О внесении изменений и дополнения в решение от 27 декабря 2010 года № 26-2 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 7 октября 2011 года N 31-5. Зарегистрировано управлением юстиции Тарбагатайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 13 октября 2011 года за N 5-16-115. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 30 декабря 2011 года № 105)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 30.12.2011 № 105).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением областного маслихата от 27 сентября 2011 года № 32/379-IV «О внесении изменений в решение от 24 декабря 2010 года «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 сентября 2011 года за номером 2555) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата «О районном бюджете на 2011-2013 годы» от 27 декабря 2010 года № 26-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 5-16-105, опубликовано в газете «Тарбағатай» от 13 января 2011 года № 4, от 17 января 2011 года № 5 ) следующие изменения и дополнение:
1) в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"доходы – 4228565,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 389823,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8319,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1751,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3828672,9 тысяч тенге;";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"затраты – 4176075,4 тысяч тенге;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"чистое бюджетное кредитование – 13818,1 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 14471,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 653,0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами - 60457,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 60457,0 тысяч тенге;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"дефицит (профицит) бюджета - -10687,0 тысяч тенге;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 10687,0 тысяч тенге.";

"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 26-2 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 7 қазандағы N 31-5 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Тарбағатай аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 13 қазанда N 5-16-115 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 30 желтоқсандағы N 104 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011.12.30 N 104 хаты).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6–бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» IV шақырылған Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 27 қыркүйектегі ХXХІІ сессиясының № 32/379-IV шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2555 нөмірімен 2011 жылдың 27 қыркүйекте тіркелді) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 26-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 5-16-105, «Тарбағатай» газетінің 2011 жылғы 13 қаңтардағы № 4, 2011 жылғы 17 қаңтардағы № 5 сандарында жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"кірістер – 4228565,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 389823,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8319,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1751,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3828672,9 мың теңге;";
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"шығындар – 4176075,4 мың теңге;";
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"таза бюджеттік кредит беру – 13818,1 мың теңге;
бюджеттік кредит – 14471,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 653,0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 60457,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 60457,0 мың теңге;";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"бюджет тапшылығы (профициті) - -10687,0 мың теңге;";
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 10687,0 мың теңге.";

2) пункт 3) изложить в следующей редакции:
«Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2011 год в сумме 4910,9 тысяч тенге, в том числе:
предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения) - 2445,0 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения) – 2265,9 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на исполнение обязательств по решениям судов - 200,0 тысяч тенге.»;
3) в пункте 7:
абзацы первый – седьмой изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете трансферты из областного бюджета в сумме 278244,8 тысяч тенге, в том числе:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) - 5918,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан - 24,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью - 196,0 тысяч тенге;
для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях - 22209,4 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» І и ІІ степени - 21375,0 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей - 10185,0 тысяч тенге;»;
4) пункт 7 дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
«на строительство "Пришкольный интернат" на 100 мест в с. Аксуат Тарбагатайского района ВКО – 50000,0 тысяч тенге.»;
5) в пункте 8:
абзацы первый, второй и пятый изложить в следующей редакции:
"Предусмотреть в районном бюджете трансферты из республиканского бюджета в сумме 517625,1 тысяч тенге, в том числе:
обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения 22499,0 тысяч тенге;";
"реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета – 2383,1 тысяч тенге;";
6) приложения 1, 4, 7, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        С. Нурханов
Секретарь Тарбагатайского
районного маслихата                        М. Магжаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата

2) 3 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2011 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 4910,9 мың теңге болып бекітілсін, оның ішінде:
төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс-шаралар - 2445,0 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның төтенше резерві – 2265,9 мың теңге;
соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві - 200,0 мың теңге.";
3) 7 тармақта:
бірінші - жетінші абзацтары келесі редакцияда жазылсын:
«Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 278244,8 мың теңге трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушылар, ҰОС мүгедектері және оларға теңестірілгендерге, қайтыс болған әскерилердің жанұясына) - 5918,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасына еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 24,0 мың теңге;
облысқа еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 196,0 мың теңге;
аз қамтылған отбасылары балаларын жоғарғы оқу орындарында оқытуға – 22209,4 мың теңге;
«Алтын алқамен», «Күміс алқамен» марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмекке - 21375,0 мың теңге;
бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмекке - 10185,0 мың теңге;»;
4) 7 тармақ мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Ақсуат ауылындағы 100 орындық мектеп жанындағы интернат құрылысына - 50000,0 мың теңге.";
5) 8 тармақта:
бірінші, екінші және бесінші абзацтары келесі редакцияда жазылсын:
"Аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде – 517625,1 мың теңге трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге – 22499,0 мың теңге;";
"республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 2383,1 мың теңге;";
6) аталған шешімнің 1478 қосымшалары осы шешімнің 1234 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Нұрханов
Тарбағатай аудандық
мәслихатының хатшысы                       М. Мағжаев
Тарбағатай аудандық мәслихатының

36 004,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
29 004,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
28 657,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
347,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
7 000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
28 621,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
6 468,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6 468,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14 715,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11 683,0
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
3 032,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 438,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 438,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
126 978,2
1
Сельское хозяйство
13 844,2
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
2 478,2
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
2 478,2
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
11 366,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
10 905,0
003
Капитальные расходы государственных органов
461,0
6
Земельные отношения
16 461,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 461,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 285,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 712,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
1 199,0
007
Капитальные расходы государственных органов
265,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

36 004,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
29 004,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
28 657,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
347,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 000,0
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
28 621,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
6 468,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 468,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14 715,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 683,0
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
3 032,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 438,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 438,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
126 978,2
1
Ауыл шаруашылығы
13 844,2
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
2 478,2
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
2 478,2
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
11 366,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 905,0
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
461,0
6
Жер қатынастары
16 461,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 461,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 285,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
6 712,0
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 199,0
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
265,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер