О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Уилского района Актюбинской области от 20 декабря 2011 года № 311. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2012 года № 3-11-104. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Уилского района Актюбинской области от 14 февраля 2013 года № 10).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Уилского района Актюбинской области от 14.02.2013 № 10).
В соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года № 496-IV "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы 3 189 736,1 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям 189 607 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 7 883 тысяч тенге;
поступления от продажи
основного капитала 200 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 992 044,1 тысяч тенге;
2) затраты 3 208 803,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19 857 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты 21 843 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 1 986 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета -38 924,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета 38 924,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 02.02.2012 № 13; от 26.04.2012 № 23; от 10.08.2012 № 45; от 30.10.2012 № 49; от 26.11.2012 № 54 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятий отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительтсв, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступления от продажи основного капитала, то есть деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 311 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 қаңтарда № 3-11-104 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 14 ақпандағы № 10 хатымен).
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 14.02.2013 № 10 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы № 496-IV "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3 189 736,1 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша 189 607 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 7 883 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 2 992 044,1 мың теңге;
2) шығындар 3 208 803,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 19 857 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 21 843 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1 986 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы -38 924,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 38 924,7 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2012.02.02 № 13; 2012.04.26 № 23; 2012.08.10 № 45; 2012.10.30 № 49; 2012.11.26 № 54 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге (авиациалықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" установлено:
с 1 января 2012 года:
1) минимальный размер заработной платы - 17 439 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 618 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 17 439 тенге.
5. В соответствии с пунктом 10 решения областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 434 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" предусмотрена на 2012 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 760 942 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
29 748 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
27 578 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержке специалистов;
37 680 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
9 891 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
3 124 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка–сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
15 792 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
38 430 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
621 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы";
37 459 тысячи тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020;

3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес:
2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 17 439 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 618 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 17 439 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 7 желтоқсандағы "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 434 шешімінің 10 тармағына сәйкес 2012 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 760 942 мың теңге сомасында көзделген.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 29 748 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 27 578 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру мақсатына - 37 680 мың теңге;
Қазақстан Республикасында Білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 9 891 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері - 3 124 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 15 792 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру мақсатына - 38 430 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 621 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы ауқымында ауылдық елді мекендерді дамытуға – 37 459 мың теңге;

3 500 тысячи тенге – на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020;
1 180 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 26.04.2012 № 23; от 30.10.2012 № 49; от 26.11.2012 № 54 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономического развития регионов в рамках Программы "Развития регионов" - 2 681 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020 в общей сумме 29 503 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 26.04.2012 № 23; от 10.08.2012 № 45 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
57 098 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
исключен - решением маслихата Уилского района Актюбинской области от 26.04.2012 № 23 (вводится в действие с 01.01.2012).
182 652 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
47 195 тысячи тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 26.04.2012 № 23; от 10.08.2012 № 45; от 30.10.2012 № 49 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на организацию работы по выдаче разовых талонов – 609 тысяч тенге;
на строительства обьектов образования – 507 945 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 7 437 тысяч тенге;

Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға – 3 500 мың теңге;
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтымымен қамтамасыз етуге - 1 180 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2012.04.26 № 23; 2012.10.30 № 49; 2012.11.26 № 54 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен "Өңірлік дамыту" бағдарламасы щеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға ықпал ету жөніндегі шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселесін шешуге – 2 681 мың теңге нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасын іске асыруға – 29 503 мың теңге түскені ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2012.04.26 № 23; 2012.08.10 № 45 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
9. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерi түскені ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға - 57 098 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2012.04.26 № 23 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
сумен жабдықтау және су қайтарғыш жүйесін дамытуға - 182 652 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 47 195 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2012.04.26 № 23; 2012.08.10 № 45; 2012.10.30 № 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
біржолғы талондарды беру бойынша жұмысты ұйымдастыруға – 609 мың теңге;
бiлiм беру объектiлерiн салуға – 507 945 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға - 7 437 мың теңге;

на проектирование, строительство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 5 047 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения - 191 097 тысяч тенге;
социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 11 тысячи тенге;
30 000 тысяч тенге на развития коммунального хозяйства;
12 815,1 тысяч тенге на капитальные затраты подведомственных государственных учреждений и организаций;
14 400 тысяч тенге на подготовку к отопительному сезону учреждений общеобразовательное обучение;
3 900 тысяч тенге на обеспечение функционирования автомобильных дорог.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 26.04.2012 № 23; от 10.08.2012 № 45; от 30.10.2012 № 49 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 3 089 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Уилского района Актюбинской области от 26.04.2012 № 23 (вводится в действие с 01.01.2012).

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 5 047 мың теңге.
сумен жабдықтау және су қайтарғыш жүйесін дамытуға – 191 097 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 11 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға 30 000 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына 12 815,1 мың теңге;
жалпы білім беру мекемелерін жылыту мерзіміне дайындауға 14 400 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 3 900 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2012.04.26 № 23; 2012.08.10 № 45; 2012.10.30 № 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
11. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві сомасы 3 089 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2012.04.26 № 23 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить объем финансирования бюджетных программ аппараттов акимов сельских округов на 2012 год, согласно приложению 5.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии, секретарь
районного маслихата:
Б. Бисекенов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 20 декабря 2011 года № 311
Бюджет района на 2012 год

12. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі № 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Селолық округтер әкімдері аппараттарының 2012 жылғы бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі № 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы:
Б.Бисекенов
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 311 шешіміне
№ 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджеті