамалығына сәйкес белгіленеді.
6. Қызметшілер азаматтық қызметте болған әрбір кезекті үш жыл өткен сайын, бірақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан бұрын емес мерзімде, аттестаттаудан өтеді.
Бұл ретте, аттестаттау көрсетілген мерзім басталған күннен бастап алты айдан аспайтын мерзімде өткізілуге тиіс.
Бала күтімі жөніндегі демалыста жүрген қызметшілер қызметке шыққаннан кейін алты айдан кейін аттестатталады.
Қызметшілерді олардың өтініші бойынша көрсетілген мерзім біткенге дейін аттестаттаудан өткізуге болады.
7. Аттестаттау мынадай бірқатар жүйелі кезеңді қамтиды:
аттестаттау өткізуге дайындық;
аттестаттау комиссиясының қызметшімен әңгімелесу жүргізуі;
аттестаттау комиссиясының шешім шығаруы.

2. Порядок и условия проведения аттестации
8. Подготовка к проведению аттестации организуется уполномоченным должностным лицом или кадровой службой аттестующего органа по поручению его руководителя, и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
9. Уполномоченное должностное лицо или кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил.
10. Руководитель организации по представлению уполномоченным должностным лицом или кадровой службы издает приказ, которым утверждаются список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
11. Уполномоченное должностное лицо или кадровая служба письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
12. Непосредственный руководитель служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу.
13. Служебная характеристика должна содержать обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого служащего.
14. Уполномоченное должностное лицо или кадровая служба обязана ознакомить служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
15. Служащий вправе заявить о своем несогласии с представленной на него служебной характеристикой и предоставить уполномоченному должностному лицу или в кадровую службу информацию, характеризующую его.
16. На аттестуемого служащего кадровой службой оформляется аттестационный лист по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
17. Уполномоченное должностное лицо или кадровая служба направляет собранные аттестационные материалы в Аттестационную комиссию.
18. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого служащего.
19. В случае неявки аттестуемого на заседание комиссии по уважительной причине, рассмотрение вопроса его аттестации переносится на более поздний срок, указанный комиссией.
20. В ходе заседания комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемое лицо.
Вопросы, задаваемые аттестуемому лицу, должны быть направлены на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.
Обсуждение профессиональных, деловых и личностных качеств аттестуемого лица должно проходить в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.

2. Аттестаттау өткізудің тәртібі және шарттары
8. Аттестаттау өткізуге дайындықты аттестаттаушы орган басшысының тапсырмасы бойынша өкілетті лауазымды тұлға немесе кадр қызметі ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестаттаудан өтушілерге қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттау өткізудің кестесін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссиясының құрамын айқындау;
4) аттестаттау өткізудің мақсаты мен тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру.
9. Уәкілетті лауазымды тұлға немесе кадр қызметі алты ай ішінде бір рет осы Ереженің 7-тармағына сәйкес аттестатталуға тиіс қызметшілерді айқындайды.
10. Ұйымның басшысы уәкілетті лауазымды тұлғамен немесе кадр қызметінің ұсынуымен бұйрық шығарады, сол бұйрықпен аттестатталатын адамдардың тізімі, аттестаттау өткізудің кестесі мен аттестаттау комиссиясының құрамы бекітіледі.
11. Уәкілетті лауазымды тұлға немесе кадр қызметі аттестаттау өткізу мерзімі туралы оны өткізудің басталуына кемінде бір ай қалғанда қызметшілерді жазбаша хабардар етеді.
Аттестатталуға тиіс қызметшінің тікелей басшысы қызметтік мінездемені рәсімдейді және оны кадр қызметіне жолдайды.
Қызметтік мінездеме аттестатталушы қызметшінің кәсіби, жеке басының қасиеттерін және қызметтік іс-әрекеті нәтижелерінің негізделген, объективті бағасын қамтуы тиіс.
Уәкілетті лауазымды тұлға немесе кадр қызметі аттестаттау комиссиясының отырысына дейін кемінде үш апта бұрын қызметшіні оған берілген қызметтік мінездемемен таныстыруға міндетті.
Қызметші өзіне берілген қызметтік мінездемемен келіспейтіні туралы мәлімдеме жасауға және өзін сипаттайтын ақпаратты уәкілетті лауазымды тұлғаға немесе кадр қызметіне ұсынуға құқылы.
Аттестатталушы қызметшіге кадр қызметі осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау парағын рәсімдейді.
Уәкілетті лауазымды тұлға немесе кадр қызметі жиналған аттестаттау материалдарын аттестаттау комиссиясына жолдайды.
18. Аттестаттау комиссиясы аттестаттауды аттестатталушы қызметшінің қатысуымен өткізеді.
Аттестатталушы аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелді себептермен қатыспаған жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау комиссия көрсеткен біршама кейінгі мерзімге ауыстырылады.
Отырыс барысында комиссия ұсынылған материалдарды зерттейді және аттестатталатын адамды тыңдайды.
Аттестатталатын адамға қойылатын сұрақтар оның кәсіби және біліктілік даярлық, іскерлік қасиеттер мәселелеріндегі құзіреттілігінің деңгейін анықтауға бағытталған болуы тиіс.
Аттестатталушының кәсіби және біліктілік даярлығын, іскерлік қасиеттерін талқылау объективтілік, сыпайылық және тілектестік жағдайында өтуі тиіс.

21. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащим комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении положительного решения Аттестационная комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд) служащего, либо отмечает об отсутствии оснований для ее установления.
22. Решение Аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. Проходящий аттестацию служащий, входящий в состав Аттестационной комиссии, в голосовании относительно себя не участвует.
23. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии занимаемой должности комиссия выносит решение с учетом абзаца четвертого пункта 29 настоящих Правил.
24. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
25. В трехдневный срок кадровая служба ознакамливает служащего с решением Аттестационной комиссии.
26. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационные листы служащих.
27. Аттестационный лист, служебная характеристика и утвержденное руководителем организации решение аттестационной комиссии хранятся в личном деле служащего, прошедшего аттестацию.
3. Аттестационная комиссия
28. Аттестационная комиссия создается руководителем организации по представлению его кадровой службы и состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов Аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель Аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
29. В состав Аттестационной комиссии включаются руководители различных подразделений, в том числе кадровой и юридической служб организации, представитель работников организации, а также иные служащие. К представителям работников организации относятся органы профессиональных союзов, их объединений и (или) иные уполномоченные работниками физические и (или) юридические лица.
Замещение отсутствующих членов Аттестационной комиссии не допускается.
Секретарем Аттестационной комиссии является представитель кадровой службы, который определяется руководителем кадровой службы.
Секретарь Аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию комиссии, необходимые документы и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование Аттестационной комиссии и не вправе принимать участие в голосовании.
30. Аттестационная комиссия для проведения аттестации служащего, занимающего должность руководителя организации, создается должностным лицом, имеющим право его назначения на эту должность.

21. Ұсынылған материалдарды зерттеу және қызметшімен әңгімелесу нәтижесі бойынша комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын қызметіне лайықты;
2) қайталап аттестатталуы тиіс.
Комиссия оң шешім шығарған кезде, қызметшінің тиісті біліктілік санатын (дәрежесін) белгілейді (растайды), не оны белгілеуге негіз жоқ екендігін атап өтеді.
22. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестаттау комиссиясы құрамына енген аттестаттаудан өтуші қызметші, өзіне қатысты дауыс беруге қатыспайды.
23. Қайта аттестаттау бастапқы аттестаттау өткен күннен бастап үш ай өткеннен кейін осы Ережеде айқындалған тәртіппен өтеді. Қайта аттестаттауды өткізген аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын қызметіне лайықты;
2) атқаратын қызметіне лайықты емес.
Атқаратын қызметіне лайықты болған жағдайда, комиссия осы Ереженің 29-тармағының төртінші абзацын ескере отырып, шешім қабылдайды.
24. Аттестаттау комиссиясының шешімдері, оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясы мүшелері мен хатшысы қол қойған хаттамамен рәсімделеді.
Кадр қызметі үш күндік мерзімде қызметшіні Аттестаттау комиссиясының шешімімен таныстыруы тиіс.
Аттестаттау комиссиясының шешімдерін бір ай мерзім ішінде ұйымның басшысы бекітеді.
Аттестаттау комиссиясының бекітілген шешімдері қызметшілердің аттестаттау парағына енгізіледі.
Аттестаттау парағы мен қызметтік мінездеме және аттестаттау комиссиясының ұйымның басшысы бекіткен шешімі аттестаттаудан өткен қызметшінің жеке ісінде сақталады.
3. Аттестаттау комиссиясы
29. Аттестаттау комиссиясын кадр қызметінің ұсынысы бойынша ұйымның басшысы құрады және ол комиссия мүшелері мен хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ішінен төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарында төраға болады, оның жұмысын ұйымдастырады, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі мен қабылданатын шешімдері үшін жауапты болады.
30. Аттестаттау комиссиясының құрамына ұйымның әртүрлі бөлімшелерінің, оның ішінде кадр және заң қызметтерінің өкілдері, ұйым қызметкерлерінің өкілі, сондай-ақ өзге де қызметшілер енгізіледі. Ұйым қызметкерлері өкілдеріне кәсіподақ органдары, олардың бірлестіктері және (немесе) өзге уәкілетті жеке және (немесе) заңды тұлғалар жатады.
Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы кадр қызметінің өкілі болып табылады, оны кадр қызметінің басшысы айқындайды.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиісті материалдарды, қажетті құжаттарды дайындайды және комиссия отырысы өткеннен кейін хаттама ресімдейді. Хатшы техникалық қызмет көрсетеді және аттестаттау комиссиясының қызметін қамтамасыз етеді, әрі дауыс беруге қатысуға құқығы жоқ.

31. Члены Аттестационной комиссии проходят аттестацию на общих основаниях.
32. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
33. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии. При равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.
34. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.
5. Заключительные положения
35. Все споры, связанные с решением Аттестационной комиссии решаются в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
36. В случаях обнаружения нарушений настоящих Правил, руководитель организаций отменяет приказ и назначает повторную аттестацию. Повторная аттестация проводится в соответствии с пунктом 23 настоящих Правил.
Приложение 1 к Правилам
проведения и условиям
аттестации гражданских служащих
в сфере физической культуры и спорта
Форма
Аттестационный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
в сфере физической культуры и спорта
Вид аттестации: очередная - ; повторная -
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество _______________________________
2. Дата рождения "____" _______________ 19___ г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность и квалификация по образованию, документы
о повышении квалификации, переподготовке, ученая степень,
ученое звание, дата их присвоения)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория (разряд)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж - ________________________________
6. Общий стаж работы на должностях государственного и
гражданского служащего ________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами
аттестационной комиссии:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

31. Ұйым жетекшісінің лауазымындағы адамды аттестаттаудан өткізу үшін аттестаттау комиссиясын оны осы лауазымға тағайындау құқығына ие лауазымды адам құрады.
32. Аттестаттау комиссиясының мүшелері аттестаттаудан жалпы негізде өтеді.
33. Құрамының кемінде үштен екісі қатысқан аттестаттау комиссиясының отырысы заңды деп есептеледі.
34. Дауыс берудің нәтижесі комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең түскен жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
35. Комиссия мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол айтылған жағдайда жазбаша түрде жазылған және хаттамаға қосылған болуы тиіс.
4. Ереженің қорытындысы
36. Аттестациялық комиссияның шешімдеріне байланысты туындаған барлық даулар Қазақстан Республикасының белгіленген заңнамасы тәртібінде шешіледі.
37. Осы Ережені бұзу жағдайлары анықталған жағдайда, ұйымның басшысы бұйрықты өзгертеді және қайта аттестаттауды тағайындайды. Қайта аттестаттау осы Ереженің 23-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Дене шынықтыру және спорт
саласында азаматтық
қызметшілерді аттестаттаудан
өткізу мен шарттарының
ережесіне 1-қосымша
Нысан
Аттестаттаудан өтетін азаматтық
қызметшіні аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: кезекті -; қайталап - (керектісін X белгісімен белгілеу керек)
1. Тегі, аты, әкесінің аты _________________________________________
2. Туған күні 19 __ ж «__» ______________
3. Білімі, біліктілігін арттыру, қайта даярлау жөніндегі мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын тәмамдаған, білімі бойынша мамандығы, біліктілігін арттыру, қайта даярлау, ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, туралы құжаттар, берілген күні)
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік санаты (дәрежесі)
_____________________________________________________________________
5.Жалпы еңбек өтілі- ________________________________________________
6. Мемлекеттік және азаматтық қызметші лауазымдарындағы жалпы жұмыс
өтілі _______________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен
ұсыныстары: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестатталушының ой-пікірі ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
10. На заседании присутствовало
________________________________ членов аттестационной комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому
каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов)
____________________________________;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов)
________________________________________;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
___________________________________
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует _______________________________________
(прописью) квалификационной категории (разряду) (количество голосов)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)
2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) (количество голосов)
________________________________.
Итоговая оценка ________________________________________
______________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
______________________________________________________________
указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием
мотивов, по которым они даются)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
14. Примечания _________________________________________
______________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: __________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: _____________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: _________________________
(подпись)
_________________________
(подпись)
_________________________
(подпись)
_________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "____" ______________ 20___ г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: ___________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати
организации
* оценка 2) при проведении повторной аттестации не выставляется
Приложение
к Аттестационному листу
на гражданского служащего,
подлежащего аттестации
Форма
Оценочный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: очередная - ; повторная -
(нужное отметить знаком Х)
Ф.И.О. __________________________________________________
Должность _______________________________________________
Оценка аттестуемого _____________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду) ______
_______________________________________________________________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) ___________________________________________
Обоснование: ____________________________________________
_______________________________________________________________
Член аттестационной комиссии ____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Секретарь аттестационной комиссии _______________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата "____" ________________ 20__ года
* при проведении повторной аттестации не выносится
Приложение 2
к приказу Министра туризма и
спорта Республики Казахстан
от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29
Правила
присвоения квалификационных категорий
тренерам, методистам, инструкторам
Сноска. Правила утратили силу приказом Председателя Агентства РК по делам спорта и физической культуры от 29.07.2014 № 300 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Аттестатталушының қызметтік мінездемесі бойынша азаматтық қызметшінің қызметін тікелей басшысының бағалауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының _____ мүшесі қатысты.
11. Дауысқа салу қорытындысы бойынша аттестаттау комиссиясының әрбір
мүшесі толтыратын азаматтың қызметшінің қызметін қоса берілетін бағалау парағына сәйкес бағалау:
1) атқаратын қызметіне лайықты (дауыс саны) ____________________;
2) қайталап аттестатталуы тиіс (дауыс саны) ____________________;
3) атқаратын қызметіне лайықты емес (дауыс саны) _______________.
12. Біліктілік санаты (дәрежесі):
1 ____________ (жазумен) біліктілік санатына (дәрежесіне) лайықты
__________________________ (дауыс саны) _________________________
(әр біліктілік санаты бойынша жеке)
2. біліктілік санатын (дәрежесін) белгілеуге негіз жоқ
(дауыс саны) ___________________.
Қорытынды бағалау ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік санатының (дәрежесінің) сандық белгісі жазумен жазылады)
Аттестаттау комиссиясының ұсыныстары (дәлелдемелерімен қоса)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Ескертпелер _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: _________________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: __________________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: _________________________________
(қолы)
_________________________________
(қолы)
_________________________________
(қолы)
_________________________________
(қолы)
Аттестаттау өткізілген күні 20 ___ ж. «___» __________
Ұйым басшысының аттестатталау қорытындысы жөніндегі шешімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _____________________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйым мөртаңбасының орны
*2) қайталап аттестаттаудан өткен кезде баға қойылмайды
Аттестаттаудан өтетін
азаматтық қызметшіні
аттестаттау парағына қосымша
Нысан
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні бағалау парағы
(аттестация комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестаттау түрі: кезекті -___; қайталап -___ (керектісін X белгісімен белгілеу керек)
Т.А.Ә. ______________________________________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
Аттестатталушының бағасы ____________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанғарлықсыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің шешімі (төмендегінің бірі:
атқаратын лауазымына сәйкес, қайталап аттестаттауға жатады, атқаратын лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы мүшелері шешімінің негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________ Біліктілік санатына (дәрежесіне) лайықты
_____________________________________________________________________
Біліктілік санатын (дәрежесін) белгілеуге негіз жоқ
Негіздеме: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі ____________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы ___________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Күні 200 ___ жылғы «___» ____________
қайталап аттестаттаудан өту кезінде шығарылмайды
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрінің м.а.
2011 жылғы 5 наурыздағы
№ 02-02-18/29
бұйрығына 2-қосымша
Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға
біліктілік санаттарын беру
ЕРЕЖЕСІ
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 29.07.2014 № 300 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).