Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере социальной защиты населения по Атырауской области
Постановление Атырауского областного акимата от 30 декабря 2011 года № 394. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 февраля 2012 года № 2602. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21 июня 2013 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 21.06.2013 № 238.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 "Об административных процедурах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" (приложение 1);
2) Утратил силу постановлением Атырауского областного акимата от 09.11.2012 № 346.
3) регламент государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (приложение 3).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Атырауского областного акимата от 09.11.2012 № 346.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Керимова А.А. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Рыскалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр связи и информации
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
Приложение 1 к постановлению акимата области от 30 декабря 2011 года № 394
Утвержден постановлением акимата области от 30 декабря 2011 года № 394
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ города Атырау и районов, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" (далее – Регламент), на альтернативной основе через центр обслуживания населения по месту жительства согласно приложению 2 к настоящему регламенту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

Атырау облысы бойынша халықты әлеуметтік қорғау саласында электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 394 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 8 ақпанда № 2602 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 21.06.2013 № 238 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет регламенті (1-қосымша);
2) Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2012.11.09 № 346 қаулысымен.
3) "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті (3-қосымша) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы әкімдігінің 2012.11.09 № 346 қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Керімовке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Рысқалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Байланыс және ақпарат министрі
2011 жылғы "28" желтоқсан
А. Жұмағалиев
Облыс әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 394 қаулысына 1-қосымша
Облыс әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 394 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Атырау қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері, олардың мекенжайларының тізбесі осы "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген, баламалы түрде осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) "Региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан (ИС РШЭП)" – информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры "е-правительства" и "е-акимат" (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза "электронного правительства", а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС РШЭП включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников МИО);
2) СКЗИ – средство криптографической защиты информации;
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) местный исполнительный орган (далее - МИО) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
6) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
7) подсистема интеграции (далее – РШЭП) – обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
8) СФЕ – структурно-функциональные единицы — это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и тому подобное, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
9) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
10) государственное учреждение (далее - ГУ) - отделы занятости и социальных программ города Атырау и районов, непосредственно предоставляющие электронную государственную услугу;
11) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;

3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі:
ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі:
транзакциялы.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) "Аймақтық шлюз, Қазақстан Республикасы "электрондық үкіметі" шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі өңірлік шлюзі (ЭҮАШ АЖ)" – "е-үкімет" пен "е-әкімдік" инфрақұрылымын интеграциялауды қамтамасыз етуге арналған ақпараттық жүйе (жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік ақпараттық ресурстарға "электрондық үкімет" шлюзі арқылы қол жеткізу механизмін ұсыну, сондай-ақ аймақтық деңгейде азаматтарға және бизнес-құрылымдарға электрондық қызмет көрсету. ЭҮАШ АЖ-ға интеграция жүйесі және ЖАО қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орны кіреді);
2) АКҚҚ – ақпаратты криптографиялық қорғау құралы;
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппаратты-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
6) ЖТ МДБ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы;
7) интеграцияның жүйе бөлігі (бұдан әрі – ЭҮАШ) – ЖАО-ның ішкі жүйелері/қосалқы жүйе мен ЖАО электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелер арасындағы ақпараттық өзара әрекетті қамтамасыз етеді;
8) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер — ол уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, белгілі бір деңгейде электрондық қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері және сол сияқтылар;
9) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағазға немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
10) мемлекеттік мекеме (бұдан әрі - ММ) – тікелей электрондық мемлекеттік қызмет көрсететін Атырау қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері;
11) мемлекеттік электрондық қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;

12) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
13) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
14) потребитель – физическое лицо (граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан), осуществляющее официальное заявление в адрес уполномоченного органа на получение услуги либо направляющее электронную заявку посредством ПЭП;
15) уполномоченный орган – государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание электронной государственной услуги;
16) ЦОН – центр обслуживания населения;
17) интегрированная информационная система центров обслуживания населения (далее - ИИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
18) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
19) веб-портал "электронного правительства" (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
20) шлюз "электронного правительства" (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
21) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
2. Порядок деятельности ГУ по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения ГУ при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в ГУ для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов;
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ГУ;

12) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
13) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
14) тұтынушы – қызмет алу үшін ММ атына ресми өтініш жасайтын немесе электрондық тапсырысты ЭҮП арқылы жіберетін жеке тұлға (Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар);
15) уәкілетті орган – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган (мемлекеттік мекеме);
16) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
17) халыққа қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО ИАЖ) – Қазақстан Республикасының Халыққа қызмет көрсету орталықтары, сонымен қатар тиісті министрліктері мен ведомстволары арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
18) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
19) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қол жетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
20) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) – электрондық қызметті іске асыру аясында "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
21) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) — электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ММ қызметінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес осы электрондық мемлекеттік қызметті тікелей беретін ММ ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметін көрсеткенде ММ қадамдық әрекеттері мен шешімдері (1-сурет):
1) тұтынушы қызмет алу үшін ММ өтініш жасауы тиіс, ол үшін өзінде өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқалары болуы қажет;
2) 1-үдеріс – тұтынушының өтініш және құжаттарының түпнұсқалығын ММ қызметкерінің тексеру үдерісі;

3) процесс 2 – формирование сотрудником ГУ в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 – ввод сотрудником ГУ данных потребителя в системе ИС РШЭП;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ. Ввод сотрудником ГУ данных о физическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность потребителя;
7) процесс 6 – сканирование сотрудником ГУ необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИС РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация заявления потребителя сотрудником ГУ;
9) процесс 8 – подписание посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
10) условие - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ГУ с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее – ИС УЦ);
11) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ГУ;
12) процесс 10 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 11 – процесс автоматической передачи статуса запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИС РШЭП в систему мониторинга ИИС ЦОН;
14) процесс 12 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС РШЭП не более 10 минут;
15) процесс 13 - формирование результата оказания электронной государственной услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
16) процесс 14 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса из системы ИС РШЭП в ИИС ЦОН;
17) процесс 15 - выдача выходного документа, сформированного сотрудником ГУ в ИС РШЭП потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
7. Пошаговые действия и решения ГУ при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством центров обслуживания населения согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 2):

3) 2-үдеріс – ММ қызметкерінің тұтынушының өтінішінде немесе құжаттарында бар кемшіліктерге байланысты сұралған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны ауызша нысанда қалыптастыруы;
4) 3-үдеріс – ММ қызметкерінің ЭҮАШ АЖ жүйесінде тұтынушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – тұтынушының деректерін ЖТ МДБ-дан тексеруге сұрауы;
6) 5-үдеріс – тұтынушының сұралған деректерінің ЖТ МДБ болмауына байланысты, ЖТ МДБ-да ақпаратты тексеру мүмкін болмағаны туралы хабарламаны қалыптастыру. Тұтынушыда оның жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы болған жағдайда, ММ қызметкерінің жеке тұлға туралы деректерді қолдан енгізуі;
7) 6-үдеріс – ММ қызметкерінің тұтынушы ЭҮАШ АЖ жүйесіндегі өтініш нысанға әрі қарай қосу үшін берген қажетті құжаттарын сканирлеуі;
8) 7-үдеріс – ММ қызметкерінің тұтынушы өтінішін тіркеуі;
9) 8-үдеріс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берген толтырылған өтініш нысанына (енгізілген деректеріне) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
10) талап – ММ қызметкерінің тұтынушының тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімі мен ЭЦҚ түпнұсқалығын тұтынушының АКҚҚ және куәландыратын орталықтың ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – КО АЖ) пайдалана отырып тексеруі;
11) 9-үдеріс – ММ қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауымен байланысты қол қоюдан бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыруы;
12) 10-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректер мен сканирленген құжаттарға) ММ қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
13) 11-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген тұтынушының сұранысының мәртебесін ЭҮАШ АЖ жүйесінен ХҚКО ИАЖ мониторингтеу жүйесіне автоматты түрде беру үдерісі;
14) 12-үдеріс – ММ қызметкерімен ЖАО АЖ-де тұтынушының сұранысын 10 минут ішінде өңдеу;
15) 13-үдеріс – тұтынушының сұранысына сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету (Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ресімделген электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат) нәтижесін қалыптастыру. Электрондық құжат мемлекеттік органның АКҚҚ мен КО АЖ пайдалана отырып қалыптастырылады;
16) 14-үдеріс – сұранысты орындау мәртебесін ЭҮАШ АЖ жүйесінен ХҚКО ИАЖ жүйесіне автоматты түрде беру үдерісі;
17) 15-үдеріс – ММ қызметкерінің ЭҮАШ АЖ қалыптастырылған шығыс құжатын тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштаға жіберу арқылы беруі.
7. Осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметін көрсеткенде электрондық мемлекеттік қызметті халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы беретін ММ қадамдық әрекеттері мен шешімдері (2-сурет):

1) потребитель должен обратиться в ЦОН для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов;
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ЦОН;
3) процесс 2 – формирование сотрудником ЦОН в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 – ввод сотрудником ЦОН данных потребителя в системе ИИС ЦОН;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ. Ввод сотрудником ЦОН данных о физическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность потребителя;
7) процесс 6 – сканирования сотрудником ЦОН необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИИС ЦОН;
8) процесс 7 – регистрация заявления сотрудником ЦОН в ИИС ЦОН и выдача уведомления о регистрации потребителю;
9) процесс 8 – подписание посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
10) условие - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН с использованием СКЗИ потребителя и ИС УЦ;
11) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН;
12) процесс 10 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 11 – процесс автоматической передачи заявления (запроса) потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИИС ЦОН в ИС РШЭП;
14) процесс 12 - обработка запроса сотрудником государственного учреждения в ИС РШЭП в течение трех рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
15) процесс 13 - формирование результата оказания электронной государственной услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
16) процесс 14 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса со сформированным выходным документам, из системы ИС РШЭП в ИИС ЦОН;

1) тұтынушы қызмет алу үшін ХҚКО өтініш жасауы тиіс, ол үшін өзінде өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқалары болуы қажет;
2) 1-үдеріс – тұтынушы өтінішінің және құжаттарының түпнұсқалығын ХҚКО қызметкерінің тексеру үдерісі;
3) 2-үдеріс – ХҚКО қызметкерінің тұтынушының өтінішінде немесе құжаттарында бар кемшіліктерге байланысты сұралған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны ауызша нысанда қалыптастыруы;
4) 3-үдеріс – ХҚКО қызметкерінің ЭҮАШ АЖ жүйесінде тұтынушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс - тұтынушының деректерін ЖТ МДБ-дан тексеруге сұрауы;
6) 5-үдеріс - тұтынушының сұралған деректерінің ЖТ МДБ болмауына байланысты, ЖТ МДБ-да ақпаратты тексеру мүмкін болмағаны туралы хабарламаны қалыптастыру. Тұтынушыда оның жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы болған жағдайда, ХҚКО қызметкерінің жеке тұлға туралы деректерді қолдан енгізуі;
7) 6-үдеріс – ХҚКО қызметкерінің тұтынушы ЭҮАШ АЖ жүйесіндегі өтініш нысанына әрі қарай қосу үшін берген қажетті құжаттарын сканирлеуі;
8) 7-үдеріс – ХҚКО қызметкерінің тұтынушы өтінішін ХҚКО ИАЖ тіркеуі және тұтынушыға тіркеу туралы хабарламаны беруі;
9) 8-үдеріс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берген толтырылған өтініш нысанына (енгізілген деректеріне) ХҚКО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
10) талап - ХҚКО қызметкерінің тұтынушының тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімі мен ЭЦҚ түпнұсқалығын тұтынушының АКҚҚ және КО АЖ пайдалана отырып тексеруі;
11) 9-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауымен байланысты қол қоюдан бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыруы;
12) 10-үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректер мен сканирленген құжаттарға) ХҚКО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
13) 11-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген тұтынушының сұранысын ХҚКО ИАЖ жүйесінен ЭҮАШ АЖ жүйесіне автоматты түрде беру үдерісі;
14) 12-үдеріс – ММ қызметкерінің тұтынушы сұранысын үш жұмыс күн ішінде (құжатты қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) ЭҮАШ АЖ-да өңдеуі;
15) 13-үдеріс - тұтынушының сұранысына сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету (Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ресімделген электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат) нәтижесін қалыптастыру. Электрондық құжат мемлекеттік органның АКҚҚ мен КО АЖ пайдалана отырып қалыптастырылады.
16) 14-үдеріс – ЭҮАШ АЖ жүйесінен ХҚКО ИАЖ жүйесіне сұраныстың орындау мәртебесін қалыптастырылған шығыс құжатпен (сұранысқа жауап) автоматты түрде тапсыру үдерісі;

17) процесс 15 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения ГУ при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством портала "электронного правительства" согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель должен пройти регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 - процесс проверки подлинности данных о потребителе на портале "электронного правительства" (ИИН или РНН и пароль), запрос необходимой информации с ИС;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
4) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - запрос необходимых данных физического лица (потребителя) из информационной системы ГБД ФЛ;
6) процесс 5 - ввод дополнительных данных потребителем и прикрепление сканированных копий необходимых документов;
7) процесс 6 -Ғ запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя в ИС УЦ;
8) условие - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП потребителя с использованием СКЗИ потребителя и ИС УЦ;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
10) процесс 8 - подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
11) процесс 9 – процесс автоматической передачи запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги с ПЭП в ИС РШЭП посредством РШЭП и статуса запроса в ИИС ЦОН;
12) процесс 10 - обработка запроса сотрудником государственного учреждения в ИС РШЭП в течение одного рабочего дня;
13) процесс 11 - формирование результата оказания услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
14) процесс 12 – процесс автоматической передачи электронного выходного документа из ИС РШЭП в личный кабинет потребителя на ПЭП и/или на электронную почту потребителя, а также передача статуса исполнения в ИИС ЦОН;

17) 15-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің шығыс құжатты қызметті тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштаға жіберу арқылы беруі.
8. Осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметін "электрондық үкімет" порталы арқылы көрсеткенде ММ қадамдық әрекеттері мен шешімдері (3-сурет):
1) Тұтынушы ЭҮП-да ЖСН көмегімен тіркеуден өтуі тиіс (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – "электрондық үкімет" порталындағы тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру үдерісі (ЖСН немесе СТН және пароль), ақпараттық жүйеден қажетті ақпаратқа сұрау салу;
3) 2-үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
5) 4-үдеріс – жеке тұлғаның (тұтынушының) қажетті деректерін ЖТ МДБ ақпараттық жүйеден сұрау;
6) 5-үдеріс – тұтынушының қосымша деректерді енгізуі және қажетті құжаттардың сканирленген көшірмелерін қоса беру;
7) 6-үдеріс –Ғ тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімі және сәйкестендіргіш деректері туралы КО АЖ сұрау;
8) 1-талап - тұтынушының тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімі мен ЭЦҚ түпнұсқалығын тұтынушының АКҚҚ-сын және КО АЖ пайдалана отырып тексеру;
9) 7-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8-үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректер мен сканирленген құжаттарға) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
11) 9-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге берілген тұтынушының сұранысын ЭҮП жүйесінен ЭҮАШ АЖ жүйесіне ЭҮАШ және ХҚКО ИАЖ сұраныс мәртебесі арқылы автоматты түрде беру үдерісі;
12) 10-үдеріс - ММ қызметкерлерінің тұтынушы сұранысын ЭҮАШ АЖ бір жұмыс күні ішінде өңдеуі;
13) 11-үдеріс - тұтынушының сұранысына сәйкес қызмет көрсету (Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ресімделген электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат) нәтижесін қалыптастыру. Электрондық құжат мемлекеттік органның АКҚҚ мен КО АЖ пайдалана отырып қалыптастырылады;
14) 12-үдеріс – электрондық шығыс құжатты ЭҮАШ АЖ жүйесінен ЭҮП тұтынушының жеке кабинетіне және/немесе тұтынушының электрондық поштасына, сонымен қатар орындау мәртебесін ХҚКО ИАЖ жүйесіне автоматты түрде беру үдерісі;

15) процесс 13 – процесс получения потребителем электронного выходного документа в личном кабинете на ПЭП и/или на электронной почте.
9. Экранная форма анкеты-заявления на электронную государственную услугу указана в приложении 6 к настоящему Регламенту.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭПе в разделе "История получения услуг", а также при обращении в ГУ/ЦОН.
11. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
ПЭП;
ИС РШЭП;
РШЭП (ШЭП);
ИИС ЦОН;
ИС УЦ;
ГУ согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
ЦОН согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

15) 13-үдеріс – тұтынушының электрондық шығыс құжатты ЭҮП жеке кабинетінен және/немесе электронды поштадан алу үдерісі.
9. Электрондық мемлекеттік қызметтің сауалнама-өтінішінің экрандық нысаны осы Регламенттің 6-қосымшасында көрсетілген.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранысты орындау мәртебесін тұтынушының тексеру тәсілі: ЭҮП-да "Қызметтер алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар ММ/ХҚКО-на өтініш жасағанда.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекет етуіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сонымен қатар қажет болған жағдайда электрондық мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау үшін қажет болғанда мемлекеттік органдардың атаулары, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электрондық пошталарының мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің, ұйымдардың және АЖ тізбесі:
ЭҮП;
ЭҮАШ АЖ;
ЭҮАШ (ЭҮШ);
ХҚКО ИАЖ;
КО АЖ;
ММ осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес;
ХҚКО осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес.
13. Әрбір әрекеттерді орындау мерзімі көрсетілген мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың әрекет етуі (рәсімдері, функциялары, операциялары) кезегінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында берілген.

14. В приложении 4 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 3 настоящего Регламента.
15. В приложениях 7, 8 к настоящему Регламенту представлены выходные формы положительного и отрицательного (отказа) ответа на электронную государственную услугу в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, включая формы уведомления, предоставляемые потребителю, а также правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу.

14. Осы Регламенттің 4-қосымшасында (1, 2, 3-суреттер) мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың, олардың осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген сипаттамаларына сәйкес әрекет етуінің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі) логикалық кезектері арасындағы өзара байланысын көрсететін диаграммалары берілген.
15. Осы Регламенттің 7, 8-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі берілуі тиіс электрондық мемлекеттік қызметтің оңды және қанағаттандырылмаған (бас тарту) жауаптарының шығыс нысаны, тұтынушыға берілетін хабарлама нысанымен қоса берілген, сондай-ақ форматтық-логикалық бақылаудың шығу үлгісінің және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету хабарламасының ережелері.

16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав потребителя.

16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) тұтынушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
2) тұтынушының құқықтарын қорғау үшін қажетті өзге де талаптар.

18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, мобильный телефон, телефон и другие устройства).
Приложение 1 к регламенту электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Районные, городские отделы занятости и социальных программ Атырауской области
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Атырау
г.Атырау, ул.Шарипова, 4а
8 (7122) 45-02-00, 46-53-21, 45-04-68
turashevag@ mail.ru
2
Отдел занятости и социальных программ Жылыойского района
060100, г. Кулсары, ул. Абдрахманова 1
8-71237 4-86-95 4-84-07
zhylyoi-zhumyskz@ mail.ru
3
Отдел занятости и социальных программ Индерского района
060200, поселок Индербор, ул. Кунаева, 16
8-71234 2-14-60 2-04-76
inderzan@ mail.ru
4
Отдел занятости и социальных программ Исатайского района
060300, поселок Аккистау, ул. Ынтымак, 23
8-71231 2-06-42 2-05-65
isatai_raisobes@ mail.kz
5
Отдел занятости и социальных программ Кзылкугинского района
060500, село Миялы, ул. Мамедова, 1
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
gulfaruz@mail.ru
6
Отдел занятости и социальных программ Курмангазинского района

18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық талаптары: электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізудің және оны көрсетудің қолдайтын барлық құрылғылары (компьютер, Интернет, ұтқыр телефон, телефон және тағы басқалары).
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
Атырау облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
№ п/п
Бөлімдердің мекен-жайы
Орналасқан жері
Байланыс телефондары
Электрондық мекен-жайы
1
2
3
4
5
Атырау қаласы
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060000, Атырау қ. Шәріпов к-сі, 4
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
zanayt@mail.ru
2
Жылыой ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060100, Құлсары қ. Әбдірахманов к-сі, 1
8-71237 4-86-95 4-84-07
www.zhylyoi.kzzhylyoi-zhumyskz@ mail.ru
3
Индер ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060200, Индербор кенті, Қонаев к-сі, 16
8-71234 2-14-60 2-04-76
inderzan@mail.ru
4
Исатай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060300, Аққыстау кенті, Ынтымақ к-сі, 23
8-71231 2-06-42 2-05-65
isatai_raisobes@ mail.kz
5
Қызылқоға ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060500, Миялы ауылы, Мәмедов к-сі, 1
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
gulfaruz@mail.ru
6
Құрманғазы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

060400, село Ганюшкино, ул. Болашак, 15
8-71233 2-51-45 2-53-87
otdzisp@mail.ru
7
Отдел знятости и социальных программ Макатского района
060600, п. Макат, Центральная пл. 2
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
tolkin_makat@ mail.ru
8
Отдел занятости и социальных программ Махамбетского района
060700, село Махамбет, ул. 50 лет Победы, 18
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
mahambet_ Zan@ mail.ru
Приложение 2 к регламенту электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Адреса Центров обслуживания населения
Наименование центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный телефон
1
Областной отдел филиала РГП "ЦОН"
г.Атырау, пр.Сатпаева, 23
8(7122) 21-37-17
2
№ 1 городской отдел филиала РГП "ЦОН"
г.Атырау, ул.Баймуханова, 16а
8(7122) 35-75-05, 35-75-30
3
№ 2 городской отдел филиала РГП "ЦОН"
г.Атырау, п.Балыкшы, ул.Байжигитова, 80А
8(7122) 24-37-89
4
Жылыойский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Жылыойский р-он, г.Кульсары, ул.Бейбитшилик, 8
8(71237) 5-03-54
5
Индерский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Индерский р-он, п. Индер, ул.Мендигалиева, 30
8(71234) 2-12-96
6
Исатайский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Исатайский р-он, с.Аккыстау, ул.Казахстан, 9

060400, Ганюшкин ауылы, Болашақ к-сі, 15
8-71233 2-51-45 2-53-87
otdzisp@mail.ru
7
Мақат ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060600, Мақат кенті, Орталық ал. 2
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
tolkin_makat@mail.ru
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060700, Махамбет ауылы, Жеңістің 50 жылдығы к-сі, 18
8-71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Mahambet_Zan@mail.ru
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекен-жайлары
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефоны
1
"ХҚКО" РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау қ,, Сәтпаев даңғ., 23
8 (7122) 21-34-67
2
"ХҚКО" РМК филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау қ., Баймұқанов к-сі, 16А
8 (7122) 35-75-05, 35-75-30
3
"ХҚКО" РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау қ., Байжігітов к-сі, 80А
8 (7122) 24-37-89
4
"ХҚКО" РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауд., Құлсары қ., Бейбітшілік к-сі, 8
8 (71237) 5-03-54
5
"ХҚКО" РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауд., Индер к., Меңдіғалиев к-сі, 30
8 (71234) 2-12-96
6
"ХҚКО" РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауд., Аққыстау с., Қазақстан к-сі, 9

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС РШЭП
ШЭП(РШЭП)
ПЭП
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Формирование ответа с выдачей справки, либо формирование обоснованного отказа
Формирование выходного документа. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги
Маршрутизация уведомления
Отображение уведомления
Отображение уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование справки, либо обоснованного отказа
Формирование выходного документа и статуса
Маршрутизация
Отображение статусов исполнения с выходным документом
Отображение статусов исполнения
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС РШЭП
ШЭП(РШЭП)
ПЭП
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа. Подписание документа
Регистрация выходного документа Формирование выходного документа, подписанного уполномоченным лицом
Маршрутизация уведомления с выходным документом
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом
Маршрутизация
Отображение выходного документа
Отображение статуса исполненные
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП "ЦОН"- Филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Атырауской области
Приложение 4 к регламенту электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Диаграммы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги государственным учреждением
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги посредством центра обслуживания населения
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично автоматизированной" электронной государственной услуги посредством портала "электронного правительства"
Таблица. Условные обозначения
Примечание:

2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ММ
ЭҮАШ АЖ
ЭҮШ (ЭҮАШ)
ЭҮП
ХҚКО ИАЖ
3
Іс-әрекеттің атауы (үрдістің, рәсімнің, іс-қимылдың) және олардың сипаттамасы
Сұранымды орындау. Анықтаманы бере отырып жауапты қалыптастыру немесе негізделгенбас тарту себебін қалыптастыру.
Шығыс құжатын қалыптастыру. Қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны қалыптастыру.
Хабарламаны бағыттау
Хабарламаның көрінісі
Хабарламаның көрінісі
4
Аяқталу түрі (мағлұмат, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Анықтаманы қалыптастыру немесе негізделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжат пен мәртебені қалыптастыру
Бағыттау
Шығыс құжатпен орындалумәртебелерін көрсету
Орындау мәртебесін көрсету
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ММ
ЭҮАШ АЖ
ЭҮШ (ЭҮАШ)
ЭҮП
ХҚКО ИАЖ
3
Іс-әрекеттің атауы (үрдістің, рәсімнің, іс-қимылдың) және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатын жасау. Құжатқа қол қою.
Шығыс құжатты тіркеу. Уәкілетті тұлға қол қойған шығыс құжатты қалыптастыру.
Шығыс құжатпен хабарламаны бағыттау
Шығыс құжатын көре алатын мүмкіндігі бар қызметтің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
Қызметтің аяқталауы туралы хабарламаны көрсету
4
Аяқталу түрі (мағлұмат, құжат, ұйымдастырушылық өкімдік шешім)
Қол қойылған шығыс құжат.
Шығыс құжатпен хабарламаны жіберу
Бағыттау
Шығыс құжатты көрсету
Орындалған мәртебесін көрсету
5
Орындалу мерзімі
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескерту:
Осы кестеде ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ әрекеттері аяқтаудың нысандарын, орындау мерзімдерін көрсете отырып және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің технологиялық кезегіндегі кезекті әрекеттердің нөмірлерін көрсете отырып беріледі.
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың, әрекет етуінің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі) логикалық кезектері арасындағы өзара байланысын көрсететін диаграмма
1-сурет. Мемлекеттік мекемелер арқылы "ішінара автоматтандырылған" электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткенде өзара функционалды әрекет ету диаграммасы
2-сурет. ХҚКО арқылы "ішінара автоматтандырылған" электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткенде өзара функционалды әрекет ету диаграммасы
3 сурет. "Электрондық үкімет" порталы арқылы "ішінара автоматтандырылған" электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткенде өзара функционалды әрекет ету диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Ескерту:

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
Приложение 5 к регламенту электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" ____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 6 к регламенту электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Экранная форма анкеты-заявления на электронную государственную услугу
Приложение 7 к регламенту электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства".
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Кому ________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Извещаем Вас об отказе выдачи справки безработного (ной).
Причина отказа _______________________________________________
(причина на русском языке)
Начальник отдела _____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Приложение 8 к регламенту электронной государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"
Правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу
Заявитель физическое лицо:
Поля на форме заявления
Обязательно / Необязательно
ФЛК на размерность
Формат
1
ИИН
Обязательно
12
Числовой
2
Номер удостоверения личности
Не обязательно
12
Числовой
3
Почтовый индекс
Обязательно
6
Символьный
4
Телефон
Обязательно
15
Числовой
5
СИК
обязательно
16
Символьный

Диаграмманың тұрпатты ресімдеуі бизнес-үдерістерді модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотациясында келтірілген. BPMN модельдеу графикалық элементтері аз санды диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдерістің логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің негізгі төрт санаттарын бөледі:
1) басқару ағынының нысаны: оқиғалар, әрекеттер және логикалық операторлар;
2) қосқыш нысандар: басқару ағыны, хабарлар ағыны және ассоциациялар;
3) рольдер: пулдар және жолдар;
4) артефактілер: деректер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санаттардың элементтері бизнес үдерістердің диаграммаларын құруға көмектеседі. Модельдің маңыздылығын арттыру үшін ерекшелік, "Ескерту" бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағынының және артефактілер нысандарының жаңа тұрпаттарын құруға мүмкіндік береді.
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің көрсеткішін анықтауға арналған сауалнама нысаны: "сапа" және "қол жетімділік" ____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен нәтижесінің сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
2. Сіз Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің сауалнама-өтінішінің экрандық нысаны
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі бастығы
Жұмыссыз ________________
________________
Мекен-жайы_______________
Телефон__________________
Арыз
Сізден _______ жылдан ________ жыл аралығында жұмыссыз екендігім туралы анықтама беруіңізді сұраймын.
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 7-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің оңды жауабының шығыс нысаны
Тұтынушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесі өзгертілгенде жіберіледі. Хабарлама мәтіні бар еркін жолдар "электрондық үкімет" порталында жеке кабинеттегі "Хабарламалар" бөлімінде көсетіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке берілген қанағаттандырылмаған жауаптардың (бас тарту) шығыс нысаны
Қанағаттандырылмаған жауаптардың шығыс нысаны бас тарту негіздемесінің мәтінімен бірге хат түрінде еркін нысанда беріледі.
Кімге___________________
(аты жөні,әкесін аты)
Сізге жұмыссыз туралы анықтама беруден бас тартылғандығы туралы хабарлаймыз.
Бас тарту себебі_______________________________________
(себебі (қазақ тілінде)
Бөлім бастығы ____________________________
(аты жөні, әкесінің аты)
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 8-қосымша
Форматтық-логикалық бақылаудың шығу үлгісінің және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету хабарламасының ережелері
Арызданушы жеке тұлға:
Өтініш үлгісінің жиегі
Міндетті / Міндетті емес
ҚФБ мөлшерлігі
Нысан
1
ЖСК
Міндетті
12
Санды
2
СТН
Міндетті емес
12
Санды
3
Пошта индексі
Міндетті
6
Танбалы
4
Телефон
Міндетті
15
Санды
5
СИК
Міндетті
16
Таңбалы

Приложение 2 к постановлению акимата области от 30 декабря 2011 года № 394
Утвержден постановлением акимата области от 30 декабря 2011 года № 394
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Атырауского областного акимата от 09.11.2012 № 346.
Регламент электронной государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи"
Приложение 3 к постановлению акимата области от 30 декабря 2011 года № 394
Утвержден постановлением акимата области от 30 декабря 2011 года № 394
Регламент электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ города Атырау и районов, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (далее – Регламент), а также через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) "Региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан (ИС РШЭП)" – информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры "е-правительства" и "е-акимат" (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза "электронного правительства", а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС РШЭП включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников МИО);
2) СКЗИ – средство криптографической защиты информации;
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;

Облыс әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 394 қаулысына 2-қосымша
Облыс әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 394 қаулысымен бекітілген
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2012.11.09 № 346 қаулысымен.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
Облыс әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 394 қаулысына 3-қосымша
Облыс әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 394 қаулысымен бекітілген
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Атырау қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері, олардың мекен-жайларының тізбесі осы "Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) "Аймақтық шлюз, Қазақстан Республикасы "электрондық үкіметі" шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі өңірлік шлюзі (ЭҮАШ АЖ)" – "е-үкімет" пен "е-әкімдік" инфрақұрылымын интеграциялауды қамтамасыз етуге арналған ақпараттық жүйе (жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік ақпараттық ресурстарға "электрондық үкімет" шлюзі арқылы қол жеткізу механизмін ұсыну, сондай-ақ аймақтық деңгейде азаматтарға және бизнес-құрылымдарға электрондық қызмет көрсету. ЭҮАШ АЖ-ға интеграция жүйесі және ЖАО қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орны кіреді);
2) АКҚҚ – ақпаратты криптографиялық қорғау құралы;
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – аппаратты-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;

13) процесс 11 - формирование результата оказания услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
14) процесс 12 – процесс автоматической передачи электронного выходного документа из ИС РШЭП в личный кабинет потребителя на ПЭП и/или на электронную почту потребителя;
15) процесс 13 – процесс получения потребителем электронного выходного документа в личном кабинете на ПЭП и/или на электронной почте.
8. Экранная форма анкеты-заявления на электронную государственную услугу указана в приложении 5 к настоящему Регламенту.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭПе в разделе "История получения услуг", а также при обращении в ГУ.
10. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
ПЭП;
ИС РШЭП;
РШЭП (ШЭП);
ГУ согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.

13) 11-үдеріс - тұтынушының сұранысына сәйкес қызмет көрсету (Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ресімделген электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат) нәтижесін қалыптастыру. Электрондық құжат мемлекеттік органның АКҚҚ мен КО АЖ пайдалана отырып қалыптастырылады;
14) 12-үдеріс – электрондық шығыс құжатты ЭҮАШ АЖ жүйесінен ЭҮП тұтынушының жеке кабинетіне және/немесе тұтынушының электрондық поштасына автоматты түрде беру үдерісі;
15) 13-үдеріс – тұтынушының электрондық шығыс құжатты ЭҮП жеке кабинетінен және/немесе электронды поштадан алу үдерісі.
8. Электрондық мемлекеттік қызметтің сауалнама-өтінішінің экрандық нысаны осы Регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранысты орындау мәртебесін тұтынушының тексеру тәсілі: ЭҮП-да "Қызметтер алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар ММ-да өтініш жасағанда.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекет етуіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сонымен қатар қажет болған жағдайда электрондық мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау үшін қажет болғанда мемлекеттік органдардың атаулары, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электрондық пошталарының мекен-жайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің, ұйымдардың және АЖ тізбесі:
ЭҮП;
ЭҮАШ АЖ;
ЭҮАШ (ЭҮШ);
ММ осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес.
12. Әрбір әрекеттерді орындау мерзімі көрсетілген мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың әрекет етуі (рәсімдері, функциялары, операциялары) кезегінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.

13. В приложении 3 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 2 настоящего Регламента.
14. В приложениях 6, 7 к настоящему Регламенту представлены выходные формы положительного и отрицательного (отказа) ответа на электронную государственную услугу в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, включая формы уведомления, предоставляемые потребителю, а также правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу.

13. Осы Регламенттің 3-қосымшасында (1, 2-суреттер) мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың, олардың осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген сипаттамаларына сәйкес әрекет етуінің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі) логикалық кезектері арасындағы өзара байланысын көрсететін диаграммалары берілген.
14. Осы Регламенттің 6, 7-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі берілуі тиіс электрондық мемлекеттік қызметтің оңды және қанағаттандырылмаған (бас тарту) жауаптарының шығыс нысаны, тұтынушыға берілетін хабарлама нысанымен қоса берілген, сондай-ақ форматтық-логикалық бақылаудың шығу үлгісінің және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету хабарламасының ережелері.

17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, мобильный телефон, телефон и другие устройства).
Приложение 1 к регламенту электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
Районные, городские отделы занятости и социальных программ Атырауской области
№ п/п
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные телефоны
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Атырау
г.Атырау, ул. Шарипова, 4а
8 (7122) 45-02-00 46-53-21, 45-04-68
turashevag@ mail.ru
2
Отдел занятости и социальных программ Жылыойского района
060100, г. Кулсары, ул. Абдрахманова 1
8-71237 4-86-95 4-84-07
zhylyoi-zhumyskz@ mail.ru
3
Отдел занятости и социальных программ Индерского района
060200, поселок Индербор, ул. Кунаева, 16
8-71234 2-14-60 2-04-76
inderzan@ mail.ru
4
Отдел занятости и социальных программ Исатайского района
060300, поселок Аккистау, ул. Ынтымак, 23
8-71231 2-06-42 2-05-65
isatai_raisobes@ mail.kz
5
Отдел занятости и социальных программ Кзылкугинского района
060500, село Миялы, ул. Мамедова, 1
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
gulfaruz@mail.ru
6
Отдел занятости и социальных программ Курмангазинского района
060400, село Ганюшкино, ул. Болашак, 15
8-71233 2-51-45 2-53-87
otdzisp@mail.ru
7
Отдел знятости и социальных программ Макатского района
060600, поселок Макат, Центральная пл. 2
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
tolkin_makat@ mail.ru
8
Отдел занятости и социальных программ Махамбетского района
060700, село Махамбет, ул. 50 лет Победы, 18
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
mahambet_ Zan@ mail.ru
Приложение 2 к регламенту электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия
Таблица 1. Описание действий посредством ГУ
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС РШЭП
РШЭП (ШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов, ввод данных в ИС РШЭП
Проверка данных в ГБД ФЛ, прикрепление сканированных документов в систему
Маршрутизация уведомления о статусах из ИС РШЭП в ГБД ФЛ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4

17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық талаптары: электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізудің және оны көрсетудің қолдайтын барлық құрылғылары (компьютер, Интернет, ұтқыр телефон, телефон және тағы басқалары).
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
Атырау облысының аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері
№ п/п
Бөлімдердің мекен-жайы
Орналасқан жері
Байланыс телефондары
Электрондық мекен-жайы
1
2
3
4
5
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060000,Атырау қ. Шәріпов к-сі 4
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
zanayt@mail.ru
2
Жылыой ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060100, Құлсары қ. Әбдірахманов к-сі 1
8-71237 4-86-95 4-84-07
www.zhylyoi.kz
zhylyoi-zhumyskz@ mail.ru
3
Индер ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060200, Индербор кенті, Қонаев к-сі 16
8-71234 2-14-60 2-04-76
inderzan@mail.ru
4
Исатай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060300, Аққыстау кенті, Ынтымақ к-сі 23
8-71231 2-06-42 2-05-65
isatai_raisobes@ mail.kz
5
Қызылқоға ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060500, Миялы ауылы, Мәмедов к-сі 1
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
gulfaruz@mail.ru
6
Құрманғазы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060400, Ганюшкин ауылы, Болашақ к-сі 15
8-71233 2-51-45 2-53-87
otdzisp@mail.ru
7
Мақат ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060600, Мақат кенті, Орталық ал. 2
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
tolkin_makat@mail.ru
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
060700, Махамбет ауылы, Жеңістің 50 жылдығы к-сі 18
8-71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Mahambet_Zan@mail.ru
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Әрбір әрекеттерді орындау мерзімі көрсетілген мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың әрекет етуі (рәсімдері, қызметтері, іс-қимылдары) кезегінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ММ арқылы жасалатын іс-әрекеттің сипаттамасы
1. Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ
атауы
ММ
ЭҮАШ АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
3
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, іс-қимылдың) және олардың сипаттамасы
Арыздар мен құжаттардың түпнұсқалығын тексеру, ЭҮАШ АЖ мағлұматтарды енгізу
ЖТ МДБ мағлұматтарын тексеру, жүйеге сканерленген құжаттарды енгізу
ЭҮАШ АЖ –дан ЖТ МДБ мәртебелер туралы хабарламаларды бағыттау
4
Аяқталу түрі (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қызметті алуға өтінішті және құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмір бере отырып сұранымды тіркеу
Сұранымды бағыттау
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
Приложение 4 к регламенту электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" ____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 5 к регламенту электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
Экранная форма анкеты-заявления на электронную государственную услугу
К заявлению прилагаются документы:
1. Электронная копия свидетельства о рождении ребенка;
2. Электронная копия книги регистрации граждан, либо справки адресного бюро, либо справки Акима сельского округа (сведения о прописке);
3. Электронная копия заключения психолого-педагогической консультации;
4. Электронная копия справки об инвалидности;
5. Электронная копия документа о наличии счета в банке.
Приложение 6 к регламенту электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства".
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 7 к регламенту электронной государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
Правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу
Заявитель физическое лицо:
Поля на форме заявления
Обязательно / Необязательно
ФЛК на размерность
Формат
1
ИИН
Обязательно
12
Числовой
2
Номер удостоверения личности
Обязательно
9
Числовой
3
РНН
Обязательно
12
Числовой
4
Почтовый индекс
Обязательно
6
Символьный
5
Телефон
Обязательно
15
Числовой
6
СИК
Не обязательно
16
Символьный
7
Номер лицевого счета
Не обязательно
16
Символьный
8
Номер актовой записи о рождении
Не обязательно
9
Символьный

Ескерту: Диаграмманың тұрпатты ресімдеуі бизнес-үдерістерді модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотациясында келтірілген. BPMN модельдеу графикалық элементтері аз санды диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдерістің логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің негізгі төрт санаттарын бөледі:
1) басқару ағынының нысаны: оқиғалар, әрекеттер және логикалық операторлар;
2) ісқосқыш нысандар: басқару ағыны, хабарлар ағыны және ассоциациялар;
3) рольдер: пулдар және жолдар;
4) артефактілер: деректер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санаттардың элементтері бизнес үдерістердің диаграммаларын құруға көмектеседі. Модельдің маңыздылығын арттыру үшін ерекшелік, "Ескерту" бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағынының және артефактілер нысандарының жаңа тұрпаттарын құруға мүмкіндік береді.
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің көрсеткішін анықтауға арналған сауалнама нысаны: "сапа" және "қол жетімділік"
___________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен нәтижесінің сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
2. Сіз Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің сауалнама-өтінішінің экрандық нысаны
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы
___________________________________
(басшысының Т.А.Ә.)
Өтініш иесі_________________________________
(өтініш иесінің Т.А.Ә.)
Мекен-жайы________________________________
Телефон___________________________________
Жеке басы куәлігінің №_______________________
______________________берген
Берілген күні____________________________
СТН _____________________ ӘЖК_______________________
Арыз
Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек баланы материалдық қамтамасыз етуді сұраймын.
Баланың Т.А.Ә_____________________________________
Туған жылы________________________________________
Жеке шот №______________________________________________________
Банк атауы_______________________________________________________
Арызға қоса мына құжаттар тіркеледі:
1. Туу туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
2. Азаматтарды тіркеу кітабының немесе анықтама бюросының немесе селолық округ әкімінің мекен-жай анықтамасының электрондық көшірмесі;
3. Психолог-педагог консультациясының қорытынды электрондық көшірмесі;
4. Мүгедектігі туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
5. Банк шоты жөніндегі құжаттың электрондық көшірмесі.
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 6-қосымша
Өтініш иесі ___________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә )
Мекен-жайы___________________
Телефон ___________________
Құрметті_______________________________________ Сіздің үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаңызға ___________________________ мөлшері______________________________
(баланың Т.А.Ә.)
__________ жылдан __________________ жылға дейін материалдық қамтамасыз ету тағайындалғанын хабарлаймыз.
Тоқсан
Жыл
Төленген сома
Сізге үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуді тағайындау жөнінде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне хабарласуыңыз қажет екендігін хабарлаймыз.
Маман_______________________
(Т.А.Ә )
Бөлім бастығы_______________________
(Т.А.Ә )
Тұтынушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесі өзгертілгенде жіберіледі. Хабарлама мәтіні бар еркін жолдар "электрондық үкімет" порталында жеке кабинеттегі "Хабарламалар" бөлімінде көсетіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке берілген қанағаттандырылмаған жауаптардың (бас тарту) шығыс нысаны
Қанағаттандырылмаған жауаптардың шығыс нысаны бас тарту негіздемесінің мәтінімен бірге хат түрінде еркін нысанда беріледі.
"Үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды рәсiмдеу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне 7-қосымша
Форматты логикалық бақылаудың шығу нысанының және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету хабарламасының ережелері
Арызданушы жеке тұлға:
Өтініш үлгісінің жиегі
Міндетті/міндетті емес
ҚФБ мөлшерлігі
Нысан
ЖСН
Міндетті түрде
12
санды
Жеке куәліктің нөмірі
Міндетті түрде
9
санды
СТН
Міндетті түрде
12
санды
Пошта индексі
Міндетті түрде
6
таңбалы
Телефон
Міндетті түрде
15
санды
ӘЖК
Міндетті емес
16
таңбалы
Жеке шоттың нөмірі
Міндетті емес
16
таңбалы
Туу туралы акт жазбасының нөмірі
Міндетті емес
9
таңбалы