О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 44/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 января 2012 года N 13-14-144. Утратило силу - решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26 февраля 2013 года N 13/11
Сноска. Утратило силу - решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26.02.2013 N 13/11
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148-11 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012–2014 годы согласно приложениям 12 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2195529,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 221427,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7314,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 97564,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1869222,1 тысяч тенге;
2) затраты – 2223032,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3435,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3926,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 491,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10000,0 тысяч тенге в том числе:
приобретение финансовых активов – 10000,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – – 40938,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 40938,7 тысяч тенге;
поступление займов – 3926,8 тысяч тенге;
погашение займов – 491,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 04.12.2012 N 10/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налогов на собственность;
внутренних налогов на товары, работы и услуги;
обязательных платежей, взимаемых за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами.
Установить нормативы распределения доходов индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонов и социального налога в размере 100 процентов районный бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2012 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от государственной собственности;
прочих неналоговых поступлений.

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 44/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 қаңтарда N 13-14-144 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 ақпандағы N 13/11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 26.02.2013 N 13/11 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексі 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-11 Заңы 6-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 12-қосымшаларға сәйкес 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2012 жылға арналған келесі көлемде:
1) кірістер – 2195529,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдерге – 221427,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдерге – 7314,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатқаннан түскен түсімдерге – 97564,9 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 1869222,1 мың теңге;
2) шығындар – 2223032,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 3435,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 3926,8 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 491,1 мың теңге;»;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10000,0 мың теңге, оның ішінде;
қаржылық активтерді сатып алу – 10000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – – 40938,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 40938,7 мың теңге;
займдардың түсімі – 3926,8 мың теңге;
займдарды өтеу – 491,1 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихаттың 2012.12.04 N 10/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді)
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен құрылды деп белгіленсін:
бір реттік талондар бойынша қызметтерін жүзеге асыратын, жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге ішкі салықтар;
заңды түрде маңызды әрекет жасағаны үшін және (немесе) оған уәкілетті мемлекеттік орган немесе лауазымды тұлғаның құжатты бергені үшін алынатын міндетті төлемдер.
Аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде бір реттік талондар бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалардан жеке табыс салығының және әлеуметтік салықтың кірістерін тарату нормативі белгіленсін.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрылады деп белгіленсін:
мемлекеттік меншіктен түскетін кіріс;
өзге салықтық емес түсімдер.

4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от продажи основного капитала;
5. Утвердить поступление бюджетной субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района в сумме 1543113 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2012 год по программе 451-007-000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» согласно приложению 4.
7. Утвердить бюджетные программы города Сергеевка и сельских округов на 2012-2014 годы, согласно приложению 567.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год согласно приложению 8.
9. Утвердить в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 9:
Республиканские трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих органов государственного управления в следующих размерах:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий – 6562 тысяч тенге;
2) для реализации мер социальной поддержки специалистов – 2393 тысяч тенге;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 92261 тысяч тенге;
4) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118, в том числе – 15387,1 тысяч тенге:
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 7199,1 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии – 8188 тысяч тенге;
5) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 10711 тысяч тенге;
6) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 19338 тысяч тенге;
7) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» – 1007 тысяч тенге;
8) на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому – 1499 тысяч тенге;
9) на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316, – 106471,0 тысяч тенге, в том числе:
текущие целевые трансферты – всего 51296,0 тысяч тенге, в том числе:

4. Аудандық бюджеттің кірісі келесілер есебінен құрылады деп белгіленсін:
негізгі капиталды сатқаннан түскен түсімдер;
5. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген бюджеттік субвенция түсімі – 1543113 мың теңге соммасында бекітілсін.
6. 4-қосымшаға сай 451-007-000 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек» бағдарламасы бойынша 2012 жылға арналған жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына төлемдер тізімі бекітілсін.
7. 567-қосымшаларға сай 2012-2014 жылдарға арналған Сергеевка қаласы мен селолық округтардың бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
8. 8-қосымшаға сай 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында қысқартылуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
9. 2012 жылғы нысаналы трансферттерді және бюджеттік несиелерді аудандық бюджетте бекіту 9-қосымшаға сәйкес:
Жоғары тұрған органының мемлекеттік басқармасынан республикалық трансферттерді және бюджеттік несиелерді келесі мөлшеріне:
1) Жануарлар індетіне қарсы, қарсы іс-шараларды өткізуге – 6562 мың теңге:
2) Мамандарды әлеуметтік қолдау іс-шараларын жүзеге асыру үшін – 2393 мың теңге;
3) Білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім берудің тапсырыстарын жүзеге асыруға – 92261 мың теңге;
4) 2010 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Президентінің № 1118 Жарлығымен бекітілген 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білім берудің мемлекеттік даму бағдарламасын жүзеге асыруға, соның ішінде – 15387,1 мың теңге;
Үйде оқылатын мүгедек балаларды жабдықтау, бағдарламалық жабдықтау – 7199,1 мың теңге;
Химия кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау – 8188 мың теңге;
5) Жетім баланы (балаларды) асыраушыларға және ата-ана қамқорынсыз қалған балаларды асыраушыларға ай сайын ақшалай қаржы бөлуге – 10711 мың теңге;
6) Білім берудің мектеп мұғалімдерінің және мектепке дейінгі ұйымдар тәрбиешілерінің біліктілік санаттары үшін қосымша ақы төлеу мөлшерін өсіруге – 19338 мың теңге;
7) «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ оқу бағдарламалары бойынша біліктіліктерін жоғарылатудан өткен мұғалімдер еңбекақыларын өсіруге – 1007 мың теңге;
8) Арнайы әлеуметтік көмекке мұқтаж үйдегі азаматтарға қызмет ұсынуға – 1499 мың теңге;
9) 2011 жылғы 31 наурыздағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 316 Қаулысымен бекітілген 2020 жұмыспен қамту Бағдарламасы аясында іс-шараларды жүзеге асыруға – 106471,0 мың теңге, соның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер – барлығы 51296,0 мың теңге, оның ішінде:

частичное субсидирование заработной платы – 6800,0 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 810,0 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 9710,0 тысяч тенге;
молодежная практика – 4923,0 тысяч тенге;
ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020 – 29053,0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие – 55175,0 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретение жилья – 55175,0 тысяч тенге;
10) на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействие экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862, – 1962 тысяч тенге;
11) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 3926,8 тысяч тенге;
Целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений» – 18899 тысяч тенге;
2) земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов – 777 тысяч тенге;
3) установление границ населенных пунктов – 804 тысяч тенге;
4) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования – 300 тысяч тенге;
5) на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования – 299 тысяч тенге;
6) на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4000 тысяч тенге;
7) целевые трансферты на развитие – 46000 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретения жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 – 13000 тысяч тенге;
на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц – 8000 тысяч тенге;
на реконструкцию центрального стадиона в г. Сергеевка района Шал акына – 25000 тысяч тенге;
8) на подключение ID-Phone - 347,0 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Северо-Казахстанской области об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2012-2014 годы.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 04.12.2012 N 10/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме – 1887,3 тысяч тенге.

еңбекақыны бөлшектеп қайтарымсыз қаржыландыру – 6800,0 мың теңге;
көшіп-қонуға қайтарымсыз қаржы ұсыну – 810,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталығы қызметін қамтамасыз ету – 9710,0 мың теңге;
жастар тәжірибесі- 4923,0 мың теңге;
2020 жұмыспен қамту Бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерде даму аясында объектісін жөндеу – 29053,0 мың теңге;
дамуға мақсатты трансферттер – 55175,0 мың теңге, соның ішінде:
тұрғын үй құрылысы немесе сатып алуға – 55175,0 мың теңге;
10) 2011 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 862 Қаулысымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы аясында аймақтарды экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша ауылдық округтерді жайластыру сұрақтарын шешуге іс-шараларды іске асыруға – 1962 мың теңге;
11) мамандарды әлеуметтік қолдау іс-шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік несиелер – 3926,8 мың теңге;
облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер келесі мөлшерде:
1) «Ұрпақ қоры» Бағдарламасы аясында ынталандыру бойынша әлеуметтік көмек төлеуге – 18899 мың теңге;
2) елді мекендерде жер шаруашылығының құрылымы – 777 мың теңге;
3) елді мекендерде шекара орнату – 804 мың теңге;
4) білім беру объектілеріне өртке қарсы дабылды, өрт сөндіру құрылғыларын сатып алу, ағаш жабылғыларын (құрылғыларын) өңдеу қызметтеріне – 300 мың теңге;
5) білім беру ұйымдарында видеобақылау құралдар жиынтығын сатып алу және орнатуға – 299 мың теңге;
6) жалпы орта және негізгі орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі химия кабинеттерін оқу құрылғыларымен жабдықтауға – 4000 мың теңге;
7) дамуға нысаналы трансферттер – 46000 мың теңге; соның ішінде:
Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және тұрғын-үй сатып алу (немесе) және құрылысына – 13000 мың теңге;
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын көбейту және құруға – 8000 мың теңге;
Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының орталық стадионын қайта жаңартуға – 25000 мың теңге;
8) ID-Phone-ға қосылу – 347,0;
2012-2014 жылдарға Солтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы мәслихат шешімін жүзеге асыру туралы Солтүстік Қазақстан әкімдігінің қаулымен белгіленген сома анықталады
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихаттың 2012.12.04 N 10/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді)
10. 2012 жылға ауданның жергілікті атқарушы органы резервті бекітсін – 1887,3 мың теңге сома.

Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 15.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
11. Обеспечить в 2012 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
12. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности;
12-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2011 году, согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
13. Установить в расходах бюджета на 2012 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в размере одного месячного расчетного показателя.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель XLIV сессии                   Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
И.А. Меркер                                Н.Г. Дятлов
Приложение 1
к решению XLIV сессии маслихата района Шал акына
от 21 декабря 2011 года № 44/4
Бюджет района Шал акына на 2012 год

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихаттың 2012.11.15 N 8/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді)
11. Бюджеттік саладағы қызметкерлердің 2012 жылға еңбек ақы төленуін толық мөлшерде қамтамасыз ету.
12. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттағы азаматтық қызметкерлерінің лауазымдық ақылары мен тарифтік ставкалары қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің лауазымдық ақысы мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайыздан артығырақ белгіленсін;
12-1. 10-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаржының бос қалдығы және 2011 жылы пайдаланылмаған, республикалық және облыстық бюджеттің мақсатты трансферттерін қайтару есебінен аудан бюджетінде шығындар қарастырылған.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихаттың 2012.03.06 N 2/2 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді)
13. Селолық елді мекенде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, спорт және мәдениет мамандарына әлеуметтік көмек көрсетуге 2012 жылға бюджет шығындарында отын сатып алу бойынша бір айлық есеп көрсеткіші көлемінде төлемдер белгіленсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихаттың 2012.03.06 N 2/2 Шешімімен (2012.01.01 бастап күшіне енеді)
14. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан ісіне енеді.
Аудандық мәслихаты                         Аудандық мәслихаттың
XLIV сессиясының төрағасы                  хатшысы
И.Меркер                                   Н. Дятлов
Шал ақын ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы
XLIV сессиясының 44/1 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті

2110,6
04
Образование
1515828,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
28825,0
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
28708,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
117,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
444,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
444,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1451659,7
003
Общеобразовательное обучение
1212551,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
92261,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25142,0
006
Дополнительное образование для детей
76017,3
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1007,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
19338,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6355,8
012
Капитальные расходы государственного органа
51,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
4337,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7400,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
7199,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
34899,4
037
Строительство и реконструкция объектов образования
34899,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

2110,6
04
Бiлiм беру
1515828,1
04
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
28825,0
04
464
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
28708,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп-интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
117,0
04
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
444,0
04
123
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
444,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1451659,7
04
464
003
Жалпы білім беру
1212551,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
92261,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25142,0
04
464
006
Балаларға қосымша білім беру
76017,3
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1007,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
19338,0
04
464
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6355,8
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51,5
04
464
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4337,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7400,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
7199,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
34899,4
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
34899,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

312
10
На выплату подъемных врачам и выпускникам высших медицинских учебных заведений, среднему медицинскому персоналу, прибывающих на постоянную работу в город Сергеевка
523,6
11
На оказание социальной помощи при рождении 4-го ребенка по 160 МРП на депозит каждому ребенку за счет средств районного бюджета
14497,3
12
На оказание социальной помощи при рождении 4-го ребенка по 160 МРП на депозит каждому ребенку за счет трансфертов из областного бюджета
18899
Итого
40910,3
Приложение 5
к решению XLIV сессии маслихата района Шал акына
от 21 декабря 2011 года № 44/4
Бюджет аппаратов акимов сельских округов и города Сергеевка на 2012 год

312
10
Жас медицина мамандарына көтерме ақы төлеуге
523,6
11
Аудандық бюджеттен әр балаға депозитке 160 АЕК бойынша 4 бала туғанда берілетін әлеуметтік көмек көрсетуге
14497,3
12
Облыстық бюджеттен әр балаға депозитке 160 АЕК бойынша 4 бала туғанда берілетін әлеуметтік көмек көрсетуге
18899
Қорытынды
40910,3
Шал ақын ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы
XLIV сессиясының 44/1 шешіміне
5-қосымша
2012 жылға арналған Сергеевка қаласы мен селолық округтер әкімдері аппараттарының бюджеті

2) Затраты:
330035,1
01
Государственные услуги общего характера
90
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
15
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
15
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
45
452
Отдел финансов района (города областного значения)
15
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
15
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
15
04
Образование
165938
464
Отдел образования района (города областного значения)
140938
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
117
003
Общеобразовательное обучение
12787
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
92261
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1007
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
19338
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
75
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
754
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
7400
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
7199
467
Отдел строительства района (города областного значения)
25000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
25000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
42671
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42641
002
Программа занятости
12533
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18899
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1499
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
9710
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
97228
467
Отдел строительства района (города областного значения)
68175
072
Строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
68175
464
Отдел образования района (города областного значения)
29053
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
29053
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
61
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
15
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
15

2) Шығындар:
330035,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
90
112
Аудан "облыстық маңызы бар қала" мәслихатының аппараты
15
001
Аудан "облыстық маңызы бар қала" мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
45
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
15
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7400
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
7199
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
25000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
25000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
42671
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42641
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
12533
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18899
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1499
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9710
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
97228
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
68175
072
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу
68175
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
29053
026
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
29053
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңестік
61
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15
04
Білім беру
165938
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
140938
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
117
003
Жалпы білім беру
12787
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
92261
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1007
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
19338
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
754
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
31
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
31
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
14024
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
5866
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15
009
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
3926
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
1925
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1596
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
777
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
804
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
6562
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
6562
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
15
13
Прочие
10008
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
31
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
31
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
15
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1962
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджет

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
14024
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
5866
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15
009
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
3926
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
1925
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1596
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
777
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
804
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
6562
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
6562
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15
13
Өзгелер
10008
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
31
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1962
040
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру