О районном бюджете Жангельдинского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 20 декабря 2011 года № 256. Зарегистрировано Управлением юстиции Жангельдинского района Костанайской области 30 декабря 2011 года № 9-9-144
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жангельдинского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 745 244,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 160 204,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3326,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 450,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 581 264,1 тысяча тенге;
2) затраты – 1764 737,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1218,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1218,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18275,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18275,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 05.12.2012 № 62 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме - 12282,0 тысяча тенге;
2) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме -5517,0 тысяч тенге;
3) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме - 7990,0 тысяч тенге;
4) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме - 21706,0 тысяч тенге;
5) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме - 595,0 тысяч тенге;
6) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме -14878,0 тысяч тенге;
7) для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме - 3059,6 тысяч тенге;

Жангелдин ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 256 шешімі. Қостанай облысы Жангелдин ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 9-9-144 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жангелдин ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті  тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 745 244,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 160 204,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3326,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша-450,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 581 264,1 мың теңге;
2) шығындар – 1 764 737,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1218,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1218,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 18275,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18275,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 62 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1) негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға - 12282,0 мың теңге сомасында;
2) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының
қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражаттарын төлеуге – 5517,0 мың тең ге сомасында;;
3) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға - 7990,0 мың теңге сомасында;
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға - 21706,0 мың теңге сомасында;
5) үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 595,0 мың теңге сомасында;
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 14878,0 мың теңге сомасында;
7) мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру үшін - 3059,6 мың теңге сомасында;

8) на реализацию мероприятий Программы занятости 2020 в сумме - 14653,0 тысячи тенге, в том числе:
на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме - 8959,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме - 2906,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме - 2788,0 тысяч тенге;
9) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме - 2103,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 15.02.2012 № 12; от 10.04.2012 № 21; от 21.05.2012 № 35; от 30.07.2012 № 39 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012 № 62 (вводится в действие с 01.01.2012).
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 4088,9 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 66,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 15.02.2012 № 12 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме - 4611,0 тысяч тенге;
2) на капитальный ремонт фасадов, внутренних помещений и электротехнических сетей средней школы имени Н.Г. Иванова в селе Торгай в сумме - 63270,0 тысяч тенге;
3) на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме – 4200,0 тысяч тенге;
4) возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения – 9900,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 21.05.2012 № 35; с изменениями, внесенными решением маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 30.07.2012 № 39 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие, из областного и республиканского бюджетов в следующих размерах:
1) исключен - решением маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 15.02.2012 № 12 (вводится в действие с 01.01.2012).
2) на развитие системы водоснабжения и водоотведения утвердить в сумме - 129543,5 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 10.04.2012 № 21; от 21.05.2012 № 35 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012 № 62 (вводится в действие с 01.01.2012).

8) Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға - 14653,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге - 8959,0 мың теңге сомасында;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 2906,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне - 2788,0 мың теңге сомасында;
9) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға - 2103,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012.02.15 № 12; 2012.04.10 № 21; 2012.05.21 № 35; 2012.07.30 № 39 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 62 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 4088,9 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 66,9 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012.02.15 № 12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 4611,0 мың теңге сомасында;
2) Торғай селосындағы Н.Г. Иванов атындағы орта мектебінің қасбеттерін,  ішкі бөлмелерін және электр техникалық тораптарын күрделі жөндеуге - 63270,0 мың теңге сомасында;
3) коммуналдық меншік нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 4200,0 мың теңге сомасында;
4) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзаттың құнын иелерiне өтеуге -9900,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012.05.21 № 35; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012.07.30 № 39 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық және республикалық бюджеттерден нысаналы даму трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1) алынып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012.02.15 № 12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2) сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға - 129543,5 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012.04.10 № 21; 2012.05.21 № 35 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 62 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Жангельдинского района на 2012 год в сумме - 1268,0 тысяч тенге.
6. Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме - 2131,0 тысяча тенге.
7. исключен - решением маслихата Жангельдинского района Костанайской области от 05.12.2012 № 62 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
очередной восемнадцатой
сессии Жангельдинского
районного маслихата                        С. Нургазин
Временно исполняющий
обязанности секретаря Жангельдинского
районного маслихата                        К. Омар
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Жангельдинского района"
____________ Д. Бидашев
Приложение 1
к решению маслихата

5. Жангелдин ауданының жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві - 1268,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Мемлекеттiк органдардың функцияларын мемлекеттiк басқарудың төмен тұрған деңгейлерiнен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берiлетiн нысаналы ағымдағы трансферттер - 2131,0 мың теңге сомасында.
7. алынып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 62 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихаты
кезекті он сегізінші
сессиясының төрағасы                       С. Нұрғазин
Жангелдин аудандық
мәслихаты хатшысының
уақытша міндетін атқарушы                  Қ. Омар
КЕЛІСІЛДІ
"Жангелдин ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ Д. Бидашев
Мәслихаттың