Об утверждении Правил регистрации воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 мая 2011 года № 220. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2011 года № 7148.
В соответствии с подпунктом 28) статьи 15 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу приказ Министра обороны Республики Казахстан от 23 июля 2007 года № 210 "Об утверждении Правил ведения Реестра государственных воздушных судов Республики Казахстан и выдачи свидетельства о государственной регистрации государственных воздушных судов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4879).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан по вооружению и военной технике.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
А. Джаксыбеков
"СОГЛАСОВАНО"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-майор милиции
____________ К. Касымов
2 июня 2011 год
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
генерал-майор
_______________ Н. Абыкаев
29 июля 2011 год
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 18 мая 2011 года № 220
Правила
регистрации воздушных судов государственной авиации
Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила регистрации воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации".
Правила определяют порядок регистрации воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан в Реестре воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан (далее – Реестр) и выдачи уведомления о государственной регистрации воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан (далее – Уведомление) по форме, согласно приложению 1 к Правилам.

Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясының әуе кемелерiн тiркеу қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2011 жылғы 18 мамырдағы № 220 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 31 тамызда № 7148 тіркелді.
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 28) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясының әуе кемелерін тіркеу қағидалары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік әуе кемелерінің тізілімін жүргізу және Қазақстан Республикасы мемлекеттік әуе кемелерінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін беру Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2007 жылғы 23 шілдедегі № 210 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4879 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің қару-жарақ пен әскери техника жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
5. Бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
Ә. Жақсыбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
милиция генерал-майоры
___________Қ. Қасымов
2011 жылғы 2 мамыр
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
милиция генерал-майоры
__________Н. Әбіқаев
2011 жылғы 29 шілде
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2011 жылғы 18 мамырдағы
№ 220 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясының әуе кемелерiн тiркеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясының әуе кемелерiн тiркеу қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес әзiрлендi.
Қағидалар Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясының әуе кемелерiн Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиация әуе кемелерiнің тiзiлiмiне (бұдан әрi – Тiзiлiм) тіркеу тәртiбiн және Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясының әуе кемелерiн тiркеу туралы хабарлама (бұдан әрi – Хабарлама) беру тәртiбiн айқындайды Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша.

2. Воздушные суда государственной авиации Республики Казахстан подлежат регистрации в Реестре.
3. Ведение Реестра и выдача Уведомления осуществляется Управлением главнокомандующего Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
Глава 2. Порядок регистрации (исключения) воздушного судна и выдачи Уведомления
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Для регистрации воздушного судна, переводимого в категорию государственного, государственный орган (учреждение), в ведение которого поступило воздушное судно, представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявку по форме, согласно приложению 2 к Правилам;
2) акт приемки-передачи воздушного судна по форме, согласно приложению 1 Альбома форм бухгалтерской документации для государственных учреждений (далее – Альбом), утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 390 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7126);
3) копии документов, подтверждающих прием (приобретение) воздушного судна;
4) документ, подтверждающий исключение воздушного судна из соответствующего реестра воздушных судов (для гражданских воздушных судов и воздушных судов иностранных государств).
На основании представленных документов, уполномоченный орган вносит воздушное судно в Реестр и выдает Уведомление.
Внесение воздушного судна государственной авиации в Реестр производится в течение 5 рабочих дней со дня поступления заявки с приложением соответствующих документов.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 28.09.2020 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Для исключения воздушного судна из Реестра, государственный орган (учреждение), в ведении которого находится воздушное судно, представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявку по форме, согласно приложению 3 к Правилам;
2) Уведомление (подлинник);
3) акт приемки-передачи воздушного судна по форме, согласно приложению 1 Альбома;
4) копии документов, подтверждающих передачу (продажу) воздушного судна иностранному государству, или перевод воздушного судна государственной авиации в категорию гражданских (экспериментальных), или списание воздушного судна государственной авиации.
На основании представленных документов, уполномоченный орган исключает воздушное судно из Реестра.
Исключение воздушного судна государственной авиации из Реестра производится в течение 5 рабочих дней со дня поступления заявки с приложением соответствующих документов.

2. Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясының әуе кемелерi Тiзiлiмде тіркелуге жатады.
3. Тiзiлiмдi жүргiзудi және Хабарлама берудi Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Әуе қорғанысы күштерi бас қолбасшысының басқармасы (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) жүзеге асырады.
2-тарау. Әуе кемесiн тiркеу (шығару) және Хабарлама беру тәртiбi
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттiк санатқа ауыстырылатын әуе кемесiн тiркеу үшiн қарамағына әуе кемесi келiп түскен мемлекеттiк орган (мекеме) уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша өтінімді;
2) Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2011 жылғы 2 тамыздағы № 390 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандары альбомының (бұдан әрі – альбом) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әуе кемелерін қабылдау-тапсыру актісі (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7126 болып тіркелген);
3) әуе кемесiн қабылдағанын (сатып алғанын) растайтын тиісті құжаттардың көшірмелерін;
4) әуе кемелерiн әуе кемелерінің тиiстi тiзiлiмінен шығаруды растайтын құжатты (азаматтық әуе кемелерi және шетел мемлекеттерінiң әуе кемелерi үшiн).
Ұсынылған құжаттар негiзiнде уәкiлеттi орган әуе кемесiн Тiзiлiмге енгiзедi және Хабарлама бередi.
Мемлекеттiк авиацияның әуе кемесiн Тiзiлiмге енгiзу тиiстi құжаттарды қоса бере отырып, өтінім келіп түскен күнiнен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде жүргiзiледi.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қорғаныс министрінің 28.09.2020 № 480 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Әуе кемесiн Тiзiлiмнен шығару үшiн қарамағында әуе кемесi бар мемлекеттiк орган (мекеме) уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша өтінімді;
2) Хабаламаны (түпнұсқасы);
3) альбомның 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әуе кемелерін қабылдау-тапсыру актісі;
4) шетел мемлекетіне әуе кемесiн беруді (сатуды) немесе мемлекеттiк авиацияның әуе кемесiн азаматтық (эксперименттік) санатына ауыстыруды немесе мемлекеттiк авиацияның әуе кемесiн есептен шығаруды растайтын тиісті құжаттардың көшiрмелерiн.
Ұсынылған құжаттар негiзiнде уәкiлеттi орган әуе кемесiн Тiзiлiмнен шығарады.
Мемлекеттiк авиацияның әуе кемесiн Тiзiлiмнен шығару тиiстi құжаттарды қоса бере отырып, өтінім келіп түскен күнiнен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде жүргiзiледi.

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 28.09.2020 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-1. Беспилотные воздушные суда, подлежащие регистрации в Реестре, подразделяются на следующие категории:
1) по предназначению и типу выполняемых задач:
боевые (ударные) – воздушные суда, предназначенные для нанесения ударов авиационными средствами поражения;
разведывательные – воздушные суда, предназначенные для ведения воздушной разведки, средствами разведки, наблюдения в инфракрасном, телевизионном диапазонах и лазерного дальнометрирования;
многоцелевые – воздушные суда, предназначенные для решения нескольких задач одновременно или в зависимости от задания на полет;
2) по принципу управления:
автономные – воздушные суда, выполняющие полетное задание в соответствии с введенной программой в навигационный комплекс, без вмешательства оператора;
дистанционного управления – воздушные суда, управляемые оператором с наземной станции управления (пункта управления);
комбинированные – воздушные суда, управляемые в полете автоматически, оператором с наземной станции управления (пункта управления) или сочетанием указанных способов;
3) по массогабаритным характеристикам:
микро – воздушные суда, с максимальной взлетной массой менее 10 килограмм;
мини – воздушные суда, с максимальной взлетной массой от 10 до 100 килограмм;
средние – воздушные суда, с максимальной взлетной массой от 100 до 1 000 килограмм;
тяжелые – воздушные суда, с максимальной взлетной массой более 1 000 килограмм;
4) по высоте выполнения полета:
на предельно малых высотах – до 200 метров включительно над рельефом местности или водной поверхностью;
на малых высотах – от 200 до 1 000 метров включительно над рельефом местности или водной поверхностью;
на средних высотах – от 1 000 до 4 000 метров включительно от уровня моря;
на больших высотах – от 4 000 до 12 000 метров включительно от уровня моря;
в стратосфере – свыше 12 000 метров от уровня моря.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 28.08.2017 № 499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Уведомление является документом, удостоверяющим, что воздушное судно зарегистрировано в Реестре. При утере или повреждения Уведомления, выдается его дубликат. Для получения дубликата необходимо представить в уполномоченный орган заявку согласно приложению 4 к Правилам.
Выдача дубликата Уведомления на воздушное судно производится в течение 5 рабочих дней со дня поступления заявки.
При выдаче дубликата Уведомления уполномоченный орган вносит соответствующую запись об аннулировании подлинника Уведомления в Реестр.
Дубликат Уведомления содержит весь текст подлинника Уведомления с проставлением отметки "дубликат" и штампа регистрирующего органа.

Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қорғаныс министрінің 28.09.2020 № 480 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-1. Тізілімге тіркелуге жататын ұшқышсыз әуе кемелері мынадай санаттарға бөлінеді:
1) орындалатын міндеттердің арналуы мен түрі бойынша:
жауынгерлік (соққы беретін) – авиациялық зақымдау құралдарымен соққы беру үшін арналған әуе кемелері;
барлау – инфрақызыл және теледидарлық диапазондарда барлау, қадағалау құралдарымен әуеде барлау жүргізу және қашықтықты лазерлік метрлеу үшін арналған әуе кемелері;
көп мақсатты – бір уақытта немесе ұшуға арналған тапсырмаға байланысты бірнеше міндетті шешу үшін арналған әуе кемелері;
2) басқару қағидаты бойынша:
автономды – оператордың араласуынсыз навигациялық кешенге енгізілген бағдарламаға сәйкес ұшу тапсырмасын орындайтын әуе кемелері;
қашықтықтан басқару – жерүсті басқару станциясынан (басқару пунктінен) оператор басқаратын әуе кемелері;
аралас – ұшуда оператор жерүсті басқару станциясынан (басқару пунктінен) автоматты түрде немесе көрсетілген тәсілдерді үйлестірумен басқаратын әуе кемелері;
3) массалық-габариттік сипаттамалары бойынша:
микро – барынша ұшу массасы 10 килограмм аз болатын әуе кемелері;
шағын – барынша ұшу массасы 10 бастап 100 килограмм дейінгі әуе кемелері;
орташа – барынша ұшу массасы 100 бастап 1 000 килограмм дейінгі әуе кемелері;
ауыр – барынша ұшу массасы 1 000 килограммнан асатын әуе кемелері;
4) ұшуды орындау биіктігі бойынша:
шекті төмен биіктіктерде – жергілікті жер бедерінен немесе су бетінен 200 метрге дейінгіні қоса алғанда;
төмен биіктіктерде – жергілікті жер бедерінен немесе су бетінен 200 бастап 1 000 метрге дейінгіні қоса алғанда;
орташа биіктіктерде – теңіз деңгейінен 1 000 бастап 4 000 метрге дейінгіні қоса алғанда;
үлкен биіктіктерде – теңіз деңгейінен 4 000 бастап 12 000 метрге дейінгіні қоса алғанда;
стратосферада – теңіз деңгейінен 12 000 метрден жоғары.
Ескерту. 2-тарау 5-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 28.08.2017 № 499 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Хабарлама әуе кемесінің Тiзiлiмде тiркелгенiн растайтын құжат болып табылады. Хабарлама жоғалтылған немесе бүлінген кезде оның көшiрмесi берiледi. Көшiрменi алу үшiн уәкiлеттi органға Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша өтінімді ұсыну қажет.
Әуе кемесіне Хабарламаның көшірмесін беру өтінім келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде жүргiзiледi.
Хабарламаның көшірмесін беру кезінде уәкiлеттi орган Тiзiлiмдегі Хабарламаның түпнұсқасын жою туралы тиісті жазбаны енгізеді.
Хабарламаның көшірмесі "көшірме" белгісін және тіркеуші органның мөртаңбасын қоюмен Хабарламаның түпнұсқасының барлық мәтінін қамтуға тиіс.

7. Основанием для отказа в регистрации воздушного судна в Реестре (исключения из Реестра, выдачи дубликата Уведомления) является представление неполного перечня документов согласно пунктам 4, 5 и 6 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 28.09.2020 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам регистрации
воздушных судов
государственной авиации
Республики Казахстан
ФОРМА
ГЕРБ Уполномоченный орган
__________________________________________________________________
УВЕДОМЛЕНИЕ
о государственной регистрации воздушного судна в Реестре воздушных судов
государственной авиации Республики Казахстан №_____
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Тип воздушного судна государственной авиации
Полный заводской номер воздушного судна государственной авиации
Год выпуска
Государственный и регистрационный опознавательные знаки*
Эксплуатант ____________________________________________________________
Основание ______________________________________________________________
Настоящим удостоверяется, что воздушное судно государственной авиации
зарегистрировано в Реестре воздушных судов государственной авиации
Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_________________________________________________________ _____________
_______________________________________________________________________
(руководитель уполномоченного органа) (подпись)
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати "___"___________ 20 ___ года.
Примечание: *заполняется для воздушного судна государственной авиации,
занятого в международной аэронавигации.
(оборотная сторона)
ФОРМА ОТМЕТКА
О ПЕРЕДАЧЕ ВОЗДУШНОГО СУДНА ГОСУДАРСТВЕННОЙ АВИАЦИИ
Эксплуатант _____________________________________________________
Основание _______________________________________________________
_________________________ _______________________________________
(руководитель уполномоченного органа) (подпись)
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати
"___"___________ 20 ___ года.
Эксплуатант ______________________________________________________
Основание ________________________________________________________
____________________________ _____________________________________
(руководитель уполномоченного органа) (подпись)
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати
"___"___________ 20 ___ года.
Эксплуатант _______________________________________________________
Основание_______________ __________________________________________
(руководитель уполномоченного органа) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати
"___"___________ 20 ___ года.
Эксплуатант ________________________________________________________
Основание ________ _____________________________________ ____________
____________________________________________________________________
(руководитель уполномоченного органа) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати
"___"___________ 20 ___ года.
Приложение 2
к Правилам регистрации
воздушных судов
государственной авиации
Республики Казахстан
ФОРМА
Главнокомандующему Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан ЗАЯВКА
о государственной регистрации воздушного судна государственной авиации Республики Казахстан

7. Әуе кемелерін Тізілімге тіркеуден (Тізілімнен алудан, Хабарлама телнұсқасын беруден) бас тарту үшін негіз осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарына сәйкес құжаттар тізімін толық ұсынбау болып табылады.
Ескерту. 2-тарау 7-тармақпен толықтырылды - ҚР Қорғаныс министрінің 28.09.2020 № 480 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
мемлекеттiк авиациясының әуе
кемелерiн тiркеу қағидаларына
1-қосымша
ҮЛГІ
ЕЛТАҢБА
Уәкілетті орган __________________________________________________________________________ Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиация әуе кемелерiнің тiзiлiмiне әуе кемелерін мемлекеттік тiркеу туралы ХАБАРЛАМА №_____
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттiк авиация әуе кемесiнiң түрi Мемлекеттiк авиация әуе кемесiнiң толық зауыттық нөмірі Шығарылған жылы Мемлекеттiк және тiркеу тану белгiлерi *
Пайдаланушы________________________________________________________
Негіздеме____________________________________________________________
Мемлекеттiк авиация әуе кемесi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясы әуе кемелерiнiң тiзiлiмiнде
тiркелгенiн куәландырады.
__________________________ ____________ ________________________
(уәкілетті органның басшысы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөр орны
20 ___ жылғы "___"___________
Ескертпе: *Халықаралық аэронавигацияда қолданылатын мемлекеттік авиация әуе
кемесі үшін толтырылады.
(артқы жағы)
ҮЛГІ
МЕМЛЕКЕТТIК АВИАЦИЯНЫҢ ӘУЕ КЕМЕСIН БЕРУ ТУРАЛЫ БЕЛГI
Пайдаланушы________________________________________________________
Негіздеме____________________________________________________________
__________________________ _________ ___________________________
(уәкілетті органның басшысы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөр орны
20 ___ жылғы "___"___________
Пайдаланушы________________________________________________________
Негіздеме___________________________________________________________
__________________________ ________ ___________________________
(уәкілетті органның басшысы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөр орны
20 ___ жылғы "___"___________
Пайдаланушы________________________________________________________
Негіздеме____________________________________________________________
__________________________ _________ ___________________________
(уәкілетті органның басшысы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөр орны
20 ___ жылғы "___"___________
Пайдаланушы________________________________________________________
Негіздеме____________________________________________________________
__________________________ _________ ___________________________
(уәкілетті органның басшысы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөр орны
20 ___ жылғы "___"___________
Қазақстан Республикасы
мемлекеттiк авиациясының әуе
кемелерiн тiркеу қағидаларына
2-қосымша
ҮЛГІ
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштерінің бас қолбасшысына Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы
ӨТІНІМ

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу зарегистрировать __________________________________________________
(тип воздушного судна)
Заводской номер _________________________________________________________
Дата изготовления (дата приемки военным представителем) ____________________
С установленными двигателями ____________________________________________
________________________________________________________________________
(тип и заводские номера авиационных двигателей)
Подлежащее _____________________________________________________________
(эксплуатант и его адрес)
поступившее от __________________________________________________________
на основании ____________________________________________________________
в Реестре воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан.
Дополнительные сведения:
1. Категория (назначение воздушного судна) _________________________________
2. Максимальная взлетная масса, килограмм _________________________________
Приложения: ____________________________________________________________
(руководитель государственного органа, учреждения)
_____________________________ ___________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати
"___" ____________ 20___ года.
Приложение 3
к Правилам регистрации
воздушных судов
государственной авиации
Республики Казахстан
ФОРМА
Главнокомандующему Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан ЗАЯВКА
об исключении воздушного судна государственной авиации
из Реестра воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу исключить из Реестра воздушных судов государственной авиации
Республики Казахстан ________________________________________________
(тип воздушного судна)
Заводской номер _____________________________________________________
С установленными двигателями ________________________________________
____________________________________________________________________
(тип и заводские номера авиационных двигателей)
Уведомление о государственной регистрации воздушного судна в Реестре
воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан № ________
выданное "____" ____________ 20___года.
государственный и регистрационный опознавательные знаки _______________
____________________________________________________________________
подлежащее _________________________________________________________
(эксплуатант и его адрес)
в связи с ____________________________________________________________
Дополнительные сведения:

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(әуе кемесінің түрі)
Зауыттық нөмірі______________________________________________________
Шығарылған күні (әскери өкіл қабылдап алған күні)________________________
____________________________________________________________________
(авиациялық қозғалтқыштардың түрі және олардың зауыттық нөмірі)
_________________________________авиациялық қозғалтқыштары орнатылған
_____________________________________________________________жататын
(пайдаланушы және оның мекенжайы)
__________________________________________________________келіп түскен
____________________________________________________________негізінде
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясы әуе кемелерiнiң тізілімінде тіркеуді
сұраймын.
Қосымша мәліметтер:
1. Санаты (әуе кемесінің арналуы)__________________________________
2. Ең ауыр ұшу салмағы, килограмм________________________________
Қосымшалар:____________________________________________________
______________________ _______ ___________________________
(мемлекеттік органның, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты мекеменің басшысы) (бар болған
жағдайда))
Мөр орны
20 ____жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасы
мемлекеттiк авиациясының әуе
кемелерiн тiркеу қағидаларына
3-қосымша
ҮЛГІ
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштерінің бас қолбасшысына Қазақстан Республикасы мемлекеттік авиациясы әуе кемелерiнiң тiзiлiмiнен мемлекеттiк авиациясы әуе кемесiн шығару туралы
ӨТІНІМ
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________________жататын
(пайдаланушы және оның мекенжайы)
__________________________________________________________________________
(әуе кемесінің түрі)
Зауыттық нөмірі____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(авиациялық қозғалтқыштардың түрі және олардың зауыттық нөмірі)
_______________________________________авиациялық қозғалтқыштары орнатылған
Мемлекеттiк авиациясы әуе кемесiн Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясы
әуе кемелерiнiң тізіліміне мемлекеттік тiркеу туралы 20 ___жылғы "__"___________
берілген № ______ хабарлама
мемлекеттік және тіркеу тану белгілері_______________________________________
________________________________________________________________________
______________________________________________________________байланысты
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясы әуе кемелерiнiң тiзiлiмiнен шығаруын сұраймын.
Қосымша мәліметтер:

1. Категория (назначение воздушного судна) _____________________________
2. Максимальная взлетная масса, килограмм _____________________________
Приложения: ________________________________________________________
(руководитель государственного органа, учреждения)
____________________________ ___________ ____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати
"___" ____________ 20___ года.
Приложение 4
к Правилам регистрации
воздушных судов
государственной авиации
Республики Казахстан
ФОРМА
Главнокомандующему Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан ЗАЯВКА
на получение дубликата уведомления о государственной регистрации воздушного судна
в Реестре воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра обороны РК от 02.05.2023 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу заменить (выдать дубликат) Уведомление о государственной регистрации
воздушного судна в Реестре воздушных судов государственной авиации
Республики Казахстан № ____________от "___" _______ 20__ года
на воздушное судно ____________________________________________________
(тип, бортовой номер воздушного судна)
Причина замены (выдачи дубликата) ______________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Обстоятельства, повлекшие утрату, повреждение (порчу) свидетельства
______________________________________________________________________
Данные о воздушном судне:
Тип воздушного судна __________________________________________________
Заводской номер _______________________________________________________
Дата изготовления (дата приемки военным представителем)
______________________________________________________________________
С установленными двигателями __________________________________________
______________________________________________________________________
(тип и заводские номера авиационных двигателей)
Категория (назначение воздушного судна)
______________________________________________________________________
Максимальная взлетная масса, килограмм
______________________________________________________________________
принадлежащее ________________________________________________________
(эксплуатант и его адрес)
поступившее от ________________________________________________________
на основании __________________________________________________________
______________________________________________________________________
Приложения: __________________________________________________________
(руководитель государственного органа, учреждения)
___________ ___________________________________________ _______________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати
"___" ____________ 20___ года.

1. Санаты (әуе кемесінің арналуы)__________________________________
2. Ең ауыр ұшу салмағы, килограмм ________________________________
Қосымшалар: ___________________________________________________
___________________________ _____ _______________________________________
(уәкілетті органның басшысы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөр орны
20 ____жылғы "______" _______
Қазақстан Республикасы
мемлекеттiк авиациясының әуе
кемелерiн тiркеу қағидаларына
4-қосымша
ҮЛГІ
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштерінің бас қолбасшысына Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясы әуе кемелерiнiң тізіліміне әуе кемесiн мемлекеттік тiркеу туралы хабарламаның көшірмесін алуға
ӨТІНІМ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 02.05.2023 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________
(әуе кемесінің түрі, борттық нөмірі)
әуе кемесінің Қазақстан Республикасы мемлекеттiк авиациясы әуе кемелерiнiң
тізіліміне мемлекеттік тiркеу туралы 20___жылғы "___"_________ № ________
хабарламаны ауыстыруды (телнұсқа беруді) сұраймын.
Ауыстыру (телнұсқа беру) себебі________________________________________
____________________________________________________________________.
Куәлікті жоғалтуға, зақымдауға (бүлдіруге) әкеп соқтырған жағдайлар
_____________________________________________________________________.
Әуе кемесі туралы деректер:
Әуе кемесінің түрі_____________________________________________________
Зауыттық нөмірі ______________________________________________________
Шығарылған күні (әскери өкілдің қабылдап алған күні) _____________________
Қондырылған қозғалтқыштар ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(авиациялық қозғалтқыштардың түрі мен зауыттық нөмірі)
Санаты (әуе кемесінің арналуы)___________________________________________
Ең ауыр ұшу салмағы, килограмм__________________________________________
_________________________________________________________________тиесілі
(пайдаланушы және оның мекенжайы)
____________________________________________________________келіп түскен
_______________________________________________________________негізінде.
Қосымшалар:___________________________________________________________
_____________________ _______ __________________________________________
(мемлекеттік органның, (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты мекеменің басшысы) (бар болған жағдайда))
Мөр орны
20 ____жылғы "___" _________