О Правилах содержания животных (собак, кошек) в городе Шымкент
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 61/482-4c. Зарегистрировано Управлением юстиции города Шымкента Южно-Казахстанской области 25 января 2012 года N 14-1-154. Утратило силу решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 17 мая 2012 года № 7/53-5с
Сноска. Утратило силу решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 17.05.2012 № 7/53-5с.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый "Правила содержания животных (собак, кошек)" в городе Шымкент.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии городского маслихата   М.Сыдыков
Секретарь городского маслихата             Н.Бекназаров
Утверждено решением
Шымкентского городского маслихата
№ 61/482-4с от 21 декабря 2011 года
ПРАВИЛА
содержания животных (собак, кошек) в городе Шымкент
1. Общие правила
1. Правила содержания животных (собак, кошек) в городе Шымкент разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 3 и статьи 311 Кодекса Республики Kaзaxcтан от 30 января 2001 года «Oб административных правонарушениях», подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и определяет порядок содержания животных (собак, кошек) в городе Шымкент.
2. Порядок содержания животных (собак, кошек)
1. Животные (собаки, кошки) идентифицируются путем выдачи ветеринарных паспортов.
2. Передача, продажа, купля, а также вывоз и ввоз животных (собак, кошек) за пределы территории города, разрешается при наличии ветеринарного паспорта с отметкой «сделана прививка против бешенства».
3. Не допускается следующее:
1) содержание незарегистрированных (не состоящих на учете) и не вакцинированных животных (собак, кошек);
2) выгуливать животных (собак, кошек) во дворах многоэтажных домов, на детских игровых площадках и в местах проведения общественных мероприятий;
3) выгул собак без намордника и на длинном поводке;
4) выгуливать животных (собак, кошек) лицам, в нетрезвом состоянии и подросткам не достигших 14- летнего возраста;
5) купать животных (собак, кошек) в местах, предназначенных для купания людей, в фонтанах и в родниковых источниках;

Шымкент қаласында жануарларды (ит, мысықтар) ұстау қағидасы туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 61/482-4c шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 25 қаңтарда N 14-1-154 тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2012 жылғы 17 мамырдағы № 7/53-5с Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2012.05.17 № 7/53-5с Шешімімен.
Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағы 8) тармақшасына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған "Шымкент қаласында жануарларды (ит, мысықтар) ұстау Қағидасы" бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      М.Сыдықов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 61/482-4с шешімімен бекітілген
Шымкент қаласында жануарларды (ит, мысықтар) ұстау Қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Шымкент қаласында жануарларды (ит, мысықтар) ұстау ережесі Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексінің 3-бабының 2-тармағына және 311-бабына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 8 тармақшасына сәйкес әзірленген және Шымкент қаласында жануарларды (ит, мысықтар) ұстау тәртібін белгілейді.
2. Жануарларды (ит, мысықтар) ұстау тәртібі
1. Жануарлар (ит, мысықтар) жеке ветеринариялық төлқұжатын беру жолымен сәйкестендіріледі.
2. Жануарларды (ит, мысықтар) беру, сату, сатып алу, сонымен қатар қала аумағынан тысқары шығару және кіргізу жануарлардың (ит, мысықтар) «құтыруға қарсы егілген» белгісі бар ветеринариялық төлқұжаты болған жағдайда рұқсат етіледі.
3. Мыналарға рұқсат етілмейді:
1) тіркелмеген (есепке алынбаған) және егуден өтпеген жануарларды (ит, мысықтар) ұстауға;
2) жануарларды (ит, мысықтар) көп пәтерлі тұрғын үйлердің аулаларында, балалар ойнайтын алаңшаларда және көпшілік шаралар өткізілетін жерлерде серуендетуге;
3) иттерді тұмылдырықсыз және ұзын шылбырда серуендетуге;
4) мас күйіндегі адамдар мен 14 жасқа толмаған жасөспірімдерге иттерді серуендетуге;
5) адамдардың шомылуына арналған орындарда, су бұрқақтарда және бастау көздерінде жануарларды (ит, мысықтар) шомылдыруға;

6) организация приютов и питомников в квартирах жилого фонда и в индивидуальных жилых домов для любых видов животных (собак, кошек);
7) содержание животных (собак, кошек) в местах общего пользования многоквартирных жилых домов и общежитиях, а также приводить на территории торговых центров;
4. Собаки и кошки, укусившие людей либо животных, немедленно доставляются в ближайшие лечебное ветеринарное учреждение для изоляции и наблюдение.
5. Содержание животных (собак, кошек) осуществляется в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) правилами и нормативами.
6. Разрешается, при условии соблюдения санитарно-гигиенических, зоогигиенических требований и требований настоящих Правил:
1) содержание собак и кошек в жилых помещениях (в коммунальных квартирах), проживающими несколькими семьями, лишь на своей жилой площади с письменного согласия всех проживающих в квартире, при отсутствии у соседей медицинских противопоказаний (аллергия).
2) содержать собак без намордника и ошейника вне населенных пунктов, стадах и отарах.
3. Заключительные положения
1. Ответственность за нарушения настоящих Правил определяется в соответствии с законодательствами Республики Казахстан.

6) тұрғын үй қоры пәтерлерінде және жеке тұрғын үйлерде қандай да болмасын иттер мен мысықтардың түрлері үшін паналау баспанасы мен питомниктер ұйымдастыруға;
7) жануарларды (ит, мысықтар) көп пәтерлі тұрғын үйлердің және жатақханалардың ортақ пайдаланатын орындарында ұстауға, сонымен қатар сауда орталықтарының аумағына жетектеп әкелуге.
4. Адамдарды немесе жанауарларды тістеген иттер мен мысықтар тез арада оқшауланып, бақылау жасау үшін жақын маңдағы ветеринариялық емдеу мекемесіне жеткізіледі.
5. Жануарларды (ит, мысықтар) ұстау ветеринариялық (ветеринариялық – санитариялық) ережелер мен нормативтерге сәйкес жүзеге асырылады.
6. Санитариялық – гигиеналық, зоогигиеналық талаптар мен осы Қағиданың талаптарын орындаған жағдайда мыналарға:
1) бірнеше жанұялар тұратын тұрғын жайда (коммуналдық пәтерлерде), тек өзінің тұрғын жайында, пәтерде барлық тұрушылардың жазбаша келісімі бойынша көршілердің дәрігерлік кері көрсеткіші (ұшыну) болмаса, итттер мен мысықтарды ұстауға;
2) иттерді тұмылдырықсыз және шылбырсыз елді мекендерден тыс жерлерде, мал табындары мен отарларда бос ұстауға рұқсат беріледі.
3. Қорытынды ережелер
1. Осы Қағиданы бұзғаны үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес белгіленеді.