О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 декабря 2011 года № 48-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 30 декабря 2011 года № 7-8-138. Утратило силу - решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 февраля 2013 года № 10-9.
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 февраля 2013 года № 10-9
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148 Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 598 616 тыс. тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 715 906 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям - 2 545 тыс. тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 180 тыс. тенге;
поступлениям трансфертов - 2 879 985 тыс. тенге;
2) затраты - 3 551 758 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 98 758 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 103 563 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4 805 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 24 176 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 24 176 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -76 076 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 76 076 тыс. тенге;
поступление займов - 77 664 тыс. тенге;
погашение займов - 22 541 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 20 953 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.02.2012 № 2-1, от 16.04.2012 № 5-1, от 10.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Поступления в районный бюджет на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан,  решениемЗападно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 36-1 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы".
3. Принять к сведению и руководству статьи Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата 6 декабря 2011 года № 36-1 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме - 790 218 тыс. тенге, в том числе:

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Қазталов аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 14 желтоқсандағы № 48-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 7-8-138 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қазталов аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 5 ақпандағы № 10-9 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қазталов аудандық мәслихаттың 2013.02.05 ақпандағы № 10-9 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 598 616 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 715 906 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 545 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 180 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 879 985 мың теңге;
2) шығындар – 3 551 758 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 98 758 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 103 563 мың теңге;
бюджеттік несилерді өтеу – 4 805 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 24 176 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 24 176 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -76 076 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 76 076 мың теңге;
қарыздар түсімі – 77 664 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 541 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 20 953 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың мәслихатының 2012.02.22 № 2-1, 2012.04.16 № 5-1, 2012.12.10 № 8-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылдың 6 желтоқсандағы № 36-1 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қарастырылды.
3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және несиелердің жалпы сомасы 790 218 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 8 188 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому - 2 900 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 120 720 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 8 957 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 30 239 тыс. тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" - 1 110 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 46 408 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг - 9 312 тыс. тенге;
на субсидирование заработной платы - 137 472 тыс тенге;
на организацию молодежной практики - 39 583 тыс. тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости - 8 602 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов - 11 535 тыс. тенге;
кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов- 77 664 тыс. тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 16 450 тыс. тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 24 500 тыс. тенге;
на реализацию мероприятии для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 4 207 тыс. тенге;
на водоснабжение в селе Болашак – 80 000 тыс. тенге;
на государственные пособия на детей до 18 лет – 16 000 тыс. тенге;
на обеспечение санаторно-курортного лечения ветеранов – 1 200 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием медицинских кабинетов в общеобразовательных школах – 1 700 тыс. тенге;
на реконструкцию здания бывшего хлебного завода под спортивный комплекс в селе Казталов – 94 451 тыс. тенге;
на корректировку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Казталов – 54 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации водоснабжения в селе Талдыапан - 1 800 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Нурсай - 38 тыс. тенге;

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 8 188 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге – 2 900 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 120 720 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 8 957 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 30 239 мың теңге;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 1 110 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 46 408 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 9 312 мың теңге;
еңбекақыны субсидиялауға – 137 472 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға – 39 583 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 8 602 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 11 535 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін несиелер – 77 664 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 16 450 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 24 500 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға – 4 207 мың теңге;
Болашақ ауылын сумен жабдықтауға – 80 000 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақыларға – 16 000 мың теңге;
Ардагерлердің санаторлық - курорттық емделуін қамтамасыз етуге – 1 200 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мектептердегі медициналық кабинеттерді жабдықтау үшін құрал-жабдықтар алуға – 1 700 мың теңге;
Казталов ауылында бұрынғы нан зауытын спорт кешеніне қайта жаңартуға – 94 451 мың теңге;
Казталов ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға жобалық - сметалық құжаттарды түзетуге – 54 мың теңге;
Талдыапан ауылын сумен қамту үшін жобалық–сметалық құжаттар дайындауға – 1 800 мың теңге;
Нұрсай ауылындағы су құбырын қайта жаңартуға – 38 мың теңге;

на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Талдыкудук - 1 260 тыс. тенге;
на завершение реконструкции системы водоснабжения в селе Карауба - 12 772 тыс. тенге;
на завершение реконструкции системы водоснабжения в селе Жулдыз - 8 596 тыс. тенге;
на покрытие тротуаров – 4 000 тыс. тенге;
на текущий ремонт дорог – 20 500 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.04.2012 № 5-1, от 10.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в размере 24 568 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными Решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.04.2012 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2012 года.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить бюджетные программы сельских округов Казталовского района на 2012 год согласно приложению 5.

Талдықұдық ауылындағы су құбырын қайта құру үшін жобалық- сметалық құжаттар дайындауға – 1 260 мың теңге;
Қараоба ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруды аяқтауға – 12 772 мың теңге;
Жұлдыз ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруды аяқтауға – 8 596 мың теңге;
жаяусоқпақ төсеуге – 4 000 мың теңге;
жолдарды ағымдағы жөндеуге – 20 500 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың мәслихатының 2012.04.16 № 5-1, 2012.12.10 № 8-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
5. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 24 568 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың мәслихатының 2012.04.16 № 5-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
6. 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
7. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Казталов ауданының ауылдық округтерінің 2012 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить бюджетные средства по программе общеобразовательного обучения в школах согласно приложению 6.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии              М. Мырзагалиев
Секретарь районного маслихата    Е. Газизов
Приложение 1
к решению районного маслихата
№ 48-1 от 14 декабря 2011 года
Районный бюджет на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012)
(тыс. тенге)
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. ДОХОДЫ

9. Мектептерге жалпы білім беру бағдарламасы бойынша бюджет қаражаттары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  М. Мырзағалиев
Аудандық мәслихат хатшысы        Е. Газизов
Аудандық мәслихатының
2011 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 48-1 шешімге 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың 2012.12.10 № 8-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен
(мың теңге)
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. КІРІСТЕР

Сноска. Приложение 6 утратило силу - Решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012)

Ескерту. 6 қосымшаның күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың 2012.12.10 № 8-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен