О бюджете района на 2012-2014 годы
Решение XXXIII сессии Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 6 декабря 2011 года N 392. Зарегистрировано Управлением юстиции Улытауского района Карагандинской области 23 декабря 2011 года N 8-16-76. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 27 февраля 2013 года № 1-9/32)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 27.02.2013 № 1-9/32).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 2888353 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2441992 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 753 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 4043 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 441565 тысяч тенге;
2) затраты - 2877235 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 42378 тысяч теңге:
бюджетные кредиты – 43686 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1308 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 80403 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 80403 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -111663 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 111663 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 43686 тысяч тенге;
погашение займов - 1309 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 69286 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 12.04.2012 N 16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 15.06.2012 N 25 (вводится в действие с 01.01.2012); от 22.08.2012 N 49 (вводится в действие с 01.01.2012); от 15.11.2012 N 56 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012 N 66 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить на 2012 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов;
3. Учесть, что в составе доходов бюджета района на 2012 год предусмотрены следующие трансферты и субвенции:

2012 - 2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы XXXIII сессиясының N 392 шешімі. Қарағанды облысы Ұлытау ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 23 желтоқсанда N 8-16-76 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің бітуіне байланысты қолдануы тоқтатылды (Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 ақпандағы № 1-9/32 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің бітуіне байланысты қолдануы тоқтатылды (Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 27.02.2013 N 1-9/32 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 2888353 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2441992 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 753 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 4043 мың теңге;
трансферттер түсімі – 441565 мың теңге;
2) шығындар - 2877235 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 42378 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 43686 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1308 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 80403 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 80403 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -111663 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 111663 мың теңге:
қарыздар түсімі - 43686 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 1309 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 69286 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.06.15 N 25 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.22 N 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.15 N 56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.12.10 N 66 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік табыс салығы бойынша – 70 пайыз;
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістерінің құрамында келесідей трансферттер және субвенциялар қарастырылғаны есепке алынсын:

целевые текущие трансферты из республиканского бюджета – 214704 тысяч тенге, целевые трансферты на развитие – 35109 тысяч тенге, из областного бюджета – 26584 тысяч тенге, субвенция – 165168 тысяч тенге, в том числе:
1) на обустройство аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" на 2012 год – 1961 тысяч тенге;
2) на введение стандартов специалистов специальных социальных услуг – 4253 тысяч тенге;
3) на проведение противоэпизоотических мероприятий – 51148 тысяч тенге;
4) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов – 4240 тысяч тенге;
5) на реализацию мероприятий Программы занятости 2020 – 12733 тысяч тенге;
6) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 3809 тысяч тенге;
7) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" - 371 тысяч тенге;
8) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 4361 тысяч тенге;
9) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 16140 тысяч тенге;
10) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 63811 тысяч тенге;
11) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры из республиканского бюджета – 25675 тысяч тенге;
12) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры из областного бюджета – 24918 тысяч тенге;
13) заработная плата работников в бюджетной сфере (субвенция) – 165168 тысяч тенге;
14) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 – 50977 тысяч тенге, в том числе:
образование – 7187 тысяч тенге;
на жилищно-коммунальное хозяйство – 43790 тысяч тенге;
15) трансферты из республиканского бюджета на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020 – 0 тысяч тенге;

республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер – 214704 мың теңге, нысаналы даму трансферттер – 35109 мың теңге, облыстық бюджеттен – 26584 мың теңге, субвенция – 165168 мың теңге, оның ішінде:
1) республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға – 1961 мың теңге;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 4253 мың теңге;
3) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 51148 мың теңге;
4) ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 4240 мың теңге;
5) жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге –  12733 мың теңге;
6) негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 3809 мың теңге;
7) республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 371 мың теңге;
8) республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 4361 мың теңге;
9) республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 16140 мың теңге;
10) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 63811 мың теңге;
11) республикалық бюджет есебінен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алуға – 25675 мың теңге;
12) облыстық бюджет есебінен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алуға (облыстық бюджет) – 24918 мың теңге;
13) бюджет саласы қызметкерлерінің жалақысына (субвенция) – 165168 мың теңге;
14) республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 50977 мың теңге, оның ішінде:
білім беруге – 7187 мың теңге;
тұрғын-үй коммуналдық шаруашылыққа – 43790 мың теңге;
15) республикалық бюджеттен берілген даму трансферттер есебінен жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде инженерлік-инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға – 0 мың теңге;

16) на реализацию мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы – 900 тысяч тенге;
17) строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 выделенные трансферты на развитие из республиканского бюджета – 9434 тысяч тенге;
18) строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 выделенные трансферты на развитие из областного бюджета – 1666 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 12.04.2012 N 16 (вводится в действие с 01.01.2012; от 15.06.2012 N 25 (вводится в действие с 01.01.2012); от 22.08.2012 N 49 (вводится в действие с 01.01.2012); от 15.11.2012 N 56 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012 N 66 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов учесть бюджетные кредиты в сумме – 43686 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 12.04.2012 N 16 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Предусмотреть – 218368 тысяч тенге для выполнения программы развития района на 2012 год, в том числе:
1) строительство жилья - 104662 тысяч тенге;
2) развитие коммунального хозяйства - 34000 тысяч тенге;
3) на развитие и обустройство или приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры из районного бюджета - 79706 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 12.04.2012 N 16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 22.08.2012 N 49 (вводится в действие с 01.01.2012); от 15.11.2012 N 56 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012 N 66 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Расходная часть бюджета района на 2012 год:
1) обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах - 2100 тысяч тенге;
2) резерв местного исполнительного органа района (два процента) - 3400 тысяч тенге;
3) приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения) - 10213 тысяч тенге;
4) обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида - 5787 тысяч тенге;

16) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шаралар өткізуге - 900 мың теңге;
17) республикалық даму трансфертінен берілген жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарда дамыту (немесе) сатып алу – 9434 мың теңге;
18) облыстық бюджет есебінен жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарда дамыту (немесе) сатып алу – 1666 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.06.15 N 25 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.22 N 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.15 N 56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.12.10 N 66 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
4. Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік несиеге – 43686 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4 тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
5. 2012 жылдың аудандық даму бағдарламаларын орындауға - 218368 мың теңге қарастырылсын, оның ішінде:
1) тұрғын үй құрылысына - 104662 мың теңге;
2) коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 34000 мың теңге;
3) аудандық бюджет есебінен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алуға – 79706 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.22 N 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.15 N 56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.12.10 N 66 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстар құрамында:
1) елді мекендердегі жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге - 2100 мың теңге;
2) ауданның жергілікті атқарушы органының резерві (екі пайыз) - 3400 мың теңге.
3) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге - 10213 мың теңге;
4) мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуге - 5787 мың теңге;

5) государственная адресная социальная помощь - 2521 тысяч тенге;
6) социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 19082 тысяч тенге;
7) государственная пособия на детей до восемнадцати лет - 7324 тысяч тенге;
8) материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому – 491 тысяч тенге;
9) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4097 тысяч тенге;
10) для укреплении материально-технической базы школы – 28998 тысяч тенге;
11) оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 6720 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 12.04.2012 N 16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 22.08.2012 N 49 (вводится в действие с 01.01.2012); от 15.11.2012 N 56 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Установить на 2012 год гражданским служащим здравоохранения,  образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать  пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих занимающихся видами деятельности в городских.
8. Утвердить перечень программ бюджета района 2012 года на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4.

5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке - 2521 мың теңге;
6) жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 19082 мың теңге;
7) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 7324 мың теңге;
8) үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге - 491 мың теңге;
9) негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4097 мың теңге,
10) мектептердің материалдық - техникалық базасын нығайтуға – 28998 мың теңге;
11) ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге - 6720 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.22 N 49 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.15 N 56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының және әлеуметтік саланың ауылдық жерлерде жұмыс істейтін мамандарының айлығын (тарифтік мөлшерлемелер) қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың мөлшерлемесімен салыстырғанда жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізімі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Установить расходы по бюджетным программам в населенных пунктах в составе районного бюджета согласно приложению 5.
10. Установить расходы аппараты акима поселков и сельских округов в составе районного бюджета согласно приложению 6.
11. Установить в процессе исполнения бюджета района на 2012 год не подлежащие секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 7.
12. Утвердить перечень на 2012 год администраторов бюджетных программ районного бюджета согласно приложению 8.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Ш. Умбетов
Секретарь
районного маслихата                        Т. Сейтжанов
Приложение 1
к решению ХХХІІІ сессии
Улытауского районного маслихата
от 6 декабря 2011 года N 392
Бюджет района на 2012 год

9. Аудан бюджетінің құрамында елді мекендерде іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша шығындар осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
10. Аудан бюджетінің құрамында кенттік, ауылдық округ әкімдері аппараттары арқылы іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша шығындар осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес ескерілгендігі белгіленсін.
11. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
12. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшілерінің тізбелері осы шешімнің 8 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            Ш. Үмбетов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Т. Сейтжанов
Ұлытау аудандық мәслихатының
2011 жылғы 06 желтоқсандағы
ХХХІІІ сессиясының N 392 шешіміне
1-қосымша

286
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1152182
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1152182
004
Общеобразовательное обучение
1101806
005
Дополнительное образование для детей и юношества
34151
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
371
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организации начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных) специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставщихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
15854
9
Прочие услуги в области образования
19574
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14574
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10213
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
4361
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
5000
05
Здравоохранение
900
2
Охрана здоровья населения
900
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
900
024
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы за счет трансфертов из республиканского бюджета
900
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
136436
2
Социальная помощь
95959
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95959
002
Программа занятости
21006
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6720
005
Государственная адресная социальная помощь
2521
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19082
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому

286
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1152182
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1152182
004
Жалпы білім беру
1101806
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
34151
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
371
064
Бастауыш, негізгі орта және жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
15854
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
19574
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14574
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
10213
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
4361
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5000
05
Денсаулық сақтау
900
2
Халықтың денсаулығын қорғау
900
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
900
024
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шаралар өткізу"
900
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
136436
2
Әлеуметтік көмек
95959
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95959
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
21006
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6720
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
2521
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
700
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
19082
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

491
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22983
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7324
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5787
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
9345
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40477
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40477
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20481
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
587
012
Создание информационных систем
500
021
Капитальные расходы государственного органа
18909
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
467850
1
Жилищное хозяйство
301696
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
158
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, аула (села) аульного (сельского) округа
158
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43790
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
43790
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11687
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
11687
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
246061
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
104662
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
130299
072
Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
11100
074
Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020
2
Коммунальное хозяйство
70069
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
34574
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
34574
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

491
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
22983
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7324
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
5787
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9345
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40477
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
40477
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20481
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
587
012
Ақпараттық жүйелер құру
500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18909
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
467850
1
Тұрғын үй шаруашылығы
301696
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
158
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның) ауылдық (селолық) округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақтауын ұйымдастыру
158
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43790
041
Жұмыспен қамту -2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
43790
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11687
026
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
11687
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
246061
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
104662
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту жайластыру және (немесе) сатып алу
130299
072
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу
11100
074
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға
2
Коммуналдық шаруашылық
70069
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
34574
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
34574
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

1383
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
102
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
213
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
28
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
4
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
13
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1023
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
979
1
Государственная пошлина
979
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа,
350
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
350
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
180
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
65
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэ
11
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
23
2
Неналоговые поступления

1383
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
102
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
213
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
28
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым
4
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
13
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1023
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
979
1
Мемлекеттік баж
979
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден,атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан,аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымжардан алынады
350
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілерін жазбаларын өзгертуге, толтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
350
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
180
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
65
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
11
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергенi үшiн алынатын мемлекеттiк баж
23
2
Салықтық емес түсімдер

22529
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
4991
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
4991
010
Капитальные расходы государственных органов
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17538
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12424
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
5114
006
Капитальные расходы государственных органов
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
24625
01
Сельское хозяйство
13311
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
13311
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
13311
002
Создание информационных систем
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
011
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
02
Водное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
012
Развитие системы водоснабжения
06
Земельные отношения
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11314
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11314
004
Организация работ по зонированию земель
7814
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
1000
008
Капитальные расходы государственных органов
2500
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8908
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8908
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

22529
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
4991
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4991
010
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17538
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12424
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
5114
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
24625
1
Ауыл шаруашылығы
13311
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
13311
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13311
002
Ақпараттық жүйелер құру
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
011
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi iс-шараларды жүргiзу
2
Су шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
6
Жер қатынастары
11314
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11314
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7814
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1000
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
2500
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8908
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8908
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі