О бюджете Аккайынского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 37-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 января 2012 года N 13-2-144. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 2 апреля 2013 года № 04-07/1933)
Сноска. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 02.04.2013 № 04-07/1933)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012 - 2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 1 928 304 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 219 413 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 7 002 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 35 987 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов - 1 665 902 тысяч тенге;
2) затраты - 1 953 625,9 тысяч тенге,
3) чистое бюджетное кредитование - 18 322,8 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 19 416 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 093,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 200 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 14 200 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 57 844,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - 57 844,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 06.12.2012 N 8-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат неиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2011 финансовом году, в сумме 3880,4 тысяч тенге по бюджетной программе 459.006.000 «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов», за счет свободных остатков бюджетных средств на начало 2012 финансового года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в сответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
2. Установить, что доходы районного бюджета формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;

2012-2014 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 37-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 17 қаңтарда N 13-2-144 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі № 04-07/1933 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 02.04.2013 № 04-07/1933 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 6-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 123-қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2012 жылға мына көлемде:
1) кірістер - 1 928 304 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 219 413 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 7 002 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 35 987 мың теңге,
трансферттер түсімі - 1 665 902 мың теңге;
2) шығындар - 1 953 625,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 18 322,8 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 19 416 мың теңге,
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 093,2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 14 200 мың теңге,
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 14 200 мың теңге,
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -57 844,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 57 844,7 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012.12.06 N 8-1 Шешімімен (2012.01.01 қолданысқа енгізіледі)
1-1. Бюджеттік бағдарлама бойынша 459.006.00 «Пайдаланбаған (толық пайдаланбаған) нысаналы трансферттерді қайтару» 2011 қаржылық жылы бөлінген нысаналы трансферттер 3880,4 мың теңге сомада 2012 қаржылық жыл басына бюджеттік қаражатын бос қалдық есебінен пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару аудандық бюджеттік шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2-1 Шешімімен (2012.01.01 қолданысқа енгізіледі)
2. Аудандық бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) біржолғы талондар бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;

2) социальный налог;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
4) земельный налог;
5) единый земельный налог;
6) налог на транспортные средства;
7) фиксированный налог;
8) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
9) плата за пользование земельными участками;
10) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
11) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
12) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
13) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
14) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
15) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
16) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
17) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
1-1) - исключен решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 2012.04.12 N 3-1; 07.08.2012 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
2) другие неналоговые поступления в бюджет района.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 07.08.2012 N 6-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 411 163 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты в общей сумме 254 739 тысяч тенге, в том числе:
1) 3 750 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) 10 326 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3) 16 300 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

2) әлеуметтік салық;
3) заңды және жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) жер салығы;
5) бірыңғай жер салығы;
6) көлік құралдарына салынатын салық;
7) тіркелген салығы;
8) дизель отыны мен бензинге ақциздер (авиациялықты қоспағанда);
9) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
10) жеке кәсiпкерлiктерді мемлекеттік тіркеуге алынатын алымдар;
11) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
12) өкілдер мен филиалдардан есепті тіркеуінен және заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеу, оларды қайта тіркеуінен алынатын алым;
13) жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркеу, кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алым;
14) көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу және кайта тіркеу үшін алым;
15) жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
16) жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
17) республикалық бюджетіне түсетін мемлекеттік және консулдық баждан басқа мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
аудан коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудан коммуналдық меншіктегі түсетін басқа кірістер;
1-1) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012.08.07 N 6-1 Шешімімен (2012.01.01 қолданысқа енгізіледі);
2) аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 3-1; 2012.08.07 N 6-1 Шешімдерімен (2012.01.01 қолданысқа енгізіледі)
4. Аудандық бюджеттің кірісі мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) учаскелерінен, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінен басқа, сатудан түсетін түсімдер.
5. Облыстық бюджетінен аудан бюджетіне берілетін сомасы 1 411 163 мың теңге бюджеттік субвенция белгіленсін.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттер есепке алынсын, жалпы сомасы 254 739 мың теңге, соның ішінде::
1) селолық елді мекендердің әлеуметтік саласындағы мамандарын әлеуметтік қолдау көрсету іс шараларын іске асыру үшін 3 750 мың теңге;
2) жануарлар індетіне қарсы іс-шаралар өткізуге 10 326 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білімдік тапсырысты іске асыруға 16 300 мың теңге;

4) 8 988 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе:
8 188 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
800 тысяч тенге обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей инвалидов, обучающихся на дому;
5) 2 115 тысячи тенге на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
6) 9 877 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
7) 11 293 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 381 тысячи тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы";
9) 27 220 тысяч тенге на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости - 2020;
8 562 тысячи тенге - частичное субсидирование заработной платы;
689 тысяч тенге - предоставление субсидий на переезд;
6876 тысяч тенге - молодежная практика;
11093 тысячи тенге - создание центров занятости;
10) 11 391 тысяч тенге на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений;
11) 500 тысяч тенге на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
12) 299 тысяч тенге на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
13) 867 тысяч тенге на установление границ населенных пунктов;
14) 147 286 тысяч тенге на реализацию инвестиционных проектов, в том числе:
63 262 тысячи тенге на развитие и реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Смирново (4-очередь);
39 180 тысяч тенге на реконструкцию системы водоснабжения в селе Чаглы;
36 844 тысяч тенге на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, в том числе 14 774 тысяч тенге на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры, 22 070 тысяч тенге строительство и (или) приобретение служебного жилища»;
8 000 тысяч тенге на формирование уставного капитала ветеринарной станции;
15) 2 923 тысячи тенге на решение вопросов обустройства аульных (сельских округов) в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";

4) 2011-2020 жылдарына арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 8 988 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология, химия, физика кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 8 188 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды керек-жарақпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге 800 мың теңге;
5) үйдегі қажет ететін азаматтарға арнайы әлеуметтік қызмет көрсету 2 115 мың теңге;
6) ата-аналарының қамқорысыз қалған жетім баланы ұстауға (жетім-балаларды) асыраушыларға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге 9 877 мың теңге;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстемеақы мөлшерін ұлғайтуға 11 293 мың теңге;
8) «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ оқыту бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақысын арттыруға 381 мың теңге;
9) «Жұмыспен қамту -2020» бағдарламасы аясындағы іс- шараларды іске асыруға - 27 220 мың теңге;
Жалақыны ішінара субсидиялауға -8 562 мың теңге;
Көшуге арналған субсидиялар беру - 689 мың теңге;
жастар тәжірибесіне -6 876 мың теңге;
жұмыспен қамту орталығын құруына -11 093 мың теңге;
10) «Ұрпақ қоры» бағдарламасының аясында тууды ынталандыру бойынша әлеуметтік көмек төлеуге 11391 мың теңге;
11) білім беру объектілеріне өрт сөндіру құралдарын сатып алу, ағашпен жабылған жабын (құрылыс) өңдеу бойынша қызметтер, өртке қарсы сигнализациясын орнатуына 500 мың теңге;
12) білім ұйымдарында бейнеқадағалау аппаратураны сатып алу және орнату үшін 299 мың теңге;
13) елді мекендерінің шекарасын орнатуына 867 мың теңге
14) инвестициялық жобаларын іске асыруына 147 286 мың теңге, соның ішінде:
Смирново селосында сумен жабдықтау тарату желісін дамуына және қайта құруына 63 262 мың теңге (4 кезең);
Шағалалы селосында сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 39 180 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға (немесе) сатып алуға 36 844 мың теңге, соның ішінде инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға
14 774 мың теңге, қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 22 070 мың теңге»;
Ветеринарлық станцияның жарғылық капиталын қалыптастыруға 8 000 мың теңге;
15) «Өңірлерді дамыту» Бағдарлама аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерін жайластыру мәселелерін шешу үшін 2 923 мың теңге;

16) 347 тысяч тенге на подключение ID-Phone;
17) 876 тысяч тенге на приобретение учебных пособий организациям образования.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2-1; от 12.04.2012 N 3-1; 07.08.2012 N 6-1; 07.11.2012 N 7-1; 06.12.2012 N 8-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
7. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 19 416 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2012 N 3-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 2 532 тысячи тенге.
8-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в сответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 60,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2012 N 7-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
10. Учесть, что в расходах бюджета района на 2012-2014 годы предусмотрено финансирование по аппаратам акимов сельских округов в объемах согласно приложениям 456.
11. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год не подлежит секвестру бюджетная программа, согласно приложению 7.
12. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2012 год предусматриваются выплаты на:
1) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бани и парикмахерской в сумме 500 тенге;
2) ежемесячную социальную помощь гражданам, больным активным туберкулезом на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере 600 тенге;
3) социальную помощь на санаторно-курортное лечение участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним; другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, инвалидам всех категорий;
4) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для оплаты расходов на коммунальные услуги в размере четырех месячных расчетных показателей.

16) 347 мың теңге - ID-Phone қосуға;
17) 876 мың теңге - білім беру ұйымдарына оқу құралдарын сатып алу.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2-1; 2012.04.12 N 3-1; 2012.08.07 N 6-1; 2012.11.07 N 7-1; 2012.12.06 N 8-1 Шешімдерімен (2012.01.01 қолданысқа енгізіледі)
7. Селолық елді мекендердің әлеуметтік саласындағы мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыру үшін 19 416 мың теңге республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 2012 жылға арналған аудандық бюджетте есепке алынсын.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012.04.12 N 3-1 Шешімімен (2012.01.01 қолданысқа енгізіледі)
8. Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге 2 532 мың теңге сомасында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 2012 жылға арналған аудандық бюджетте есепке алынсын.
8-1. 8-қосымшаға келісілді қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражатың бос қалдықтары есебінен аудан бюджетін шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2-1 Шешімімен (2012.01.01 қолданысқа енгізіледі)
9. 2012 жылға арналған аудан атқарушы органның резерві 60,5 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012.11.07 N 7-1 Шешімімен (2012.01.01 қолданысқа енгізіледі)
10. 456-қосымшаларға сәйкес 2012-2014 жылға арналған селолық округ әкімдерінің аппараттары бойынша аудан бюджет шығындарын қаржыландыру көлемі қарастырылғаны есепке алынсын
11. 7-қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған аудандық бюджет атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларды белгіленсін.
12. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің шығындар төлеміне қарастырылғаны есепке алынсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қызметіне төлеу үшін 500 теңге сомасында ай сайынғы әлеуметтік көмек;
2) белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарға амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тамақтануға 600 теңге сомасында ай сайынғы әлеуметтік көмек;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға, басқа санаттағы тұлғаларға, жеңілдік пен кепілі бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген, басқа санаттағы мүгедектерге санаторлы–курорттық емделуге әлеуметтік көмек;
4) коммуналдық қызметтердің шығындарын төлеу үшін Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек;

13. Обеспечить в 2012 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
14. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады (тарифные ставки) по сравнению с должностными окладами (тарифными ставками) гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим сферы социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
ХXХVII сессии IV созыва
Секретарь
районного маслихата                        Б. Билялов
Приложение 1
к решению Аккайынского районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 37-1
Бюджет Аккайынского района на 2012 год

13. 2012 жылы бюджеттік саласындағы қызметтеріне жалақысын толық көлемде төлену қамтамасыз етілсін.
14. Ауылдық жерлерде тұратын жәй қызметшілеріне, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт саласының қызметкерлеріне қызметтердің осы түрлерімен айналысатын қалалық деңгейдегі мамандардың ставкалары мен салыстырғанда жиырма бес пайызға арттырылған лауазымдық жалақыларын (тарифтік ставкаларын) белгіленсін.
15. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV шақырылымның XХХVII сессия
төрағасы, аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б. Біләлов
Аққайың аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 37-1 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті

97 546,3
022
Капитальные расходы государственного органа
2 020
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16 108
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
14 800
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
191
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
561
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
101
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
258
015
Капитальные расходы государственного органа
197
2
Оборона
5 717,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 917,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 917,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
800
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
400
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
400
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
200
4
Образование
1 225 043
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 198 596
003
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
59 371
004
Общеобразовательное обучение
1 067 979
005
Дополнительное образование для детей и юношества
20 384
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 940
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9 271
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 877
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
800
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета

97 546,3
022
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2 020
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
16 108
001
Экономикалық саясатты, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
14 800
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
191
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
561
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
101
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
258
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
197
2
Қорғаныс
5 717,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 917,5
005
Жалпы бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 917,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
800
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
400
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
200
4
Білім беру
1 225 043
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 198 596
003
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
59 371
004
Жалпы білім беру
1 067 979
005
Балалар мен жасөспірімдер үшін қосымша білім беру
20 384
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 940
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9 271
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
9 877
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
800
025
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп–интернаттары: жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған балаларды күтіп-ұстауға, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту

424
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
16 300
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
381
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
10 869
467
Отдел строительства района (города областного значения)
26 447
037
Строительство и реконструкция объектов образования
26 447
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
136 912
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136 912
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
17 999
002
Программа занятости
34 697
005
Государственная адресная социальная помощь
4 674
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 773
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
560
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
62
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
39 235
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7 191
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 228
021
Капитальные расходы государственного органа
400
023
Обеспечение деятельности центров занятости
11 093
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
187 454,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка,аула (села), аульного (сельского) округа
7 734
008
Освещение улиц населенных пунктов
2 680
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1 131
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
180
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
3 743
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 021
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
196
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

424
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
16 300
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
381
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында: мектептер, мектеп–интернаттары: (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған балаларды күтіп–ұстауға) мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту
10 869
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
26 447
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
26 447
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
136 912
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136 912
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді және іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 999
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
34 697
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 674
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 773
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
560
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
62
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
39 235
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7 191
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
2 228
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
023
Жұмыспен қамту орталығының қамтамасыз ету
11 093
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
187 454,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
7 734
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
2 680
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1 131
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқтарды жерлеу
180
011
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
3 743
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 021
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
196
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі