Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Акмолинской области от 12 августа 2011 года № А-7/303. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 23 сентября 2011 года № 3405. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 30 ноября 2012 года № А-13/579
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 30.11.2012 № А-13/579 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок»;
2) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования»;
3) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)»;
4) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Отарова К.М.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                                     С.Дьяченко
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской
области от 12 августа
2011 года № А-7/303
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) заинтересованный орган - дочернее государственное предприятие республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем) «Акмолинский государственный институт по землеустройству».
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».

Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 тамыздағы № А-7/303 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 23 қыркүйекте № 3405 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 30 қарашадағы № А-13/579 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 30.11.2012 № А-13/579(ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген:
1) «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
2) «Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
3) «Уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
4) «Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Қ.М. Отаровқа жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                     С.Дьяченко
Ақмола облысы әкімдігінің
2011 жылғы 12 тамыздағы
№ А-7/303 қаулысымен
бекітілген
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
3) мүдделі орган - «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (МемлҒӨОжер) «Ақмола мемлекеттік жерге орналастыру жөніндегі институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабы, 4-тармағына сәйкес әзірленді.

3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через Центры обслуживания населения (далее - Центр) по месту нахождения земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок в размере, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Оплата за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок производится наличным или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет заинтересованного органа либо в кассах здания заинтересованного органа, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты. Форма документа (квитанции) приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту. Адрес и график работы заинтересованного органа указан в приложении 3 к настоящему Регламенту.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок (далее - акт) или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
8. В процессе оказания государственной услуги участвует заинтересованный орган, изготавливающий акт (дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре или уполномоченном органе, адреса и график работы которых указаны в приложениях 4 и 5 к настоящему Регламенту.
10. Административные процедуры в разрезе заинтересованных органов:
в заинтересованном органе проводится изготовление акта (дубликата акта);
результаты рассмотрения запроса направляются в виде акта (дубликата акта) в уполномоченный орган.

3. Мемлекеттік қызмет жер телімінің орналасу орны бойынша уәкілетті органмен немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органға немесе Орталыққа осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мөлшерде жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актіні дайындағаны үшін қызмет ақысын төлегені туралы құжатты (түбіртекті) беру арқылы ақылы негізде көрсетіледі.
Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актіні дайындау үшін ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсілмен екінші деңгейдегі банктер арқылы мүдделі органның есепшотына не мүдделі органның кассасында жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен уақытын растайтын төлем құжатын береді. Құжаттың (түбіртектің) нысаны осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген. Мүдделі органның мекенжайы және оның жұмыс кестесі осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы және «Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі, қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi (бұдан әрі - акт) немесе жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актінің телнұсқасын (бұдан әрі – акт телнұсқасы) немесе себебі жазбаша көрсетілген қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде, актіні (акт телнұсқасын) жасайтын мүдделі орган қатысады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне
қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты Орталықта немесе уәкiлеттi органда алуға болады, олардың мекенжайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттің 4 және 5-қосымшаларында көрсетілген.
10. Мүдделi органдар бөлiгiндегi әкiмшiлiк рәсiмдер:
мүдделі органда акт (акт телнұсқасы) дайындалады;
сұранысты қарау қорытындылары уәкiлеттi органға акті (акт телнұсқасы) түрінде бағытталады.

11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего Регламента – 10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
4) акт изготавливается заинтересованным органом и представляется в уполномоченный орган в течение 6 рабочих дней, дубликат акта в течение 1 рабочего дня;
для субъекта малого предпринимательства акт изготавливается заинтересованным органом и представляется в уполномоченный орган в течение 3 рабочих дней, дубликат акта в течение 1 рабочего дня.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги уполномоченным органом является непредставление потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента.
Основанием для приостановления оказания государственной услуги является:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
13. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о выдаче акта (дубликата акта) в Центр или уполномоченный орган;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя при подаче заявления напрямую, подготавливает мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги или направляет документы в заинтересованный орган, оформляет акт (дубликат акта), направляет результат оказания государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в уполномоченный орган;
4) Центр выдает потребителю акт (дубликат акта) либо мотивированный отказ, либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги;

11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 16-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 жұмыс күні, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 7 жұмыс күні, актінің телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
4) акт мүдделі органмен дайындалады және 6 жұмыс күнінің ішінде, акт телнұсқасы 1 жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органға ұсынылады;
шағын кәсіпкерлік субъектісі үшін акті мүдделі органмен дайындалады және 3 жұмыс күнінің ішінде, акт телнұсқасы 1 жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органға ұсынылады;
12. Тұтынушы осы Регламенттің 16-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды тапсырмаса, ол уәкiлеттi органға мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату үшін:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы немесе сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үрдiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталуы негіз болып табылады.
13. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) Орталыққа немесе уәкілетті органға актіні (акт телнұсқасын) беру туралы тұтынушы өтініш ұсынады;
2) Орталық өтінішті тіркейді және уәкiлеттi органға жібереді;
3) Орталықтан келіп түскен өтінішті немесе тұтынушының тікелей берген өтінішін уәкілетті орган тіркейді, қарастырады, дәлелді бас тартады немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарлама жасайды немесе құжаттарды мүдделі органға бағыттайды, актіні (акт телнұсқасын) ресімдейді, мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижесін немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны Орталыққа бағыттайды немесе өтініш уәкiлеттi органға берілсе, тұтынушыға ұсынады;
4) Орталық тұтынушыға акті (акт телнұсқасын) немесе дәлелді бас тарту, немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарлама береді;

5) заинтересованный орган рассматривает запрос уполномоченного органа об изготовлении акта (дубликата акта), изготавливает акт (дубликат акта), направляет акт (дубликат акта) в уполномоченный орган.
14. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
15. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного сотрудника уполномоченного органа по месту нахождения согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Центр или уполномоченный орган:
1) при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
копию выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права частной собственности на земельный участок;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
копию свидетельства налогоплательщика (РНН);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копию документа, удостоверяющего личность лица, которому предоставлено право частной собственности на земельный участок, либо копию доверенности от лица, которому предоставлено право частной собственности на земельный участок, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю;

5) мүдделі орган, актіні (акт телнұсқасын) дайындау туралы уәкiлеттi органның сауалын қарастырады, актіні (акт телнұсқасын) дайындайды, уәкілетті органға актіні (акт телнұсқасын) жібереді.
14. Орталықта және уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегi
iс-қимыл (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
15. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сонымен қатар осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес, мекенжайлар бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға құжаттарды тапсырғаннан кейiн тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
сұралынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiш қабылдаған Орталық инспекторының не уәкiлеттi орган қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiлiп, қолхат берiледi.
16. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға:
1) Жер учаскесiне жеке меншiк құқығын мемлекет берген кезде:
уәкiлеттi органға осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акті беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жер учаскесiне жеке меншiк құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрмесін;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерiн;
жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерiн орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдарын;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесiн;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актіні дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгені туралы құжатты (түбіртек);
жер учаскесiне жеке меншiк құқығы берiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не жер учаскесiне жеке меншiк құқығы берiлген тұлғаның атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн ұсынады.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
копию выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве частной собственности и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копию свидетельства налогоплательщика (РНН);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копию документа, удостоверяющего личность лица, которому предоставлено право частной собственности на земельный участок, либо копию доверенности от лица, которому предоставлено право частной собственности на земельный участок, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю;
3) при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право частной собственности на земельный участок;
копию документа, удостоверяющего личность лица, которому предоставлено право частной собственности на земельный участок, либо копию доверенности от лица, которому предоставлено право частной собственности на земельный участок, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право частной собственности на земельный участок недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акті беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жеке меншiк құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнің және/немесе сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесiн;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерiн;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесiн;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актіні дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгені туралы құжатты (түбіртек);
жер учаскесiне жеке меншiк құқығы берiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не жер учаскесiне жеке меншiк құқығы берiлген тұлғаның атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн ұсынады.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беруге өтiнiш;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актінің телнұсқасын дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгені туралы құжатты (түбіртек);
жер учаскесiне жеке меншiк құқығы берiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не жер учаскесiне жеке меншiк құқығы берiлген тұлғаның атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасын ұсынады.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
17. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылған:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлiмінiң инспекторы;
3) уәкiлеттi органның кеңсесi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;

5) начальник структурного подразделения уполномоченного органа;
6) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;
7) канцелярия заинтересованного органа;
8) руководство заинтересованного органа;
9) группа приема и выдачи заинтересованного органа;
10) производственное подразделение заинтересованного органа.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 7 к настоящему Регламенту.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 8 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
"Оформление и выдача
актов на право частной
собственности на
земельный участок"
Стоимость работ по изготовлению идентификационных документов на земельные участки исчисляются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (далее - МРП), и составляют:
Наименование
субъектов
Площадь земельного участка, гектар
(га)
Стоимость работ
МРП
коэффициент повышения стоимости работ в зависимости от площади земельного участка
Физические лица
для ведения:
садоводства и дачного строительства
1,9
индивидуального жилищного строительства
1,9
личного подсобного хозяйства
1,9
гаражи
1,9
Крестьянские и фермерские хозяйства
до 50
3,2
до 100 га – 1,1;
до 500 га – 1,2;
до 1000 га – 1,3;
свыше 1000 га – 1,4
Юридические лица, субъекты малого предпринимательства
до 0,5
3,2
до 1 га – 1,1;
до 10 га – 1,2;
до 50 га – 1,3;
свыше 50 га – 1,4
Собственники помещений (участники кондоминиума)
до 1
5,2
до 1,5 га – 1,1;
до 2,0 га – 1,2;
до 2,5 га – 1,3;
свыше 2,5 га – 1,4
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
"Оформление и выдача
актов на право частной
собственности на
земельный участок "
Квитанция
Отправитель денег____________________________________________________
Фамилия, имя, отчество, РНН
_____________________________________________________________________
Получатель платежа___________________________________________________
наименование специализированного предприятия, РНН
Банк посредник_______________________________________________________
наименование банка второго уровня
№ п.п.
Наименование платежа
Сумма
Итого
в том числе НДС
Место для подписи и печати
_________________________    ________________________________________
подпись отправителя денег    подпись ответственного исполнителя, дата
---------------------------------------------------------------------
Отправитель денег____________________________________________________
Фамилия, имя, отчество, РНН
_____________________________________________________________________
Получатель платежа___________________________________________________
наименование специализированного предприятия, РНН
Банк посредник_______________________________________________________
наименование банка второго уровня
№ п.п.
Наименование платежа
Сумма
Итого
в том числе НДС
Место для подписи и печати
_________________________    ________________________________________
подпись отправителя денег    подпись ответственного исполнителя, дата
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
"Оформление и выдача
актов на право частной
собственности на
земельный участок"
Перечень заинтересованных органов
по оказанию государственной услуги
Наименование
заинтересованного органа
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
АкмолаНПЦзем
город Кокшетау,
улица Абая, 89

5) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң бастығы;
6) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы;
7) мүдделi органның кеңсесі;
8) мүдделi органның басшылығы;
9) мүдделi органның қабылдап алу және тапсыру тобы;
10) мүдделi органның өндірістік бөлімшесі.
18. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн тестiлiк кесте сипатында көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы осы Регламенттiң 7-қосымшасында келтiрiлген.
19. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiндегi әкiмшiлiк iс-қимылдардың қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтiн кестелер осы Регламенттiң 8-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
20. Уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар).
Лауазымды тұлғаларға Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттiк қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапкершілік жүктеледі.
«Жер учаскесiне жеке
меншiк құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Жер учаскелеріне сәйкестендіру құжаттарын дайындау жөніндегі жұмыстарының құны тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіші (бұдан әрі – АЕК) мөлшеріне байланысты есептеледі және мынаны құрайды:
Субъектілердің
атауы
Жер учаскесінің алаңы, гектар (га)
Жұмыстың құны
АЕК
Жер учаскесінің алаңына байланысты жұмыстың құнын көтеру коэффициенті
Жеке тұлғалар:
бағбандық, сондай-ақ саяжай құрылысы үшін
1,9
-
жеке тұрғын үй құрылысы үшін
1,9
-
өзiндiк қосалқы шаруашылық жүргiзу үшін
1,9
-
гараж
1,9
-
Шаруа және фермер қожалықтары
50-ге дейін
3,2
100 га дейін –1,1;
500 га дейін – 1,2;
1000 га дейін – 1,3;
1000 га жоғары – 1,4
Заңды тұлғалар, шағын кәсіпкерлік субъектілері
0,5-ге дейін
3,2
1 га дейін – 1,1;
10 га дейін – 1,2;
50 га дейін – 1,3;
50 га жоғары – 1,4
Үй-жайлардың меншiк иелерi (кондоминиумге қатысушылар)
1-ге дейін
5,2
1,5 га дейін – 1,1;
2,0 га дейін – 1,2;
2,5 га дейін – 1,3;
2,5 га жоғары– 1,4
«Жер учаскесiне жеке
меншiк құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Түбіртек
Ақша жіберуші________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты, СТН
_____________________________________________________________________
Төлемді алушы________________________________________________________
мамандандырылған кәсіпорынның атауы, СТН
Делдал банк__________________________________________________________
екінші деңгейдегі банктің атауы
Р/с №
Төлемнің атауы
Сомасы
Барлығы
оның ішінде ҚҚС
Қол үшін және мөрдің орны
_____________________________      _____________________________
ақша жіберушінің қолы         жауапты орындаушының қолы, күн
----------------------------------------------------------------
Ақша жіберуші___________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты, СТН
__________________________________________________________________
Төлемді алушы______________________________________________________
мамандандырылған кәсіпорынның атауы, СТН
Делдал банк________________________________________________________
екінші деңгейдегі банктің атауы
Р/с №
Төлемнің атауы
Сомасы
Барлығы
оның ішінде ҚҚС
Қол үшін және мөрдің орны
_____________________________      _____________________________
ақша жіберушінің қолы         жауапты орындаушының қолы, күн
«Жер учаскесiне жеке
меншiк құқығына
актiлердi ресiмдеу
және беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету
бойынша мүдделі органдардың тізімі
Мүдделі органның атауы
Заңды
мекенжайы
Жұмыс
кестесі
Байланыс
телефондары
АқмолажерҒӨО
Көкшетау қаласы,
Абай көшесі, 89

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-суббота и
воскресенье
8-716-2
25-73-13
Аккольский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Аккольский район,
город Акколь,
улица
Нурмагамбетова, 81
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-38
2-30-45
Аршалынский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Аршалынский район,
поселок Аршалы,
улица Республики, 21/50
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-44
2-16-90
Астраханский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Астраханский район,село Астраханка,
улица Аль-
Фараби, 50
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-41
2-27-92
Атбасарский районный земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Атбасарский район,
город Атбасар,
улица Сейфуллина, 3
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-43
2-43-23
Буландынский районный земельно-
кадастровый филиал АкмолаНПЦзем
Буландынский район,
город Макинск,
улица Некрасова, 19
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-46
2-18-08
Егиндыкольскии районный земельно-
кадастровый филиал АкмолаНПЦзем
Егиндыкольский район,
село Егиндыколь,
улица Победы, 6
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-42
2-20-13
Енбекшильдерский районный
земельно-
кадастровый филиал АкмолаНПЦзем
Енбекшильдерский район,
город Степняк,
улица Конаева, 12
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-39
2-20-34
Ерейментауский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Ерейментау
ский район,
город Ерейментау,
улица Кунанбаева, 136
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-33
2-11-61
Есильский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Есильский район,
город Есиль,
улица Ленина, 13
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-47
2-02-40
Жаксынский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Жаксынский район,
село Жаксы,
улица Ленина, 1
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-35
2-17-73
Жаркаинский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Жаркаинский район,
город Державинск,
переулок Школьный, 24
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-48
9-27-53
Зерендинский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Зерендинский район,
село Зеренда,
улица Мира, 83
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-32
2-16-97
Коргалжынский районный земельно-
кадастровый филиал АкмолаНПЦзем
Коргалжынский район,
село Коргалжын,
улица Болганбаева, 6

Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-2
25-73-13
АқмолажерҒӨО
Аққөл аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Ақкөл ауданы,
Ақкөл қаласы,
Нұрмағамбетов көшесі, 81
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-38
2-30-45
АқмолажерҒӨО
Аршалы аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Аршалы ауданы,
Аршалы кенті,
Республика көшесі, 21/50
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-44
2-16-90
АқмолажерҒӨО
Астрахан аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Астрахан ауданы,
Астраханка селосы,
Әл-Фараби көшесі, 50
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-41
2-27-92
АқмолажерҒӨО
Атбасар аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Атбасар ауданы,
Атбасар қаласы,
Сейфуллин көшесі, 3
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-43
2-43-23
АқмолажерҒӨО
Бұланды аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Бұланды ауданы,
Макинск қаласы,
Некрасов көшесі, 19
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-46
2-18-08
АқмолажерҒӨО
Егіндікөл аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Егіндікөл ауданы,
Егіндікөл селосы,
Победа көшесі, 6
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-42
2-20-13
АқмолажерҒӨО
Еңбекшілдер аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Еңбекшілдер
ауданы,
Степняк қаласы,
Қонаев көшесі, 12
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-39
2-20-34
АқмолажерҒӨО
Ерейментау аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Ерейментау ауданы,
Ерейментау қаласы,
Құнанбаев көшесі, 136
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-33
2-11-61
АқмолажерҒӨО
Есіл аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Есіл ауданы,
Есіл қаласы,
Ленин көшесі, 13
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-47
2-02-40
АқмолажерҒӨО
Жақсы аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Жақсы ауданы,
Жақсы селосы,
Ленин көшесі, 1
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-35
2-17-73
АқмолажерҒӨО
Жарқайың аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Жарқайың ауданы,
Державинск қаласы,
Школьный қалтарысы, 24
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-48
9-27-53
АқмолажерҒӨО
Зеренді аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Зеренді ауданы,
Зеренді селосы,
Мира көшесі, 83
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-32
2-16-97
АқмолажерҒӨО
Қорғалжын аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Қорғалжын ауданы,
Қорғалжын селосы,
Болғамбаев көшесі, 6

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-37
2-15-20
Сандыктауский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Сандыктауский район,
село Балкашино,
улица Ленина, 119
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-40
9-22-55
Целиноградский районный земельно-
кадастровый филиал АкмолаНПЦзем
город Астана,
улица Абая, 63
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-7172
40-57-45
Шортандинский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Шортандинский район,
поселок Шортанды,
улица Лермонтова, 13
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-31
2-24-46
Щучинский районный
земельно-
кадастровый
филиал АкмолаНПЦзем
Бурабайский район,
город Щучинск,
улица Абылай хана, 34
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-36
4-39-65
Степногорский городской земельно-
кадастровый филиал АкмолаНПЦзем
город Степногорск,
4 микрорайон,
дом 24, квартира 3
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-45
6-34-77
Расшифровка аббревиатур:
АкмолаНПЦзем - Дочернее государственное предприятие республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем) «Акмолинский государственный институт по землеустройству»
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
"Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок"
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
город Кокшетау,
улица Ауэзова, 189 «а»
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, выходной-
воскресенье
8-716-2
40-10-63
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области» Аккольского района
Аккольский район,
город Акколь,
улица Нурмагамбетова, 102
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-38
2-18-49
2-09-96
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Аршалынского района
Аршалынский район,
поселок Аршалы,
улица Ташетова, 15

Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-37
2-15-20
АқмолажерҒӨО
Сандықтау аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Сандықтау ауданы,
Балкашино селосы,
Ленин көшесі, 119
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-40
9-22-55
АқмолажерҒӨО
Целиноград аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Астана қаласы
Абай көшесі, 63
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-7172
40-57-45
АқмолажерҒӨО
Шортанды аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Шортанды ауданы,
Шортанды кенті, Лермонтов көшесі, 13
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-31
2-24-46
АқмолажерҒӨО
Щучье аудандық
жер-кадастрлық филиалы
Бурабай ауданы,
Щучье қаласы,
Абылай хан көшесі, 34
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-36
4-39-65
АқмолажерҒӨО
Степногорск қалалық
жер-кадастрлық филиалы
Степногорск қаласы,
шағын аудан, 24 үй,3 пәтер
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-45
6-34-77
Қысқартылған сөздердің толық жазылуы:
АқмолажерҒӨО - «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (МемлҒӨОжер) «Ақмола мемлекеттік жерге орналастыру жөніндегі институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының еншілес мемлекеттік кәсіпорны
«Жер учаскесiне жеке
меншiк құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша
халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс
телефондары
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ
Көкшетау қаласы,
Әуезов көшесі, 189 «а»
Күн сайын
сағат 9.00-ден
сағат 20.00-ге дейін, демалыс күні - жексенбі
8-716-2
40-10-63
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Ақкөл ауданының филиалы
Ақкөл ауданы,
Ақкөл қаласы,
Нұрмағамбетов көшесі, 102
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-38
2-18-49
2-09-96
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Аршалы ауданының филиалы
Аршалы ауданы,
Аршалы кенті,
Ташетова көшесі, 15

Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-47
2-22-05
2-22-07
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Жаксынского района
Жаксынский район,
село Жаксы,
улица Ленина, 8
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-35
2-17-10
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Жаркаинского района
Жаркаинский район,
город Державинск,
улица Габдуллина, 104
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-48
9-00-35
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Зерендинского района
Зерендинский район,
село Зеренда,
улица Мира, 52
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-32
22-9-43
20-0-74
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Коргалжынского района
Коргалжынский район, село Коргалжын,
улица Абая, 43
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-37
2-23-71
2-20-36
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Сандыктауского района
Сандыктауский район, село Балкашино,
улица Ленина, 119
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-40
9-26-66
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Целиноградского района
Целиноградский район,
село Акмол,
улица Гагарина, 15
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-51
3-12-30
Филиал РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области»
Шортандинского района
Шортандинский район,
поселок Шортанды,
улица Безымянная, 1
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье

Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-47
2-22-05
2-22-07
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Жақсы ауданының филиалы
Жақсы ауданы,
Жақсы селосы,
Ленин көшесі, 8
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-35
2-17-10
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Жарқайың ауданының филиалы
Жарқайың ауданы,
Державинск қаласы,
Ғабдуллин көшесі, 104
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-48
9-00-35
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Зеренді ауданының филиалы
Зеренді ауданы,
Зеренді селосы,
Мира көшесі, 52
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-32
22-9-43
20-0-74
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Қорғалжын ауданының филиалы
Қорғалжын ауданы,
Қорғалжын селосы,
Абай көшесі, 43
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-37
2-23-71
2-20-36
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Сандықтау ауданының филиалы
Сандықтау ауданы,
Балкашино селосы,
Ленин көшесі, 119
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-40
9-26-66
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Целиноград ауданының филиалы
Целиноград ауданы,
Ақмол селосы,
Гагарин көшесі, 15
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-51
3-12-30
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ Шортанды ауданының филиалы
Шортанды ауданы,
Шортанды кенті,
Безымянная көшесі, 1
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 19.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі

6-18-67
Расшифровка аббревиатур:
РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области» - Республиканское государственное учреждение «Центр обслуживания населения Акмолинской области» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги
"Оформление и выдача
актов на право частной
собственности на
земельный участок"
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченных органов
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное
учреждение «Управление
земельных отношений Акмолинской области»
город Кокшетау,
улица Сатпаева, 1 «б»
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-2
25-34-71
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Аккольского района»
Аккольский район,город Акколь,улица Нурмагамбетова, 81
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-38
2-25-48
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Аршалынского района»
Аршалынский район, поселок Аршалы, улица Ташенова, 47
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-44
2-13-56
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Астраханского района»
Астраханский район, село Астраханка,
улица Аль-Фараби, 50
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-41
2-38-65
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений Атбасарского района»
Атбасарский район, город Атбасар, улица Валиханова, 9
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-43
2-13-45
2-43-71
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Буландынского района»
Буландынский район, город Макинск, улица Некрасова, 19
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-46
2-38-15
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Бурабайского района»
Бурабайский район,
город Щучинск,
улица Абылай хана, 34
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-36
4-22-89
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Егиндыкольского района»
Егиндыкольский район,село Егиндыколь,
улица Победы, 6
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-42
2-15-10
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Енбекшильдер
ского
района»
Енбекшильдер
ский
район, город Степняк,
улица Ленина, 109

6-18-67
Қысқартылған сөздердің толық жазылуы:
«Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» РММ - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнің «Ақмола облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
«Жер учаскесiне жеке
меншiк құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша
уәкілетті органдардың тізімі
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефондары
«Ақмола облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттiк мекемесi
Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесi, 1 Б
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-2
25-34-71
«Ақкөл ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ақкөл ауданы,
Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесi, 81
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-38
2-25-48
«Аршалы ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Аршалы ауданы,
Аршалы кентi,
Ташенов көшесi, 47
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-44
2-13-56
«Астрахан ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Астрахан ауданы, Астрахан селосы,
Әл-Фараби көшесi, 50
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-41
2-38-65
«Атбасар ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Атбасар ауданы,
Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесi, 9
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-43
2-13-45
2-43-71
«Бұланды ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Некрасов көшесi, 19
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-46
2-38-15
«Бурабай ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бурабай ауданы,
Щучье қаласы,
Абылай хан көшесi, 34
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-36
4-22-89
«Егiндiкөл ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Егiндiкөл ауданы, Егiндiкөл селосы,
Жеңiс көшесi, 6
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-42
2-15-10
«Еңбекшiлдер ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Еңбекшiлдер ауданы, Степняк қаласы,
Ленин көшесi, 109

Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-39
2-14-73
2-22-83
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений Ерейментауского района»
Ерейментауский район, город Ерейментау,
улица
Кунанбаева,
136
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-33
2-12-74
Государственное
учреждение «Отдел
земельных отношений
Есильского района»
Есильский район,
город Есиль,
улица Конаева, 13
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-47
2-16-47
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Жаксынского района»
Жаксынский район,
село Жаксы,
улица Ленина, 32
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-35
2-20-11
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Жаркаинского района»
Жаркаинский район, город Державинск,
улица Захарова, 16/4
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-48
9-23-87
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Зерендинского района»
Зерендинский район,
село Зеренда,
улица Мира, 81
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-32
21-9-91
21-1-87
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Коргалжынского района»
Коргалжынский район, село Коргалжын,
улица Болганбаева, 9
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-37
2-16-21
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Сандыктауского района»
Сандыктауский район,
село Балкашино,
улица Абылайхана, 119
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-40
9-13-56
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Целиноградского района»
Целиноградский
район, село Акмол,
улица Гагарина, 15
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье

Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-39
2-14-73
2-22-83
«Ерейментау ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы,
Құнанбаев көшесi, 136
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-33
2-12-74
«Есiл ауданы жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Есiл ауданы,
Есiл қаласы,
Қонаев көшесi, 13
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-47
2-16-47
«Жақсы ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Жақсы ауданы,
Жақсы селосы,
Ленин көшесi, 32
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-35
2-20-11
«Жарқайың ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Захаров көшесi, 16/4
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-48
9-23-87
«Зерендi ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зерендi ауданы,
Зерендi селосы,
Мир көшесi, 81
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-32
21-9-91
21-1-87
«Қорғалжын ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын селосы, Болғанбаев көшесi, 9
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-37
2-16-21
«Сандықтау ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Сандықтау ауданы, Балкашино селосы, Абылай хан көшесi, 119
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-40
9-13-56
«Целиноград ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Целиноград ауданы, Ақмол селосы,
Гагарин көшесi, 15
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі

8-716-51
3-11-24
3-11-64
Государственное
учреждение «Отдел сельского хозяйства и
земельных отношений
Шортандинского района»
Шортандинский район,
поселок Шортанды,
улица Лермонтова, 13
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-31
2-26-40
2-18-80
Государственное
учреждение «Отдел
земельных отношений
города Кокшетау»
город Кокшетау,
улица Абая, 89
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-2
25-35-56
25-46-79
Государственное
учреждение «Отдел
земельных отношений
города Степногорск»
город Степногорск,
4 микрорайон,
здание 1
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, выходной-
суббота и
воскресенье
8-716-45
6-25-12
Приложение 6 к Регламенту
государственной услуги
"Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок"
Начальнику уполномоченного
органа по земельным отношениям
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование юридического лица)
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление о выдаче акта на право
частной собственности на земельный участок
Прошу выдать акт (дубликат акта) на право частной собственности на земельный участок, расположенного по_____________________________
_____________________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
предоставленный _____________________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Дата ____________      Заявитель____________________________
(фамилия, имя, отчество физического
___________________________
или юридического лица либо
___________________________
уполномоченного лица, подпись)
Приложение 7 к Регламенту
государственной услуги
"Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопитель
ного
отдела
Инспектор
накопитель
ного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
докумен
тов
Расписывается в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистра
ция
в журнале и выдача
расписки
Сбор
документов в накопи
тельный
отдел
Отправка
документов в уполно
моченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее
2 раз в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномоче
ного
органа
Руковод
ство
уполно
моченного
органа
Начальник
структур
ного
подразделе
ния
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
регис
трация,
выдача
расписки
Ознакомление с кор
респонден
цией,
определе
ние струк
турного
подразделе
ия для
исполнения
Ознакомле
ние с
корреспон
денцией,
определение
тветствен
ого
исполнителя
для
исполнения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направле
ние
документов
руковод
ству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структур
ногопод
разделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответствен
ному
исполнителю
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
Начальник структурного подразделения
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Осуществление проверки полноты
документов,
направление документов в
заинтересованный
орган, подготовка мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги
Визирование запроса
в заинтересованный
орган, мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подготовка документов для направления в заинтересованный орган, передача
документов с
материалами
начальнику
структурного
подразделения
Передача запроса, мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги на
подпись руководству
уполномоченного
органа
Сроки исполнения

8-716-51
3-11-24
3-11-64
«Шортанды ауданының ауыл шаруашылық және жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Шортанды ауданы, Шортанды кентi, Лермонтов көшесi, 13
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-31
2-26-40
2-18-80
«Көкшетау қаласының жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Көкшетау қаласы,
Абай көшесi, 89
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-2
25-35-56
25-46-79
«Степногорск қаласының жер қатынастары бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Степногорск қаласы,
4-шағын аудан, 1-ғимарат
Күн сайын сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі
8-716-45
6-25-12
«Жер учаскесiне жеке
меншiк құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 6-қосымша
________________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
жер қатынастары бойынша уәкiлеттi
органның
бастығы________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты,
әкесiнiң аты
________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
________________________________
деректемелерi, байланыс телефоны,
________________________________
мекенжайы)
Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акт
беру туралы өтiнiш
___________________________________________берiлген,
(жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты)
____________________________________________________
(жер учаскесiнiң (орналасқан жерi) мекенжайы)
____________________________________ бойынша орналасқан жер учаскесiне жеке меншiк құқығына акт (актiнiң телнұсқасын) беруiңiздi сұраймын.
Күнi _______    Өтiнiш берушi__________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның
___________________________
не уәкiлеттi тұлғаның тегi,
аты,әкесiнiң аты,
_________________________
қолы)
«Жер учаскесiне жеке
меншiк құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 7-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң)
дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы 1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үрдiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлiмнiң инспекторы
Жинақтаушы бөлiмнiң инспекторы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тiзiлiм құрады және құжаттарды жiбередi
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдік шешiм)
Журналда тiркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлiмге құжаттар жинау
Уәкiлеттi органға құжаттар жiберу
Орындалу мерзiмi
15 минут
Күнiне 3 рет
Күнiне 2 реттен кем емес
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негiзгi үрдістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Құрылымдық бөлiмшенiң бастығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабар
мен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi айқындау
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға
жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
30 минут
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлiмшенiң бастығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, мүдделі органға құжаттарды бағыттау, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарлама жасау
Мүдделі органға сауалнамаға, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаға рұқсатнама беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- өкiмдiк шешiм)
Мүдделі органға бағыттау үшін құжаттар дайындау, материалдармен бірге құрылымдылық бөлімшеге
құжаттарды табыстау
Уәкілетті органның басшысы қол қою үшін сауалды, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны табыстау
Орындалу мерзiмi

В течение 1 рабочего дня, для субъектов малого предпринимательства в течение 1 рабочего дня
30 минут
Номер следующего
действия
8
9
№ действия (хода,
потока работ)
9
10
11
Наименование СФЕ
Руководство
уполномочен
ного
органа
Канцелярия уполномочен
ного органа
Канцелярия заинтересо
ванного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Ознакомление с коррес
понденцией
Регистрация запроса в журнале исходящей корреспонденции или письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги в книге регистрации и учета или мотивирован
ного отказа
Регистрация запроса
уполномочен
ного
органа
Форма завершения
(данные, документ,
организацион
но-распоря
дительное
решение)
Подписание документа
Передача запроса в заинтересованный орган либо направление мотивированного отказа или письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги потребителю или в Центр
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
1 час
Общий срок изготовления акта - 6 рабочих дней, для
субъекта малого
предпринима
тельства 3 рабочих дня. Срок изготовления дубликата акта -1 рабочий день
Номер следующего
действия
10
11
12
№ действия (хода,
потока работ)
12
13
14
Наименование СФЕ
Руководство
заинтересо
ванного
органа
Группа приема и выдачи заинтересованного органа
Производственное подраз
деление заинтересо
ванного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Ознаком
ление с
документами,
наложение резолюции
Проведение экспертизы
Изготовление акта (дубликата акта)
Форма завершения
(данные, документ,
организаци
онно-
распоряди
тельное
решение)
Передача документов группе приема и выдачи
Передача
документов производственному подразделению
Передача акта (дубликата акта) группе приема и выдачи
Сроки исполнения
30 минут
В течение 2 рабочих дней, для субъекта малого
предпринима
тельства в течение 1 рабочего дня
В течение 2 рабочих дней, для
субъекта малого
предпринимательства в течение 1 рабочего дня
Номер следующего
действия
13
14
15
№ действия (хода,
потока работ)
15
16
17
Наименование СФЕ
Группа приема и выдачи заинтересо
ванного органа
Руководство
заинтересованного
органа
Канцелярия заинтересо
ванного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проведение экспертизы акта (дубликата акта)
Подписание акта (дубликата акта)
Направление акта (дубликата акта) в уполномочен
ный орган
Форма завершения
(данные, документ,
организаци
онно-
распоряди
тельное
решение)
Передача акта (дубликата акта) руководству
Передача акта (дубликата акта) в канцелярию
Передача акта (дубликата акта) в уполномочен
ный орган
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
30 минут
В течение 1 рабочего дня, для субъекта малого
предпринима
тельства -30 минут
Номер следующего
действия
16
17
18
№ действия (хода,
потока работ)
18
19
20
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномочен
ного органа
Ответственный
исполнитель
Руководство
уполномочен
ного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием акта (дубликата акта) от
заинтересо
ванного органа,
регистрация
Проверка изготовлен
ного акта (дубликата акта)
Подписание акта (дубликата акта)
Форма завершения
(данные, документ,
организаци
онно-
распоряди
тельное
решение)
Передача акта (дубликата акта) ответствен
ному исполнителю
Передача
акта (дубликата акта) руководству уполномочен
ного органа на подписание
Передача акта (дубликата акта) в структурное
подразде
ление
Сроки исполнения
30 минут
В течение 1 рабочего
дня
30 минут
Номер следующего
действия
19
20
21
№ действия (хода,
потока работ)
21
22
23
Наименование СФЕ
Структурное
подразделе
ние
Канцелярия
уполномочен
ного
органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Заверение акта (дубликата акта) гербовой печатью, регистрация акта (дубликата акта) в книге выдачи актов на право частной собствен
ности на земельный участок
Выдача акта (дубликата акта) потребителю или передача в Центр
Выдача акта (дубликата акта), письменного уведомления о приос
тановлении оказания государственной услуги либо мотиви
рованного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организаци
онно-
распоряди
тельное
решение)
Передача акта (дубликата акта) в канцелярию
уполномочен
ного
органа
Расписка о выдаче
акта (дубликата акта) потребителю
или передаче
акта в Центр
Расписка о выдаче
акта (дубликата акта), письменного уведомления о приос
тановлении оказания государственной услуги либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
В течение 1 рабочего
дня
Номер следующего
действия
22
23
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 Канцелярия
уполномо
ченного органа
Группа 3
СФЕ
Структур
ное
подраз
деление уполномо
ченного органа
Группа 4
СФЕ
Руковод
ство
уполномо
ченного органа
Группа 5 СФЕ
Заинтере
сованный орган
Действие № 1 Прием
документов
выдача расписки,
регистра
ция
заявления, направле
ние
документов в уполно
моченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центра или от
потреби
теля, выдача
расписки, регистра
ция,
направле
ние заявления
руковод
ству
уполномо
ченного органа
Действие № 3
Определе
ние
структур
ного
подраз
деления для
исполне
ния,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотре
ние
заявления,
подготовка документов для направ
ления в
заинтересо
ванный
орган
Действие № 5
Рассмот
рение
направ
ленного запроса
уполномо
ченного органа, изготов
ление акта (дуб
ликата акта), направле
ние акта (дубликата акта) в уполномо
ченный орган
Действие № 6
Проверка изготовленного акта (дубликата акта)
Действие № 7
Подписание акта (дубликата акта)
Действие № 8
Заверение акта (дубликата акта) гербовой печатью и регистра
ция в книге выдачи актов на право частной собствен
ности на земельный участок
Действие № 9
Передача
акта (дубликата акта) в Центр
или выдача
потреби
телю
Действие № 10
Выдача акта (дубликата акта) потреби
телю
в Центре
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
уполномочен
ного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный
исполнитель
Группа 4 СФЕ
Руководство
уполномочен
ного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление
документов в
уполномочен
ный орган
Действие № 2
Прием заявления из
Центра или от
потребителя, выдача
расписки, регистрация,
направление заявления
руководству
уполномочен
ного органа
Действие № 3
Определение
структурного
подразделе
ния для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивирован
ного отказа
Действие № 5
Подписание
мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в Центр или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа
потребителю в Центре
Приложение 8 к Регламенту
государственной услуги
"Оформление и выдача
актов на право частной
собственности на земельный
участок"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
(см. бумажный вариант)
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской
области от 12 августа
2011 года № А-7/303
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования»

1 жұмыс күннің ішінде, шағын кәсіпкер субъектілері үшін 1 жұмыс күннің ішінде
30 минут
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
8
9
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Мүдделі органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Шығыс хат-хабар журналында сауалды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны тіркеу және есепке алу кітабына немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Уәкілетті органның сауалын тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Құжаттарға қол қою
Мүдделі органға сауалды табыстау, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны тұтынушыға немесе Орталыққа жіберу
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
1 сағат
Акті дайындаудың жалпы уақыты - 6 жұмыс күн, шағын кәсіпкер субъектілері үшін 3 жұмыс күн, акт телнұсқасын дайындау мерзімі 1 жұмыс күн
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
10
11
12
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
12
13
14
ҚФБ атауы
Мүдделі органның басшысы
Мүдделi органның қабылдап алу және тапсыру тобы;
Мүдделi органның өндірістік бөлімшесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу, бұрыштама қою
Сараптама жүргізу
Акті (акт телнұсқасын) дайындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Құжаттарды қабылдап алу және тапсыру тобына тапсыру
Құжаттарды өндірістік бөлімшеге тапсыру
Актіні (акт телнұсқасын) қабылдап алу және тапсыру тобына тапсыру
Орындалу мерзiмi
30 минут
2 жұмыс күнінің ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектісі үшін 1 жұмыс күнінің ішінде
2 жұмыс күнінің ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектісі үшін 1 жұмыс күнінің ішінде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
13
14
15
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
15
16
17
ҚФБ атауы
Мүдделі органның қабылдап алу және тапсыру тобы
Мүдделі органның басшысы
Мүдделі органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Актіге (акт телнұсқасына) сараптама жүргізу
Актіге (акт телнұсқасына) қол қою
Актіні (акт телнұсқасын) уәкілетті органға жолдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Актіні (акт телнұсқасын) басшылыққа тапсыру
Актіні (акт телнұсқасын) кеңсеге тапсыру
Актіні (акт телнұсқасын) уәкілетті органға беру
Орындалу мерзiмi
1 жұмыс күнінің ішінде
30 минут
1 жұмыс күнінің ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектісі үшін – 30 минут
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
16
17
18
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
18
19
20
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Жауапты орындаушы
Уәкiлетті органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мүдделi органнан акті (акт телнұсқасын) қабылдау, тіркеу
Жасалған актіні (акт телнұсқасын) тексеру
Актіге (акт телнұсқа
сына) қол қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Жауапты орындаушыға актіні (акт телнұсқасын) табыстау
Уәкiлетті органның басшысына қол қою үшін актіні (акт телнұсқасын) табыстау
Құрылымдылық бөлімшеге актіні (акт телнұсқасын) табыстау
Орындалу мерзiмi
30 минут
1 жұмыс күннің ішінде
30 минут
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
19
20
21
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
21
22
23
ҚФБ атауы
Құрылымдылық бөлімше
Уәкiлетті органның кеңсесі
Орталық инспекторы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Актіні (акт телнұсқасын) елтаңбалы мөрімен куәландыру, жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актілер беру кітабында актіні (акт телнұсқасын) тіркеу
Актіні (акт телнұсқасын) тұтынушыға немесе Орталыққа табыстау
Актіні (акт телнұсқасын) немесе дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны тұтынушыға беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Уәкілетті органның кеңсесіне актіні (акт телнұсқасын) табыстау
Тұтынушыға акті (акт телнұсқасын) берілгені туралы немесе Орталыққа табыстау туралы қолхат
Тұтынушыға акті (акт телнұсқасын) немесе дәлелді бас тартуды немесе немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарлама берілгені туралы қолхат
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
1 жұмыс күннің ішінде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
22
23
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үрдісі
ҚФБ 1-тобы
Орталық инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Уәкiлеттi органның кеңсесi
ҚФБ 3-тобы
Уәкiлеттi органның құрылым
дылық бөлімшесі
ҚФБ 4-тобы Уәкiлеттi органның басшылығы
ҚФБ 5-тобы
Мүдделi орган
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды бағыттау
№ 2 іс-әрекет
Орталықтардан немесе тұтынушылардан келіп түскен өтініштерді қабылдау, қолхат беру, тіркеу, уәкілетті органның басшысына өтінішті бағыттау
№ 3 іс-әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
№ 4 іс-әрекет
Өтінішті қарастыру, мүдделі органға бағыттау үшін құжаттарды дайындау
№ 5 іс-әрекет
Уәкілетті орган бағыттаған сауалды қарастыру, актіні (акт телнұсқасын) дайындау, уәкілетті органға актіні бағыттау
№ 6 іс-әрекет
Дайындалған актіні (акт телнұсқасын) тексеру
№ 7 іс-әрекет
Актіге (акт телнұсқасын) қол қою
№ 8 іс-әрекет
Актіні (акт телнұсқасын) елтаңбалы мөрімен куәландыру, жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi беру кітабында актіні (акт телнұсқасын) тіркеу
№ 9 іс-әрекет
Орталыққа актіні (акт телнұсқа
сын) табыстау немесе тұтынушыға беру
№ 10 іс-әрекет
Актіні (акт телнұсқа
сын) тұтынушыға Орталықта беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үрдісі
ҚФБ 1-тобы
Орталық инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Уәкiлеттi органның кеңсесi
ҚФБ 3-тобы Жауапты орындаушы
ҚФБ 4-тобы
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды бағыттау
№ 2 іс-әрекет
Орталықтардан немесе тұтынушылардан келіп түскен өтініштерді қабылдау, қолхат беру, тіркеу, уәкілетті органның басшылығына өтінішті бағыттау
№ 3 іс-әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрыштама қою
№ 4 іс-әрекет
Өтінішті қарастыру, дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 іс-әрекет
Бас тартуды Орталыққа табыстау немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-әрекет
Бас тартуды тұтынушыға Орталықта беру
«Жер учаскесiне жеке
меншiк құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 8-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық
сабақтастығы арасындағы өзара байланысты
көрсететін сызбалар
(қағаз нұсқасын қараңыз)
Ақмола облысы әкімдігінің
2011 жылғы 12 тамыздағы
№ А-7/303 қаулысымен
бекітілген
«Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi
ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – государственное юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) заинтересованный орган - дочернее государственное предприятие республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем) «Акмолинский государственный институт по землеустройству».
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через Центры обслуживания населения (далее - Центр) по месту нахождения земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования в размере, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Оплата за изготовление акта на право постоянного землепользования производится наличным или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет заинтересованного органа либо в кассах здания заинтересованного органа, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты. Форма документа (квитанции) приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту. Адрес и график работы заинтересованного органа указан в приложении 3 к настоящему Регламенту.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 34пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования (далее - акт) или дубликата акта на право постоянного землепользования (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – мемлекеттік заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
3) мүдделі орган - «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (МемлҒӨОжер) «Ақмола мемлекеттік жерге орналастыру жөніндегі институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабы, 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жер телімінің орналасу орны бойынша уәкілетті органмен немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органға немесе Орталыққа осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мөлшерде тұрақты жер пайдалану құқығына актіні дайындағаны үшін қызмет ақысын төлегені туралы құжатты (түбіртекті) беру арқылы ақылы негізде көрсетіледі.
Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні дайындау үшін ақы төлеу қолма -қол немесе қолма-қол емес тәсілмен екінші деңгейдегі банктер арқылы мүдделі органның есепшотына не мүдделі органның кассасында жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен уақытын растайтын төлем құжатын береді. Құжаттың (түбіртектің) нысаны осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген. Мүдделі органның мекенжайы және оның жұмыс кестесі осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 34-бабы, 43-бабының 9-тармағы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы және «Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі, қағаз тасымалдағыштағы тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi (бұдан әрі - акт) немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын (бұдан әрі – акт телнұсқасы) немесе себебі жазбаша көрсетілген қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
копию выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве постоянного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копию свидетельства налогоплательщика (РНН);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копию документа, удостоверяющего полномочия представителя.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю;
3) при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право постоянного землепользования, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право постоянного землепользования;
копию документа, удостоверяющего полномочия представителя;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право постоянного землепользования недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) начальник структурного подразделения уполномоченного органа;
6) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;
7) канцелярия заинтересованного органа;
8) руководство заинтересованного органа;
9) группа приема и выдачи заинтересованного органа;
10) производственное подразделение заинтересованного органа.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 7 к настоящему Регламенту.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес тұрақты жер пайдалану құқығына акті беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнің және/немесе жер учаскесінің сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесiн;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерiн;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесiн;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
тұрақты жер пайдалану құқығына актіні дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгені туралы құжатты (түбіртек);
өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшірмесін ұсынады.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң, сенiмхаттың немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн олардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) Тұрақты жер пайдалану құқығына арналған актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беруге өтiнiш;
тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгені туралы құжатты (түбіртек);
өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшірмесі;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасын ұсынады.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң, сенiмхаттың немесе өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн олардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
17. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылған:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлiмінiң инспекторы;
3) уәкiлеттi органның кеңсесi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң бастығы;
6) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы;
7) мүдделi органның кеңсесі;
8) мүдделi органның басшылығы;
9) мүдделi органның қабылдап алу және тапсыру тобы;
10) мүдделi органның өндірістік бөлімшесі.
18. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн тестiлiк кесте сипатында көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы осы Регламенттiң 7-қосымшасында келтiрiлген.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) заинтересованный орган - дочернее государственное предприятие республиканского государственного предприятия «Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем) «Акмолинский государственный институт по землеустройству».
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через Центры обслуживания населения (далее - Центр) по месту нахождеия земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган или Центр документа (квитанции) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования в размере, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Оплата за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования производится наличным или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет заинтересованного органа либо в кассах здания заинтересованного органа, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты. Форма документа (квитанции) приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту. Адрес и график работы заинтересованного органа указан в приложении 3 к настоящему Регламенту.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статей 3537пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561».
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования (далее - акт) или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
3) мүдделі орган - «Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (МемлҒӨОжер) «Ақмола мемлекеттік жерге орналастыру жөніндегі институты» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабы, 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жер телімінің орналасу орны бойынша уәкілетті органмен немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органға немесе Орталыққа осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мөлшерде уақытша өтемін төлеп (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындағаны үшін қызмет ақысын төлегені туралы құжатты (түбіртекті) беру арқылы ақылы негізде көрсетіледі.
Уақытша өтемін төлеп (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындау үшін ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсілмен екінші деңгейдегі банктер арқылы мүдделі органның есепшотына не мүдделі органның кассасында жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен уақытын растайтын төлем құжатын береді. Құжаттың (түбіртектің) нысаны осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген. Мүдделі органның мекенжайы және оның жұмыс кестесі осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 3537-баптары, 43-бабының 9-тармағы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы және «Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі, қағаз тасымалдағыштағы уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi (бұдан әрі - акт) немесе уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын (бұдан әрі – акт телнұсқасы) немесе себебі жазбаша көрсетілген қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
копию выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве временного безвозмездного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копию свидетельства налогоплательщика (РНН);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
копию документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копию документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копию доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю;
3) при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право временного безвозмездного землепользования недействительным.
копию документа, удостоверяющего полномочия представителя;
копию документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копию доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнің және/немесе жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесiн;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерiн;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесiн;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгені туралы құжатты (түбіртек);
уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығы берiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығы берiлген тұлғаның атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн ұсынады.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын беруге өтiнiш;
уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгені туралы құжатты (түбіртек);
уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығы берiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығы берiлген тұлғаның атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасын ұсынады.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.