О районном бюджете Алтынсаринского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 353. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 29 декабря 2011 года № 9-5-136
Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 1385521,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 401005,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3449,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9544,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 971523,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1403555,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33141,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35092,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1951,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 600,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 600,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -51775,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51775,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 07.12.2012 № 68 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть в районном бюджете на 2012 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 737921,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен трансферт из республиканского бюджета:
на реализацию мероприятий Программы занятости в сумме 12282,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" в сумме 1325,0 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развития регионов" в сумме 1991,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 8874 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей в сумме 7266 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2012 годы в сумме 4097,0 тысяч тенге;

Алтынсарин ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 353 шешімі. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 9-5-136 тіркелді
Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алтынсарин ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше, 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1385521,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 401005,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 3449,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 9544,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 971523,0 мың теңге;
2) шығындар – 1403555,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33141,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 35092,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1951,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 600,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 600,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -51775,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51775,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2012.12.07 № 68 (2012 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 737921,0 мың теңге сомасы көлемінде ескерілсін.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
Жұмыспен қамту бағдарламасы іс-шараларын іске асыруға 12282,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 1325,0 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге 1991,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 8874 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 7266 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4097,0 мың теңге сомасында;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 15453,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержке специалистов на 2012 год в сумме 27092 тысячи тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 9285 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно- коммуникационной инфраструктуры в сумме 71045 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен трансферт из областного бюджета:
на капитальный ремонт Силантьевской средней школы в сумме 63107,0 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах района в сумме 1131,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 6275,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен трансферт из областного бюджета на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 6450,0 тысяч тенге, организаций образования в сумме 8414,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районом бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты, в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий, в сумме 2131,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2012 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, аулов (сел) аульных (сельских) округов района на 2012 год, согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
очередной,
восемнадцатой сессии
районного маслихата                        В. Максимова
Секретарь
Алтынсаринского
районного маслихата                        Т. Кульмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Алтынсаринского района"
_____________________ Е. Павлюк
Приложение 1
к решению маслихата

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға 15453,0 мың теңге сомасында;
2012 жылға арналған мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 27092 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 9285 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға 71045 мың теңге сомасында;
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
Силантьев орта мектебін күрделі жөндеуге 63107,0 мың теңге сомасында;
аудан мектептерінде автоматты өрт дабылдамасын орнатуға 1131,0 мың теңге сомасында;
селолық елді мекендерде сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға 6275,0 мың теңге сомасында.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен коммуналдық меншік нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 6450,0 мың теңге, білім беру ұйымдарына 8414,0 мың теңге сомасында трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы тұрған деңгейлерге беруге байланысты, жоғары тұрған бюджеттен 2131,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2012 жылға арналған Алтынсарин ауданы жергілікті атқарушы органының резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2012 жылға арналған ауданның кенттері, ауылдары (селолары), ауылдық (селолық) округтерді бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин
аудандық мәслихатының
кезекті он сегізінші
сессиясының төрайымы                       В. Максимова
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы                       Т. Құлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Алтынсарин аудандық
әкімдігінің экономика
және қаржы бөлімі" ММ
бастығы
___________ Е. Павлюк
Мәслихаттың