Об утверждении регламентов государственных услуг отдела земельных отношений Железинского района
Постановление акимата Железинского района Павлодарской области от 28 ноября 2011 года N 407/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 05 января 2012 года N 12-6-130. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 22 мая 2012 года N 194/5
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 22.05.2012 N 194/5.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)";
2) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования";
3) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок";
4) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Аужанова Б.И.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Ж. Шугаев
Утвержден
постановлением акимата
Железинского района
Павлодарской области
от 28 ноября 2011 года N 407/11
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Оформление и
выдача актов на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 13. График работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье, с участием дочернего государственного предприятия "Павлодар НПЦ зем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через филиал Железинского района Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением воскресенья и праздничных дней.

Железин ауданы жер қатынастары бөлімінің мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 28 қарашадағы N 407/11 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 05 қаңтарда N 12-6-130 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 22 мамырдағы N 194/5 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012.05.22 N 194/5 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген:
1) "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
3) "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
4) "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б. І. Аужановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Ж. Шұғаев
Павлодар облысы Железин ауданы
әкімдігінің 2011 жылғы 28 қарашадағы
N 407/11 қаулысымен
бекітілді
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер
пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу
және беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Железин ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка селосы, Квитков көшесі, 13 мекен-жайы бойынша, жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі, "Павлодар МЕМжер" еншілес мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин ауданы филиалымен (бұдан әрі – Орталық), Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка селосы, Торайғыров көшесі, 58 мекен-жайы бойынша көрсетілуі мүмкін. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14-00-ге дейін, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее – Стандарт).
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее – акт на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
5. В процессе оказания государственной услуги  специализированное предприятие изготавливает акт на право временного возмездного землепользования (аренды) по месту нахождения земельного участка или дубликат акта.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Информацию по вопросам оказания государственной услуги потребители могут получить на сайте акимата Железинского района http://zhelezinka.gov.kz, а так же на информационных стендах, расположенных в  уполномоченном органе.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов – 10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта – в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
8. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления потребителем необходимых документов.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102 қаулысына сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – Стандарт).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акт беру немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын (бұдан әрі - уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе актінің телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесінің орналасқан жері бойынша уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына акт немесе актінің телнұсқасын әзірлейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету реттілігіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті ұсыну мәселелері жөніндегі ақпаратты тұтынушылар Железин ауданы әкімдігінің  http.zhelezinka.gov.kz. интернет-сайтынан, сондай-ақ уәкілетті органда орналасқан ақпараттық стендтерден ала алады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 жұмыс күні, кәсіпкерліктің шағын субъектілері үшін – 7 жұмыс күні, актінің телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Тұтынушымен қажетті құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету тоқтатылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету келесі негіздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесі бойынша сот шешімдерінің болуы не сот
қарауы жүріп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейін прокурорлық
қадағалау актісінің болуы;
3) бір учаскеге құқықты ресімдеуге қатысты бірнеше өтініштің болуы немесе құқықты ресімдеу үдерісінде осы жер учаскесінің басқа да пайдаланушылары анықталған кезде.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш түскен кезеңнен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезеңіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1) ответственный сотрудник уполномоченного органа принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов с указанием номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты (время) и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги;
2) начальник уполномоченного органа рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа направляет документы в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликата акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги;
4) специализированное предприятие изготавливает акт на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
5) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью, либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует акт на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликат акта в книге выдачи актов, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным сотрудником уполномоченного органа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
специализированное предприятие.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.

1) уәкілетті органның жауапты қызметкері тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні, сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі, қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары, құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны, құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат береді;
2) уәкілетті органның бастығы тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қаарйды, бұрыштама қояды;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды уақытша өтеулі жер пайдалану құқығына (жалдау) актіні не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауаптың жобасын дайындайды;
4) мамандандырылған кәсіпорын уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні не актінің телнұсқасын әзірлейді, қол қояды және уәкілетті органға береді;
5) уәкілетті органның бастығы дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні не актінің телнұсқасын актілерді беру кітабында тіркейді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді және тұтынушының өзіне, не сенімді адамына, сенімхат, қолхат және тұтынушының не сенімді адамның жеке басын куәландыратын құжатты ұсынумен, береді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органның бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекет (өзара әрекеттілік) реттілігінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның жауапты қызметкері;
уәкілетті органның бастығы;
мамандандырылған кәсіпорын.
13. Осы регламентке 1-қосымшада әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (үдерістердің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы регламентке 2-қосымшада ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба келтірілген.

4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)"
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
N Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов
Рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию
Направляет документы в специализированное предприятие для  изготовления акта на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликата акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Изготавливает акт на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликат акта, подписывает
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Пакет документов для  изготовления акта на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликата акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право  временного возмездного землепользования (аренды) или дубликат акта
5.
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
7 рабочих дней (для субъектов малого предпринимательства - 4 рабочих дня), при выдаче дубликата акта – 1 рабочий день
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5
1. N действия (хода, потока работ) 5 6
2.
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрирует акт на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликат акта, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает потребителю
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликат акта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право временного возмездного землепользования (аренды) или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5.
Сроки исполнения
1 рабочий день
6.
Номер следующего действия
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)"
Схема процесса предоставления государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Железинского района
Павлодарской области
от 28 ноября 2011 года N 407/11
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Оформление и выдача
актов на право временного безвозмездного землепользования"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 13. График работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье, с участием дочернего государственного предприятия "Павлодар НПЦ зем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через филиал Железинского района Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением воскресенья и праздничных дней.

4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
15. Уәкілетті органның жауапты тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қабылдаған шешімдері мен әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапты.
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің
(бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік іс-әрекеттердің
өзара әрекеттестігі мен реттілігінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1.
Әрекет N барысы, жұмысы)
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды
Құжаттарды уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауаптың жобасын дайындайды
Уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына акті не актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат
Бұрыштама
Уақытша өтеулі жер пайдалану құқығына (жалдау) акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін құжаттар пакеті, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына акті не актінің телнұсқасы
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
7 жұмыс күні (кәсіпкерліктің шағын субъектілері үшін – 4 жұмыс күні), актінің телнұсқасын бергенде – 1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1.
әрекет N (барысы, жұмысы)
5
6
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды
Уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні не актінің телнұсқасын тіркейді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасы, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні не актінің телнұсқасы, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
6
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет ұсыну үдерісінің сызбасы
Павлодар облысы Железин ауданы
әкімдігінің 2011 жылғы 28 қарашадағы
N 407/11 қаулысымен
бекітілді
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер
ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. "Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Железин ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка селосы, Квитков көшесі, 13 мекен-жайы бойынша, жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі, "Павлодар МЕМжер" еншілес мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин ауданы филиалымен (бұдан әрі – Орталық), Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка селосы, Торайғыров көшесі, 58 мекен-жайы бойынша көрсетілуі мүмкін. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14-00-ге дейін, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее – Стандарт).
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования (далее – акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
5. В процессе оказания государственной услуги  специализированное предприятие изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования по месту нахождения земельного участка или дубликат акта.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Информацию по вопросам оказания государственной услуги потребители могут получить на сайте акимата Железинского района http://zhelezinka.gov.kz, а так же на информационных стендах, расположенных в уполномоченном органе.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов – 10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта – в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
8. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления потребителем необходимых документов.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) ответственный сотрудник уполномоченного органа принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов с указанием номера и даты приема запроса, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названий приложенных документов, даты (время) и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3.Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102 қаулысына сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – Стандарт).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы   уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру (бұдан әрі – уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасы), немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесінің орналасқан жері бойынша уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету реттілігіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті ұсыну мәселелері жөніндегі ақпаратты тұтынушылар Железин ауданы әкімдігінің http.zhelezinka.gov.kz. интернет-сайтынан, сондай-ақ уәкілетті органда орналасқан ақпараттық стендтерден ала алады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 жұмыс күні, кәсіпкерліктің шағын субъектілері үшін – 7 жұмыс күні, актінің телнұсқасын берген кезде 4 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Тұтынушымен қажетті құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету тоқтатылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету келесі негіздер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесі бойынша сот шешімдерінің болуы не сот
қарауы жүріп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейін прокурорлық қадағалау актісінің болуы;
3) бір учаскеге құқықты ресімдеуге қатысты бірнеше өтініштің болуы немесе құқықты ресімдеу үдерісінде осы жер учаскесінің басқа да пайдаланушылары анықталған кезде.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш түскен кезеңнен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезеңіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) уәкілетті органның жауапты қызметкері тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні, сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі, қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары, құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны, құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты  көрсетілген қолхат береді;

2) начальник уполномоченного органа рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа направляет документы в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги;
4) специализированное предприятие изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
5) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью, либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта в книге выдачи актов, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным сотрудником уполномоченного органа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
специализированное предприятие.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной  единицы (далее – СФЕ)
N Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов
Рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию
Направляет документы в специализированное предприятие для  изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта, либо готовит  проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, подписывает
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Пакет документов для  изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право  временного безвозмездного землепользования или дубликат акта
5.
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
7 рабочих дней (для субъектов малого предпринимательства - 4 рабочих дня), при выдаче дубликата акта – 1 рабочий день
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5
1.
N действия (хода, потока работ)
5
6
2.
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного  органа
Ответственный сотрудник уполномоченного  органа
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает потребителю
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт на право  временного безвозмездного землепользования или дубликат акта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5.
Сроки исполнения
1 рабочий день
6.
Номер следующего действия
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Схема процесса предоставления государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Железинского района
Павлодарской области
от 28 ноября 2011 года N 407/11
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Оформление
и выдача актов на право частной собственности
на земельный участок"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 13. График работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье, с участием дочернего государственного предприятия "Павлодар НПЦ зем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через филиал Железинского района Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением воскресенья и праздничных дней.

2) уәкілетті органның бастығы тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қаарйды, бұрыштама қояды;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауаптың жобасын дайындайды;
4) мамандандырылған кәсіпорын уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасын әзірлейді, қол қояды және уәкілетті органға береді;
5) уәкілетті органның бастығы дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасын актілерді беру кітабында тіркейді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді және тұтынушының өзіне, не сенімді адамына, сенімхат, қолхат және тұтынушының не сенімді адамның жеке басын куәландыратын құжатты ұсынумен, береді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органның бір жауапты қызметкерімен  жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекет (өзара әрекеттілік) реттілігінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның жауапты қызметкері;
уәкілетті органның бастығы;
мамандандырылған кәсіпорын.
13. Осы регламентке 1-қосымшада әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (үдерістердің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы регламентке 2-қосымшада ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
15. Уәкілетті органның жауапты тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қабылдаған шешімдері мен әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапты.
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің
(бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік іс-әрекеттердің өзара
әрекеттестігі мен реттілігінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды
Құжаттарды  уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауаптың жобасын дайындайды
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат
Бұрыштама
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін құжаттар пакеті, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасы
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
7 жұмыс күні (кәсіпкерліктің шағын субъектілері үшін – 4 жұмыс күні), актінің телнұсқасын бергенде – 1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
5
6
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасын тіркейді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасы, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасы, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
6
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет ұсыну үдерісінің сызбасы
Павлодар облысы Железин ауданы
әкімдігінің 2011 жылғы 28 қарашадағы
N 407/11 қаулысымен
бекітілді
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді
ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Железин ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка селосы, Квитков көшесі, 13 мекен-жайы бойынша, жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі, "Павлодар МЕМжер" еншілес мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин ауданы филиалымен (бұдан әрі – Орталық), Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка селосы, Торайғыров көшесі, 58 мекен-жайы бойынша көрсетілуі мүмкін. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14-00-ге дейін, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда.

2) начальник уполномоченного органа рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа направляет документы в специализированное предприятие для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги;
4) специализированное предприятие изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
5) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью, либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта в книге выдачи актов, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным сотрудником уполномоченного органа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
специализированное предприятие.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок"
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) каждой
структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
N Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов
Рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию
Направляет документы в специализированное предприятие для  изготовления акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта, либо готовит  проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, подписывает
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Пакет документов для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право  частной собственности на земельный участок или дубликат акта
5.
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
7 рабочих дней (для субъектов малого предпринимательства - 4 рабочих дня), при выдаче дубликата акта – 1 рабочий день
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5
1.
N действия (хода, потока работ)
5
6
2.
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрирует акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает потребителю
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5.
Сроки исполнения
1 рабочий день
6.
Номер следующего действия
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок"
Схема процесса предоставления государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Железинского района
Павлодарской области
от 28 ноября 2011 года N 407/11
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Оформление и
выдача актов на право постоянного землепользования"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 13. График работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье, с участием дочернего государственного предприятия "Павлодар НПЦ зем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через филиал Железинского района Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением воскресенья и праздничных дней.

2) уәкілетті органның бастығы тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті немесе актінің телнұсқасын әзірлеу үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауаптың жобасын дайындайды;
4) мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті немесе актінің телнұсқасын әзірлейді, қол қояды және уәкілетті органға береді;
5) уәкілетті органның бастығы дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті немесе актінің телнұсқасын актілерді беру кітабында тіркейді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді және тұтынушының өзіне, не сенімді адамына, сенімхат, қолхат және тұтынушының не сенімді адамның жеке басын куәландыратын құжатты ұсынумен, береді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органның бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекет (өзара әрекеттілік) реттілігінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның жауапты қызметкері;
уәкілетті органның бастығы;
мамандандырылған кәсіпорын.
13. Осы регламентке 1-қосымшада әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (үдерістердің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы регламентке 2-қосымшада ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
15. Уәкілетті органның жауапты тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қабылдаған шешімдері мен әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапты.
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің
(бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік іс-әрекеттердің өзара
әрекеттестігі мен реттілігінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды
Құжаттарды жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауаптың жобасын дайындайды
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті не актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат
Бұрыштама
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін құжаттар пакеті, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті не актінің телнұсқасы
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
7 жұмыс күні (кәсіпкерліктің шағын субъектілері үшін – 4 жұмыс күні), актінің телнұсқасын бергенде – 1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
5
6
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні не актінің телнұсқасын тіркейді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні не актінің телнұсқасы, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні не актінің телнұсқасы, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
6
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет ұсыну үдерісінің сызбасы
Павлодар облысы Железин ауданы
әкімдігінің 2011 жылғы 28 қарашадағы
N 407/11 қаулысымен
бекітілді
"Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді
ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Железин ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка селосы, Квитков көшесі, 13 мекен-жайы бойынша. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі. "Павлодар МЕМжер" еншілес мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин ауданы филиалымен (бұдан әрі – Орталық), Павлодар облысы, Железин ауданы, Железинка селосы, Торайғыров көшесі, 58 мекен-жайы бойынша көрсетілуі мүмкін. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14-00-ге дейін, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда.

2) начальник уполномоченного органа рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа направляет документы в специализированное предприятие для изготовления акта на право постоянного землепользования или дубликата акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги;
4) специализированное предприятие изготавливает акт на право постоянного землепользования или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
5) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью, либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует акт на право постоянного землепользования или дубликат акта в книге выдачи актов, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным сотрудником уполномоченного органа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
специализированное предприятие.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования"
Таблица 1. Описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур)
каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
N Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов
Рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию
Направляет документы в специализированное предприятие для  изготовления акта на право постоянного землепользования или дубликата акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Изготавливает акт на право  постоянного землепользования или дубликат акта, подписывает
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Пакет документов для  изготовления акта на право постоянного землепользования или дубликата акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право  постоянного землепользования или дубликат акта
5.
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день

2) уәкілетті органның бастығы тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қаарйды, бұрыштама қояды;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды тұрақты жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауаптың жобасын дайындайды;
4) мамандандырылған кәсіпорын тұрақты жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасын әзірлейді, қол қояды және уәкілетті органға береді;
5) уәкілетті органның бастығы дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері тұрақты жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасын актілерді беру кітабында тіркейді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді және тұтынушының өзіне, не сенімді адамына, сенімхат, қолхат және тұтынушының не сенімді адамның жеке басын куәландыратын құжатты ұсынумен, береді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органның бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекет (өзара әрекеттілік) реттілігінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның жауапты қызметкері;
уәкілетті органның бастығы;
мамандандырылған кәсіпорын.
13. Осы регламентке 1-қосымшада әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (үдерістердің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы регламентке 2-қосымшада ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
15. Уәкілетті органның жауапты тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қабылдаған шешімдері мен әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапты.
"Тұрақты жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің
(бұдан әрі - ҚФБ) әкімшілік іс-әрекеттердің өзара
әрекеттестігі мен реттілігінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1.
әрекет N (барысы, жұмысы)
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды
Құжаттарды тұрақты жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін  мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауаптың жобасын дайындайды
Тұрақты жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат
Бұрыштама
Тұрақты жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын әзірлеу үшін құжаттар пакеті, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Тұрақты жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасы
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні

7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта – 1 рабочий день
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5
1.
N действия (хода, потока работ)
5
6
2.
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрирует акт на право постоянного землепользования или дубликат акта либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает потребителю
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт на право постоянного землепользования или дубликат акта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право постоянного землепользования или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5.
Сроки исполнения
1 рабочий день
6.
Номер следующего действия
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования"
Схема процесса предоставления государственной услуги

7 жұмыс күні актінің телнұсқасын бергенде – 1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
5
6
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды
Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасын тіркейді, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркейді
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасы, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні не актінің телнұсқасы, не қызметті ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
6
"Тұрақты жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет ұсыну үдерісінің сызбасы