О городском бюджете на 2012-2014 годы
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 9 декабря 2011 года № С-53/6. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 23 декабря 2011 года № 1-1-160. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 30 апреля 2013 года № 06-02/109а)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 06-02/109а).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Акмолинского областного маслихата от 2 декабря 2011 года № 4С-39-2 «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 502 390 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 620 631 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 38 775 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 425 843,9 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 417 140,1 тысячи тенге;
2) затраты – 19 218 454,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 88 657 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 242 562 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 153 905 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 149 743 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 149 743 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -1 954 464,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 954 464,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)
2. Согласно пункта 1 статьи 52 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, решением Акмолинского областного маслихата от 2 декабря 2011 года № 4C-39-2 «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» установлены нормативы распределения доходов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100%;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100 %;
3) по социальному налогу в бюджет города Кокшетау – 100%.

2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № С-53/6 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 23 желтоқсанда № 1-1-160 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 06-02/109а хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 30.04.2013 № 06-02/109а хатымен).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының, 1 тармағының 1) тармақшасына, Ақмола облыстық мәслихатының 2011 жылғы 2 желтоқсандағы «2012–2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» № 4C-39-2 шешіміне сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012–2014 жылдарға арналған қалалық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 502 390 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 620 631 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 775 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 425 843,9 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 8 417 140,1 мың теңге;
2) шығындар – 19 218 454,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 88 657 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 242 562 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 153 905 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялары бойынша сальдо – 149 743 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу – 149 743 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық – - 1 954 464,9 мың теңге;
6) бюджеттік тапшылығын қаржыландыру – 1 954 464,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 52 бабы 1 тармағына, Ақмола облысы мәслихатының 2011 жылғы 2 желтоқсандағы «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» № 4C-39-2 шешіміне сәйкес кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерінде белгіленді:
1) облыс бюджетіне төлеу көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
2) облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;
3) Көкшетау қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша – 100 %.

3. Утвердить доходы городского бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога, за исключением индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, и индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акциз;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налога на игорный бизнес;
государственной пошлины.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждений по кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора; прочих неналоговых поступлений.
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
продажи нематериальных активов;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета.
4. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 1 167 341 тысяча тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на образование в сумме 480 300 тысяч тенге, в том числе:
12 282 тысячи тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
4 008 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
45 570 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
322 702 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
92 985 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
2 753 тысячи тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования «Назарбаев интеллектуальные школы».

3. Келесі табыс көздерінің есебінен қалалық бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы, төлеу көзінен ұсталатын жеке табыс салығынан басқа, шет ел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциз;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін алынатын түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
құмар ойын бизнеске салық;
мемлекеттік баж салығы.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттері бойынша сыйақы;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату;
4) трансферттік түсімдер, соның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
4. Қала бюджетінің шығындарында 1 167 341 мың теңге сомасында облыстық бюджетке алымдар алу қаралғандығы ескерілсін.
5. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджетінің қаражат есебінен білім беру саласына 480 300 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 12 282 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге – 4 008 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын қаражат төлеуге – 45 570 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 322 702 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 92 985 мың теңге;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мүғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 2 753 мың теңге.

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)
6. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 559 234,9 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 9 234,9 тысячи тенге, в том числе:
3 306,1 тысяча тенге – на текущий ремонт ограждения территории средней школы № 18 города Кокшетау;
5 928,8 тысяч тенге – на текущий ремонт кровли корпусов № 1,2,3 Кокшетауского гуманитарно-технического лицея-школы.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 550 000 тысяч тенге, в том числе:
200 000 тысяч тенге – на строительство дошкольного образовательного учреждения на 240 мест в городе Кокшетау;
203 000 тысячи тенге – на строительство пристройки на 264 мест к учебному корпусу средней школы № 3 села Красный Яр города Кокшетау;
147 000 тысяч тенге – на строительство учебно-воспитательного комплекса по ул. Дружбы, 1К в микрорайоне Бирлик города Кокшетау.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)
7. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 35 228 тысяч тенге, в том числе:
10 073 тысячи тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
20 590 тысячи тенге – на обеспечение деятельности центра занятости населения;
4 297 тысяч тенге – на молодежную практику;
268 тысяч тенге – на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 1 января 2012 года)
8. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 9 544,9 тысяч тенге, в том числе:
9 278,9 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
266 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетінің қаражат есебінен білім беру саласына 559 234,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферттері қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 9 234,9 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласының № 18 орта мектебінің территориялық қоршауын ағымдағы жөндеуіне – 3 306,1 мың теңге;
Көкшетау гуманитарлық - техникалық лицей-мектептің № 1,2,3 корпустары шатырларының ағымдағы жөндеуіне – 5 928,8 мың теңге.
2) дамытуға 550 000 мың теңге сомасында жіберілген нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласында 240 орынды мектепке дейінгі білім беру мекемесінің құрылысына – 200 000 мың теңге;
Көкшетау қаласының 264 орынды № 3 Краснояр қазақ мектепке жапсаржайдың құрылысына – 203 000 мың теңге;
Көкшетау қаласы «Бірлік» шағын ауданындағы Дружба, 1 К көшесі бойында оқу-тәрбие кешенінің құрылысына - 147 000 мың теңге.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы нысаналы трансферттерден 35 228 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
жалақының ішінара субсидиялануға – 10 073 мың теңге;
халыққа жұмыспен қамту орталықтарын қызметінің қамтамасыз етуіне – 20 590 мың теңге;
жастар тәжірибесі – 4 297 мың теңге;
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 268 мың теңге.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
8. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына 9 544,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге – 9 278,9 мың теңге.
Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және Ақмола облысының жерлердегі көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге – 266 мың теңге.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

9. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 5 531 990 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 357 779 тысяч тенге, в том числе:
1 812 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
1 116 тысяч тенге – для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
1 354 851 тысяча тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог города Кокшетау.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 4 174 211 тысяч тенге, в том числе:
1 736 383 тысячи тенге – на реконструкцию системы объектов водоснабжения и водоотведения города Кокшетау;
1 289 683 тысячи тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
335 869 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
812 276 тысяч тенге – на строительство новой чаши золоотвала.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)
10. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 1 800 842,3 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 503 843,9 тысяч тенге, в том числе:
696 976,5 тысяч тенге – на благоустройство, ремонт автомобильных дорог и разработку проектно-сметной документации;
19 000 тысяч тенге – на завершение отопительного сезона объектов теплоснабжения города Кокшетау;
110 000 тысяч тенге – для создания двухмесячного запаса топлива на отопительный сезон теплоснабжающему предприятию города Кокшетау;
207 000 тысяч тенге – на проведение ремонтных работ к новому отопительному сезону на районной котельной № 2 города Кокшетау;
62 738,4 тысяч тенге – на благоустройство города Кокшетау;
195 729 тысяч тенге – на проведение текущего ремонта 138 двухквартирных жилых домов расположенных в микрорайоне «Нурлы Кош» в селе Красный Яр города Кокшетау;
110 000 тысяч тенге – на выкуп земельных участков для государственных надобностей;
2 400 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
100 000 тысяч тенге – на подготовку к отопительному периоду объектов теплоснабжения города Кокшетау.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 296 998,4 тысяч тенге, в том числе:
133 100,3 тысячи тенге – на завершение строительства 45-ти квартирного жилого дома в городе Кокшетау;
17 838,1 тысяча тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство 45-ти квартирного жилого дома и привязка проекта повторного применения на строительство двух 45-ти квартирных жилых домов в городе Кокшетау;

9. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен 5 531 990 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерінің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 1 357 779 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 1 812 мың теңге;
мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 1 116 мың теңге;
Көкшетау қаласының автомобиль жолдарының күрделі жөндеуге – 1 354 851 мың теңге;
2) дамытуға 4 174 211 мың теңге сомасында жіберілген нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласын сумен жабдықтау және су тарту тораптарының нысандарын қайта қалпына келтіруге – 1 736 383 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 289 683 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 335 869 мың теңге;
күл үйіндісін салатын жаңа тостағанын салуға – 812 276 мың теңге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
10. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен 1 800 842,3 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерінің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 1 503 843,9 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
абаттандыруға, автомобиль жолдарын жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 696 976,5 мың теңге;
Көкшетау қаласының жылумен қамту объектілерін жылу беру маусымының аяқталуына – 19 000 мың теңге;
Көкшетау қаласының жылумен қамту кәсіпорының жылу беру маусымына екі айлық отын қорын жасауға – 110 000 мың теңге;
Көкшетау қаласының № 2 аудандық бу қазандығына жаңа жылу беру маусымына жөндеу жұмыстарын жүргізуіне – 207 000 мың теңге;
Көкшетау қаласын абаттандыруға – 62 738,4 мың теңге;
Көкшетау қаласының Краснояр селосының «Нұрлы Көш» шағын ауданындағы орналасқан 138 екі пәтерлі тұрғын үйлердің ағымдағы жөндеуін өткізуге – 195 729 мың теңге;
мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін сатып алуға -110 000 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына - 2 400 мың теңге;
Көкшетау қаласының жылумен жабдықтаушы объектілерін жылу беру маусымына дайындауға -100 000 мың теңге.
2) дамытуға арналған 296 998,4 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласында 45-пәтерлі тұрғын-үйдің құрылысын аяқтауға – 133 100,3 мың теңге;
Көкшетау қаласында 45-пәтерлі тұрғын үй құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және екі 45 пәтерлі тұрғын үйлерді құрылысына жобасын қайта қолдану байлауына – 17838,1 мың теңге;

65 360 тысяч тенге – на привязку проекта повторного применения, проведение государственной экспертизы, строительство 45-ти квартирного жилого дома в городе Кокшетау;
78 700 тысяч тенге – на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
2 000 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы на отвод грунтовых вод с участка Центра крови.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2012 год в сумме 351 506,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)
12. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены бюджетные кредиты за счет средств республиканского бюджета в сумме 756 730 тысяч тенге, в том числе:
14 330 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
514 400 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
228 000 тысяч тенге – на проведение ремонта общего имущества кондоминиума.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)
13. Учесть в затратах городского бюджета на 2012 год возврат кредитов, выделенных из областного бюджета в 2009 году на строительство жилья в сумме 439 495 тысяч тенге.
14. Учесть в затратах городского бюджета на 2012 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010 и 2011 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 771 тысяча тенге.
15. Учесть в затратах городского бюджета на 2012 год выплату вознаграждений по займам из республиканского бюджета в сумме 171 тысяча тенге в том, числе:
на строительство и (или) приобретение жилья в сумме 78,4 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 1,9 тысяч тенге;
на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 90,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.12.2012 № С-13/5 (вводится в действие с 01.01.2012)
16. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованного с Кокшетауским городским маслихатом.

Көкшетау қаласында 45-пәтерлі тұрғын-үйдің құрылысы бойынша жобасын қайта қолдану үшін байлау, мемлекеттік сараптамасын өткізу және құрылысына – 65 360 мың теңге;
жекелеген санаттардағы азаматтарға тұрғын үй сатып алуына – 78 700 мың теңге;
Қан орталығы бөлiмшесіндегі жер асты суларын шығару бойынша мемлекеттік сараптама өткізу және жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 2000 мың теңге.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2012 жылға арналған қалалық жергілікті атқарушы органның резерві 351 506,8 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
12. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет есебінен 756 730 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредит қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға – 14 330 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға, салу мен (немесе) құрылысы үшін бюджеттік кредиттер – 514 400 мың теңге;
кондоминиумның ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге – 228 000 мың теңге.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
13. 2009 жылы тұрғын-үй құрылысына облыс бюджетінен бөлінген кредиттерді 2012 жылы қайтаруға 439 495 мың теңге сомасында ескерілсін.
14. 2012 жылға арналған қалалық бюджетінің шығындары 2010 және 2011 жылдары ауыл елді мекендердің әлеуметтік саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бөлінген 771 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бойынша негізгі берешекті өтеу ескерілсін.
15. 2012 жылға арналған қалалық бюджетінің шығындарында үшін 171 мың теңге сомасында республикалық бюджетінен қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу ескерілсін, оның ішінде:
78,4 мың теңге сомасында тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға;
1,9 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
90,7 мың теңге сомасында кондоминиумның объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізуге.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.12.06 № С-13/5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлық ақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда 25 пайызға жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар Көкшетау қалалық мәслихатымен келісілген тізіміне сәйкес белгіленсін.

17. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
18. Утвердить бюджетные программы района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 5.
19. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель 53 сессии
Кокшетауского городского
маслихата четвертого созыва                М.Жанузаков
Секретарь
Кокшетауского городского
маслихата четвертого созыва                К.Мустафина
«СОГЛАСОВАНО»
Аким
города Кокшетау                            М.Батырханов
Приложение 1 к решению
Кокшетауского городского
маслихата от 9 декабря
2011 года № С- 53/6
"О городском бюджете

17. 2012 жылға арналған қала бюджетін орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округтің бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
19. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
53 сессияның төрағасы                      М.Жанұзақов
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Мұстафина
«КЕЛІСІЛДІ»
Көкшетау қаласының әкімі                   М.Батырханов
Көкшетау қалалық мәслихатының

42500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
42500,0
4
Образование
5251849,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
435167,3
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
104222,3
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
8243,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
322702,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3929955,2
003
Общеобразовательное обучение
3593200,2
006
Дополнительное образование для детей
249260,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
2753,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
84742,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
36457,0
018
Организация профессионального обучения
36457,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
158186,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15796,5
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
5245,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
18420,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
718,0
012
Капитальные расходы государственного органа
2125,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
45570,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета

42500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
42500,0
4
Бiлiм беру
5251849,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
435167,3
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
104222,3
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
8243,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
322702,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
3929955,2
003
Жалпы білім беру
3593200,2
006
Балаларға қосымша білім беру
249260,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мүғалімдерге еңбекақыны арттыру
2753,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
84742,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
36457,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
36457,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
158186,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15796,5
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
5245,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
18420,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларын өткiзу
718,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2125,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
45570,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету

213105,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
27103,0
018
Организация профессионального обучения
27103,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
39993,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13902,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
5612,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
19710,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
769,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1379582,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1379582,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
420480,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
369528,0
002
Программа занятости
58082,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4266,0
005
Государственная адресная социальная помощь
21621,0
006
Оказание жилищной помощи
42763,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77341,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2701,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
25930,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68850,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
13981,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
53993,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50952,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49650,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1302,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 610 359,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 911 345,0
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
581565,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

213105,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
27103,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
27103,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
39993,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13902,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
5612,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
19710,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
769,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1379582,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1379582,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
420480,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
369528,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
58082,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
4266,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21621,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
42763,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77341,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2701,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
25930,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68850,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
13981,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуі және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілерінің қызметін ұсыну
53993,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50952,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49650,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1302,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 610 359,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 911 345,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
581565,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2132
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
2132
Приложение 6 к решению
Кокшетауского городского
маслихата от 9 декабря
2011 года № С-53/6
"О городском бюджете
на 2012-2014 годы"
Используемые остатки бюджетных средств
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 13.01.2012 № С-55/5 (вводится в действие с 1 января 2012 года);
Приложение 6 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 19.03.2012 № С-53/6 (вводится в действие с 1 января 2012 года)
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма,
тысяч
тенге
II. Затраты

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, аул (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2132
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық), округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2132
Көкшетау қалалық мәслихатының
"2012-2014 жылға арналған
қалалық бюджет туралы"
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ С-53/6 шешіміне 6 қосымша
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
Ескерту. Шешім 6 қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.01.13 № С-55/5 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.03.19 № С-53/6 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Функционалдық топ
Сома,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар