О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 20 декабря 2011 года № 239. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 января 2012 года № 3-7-137. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2013 года № 5-05/03).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 08.01.2013 № 5-05/03).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решения областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 434 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы 2 950 965,9 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям 271 497 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 4 185,4 тысяч тенге;
доходам от операций с капиталом 5 116 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 670 167,5 тысяч тенге;
2) затраты 2 978 339,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 40 095 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты 42 332 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 237 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета -67 468,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета 67 468,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 03.02.2012 № 10; от 25.04.2012 № 18; от 10.08.2012 № 37; от 31.10.2012 № 49; от 30.11.2012 № 52 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
фиксированный налог;
государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям;
государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния;
государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан;
государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства;
государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию;

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 239 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 қаңтарда № 3-7-137 тіркелді. Орындау мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының аппаратының 2013 жылғы 8 қаңтардағы № 5-05/03 хатымен.
Ескерту. Орындау мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының аппаратының 2013.01.08 № 5-05/03 Хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 434 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 2 950 965,9 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша 271 497 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 4 185,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер 5 116 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 2 670 167,5 мың теңге;
2) шығындар 2 978 339,7 мың теңге
3) таза бюджеттік кредит беру 40 095 мың теңге
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 42 332 мың теңге
бюджеттік кредиттерді өтеу 2 237 мың теңге
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы -67 468,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 67 468,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012.02.03 № 10; 2012.04.25 № 18; 2012.08.10 № 37; 2012.10.31 № 49; 2012.11.30 № 52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке тұлғалардың төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы;
бір жолғы талонмен қызмет жасайтын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлігіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлігіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың ауылшаруашылығына белгіленген жерлерге салынатын жер салығы;
жеке тұлғалардың елді мекендердегі жерлерге төленетін жер салығы;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер, нотариустар мен адвокаттардың ауылшаруашылығына белгіленген жерлерге төлейтін жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда);
заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
тіркелген салық;
мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады;
азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж;
шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж;
тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж;
аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж;

государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно);
государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.
3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" установлено:
с 1 января 2012 года:
1) минимальный размер заработной платы - 17 439 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 618 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 17 439 тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2012 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты согласно решения областного маслихата № 434 от 7 декабря 2011 года в сумме 2 089 235 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 23 515 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 4 094 тысяч тенге;

жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскілерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес:
2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 17 439 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 618 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 17 439 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 7 желтоқсандағы "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 434 шешіміне сәйкес 2012 жылға арналған аудандық бюджетте субвенциялар көлемі 2 089 235 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
эпизотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 23 515 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 094 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 27 294 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей- инвалидов, обучающихся на дому - 2 553 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 8 958 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 18 228 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета;
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости - 2020 - 34 686 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 4 989 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета- 3 296 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020 - 23 897 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 03.02.2012 № 10; от 25.04.2012 № 18; от 10.08.2012 № 37; от 31.10.2012 № 49; от 30.11.2012 № 52 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 32 598 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 45 322 тысяч тенге;
исключен - решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 25.04.2012 № 18 (вводится в действие с 01.01.2012).
на развитие системы водоснабжения и водоотведенения – 90 968 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 86 292 тысяч тенге;
на развитие и обустройство недостающей инженерно- коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020 – 3 500 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға – 27 294 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық жасақтамамен қамтамасыз етуге - 2 553 мың теңге;
ата–анасының қарауынсыз қалған баланы (балаларды ) және жетім баланы (жетім балаларды) ұстауға арналған қорғаншыларға (қамқоршыларға) ақша қаражатының ай сайынға төлемдеріне – 8 958 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне және мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 18 228 мың теңге;
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру;
Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға - 34 686 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 4 989 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға – 3 296 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 23 897 мың теңге.
Аталған нысаналы трансферттерін бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012.02.03 № 10; 2012.04.25 № 18; 2012.08.10 № 37; 2012.10.31 № 49; 2012.11.30 № 52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 32 598 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 45 322 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012.04.25 № 18 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 90 968 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 86 292 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға – 3500 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерің бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 25.04.2012 № 18; от 10.08.2012 № 37; от 31.10.2012 № 49 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 896 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 2 537 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведенения – 42 525 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов образования - 68 091,5 тысяч тенге;
исключен - решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 10.08.2012 № 37 (вводится в действие с 01.01.2012).
на организацию работы по выдаче разовых талонов - 1 208 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение - 43 200 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 13 699 тысяч тенге;
на социальную помощь отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов – 30 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов культуры – 655 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 25.04.2012 № 18; от 10.08.2012 № 37; от 31.10.2012 № 49 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 2 436 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 31.10.2012 № 49 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.

Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012.04.25 № 18; 2012.08.10 № 37; 2012.10.31 № 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 896 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 2 537 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 42 525 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге - 65 091,5 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012.08.10 № 37 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыруға - 1 208 мың теңге;
жалпы білім беруге – 43 200 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 13 699 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 30 мың теңге;
мәдениет объектілерін күрделі жөндеуге – 655 мың теңге.
Трансферттерінің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012.04.25 № 18; 2012.08.10 № 37; 2012.10.31 № 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві сомасы 2 436 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012.10.31 № 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11. Утвердить перечень бюджетных программ аульных округов на 2012 год согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
Секретарь
районного маслихата
районного маслихата
Т.НУРЖАНОВ
Л.ИСМАГАМБЕТОВА
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 20 декабря 2011 года № 239
Районный бюджет на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 30.11.2012 № 52 (вводится в действие с 01.01.2012).
категория
Сумма, тыс.тенге
класс
подкласс
Наименование
І. Поступления

11. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттегі ауылдық округтердін бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы
хатшысы
Т.НҰРЖАНОВ
Л.ИСМАҒАМБЕТОВА
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 239 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012.11.30 № 52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Кірістер атауы
І. Кірістер

514,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1 703 157,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 703 157,0
004
Общеобразовательное обучение
1 640 921,0
005
Дополнительное образование для детей и юношества
43 621,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
901,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
17 714,0
9
Прочие услуги в области образования
24 050,7
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
24 050,7
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11 759,7
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
780,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
8 958,0
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 553,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
134 030,9
2
Социальная помощь
122 146,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
6 134,4
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 134,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 012,5
002
Программа занятости
53 050,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 117,0
005
Государственная адресная социальная помощь
108,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 610,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5 719,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

514,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1 703 157,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 703 157,0
004
Жалпы білім беру
1 640 921,0
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
43 621,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
901,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
17 714,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
24 050,7
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 050,7
009
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
11 759,7
010
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, конкурстар және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
780,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
8 958,0
023
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2 553,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
134 030,9
2
Әлеуметтiк көмек
122 146,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
6 134,4
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
6 134,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
116 012,5
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
53 050,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 117,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
108,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 610,0
016
18 жасқа дейіні балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5 719,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
230,0
476
Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)(города областного значения)
4 996,5
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 996,5
6
Земельные отношения
6 993,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 993,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 993,6
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23 790,3
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
23 790,3
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
23 790,3
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 102,6
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 102,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 102,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района
7 872,6
015
Капитальные расходы государственных органов
230,0
12
Транспорт и коммуникации
15 000,0
1
Автомобильный транспорт
15 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
15 000,0
13
Прочие
110 236,8
9
Прочие
110 236,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3 296,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
3 296,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 829,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6 689,6
013
Капитальные расходы государственных органов
140,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
100 111,2
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования, физической культуры и спорта
18 715,8
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
230,0
476
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, бюджеттік жоспарлау және кәсіпкерлік бөлімі
4 996,5
099
Мамандардың әлеуметтік қөмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4 996,5
6
Жер қатынастары
6 993,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6 993,6
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 993,6
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
23 790,3
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
23 790,3
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
23 790,3
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 102,6
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 102,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 102,6
001
Құрылыс, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның аумағында ұтымжы және тиімді қала құрылысын игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7 872,6
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
230,0
12
Көлiк және коммуникация
15 000,0
1
Автомобиль көлiгi
15 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15 000,0
13
Басқалар
110 236,8
9
Басқалар
110 236,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3 296,0
040
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
3 296,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 829,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 689,6
013
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
140,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
100 111,2
001
Білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі қызметін қамтамасыз ету
18 715,8
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары