О внесении изменений и дополнений в решение Жаксынского районного маслихата от 23 декабря 2010 года № С-31-3 "О бюджете Жаксынского района на 2011-2013 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 11 ноября 2011 года № ВС-37-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаксынского района Акмолинской области 22 ноября 2011 года № 1-13-140. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 17 июня 2013 года № 120)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2013 № 120).
В соответствии с подпунктом 4 пункта 2, пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата «О бюджете Жаксынского района на 2011-2013 годы» от 23 декабря 2010 года
№ С-31-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-13-125, опубликовано 21 января 2011 года в районной газете «Жаксынский вестник») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1895732,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 276238 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14424,3 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5756 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1599313,8 тысяч тенге;
2) затраты – 1933475,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43560 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 44510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 950 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 3150 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 3150 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 84453 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 84453 тысячи тенге.»;
подпункты 1), 2) пункта 2 изложить в новой редакции:
«1) налоговых поступлений, в том числе;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельного налога на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданных из местного бюджета физическим лицам;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административных штрафов, пени, санкций, взысканий налагаемых местными государственными органами;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет;».
пункт 4 изложить в новой редакции:

Жақсы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № С-31-3 "2011-2013 жылдарға арналған Жақсы ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 11 қарашадағы № ВС-37-1 шешімі. Ақмола облысы Жақсы ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 22 қарашада № 1-13-140 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 маусымдағы № 120 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 17.06.2013 № 120 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағының, 2 тармағының 4 тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының «2011-2013 жылдарға арналған
Жақсы аудандық бюджеті туралы» 2010 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-31-3 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-13-125 тіркелген, 2011 жылдың 21 қаңтарында аудандық «Жақсы жаршысы» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджетті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес оның ішінде 2011 жылға арналған келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер - 1895732,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 276238 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 14424,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5756 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 1599313,8 мың теңге:
2) шығындар - 1933475,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру - 43560 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 44510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 950 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 3150 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 3150 мың теңге;
қаржылық активтерді сатудан мемлекет түсімдері - 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы – -84453 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру - 84453 мың теңге.»;
2 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) салықтық түсімдерден;
оның ішінде:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әр түрлі талондар арқылы жұмысын іске асыратын, жеке тұлғалардың жеке түсімдері;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын
салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
елді мекендер жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығы арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне, заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық
алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілеттерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
мемлекеттік баж;
2. салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері;
коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген, бюджеттік кредит бойынша сыйлық беру;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджеттен алынған пайдаланылмаған қаражатты қайтару;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;».
4 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

«4. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме 38113,9 тысяч тенге, в том числе:
5821 тысяча тенге на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
15310 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
9507,9 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, из них:
5411,9 тысяч тенге на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
4096 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
7475 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и дошкольных организаций образования.»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены средства из республиканского бюджета в сумме 51248 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов, из них:
44510 тысяч тенге на выдачу бюджетных кредитов для приобретения жилья;
6738 тысяч тенге на выплату единовременного подъемного пособия.»;
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие системы
водоснабжения в сумме 127962 тысячи тенге. Распределение указанных сумм целевых трансфертов по объектам определяется постановлением акимата района.»;
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 11299 тысяч тенге.»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 157291,9 тысяч тенге, в том числе:
151263,1 тысяча тенге на капитальный ремонт водоочистительной станции, водоводов и водозаборных сооружений в селе Жаксы;
310 тысяч тенге на оказание социальной помощи участникам
и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
2568,8 тысяч тенге на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных и многодетных семей сельской местности;
3150 тысяч тенге на увеличение уставного капитала юридических лиц.»;
пункт 10 исключить;

«4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен білім беру саласына нысаналы трансферттер 38113,9 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
5821 мың теңге жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге;
15310 мың теңге мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
9507,9 мың теңге 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
5411,9 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
4096 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға;
7475 мың теңге мектепке дейінгі мекемелер және мектеп мұғалімдердің біліктілік санаттарына үстем ақы төлеуді жоғарылату.»;
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға 51248 мың теңге сомасында қаражаттар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
44510 мың теңге тұрғын үй алу үшін бюджеттік кредиттерді беруге;
6738 мың теңге бір жолғы көтерме жәрдемақы төлеуге.»;
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте сумен қамтамасыз ету жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен 127962 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін. Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларының, әр нысандарға бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.»;
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«7. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге республикалық бюджеттен 11299 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«9. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 157291,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
151263,1 мың теңге Жақсы ауылындағы су тазарту станцияны, су құбырларын және су аулалары нысандарын күрделі жөндеуге;
310 мың теңге – Ұлы Отан Соғысының қатысқандары мен
мүгедектеріне коммуналдық қызметтер шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге;
2568,8 мың теңге селолық жерлердегі көп балалы отбасыларынан және аз қамтылған отбасыларынан шыққан колледж студенттеріне оқу ақысын төлеуге;
3150 мың теңге заңды тұлғалардың негізгі капиталдарын жоғарылатуға.»;
10 тармақ шығарылсын;

дополнить пунктом 3-2 следующего содержания:
«3-2. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2010 году, в сумме 1467,8 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
«8-1. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен
возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных бюджетных
кредитов, выданных в 2010 году для реализации мер
социальной поддержки специалистам социальной сферы, в сумме 7811,3 тысячи тенге.»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель внеочередной
тридцать седьмой сессии
Жаксынского районного
маслихата                                  Б.Джанадилов
Секретарь Жаксынского
районного маслихата                        Б.Джанадилов
СОГЛАСОВАНО
Аким Жаксынского района                    И.Кабдугалиев
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и финансов Жаксынского района»             К.Дузелбаев
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 11 ноября
2011 года № ВС-37-1
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 23 декабря
2010 года № С-31-3
Категория
2011 год
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. ДОХОДЫ

келесі мазмұндағы 3-2 тармақпен толықтырылсын:
«3-2. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде қарастырылған
2010 жылда бөлінген жоғарыда айтылған бюджеттің
пайдаланылмаған мақсатты трансферттер 1467,8 мың теңге сомасында екендігі ескерілсін.»;
8-1 тармақпен толықтырылсын:
«8-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте 2010 жылы ауылдық жерлерде әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек көрсету
шараларын іске асыруға жоғарыдағы бюджеттен пайдаланылмаған қаражат 7811,3 мың теңге сомасында, бюджеттік кредитке қайтарылу қарастырылғаны ескерілсін.»;
көрсетілген шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
кезектен тыс отыз жетінші
сессиясының төрағасы                       Б.Жанәділов
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б.Жанәділов
КЕЛІСІЛГЕН
Жақсы ауданының әкімі                      И.Қабдуғалиев
«Жақсы ауданының экономика
және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Қ.Дүзелбаев
Жақсы аудандық мәслихатының
2011 жылғы 11 қарашадағы
№ ВС-37-1 шешіміне 1 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2010 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-31-3 шешіміне 1 қосымша
Санаты
2011 жыл
Сыныбы
Ішкі сыныбы
АТАУЫ
I. ТҮСІМДЕР