Об утверждении Инструкции об отраслевой системе поощрения
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 25 августа 2011 года № 175-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2011 года № 7217. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 ноября 2017 года № 444.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 03.11.2017 № 444 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 16-1) статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Инструкцию по отраслевой системе поощрения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению правового обеспечения Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту геодезии, картографии и геодезического контроля совместно с Департаментом государственного контроля за использованием и охраной земель и государственного кадастра Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами Накипбековым Б.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
И.о. Председателя
А. Икранбеков
Утверждена
приказом и.о. Председателя
Агентства Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
от 25 августа 2011 года № 175-ОД
Инструкция об отраслевой системе поощрения
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция об отраслевой системе поощрения разработана в соответствии с подпунктом 16-1) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан и детализирует процедуру поощрения работников отрасли земельных отношений центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами (далее - Уполномоченный орган), местных исполнительных органов, государственных предприятий (далее - работники отрасли земельных отношений).

Марапаттаудың салалық жүйесі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі төрағысының м.а 2011 жылғы 25 тамыздағы № 175-ОД Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 29 қыркүйекте № 7217 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 3 қарашадағы № 444 бұйрығымен
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2012.01.20 № 10-ОД (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 03.11.2017 № 444 бұйрығымен
Қазақстан Республикасының 2003 жылдың 20 маусымындағы Жер кодексінің 14-бабының 16-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес марапаттаудың салалық жүйесі жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2012.01.20 № 10-ОД (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы аталған бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге бағыттасын.
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Геодезия, картография және геодезиялық бақылау, Жерді пайдалану мен қорғауды мемлекеттік бақылау, мемлекеттік жер кадастры және жерлердің мониторингі департаменттері осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгенінен кейін ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының орынбасары Б.Ә.Нақыпбековке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан бір күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның м.а.
А. Икранбеков
2011 жылғы 25 тамыздағы № 175-ОД
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару
агенттігі Төрағасының м.а.
Бұйрығымен бекітілді
Марапаттаудың салалық жүйесі жөніндегі нұсқаулық
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2012.01.20 № 10-ОД (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Марапаттаудың салалық жүйесі жөніндегі нұсқаулық Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 14-бабы 1-тармағының 16-1) тармақшасына сәйкес әзірленген және жер ресурстарын басқару бойынша орталық уәкілетті органның (бұдан әрі – Уәкілетті орган), жергілікті атқарушы органдардың, мемлекеттік кәсіпорындардың жер қатынастары саласының жұмысшыларын (бұдан әрі – жер қатынастары саласының қызметкерлері) марапаттау рәсімін реттейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2012.01.20 № 10-ОД (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.

4. Подготовка материалов для поощрения
16. Для поощрения работников отрасли земельных отношений председателю Уполномоченного органа вносятся следующие документы:
1) наградной лист, согласно приложению 3 к настоящей Инструкции;
2) представление - в которой должны быть отражены конкретные результаты работы работника отрасли земельных отношений, имеющие значимость для отрасли земельных отношений, и его заслуги, раскрывающие степень заслуг.
17. Представление подписывается заместителем председателя Уполномоченного органа, руководителем государственного предприятия, руководителем местного исполнительного органа, представившим кандидатуру.
18. Документы, указанные в пункте 16 настоящей Инструкции, направляются в Уполномоченный орган один раз в полугодие - до 1 апреля и до 1 августа текущего года.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по управлению земельными ресурсами от 20.01.2012 № 10-ОД (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
19. Документы, указанные в пункте 16 настоящей Инструкции, рассматриваются на заседании комиссии Уполномоченного органа. Комиссия создается Уполномоченным органом в составе представителей Уполномоченного органа, а также представителей местного исполнительного органа и государственного предприятия. Решение комиссии оформляется протоколом.
20. На основании протокола о представлении на награждение ответственным секретарем Уполномоченного органа подписывается наградной лист.
21. Протокол, представление, наградной лист и прилагаемые к ним документы вносятся на рассмотрение председателю Уполномоченного органа.
22. Решение председателя Уполномоченного органа о поощрении оформляется в форме приказа. Приказ председателя Уполномоченного органа является основанием для поощрения и выдачи нагрудного знака и почетного диплома, указанных в пункте 3 настоящей Инструкции.
5. Заключительные положения
23. Вручение нагрудного знака и почетного диплома, указанных в пункте 3 настоящей Инструкции, производится председателем Уполномоченного органа или уполномоченным им должностным лицом.
24. В случае поощрения работников отрасли земельных отношений соответствующая кадровая служба вносит запись о поощрении в трудовую книжку, с указанием даты и номера приказа.
25. Учет поощрений работников отрасли земельных отношений осуществляется кадровой службой, путем ведения журнала о выдаче нагрудного знака и почетного диплома. В журнале о выдаче нагрудного знака и почетного диплома обязательно указывается фамилия, имя, отчество награжденного, реквизиты приказа о поощрении, роспись о получении и дата получения документов.
Приложение 1
к Инструкции по отраслевой
системе поощрения
Описание
нагрудного знака
Нагрудный знак "Почетный землеустроитель" или "Почетный геодезист" или "Почетный картограф" изготавливаются в виде подвески и колодки, соединенных между собой кольцом желтого цвета.
Планка изготавливается в прямоугольной форме из металла желтого цвета (латунь) с муаровой лентой голубого цвета.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
В середине подвески размещается фрагмент символики Государственного Флага Республики Казахстан - солнце с лучами. Фон блестящий, буквы и изображения выступающие, матированные.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета: "Почетный землеустроитель" или "Почетный геодезист" или "Почетный картограф". Фон матированный, буквы выступающие и блестящие.
Приложение 2
к Инструкции по отраслевой
системе поощрения
Описание удостоверения нагрудных знаков
Удостоверение состоит из двух листов с твердой обложкой голубого цвета.
На внешней стороне удостоверения изображается Государственного Герба Республики Казахстан.
На внутренней стороне удостоверения левого листа имеется рисунок нагрудного знака, ниже надпись следующего содержания:
"_______________
тегі, фамилия
_________________________
аты, имя
_________________________
әкесінің аты, отчество".
На внутренней стороне удостоверения правого листа имеются надписи следующего содержания:
"куәлік №____
удостоверение №____
Төс белгісімен марапатталғаны туралы осы куәлік берілді
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден (а)
нагрудным знаком_________________.
Төраға_____________________
Председатель (тегі, аты-жөні, қолы)
(фамилия, инициалы, подпись)
" "_____________ _____жыл
года.
Примечание: фамилия, имя, отчество награждаемого заполняются согласно документу, удостоверяющее его личность, с обязательным указанием транскрипции на государственном или русском языках.
Приложение 3
к Инструкции по отраслевой
системе поощрения
форма
Республика Казахстан
____________________
Место выдачи
НАГРАДНОЙ ЛИСТ

4. Наградалық материалдарды ұсыну және қарау тәртібі
16. Жер қатынастары саласында қызметкерлерді көтермелеу үшін уәкілетті органның төрағасына келесі құжаттар ұсынылады:
1) осы Нұсқаманың 3-қосымшаға сәйкес наградтау парағы;
2) негіздеме - жер қатынастары бойынша нақты сіңірген еңбектері, сіңірген еңбегінің дәрежесін ашатын жер қатынастары саласында жетістіктері мен табыстары жазылуы тиіс.
17. Негіздеме уәкілетті органның Төраға орынбасарымен, кандидатураны ұсынған мемелекеттік кәсіпорынның басшысымен, жергілікті атқарушы органның басшысымен қол кою тиіс.
18. Осы Нұсқаулықтың 16-тармағында көрсетілген құжаттар Уәкілетті органға кемінде жартыжылда бір рет ағымдағы жылдың 1 сәуіріне және 1 тамызға дейін бағытталуы тиіс.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2012.01.20 № 10-ОД (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
19. Нұсқаудың 16-тармағында көрсетілген құжаттар құзыреті органның комиссиясының отырысында қаралады. Комиссия уәкілетті органның өкілдерінен, мемелекеттік кәсіпорынның және жергілікті атқарушы органның өкілдерінен құралады. Комиссия шешімдері хаттамамен ресімделеді.
20. Награданы беру хаттамасы негізінде уәкілетті органның жауапты хатшымен наградтау парағына қол қояды.
21. Хаттама, негіздеме наградтау парағы және оған тіркелетін құжаттар құзыретті органның төрағасына қарауына беріледі.
22. Уәкілетті органның бірінші басшысының көтермелеу туралы шешімі бұйрық нысанда рәсімделеді. Уәкілетті орган төрағасының бұйрығы көтермелеудің, Нұсқаманың 3-тармағында көрсетілген наградтау белгісімен және құрмет дипломды алуға негіздеме болып табылады.
5. Қорытынды ережелер
23. Төс белгісін және Құрмет дипломдарын табыстау, Нұсқаманың 3-тармағында көрсетілген құзыретті орган төрағасымен немесе құзыреттігі берілген тұлғамен жүргізіледі.
24. Жер қатынастары саласында қызметкерлерді көтермелеу Кадр қызметі қызметкердің еңбек кітапшасына және жеке іс-қағазына марапаттау туралы бұйрықтың шыққан күні мен нөмірін көрсете отырып, тиісті жазба енгізеді.
25. Жер қатынастары саласындағы көтермелеуді есепке уәкілетті органның төс белгісін және құрмет дипломдарын беру туралы журналын жүргізу кадр қызметі жүзеге асырады. Төс белгісін және құрмет дипломдарын беру туралы журналында міндетті түрде марапаттаушының аты тегі, көтермелеу туралы бұйрығының реквизиттері, алғаны туралы қолы және құжаттардың алған күннің күні жазылады.
Көтермелеудің слалық жүйесі
бойынша Нұсқаманың
1-қосымшасы
Төс белгісінің сипаттамасы
"Жер орналыстырушы ісінің үздігі" немесе "Геодезист ісінің үздігі" немесе "Картография ісінің үздігі" төс белгісінің арасы сары түсті шығыршықпен қосылған түйреуіш пен колодка түрінде жасалған.
Планкасы көгілдір түсті муарлы лентасы бар, сары түсті металл (латунь) түрінде болады.
Алқа сары түсті металдан (латунь) жасалған диаметрі 3 см дөңгелек, фон матированный нысанда болады.
Алқаның ортасында күннің жарықтары - Қазақстан Республикасы тууының символикасының фрагменті орналасады. Фон блестящий, буквы и изображения выступающие, матированные.
Медальдің жиегінде алтын түспен: "Жер орналыстырушы ісінің үздігі" немесе "Геодезист ісінің үздігі" немесе "Картография ісінің үздігі" жазулары. Фон матированный, буквы выступающие и блестящие.
Көтермелеудің слалаық жүйесі
бойынша Нұсқаманың
2-қосымшасы
Төс белгісі куәлігінің сипаттамасы
Куәлік көк түсті қатты қаптамамен қапталған екі беттен тұрады.
Куәліктің сыртқы жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбаның суреті бейнеленеді.
Сол жақ бетінің ішкі жағында төс белгінің суреті, астында мынадай мазмұндағы жазу бар:
"____________________
тегі, фамилия
________________________
аты, имя
_____________________".
әкесінің аты, отчество
Оң жақ бетінің ішкі жағында мынадай жазулар болады:
"куәлік №______,
удостоверение №_____";
Төс белгісімен марапатталғаны туралы осы куәлік берілді.
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден (а)
нагрудным знаком___________________.
Төраға _____________________________
Председатель (тегі, аты-жөні, қолы)
(фамилия, инициалы, подпись)
"___"____________ ______жыл
года
Ескертпе: марапатталатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты жеке куәлігі бойынша толтырылады және міндетті түрде қазақ және орыс тілдерінде транскрипциясы көрсетіледі.
Көтермелеудің салалық жүйесі
бойынша Нұсқаманың
3-қосымшасы
нысан
Қазақстан Республикасы
_______________________
Берілген жері
МАРАПАТТАУ ПАРАҒЫ

1. Фамилия, имя, отчество______________________________________
2. Должность, место работы, службы_____________________________
(указать точное наименование организации)
3. Пол______ 4. Год и место рождения___________________________
5. Образование_________________________________________________
6. Ученая степень, ученое звание_______________________________
7. Домашний адрес:_____________________________________________
8. Общий стаж работы___________________________________________
9. Стаж работы в отрасли_______________________________________
10. Стаж работы в данном трудовом коллективе___________________
11. Характеристика с указанием конкретных особых заслуг
кандидата____________________________________________________________
12. Кандидатура обсуждена и рекомендована______________________
(наименование организации,
_______________________________________________________________
дата обсуждения, номер протокола)
Представляется к присвоению____________________________________
(наименование вида поощрения)
__________________ (Фамилия, имя, отчество)
(подпись)
"___"_______ ____года
(дата заполнения)
Место печати

1. Тегі, аты, әкесінің аты _______________________________________
2. Лауазымы, жұмыс, қызмет орны __________________________________
(Ұйымның нақты атауын көрсету керек)
3. Жынысы___________ 4. Туған жылы мен туған жері_________________
5. Білімі ________________________________________________________
6. Ғылыми атағы, ғылыми дәрежесі__________________________________
7. Үйінің мекенжайы_______________________________________________
8. Жалпы жұмыс стажы _____________________________________________
9. Саладағы жұмыс стажы __________________________________________
10. Осы еңбек ұжымындағы жұмыс стажы _____________________________
11. Марапатталушының айрықша сіңірген нақты еңбектері көрсетілген мінездеме ________________________________________________________
12. Кандидатура талқыланды және ұсынылды _________________________
__________________________________________________________________
(ұйымның атауы, талқыланған күні, хаттаманың №)
Представляется к присвоению ___________________________________
(наименование вида поощрения)
____________________ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
_______ жылғы "___" ___________
(толтырылған күн)
Мөрдің орны