О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2011 года № 33-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2012 года № 7-10-110. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 июня 2013 года № 12-11.
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.06.2013 года № 12-11
Руководствуясь Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением сессии Западно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2012-2014 года" № 36-1 от 6 декабря 2011 года, (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3075) Сырымский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 следующих объемах:
1) доходы – 2 389 292 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 223 609 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 2 377 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 2 162 360 тыс. тенге;
2) затраты – 2 388 649 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -36 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29 434 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 470 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 500 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 500 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 821 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 821 тыс. тенге;
поступление займов - 16 111 тыс. тенге;
погашение займов - 47 088 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 36 798 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.04.2012 № 2-2, от 25.07.2012 № 5-2, от 21.12.2012 № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Поступления в районный бюджет на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 36-1 и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 279 779 тыс. тенге, в том числе:

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 желтоқсандағы № 33-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 11 қаңтарда № 7-10-110 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2013 жылғы 28 маусымдағы № 12-11 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 28.06.2013 № 12-11 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 "2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3075) шешімін басшылыққа ала отырып Сырым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 389 292 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 223 609 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 377 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 162 306 мың теңге;
2) шығындар – 2 388 649 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -36 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 29 434 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 29 470 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 500 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 8 500 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 821 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 821 мың тенге;
қарыздар түсімі - 16 111 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 47 088 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 36 798 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихаттың 2012.04.18 № 2-2, 2012.07.25 № 5-2, 2012.12.21 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 санды шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қарастырылады.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 279 779 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:

1) из республиканского бюджета 263 668 тыс. тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 4 094 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому - 2 900 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 53 021 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 8 886 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 20 468 тыс. тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" - 544 тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 15 052 тыс. тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 23 700 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 21 641 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг - 2 386 тыс. тенге;
субсидирование заработной платы - 38 768 тыс. тенге;
на организацию молодежной практики - 14 036 тыс. тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости - 8 000 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 5 406 тыс. тенге;
на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников - 1 642 тыс. тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 2 784 тыс. тенге;
реконструкция водопровода в село Алгабас (установка "Таза су") - 31 490 тыс. тенге;
корректировка проектно–сметной документации реконструкция водопровода в село Талдыбулак - 0 тыс. тенге;
разработка проектно–сметной документация реконструкция водопровода село Жымпиты - 2 430 тыс. тенге;
на оборудование медицинских кабинетов в общеобразовательных школах - 1 700 тыс. тенге;
награждение победителей областного конкурса "Лучший населенный пункт области 2011 года" - 3 700 тыс. тенге;
на обеспечения санаторно-курортного лечения ветеранов - 1 020 тыс. тенге;
2) бюджетные кредиты - 16 111 тыс. тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 43 686 тыс. тенге.

1) республикалық бюджет есебінен 263 668 мың тенге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 4 094 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 2 900 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 53 021 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 8 886 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға - 20 486 мың теңге;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға - 544 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 15 052 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға - 23 700 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 21 641 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге - 2 386 мың теңге;
еңбекақыны субсидиялауға - 38 768 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға - 14 036 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 8 000 мың теңге;
ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 5 406 мың теңге;
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға - 1 642 мың теңге;
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру үшін - 2 784 мың теңге;
Алғабас ауылындағы су құбырын қайта құру ("Таза су" қондырғысы) - 31 490 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылындағы су құбырын қайта құру жобалық-сметалық құжаттама түзетуге - 0 мың теңге;
Жымпиты ауылындағы су құбырын қайта құру жобалық-сметалық құжаттама дайындауға - 2 430 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мектептердегі медициналық кабинеттерді жабдықтау үшін - 1 700 мың теңге;
"2011 жылғы облыстағы үздік елді мекен" облыстық конкурсының жеңімпаздарын марапаттауға - 3 700 мың теңге;
ардагерлердің санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз етуге - 1 020 мың теңге;
2) бюджеттік кредиттер - 16 111 мың теңге;
ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер - 43 686 мың теңге.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решениями Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.04.2012 года № 2-2, от 21.12.2012 № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Установить на 2012 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, зачисляется в районный бюджет по следующим подклассам доходов:
индивидуальный подоходный налог – 100%;
социальный налог – 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихаттың 2012.04.18 № 2-2, 2012.12.21 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2012 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық - 100%.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012-2014 год в размере 4 540 тыс. тенге.
7. На 31 декабря 2012 года лимит долга местного исполнительного органа составляет 30 000 тыс. тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2012 года.

6. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 540 мың теңге көлемінде бекітілсін.
7. Аудандық жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2012 жылдың 31 желтоқсанына 30 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
8. 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын мамандар мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, финансируемых из бюджетов аппарата акима аульного (сельского) округа в 2012-2014 годах, согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии Е. Исанов
Секретарь районного маслихата А. Галимов
Приложение 1
к решению Сырымского районного маслихата
№ 33-1 от 21 декабря 2011 года
Районный бюджет на 2012 год

9. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
10. 2012-2014 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сай бекітілсін.
11. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырым аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы
Е. Исанов
Сырым аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Галимов
Сырым аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 33-1 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

122577
022
Капитальные расходы государственного органа
13500
9
Прочие государственные услуги общего характера
14824
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14824
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
14644
015
Капитальные расходы государственного органа
180
02
Оборона
1741
01
Военные нужды
1741
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1741
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1741
04
Образование
1482133
01
Дошкольное воспитание и обучение
90426
464
Отдел образования района (города областного значения)
90426
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
36948
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
457
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
53021
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1356319
464
Отдел образования района (города областного значения)
1356319
003
Общеобразовательное обучение
1275592
006
Дополнительное образование для детей
60172
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
544
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
20011
09
Прочие услуги в области образования
35388
464
Отдел образования района (города областного значения)
35388
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9908
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13398
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба

122577
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13500
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
14824
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14824
001
Экономикалық саясатты, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14644
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
180
02
Қорғаныс
1741
01
Әскери мұқтаждар
1741
122
Аудан әкiмінің аппараты
1741
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1741
04
Бiлiм беру
1482133
01
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
90426
464
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) білім беру бөлімі
90426
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
36948
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту;
457
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
53021
02
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
1356319
464
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1356319
003
Жалпы бiлiм беру
1275592
006
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
60172
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
544
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
20011
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
35388
464
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) білім беру бөлімі
35388
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9908
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13398
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу