О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2010 года № 2 "Об утверждении отчета формы № 1-Е "О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 148. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2012 года № 7400. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.10.2014 № 102 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях совершенствования отчета о работе органов следствия и дознания, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2010 года № 2 «Об утверждении отчета формы № 1-Е «О работе органов следствия и дознания» и Инструкции по его составлению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6015) следующие изменения и дополнения:
наименование приказа изложить в следующей редакции:
«Об утверждении отчета формы № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания и Инструкции по его составлению»»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить:
1) отчет формы № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по составлению отчета формы № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания» согласно приложению 2 к настоящему приказу.»;
приложение 1 к приказу изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Инструкции по составлению статистического отчета формы № 1-Е «О работе органов следствия и дознания», утвержденной указанным приказом:
наименование изложить в следующей редакции:
«Инструкция по составлению отчета формы № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания»;

Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 20 қаңтардағы "Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 148 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылдың 27 қаңтарда № 7400 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.01 № 102 (2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
Тергеу және анықтау органының жұмысы туралы есепті жетілдіру мақсатында, 1995 жылғы 21 желтоқсандағы «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 11 бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 20  қаңтардағы «Тергеу және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» № 2 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық ақтілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6015 санымен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есепті бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1 қосымшасына сәйкес «Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есебі;
2) осы бұйрықтың 2 қосымшасына сәйкес «Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулық.»;
бұйрықтың 1 қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
осы бұйрықпен бекітілген «Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды статистикалық есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулықта:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулық»;

пункты 12 и 3 изложить в следующих редакциях:
«1. Единый для всех субъектов правовой статистики и специальных учетов отчет формы № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел (далее - специальные прокуроры) и дознания» (далее - отчет) отражает статистическую информацию о результатах досудебной деятельности органов следствия, специальных прокуроров и дознания и состоит из 18 таблиц.
Единицей учета является уголовное дело, и учет ведется с повторно принятыми решениями. Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации статистических показателей, характеризующих качество и эффективность работы органов следствия, в том числе специальных прокуроров и дознания.
2. Субъектами данной статистики являются органы прокуратуры, в том числе специальные прокуроры, комитеты национальной безопасности, таможенного контроля Министерства финансов, Агентство по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), министерства внутренних дел, обороны, по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Основаниями для формирования данного отчета, являются информационные учетные документы (далее - ИУД), заполненные и представленные субъектами правовой статистики и специальных учетов в соответствии с требованиями Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатах их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330 (далее – Инструкция по ЕУСС).
Примечание: Расчет таблиц производится по дате поступления ИУД в территориальные управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет).
При формировании отчета специальными прокурорами необходимо иметь виду, что специальный прокурор по расследуемому уголовному делу не может одновременно обладать полномочиями надзора и расследования.

12 және 3 тармақтар мынадай редакцияларда жазылсын:
«1. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың барлық субъектілеріне бірдей «Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың (бұдан әрі - арнайы прокурорлар) және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есеп (бұдан әрі - есеп) тергеу органдарының, арнайы прокурорлардың және анықтау органдарының сотқа дейінгі қызметінің нәтижелері туралы статистикалық ақпаратты бейнелейді және 17 кестеден, «Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс-жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 3 бөлігі 198 бабына сәйкес арнайы прокурорлар жұмысының негізгі көрсеткіштері» № 1 кестенің қосымшасынан тұрады.
Есепке алудың бірлігі қылмыстық іс болып табылады және есепке алу қайталанып қабылданған шешімдермен жүргізіледі. Есептің тағайындалуы тергеу органдарының, арнайы прокурорлардың және анықтау органдарының жұмыс сапасы мен тиімділігін сипаттайтын статистикалық көрсеткіштердің есепке алынуынан, жинақталуынан және жүйеленуінен құрылады.
2. Осы статистиканың субъектілері прокуратура органдары, соның ішінде арнайы прокурорлар, Ішкі істер министрліктері, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің шекаралық қызметі, Қорғаныс министрлігі, Қаржы министрлігінің кедендік бақылау комитеті, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының сот әкімшілері, Жоғарғы Сот жанындағы соттық әкімшіліктеу комитеті, Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстылыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы), Төтенше жағдайлар министрлігі, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі болып табылады.
3. Осы есепті қалыптастырудың негізі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 7330 санымен тіркелген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) жөніндегі Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес толтырып ұсынған ақпараттық есепке алу құжаттары (бұдан әрі - АЕҚ) болып табылады.
Ескерту: Кестелер ақпараттық есепке алу құжаттарының Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық басқармаларына келіп түскен күні бойынша есептеледі.
Арнайы прокурорлар есепті қалыптастырған кезде арнайы прокурор тергеліп жатқан қылмыстық іс бойынша бір уақытта бақылау және қадағалау құзыреттілігіне ие бола алмайтынын ескеру қажет.

Основные показатели работы специальных прокуроров в соответствии с подпунктом 12) части 1 статьи 197 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) формируется в отчете органов прокуратуры на основании ИУД, выставляемых специальными прокурорами.
В случае передачи уголовного дела органом уголовного преследования и принятия его в производство следственной группой, созданной в соответствии с частью 3 статьи 198 УПК РК, выставление ИУД о движении дела остается за органом уголовного преследования, в чьем производстве оно находилось до передачи.
Учет данных уголовных дел ведется в отчете органа уголовного преследования, передавшего их для расследования следственной группе, созданной в соответствии с частью 3 статьи 198 УПК РК, а также отражается в таблицах 1-1 «Основные показатели работы специальных прокуроров согласно части 3 статьи 198 УПК РК» и 7-1 «Показатели специальных прокуроров о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел согласно части 3 статьи 198 УПК РК».»;
в главе 3:
наименование таблицы 1 изложить в следующей редакции:
«Таблица 1 «Основные показатели следственных подразделений, специальных прокуроров»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Данная таблица отражает основные показатели работы органов следственных подразделений и специальных прокуроров по расследованию уголовных дел. Таблица состоит из 2 граф и 39 строк.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. В строке 4 - уголовные дела, поступившие от органов дознания данного ведомства, из указанной строки в строке 5 выделяются дела, поступившие с нарушением сроков расследования свыше 30 дней и в порядке части 1 статьи 288 УПК РК - свыше 2 месяцев.
В строке 6 учитываются дела, поступившие по подследственности из других органов, в строке 7 выделяются уголовные дела, поступившие по подследственности из других органов с нарушением установленного срока расследования: свыше 30 дней для органов дознания (в том числе по делам дознания, по которым назначено предварительное следствие в порядке части 2 статьи 288 и части 2 статьи 289 УПК РК), свыше 2 месяцев для органов следствия (в том числе следствия по делам дознания в порядке части 1 статьи 288 УПК РК).»;
пункты 23 и 24 изложить в следующих редакциях:
«23. В строке 9 отражаются уголовные дела, принятые к производству, после возвращения на дополнительное расследование.
24. Из строки 9 в строке 10 - возвращенные судами, в строке 11 - прокурором (учет указанных дел ведется на основании ИУД формы 1.1 согласно приложению 4 к Инструкции по ЕУСС, то есть после принятия дел органами уголовного преследования, специальными прокурорами к производству).
В строке 11 не подлежат учету дела, по которым прокурором принято решение о возвращении на дополнительное расследование с изменением подследственности.»;
пункт 26 изложить в следующей редакции:

Арнайы прокурорлар жұмысының негізгі көрсеткіштері Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚІЖК) 197 бабы 1 бөлігі 12) тармақшасына сәйкес арнайы прокурорлар қалыптастыратын АЕҚ негізінде прокуратура органдарының есебінде қалыптастырылады.
Қылмыстық қудалау органы қылмыстық істі берген жағдайда және оны ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес құрылған тергеу тобы өндірісіне қабылдаған жағдайда істің қозғалысы туралы АЕҚ-ны қою оны бергенге дейін өндірісінде болған қылмыстық қудалау органына қалады.
Осы қылмыстық істерді есепке алу ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес құрылған тергеу тобына тергеуге жіберетін қылмыстық қудалау органының есебінде жүргізіледі, сондай-ақ «ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес арнайы прокурорлар жұмысының негізгі көрсеткіштері» 1-1 кестесінде көрсетіледі.»;
3-тарауда:
1 кесте атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«1 кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың негізгі көрсеткіштері»
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Осы кесте тергеу органдары бөлімшелерінің және арнайы прокуророрлардың қылмыстық істерді тергеу бойынша жұмысының негізгі көрсеткіштерін бейнелейді. Кесте 2 бағаннан және 39 жолдан тұрады.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. 4-жолда осы ведомствоның анықтау органдарынан келіп түскен қылмыстық істер, көрсетілген жолдан 5-жолда тергеу мерзімдерінің 30 күннен астам және ҚР ҚІЖК 288-бабының 1-бөлігі тәртібінде 2 айдан астам уақыт бұзылуымен келіп түскен істер ерекшеленеді.
6-жолда бағыныстылығы бойынша басқа органдардан келіп түскен істер ескеріледі, 7-жолда бағыныстылығы бойынша басқа органдардан белгіленген тергеу мерзімдерін бұзу арқылы келіп түскен анықтау органдары үшін 30 күннен астам: (соның ішінде, ҚР ҚІЖК 288-бабы 2-бөлігінің және 289-бабы 2-бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеу тағайындалған анықтау істері бойынша) және тергеу органдары үшін 2 айдан астам: (соның ішінде ҚР ҚІЖК 288-бабының 1-бөлігі тәртібінде анықтау істері бойынша) қылмыстық істер ерекшеленеді.»;
23 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«23. 9 жолда қосымша тергеуге қайтарылғаннан кейін қылмыстық қудалау органдары, арнайы прокурорлар өндіріске қабылдаған қылмыстық істер бейнеленеді.
24. 9 жолдан 10 жолда барлық сатыдағы соттар, 11-жолда прокурор (көрсетілген істерді есепке алу 1.1. нысанды АЕҚ негізінде, яғни, істерді қылмыстық қудалау органдары өндіріске қабылдағаннан соң жүргізіледі) қайтарғандар ескеріледі.
11 жолда прокурор тергеуде болуының өзгеруімен қосымша тергеуге қайтару туралы шешім қабылдаған істер есепке алуға жатпайды.»;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«26. В строке 15 отражаются уголовные дела, принятые к производству после возвращения прокурором для составления нового обвинительного заключения.»;
пункт 28 изложить в следующей редакции:
«28. Из строки 16 в строках 17 и 18 учитываются уголовные дела, возобновленные из числа прекращенных в порядке статей 3738 УПК РК и приостановленных в порядке статьи 50 УПК РК соответственно. Учет данных строк ведется на основании ИУД формы 1.1, то есть после принятия дел к своему производству органом уголовного преследования, специальным прокурором.»;
часть вторую пункта 35 изложить в следующей редакции:
«В строках 33, 34 и 35 отражаются уголовные дела, прекращенные органом уголовного преследования, специальным прокурором, прокурором в ходе расследования уголовного дела. Прекращенные уголовные дела прокурором, из числа поступивших к нему с обвинительным заключением в данных строках не учитывается.»;
пункт 38 изложить в следующей редакции:
«38. Остаток неоконченных уголовных дел на конец отчетного периода учитывается в строке 38, в том числе с лицами в строке 39.
Таблица № 1-1 «Основные показатели работы специальных прокуроров согласно части 3 статьи 198 УПК РК» составляется по аналогии с таблицей 1 отчета.»;
наименование таблицы 2 изложить в следующей редакции:
«Таблица 2 «Показатели следственных подразделений, специальных прокуроров по приостановленным уголовным делам»;
пункт 43 изложить в следующей редакции:
«43. В строке 21 отражается количество отмененных прокурором постановлений о приостановлении уголовного дела, в том числе в строке 22 - по ходатайству самого органа уголовного преследования, специального прокурора. Из строки 21 в строке 23 отражаются уголовные дела, отмененные прокурором повторно по одному и тому же уголовному делу.
При повторном вынесении постановления об отмене постановления о приостановлении по данному уголовному делу, учет в повторных, то есть в строке 23 ведется за тем органом, специальным прокурором, которому прокурор отменил повторно на конец отчетного периода.»;
пункт 47 изложить в следующей редакции:
«47. В строке 36 учитываются уголовные дела, возобновленные из ранее приостановленных дел самим органом уголовного преследования, специальным прокурором.»;
наименование таблицы 3 изложить в следующей редакции:
«Таблица 3 «Показатели по уголовным делам, направленным следственными подразделениями, специальными прокурорами надзирающему прокурору в порядке статей 190-3280 и 514 УПК РК»;
пункт 51 изложить в следующей редакции:
«51. Настоящая таблица отражает сведения по уголовным делам, направленным надзирающему прокурору с обвинительным заключением и принятым им по ним решениям. Состоит из 2 граф и 31 строк.»;

«26. 15 жолда прокурор айыптау қорытындысын құру үшін қайтарғаннан кейін қылмыстық қудалау органы, арнайы прокурорлар өндіріске қабылдаған қылмыстық істер бейнеленеді.»;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«28. 16 жолдан 17-18 жолдарда ҚР ҚІЖК 37 және 38 баптары тәртібінде қысқартылғандар қатарынан жаңғыртылған және тиісінше ҚР ҚІЖК 50 бабы тәртібінде тоқтатылған қылмыстық істер ескеріледі. Осы жолдар 1.1. нысанды АЕҚ негізінде, яғни қылмыстық қудалау органы, арнайы прокурорлар істерді өз өндірісіне қабылдағаннан кейін есепке алынады.»;
35-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«33, 34 және 35 жолдарда қылмыстық істі тергеу барысында қылмыстық қудалау органдары, арнайы прокурор, прокурор қысқартқан қылмыстық істер көрсетіледі. Айыптау қорытындысымен келіп түскендер қатарынан прокурор қысқартқан қылмыстық істер осы жолдарда ескерілмейді.»;
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«38. Есептік кезеңнің соңына аяқталмаған қылмыстық істердің қалдығы 38-жолда, сонымен қатар тұлғалармен 39-жолда ескеріледі.
«ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес арнайы прокурорлар жұмысының негізгі көрсеткіштері» 1-1 кестесі есептің 1 кестесіне ұқсас құрылады.»;
2 кесте атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«2 кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың тоқтатылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері»;
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«43. 21 жолда прокурор қылмыстық істі тоқтату туралы, соның ішінде 22 жолда қылмыстық қудалау органының, арнайы прокурордың өзінің өтініші бойынша күшін жойған қаулылардың саны көрсетіледі. 21 жолдан 23 жолда прокурор бір қылмыстық іс бойынша қайталап күшін жойған қылмыстық істер көрсетіледі.
Осы қылмыстық іс бойынша тоқтату туралы қаулының күшін жою жөніндегі қаулыны қайта шығару кезінде қайталанғандарды есепке алуды, яғни, 23 жолда прокурор есептік кезеңнің соңында қайталап күшін жойған орган, арнайы прокурор жүргізеді.»;
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«47. 36 жолда бұрын қылмыстық қудалау органының, арнайы прокурордың өзі тоқтатқан істерден жаңғыртылған қылмыстық істер ескеріледі.»;
3 кесте атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«3 кесте «Тергеу бөлімшелері, арнайы прокурорлар ҚР ҚІЖК 280 және 514 баптары тәртібінде қадағалаушы прокурорға жолдаған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштер»;
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«51. Осы кесте қадағалаушы прокурорға айыптау қорытындысымен жолданған және солар бойынша шешімдер қабылданған қылмыстық істер бойынша мәліметтерді бейнелейді. 2 бағаннан және 31 жолдан тұрады.»;

пункты 535455 и 56 изложить в следующих редакциях:
«53. В строке 1 отражается общее количество уголовных дел, направленных надзирающему прокурору в порядке статей 190-3, 280 и 514 УПК РК, в том числе в строке 2 - уголовные дела без повторно принятых решений.
54. Из строки 1 в строке 3 - направленные надзирающему прокурору дела с обвинительным заключением, в строке 4 - с постановлением о применении мер медицинского характера и в строке 5 - направленных надзирающему прокурору в порядке статьи 190-3 УПК РК.
55. В строке 6 из строки 1 учитывается количество направленных надзирающему прокурору эпизодов в порядке статей 190-3, 280 и 514 УПК РК, присоединенных к основным делам.
56. В строке 7 отражается количество дел, направленных надзирающему прокурором на дополнительное расследование (учет ведется по ИУД формы 3.0), из них в строке 8 - количество уголовных дел, направленных на дополнительное расследование прокурором с поручением расследования другому органу.»;
часть первую пункта 57 изложить в следующей редакции:
«57. В строках 9-15 учитываются результаты дополнительного расследования: в строке 9 - направлено надзирающему прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, в строке 10 - направлено прокурором в суд в порядке статей 284 и 514 УПК РК, в строке 11 - прекращено, в том числе в строке 12 выделяются уголовные дела, прекращенные по реабилитирующим основаниям, в 13 - приостановленные, в 14 - соединенные с другим уголовным делом, в 15 - направлено уголовных дел по подследственности.»;
пункт 59 изложить в следующей редакции:
«59. В строке 17 отражается количество уголовных дел, возвращенных надзирающим прокурором для составления нового обвинительного заключения.»;
часть первую пункта 61 изложить в следующей редакции:
«61. В строке 19 учитывается количество уголовных дел, направленных на дополнительное расследование судом (учет ведется по ИУД формы 3.0 согласно приложению 8 к Инструкции по ЕУСС) с указанием принятых по ним процессуальным решениям: в строке 20 - направлено надзирающему прокурору с обвинительным заключением либо в порядке статьи 514 УПК РК, в строке 21 - направлено прокурором в суд в порядке статей 284, 514 УПК РК, в строке 22 - прекращено, из них в строке 23 - по реабилитирующим основаниям, в строке 24 - приостановлено, в строке 25 - соединено с другим уголовным делом, в строке 26 - направлено по подследственности.»;
часть первую пункта 62 изложить в следующей редакции:
«62. В строке 27 отражается количество уголовных дел, возвращенных на дополнительное расследование надзирающим прокурором и судом, по которым истекли сроки расследования, а решение по делу не принято, с раскладкой по срокам: «свыше 2 месяцев, но не более 3» - строка 28, «свыше 3 месяцев, но не более 6» - строка 29, «свыше 6 месяцев, но не более 9» строка - 30, «свыше 9 месяцев» - строка 31.»;
наименование таблицы 4 изложить в следующей редакции:
«Таблица 4 «Показатели следственных подразделений, специальных прокуроров по прекращенным уголовным делам»;
часть вторую пункта 65 изложить в следующей редакции:
«Если в предыдущие годы уголовное дело было прекращено одним органом, специальным прокурором, а в текущем отчетном периоде прекращено другим органом, специальным прокурором, считать за тем органом, специальным прокурором, который прекратил в текущем отчетном периоде.»;

535455 және 56 тармақтар мынадай редакцияларда жазылсын:
«53. 1 жолда ҚР ҚІЖК 280514 баптары тәртібінде прокурорға жолданған қылмыстық істердің жалпы саны бейнеленеді, соның ішінде 2 жолда қайталанып қабылданған шешімдерсіз берілген қылмыстық істер көрсетіледі.
54. 1 жолдан 3 жолда қадағалаушы прокурорға айыптау қорытындысымен, 4 жолда медициналық сипаттағы шараларды қабылдау туралы қаулымен, 5 жолда ҚР ҚІЖК 190-3 бабының тәртібінде жолданған істер көрсетіледі.
55. 1 жолдан 6 жолда негізгі істерге біріктірілген, ҚР ҚІЖК 280 және 514 баптарының тәртібінде қадағалаушы прокурорға жолданған эпизодтардың саны көрсетіледі.
56. 7 жолда қадағалаушы прокурорға қосымша тергеуге жолдаған істердің саны бейнеленеді (есеп 3.0. нысанды АЕҚ бойынша жүргізіледі), олардың ішінде 8 жолда тергеу жүргізуді басқа органға тапсыру арқылы прокурормен қосымша тергеуге жолдаған қылмыстық істердің саны көрсетіледі.»;
57-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«57. 9-15 жолдарда қосымша тергеудің нәтижелері ескеріледі: 9 жолда қадағалаушы прокурорға айыптау қорытындысымен жолданған, 10 жолда прокурор ҚР ҚІЖК 284 және 514 баптарының тәртібінде сотқа жолдаған, 11 жолда қысқартылған, соның ішінде 12 жолда ақталатын негіздер бойынша қысқартылған, 13 - тоқтатылған, 14 - басқа қылмыстық іспен біріктірілген, 15 жолда тергеуде болуы бойынша жолданған қылмыстық істер ерекшеленеді.»;
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«59. 17 жолда қадағалаушы прокурор жаңа айыптау қорытындысын құру үшін қайтарған қылмыстық істердің саны көрсетіледі.»;
61-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«61. 19 жолда қабылданған процессуалды шешімдерді көрсете отырып, сот қосымша тергеуге жолдаған қылмыстық істердің саны көрсетіледі (есепке алу 3.0. нысанды АЕҚ бойынша жүргізіледі): 20 жолда қадағалаушы прокурорға айыптау қорытындысымен немесе ҚР ҚІЖК 514 бабының тәртібінде жолдаған, 21 жолда прокурор ҚР ҚІЖК 284 және 514 баптары тәртібінде сотқа жолдаған, 22 жолда тоқтатқан, 25 жолда басқа қылмыстық іспен біріктірілген, 26 жолда тергелу реті бойынша жолданған.»;
62-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«62. 27 жолда қадағалаушы прокурор және сот қосымша тергеуге қайтарған, тергеу мерзімдері өтіп кеткен, ал іс бойынша мерзімдер бойынша бөлумен шешім қабылданбаған қылмыстық істердің саны көрсетіледі: «2 айдан астам, бірақ 3 айдан артық емес» - 28 жол, «3 айдан астам, бірақ 6 айдан артық емес» - 29 жол, «6 айдан астам, бірақ 9 айдан артық емес» - 30 жол, «9 айдан астам» - 31 жол.»;
4-кесте атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«4 кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың тоқтатылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері»;
65-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер өткен жылдары қылмыстық істі бір орган, арнайы прокурор, ал ағымдағы есептік кезеңде екінші орган, арнайы прокурор тоқтатқан болса, ағымдағы есептік кезеңде тоқтатқан органға, арнайы прокурорға есептелсін.»;

пункты 67 и 68 изложить в следующих редакциях:
«67. В строке 16 выделяется количество прекращенных надзирающим прокурором уголовных дел в ходе расследования, с разбивкой по видам основания прекращения, отражаемых в строках 17-29.
68. В строке 30 выделяются прекращенные надзирающим прокурором уголовные дела, после поступления к нему с обвинительным заключением либо в порядке статей 190-3514 УПК РК, с разбивкой по видам основания прекращения (строки 31-43).»;
пункты 71 и 72 изложить в следующих редакциях:
«71. В строке 48 - количество отмененных надзирающим прокурором постановлений о прекращении уголовного дела, в том числе в строке 49 - по ходатайству самого органа уголовного преследования, специального прокурора.
72. В строке 50 - отменено повторно (если в предыдущие годы уголовное дело было отменено надзирающим прокурором одному органу, специальному прокурору, а в текущем отчетном периоде отменено надзирающим прокурором другому органу, специальному прокурору, считать за тем органом, специальным прокурором, которому отменила надзирающая прокуратура в текущем отчетном периоде).»;
пункт 74 изложить в следующей редакции:
«74. В строках с 64 по 70 отражаются принятые процессуальные решения о приостановлении, прекращении, в том числе по реабилитирующим основаниям, направлении надзирающему прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, направлении надзирающим прокурором в суд в порядке статей 284514 УПК РК, соединении с другими уголовными делами, направлении по подследственности. Учет ведется по последнему решению, принятому на момент формирования отчета.»;
наименование таблицы 5 изложить в следующей редакции:
«Таблица № 5 «Показатели следственных подразделений, специальных прокуроров по избранию меры пресечения»;
пункт 77 изложить в следующей редакции:
«77. Указанная таблица отражает сведения о задержанных следователями, специальными прокурорами лицах (в том числе несовершеннолетних), к которым избиралась мера пресечения в соответствии с УПК РК и состоит из 2 граф и 40 строк.»;
наименование таблицы 6 изложить в следующей редакции:
«Таблица № 6 «Показатели следственных подразделений, специальных прокуроров по срокам расследования уголовных дел»;
наименование таблицы 7 изложить в следующей редакции:
«Таблица № 7 «Показатели следственных подразделений, специальных прокуроров о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел»;
пункты 98 и 99 изложить в следующих редакциях:
«98. В строке 1 отражается общее количество лиц, в отношении которых применялась мера пресечения до предъявления обвинения, лица, которым независимо от того, применялась ли какая-либо мера пресечения было предъявлено обвинение, а затем производство в отчетном периоде прекращено прокурором, специальным прокурором, следователем или судом по реабилитирующим основаниям (подпункты 1), 2), 5), 7), 8) части 1 и части 2 статьи 37 УПК РК) и, если лица задерживались в порядке статей 132142 УПК РК или лица арестовывались в порядке статей 149,  150УПК РК.

67 және 68 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«67. 16 жолда 17-29 жолдарда бейнеленетін қысқарту негіздерінің түрлеріне бөле отырып тергеу барысында қадағалаушы прокурор қысқартқан қылмыстық істердің саны ерекшеленеді.
68. 30 жолда қадағалаушы прокурорға тоқтату негіздерінің түрлері бойынша бөле отырып айыптау қорытындысымен немесе ҚР ҚІЖК 514 бабының тәртібінде келіп түскеннен кейін (31-43 жолдар) ол тоқтатқан қылмыстық істер ерекшеленеді.»;
71 және 72 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«71. 48 жолда қылмыстық істі тоқтату туралы қадағалаушы прокурор күшін жойған қаулылардың саны, сонымен қатар 49 жолда қылмыстық қудалау органының, арнайы прокурорлардың өзінің өтініші бойынша алынған қылмыстық істер көрсетіледі.
72. 50 жолда қайталанып күші жойылған (егер өткен жылдары қадағалаушы прокурор бір органның, арнайы прокурордың қылмыстық ісінің күшін жойса, ал ағымдағы есептік кезеңде қадағалаушы прокурор басқа органның, арнайы прокурордың қылмыстық ісінің күшін жойған болса, онда ағымдағы есептік кезеңде қадағалаушы прокуратура күшін жойған орган, арнайы прокурор негізге алынады) істер бейнеленеді.»;
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«74. 64 жолдан 70 жолға дейін тоқтату, қысқарту, соның ішінде ақталатын негіздер бойынша, ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібінде қадағалаушы прокурорға жолдау, ҚР ҚІЖК 284 және 514 баптарының тәртібінде қадағалаушы прокурордың сотқа жолдауы, басқа қылмыстық істермен біріктіру, тергеуде болуы бойынша жолдау туралы қабылданған процессуалды шешімдер бейнеленеді. Есепті қалыптастыру кезінде соңғы қабылданған шешім бойынша есепке алу жүргізіледі.»;
5 кесте атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«5 кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың бұлтартпау шараларын таңдау бойынша көрсеткіштері»
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«77. Көрсетілген кесте ҚР ҚІЖК сәйкес бұлтарпау шарасы таңдалған, тергеушілер, арнайы прокурорлар ұстаған адамдар туралы (соның ішінде кәмелетке толмағандар) мәліметтерді бейнелейді және 2 баған мен 40 жолдан тұрады.»;
6 кесте атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«6 кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың қылмыстық істерді тергеу мерзімдері бойынша көрсеткіштері»;
7 кесте атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«7 кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың қылмыстық істерді тергеу кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері»;
98 және 99 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«98. 1 жолда оларға қатысты айып тағылғанға дейін бұлтартпау шарасы қолданылған адамдардың жалпы саны және егер адамдар ҚР ҚІЖК 132-142 баптары тәртібінде ұсталған болса немесе ҚР ҚІЖК 149150 баптары тәртібінде қамауда болған болса, қандай да бір бұлтартпау шарасы қолданылғанына қарамастан айып тағылған, содан кейін өндірісін есептік кезеңде прокурор, арнайы прокурор, тергеуші немесе сот ақталатын негіздер бойынша (ҚІЖК 37-бабы 1 бөлігінің 1, 2, 5, 7, 8 тармақшалары және 2 бөлігі) қысқартқан адамдар көрсетіледі.

99. Из строки 1 в строке 2 - отражаются лица, в отношении которых применялась мера пресечения до предъявления обвинения, лица, которым независимо от того, применялась ли какая-либо мера пресечения было предъявлено обвинение, а затем производство в отчетном периоде прекращено прокурором, специальным прокурором или следователем по реабилитирующим основаниям (подпункты 1), 2), 5), 7), 8) части 1 и часть 2 статьи 37 УПК РК).»;
пункт 105 изложить в следующей редакции:
«105. В строке 19 - отражается количество отмененных надзирающим прокурором постановлений о привлечении в качестве обвиняемого и принятии решения в отношении лица.»;
пункт 106 дополнить частью второй в следующей редакции:
«Таблица 7-1 «Показатели специальных прокуроров о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел согласно части 3 статьи 198 УПК РК» составляется по аналогии с таблицей 7 отчета.»;
наименование таблицы 8 изложить в следующей редакции:
«Таблица 8 «Показатели подразделений следствия, специальных прокуроров по делам несовершеннолетних»;
пункт 109 изложить в следующей редакции:
«109. В строке 2 - количество уголовных дел возвращенных на дополнительное расследование с разбивкой в строке 3 – надзирающим прокурором и в строке 4 - судом.»;
пункт 116 изложить в следующей редакции:
«116. Из строки 20 в строках 22-24 отражается количество уголовных дел, направленные надзирающему прокурору в порядке статей 280514 УПК РК, прекращено, соответственно.»;
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2012 года
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 30 декабря 2011 года № 148
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 20 января 2010 года № 2
Форма
Отчет № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе
специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию
уголовных дел и дознания»
Таблица № 1 «Основные показатели следственных подразделений, специальных прокуроров»
Наименование
код
строки
За
отчетный
год
За
текущий
год
а
б
1
2
Остаток уголовных дел, находящихся в производстве
на начало отчетного периода
1
Принято к производству уголовных дел
2
из
строки 2
возбужденных самим органом расследования
3
поступивших от органов дознания данного
ведомства
4
из них с нарушением
установленного срока
5
поступивших по подследственности из
других органов
6
из них с нарушением
установленного срока
7
выделенных в отдельное производство из
ранее соединенных
8
принято к производству после возвращения
на дополнительное расследование
9
в том
числе
судом
10
прокурором
11
принято дел по УДП для производства
следствия
12
в том
числе
судом
13
прокурором
14
принято к производству после возвращения
прокурором для составления нового
обвинительного заключения
15
возобновленных производством
16
в том
числе
ранее прекращенных
17
ранее приостановленных
18
Всего уголовных дел, находящихся в производстве в
отчетном периоде
19
Отменено постановлений о возбуждении уголовных дел
20
из
строки 20
с направлением на дополнительную
проверку
21
с отказом в возбуждении уголовного дела
22
с прекращением уголовного дела
23
в том числе прошлых лет
24
Направлено уголовных дел по подследственности
25
Соединено уголовных дел в отчетном периоде из
числа находящихся в производстве
26
Приостановлено уголовных дел производством в
отчетном периоде
27
Всего окончено уголовных дел в отчетном периоде
28
в том числе количество оконченных уголовных дел,
присоединенных к основным
29
из
строки 28
Направлено прокурору из числа оконченных
в порядке ст. 280 УПК РК
30
Направлено прокурором в суд из числа
оконченных в порядке ст. 514 УПК РК
31
В форме упрощенного досудебного
производства
32
Прекращено уголовных дел
33
в том числе по реабилитирующим
основаниям
34
без учета повторных (из строки 34)
35
Выявлено преступлений в ходе расследования, ранее
не состоявших на учете
36
Окончено расследованием преступлений из числа

99. 1 жолдан 2 жолда оларға қатысты айып тағылғанға дейін бұлтартпау шарасы қолданылған адамдардың жалпы саны, қандай да бір бұлтартпау шарасы қолданылғанына қарамастан айып тағылған, содан кейін өндірісін есептік кезеңде прокурор, арнайы прокурор, тергеуші немесе сот ақталатын негіздер бойынша (ҚІЖК 37 бабы 1 бөлігінің 1, 2, 5, 7, 8 тармақшалары және 2 бөлігі) қысқартқан адамдар көрсетіледі.»;
105-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«105. 19 жолда айыпталушы ретінде тарту және адамға қатысты шешім қабылдау туралы қадағалаушы прокурор күшін жойған қаулылардың саны көрсетіледі.»;
106-тармақ екінші бөлікпен мынадай редакцияда толықтырылсын:
«7-1 кесте «ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың қылмыстық істерді тергеу кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері» есептің 7 кестесіне сәйкес құрылады.»;
8-кесте атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«8 кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың кәмелетке толмағандардың істері бойынша көрсеткіштері»;
109-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«109. 2 жолда қосымша тергеуге қайтарылған қылмыстық істердің саны ескеріледі, олар 3 жолда қадағалаушы прокурорға және 4 жолда сотқа бөлініп көрсетіледі.»;
116-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«116. 20 жолдан алынған 22-24 жолдарда ҚР ҚІЖК 280 баптарының тәртібінде прокурорға жолданған ҚР ҚІЖК 514 баптарының тәртібімен тиісінше қысқартылған қылмыстық істер саны бейнеленеді.»;
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                          А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 148 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2010 жылғы 20 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
«Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу
бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау
органының жұмысы туралы» № 1-Е есеп
№ 1 кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың
негізгі көрсеткіштері»
Атауы
жол коды
Есептік кезеңге
Ағымдағы айға
а
б
1
2
Есептік кезеңнің басында өндірістегі қылмыстық істердің қалдығы
1
Өндіріске қабылданған қылмыстық істер
2
2-жолдан
тергеу органының өзімен қозғалғандар
3
осы ведомствоның анықтау органдарынан келіп түскендері
4
олардың ішінде анықталған мерзімдерінің бұзылуымен
5
басқа органдардан бағыныстылығы бойынша келіп түскендер
6
олардың ішінде белгіленген мерзімдерінің бұзылуымен
7
бұрын біріктірілгендерден жеке өндіріске бөлінгендер
8
қосымша тергеуге қайтарылғаннан кейін өндіріске қабылданғандар
9
с.қ.
сотпен
10
прокурормен
11
Тергеу жүргізу үшін ЖСӨ бойынша істер қабылданды
12
с.қ.
сотпен
13
прокурормен
14
жаңа айыптау қорытындысын құру үшін прокурорға қайтарылғаннан кейін өндіріске қабылданды
15
өндіріспен жаңғыртылған
16
с.қ.
бұрын қысқартылғандар
17
бұрын тоқтатылғандар
18
есептік кезеңде өндірісте болған қылмыстық істердің барлығы
19
қылмыстық істерді қозғау туралы алынған қаулылар
20
20-жолдан
қосымша тексеруге жолдаумен
21
қылмыстық істі қозғаудан бас тартумен
22
қылмыстық істі қысқартумен
23
сонымен қатар, өткен жылдар бойынша
24
бағыныстылығы бойынша жолданған қылмыстық істер
25
есептік кезеңде өндірістегілер қатарынан біріктірілген қылмыстық істер
26
есептік кезеңде өндіріспен тоқтатылған қылмыстық істер
27
есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істердің барлығы
28
сонымен қатар негізгілерге біріктірілген аяқталған қылмыстық істердің саны
29
28-жолдан
ҚР ҚІЖК 280-бабы тәртібінде аяқталғандар қатарынан прокурорға жолданды
30
ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде аяқталғандар қатарынан прокурорға жолданды
31
сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу нысанында
32
Қысқартылған қылмыстық істер
33
сонымен қатар, ақтау негіздері бойынша
34
қайталанғандарды есепке алусыз (34-жолдан)
35
бұрын есепке алынбаған, тергеу кезінде айқындалған қылмыстар
36

свыше 9 месяцев, но не более 12 месяцев
25
свыше 12 месяцев
26
Форма
Отчет № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе
специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию
уголовных дел и дознания»
Таблица № 7 «Показатели следственных подразделений, специальных прокуроров о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел»
Наименование
За
отчетный
период
За
текущий
месяц
Из графы 1 в отношении
лиц, к которым решения
принимались в прошлые
года
а
б
1
2
3
Количество лиц, чьи конституционные
права были нарушены (сумма строк 2,
9, 14)
1
из них:
Число лиц, в отношении которых
уголовные дела либо уголовное
преследование прекращены по
реабилитирующим основаниям органами
уголовного преследования (п.п. 1),
2), 5), 7), 8) ч. 1 ст. 37 УПК РК)
2
Х
из
них:
обвинение предъявлялось в
отчетном периоде
3
обвинение предъявлялось другим
ведомством
4
задержано в порядке ст. 132 УПК
РК
5
из них задержание производилось
другим ведомством
6
арестовано в порядке ст.ст. 149
и 150 УПК РК
7
из них арест производился
другим ведомством
8
Число лиц, в отношении которых
уголовные дела либо уголовное
преследование прекращены судом по
реабилитирующим основаниям (п.п. 1),
2), 5), 7), 8) ч. 1 ст. 37 УПК РК)
9
Х
задержано в порядке ст. 132 УПК
РК
10
из них задержание производилось
другим ведомством
11
арестовано в порядке ст.ст. 149
и 150 УПК РК
12
из них арест производился
другим ведомством
13
Оправдано судом (вступившие в
законную силу)
14
Х
задержано в порядке ст. 132 УПК
РК
15
из них задержание производилось
другим ведомством
16
арестовано в порядке ст.ст. 149
и 150 УПК РК
17
из них арест производился
другим ведомством
18
Отменено прокурором постановлений о
привлечении в качестве обвиняемого и
приняты решения в отношении лица:
19
Х
из
них
направлено в суд в порядке
ст.ст. 284, 514 УПК РК
20
Х
прекращено по реабилитирующим
основаниям
21
Х
Форма
Отчет № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе
специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию
уголовных дел и дознания»
Таблица № 7-1 «Показатели специальных прокуроров о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел согласно части 3 статьи 198 УПК РК»
Наименование
За
отчетный
период
За
текущий
месяц
Из гр. 1 в отношении
лиц, к которым
решения принимались в
прошлые года
а
б
1
2
3
Количество лиц, чьи конституционные
права были нарушены (сумма строк 2, 9,
14)
1
из них:
Число лиц, в отношении которых
уголовные дела либо уголовное
преследование прекращены по
реабилитирующим основаниям органами
уголовного преследования (п.п. 1), 2),
5), 7), 8) ч. 1 ст. 37 УПК РК)
2
Х
из
них:
обвинение предъявлялось в
отчетном периоде
3
обвинение предъявлялось другим
ведомством
4
задержано в порядке ст. 132 УПК
РК
5
из них задержание производилось
другим ведомством
6
арестовано в порядке ст.ст. 149 и
150 УПК РК
7
из них арест производился другим
ведомством
8
Число лиц, в отношении которых
уголовные дела либо уголовное
преследование прекращены судом по
реабилитирующим основаниям (п.п. 1),
2), 5), 7), 8) ч. 1 ст. 37 УПК РК)
9
Х
задержано в порядке ст. 132 УПК
РК
10
из них задержание производилось
другим ведомством
11
арестовано в порядке ст.ст. 149 и
150 УПК РК
12
из них арест производился другим
ведомством
13
Оправдано судом (вступившие в законную
силу)
14
х
задержано в порядке ст. 132 УПК
РК
15
из них задержание производилось
другим ведомством
16
арестовано в порядке ст.ст. 149 и
150 УПК РК
17
из них арест производился другим
ведомством
18
Отменено прокурором постановлений о
привлечении в качестве обвиняемого и
приняты решения в отношении лица:
19
Х
из
них
направлено в суд в порядке ст.ст.

9 айдан астам, бірақ 12 айдан артық емес
25
12 айдан астам
26
Нысан
«Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу
бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау
органының жұмысы туралы» № 1-Е есеп
№ 7 кесте «Тергеу бөлімшелерінің қылмыстық істерді қарау
кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері»
Атауы
жол коды
Есептік кезеңге
Ағымдағы айға
1-бағаннан шешімдер өткен жылдары қабылданған тұлғаларға қатысты
а
б
1
2
3
Конституциялық құқықтары бұзылған тұлғалардың саны (2, 9, 14 жолдар сомасы)
1
олардың ішінде:
Қылмыстық қуғындау органдарымен ақтау негіздері бойынша қылмыстық істері немесе қылмыстық қуғындауы тоқтатылған тұлғалардың саны (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 1), 2), 5), 7), 8) тармақшалары)
2
Х
олардың ішінде
айыптау есептік кезеңде тағылды
3
айыптау басқа ведомствомен тағылды
4
ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталды
5
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүргізілді
6
ҚР ҚІЖК 149 және 150 баптары тәртібінде тұтқындалды
7
олардың ішінде тұтқын басқа ведомствомен жүргізілді
8
Сотпен ақтау негіздері бойынша қылмыстық істері немесе қылмыстық қуғындауы тоқтатылған тұлғалардың саны (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 1), 2), 5), 7), 8) тармақшалары)
9
Х
ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталды
10
олардың ішінде, ұстау басқа ведомствомен жүргізілді
11
ҚР ҚІЖК 149 және 150 баптары тәртібінде тұтқындалды
12
олардың ішінде тұтқын басқа ведомствомен жүргізілді
13
Сотпен ақталды (заңды күшке енгендер)
14
Х
ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталды
15
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүргізілді
16
ҚР ҚІЖК 149 және 150 баптары тәртібінде тұтқындалды
17
олардың ішінде, тұтқын басқа ведомствомен жүргізілді
18
Айыпталушы ретінде тарту туралы қаулылар прокурормен алынды және тұлғаға қатысты шешімдер қабылданды:
19
Х
олардың ішінде
ҚР ҚІЖК 284, 514 баптарының тәртібінде сотқа жолданды
20
Х
ақтау негіздері бойынша тоқтатылды
21
Х
Нысан
«Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу
бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау
органының жұмысы туралы» № 1-Е есеп
№ 7-1 кесте «ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес тергеу
бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың қылмыстық істерді тергеу
кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері»
Атауы
жол коды
Есептік кезеңге
Ағымдағы айға
1-бағаннан шешімдер өткен жылдары қабылданған тұлғаларға қатысты
а
б
1
2
3
Конституциялық құқықтары бұзылған тұлғалардың саны (2, 9, 14 жолдар сомасы)
1
олардың ішінде:
Қылмыстық қуғындау органдарымен ақтау негіздері бойынша қылмыстық істері немесе қылмыстық қуғындауы тоқтатылған тұлғалардың саны (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 1), 2), 5), 7), 8) тармақшалары)
2
Х
олардың ішінде
айыптау есептік кезеңде тағылды
3
айыптау басқа ведомствомен тағылды
4
ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталды
5
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүргізілді
6
ҚР ҚІЖК 149 және 150 баптары тәртібінде тұтқындалды
7
олардың ішінде тұтқын басқа ведомствомен жүргізілді
8
Сотпен ақтау негіздері бойынша қылмыстық істері немесе қылмыстық қуғындауы тоқтатылған тұлғалардың саны (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 1), 2), 5), 7), 8) тармақшалары)
9
Х
ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталды
10
олардың ішінде, ұстау басқа ведомствомен жүргізілді
11
ҚР ҚІЖК 149 және 150 баптары тәртібінде тұтқындалды
12
олардың ішінде тұтқын басқа ведомствомен жүргізілді
13
Сотпен ақталды (заңды күшке енгендер)
14
Х
ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталды
15
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүргізілді
16
ҚР ҚІЖК 149 және 150 баптары тәртібінде тұтқындалды
17
олардың ішінде, тұтқын басқа ведомствомен жүргізілді
18
Айыпталушы ретінде тарту туралы қаулылар прокурормен алынды және тұлғаға қатысты шешімдер қабылданды:
19
Х
олардың ішінде

свыше 9 месяцев, но не более 12
месяцев
27
свыше 12 месяцев
28
Форма
Отчет № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе
специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию
уголовных дел и дознания»
Таблица № 15 «Показатели подразделений дознания о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел»
Наименование
За отчетный
период
За текущий
месяц
Из графы 1 в
отношении лиц,
к которым
решения
принимались в
прошлые года
а
б
1
2
3
Количество лиц, чьи конституционные права
были нарушены (сумма строк 2, 9, 14)
1
из них:
Число лиц, в отношении которых уголовные
дела либо уголовное преследование
прекращены по реабилитирующим основаниям
органами уголовного преследования (п.п.
1), 2), 5), 7), 8) ч. 1 ст. 37 УПК РК)
2
Х
из
них:
обвинение предъявлялось в отчетном
периоде
3
обвинение предъявлялось другим
ведомством
4
задержано в порядке ст. 132 УПК РК
5
из них задержание производилось
другим ведомством
6
арестовано в порядке ст.ст. 149 и 150
УПК РК
7
из них арест производился другим
ведомством
8
Число лиц, в отношении которых уголовные
дела либо уголовное преследование
прекращены судом по реабилитирующим
основаниям (п.п. 1), 2), 5), 7), 8) ч. 1
ст. 37 УПК РК)
9
Х
задержано в порядке ст. 132 УПК РК
10
из них задержание производилось
другим ведомством
11
арестовано в порядке ст.ст. 149 и 150
УПК РК
12
из них арест производился другим
ведомством
13
Оправдано судом (вступившие в законную
силу)
14
Х
задержано в порядке ст. 132 УПК РК
15
из них задержание производилось
другим ведомством
16
арестовано в порядке ст.ст. 149 и 150
УПК РК
17
из них арест производился другим
ведомством
18
Отменено прокурором постановлений о
привлечении в качестве обвиняемого и
приняты решения в отношении лица:
19
Х
из
них
направлено в суд в порядке ст.ст.
284, 289, 514 УПК РК
20
Х
прекращено по реабилитирующим
основаниям
21
Х
Форма
Отчет № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе
специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию
уголовных дел и дознания»
Таблица № 16 «Показатели подразделений дознания по делам несовершеннолетних»
Наименование
код
строки
За отчетный
период
За текущий
месяц
а
б
1
2
Находилось в производстве уголовных дел
1
в том
числе
возвращенных на дополнительное
расследование
2
в том
числе
прокурором
3
судом
4
возобновленных производством
5
в том
числе
ранее прекращенных
6
ранее приостановленных
7
Приостановлено уголовных дел производством
8
в том
числе

9 айдан астам, бірақ 12 айдан артық емес
27
12 айдан астам
28
Нысан
«Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу
бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау
органының жұмысы туралы» № 1-Е есеп
№ 15 кесте «Анықтау бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеуде
азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау көрсеткіштері»
Атауы
жол коды
Есептік кезеңге
Ағымдағы айға
1-бағаннан шешімдері өткен жылдары қабылданған тұлғаларға қатысты
а
б
1
2
3
Конституциялық құқықтары бұзылған адамдар саны (2, 9, 14-жолдар сомасы)
1
олардың ішінде:
Қылмыстық істері немесе қылмыстық қудалануы қылмыстық қудалау органдарымен ақталатын негіздер бойынша тоқтатылған адамдар саны (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7, 8-тармақтары)
2
Х
солардың ішінде:
айып есепті кезеңде тағылған
3
айып басқа ведомствомен тағылған
4
ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібімен ұсталған
5
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүзеге асырылған
6
ҚР ҚІЖК 9-бабы және 150-бабы тәртібімен қамауға алынған
7
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүзеге асырылған
8
Қылмыстық істері немесе қылмыстық қудалануы сотпен ақталатын негіздер бойынша тоқтатылған адамдар саны (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7, 8-тармақтары)
9
ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібімен ұсталған
10
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүзеге асырылған
11
ҚР ҚІЖК 149-бабы және 150-бабы тәртібімен қамауға алынған
12
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүзеге асырылған
13
Сотпен ақталған (заңды күшіне енген)
14
Х
ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібімен ұсталған
15
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүзеге асырылған
16
ҚР ҚІЖК 149-бабы және 150-бабы тәртібімен қамауға алынған
17
олардың ішінде ұстау басқа ведомствомен жүзеге асырылған
18
Айыпты ретінде тарту туралы қаулы прокурормен жойылған және тұлғаға қатысты төмендегідей шешімдер қабылданған:
19
Х
солардың ішінде
ҚР ҚІЖК 284, 289, 514-баптары тәртібімен сотқа жалданған
20
Х
ақталатын негіздер бойынша тоқтатылған
21
Х
Нысан
«Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу
бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау
органының жұмысы туралы» № 1-Е есеп
№ 16 кесте «Тергеу және анықтау бөлімшелерінің кәмелетке
толмағандардың істері бойынша көрсеткіштері»
Атауы
жол коды
Есептік кезеңге
ағымдағы ай бойынша
а
б
1
2
Өндірісте болған қылмыстық істер
1
соның ішінен
қосымша тергеуге қайтарылғаны
2
сонымен қатар
прокурормен
3
сотпен
4
өндіріспен қайта жаңартылғаны
5
сонымен қатар
бұрын қысқартылғаны
6
бұрын тоқтатылғаны
7
Өндіріспен тоқтатылған қылмыстық істер
8
соның ішінен