Об оказании дополнительной социальной помощи детям инвалидам с ограниченными возможностями, воспитывающимся и обучающимся на дому
Постановление акимата Райымбекского района Алматинской области от 17 октября 2011 года N 351. Зарегистрировано Управлением юстиции Райымбекского района Департамента юстиции Алматинской области 25 октября 2011 года N 2-15-108. Утратило силу постановлением акимата Райымбекского района Алматинской области от 04 декабря 2014 года № 302
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Райымбекского района Алматинской области от 04.12.2014 № 302.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" 13 апреля 2005 года и подпункту 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года акимат Райымбекского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Возместить затраты на воспитание и обучение на дому (далее – пособие на воспитание и обучение на дому) детей с ограниченными возможностями (далее-дети инвалиды) в размере восемь месячных расчетных показателей на каждого ребенка-инвалида на квартал.
2. Пособие на воспитание и обучение на дому назначается на рожденных, усыновленных, а также взятых под опеку (попечительство) детей-инвалидов и инвалидов первой, второй и третьей группы в возрасте до 18 лет одному из родителей или лицу, его заменяющему без учета доходов на ребенка инвалида для воспитания на дому на год, а для обучения на дому на учебный год без учета каникулярных дней на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации о необходимости воспитания и обучения на дому с месяца обращения на текущий квартал и выплачивается по истечении срока заключения психолого-медико-педагогической консультации.
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Райымбекского района"
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на обучение на дому принимается руководителем уполномоченного органа в течение десяти рабочих дней со дня принятия заявления со всеми необходимыми документами и выплата производиться ежеквартально.
4. Начальнику государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Райымбекского района" Зыкаеву Халык Сансызбаевичу осуществить выплату пособия на воспитание и обучение на дому по месту жительства одному из родителей или лицу, его заменяющему, путем перечисления средства на предоставленные лицевые счета получателей пособия через банки второго уровня или организации, имеющие лицензию Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций после предоставления следующих документов:

Үйде тәрбиеленіп, оқитын мүмкіндігі шектеулі мүгедек балаларға қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Алматы облысы Райымбек ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 17 қазандағы N 351 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаменті Райымбек ауданының Әділет басқармасында 2011 жылы 25 қазанда N 2-15-108 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Райымбек ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 04 желтоқсандағы № 302 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Райымбек ауданы әкімдігінің 04.12.2014 № 302 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Райымбек ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мүмкіндігі шектеулі мүгедек балаларды (бұдан әрі- мүгедек балалар) үйде тәрбиелеу мен оқыту шығындарын өтеу (бұдан әрі-үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек) әр мүгедек балаға тоқсанына айлық есептік көрсеткіштің сегіз еселенген мөлшерінде төленуі қамтамасыз етілсін.
2. Үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек туған, асырап алған, сонымен бірге қамқорлыққа (қорғаншылыққа) алған мүгедек балалардың және 18 жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектердің ата-анасының біреуіне немесе оның орнындағы адамға отбасының табыстарына қарамастан, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның берген қорытындысы негізінде мүгедек баланы үйде тәрбиелеу қажет деп табылған сәттен бастап бір жылға және үйде оқыту қажет деп табылған сәттен бастап каникул күндерін есептемегенде бір оқу жылына тоқсандағы өтініш білдірген айдан бастап тағайындалады және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысының мерзімінің бітуіне дейін төленеді.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындауға және төлеуге уәкілетті орган болып "Райымбек аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мекемесі айқындалсын.
Үйде оқытуға көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді уәкілетті органның басшысымен арызды және барлық керекті құжаттарды қабылдаған күннен кейін он жұмыс күні ішінде қабылданады және тоқсан сайын төленеді.
4. "Райымбек аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы Зықаев Халық Сансызбайұлына тұрғылықты жері бойынша ата-анасының біреуіне немесе олардың орнын басатын адамның әлеуметтік көмекті төлейтін мекемелердегі ашылған есеп шотының нөмірі көрсетілген екінші деңгейдегі банк филиалы және осы операциялардың түрлерін жүзеге асыратын рұқсаты бар басқа да мекемелер арқылы өтініші бойынша келесі құжаттарды ұсынған жағдайда жәрдемақының тағайындалып төленуін қамтамасыз етсін:

1) заявление.
2) копия документа удостоверяющего личность заявителя, в том числе для оралманов вид на жительство или копия удостоверения оралмана.
3) копия свидетельства о рождении ребенка–инвалида.
4) копия документа или справка из местного акимата подтверждающего место жительства ребенка-инвалида и заявителя.
5) копия справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности.
6) заключение психолого-медико-педагогической консультации об обучении или воспитании на дому ребенка-инвалида.
7) справка подтверждающий факт обучения ребенка - инвалида на дому, выданная учебным заведением.
8) ежеквартально предоставляемая справка о составе семьи ребенка-инвалида.
9) решение специальной комиссии о назначении дополнительной социальной помощи детям инвалидам по возмещению затрат на воспитание или обучение на дому.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются заявителю.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Нурдавлетову Мадени Нурадиловичу.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким района                                К. Медеуов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Райымбекский
районный отдел занятости
и социальных программ"                     Зыкаев Халык Сансызбаевич
17 октября 2011 года

1) өтініші.
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыру құжатының, соның ішінде оралмандарға берілген ыхтияр хат немесе оралмандар куәлігінің көшірмесі.
3) мүгедек баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі.
4) мүгедек баланың және өтініш берушінің тұрғылықты жерін растайтын құжатының көшірмесі немесе жергілікті әкімдіктің анықтамасы.
5) медициналық-әлеуметтік сараптаманың баланың мүгедектігі жайлы анықтамасының көшірмесі.
6) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның мүгедек баланы үйден оқыту немесе тәрбиелеу туралы қорытындысы.
7) оқу орнының мүмкіндігі шектеулі мүгедек баланы үйден оқытатыны жайлы анықтамасы.
8) отбасы құрамы жайлы тоқсан сайын ұсынылатын анықтамасы.
9) мүмкіндігі шектеулі мүгедек балаларды үйде оқыту немесе тәрбиелеу үшін жұмсалған шығындарды өтеп беруге байланысты қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы арнайы комиссияның шешімі.
Құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары салыстыру үшін ұсынылады, одан кейін түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Нурдавлетов Мәдени Нұраділұлына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Қ. Медеуов
КЕЛІСІЛДІ:
"Райымбек аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Зықаев Халық Сансызбайұлы
17 қазан 2011 жыл