Об оказании дополнительной социальной помощи детям с ограниченными возможностями, воспитывающимся и обучающимся на дому
Постановление акимата Уйгурского района Алматинской области от 15 сентября 2011 года N 09-310. Зарегистрировано Управлением юстиции Уйгурского района Департамента юстиции Алматинской области 13 октября 2011 года N 2-19-121. Утратило силу постановлением акимата Уйгурского района Алматинской области от 10 июня 2014 года N 06-195
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Уйгурского района Алматинской области от 10.06.2014 N 06-195.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года и подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года акимат Уйгурского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Возместить затраты на воспитание и обучение на дому (далее-пособие на воспитание и обучение на дому) детей с ограниченными возможностями (далее-дети инвалиды) в размере восемь месячных расчетных показателей на каждого ребенка-инвалида на квартал.
2. Пособие на воспитание и обучение на дому назначается на рожденных, усыновленных, а также взятых под опеку (попечительство) детей-инвалидов и инвалидов первой, второй и третьей группы в возрасте до 18 лет одному из родителей или лицу, его заменяющему без учета доходов на ребенка инвалида для воспитания на дому на год, а для обучения на дому на учебный год без учета каникулярных дней на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации (далее-ПМПК) о необходимости воспитания и обучения на дому с месяца обращения на текущий квартал и выплачивается по истечении срока заключения ПМПК.
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Уйгурского района".
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на обучение на дому принимается руководителем уполномоченного органа в течение десяти рабочих дней со дня принятия заявления со всеми необходимыми документами и выплата производится ежеквартально.
4. Начальнику государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Уйгурского района" Турдыбакиеву Турсунжану осуществить выплату пособия на воспитание и обучение на дому по месту жительства одному из родителей или лицу, его заменяющему, путем перечисления средств на предоставленные лицевые счета получателей пособия через банки второго уровня или организации, имеющие лицензию Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций после предоставления следующих документов:

Үйде тәрбиеленіп, оқитын мүмкіндігі шектеулі балаларға қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Алматы облысы Ұйғыр ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 15 қыркүйектегі N 09-310 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаменті Ұйғыр ауданының Әділет басқармасында 2011 жылы 13 қазанда N 2-19-121 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Ұйғыр ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 10 маусымдағы N 06-195 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Ұйғыр ауданы әкімдігінің 10.06.2014 N 06-195 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14)-тармақшасына сәйкес Ұйғыр ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мүмкіндігі шектеулі балаларды (бұдан әрі-мүгедек балалар) үйде тәрбиелеу мен оқыту шығындарын өтеу (бұдан әрі-үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек) әр мүгедек балаға тоқсанына айлық есептік көрсеткіштің сегіз еселенген мөлшерінде төленуі қамтамасыз етілсін.
2. Үйде тәрбиелеуге және оқытуға көмек туған, асырап алған, сонымен бірге қамқорлыққа (қорғаншылыққа) алған мүгедек балалардың және 18 жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектердің ата-анасының біреуіне немесе оның орнындағы адамға отбасының табыстарына қарамастан, облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның (бұдан әрі-ПМПК) берген қорытындысы негізінде мүгедек баланы үйде тәрбиелеу қажет деп табылған сәттен бастап бір жылға және үйде оқыту қажет деп табылған сәттен бастап каникул күндерін есептемегенде бір оқу жылына тоқсандағы өтініш білдірген айдан бастап тағайындалады және ПМПК-ның қорытындысының мерзімінің бітуіне дейін төленеді.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындауға және төлеуге уәкілетті орган болып "Ұйғыр ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі айқындалсын.
Үйде оқытуға көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді уәкілетті органның басшысымен арызды және барлық керекті құжаттарды қабылдаған күннен кейін он жұмыс күні ішінде қабылданады және тоқсан сайын төленеді.
4. "Ұйғыр ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы Турсунжан Турдыбакиевке тұрғылықты жері бойынша ата-анасының біреуіне немесе олардың орнын басатын адамның әлеуметтік көмекті төлейтін мекемелердегі ашылған есеп шотының нөмірі көрсетілген екінші деңгейдегі банк филиалы және осы операциялардың түрлерін жүзеге асыратын рұқсаты бар басқа да мекемелер арқылы өтініші бойынша келесі құжаттарды ұсынған жағдайда жәрдемақының тағайындалып төленуін қамтамасыз етсін:

1) заявление.
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя, в том числе для оралманов вид на жительство или копия удостоверения оралмана.
3) копия свидетельства о рождении ребенка-инвалида.
4) копия документа, подтверждающего место жительства ребенка и заявителя.
5) копия справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности.
6) заключение психолого-медико-педагогической консультации;
7) справка, подтверждающая факт обучения на дому, выданная учебным заведением.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются заявителю.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Деменбаева Даулетжана Модиновича.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                К.Омаров
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Уйгурского района"                         Турдыбакиев Турсунжан
15 сентября 2011 года
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики,
бюджетного планирования и
предпринимательства
Уйгурского района"                         Исмаилов Мырзалим Муталимович
15 сентября 2011 года

1) өтініш.
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатының, соның ішінде оралмандарға берілген ыхтияр хат немесе оралмандар куәлігінің көшірмесі.
3) мүгедек баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі.
4) тұрғылықты жерін растайтын құжат.
5) медициналық-әлеуметтік сараптаманың мүгедектікті белгілеу туралы анықтамасының көшірмесі.
6) облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясының қорытындысы.
7) оқу орнының үйде оқыту жөніндегі анықтамасы.
Құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары салыстыру үшін ұсынылады, одан кейін түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Деменбаев Даулетжан Модиновичке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                К. Омаров
КЕЛІСІЛДІ:
"Ұйғыр ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Турдыбакиев Турсунжан
15 қыркүйек 2011 жыл
"Ұйғыр аудандық экономика,
бюджеттік жоспарлау және
кәсіпкерлік бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Исмаилов Мырзалим Муталимович
15 қыркүйек 2011 жыл