О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 422. Зарегистрировано Управлением юстиции Тарановского района Костанайской области 30 декабря 2011 года № 9-18-154
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 295 855,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 144 129,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 038,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 520,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 145 167,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2 292 892,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 123,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 74 799,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 676,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 34 139,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -103 299,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 103 299,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 05.12.2012 № 78 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 545 952,0 тысяч тенге.
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов и бюджетных кредитов в следующих размерах:
целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 6 749,3 тысяч тенге, целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в сумме 2 313,3 тысяч тенге;
бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 4,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 10.02.2012 № 10 (вводится в действие с 01.01.2012); в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 31.07.2012 № 44 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год поступления трансфертов в областной бюджет в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий посредством выделения трансфертов из нижестоящих бюджетов в сумме 2 131,0 тысяч тенге.

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 422 шешімі. Қостанай облысы Таран ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 9-18-154 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 295 855,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 144 129,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 038,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 520,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 145 167,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 292 892,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 72 123,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 74 799,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 676,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 34 139,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -103 299,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 103 299,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 78 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 545 952,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттердің және бюджеттік кредиттердің қайтарылуы көзделгені ескертілсін:
республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер 6749,3 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер 2 313,3 мың теңге сомасында;
республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттер 4,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2012.02.10 № 10 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2012.07.31 № 44 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте төмен тұрған бюджеттен 2 131, 0 мың теңге сомасындағы трансферттер бөлу арқылы мемлекеттік органдардың функцияларын төменгі деңгейде тұрған мемлекеттік басқарудан жоғары тұрғанға тапсыруға байланысты, облыстық бюджетке трансферттер түсуі қарастырылсын.

4. Учесть, что на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) на укрепление материально-технической базы объектов образования в сумме 8 400 тысяч тенге;
2) на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 5 656,1 тысяч тенге;
3) на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума в сумме 644 тысяч тенге;
4) на материально-техническое оснащение объектов коммунальной собственности в сумме 6 500 тысяч тенге;
5) на содержание организаций образования в сумме 7 158 тысяч тенге;
6) на оказание жилищной помощи в сумме 105 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 31.07.2012 № 44 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы;
5) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
6) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
7) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев интеллектуальные школы".
6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета для государственной поддержки местного самоуправления в рамках программы "Развитие регионов".
7. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020, в том числе целевых текущих трансфертов:
на частичное субсидирование заработной платы;
на обеспечение центров занятости населения;
на молодежную практику.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
целевого трансферта на развитие на строительство и реконструкцию объектов образования;
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов.

4. 2012 жылға облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) білім беру объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 8 400 мың теңге сомасында;
2) мектептерде автоматты өрт дабылын орнатуға 5 656,1 мың теңге сомасында;
3) кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға 644 мың теңге сомасында;
4) коммуналдық меншік объектілерін материалдық-техникалық жарақтандыруға 6 500 мың теңге сомасында;
5) білім беру ұйымдарын күтіп ұстауға 7 158 мың теңге сомасында;
6) тұрғын үй көмегін көрсетуге 105 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2012.07.31 № 44 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
4) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
5) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге;
6) мектеп мұғалімдерімен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
7) "Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде жергілікті өзін-өзі басқаруды мемлекеттік қолдау үшін республикалық бюджеттен қаржы түсетіні ескерілсін.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар, оның ішінде нысаналы ағымды трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз етуге;
жастар тәжірибесіне.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға нысаналы даму трансферті;
білім беру объектілерін жаңғыртуға және құрылысына нысаналы даму трансферті;
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер.