Об утверждении формы образца удостоверения адвоката
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2011 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2011 года № 6950. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 1439 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1439 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 24 Закона Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму образца удостоверения адвоката.
2. Комитету регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) принять меры по размещению настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Аманбаева А.Т. и председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Сексембаева М.И.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Р. Тусупбеков
Утверждена
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 апреля 2011 года № 164
Форма удостоверения адвоката
Обложка удостоверения
Қазақстан Республикасы
Адвокат куәлігі
Внутренняя сторона удостоверения
__________________________________
(адвокаттар алқасының атауы)
№ _______ куәлік
место для фотографии
3х4 см
М.О.
_______________________
_______________________
_______________________
(тегі, аты, әкесінің
аты)
АДВОКАТ
Куәліктің жарамдылық мерзімі
"__" _______ 20__ ж.
Төралқа төрағасы
__________________________________
(қолы, аты-жөні)
_________________________________
(наименование коллегии адвокатов)
Удостоверение № _____
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(фамилия, имя, отчество)
АДВОКАТ
Лицензия на занятие адвокатской
деятельностью № _______
(номер)
_______________________________
(дата выдачи)
Примечание:
Описание
удостоверения адвоката
Описание обложки удостоверения
Удостоверение адвоката является официальным документом.
Обложка удостоверения изготавливается из кожи или кожзаменителя светло-голубого цвета размером в развернутом виде 65 х 190 мм.
На лицевой стороне обложки удостоверения выполнена тисненая надпись золотистого цвета "Қазақстан Республикасы", ниже – тисненая надпись золотистого цвета "Адвокат куәлігі".
Описание вкладышей удостоверения
Вкладыши удостоверения изготавливаются размером 62 х 88 мм и имеют светло-голубой фон с защитной сеткой.
На левом вкладыше удостоверения посередине от верхнего края размещается название коллегии адвокатов на казахском языке, снизу надпись "№ ______ куәлік".
Ниже на левой стороне размещается цветная фотография размером 3 х 4 см, справа от фотографии оставляется поле для записи фамилии, имени и отчества адвоката на казахском языке, снизу посередине размещается надпись "АДВОКАТ".
По нижнему краю левой внутренней стороны размещается надпись "Куәліктің жарамдылық мерзімі "__" _______ 20__ ж.".
Ниже размещается надпись "Төралқа төрағасы", рядом оставляется поле для подписи и записи фамилии и инициалов председателя президиума.
На правом вкладыше удостоверения посередине от верхнего края размещается название коллегии адвокатов на русском языке, снизу надпись "Удостоверение № ____".
Ниже оставляется поле для записи фамилии, имени и отчества адвоката на русском языке, снизу посередение размещается надпись "АДВОКАТ".
Ниже размещается надпись "Лицензия на занятие адвокатской деятельностью № __________ _____________".
После подписи удостоверения в правом нижнем углу фотографии накладывается оттиск печати.
Вкладыши подлежат ламинированию.

Адвокат куәлігі үлгісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 сәуірдегі № 164 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 11 мамырда № 6950 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 1439 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1439 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабының 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған адвокат куәлігінің үлгісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру жөнінде шаралар қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Ә.Т. Аманбаевқа және Қазақстан Республикасы Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы М.И. Сексембаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрiнiң
2011 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Адвокат куәлiгi
Адвокат куәлiгiнiң мұқабасы
(көлемi 65х190 мм, түсi көгілдір)
Куәлiк бланкiсiнiң 1-парағы
(мұқабаның iшкi бетiнiң сол жағына желiмденедi)
Сол жақ (мемлекеттік тілде) Оң жақ (на русском языке)
Облыстық (қалалық) адвокаттар алқасының атауы __________________________________
№ _____ куәлiк
-----------
|3х4 см | ___________________
|фотосуретке| (Тегі)
|арналған | ____________________
| орын | (аты, әкесiнiң аты)
| М.О АДВОКАТ
20__ жылдың "__" _____ дейін жарамды.
_________________________________
(адвокаттар алқаларының Төралқа төрағасының Т.А.Ә. және қолы)
Наименование областной (городской) коллегии адвокатов
__________________________________
Удостоверение № ____
__________________________________
(фамилия)
________________ (имя, отчество)
АДВОКАТ
Государственная лицензия № _______________________________
Выдана _______________
Ескертпе:
Адвокат куәлігінің
сипаттамасы
Адвокат куәлігі ресми құжат болып табылады.
Куәліктің мұқабасы бейнеленген және баспа қаріпімен: "Адвокат куәлігі" деген жазумен көгілдір түсті табиғи немесе жасанды былғарыдан жасалады және жазудың үстінде адвокаттардың эмблемасы орналасқан. Куәліктің ашық күйіндегі көлемі 65х190 мм.
Куәліктің жапсырмаларының көлемі 62х88 мм, куәліктің жоғарғы бөлігінде жоғарғы жиегінен 9 мм қашықтықта шектерінде: "Қазақстан Республикасы" деген жазуы және ұлттық өрнегі бар қорғаныш жолағы (микрошрифт) болады. Жапсырманың сол жағындағы бұрышында фотосуретке арналған орын бар. Жапсырманың ортасында адвокаттардың эмблемасы орналасқан. Жапсырманың оң жағындағы ортасында адвокаттардың эмблемасы орналасқан.
Куәлiктiң iшкi сол және оң жақтарында қорғаныс жолағына жоғарыда баспа шрифтiмен қазақ және орыс тiлдерiнде қызыл бояумен облыстық (қалалық) адвокаттар алқасының атауы терiледi. Қорғаныш жолақтан төменде қара шрифтiмен куәлiктiң нөмiрi, оның иесiнiң тегі, аты, әкесiнiң аты, ал астында "Адвокат" деген мәтін жазылады. Iшкi сол жағындағы төменгi шетiнде куәлiктiң қолданылу мерзiмi, ал төменде Төралқа төрағасының тегі, аты-жөні және қолы тұрады. Iшкi сол жағындағы төменгi шетiнде адвокаттық қызметпен айналысу құқығына мемлекеттік лицензиясының нөмірі және берілген күні көрсетіледі. Куәлiктiң iшкi сол жағында ақ түстi бұрышсыз, түрлi-түстi көлемi 30х40 мм фотосурет жапсырылады.
Куәлiкке қойылған қолдан кейiн фотосуреттiң оң жағындағы төменгi бұрышында мөрдiң бедері басылады. Куәлiктiң дайындалған сол және оң жапсырмалары мөлдiр қорғаныш үлдiрiне бастырылады.