Об утверждении образцов форменной одежды (без погон) и жетона государственного судебного исполнителя, а также эмблемы системы исполнительного производства
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 ноября 2011 года № 942. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2011 года № 7340
В соответствии с пунктом 3 статьи 131 Закона Республики Казахстан № 261-IV от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей», руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) образцы форменной одежды (без погон) государственного судебного исполнителя согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) образец жетона государственного судебного исполнителя согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) образец эмблемы системы исполнительного производства согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Р. Тусупбеков
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 ноября 2011 года № 942
Образцы форменной одежды (без погон) государственного
судебного исполнителя
Летняя (мужская) форменная одежда государственного
судебного исполнителя
рисунок 1
Сноска. Рисунок 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 02.04.2013 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Зимняя (мужская) форменная одежда государственного
судебного исполнителя
рисунок 2
Сноска. Рисунок 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 14.01.2015 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Летняя (женская) форменная одежда государственного
судебного исполнителя
рисунок 3
Сноска. Рисунок 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 02.04.2013 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Зимняя (женская) форменная одежда государственного
судебного исполнителя
рисунок 4
Сноска. Рисунок 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 14.01.2015 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Описание образцов форменной одежды (без погон)
государственного судебного исполнителя
1. Форменная одежда подразделяется на летнюю и зимнюю.
2. Костюм, куртка выдаются в соответствии с размерами одежды, либо в виде тканей с оплатой на их пошив.

Мемлекеттік сот орындаушысы нысанды киімінің (погонсыз) және жетонының, сондай-ақ атқарушылық іс жүргізу жүйесі эмблемасының үлгілерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 14 қарашадағы № 942 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 14 желтоқсанда № 7340 тіркелді
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 261-IV Заңы 131-бабының 3-тармағына сәйкес, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік сот орындаушысы нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік сот орындаушысы жетонының үлгісі;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес атқарушылық іс жүргізу жүйесі эмблемасының үлгісі.
2. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 14 қарашадағы
№ 942 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік сот орындаушысына арналған нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері
Мемлекеттік сот орындаушысының
(ерлер) жазғы нысанды киімі
1-сурет
Ескерту. 1-сурет жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 02.04.2013 № 100 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік сот орындаушысының
(ерлер) қысқы нысанды киімі
2-сурет
Ескерту. 2-сурет жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 14.01.2015 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік сот орындаушысының
(әйелдер) жазғы нысанды киімі
3-сурет
Ескерту. 3-сурет жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 02.04.2013 № 100 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік сот орындаушысының
(әйелдер) қысқы нысанды киімі
4-сурет
Ескерту. 4-сурет жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 14.01.2015 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік сот орындаушысының нысанды киімдері (погонсыз) үлгілерінің сипаттамасы
1. Нысанды киім жазғы және қысқы болып бөлінеді.
2. Костюм, күрте киім өлшемдеріне сәйкес немесе оларды тігуге арналған төлемін қоса мата түрінде беріледі.

3. Рубашки, головные уборы, кашне, перчатки, галстук, обувь выдаются в соответствии с размерами одежды.
4. В комплект летней форменной одежды (рисунок 1, 3) входит: фуражка (пилотка) темно-синего цвета, китель, куртка повседневная и брюки навыпуск (юбка) темно-синего цвета, жилет синего цвета, рубашка голубого цвета с коротким и длинным рукавами, галстук темно-синего цвета, туфли кожаные черного цвета.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 02.04.2013 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В комплект зимней форменной одежды (рисунок 2, 4) входит: шапка-ушанка из цигейки (берет) светло-серого цвета, куртка темно-синего цвета с воротником из цигейки светло-серого цвета, жилет синего цвета, галстук темно-синего цвета, сапоги кожаные (с мехом) черного цвета, перчатки черного цвета, кашне шерстяное светло-серого цвета.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 02.04.2013 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Образец мужской форменной одежды
6. Китель полуприлегающего покроя темно-синего цвета, однобортный, на 4 пуговицы, воротник и лацканы отложные. Края воротника оформлены кантом светло-серого цвета шириной 2,5 миллиметр (далее - мм). Рукава втачные двухшовные, в локтевом шве шлица с тремя малыми пуговицами. Низ рукава с обшлагом фигурной формы, верхний край которого оформлен кантом светло-серого цвета, шириной 2,5 мм. На левом рукаве нарукавный знак (шеврон). Полочка с подрезными бочками и двумя боковыми прорезными карманами в рамку с клапанами. Китель на подкладке, на полочках подкладки внутренние карманы с листочкой. На воротнике с двух сторон крепится эмблема «Система исполнительного производства» золотистого цвета (диаметр - 30 мм).
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 14.01.2015 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Куртка повседневная шьется из полушерстяной ткани темно-синего цвета. Куртка прямого силуэта, с бортовой застежкой на замок-молнию. Полочки с притачными кокетками, в швах притачивания кокеток обработаны нагрудные накладные карманы с клапанами и два боковых прорезных кармана в рамку, застегивающиеся на замок-молнию. Спинка с притачной кокеткой и двумя защипами по шву притачивания кокетки. Воротник втачной, отложной по краям оформленный кантом светло-серого цвета шириной 2,5 мм. Рукава двухшовные, втачные с притачными манжетами и разрезами по локтевым швам. На левом рукаве настрочен шеврон. По низу куртки притачной пояс, по бокам стянутый резинкой в четыре ряда. Манжеты застегиваются на две малые форменные пуговицы, а клапаны - на одну.

3. Киім өлшемдеріне сәйкес жейделер, бас киімдер, мойын орамалдар, қолғаптар, галстук, аяқ киімдер беріледі.
4. Жазғы нысанды киімдер жинақтамасына (13-суреттер) қара-көк түсті фуражка (пилотка), китель, күнделікті күрте және қара-көк түсті шығарылып киілетін шалбар (белдемше), көк түсті көкірекше, қысқа және ұзын жеңді көгілдір түсті жейде, қара-көк түсті галстук, қара түсті былғары туфли кіреді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 02.04.2013 № 100 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Қысқы нысанды киімдер жинақтамасына (24-суреттер) ашық сұр түсті цигейкадан тігілген құлақшын (берет), жағасы ашық сұр түсті цигейкадан тігілген қара-көк түсті күрте, көк түсті көкірекше, қара-көк түсті галстук, қара түсті былғары (ішінде үлбірі бар) етік, қара түсті қолғап, ашық сұр түсті жүннен тоқылған мойын орамалы кіреді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 02.04.2013 № 100 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Ерлер нысанды киімінің үлгісі
6. Жартылай қынамалы пішінді, қара-көк түсті китель, 4 түймеге арналған қарсы ілмегі бар, бір жаққа ілме өңірлі, қайырма жағалы. Жағаның шетіне жалпақтығы 2,5 миллиметр (бұдан әрі - мм) ашық сұр түсті жиек салынған. Жеңі екі тігіспен қайып тігілген, щлицтің шынтақтағы тігісінде үш шағын түймелері бар. Жеңнің төменгі жағы әшекейлі нысанмен қайырылған, ал үстіңгі жағына ені 2,5 мм ашық сұр түсті жиек салынған. Сол жақ жеңінде жеңдік белгісі (шеврон) бар. Бүйірі қиылған қапталды және ойылып салынған рамкалы клапанды екі жан қалтасы бар. Астары бар пиджак, бүйірі астарлы ішкі қалталарының жапырақшалары бар. Жағасына екі жағынан алтын түстес «Атқарушылық іс жүргізу жүйесі» эмблемасы бекітіледі (диаметрі - 30 мм).
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 14.01.2015 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Күнделікті күрте қара-көк түсті жартылай жүнді матадан тігіледі. Күрте тік пішінді өңірі сыдырмалы ілгекпен түймеленеді. Бүйірлері жалғап тігілген иінішті, жалғап тігілген жерінде жапсырылып салынған клапанды төс қалталар мен ойылып салынған рамкалы екі жан қалтасы бар, олар сыдырмалы ілгекпен түймеленеді. Арқасында жалғап тігілген иініші және иініш жапсырылған тігіс бойымен екі жерден қаусырылған. Жағасының шетіне ені 2,5 мм ашық сұр түсті жиек салынған. Жеңі қос тігісті, жапсыра тігілген манжеталары және шынтақ тігісінде тілігі бар. Сол жақ жеңінде жеңдік белгі (шеврон) тігілген. Күртенің төменгі жағында екі бүйірі жалғап тігілген, төрт қатар резинкамен тартылған болады. Манжеталары нысанды екі шағын түймемен, ал клапандары бір түймемен түймеленеді.

8. Брюки шьются из полушерстяной ткани темно-синего цвета, на подкладке. Брюки прямого силуэта. По боковым наружным швам вшит кант светло-серого цвета шириной 2,5 мм. На задних половинках брюк обработаны вытачки, а на правой половинке обработан прорезной карман в рамку, застегивающийся навесной петлей на одну пуговицу. На передних половинках брюк обработаны два боковых кармана. Гульфик обработан на замок-молнию. Пояс притачной, застегивающийся на пуговицу. Ширина стачивающихся швов 10 мм. Ширина отделочных строчек 2 мм.
9. Рубашка с длинным рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани с добавлением полиэстера голубого цвета. Рубашка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу рубашки притачной пояс, по боковым швам стянутый резинкой в четыре ряда. Воротник втачной, отложной на притачной стойке. Рукава двухшовные, втачные, по локтевым швам обработаны шлицы, по низу рукавов притачные манжеты, застегивающиеся на пуговицы. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
10. Рубашка с коротким рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани с добавлением полиэстера голубого цвета. Рубашка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу рубашки притачной пояс, по боковым швам стянутый резинкой в четыре ряда. Воротник втачной, отложной с лацканами на стойке. Рукава короткие, двухшовные, втачные, по низу рукавов обработаны имитирующие манжеты. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
11. Фуражка изготавливается из той же ткани, что и форменный костюм. Состоит из овального донышка и круглой стенки, суконного или бархатного околыша темно-синего цвета, козырька. По краю донышка и верхнему краю околыша вшит кант светло-серого цвета, шириной 2,5 мм. Спереди на околыше фуражки кокарда. Козырек обтянут сверху черной лакированной кожей, снизу кожей или кожзаменителем черного цвета. Над козырьком к околышу пристегиваются две форменные пуговицы, плетеный филигранный шнур золотистого цвета.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра юстиции РК от 14.01.2015 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Галстук шьется из ткани темно-синего цвета и состоит из основной части в виде вытянутой трапеции, заканчивающейся прямым углом.
2. Образец женской форменной одежды
13. Китель полуприлегающего покроя темно-синего цвета, однобортный, на подкладке, удлиненный, застегивающийся до перегиба лацкана на три форменные пуговицы. Воротник и лацканы отложные. Края воротника оформлены кантом светло-серого цвета шириной 2,5 мм. Рукава втачные двухшовные, в локтевом шве шлица с тремя форменными пуговицами. Низ рукава с обшлагом фигурной формы, верхний край которого оформлен кантом светло-серого цвета, шириной 2,5 мм. На левом рукаве нарукавный знак (шеврон).
Спинка со швом посередине, полочки с нагрудной вытачкой, с притачными боковыми горизонтальными прорезными карманами с клапанами. На воротнике с двух сторон крепится эмблема «Система исполнительного производства» золотистого цвета (диаметр - 30 мм).

8. Шалбар қара-көк түсті жүн аралас матадан астарымен тігіледі. Шалбар тік пішінді. Екі жақ сыртқы тігісінің бойымен ені 2,5 мм ашық сүр түсті жиек салынған. Шалбардың артқы жақ бөліктерінде бүрме тігістер салынған, ал оң жақ бөлігіне ойылып салынған рамкалы қалта тігіледі, ол күрмек ілгекпен бір түймемен түймеленеді. Шалбардың алдыңғы жақ бөліктеріне екі жан қалта тігіледі. Шалбардың алды сыдырма ілгекпен түймеленеді. Белі сырылып тігілген, түймемен түймеленеді. Қайылған тігістерінің ені 10 мм. Әрленген тігістерінің ені 2 мм.
9. Ұзын жеңді жейде көгілдір түсті полиэстердің үйлесуімен мақтадан тоқылған матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында бүйір тігістері төрт қатар резинкамен тартылып, сырып тігіледі. Қондырмалы қайырма жағалы, тіктеп жалғанған. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, шынтақ тігістері шлицамен өңделген, жеңінің төменгі жағына түймелермен түймеленетін манжеталар жалғана тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
10. Қысқа жеңді жейде көгілдір түсті полиэстердің үйлесуімен мақтадан тоқылған матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар.
Жейденің төменгі жағында бүйір тігістері төрт қатар резинкамен тартылып, сырып тігіледі. Қондырмалы қайырма жағалы, лацканы бар, тіктеп жалғанған. Жеңі қысқа, сырылған қос тігісті, жеңінің төменгі жағына имитациялы манжеталар салынған. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
11. Фуражка нысанды костюм тігілген матадан тігіледі. Сопақша түбі және дөңгелек қабырғасы, қара-көк түсті шұға немесе барқытты шеңбері мен күнқағардан тұрады. Түбінің шеті және киетін шеңберінің жоғарғы жиегі бойымен ені 2,5 мм ашық сұр түсті жиек салынған. Фуражканың алдыңғы жағында кокарда бар. Күнқағар үстіңгі жағынан лакталған қара терімен, ал төменгі жағынан қара түсті былғарымен немесе жасанды былғарымен қапталған. Күнқағардың үстіңгі жағында, киетін шеңберіне екі нысанды түймелер, алтын түсті тоқылған филигран бауы тағылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 14.01.2015 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Әйелдер нысанды киімінің үлгісі
13. Китель қара-көк түсті жартылай қынамалы пішінді, бір жаққа ілме өңірлі, астары бар, ұзартылған, лацканның бүгілетін жеріне дейін үш нысанды түймелермен түймеленеді. Жағасы мен лацкандары қайырмалы. Жағасының шетіне ені 2,5 мм ашық сүр түсті жиек салынған. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, шлицтің шынтақтағы тігісінде үш нысанды түймелер бар. Жеңнің төменгі жағында қайырмасы бар, оның жоғарғы жағына ені 2,5 мм ашық сұр түсті жиек салынған. Сол жақ жегінде жеңдік белгісі (шеврон) бар.
Арқа тұсының ортаңғы тігісі бар, клапандары бар жанындағы көлденең ойылған қалталарымен бүйірлерінде қапталдық өңірлік тігістер салынған. Жағасына екі жағынан алтын түстес «Атқарушылық іс жүргізу жүйесі» эмблемасы бекітіледі (диаметрі - 30 мм).

Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра юстиции РК от 02.04.2013 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Куртка повседневная шьется из полушерстяной ткани темно-синего цвета. Куртка прямого силуэта, с бортовой застежкой на замок-молнию. Полочки с притачными кокетками, в швах притачивания кокеток обработаны нагрудные накладные карманы с клапанами и два боковых прорезных кармана в рамку, застегивающиеся на замок-молнию. Спинка с притачной кокеткой и двумя защипами по шву притачивания кокетки. Воротник втачной, отложной по краям оформленный кантом светло-серого цвета шириной 2,5 мм. Рукава двухшовные, втачные с притачными манжетами и разрезами по локтевым швам. На левом рукаве настрочен шеврон. По низу куртки притачной пояс по бокам, стянутый резинкой в четыре ряда. Манжеты застегиваются на две малые форменные пуговицы, а клапаны - на одну.
15. Брюки шьются из полушерстяной ткани темно-синего цвета, на подкладке. Брюки прямого силуэта. По боковым наружным швам вшит кант светло-серого цвета шириной 2,5 мм. На задних половинках брюк обработаны вытачки, а на правой половинке обработан прорезной карман в рамку, застегивающийся навесной петлей на одну пуговицу. На передних половинках брюк обработаны два боковых кармана. Гульфик обработан на замок-молнию. Пояс притачной, застегивающийся на пуговицу. Ширина стачивающихся швов 10 мм. Ширина отделочных строчек 2 мм.
16. Юбка шьется из полушерстяной ткани темно-синего цвета, на подкладе. Юбка прямого силуэта, длиной до середины колена. На задних и передних полотнищах юбки обработаны вытачки. Переднее левое полотнище юбки между центром полотнищем и левым краем снизу вверх оформленный кантом светло-серого цвета шириной 2,5 мм. Заднее полотнище юбки со средним швом, переходящим в шлицу. В среднем шве заднего полотнища обработана застежка с замком-молнией. Пояс притачной, застегивающийся на пуговицу. Ширина стачивающихся швов 10 мм. Ширина отделочных строчек 2 мм.
17. Рубашка с длинным рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани с добавлением полиэстера голубого цвета. Рубашка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу рубашки притачной пояс, по боковым швам стянутый резинкой в четыре ряда. Воротник втачной, отложной на притачной стойке. Рукава двухшовные, втачные, по локтевым швам обработаны шлицы, по низу рукавов притачные манжеты, застегивающиеся на пуговицы. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 02.04.2013 № 100 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Күнделікті күрте қара-көк түсті жартылай жүнді матадан тігіледі. Күрте тік пішінді, өңірінен сыдырма ілгегі бар. Бүйірлеріне жалғана тігілген иініші бар, жалғап тігілген тігісінде жапсырылып салынған клапанды төс қалталар және сыдырма ілгекке түймеленетін ойылып салынған рамкалы екі жан қалтасы бар. Арқасына жалғана тігілген иініші бар және жалғанған тігіс бойымен екі жерден қаусырылған. Жағасы қондырмалы, қайырмалы шетіне ені 2,5 мм ашық сұр түсті жиек салынған. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, жалғап тігілген манжеталары және шынтақ тігісі бойымен тілігі бар. Сол жақ жеңінде шеврон белгісі тігілген. Күртенің төменгі жағында екі бүйірінде сырылып тігілген, төрт қатар резинкамен тартылған болады. Манжеталары нысанды екі шағын түймемен, ал клапандар бір түймемен түймеленеді.
15. Шалбар астарымен қара-көк түсті жүн аралас матадан тігіледі. Шалбар тік пішінді. Екі жақ сыртқы тігісінің бойымен ені 2,5 мм ашық сұр түсті жиек салынған. Шалбардың артқы жақ бөліктерінде бүрме тігістер салынған, ал оң жақ бөлігіне ойылып салынған рамкалы қалта тігіледі, ол күрмек ілгекпен бір түймемен түймеленеді. Шалбардың алдыңғы жақ бөліктеріне екі жан қалта тігіледі. Шалбардың алды сыдырма ілгекпен түймеленеді. Белі сырылып тігілген, түймемен түймеленеді. Қайылған тігістерінің ені 10 мм. Әрленген тігістерінің ені 2 мм.
16. Юбка астарымен қара-көк түсті жүн аралас матадан тігіледі. Юбка тік пішінді, ұзындығы тізенің ортасына дейін келеді. Юбканың артқы және алдыңғы жақтарындағы тігістер сырмаланып өңделген. Юбканың ортаңғы және сол жақ тігісінің арасындағы алдыңғы сол жақ тігісіне төменнен жоғары қарай ені 2,5 мм ашық сұр түсті жиек салынған. Юбканың артқы жағының ортаңғы тігісі шлицаға ұласады. Артқы жағының орталық тігісіне сыдырма ілгек салынған. Белі сырылып тігілген, түймемен түймеленеді. Қайрылған тігістерінің ені 10 мм. Әрленген тігістерінің ені 2 мм.
17. Ұзын жеңді жейде көгілдір түсті полиэстердің үйлесуімен мақтадан тоқылған матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді, клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар жейде. Жейденің төменгі жағында жалғана тігілген бүйір тігістері бойымен төрт қатар резинкамен тартылып, сырып тігілген болады. Қондырмалы қайырма жағалы, тіктеп жалғанған. Жеңдері жапсыра тігілген, қос тігісті, шынтақ тігістері шлицамен өңделген, жеңінің төменгі жағына түймелермен түймеленетін манжеталар жалғанған. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініш бар, жалғанған тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.

18. Рубашка с коротким рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани с добавлением полиэстера голубого цвета. Рубашка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу рубашки притачной пояс, по боковым швам стянутый резинкой в четыре ряда. Воротник втачной, отложной с лацканами на стойке. Рукава короткие, двухшовные, втачные, по низу рукавов обработаны имитирующие манжеты. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
19. Пилотка шьется из полушерстяной ткани темно-синего цвета армейского образца. Края пилотки оформлены по краям кантом светло-серого цвета шириной 2,5 мм. На пилотке спереди прикрепляется кокарда.
20. Галстук шьется из ткани темно-синего цвета и состоит из основной части в виде вытянутой трапеции, заканчивающейся прямым углом.
3. Описание образцов отдельных предметов форменной одежды
21. Шапка-ушанка шьется из цигейки светло-серого цвета. Верх головного убора шьется из ткани, соответствующей цвету форменной одежды темно-синего цвета. Спереди посередине околыша шапки-ушанки прикрепляется кокарда.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра юстиции РК от 14.01.2015 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Берет женский шьется из шерстяной ткани темно-синего цвета на подкладке. Низ берета выполняется из ткани черного цвета шириной 50 мм. Спереди посередине берета прикрепляется кокарда.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра юстиции РК от 14.01.2015 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Куртка утепленная из водоотталкивающей ткани темно-синего цвета, со съемными утеплителем и меховым воротником из цигейки светло-серого цвета, застегивается на застежку "молния", с ветрозащитным клапаном. Клапан застегивается потайной застежкой на пуговицы. Куртка прямого силуэта с двумя боковыми прорезными карманами. В теплую погоду куртка носится без воротника и утеплителя. При ненастной погоде куртку разрешается носить с капюшоном.
24. Перчатки шьются из полушерстяной ткани черного цвета.
25. Кашне изготавливается из шерстяной ткани серого цвета.
25-1. Жилет шьется из легкого водоотталкивающего материала синего цвета, полуприлегающего покроя, однобортная с бортовой застежкой на замок-молнию до груди, со светоотражающей лентой по краям плеч шириной три сантиметра, без рукавов и без воротника. На левой стороне в области груди надпись «Сот орындаушы» на спинке притачной пояс, и горизонтально расположенная сигнальная линия на верхней части спины и надпись «Сот орындаушы».

18. Қысқа жеңді жейде көгілдір түсті полиэстердің үйлесуімен мақтадан тоқылған матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді, клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағына жалғана тігілген бүйір тігістері бойымен төрт қатар резинкамен тартылып, сырып тігілген болады. Қондырмалы қайырма жағалы, лацкандары бар, тіктеп жалғанған. Жеңдері қысқа, жапсыра тігілген, қос тігісті, жеңдерінің төменгі жақтарына имитациялы манжеталар салынған. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініш жалғанған, тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
19. Пилотка әскери үлгіде қара-көк түсті жартылай жүн аралас матадан тігіледі. Пилотканың шетіне ені 2,5 мм ашық сұр түсті жиек салынады. Пилотканың алдыңғы жағына кокарда тағылады.
20. Галстук қара-көк түсті матадан тігілген және созылған трапеция тәрізді, негізгі бөлігі тік бұрыш болып аяқталады.
3. Нысанды киімнің жекелеген нәрселері үлгілерінің сипаттамасы
21. Құлақшын ашық-сұр түсті цигейкадан тігіледі. Бас киімнің үсті қара-көк түсті нысанды киімнің түсіне сай матадан тігіледі. Құлақшынның алдындағы ортасына кокарда тағылады.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 14.01.2015 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Әйелдердің береті астарымен қара-көк түсті жүннен тоқылған матадан тігіледі. Береттің асты ені 50 мм қара түсті матадан тігіледі. Береттің алдындағы ортасына кокарда тағылады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 14.01.2015 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Жылы күрте су өткізбейтін қара көк түсті матадан тігіледі, алып-салмалы астары және қой терісінен тігілген ашық сұр түсті жағасы бар, желден қорғайтын клапанымен "сыдырмалы" ілмек салынады. Клапанның түймелері астарлы ілмекке түймеленеді. Күрте тік пішінді, бүйірінде ойылып салынған жан қалталары бар. Жылы ауа райында күрте жағасыз және астарсыз киіледі. Қолайсыз ауа райы кезінде күртені капюшонмен киюге рұқсат етіледі.
24. Қолғаптар қара түсті жартылай жүн аралас тоқыма матадан жасалып тігіледі.
25. Мойын орамал сұр түсті жүннен тоқылған матадан тігіледі.
25-1. Көкірекше көк түсті жеңіл су сіңдірмейтін материалдан тігіледі, жартылай қынамалы пішінді, бір жаққа ілме өңірлі кеудесіне дейін сыдырма ілгегі бар, иықтың шетінде жалпақтығы үш сантиметр жарыққа шағылысатын таспасы болады, жеңі және жағасы жоқ. Кеуде тұсының сол жағында «Сот орындаушысы» жазуы, арқасында тартпа белдігі бар және арқаның жоғары бөлігінде көлденең дабыл сызығы және «Сот орындаушысы» жазуы бар.

Сноска. Образцы дополнены пунктом 25-1 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 02.04.2013 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Обувь:
1) сапоги зимние кожаные (с мехом) черного цвета, с короткими голенищами для мужчин и высокими - для женщин;
2) туфли мужские кожаные черного цвета, для женщин туфли кожаные, на невысоких каблуках, черного цвета.
4. Образец нарукавного знака (шеврона) государственного
судебного исполнителя
рисунок 5
Описание образца нарукавного знака
27. Нарукавный знак (шеврон) (рисунок 5) форменной одежды фигурально-овальной формы, размером 100х83х80 мм, синего цвета, изготавливается ткацким способом. Представляет форму щита синего цвета и окантованный по внутреннему периметру пшеничным колосом золотистого цвета. В середине, изображена эмблема «Система исполнительного производства», без опоры в виде солнечных лучей. В верхней части шеврона надпись «МЕМЛЕКЕТТІК», в нижней части – надпись «СОТ ОРЫНДАУШЫСЫ». Нарукавный знак по краям имеют вышитую окантовку светло-серого цвета. Нарукавный знак (шеврон) нашивается на внешней стороне левого рукава верхней одежды на расстоянии 120 мм от верхней точки рукава.
5. Образцы пуговиц форменный одежды государственного
судебного исполнителя
рисунок 6
Описание образцов пуговиц форменной одежды
28. Пуговицы форменные круглые (рисунок 6), на ножке, диаметрами 24 мм и 14 мм изготавливаются из металлического сплава золотистого цвета с рельефным изображением Герба Республики Казахстан.
6. Образец кокарды головного убора государственного
судебного исполнителя
рисунок 7
Описание образца кокарды головного убора
29. Кокарда головного убора (рисунок 7) изготавливается из металлического сплава золотистого цвета как одно целое. В середине, изображена эмблема «Система исполнительного производства». Кокарда симметрично с двух сторон обрамляется тремя ветвями. Размер кокарды с обрамлением по высоте 40 мм, по ширине - 70 мм. На оборотной стороне припаиваются две металлические ножки. Укрепляется кокарда спереди в центре головного убора.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 ноября 2011 года № 942
Образцы жетонов государственных судебных исполнителей
рисунок 1
Описание образцов жетонов государственных судебных исполнителей
1. Жетон государственного судебного исполнителя (рисунок 1) предназначен для ношения с соответствующей форменной одеждой как нагрудной знак и определения должностного различия: судебный исполнитель или старший судебный исполнитель. Жетон располагается на передней левой стороне кителя (или на кармане повседневной куртки). Разрешается жетон носить на плаще (пальто) при зимней форменной одежде, и на рубашке при летней форменной одежде.

Ескерту. Үлгілер 25-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 02.04.2013 № 100 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
26. Аяқ-киім:
1) қысқы былғары етік (тері салынған) қара түсті, ерлер үшін қысқа қонышты, әйелдер үшін ұзын қонышты болады.
2) ерлер туфлиі қара түсті былғары, әйелдер туфлиі өкшесі биік емес, қара түсті былғары.
4. Мемлекеттік сот орындаушысының жеңдік белгісінің (шевроны) үлгісі
5-сурет
Жеңдік белгі үлгісінің сипаттамасы
27. Нысанды киімнің жеңдік белгісі (шеврон) (5-сурет) бейнелі-сопақша пішінді, өлшемі 100x83x80 мм көк түсті, тоқыма тәсілімен жасалады. Көк түсті қалқан пішіндес және ішкі периметрі бойынша алтын түсті бидай сабағымен жиектелген. Ортасында "Атқарушылық іс жүргізу жүйесі" эмблемасы күн сәулесі тәрізді тіректерінсіз бейнеленген. Жоғарғы жағында "МЕМЛЕКЕТТІК", ал төменгі жағында "СОТ ОРЫНДАУШЫСЫ" деген жазбалары бар. Жеңдік белгінің шетінде ашық сұр түсті жіппен тігілген жиектері бар. Жеңдік белгі (шеврон) жеңнің жоғары нүктесінен 120 мм қашықтықта үстіге киетін киімнің сол жеңінің сыртқы жағына жапсырылады.
5. Мемлекеттік сот орындаушысының нысанды киіміне арналған түймелердің үлгілері
6-сурет
Диаметрі:
24 мм       14 мм
Нысанды киім түймелері үлгілерінің сипаттамасы
28. Аяқтары бар нысанды домалақ түймелер (6-сурет) диаметрлері 24 мм және 14 мм Қазақстан Республикасы Елтаңбасының бедерімен алтын түсті металл балқымасынан жасалады.
6. Мемлекеттік сот орындаушысы бас киімінің кокардасы үлгісі
7-сурет
Бас киімнің кокардасы үлгісінің сипаттамасы
29. Бас киімнің кокардасы (7-сурет) бір тұтас ретінде алтын түсті металл балқымасынан дайындалады. Ортасында "Атқарушылық іс жүргізу жүйесі" эмблемасы бейнеленген. Кокарда симметриялы түрде екі жағынан үш бұтақпен жиектелінеді. Кокарданың өлшемі 40 мм биіктігі, 70 мм ені бойынша жиектелінеді. Сырт жағында металл аяқтарымен жапсырылады. Кокарда бас киімнің алдыңғы ортасына тағылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 14 қарашадағы
№ 942 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік сот орындаушылары жетондарының үлгілері
1-сурет
АҒА
СОТ ОРЫНДАУШЫСЫ             СОТ ОРЫНДАУШЫСЫ
Мемлекеттік сот орындаушылары жетондары үлгілерінің сипаттамасы
1. Мемлекеттік сот орындаушысының жетоны (1-сурет) омырау белгі ретінде тиісті нысанды киімді киюге және лауазымдық айырмашылықты анықтауға арналған: аға сот орындаушысы немесе сот орындаушысы. Жетон кителдің алдыңғы сол жағында (немесе күнделікті күртенің қалтасында) орналастырылады. Жетонды қысқы нысанды киім бойынша плащта (пальтода) және жазғы нысанды киім бойынша жейдеде тағуға рұқсат етіледі.

2. Жетон (старшего) государственного судебного исполнителя представляет собой щит золотистого цвета, изготавливается из металлического сплава золотистого цвета как одно целое. В середине, изображена эмблема «Система исполнительного производства». На верхней части накладная металлическая ленточка с надписью «МЕМЛЕКЕТТІК АҒА СОТ ОРЫНДАУШЫСЫ» или «МЕМЛЕКЕТТІК СОТ ОРЫНДАУШЫСЫ». В нижней части расположен четырехзначный личный номер, первый буквенный символ закреплен за областями и городами Астана, Алматы Республики Казахстан (таблица 1), три последние цифры номер жетона государственного судебного исполнителя. Также, на верхней и нижней части жетона изображены национальные орнаменты. На обратной стороне жетона нанесен порядковый номер. Застежка нагрудного жетона изготавливается в различных вариантах.
Буквенные символы закрепленные за областями
Республики Казахстан и городами Астана, Алматы
таблица 1
п/п
Наименование
Закрепленный буквенный
символ
1
город Астана
Z
2
город Алматы
A
3
Акмолинская область
C
4
Алматинская область
B
5
Актюбинская область
D
6
Атырауская область
E
7
Восточно-Казахстанская область
F
8
Жамбылская область
H
9
Западно-Казахстанская область
L
10
Карагандинская область
M
11
Кызылординская область
N
12
Костанайская область
P
13
Мангистауская область
R
14
Павлодарская область
S
15
Северо-Казахстанская область
T
16
Южно-Казахстанская область
X
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 ноября 2011 года № 942
Образец эмблемы системы исполнительного производства
рисунок 1
Описание образца эмблемы
Эмблема система исполнительного производства изготавливается из металлического сплава как одно целое. В середине помещен круг с надписью «Қазақстан Республикасының атқарушылық іс жүргізу жүйесі» цвета золото, от которого во все концы расходятся опоры в виде солнечных лучей. Внутри круга изображена карта Республики Казахстан голубого цвета и солнце, под которым – золотой парящий орел. В нижней части круга под парящим орлом изобрежена книга с надписью «ЗАҢ». Эмблема предназначена для ношения с соответствующей форменной одеждой и прикрепляется на углах воротника кителя. Застежка эмблемы изготавливается в различных вариантах.

2. Мемлекеттік (аға) сот орындаушысының жетоны біртұтас алтын түсті металдың балқымасынан дайындалған, алтын түсті қалқанды білдіреді. Ортасында "Атқарушылық іс жүргізу жүйесі" эмблемасы бейнеленген. Эмблеманың үстінде "МЕМЛЕКЕТТІК АҒА СОТ ОРЫНДАУШЫСЫ" немесе "МЕМЛЕКЕТТІК СОТ ОРЫНДАУШЫСЫ" деген жазбасы бар металдан жасалған шағын лента тағылған. Омырау жетонның төменгі бөлігінде эмблема бойынша төрт таңбалы жеке нөмір жазылған. Жетонның төменгі жағында төрт символдан тұратын жеке нөмір орналасқан, бірінші әріп Қазақстан Республикасының облыстары және Астана мен Алматы қалаларына бекітілген символдары (1-кесте), үш соңғы сандар мемлекеттік сот орындаушысының жетонының нөмірі. Сонымен қатар, жетонның жоғарғы және төменгі бөліктерінде ұлттық өрнектер бейнеленген. Жетонының сырт жағында реттік нөмірі қойылған. Омырау жетонының ілгегі әр түрлі нұсқада дайындалады.
Қазақстан Республикасының облыстары және Астана мен Алматы қалаларына бекітілген әріптік символдарының кестесі
1-кесте
р/н
Атауы
Бекітілген әріптік символдар
1
Астана қаласы
Z
2
Алматы қаласы
А
3
Ақмола облысы
С
4
Алматы облысы
В
5
Ақтөбе облысы
D
6
Атырау облысы
E
7
Шығыс-Қазақстан облысы
Ғ
8
Жамбыл облысы
Н
9
Батыс Қазақстан облысы
L
10
Қарағанды облысы
M
11
Қызылорда облысы
N
12
Қостанай облысы
Р
13
Маңғыстау облысы
R
14
Павлодар облысы
S
15
Солтүстік Қазақстан облысы
Т
16
Оңтүстік Қазақстан облысы
X
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 14 қарашадағы
№ 942 бұйрығына
3-қосымша
Атқарушылық іс жүргізу жүйесі эмблемасының үлгісі
1-сурет
Эмблеманың сипаттамасы
Атқарушылық іс жүргізу жүйесінің эмблемасы біртұтас алтын түсті металлдың балқымасынан дайындалған, алтын түсті қалқанды білдіреді. Ортасында "Қазақстан Республикасының атқарушылық іс жүргізу жүйесі" деген алтын түсті жазбасы бар шеңбер орналасқан, одан жан-жаққа күн сәулесі тәрізді тіректер тарайды. Шеңбердің ортасында көгілдір түсті Қазақстан Республикасының картасы және күн, оның астында қалықтап ұшқан қыран бейнеленген. Шеңбердің төменгі бөлігінде қалықтап ұшқан қыранның астында "ЗАҢ" деген жазбасы бар кітап орналасқан. Эмблеманың жоғарғы және төменгі бөліктерінде ұлттық өрнектері бар металдан жасалған лента тағылған. Эмблема тиісті нысанды киімге тағуға арналған және кителінің жағасына екі жағынан бекітіледі. Омырау жетонының ілгегі әр түрлі нұсқада дайындалады.