О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2011 года № 387. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 августа 2011 года № 7131. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5612, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2009 года, № 5, ст. 344) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ, утвержденных указанным приказом:
абзац второй пункта 7 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Годовая бюджетная отчетность составляется по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным за календарный период с 1 января по 31 декабря.
Квартальная отчетность составляется по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года.
Месячная бюджетная отчетность составляется на 1-е число месяца, следующего за отчетным.";
в пункте 9:
абзацы первый и второй изложить в следующей редакции:
"Сроки представления бюджетной отчетности для администраторов республиканских бюджетных программ устанавливаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, для администраторов местных бюджетных программ - местными уполномоченными органами по исполнению бюджета. Государственные учреждения представляют бюджетную отчетность в сроки, установленные администраторами бюджетных программ и доведенные ими до государственных учреждений до даты представления бюджетной отчетности.
Бюджетная отчетность представляется в электронном виде и на бумажном носителе в сброшюрованном виде с пронумерованными страницами и оглавлением.";
абзацы пятый и шестой изложить в следующей редакции:
"Датой представления бюджетной отчетности для государственного учреждения считается день фактической передачи ее по принадлежности, за исключением государственных учреждений, находящихся в других населенных пунктах, для которых датой представления бюджетной отчетности является дата ее отправления, обозначенная в штемпеле почтового предприятия, но не позднее 5 календарных дней до даты представления бюджетной отчетности.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетности с выходным (нерабочим) днем, бюджетная отчетность представляется на следующий за ним первый рабочий день.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi жасау мен ұсынудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2009 жылғы 27 ақпандағы № 89 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 29 шілдедегі № 387 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 15 тамызда № 7131 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептілікті жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы № 89 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5612 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және ізге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері Бюллетені, № 5, 2009 жыл, 344-бап) бұйрығымен енгізілген өзгерістері және толықтыруларымен мынандай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептілікті жасау мен ұсынудың ережесінде:
7-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Жылдық бюджеттік есептілік есептіліктен кейінгі жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейінгі күнтізбелік кезеңге жасалады.
Тоқсандық есептілік ағымдағы қаржылық жылғы 1 шілдедегі және 1 қазандағы жағдай бойынша жасалады.
Айлық бюджеттік есептілік есептіліктен кейінгі айдың 1-не жасалады.»;
9-тармақта:
бірінші және екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттік есептілікті ұсыну мерзімін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін - бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді. Мемлекеттік мекемелер бюджеттік есептілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілеген және олар бюджеттік есептілікті ұсынған күнге дейін мемлекеттік мекемелердің назарына жеткізген мерзімде ұсынады.
Бюджеттік есептілік электронды түрде және қағаз тасығышта атауы бар және беттері нөмірленген тігілген кітап түрінде ұсынылады.»;
бесінші және алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттік есептілікті ұсыну күні почта кәсіпорнының мөртабанында белгіленген күн болып табылатын, басқа елді мекендерде тұрған мемлекеттік мекемелерді қоспағанда мемлекеттік мекеме үшін есептілікті ұсыну күні оны тиістілігі бойынша нақты берген күн есептеледі, бірақ бюджеттік есептілікті ұсыну күнінен дейін бес күнтізбелік күннен кешіктірілмеуі керек.
Есептілікті ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс (жұмыс істемейтін) күнімен сәйкес келген жағдайда бюджеттік есептілік одан кейінгі бірінші жұмыс күні ұсынылады.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. При составлении бюджетной отчетности необходимо руководствоваться Бюджетным кодексом Республики Казахстан и указаниями о порядке заполнения форм бюджетной отчетности, изложенными в настоящих Правилах.";
название Главы 2 "2. Объем годовой, квартальной бюджетной отчетности" изложить в следующей редакции:
"2. Объем годовой, квартальной и месячной бюджетной отчетности";
в пункте 12:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"В объем годовой, квартальной и месячной бюджетной отчетности, представляемой государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ (приложение 1 к настоящим Правилам), включаются следующие формы:";
абзац второй исключить;
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"отчет об исполнении плана финансирования - форма № 2-б (приложение 4 к настоящим Правилам);
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма № 4-б (приложение 5 к настоящим Правилам);";
абзацы девятый и десятый изложить в следующей редакции:
"отчет о движении долгосрочных активов - форма № 5-б (приложение 10 к настоящим Правилам);
отчет о движении запасов - форма № 6 (приложение 11 к настоящим Правилам);";
абзац пятнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый, двадцатый и двадцать первый исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. К годовому и квартальному отчетам обязательно прилагается информация с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на выполнение обязательств индивидуального плана финансирования по обязательствам и платежам, плана финансирования бюджетных программ, плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), также информации по поступлениям и расходам средств спонсорской и благотворительной помощи, причин отклонения оплаченных обязательств от фактических и причин невыполнения обязательств индивидуальных планов финансирования в разрезе программ (подпрограмм) и специфик экономической классификации расходов.
Государственные учреждения, получившие средства резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, распределяемых бюджетных программ в информации должны отразить данные по полученным и использованным средствам, а в случае наличия остатков неиспользованных средств - причины их не использования или частичного использования.
Информация к годовому и квартальному отчетам должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: общие положения; выполнение принятых обязательств по плану финансирования и причины, повлиявшие на кассовое и фактическое исполнение; пояснение по другим формам бюджетной отчетности включенным в состав бюджетной отчетности; данные о принятых обязательствах за отчетный период в разрезе программ (подпрограмм).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

«11. Бюджеттік есептілікті жасаған кезде Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексін және осы Ережеде жазылған бюджеттік есептілік нысандарын толтыру тәртібін басшылыққа алу қажет.»;
2-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын: «2. Жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттік есептіліктің көлемі»;
12-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ұсынатын жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттік есептіліктің көлеміне (осы Ережеге 1-қосымша) мынандай нысандар енгізіледі:»;
екінші абзац алып тасталсын;
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«қаржыландыру жоспарын орындау туралы есеп - № 2-б-нысан (осы Ережеге 4-қосымша);
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарын орындау туралы есеп - № 4-б-нысан (осы Ережеге 5-қосымша);»;
тоғызыншы және оныншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп - № 5-б-нысан (осы Ережеге 10-қосымша);
қорлардың қозғалысы туралы есеп - № 6-нысан (осы Ережеге 11-қосымша);»;
он бесінші абзац алып тасталсын;
он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы және жиырма бірінші абзацтар алып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Жылдық және тоқсандық есептерге міндетті түрде есепті кезеңде міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының, бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарының, тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер және ақшаны жұмсау жоспарының, сонымен қатар демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен түсімдер мен қаражатты жұмсау жөніндегі міндеттемелерін орындауға әсер ететін негізгі факторлар, төленген міндеттемелердің нақтылардан ауытқу себептерін және бағдарламалар (кіші бағдарламалар) және шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бөлігінде жеке қаржыландыру жоспары міндеттемелерінің орындалмау себептері айтыла отырып, міндетті түрде қоса беріледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдар резервінің қаражатын алған, бөлінетін бағдарламалардың мемлекеттік мекемелері алынған және пайдаланылған қаражат бойынша деректерді, ал пайдаланылмаған қаражат қалдығы болған жағдайда – оларды пайдаланбаудың немесе ішінара пайдалану себептерін көрсетулері тиіс.
Жылдық және тоқсандық есептер туралы ақпарат қысқаша жазылуы және мына: жалпы ережелер, қаржыландыру жоспары бойынша қабылданған міндеттемелерді орындау және кассалық және нақты орындауға әсер еткен себептер бөлімдер бойынша түсіндірмелерді; бюджеттік есептіліктің құрамына енгізілген бюджеттік есептіліктің басқа нысандары бойынша түсіндірмелерді; бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) бөлгендегі есепті кезеңде қабылданған деректерді қамтуы тиіс.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"14. Годовые и квартальные отчеты с информациями к ним подписываются руководителем государственного учреждения, главным бухгалтером или лицом, возглавляющим подразделение, обеспечивающим ведение бухгалтерского учета в государственном учреждении.
Правом первой подписи на сводной бюджетной отчетности администратора бюджетных программ обладает руководитель данного органа или лицо, замещающее его в установленном порядке, правом второй подписи - главный бухгалтер.
Во всех формах представляемой бюджетной отчетности рядом с подписью руководителя и главного бухгалтера обязательно должна быть расшифровка подписи (фамилия и инициалы).
Кроме того, к бюджетной отчетности прилагается копия приказа о праве предоставления первой и второй подписей в отчетности.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы, получающие целевые трансферты, составляют бюджетную отчетность о полученных средствах по форме № 2-б "Отчет об исполнении плана финансирования" и информацию к ней и представляют администраторам республиканских бюджетных программ, от которых были получены целевые трансферты.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Государственные учреждения (органы внутренних дел), содержащиеся за счет республиканского бюджета, но получающие суммы плановых назначений на принятие обязательств из местных бюджетов на соответствующие цели, представляют отчет об исполнении плана финансирования по форме № 2-б в соответствующие местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, а бюджетную отчетность в полном объеме форм в вышестоящий орган.";
пункт 19 исключить;
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского бюджета, представляют в установленные администраторами бюджетных программ сроки бухгалтерскую отчетность в полном объеме форм, в трех экземплярах, в соответствующие территориальные органы казначейства. Ответственный исполнитель территориального органа казначейства проверяет предоставленную отчетность на соответствие с показателями форм № 4-20 "Сводный отчет по расходам" и остатками на КСН платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и временного размещения денег и согласованность между формами отчетности. Два экземпляра отчетности с визами и штампом возвращаются государственным учреждениям, один из которых направляется администратору республиканских бюджетных программ. При установлении расхождений отчет возвращается государственному учреждению с письменным обоснованием за подписью руководителя территориального подразделения казначейства или лица, им уполномоченного.";
название Главы 3 "3. Порядок закрытия счетов текущего бухгалтерского учета" исключить;

«14. Жылдық және тоқсандық есептерге оларға ақпараттарымен бірге мемлекеттік мекеменің басшысы, бас бухгалтер немесе бөлімшені басқаратын, мемлекеттік мекемеде бухгалтерлік есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ететін адам қол қояды.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жиынтық бюджеттік есептілігіне бірінші қол қою құқығына осы органның басшысы немесе оны ауыстыратын адам, екінші қол қоюға – бас бухгалтер ие.
Ұсынылатын бюджеттік есептіліктің барлық нысандарында басшы мен бас бухгалтердің қолдарының жанында міндетті түрде қолдардың ашып жазылуы (тегі мен аты-жөні) болуы тиіс.
Бұдан басқа, бюджеттік есептілікке бірінші және екінші қол қою құқығы туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Нысаналы трансферттер алатын облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары № 2-б «Қаржыландыру жоспарын орындау туралы есеп» нысаны бойынша алынған қаражат туралы бюджеттік есептілікті және оған ақпаратты жасайды және нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ұсынады.»;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Республикалық бюджет есебінен ұсталатын, бірақ тиісті мақсаттарға арналған жергілікті бюджеттерден міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы жұмсалымдардың сомасын алатын мемлекеттік мекеме (ішкі істер органдары) № 2-б-нысаны бойынша Қаржыландыру жоспарын орындау туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға, ал бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде жоғары тұрған органға ұсынады.»;
19-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
«20-1. Республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері белгілеген мерзімде бухгалтерлік есептілікті толық көлеміндегі нысандарда үш данада тиісті аумақтық қазынашылық органдарына ұсынады. Аумақтық қазынашылық органның жауапты орындаушысы ұсынылған есептіліктің 4-20 «Шығыстар бойынша жиынтық есеп» нысандарының көрсеткіштеріне және ақылы қызметтердің, демеушілік және қайырымдылық көмек және ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-дағы қалдықтармен сәйкестігін және есептілік нысандарының арасындағы келісілгендігін тексереді. Бұрыштама және мөртабан қойылған есептіліктің екі данасы мемлекеттік мекемелерге қайтарылады, оның біреуі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне жолданады. Алшақтық анықталған кезде есеп мемлекеттік мекемеге аумақтық қазынашылық бөлімшесі басшысының не ол уәкілеттік берген адамның қолы қойылған жазбаша негіздемемен бірге қайтарылады.»;
3-бөлімнің атауы «3. Ағымдағы бухгалтерлік есеп шоттарын жабу тәртібі» алып тасталсын;

пункты 23 и 24 исключить;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Действие утвержденного плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения, остающихся в его распоряжении, прекращается 31 декабря текущего финансового года.";
пункты 272829303132333435 исключить;
название Главы 4 "4. Порядок заполнения форм годовой, квартальной бюджетной отчетности" изложить в следующей редакции:
"4. Порядок заполнения форм годовой, квартальной и месячной
бюджетной отчетности";
пункт 3637383940414243444546474849505152535455 исключить;
в пункте 56:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Отчет об исполнении плана финансирования по форме № 2-б позволяет увидеть расходы государственного учреждения и администратора бюджетных программ в развернутом виде по спецификам экономической классификации расходов. Бюджетная отчетность составляется по каждой функциональной группе, государственному учреждению, программе, подпрограмме Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"Форма № 2-б является квартальной и годовой бюджетной отчетностью.";
в пункте 57:
абзацы первый и второй изложить в следующей редакции:
"Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4-б составляют и представляют государственные учреждения, имеющие поступления денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении.
В форме 4-б показываются поступления, фактические и кассовые расходы денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении при наличии одного вида поступлений денег от реализации товаров (работ, услуг).";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"По строкам 010 и 170 по графе 7 "Кассовые расходы" показываются суммы остатков средств, получаемых от реализации товаров (работ, услуг) на начало и на конец отчетного периода. Строка 010 отчетного периода должна соответствовать строке 170 отчета формы № 4-б за предыдущий год.";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"Форма № 4-б является квартальной и годовой бюджетной отчетностью.";
абзац второй пункта 58 изложить в следующей редакции:
"Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4-сводная составляют администраторы бюджетных программ в сводном виде на основании данных, показанных в Отчете об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4-б.";
в пункте 59:
абзац второй изложить в следующей редакции:

23 және 24-тармақтар алып тасталсын;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«26. Мемлекеттiк мекеменiң тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түсетiн өз билiгiнде қалатын ақша түсiмдерi мен шығыстарының бекiтiлген жоспарының қолданысы ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанында тоқтатылады.»;
272829303132333435-тармақтар алып тасталсын;
4-бөлімнің «4. Жылдық, тоқсандық бюджеттік есептіліктің нысандарын толтыру тәртібі» атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттік есептіліктің нысандарын толтыру тәртібі»;
3637383940414243444546474849505152535455-тармақтар алып тасталсын;
56-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 2-б-нысан бойынша Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп ашық түрде шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша мемлекеттiк мекеменiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң шығыстарын көруге мүмкiндiк бередi. Бюджеттік есептiлiк Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының әрбiр функционалдық тобы, мемлекеттік мекемесi, бағдарламасы, кiшi бағдарламасы бойынша жасалады.»;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 2-б-нысаны тоқсандық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
57-тармақта:
бірінші және екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 4-б-нысан бойынша Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есепті олардың билiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi бар мемлекеттiк мекемелер жасайды және ұсынады.
4-б-нысанда тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түскен ақша түсiмдерiнiң бiр түрi болған кезде оның билiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түскен ақшаның түсiмдерi, нақты және кассалық шығыстары көрсетiледi.»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Кассалық шығыстар» 7-бағаны бойынша 010 және 170-жолдары бойынша есепті кезеңнің басында және соңында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден алынатын қаражаттар қалдықтарының сомасы көрсетіледі. Есепті кезеңнің 010-жолы өткен жылға арналған № 4-б-нысан есебінің 170-жолына сәйкес келуі тиіс.»;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 4-б-нысаны тоқсандық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
58-тармақтын екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 4-жиынтық-нысан бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есептi жиынтық түрде № 4-б-нысан бойынша Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есепте көрсетiлген деректердiң негiзiнде бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi жасайды.»;
59-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"По строке 010 в графе 3 показываются остатки средств на начало года, которая должна соответствовать строке 170 отчета № 4-д за предыдущий год.";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"По строке 040 - показывается сумма строк 010 и 020.";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"По строке 170 в графе 3 показываются остатки средств на конец отчетного периода всего.";
в пункте 61:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"По строкам 010, 170 показываются остатки средств в иностранной валюте на начало года и конец отчетного периода (остатки на субсчете 1050 "Счет в иностранной валюте"). Остаток на начало отчетного года (строка 010) тождественна остаткам на конец года отчета за предыдущий год (строка 170).";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"По строке 040 - сумма строк 010, 020, 021, 030.";
в пункте 62:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"В отчете о движении долгосрочных активов по форме № 5-б в первом разделе "Наличие долгосрочных активов" показывается наличие активов по счетам/субсчетам подразделов 2300, 2400, 2500, 2600, 2700, 2800 по первоначальной стоимости.";
абзацы третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый и пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"В графе 4 "Поступило" показывается сумма поступивших долгосрочных активов в отчетном периоде.
В графе 5 "Выбыло" - сумма выбывших долгосрочных активов в отчетном периоде.
В графе 6 показывается остаток суммы долгосрочных активов на конец отчетного периода.
Во втором разделе формы № 5-б показывается движение долгосрочных активов.
По строке 160 показывается поступление - всего долгосрочных активов с выделением по строкам 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 источников увеличения долгосрочных активов.
По строке 168 показывается перевод в долгосрочные активы из запасов прочее поступление долгосрочных активов не перечисленное в строках 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167.
По строке 170 - выбытие долгосрочных активов с выделением по строкам 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 в связи с чем выбыли долгосрочные активы.
По строке 171 показывается сумма недостачи долгосрочных активов, списанная за счет государственного учреждения.
По строке 172 показывается сумма недостачи активов, списанная за счет виновных лиц.
По строке 173 показывается сумма активов, переданная безвозмездно государственным учреждениям своей системы.
По строке 174 показывается сумма активов, переданная безвозмездно другим организациям.
По строке 175 показывается сумма активов, выбывших по ветхости и износу, а также выбывших от реализации излишнего и ненужного имущества.

«3-бағанда 010-жол бойынша өткен жылғы № 4-д есебінің 170-жолына сәйкес келуі тиіс жыл басындағы қаражат қалдығы көрсетіледі.»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«040-жол бойынша 010 және 020-жолдардың қосындысы көрсетіледі.»;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«3-бағанда 170-жол бойынша барлығы есепті кезеңнің аяғындағы қаражат қалдығы көрсетіледі.»;
61-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«010, 170-жолдар бойынша (1050 «Шетелдік валютадағы шот» қосалқы шотындағы қалдықтар) жылдың басындағы және есепті кезеңнің аяғындағы шетел валютасындағы қаражаттың қалдықтары көрсетіледі. Есепті жылдың басындағы қалдықтар (010-жол) өткен жыл үшін жылдың аяғындағы есептің қалдықтарына (170-жол) теңдес болады.»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«040-жол бойынша - 010, 020, 021, 030.»;
62-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 5-б-нысан бойынша Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есепте, «Ұзақ мерзімді активтердің болуы» бірінші бөлімінде бастапқы құны бойынша 2300, 2400, 2600, 2700, 2800-кіші бөлімдері бойынша шоттар/қосалқы шоттары бойынша активтердің бар болуы көрсетіледі.»;
үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші және он бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«4-бағанында «Түскенi» есепті кезеңде түскен ұзақ мерзімді активтердің сомасы көрсетіледі.
5-бағанда «Шыққаны» есепті кезеңде шыққан ұзақ мерзімді активтердің сомасы көрсетіледі.
6-бағанда есепті кезеңнің аяғындағы ұзақ мерзімді активтер сомасының қалдығы көрсетіледі.
№ 5-б-нысанының екінші бөлімінде ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы көрсетіледі.
160-жол бойынша 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168-жолдар бойынша ұзақ мерзімді активтерді ұлғайту көздерін бөле отырып ұзақ мерзімді активтердің барлығы көрсетіледі.
168-жол бойынша 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167-жолдарында санамалан баған өзге ұзақ мерзімді активтердің түсімдері қорынан ұзақ мерзімді активтерге аудару көрсетіледі.
170-жол бойынша 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177-жолдар бойынша бөле отырып ұзақ мерзімді активтердің кетуі көрсетіледі, осыған байланысты ұзақ мерзімді активтердің кеткені.
171-жол бойынша мемлекеттік мекеме есебінен есептен шығарылған ұзақ мерзімді активтердің жетіспеушілік сомасы көрсетіледі.
172-жол бойынша айыпты адамдардың есебінен есептен шығарылған ұзақ мерзімді активтердің жетіспеушілік сомасы көрсетіледі.
173-жол бойынша өз жүйесінің мемлекеттік мекемелеріне өтеусіз берілген активтердің сомасы көрсетіледі.
174-жол бойынша басқа ұйымдарға өтеусіз берілген активтердің сомасы көрсетіледі.
175-жол бойынша ескiруi және тозуы бойынша есептен шыққан, сондай-ақ артық және керек емес мүлiктi сату тiзiмiнен шыққан активтер сомасы көрсетiледi.

По строке 176 в графе 3, 5, 6, 7, 8 - выбытие долгосрочных активов в отчетном периоде за счет перевода в запасы.";
абзац шестнадцатый исключить;
абзац семнадцатый и восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"По строке 177 показывается сумма выбывших долгосрочных активов, не перечисленных в строках 171, 172, 173, 174, 175, 176.
Форма № 5-б является квартальной и годовой бюджетной отчетностью.";
в пункте 63:
первый и второй абзацы изложить в следующей редакции:
"В отчете о движении запасов по форме № 6 показывается наличие и движение запасов по первоначальной стоимости, принадлежащих государственным учреждениям.
В первом разделе "Наличие запасов" показывается стоимость остатков запасов на начало и конец года, а также стоимость запасов, израсходованных на нужды государственного учреждения и на капитальное строительство в отчетном году.";
абзацы четвертый, пятый, шестой, седьмой и восьмой изложить в следующей редакции:
"В графе 4 - остатки запасов на конец года.
В графе 5 - расход запасов за отчетный год.
Во втором разделе "Движение запасов" показывается движение запасов.
По строке 150 показывается общая сумма поступления запасов за отчетный год с указанием по строкам 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 170 источников их поступления.
Общая сумма выбывших запасов в отчетном году показывается по строке 180 с выделением по строкам 181, 191, 192, 200, 210, 220, 230, 240 за счет чего произошло выбытие запасов.";
абзац второй пункта 64 изложить в следующей редакции:
"Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты в соответствии с Планом мероприятий, составленным Министерством иностранных дел Республики Казахстан должны представить в сводном виде Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме № 7 в Министерство иностранных дел Республики Казахстан, последний представляет Отчет об использовании средств, выделенных Министерству иностранных дел Республики Казахстан на представительские затраты по форме № 7-сводная в составе годовой бюджетной отчетности в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета.";
пункт 68 исключить;
абзац второй пункта 69 изложить в следующей редакции:
"На основании данных отчета формы № 11 заполняется графа 6 отчета об исполнении плана финансирования государственных учреждений форма № 2-б.";
в пункте 70:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"По строкам 010, 170 показываются остатки на начало года и конец отчетного периода.";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:

3, 5, 6, 7, 8-бағанда 176-жол бойынша - қорға аудару есебінен есепті кезеңде ұзақ мерзімді активтердің кетуі.»;
он алтыншы абзац алып тасталсын;
он жетінші және он сегізінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«177-жол бойынша 171, 172, 173, 174, 175, 176-жолдарда санамалан баған есептен шығарылған ұзақ мерзімді активтер сомасы көрсетіледі.
№ 5-б-нысаны тоқсандық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
63-тармақта:
бірінші және екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 6-нысан бойынша қорлардың қозғалысы туралы есепте мемлекеттік мекемелерге тиесілі қорлардың бар болуы және қорлардың қозғалысы бастапқы құны бойынша көрсетіледі.
«Қорлардың бар болуы» бірінші бөлімінде жылдың басындағы және соңындағы қорлар қалдықтарының құны, сондай-ақ есепті жылда мемлекеттік мекеменің мұқтаждықтарына және күрделі жөндеуге жұмсалған қорлар құны көрсетіледі.»;
төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші және сегізінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«4-бағанда - жылдың соңындағы қорлар қалдығы.
5-бағанда - есепті жылғы қорларды жұмсау.
«Қорлардың қозғалысы» екінші бөлімде қорлардың қозғалысы көрсетіледі.
150-жол бойынша 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 170-жолдары бойынша қолардың түсу көздерін көрсете отырып есепті жылдағы қорлар түсімдерінің жалпы сомасы көрсетіледі.
Есепті жылы кеткен қорлардың жалпы сомасы олардың есебінен қорлардың кетуі болған 181, 191, 192, 200, 210, 220, 230, 240-жолдар бойынша бөле отырып есепті кезеңдегі қорлар түсімінің жалпы сомасы көрсетіледі.»;
64-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі жасаған іс-шараларға сәйкес өкілдік шығындарға қаражат алған республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жиынтық түрде № 7-нысан бойынша Өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне ұсынады, ол Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті № 7-жиынтық-нысан бойынша жылдық бюджеттік есептілік құрамында бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.»;
68-тармақ алып тасталсын;
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 11-нысанындағы есептің деректерінің негізінде № 2-б-нысаны мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау туралы есебінің 6-бағаны толтырылады.»;
70-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«010, 170-жолдар бойынша жылдың басындағы және есепті кезеңнің аяғындағы қалдықтар көрсетіледі.»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"По строке 040 - сумма строк 010, 020.";
пункты 71727374 исключить;
в пункте 77:
абзац третий, четвертый и пятый изложить в следующей редакции:
"реквизит "Администратор бюджетных программ" - указывается наименование и код администратора бюджетных программ из Функциональной классификации расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Государственное учреждение" - указывается наименование государственного учреждения и его код в соответствии со Справочником государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов;
реквизит "Периодичность" - указывается период сдачи бюджетной отчетности;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"реквизит "Единица измерения" - тенге в отчетах государственных учреждений, тысяч тенге в сводных отчетах администраторов бюджетных программ.";
абзац десятый пункта 79 изложить в следующей редакции:
"в графе 12 показывается сумма кредиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в Отчет о кредиторской задолженности после осуществления инвентаризации долгосрочных активов, запасов, ценных бумаг и денежных средств, дебиторской и кредиторской задолженности, других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации в порядке, установленном центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графах 11 и 12, входит в сумму кредиторской задолженности, отражаемую по графам 7, 8, 9, 10.";
абзац двенадцатый пункта 82 изложить в следующей редакции:
"в графе 14 показывается сумма дебиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в отчет о дебиторской задолженности после проведения инвентаризации долгосрочных активов, запасов, ценных бумаг и денежных средств, дебиторской и кредиторской задолженности, других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации в порядке, установленном центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета. Сумма дебиторской задолженности, отражаемая в графе 14, входит в сумму дебиторской задолженности, отражаемую по графам 7, 10, 11, 12, 13.";
абзац шестой пункта 85 изложить в следующей редакции:
"Администраторы бюджетных программ уточненные с данными бухгалтерских балансов отчеты о кредиторской и дебиторской задолженности по состоянию на 1 июля, 1 октября представляют в уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию на 1 января очередного финансового года (за отчетный финансовый год) - до 12 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом в соответствии с графиком сроков представления бюджетной отчетности.";
абзац первый пункта 89 изложить в следующей редакции:
"В случае изменения кодов функциональной или экономической классификации расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, кредиторская и дебиторская задолженность в бюджетной отчетности показывается по новым кодам расходов, согласно Таблице перехода кодов расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.";

«040-жол бойынша 010, 020-жолдарының қосындысы көрсетіледі.»
71727374-тармақтар алып тасталсын;
77-тармақта:
үшінші, төртінші және бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері» деректемесі - Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы шығыстарының сыныптамасына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы және коды көрсетіледі;
«Мемлекеттік мекеме» деректемесі - Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер анықтамалығына сәйкес мемлекеттік мекеменің атауы мен оның коды көрсетіледі.
«Мерзімділік» деректемес - бюджеттік есептілікті тапсыру кезеңі көрсетіледі.»;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Өлшем бiрлiгi» деректемесі - мемлекеттiк мекемелердің есептерiнде теңге, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жиынтық есептерінде мың теңге.»;
79-тармақтың оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«12-бағанда талап қою мерзімі аяқталған кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі. Аталған берешек ұзақ мерзімді активтерді, қорларды, бағалы қағаздар мен ақша қаражаты, дебиторлық және кредиторлық берешектерді, мемлекеттік мекеме теңгерімінің басқа баптарын түгендеуді жүзеге асыруды және бюджеттік атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген тәртіпте түгендей актісін жасағаннан кейін кредиторлық берешек туралы есепке енгізіледі. 11 және 12-бағандарда көрсетілген кредиторлық берешек сомасы 7, 8, 9, 10-бағандар бойынша көрсетілетін кредиторлық берешектің сомасына кіреді.»;
82-тармақтың он екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«14-бағанда талап мерзімі аяқталған дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі. Аталған берешек ұзақ мерзімді активтерді, қорларды, бағалы қағаздар мен ақша қаражаты, дебиторлық және кредиторлық берешектерді, мемлекеттік мекеме теңгерімінің басқа баптарын түгендеуді жүзеге асыруды және бюджеттік атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген тәртіпте түгендей актісін жасағаннан кейін дебиторлық берешек туралы есепке енгізіледі. 14-бағанда көрсетілген дебиторлық берешек сомасы 7, 10, 11, 12, 13-бағандар бойынша көрсетілетін дебиторлық берешектің сомасына кіреді.»;
85-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бухгалтерлік теңгерімдердің деректерімен нақтыланған кредиторлық/дебиторлық берешек туралы есеп 1 шілдедегі, 1 қазандағы жағдай бойынша бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күнінен кешіктірмей, кезекті қаржылық жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша (есепті қаржылық жылда) – есепті қаржылық жылдан кейінгі екінші айдың 12 күніне дейін бюджеттік есептілікті ұсыну кестесіне сәйкес ұсынады.»;
89-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттi жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бекiткен Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы шығыстарының функционалдық немесе экономикалық сыныптамасының кодтары өзгерген жағдайда, есепте кредиторлық және дебиторлық берешек Қазақстан Республикасы Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының шығыстары кодтарының өту кестесiне сәйкес шығыстардың жаңа кодтары бойынша көрсетiледi.»;

приложения 3 и 16 к указанным Правилам исключить;
приложения 12457910111823 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 12345678910 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности Министерства финансов Республики Казахстан (Тулеуов А.О.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2013 года, за исключением абзаца сорок пятого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие со дня опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 1
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Перечень
форм годовой, квартальной и месячной бюджетной
отчетности государственных учреждений и администраторов
бюджетных программ
Номера форм
Наименование форм
Мес-
ячная
Квар-
тальная
Годовая
1
2
3
4
2-б
2-б
Отчет об исполнении плана финансирования
4-б
4-б
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-сводная
4-сводная
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-д
4-д
Отчет по деньгам, передаваемым государственному
учреждению на условиях их возвратности
4-сп
4-сп
Отчет о поступлении и расходовании денег
от спонсорской и благотворительной помощи
4-в
4-в
Отчет о движении средств в иностранной валюте
5-б
5-б
Отчет о движении долгосрочных активов
6
Отчет о движении запасов
7
7
Отчет об использовании средств, выделенных на
представительские затраты
7-сводная
Отчет об использовании средств, выделенных
Министерству иностранных дел Республики
Казахстан на представительские затраты
8-вп
8-вп
Отчет о выплате пенсии, государственных социальных
пособий, специальных государственных пособий, пособий
на погребение и других социальных выплат
9
Отчет об использовании средств, выделенных из резерва
Правительства Республики Казахстан и местных
исполнительных органов
11
11
Отчет по внешним займам
11-а
Отчет по внешним займам
12
12
Отчет по грантам
4-20
4-20
Сводный отчет по расходам
КЗ-Б
КЗ-Б
КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
КЗ-П
КЗ-П
КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
ДЗ-Б
ДЗ-Б
ДЗ-Б
Отчет о дебиторской задолженности
ДЗ-П
ДЗ-П
ДЗ-П
Отчет о дебиторской задолженности
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Схема согласования основных показателей по формам
годового и квартальных отчетов государственного учреждения
и администратора бюджетных программ
Проверяемый показатель
Согласуемый с ним показатель
1
2
Показатели финансовой и бюджетной отчетности
Форма 3 Отчет о движении денег на
счетах государственного учреждения
по источникам финансирования
Форма № 12 Отчет по грантам

аталған Ережеге 3 және 16-қосымшалар алып тасталсын;
аталған Ережеге 124579101118, 23 -қосымшалар жаңа редакцияда, осы бұйрықтың 123456789, 10-қосымшаларына сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет әдіснамасы департаменті (А.О.Төлеуов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық, жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының қырық бесінші абзацын қоспағанда, 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 387 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар  әкiмшiлерiнiң жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттiк есептiлiк нысандарының тізбесі
Нысандардың нөмірлері
Нысандардың атаулары
Айлық
Тоқсандық
Жылдық
1
2
3
4
2-б
2-б
Қаржыландыру жоспарын атқару туралы есеп
4-б
4-б
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
4-жиынтық
4-жиынтық
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
4-д
4-д
Мемлекеттiк мекемеге қайтарымдылық шарттарында беретiн ақша бойынша есеп
4-сп
4-сп
Демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсiмi мен жұмсалуы туралы есеп
4-в
4-в
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
5-б
5-б
Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
6
Қорлардың қозғалысы туралы есеп
7
7
Өкiлдiк шығындарға бөлiнген қаражаттардың пайдаланылуы туралы есеп
7-жиынтық
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне бөлiнген өкiлдiк шығындарға арналған қаражаттардың пайдалануы туралы есеп
8-вп
8-вп
Зейнет ақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп
9
Қазақстан Республикасының Үкiметi және жергiлiктi атқару органдар резервiнен бөлiнген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп
11
11
Сыртқы қарыздар бойынша есеп
11-а
Сыртқы қарыздар бойынша есеп
12
12
Гранттар бойынша есеп
4-20
4-20
Шығыстар бойынша жиынтық есеп
КЗ-Б
КЗ-Б
КЗ-Б
Кредиторлық берешек туралы есеп
КЗ-П
КЗ-П
КЗ-П
Кредиторлық берешек туралы есеп
ДЗ-Б
ДЗ-Б
ДЗ-Б
Дебиторлық берешек туралы есеп
ДЗ-П
ДЗ-П
ДЗ-П
Дебиторлық берешек туралы есеп
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 387 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар  әкiмшiлерiнiң жылдық және тоқсандық есептерінің нысандары бойынша негізгі көрсеткіштерді келісу сызбасы
Тексерілетін көрсеткіш
Онымен келісілетін көрсеткіш
1
2
Қаржылық және бюджеттік есептілік көрсеткіштері
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
№ 12-нысан Гранттар бойынша есеп

Строка 015 графы 3
Строка 020 графы 3
Форма 3 Отчет о движении денег на
счетах государственного учреждения
по источникам финансирования
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и
расходовании денег от спонсорской и
благотворительной помощи
Строка 020 графы 3
Графа 3 минус графа 4
Форма 3 Отчет о движении денег на
счетах государственного учреждения
по источникам финансирования
Форма № 4-б Отчет об исполнении планов
поступлений и расходов денег от реализации
товаров (работ и услуг)
Строка 030 графы 3
Строка 020 графы 6
Форма 4 Пояснительная записка
Форма № 5-б Отчет о движении долгосрочных
активов
Строки 010 и 013 графы 11 Таблицы 5
соответственно
Строка 090 графы 3 и 6 соответственно
Строка 011 графы 11 Таблицы 5
Строка 090 графы 4
Строка 012 графы 11 Таблицы 5
Строка 090 графы 5
Строки 010 и 013 графы 5 Таблицы 6
соответственно
Строка 110 графы 3 и 6 соответственно
Строка 011 графы 5 Таблицы 6
Строка 110 графы 4
Строка 012 графы 5 Таблицы 6
Строка 110 графы 5
Строки 010 и 013 графы 5 Таблицы 7
соответственно
Строка 120 графы 3 и 6 соответственно
Строка 011 графы 5 Таблицы 7
Строка 120 графы 4
Строка 012 графы 5 Таблицы 7
Строка 120 графы 5
Строки 010 и 013 графы 9 Таблицы 8
соответственно
Строка 130 графы 3 и 6 соответственно
Строка 011 графы 9 Таблицы 8
Строка 130 графы 4
Строка 012 графы 5 Таблицы 8
Строка 130 графы 5
Форма 4 Пояснительная записка
Форма № 6 Отчет о движении запасов
Строки 010 и 013 графы 8 Таблицы 3
Строка 140 графы 3 и 4 соответственно
Строка 011 графы 8 Таблицы 3
Строка 150 графы 3
Строка 012 графы 8 Таблицы 3
Строка 180 графы 3
Показатели бюджетной отчетности
Форма № 4-б Отчет об исполнении планов
поступлений и расходов денег от
реализации товаров (работ и услуг)
Форма № 4-б Отчет об исполнении планов
поступлений и расходов денег от реализации
товаров (работ и услуг)
Строка 170 графа 6
Строка 010 плюс строка 020 минус строка 050
графы 6
Форма № 4-сводная Отчет об исполнении
планов поступлений и расходов денег
от реализации товаров (работ и услуг)
Форма № 4-сводная Отчет об исполнении планов
поступлений и расходов денег от реализации
товаров (работ и услуг)
Строка 030 графа 11
Строка 010 графы 11 минус строка 020 графы 11
Форма № 4-д Отчет по деньгам,
передаваемым государственному
учреждению на условиях их возвратности
Форма № 4-д Отчет по деньгам, передаваемым
государственному учреждению на условиях их
возвратности

3-бағанның 015-жолы
3-бағанның 020-жолы
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
№ 4-сп-нысаны Демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсiмi мен жұмсалуы туралы есеп
3-бағанның 020-жолы
3-бағаннан 4-бағанды алу
3-нысан Мемлекеттік мекеменің шоттарындағы қаржыландыру көздері бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
№ 4-б-нысаны Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
3-бағанның 030-жолы
6-бағанның 020-жолы
4-нысан Түсіндірме жазба
№ 5-б-нысаны Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
5-кестенің 11-бағанының 010 және 013 жолдары
тиісінше 3 және 6-бағандардың 090-жолы
5-кестенің 11-бағанының 011-жолы
4-бағанның 090-жолы
5-кестенің 11-бағанының 012-жолы
5-бағанның 090-жолы
6-кестенің 5-бағанының 010 және 013-жолдары тиісінше
3 және 6-бағанның 110-жолы тиісінше
6-кестенің 5-бағанының 011-жолы
4-бағанның 100-жолы
6-кестенің 5-бағанының 012-жолы
5-бағанның 110-жолы
7-кестенің 5-бағанының 010 және 013-жолдары тиісінше
3 және 6 бағандардың 120–жолы тиісінше
7-кестенің 5-бағанының 011-жолы
4-бағанның 120-жолы тиісінше
7-кестенің 5-бағанының 012-жолы
5-бағынның 120-жол тісінше
8-кестенің 9-бағанының 010 және 013-жолдары тиісінше
3 және 6 бағандардың 130-жолы тиісінше
8-кестенің 9-бағанының 011-жолы
4-бағанның 130-жолы тиісінше
8-кестенің 5-бағанының 012-жолы
5-бағанның 130-жолы тиісінше
4-нысан Түсіндірме жазба
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
3-кестенің 8-бағанының 010 және 013-жолдары
3 және 4 бағандардың 140-жолы тиісінше
3-кестенің 8-бағанының 011-жолы
3-бағынның 150-жолы
3-кестенің 8-бағанының 012-жолы
3-бағынның 180-жолы
Бюджеттік есептілік көрсеткіштері
№ 4-б-нысаны Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
№ 4-б-нысаны Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
6-бағынның 170-жолы
6-бағанның 010-жолы қосу 020-жолы алу 050-жолы
№ 4-жиынтық нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
№ 4-жиынтық нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
11-бағынның 030-жолы
11-бағанның 010-жолы алу 11-бағанның 020-жолы
№ 4-д-нысан Мемлекеттiк мекемеге қайтарымдылық шарттарында беретiн ақша бойынша есеп
№ 4-д-нысан Мемлекеттiк мекемеге қайтарымдылық шарттарында беретiн ақша бойынша есеп

Строка 170 графы 3
Строка 010 плюс строка 020 минус строка 050
минус строка 140 минус строка 141 графы 3
Форма № 4-сп Отчет о поступлении
и расходовании денег от спонсорской
и благотворительной помощи
Форма № 4-сп Отчет о поступлении
и расходовании денег от спонсорской
и благотворительной помощи
Графа 9
Графа 3 минус графа 7
Форма № 4-в Отчет о движении денежных
средств в иностранной валюте
Форма № 4-в Отчет о движении денежных
средств в иностранной валюте
Строка 170 графа 4
Строка 010 плюс строки 020, 021, 030 минус
строки 050, 140, 141 графы 4
Форма № 5-б Отчет о движении
долгосрочных активов
Форма № 5-б Отчет о движении долгосрочных
активов
Строка 090 графы 3, 4, 5, 6
Сумма строк 010, 020, 030, 040, 050, 060,
070, 080 графы 3, 4, 5, 6 соответственно
Строка 090 графы 3 плюс графа 4 минус
графа 5
Строка 090 графы 3 плюс строка 160 графы 3
минус строка 170 графы 3
Строка 100 графы 3 плюс графа 4 минус
графа 5
Строка 100 графы 3 плюс строка 160 графы 4
минус строка 170 графы 4
Строка 110 графы 3 плюс графа 4 минус
графа 5
Строка 110 графы 3 плюс строка 160 графы 5
минус строка 170 графы 5
Строка 120 графы 3 плюс графа 4 минус
графа 5
Строка 120 графы 3 плюс строка 160 графы 6
минус строка 170 графы 6
Строка 130 графы 3 плюс графа 4 минус
графа 5
Строка 130 графы 3 плюс строка 160 графы 7
минус строка 170 графы 7
Строка 140 графы 3 плюс графа 4 минус
графа 5
Строка 140 графы 3 плюс строка 160 графы 8
минус строка 170 графы 8
Форма № 6 Отчет о движении запасов
Форма № 6 Отчет о движении запасов
Строка 140 графы 3, 4, 5
Сумма строк 010-130 графы 3, 4, 5
соответственно (кроме строк 021-023)
Строка 140 графы 5
Строка 181 плюс строка 200 графы 3
Строка 140 графы 4
Строка 140 графы 3 плюс строка 150 графы 3
минус строка 180 графы 3
Строка 150 графы 3
Сумма строк 151-170 (кроме строк 161-162)
графы 3
Строка 180 графы 3
Сумма строк 181-230 плюс строка 240 графы 3
Форма № 11 Отчет по внешним займам
Форма № 11 Отчет по внешним займам
Строка 170 графы 5
Строка 010 графы 5 плюс строка 040 графы 5
минус строка 050 графы 5
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 4
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет об исполнении плана финансирования
форма № 2-б
Функциональная группа __________________________________
Администратор бюджетных программ ________________ по ОКПО
Бюджетная программа ____________________________________
Подпрограмма ___________________________________________
Государственное учреждение ______________________ по ОКПО
на _____________________________
Периодичность: годовая, квартальная ____________________
Единица измерения ______________________________________
Код
Наименование
специфики
расходов
Код
специ-
фики
Уточненный
план
финансиро-
вания на
год
Уточненный план
финансирования на
отчетный период по
Оплаченные
обязательства
Фактические
расходы
обязательствам
платежам
1
2
3
4
5
6
7
Всего:
Руководитель ________________ _______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________ ______________
(подпись)      (Ф.И.О.)
"____" __________________ г.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 5
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
форма № 4-б
Функциональная группа ___________________________________
Администратор бюджетных программ ______________ по ОКПО
Бюджетная программа ____________________________________
Подпрограмма ___________________________________________
Государственное учреждение ______________________ по ОКПО
на _____________________________
Периодичность: годовая, квартальная ____________________
Единица измерения ______________________________________
Вид платных услуг _______________________________________
Код
Наименование
доходов и расходов
Код
строки
Код
специ-
фики
Утверждено
по плану
на год
Утверждено
по плану
с начала
года
Кассо-
вые
расходы
Факти-
ческие
расходы
1
2
3
4
5
6
7
Доходы
Остаток средств на начало
года - всего

3-бағынның 170-жолы
3-бағанның 010-жолы қосу 020-жолы алу 050-жолы алу 140-жолы алу 141-жолы
№ 4-сп-нысаны Демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсiмi мен жұмсалуы туралы есеп
№ 4-сп-нысаны Демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсiмi мен жұмсалуы туралы есеп
9-баған
3-баған алу 7-баған
№ 4-в-нысаны Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
№ 4-в-нысаны Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
4-бағанның 170-жолы
4-бағанның 101-жолы қосу 020, 021, 030-жолдары алу 050, 140, 141-жолдары
№ 5-б-нысаны Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
№ 5-б-нысаны Ұзақ мерзімді активтердің қозғалысы туралы есеп
3, 4, 5, 6-бағандардың 090-жолы
3, 4, 5, 6-бағандарының 010, 020, 030, 040, 050, 060, 070, 080-жолдарының қосындысы тиісінше
3-бағанның 090-жолы қосу 4-баған алу
5-баған
3-бағанның 090-жолы қосу 3-бағанның 160-жолы алу 3-бағанның 170-жолы
3-бағанның 100-жолы қосу 4-баған алу
5-баған
3-бағанның 100-жолы қосу 4-бағанның 160-жолы алу 4-бағанның 170-жолы
3-бағанның 110-жолы қосу 4-баған алу
5-баған
3-бағанның 110-жолы қосу 5-бағанның 160-жолы алу 5-бағанның 170-жолы
3-бағанның 120-жолы қосу 4-баған алу
5-баған
3-бағанның 120-жолы қосу 6-бағанның 160-жолы алу 6-бағанның 170-жолы
3-бағанның 130-жолы қосу 4-баған алу
5-баған
3-бағанның 130-жолы қосу 7-бағанның 160-жолы алу 7-бағанның 170-жолы
3-бағанның 140-жолы қосу 4-баған алу
5-баған
3-бағанның 140-жолы қосу 8-бағанның 160-жолы алу 8-бағанның 170-жолы
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
№ 6-нысан Қорлардың қозғалысы туралы есеп
3, 4, 5-бағандарының 140-жолы
3, 4, 5-бағандардың 010-130-жолдарының қосындысы тиісінше (021-023-жолдардан басқа)
5-бағанның 140-жолы
3-бағанның 181-жолы қосу 200-жолы
4-бағанның 140-жолы
3-бағанның 140-жолы қосу 3-бағанның 150-жолы алу 3-бағанның 180-жолы
3-бағанның 150-жолы
3-бағанның 151-170-жолдарының қосындысы (161-162-жолдарынан басқа)
3-бағанның 180-жолы
3-бағанның 181-230 жолдарының қосындысы қосу 240-жолы
№ 11-нысан Сыртқы қарыздар бойынша есеп
№ 11-нысан Сыртқы қарыздар бойынша есеп
5-бағанның 170-жолы
5-бағанның 101-жолы қосу 5-бағанның 040-жолы алу 5-бағанның 101-жолы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 387 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 4-қосымша
Қаржыландыру жоспарын орындау туралы есеп
Коды
№ 2-б нысаны
Функционалдық топ _________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі __________ҚҰБС бойынша
Бюджеттік бағдарлама __________________________________
Кіші бағдарлама _______________________________________
Мемлекеттік мекеме ________________________ҚҰБС бойынша
__________________________ға
кезеңділігі: жылдық, тоқсандық ________________________
Өлшем бірлігі _________________________________________
Шығыстар ерекшеліктерінің атауы
Ерекшеліктің коды
Бір жылға арналған нақтыланған қаржыландыру жоспары
Есепті кезеңге арналған нақтыланған қаржыландыру жоспары
Төленген міндеттемелер
Нақты шығыстар
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
Басшы ____________________ __________________
(қолы)             (Аты-жөнi)
Бас бухгалтер_____________ __________________
(қолы)         (Аты-жөнi)
____ж. «____»___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 387 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң
және бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 5-қосымша
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
№ 4-б нысан
Коды
Функционалдық топ _____________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі__________ ҚҰБС бойынша
Бюджеттік бағдарлама ___________________________________
Кіші бағдарлама ________________________________________
Мемлекеттік мекеме_________________________ ҚҰБС бойынша
______________________________ ға
Кезеңділігі: жылдық, тоқсандық _________________________
Өлшем бірлігі __________________________________________
Ақылы қызмет түрі ______________________________________
Кірістер мен шығыстардың атауы
Жол коды
Ерекшелік коды
Бір жылға жоспар бойынша бекітілді
Жылдың басынан жоспар бойынша бекітілді
Кассалық шығыстар
Нақты шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
Кірістер
Жылдың басына қаражат қалдығы - барлығы

010
Поступления текущего года
020
Итого доходов
040
Расходы
Расходы - всего
050
в том числе по спецификам:
из них, внесено в доход
бюджета
051
Списано нереальной для
взыскания дебиторской
задолженности и недостач
материалов, принятых за
счет гос. учреждений
160
Х
Остаток средств на конец
отчетного периода - всего
170
Руководитель ________________ _______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________ ______________
(подпись)    (Ф.И.О.)
"____" __________________ г.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 7
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет по деньгам, передаваемым
государственному учреждению на условиях их возвратности
форма № 4-д
Администратор бюджетных программ ______________ по ОКПО
Государственное учреждение ____________________ по ОКПО
на _____________________________
Периодичность: годовая, квартальная ____________________
Единица измерения ______________________________________
Код
Наименование
Код строки/
специфики
Исполнено
1
2
3
Остаток средств временного размещения на начало года –
всего:
010
Поступления текущего года
020
Итого
040
Расходы - всего
050
в том числе по спецификам
Перечислено в доход бюджета
140
Возврат денег временного размещения
141
Остаток средств временного размещения на конец
отчетного периода - всего:
170
Руководитель ________________ _______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________ ______________
(подпись)    (Ф.И.О.)
"____" __________________ г.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 9
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет о движении денежных средств в иностранной валюте
форма № 4-в
Администратор бюджетных программ ______________ по ОКПО
Государственное учреждение ______________________ по ОКПО
на _____________________________
Периодичность: годовая, квартальная ____________________
Единица измерения ______________________________________
Код
Показатели
Код
строки
Код
специфики
Валютные
средства
Всего
1
2
3
4
Остаток средств в иностранной валюте на начало года

010
Ағымдағы жылғы түсімдер
020
Барлығы кірістер
040
Шығыстар
Шығыстар - барлығы
050
оның ішінде ерекшеліктер бойынша:
олардан бюджет кірісіне енгізілді
051
Мемлекеттiк мекеме есебiнен қабылданған нақты емес дебиторлық берешектi және материалдардың жетiспеушiлiгiн өндiрiп алу үшiн есептен шығарылды
160
х
Есепті кезеңнің соңынадғы қаражат қалдығы - барлығы
170
Басшы ________________ _________________
(қолы)          (Аты-жөнi)
Бас бухгалтер__________ ________________
(қолы)     (Аты-жөнi)
____ж. «____»___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 387 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 7-қосымша
Мемлекеттік органдарға оларды қайтару шартында берілетін ақшалар жөніндегі есеп
№ 4-д нысаны
Коды
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі __________ҚҰБС бойынша
Мемлекеттік мекеме _______________________ ҚҰБС бойынша
___________________________ға
Кезеңділігі: жылдық, тоқсандық ________________________
Өлшем бірлігі _________________________________________
Атауы
Жол/ерекшелік коды
Орындалды
1
2
3
Уақытша орналастыру қаражатының қалдығы
Жылдың басындағы - барлығы
010
Ағымдағы жылғы түсімдер
020
Барлығы
040
Шығыстар-барлығы
050
Оның ішінде ерекшеліктер бойынша
Бюджет кірісіне аударылды
140
Уақытша орналастыру ақшасын қайтару
141
Есепті кезеңнің аяғындағы уақытша орналастыру қаражатының қалдығы - барлығы:
170
Басшы ________________ _______________
(қолы)         (Аты-жөнi)
Бас бухгалтер________ _________________
(қолы)     (Аты-жөнi)
____ж. «____»___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 387 бұйрығына
6-қосымша
Мемлекеттiк мекемелер және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 9-қосымша
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
4-в-нысаны
Коды
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi _________ ҚҰБС бойынша
Мемлекеттiк мекеме _______________________ ҚҰБС бойынша
______________________________ ға
Мерзiмдiлiгi: жылдық, тоқсандық _______________________
Өлшем бiрлiгi:_________________________________________
Көрсеткіштер
Жол коды
Ерекешелік коды
Валюталық қаражат
Барлығы
1
2
3
4
Жыл басындағы шетел валютасындағы қаражат қалдығы

171
списано недостач на счета
виновных лиц................
172
передано безвозмездно:
государственным учреждениям
своей системы...............
173
другим организациям.........
174
по ветхости, износу, а также
от реализации излишнего и
ненужного имущества..........
175
перевод из долгосрочных активов
в запасы.....................
176
Х
прочие.......................
177
Х
Руководитель ________________ _______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________ ______________
(подпись)    (Ф.И.О.)
"____" __________________ г.
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 11
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет о движении запасов
форма № 6
Администратор бюджетных программ ______________ по ОКПО
Государственное учреждение ____________________ по ОКПО
на _____________________________
Периодичность: годовая, квартальная ____________________
Единица измерения ______________________________________
Код
I. Наличие запасов
Показатели
Код
строки
Оста-
ток на
начало
отчет-
ного
года
Остаток
на
конец
года
Использовано на
нужды
государственного
учреждения и на
капитальное
строительство
в отчетном году
1
2
3
4
5
Строительные материалы (1311)

171
Айыпты тұлға шотынан жетiспеушiлiк есептен шығындар
172
қайтарымсыз беруден:
өз жүйесiндегi мемлекеттiк мекемелер есебiнен
173
басқа ұйымдарға
174
көнергендiгiнен, тозуынан сондай-ақ артық және жарамсыз мүлiктi сатудан.....
175
Ұзақ мерзімді активтерден қорға ауыстыру.
176
Х
басқалар
177
Х
Басшы ________________ _______________
(қолы)        (Аты-жөнi)
Бас бухгалтер________ ________________
(қолы)     (Аты-жөнi)
____ж. «____»___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 387 бұйрығына
8-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің және
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік есептілікті
жасау мен ұсынудың ережесіне
11-қосымша
Қорлардың қозғалысы туралы есеп
Коды
№ 6 нысан
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі__________________ҚҰБС бойынша
Мемлекеттік мекеме________________________________ҚҰБС бойынша
___________________________________________________ ға
Кезеңділігі: жылдық___________________________________________
Өлшем бірлігі_________________________________________________
I. Қордың бар болуы
Көрсеткіштер
Жолдың коды
Есепті жылдың басындағы қалдық
Жылдың соңындағы қалдық
Есепті жылда мемлекеттік мекеменің мұқтаждықтарына және күрделі жөндеуге жұмсалды
1
2
3
4
5
Құрылыс материалдары (1311)

159
из них лом и отходы:
черных металлов
231
Поступило от ликвидации
долгосрочных активов
160
цветных металлов
232
из них лом и отходы:
черных металлов
161
цветных металлов
162
Оприходовано излишков
170
Прочие
240
Руководитель ________________ _______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________ ______________
(подпись)    (Ф.И.О.)
"____" __________________ г.
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 18
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет по грантам
форма № 12
Администратор бюджетных программ ______________ по ОКПО
Государственное учреждение ____________________ по ОКПО
на _____________________________
Периодичность: годовая, квартальная ____________________
Единица измерения ______________________________________
Код
Наименование
Код строки/
специфики
Связанные
гранты
1
2
3
Остаток средств на начало года - всего
010
Поступления текущего года
020
Итого
040
Расходы - всего
050
в том числе по спецификам:
Остаток средств на конец отчетного периода - всего
170
Руководитель ________________ _______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________ ______________
(подпись)    (Ф.И.О.)
"____" __________________ г.
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2011 года № 387
Приложение 23
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Сводный отчет по расходам по ______________
по бюджетной классификации
форма № 4-20
Вид бюджета _____________________________________________________
Месторасположение _______________________________________________
Источник финансирования _________________________________________
Администратор бюджетных программ ________________________________
Единица измерения  ______________________________________________
Наименование государственного учреждения ________________________
Стр. 1
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наимено-
вание
План
финансирования по
обязательствам и
платежам на год
План финансирования
с начала года
Сумма принятых
обязательств
с начала года
по обяза-
тельствам
по
платежам
(1)
(2)
(3)
(4)
(5)
(6)
ВСЕГО
Стр. 2
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наиме-
нование
Оплаченные
обязательства
Неопла-
ченные
обяза-
тель-
ства
Невыпла-
ченные
обяза-
тельства
Остаток средств
от плана
с начала
года
за
текущий
месяц
по обяза-
тельствам
по
платежам
(7)
(8)
(9) =
(6)-(7)
(10)
(11) =
(4)-(6)
(12) =
(5)-(7)
ВСЕГО
Руководитель территориального          Руководитель ГУ
подразделения казначейства
__________  ___________                ___________ ___________
(подпись)    (Ф.И.О.)                  (подпись)    (Ф.И.О.)
М.П.                                   М.П.
Ответственный                          Главный бухгалтер ГУ
исполнитель _________ __________       __________ ____________
(подпись)  (Ф.И.О.)         (подпись)   (Ф.И.О.)

159
олардың ішінде сынықтар мен қалдықтар:
қара металлдардың
231
Ұзақ мерзімді активтерді жоюдан түсті
160
түсті металлдардың
232
олардың ішінде сынықтар мен қалдықтар:
қара металлдардың
161
түсті металлдардың
162
Артығын есепке алу
170
Өзгелер
240
Басшы ________________ _______________
(қолы)         (Аты-жөнi)
Бас бухгалтер________ _________________
(қолы)     (Аты-жөнi)
____ж. «____»___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 387 бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттiк мекемелер және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi
жасау мен ұсынудың
ережесiне 18-қосымша
Гранттар бойынша есеп
№ 12-нысан
Коды
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi ___________ ҚҰБС бойынша
____________________________ ға
Мерзiмдiлiгi: жылдық, тоқсандық _________________________
Өлшем бiрлiгi ___________________________________________
Атауы
Жол/ерекшелік коды
Байланыстыгранттар
1
2
3
Жылдың басындағы қаражат қалдығы – барлығы
010
Ағымдағы жылғы түсімдер
020
Барлығы
040
Шығыстар - барлығы
050
Оның ішінде ерекшеліктер бойынша:
Есепті кезеңнің аяғындағы қаражат қалдығы
170
Басшы ______________ ______________
(қолы)       (Аты-жөнi)
Бас бухгалтер________ _____________
(қолы)   (Аты-жөнi)
____ж. «____»___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 29 шілдедегі
№ 287 бұйрығына
10-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 23-қосымша
Бюджеттiк бағдарлама жөнiндегi
__ж._________________ арналған шығыстар бойынша жиынтық есеп
Бюджеттiң түрi:___________________________________________________
Орны:_____________________________________________________________
Қаржыландыру көзi_________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi:_________________________________
Өлшем бiрлiгi:____________________________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы:______________________________________
1-бет
Әкiмшi Бағдарлама
Кiшi бағдарлама Ерекшелiк
Атауы
Бiр жылға арналған мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары
Жыл басынан бастап қаржыландыру жоспары
Жыл басынан бастап қабылданған мiндеттемелердiң сомасы
мiндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
(1)
(2)
(3)
(4)
(5)
(6)
БАРЛЫҒЫ
2-бет
Әкiмшi Бағдарлама Кiшi бағдарлама Ерекшелiк
Атауы
Төленген мiндеттемелер
Төленбеген мiндеттемелер
Түгел төленбеген мiндеттемелер
Жоспардан қаражаттардың қалдығы
жыл басынан бастап
ағымдағы ай
мiндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
(7)
(8)
(9)=(6)-(7)
(10)
(11)
(12)=(5)-(7)
БАРЛЫҒЫ
Аумақтық қазынашылық
бөлiмшесiнiң басшысы ________ ________ ММ Басшысы ______ ___________
(қолы) (Аты-жөнi)           (қолы) (Аты-жөнi)М.О.
Жауапты орындаушы ______ _______ ММ Бас бухгалтерi______ ___________
(қолы)(Аты-жөнi)                (қолы) (Аты-жөнi)