О бюджете города Шымкент на 2012-2014 годы
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 61/479-4c. Зарегистрировано Управлением юстиции города Шымкента Южно-Казахстанской области 27 декабря 2011 года N 14-1-150. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 4 февраля 2013 года № 1-20)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 04.02.2013 № 1-20).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 47/450-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2065 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 414 265 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 813 007 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 145 980 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 802 111 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 653 167 тысяч тенге;
2) затраты – 53 150 059 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 525 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 2 525 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета - -733 269 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 733 269 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 04.12.2012 № 14/100-5с (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
средний ремонт дорог городского значения (улиц города) - 6 157 620 тысяч тенге;
проведение капитального ремонта объектов образования – 156 647 тысяч тенге;
приобретение компьютеров общеобразовательным школам – 217 080 тысяч тенге;
выплата ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим ВИЧ - инфицированных детей – 16 865 тысяч тенге;
затраты по благоустройству города – 658 837 тысяч тенге;
организация проведения ветеринарных мероприятий против энзоотических болезней животных – 1 340 тысяч тенге;

2012-2014 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 61/479-4с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 27 желтоқсанда № 14-1-150 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихат аппаратының 2013 жылғы 4 ақпандағы № 1-20 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихат аппаратының 04.02.2013 № 1-20 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына және «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 47/450-IV Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2065 тіркелген шешіміне сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1.  2012-2014 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 52 414 265 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 813 007 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 145 980 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 802 111 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 25 653 167 мың теңге;
2) шығындар – 53 150 059 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 525 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 525 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 733 269 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 733 269 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.12.04 № 14/100-5с (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін) Шешімімен.
2. 2012 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
қалалық маңызы бар жолдарды (қала көшелерін) орташа жөндеуге – 6 157 620 мың теңге;
білім беру нысандарында күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге –  156 647 мың теңге;
жалпы білім беру мектептеріне компьютер сатып алуға – 217 080 мың теңге;
АИТВ жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайын өтемақы төлеуге – 16 865 мың теңге;
қаланы абаттандыру шығындарына – 658 837 мың теңге;
жануарлардың энзоотиялық ауруларына қарсы ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 1 340 мың теңге;

разработка проектов детальной планировки – 173 440 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 433 040 тысяч тенге;
ремонтные работы объектов теплоснабжения – 255 914 тысяч тенге;
разработка проектов планировки пригородных зон – 164 755 тысяч тенге;
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 36 664 тысяч тенге;
на ликвидацию и предупреждение чрезвычайных ситуаций – 143 118 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 10.04.2012 № 5/37-5с; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 14.06.2012 № 8/57-5с; от 24.08.2012 № 11/78-5с; 06.11.2012 № 13/96-5с (вводится в действие с 01.01.2012).
2-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 1 148 473 тысяч тенге;
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 646 273 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 26 950 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 32 814 тысяч тенге;
ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 125 935 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 10 485 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 340 990 тысяч тенге;
молодежная практика – 330 328 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 19 700 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости – 49 000 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 18 594 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» - 4 253 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 09.01.2012 N 62/488-4c; в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 04.12.2012 № 14/100-5с (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 183 426 тысяч тенге;

егжей-тегжейлі жобаларды әзірлеуге – 173 440 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға – 433 040 мың теңге;
жылу жүйелері нысандарын жөндеу жұмыстарына – 255 914 мың теңге;
қала аймағының жоспарлау жобасын әзірлеуге – 164 755 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 36 664 мың теңге;
төтенше жағдай салдарын алдын алу және жоюға – 143 118 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.04.10 № 5/37-5с Шешімімен; өзгеріс енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.06.14 № 8/57-5с; 2012.08.24 № 11/78-5с; 2012.11.06 № 13/96-5с Шешімдерімен.
2-1. 2012 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 1 148 473 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 646 273 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 26 950 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 32 814 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 125 935 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 10 485 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялау – 340 990 мың теңге;
жастар практикасы – 330 328 мың теңге;
қоныс аударуға субсидия беру – 19 700 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету – 49 000 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 18 594 мың теңге;
Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 4 253 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.01.09 N 62/488-4c Шешімімен; жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.12.04 № 14/100-5с Шешімімен.
3. 2012 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
«білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 183 426 мың теңге;

проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 306 380 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения – 368 806 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 866 095 тысяч тенге;
развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 55 000 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 233 501 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 10.04.2012 № 5/37-5с; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 14.06.2012 № 8/57-5с; от 24.08.2012 № 11/78-5с; от 06.11.2012 № 13/96-5с (вводится в действие с 01.01.2012).
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования - 2 218 318 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 1 386 016 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение
инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 709 246 тысяч тенге;
строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 – 1 539 097 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения – 2 084 674 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 534 993 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» - 998 500 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 09.01.2012 N 62/488-4c; в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 04.12.2012 № 14/100-5с (вводится в действие с 01.01.2012).
3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены кредиты из республиканского на строительство жилья - 1 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 09.01.2012 N 62/488-4c; в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 04.12.2012 № 14/100-5с (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Утвердить резерв акимата города на 2012 год в сумме 509 438 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 06.11.2012 № 13/96-5с (вводится в действие с 01.01.2012).
4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены средства на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций в масштабе города – 76 842 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 11.03.2012 № 3/16-5c; в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 06.11.2012 № 13/96-5с (вводится в действие с 01.01.2012).

мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 306 380 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 368 806 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға – 866 095 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 55 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 233 501 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.04.10 № 5/37-5с Шешімімен; өзгеріс енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.06.14 № 8/57-5с; 2012.08.24 № 11/78-5с; 2012.11.06 № 13/96-5с Шешімдерімен.
3-1. 2012 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға - 2 218 318 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 1 386 016 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 3 709 246 мың теңге;
жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алуға – 1 539 097 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 2 084 674 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 534 993 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 998 500 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.01.09 N 62/488-4c Шешімімен; жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.12.04 № 14/100-5с Шешімімен.
3-2. 2012 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен тұрғын үй салуға 1 000 000 мың теңге кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.01.09 N 62/488-4c Шешімімен; жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.12.04 № 14/100-5с Шешімімен.
4. Қала әкімдігінің 2012 жылға арналған резерві 509 438 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.11.06 № 13/96-5с (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін) Шешімімен.
4-1. 2012 жылға арналған қала бюджетінде қала ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жоюға – 76 842 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.03.11 № 3/16-5с Шешімімен; жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.11.06 № 13/96-5с (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін) Шешімімен.

5. Утвердить на 2012 год прилагаемые:
1) перечень бюджетных программ развития городского бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4;
2) перечень бюджетной программы, не подлежащей секвестру в процессе исполнения бюджета согласно приложению 5.
6. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2012-2014 годы согласно приложению 6.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии городского маслихата   М.Сыдыков
Секретарь городского маслихата             Н.Бекназаров
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 21 декабря 2011 года № 61/479-4с
Бюджет города Шымкент на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шымкентского городского маслихата 04.12.2012 № 14/100-5с (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы

5. Осы шешімнің 2012 жылға қоса беріліп отырған:
1) 4 қосымшасына сәйкес қала бюджетінде инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған даму бюджеттік бағдарламалар тізбесі;
2) 5 қосымшасына сәйкес қала бюджетінің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі бекітілсін.
6. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 2012-2014 жылдарға қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
7. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      М.Сыдықов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 61/479-4с шешіміне № 1 қосымша
2012 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті
Ескерту. 1-Қосымша жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.12.04 № 14/100-5с (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін) Шешімімен.
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
І. Кірістер