О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2011 года № 44-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2012 года № 7-13-149. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 января 2013 года № 9-2
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.01.2013 № 9-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 141 004 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 204 007 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 4 944 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 903 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 1 931 150 тыс. тенге;
2) затраты – 2 149 891 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 154 979 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 157 979 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 000 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 956 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 956 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -164 822 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 164 822 тыс. тенге, в том числе:
поступление займов – 157 257 тыс. тенге;
погашение займов – 2 810 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 375 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.04.2012 № 2-1, от 20.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Поступления в районный бюджет на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 912131415 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме486 369 тыс. тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 097 тыс. тенге;

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 44-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 10 қаңтарда № 7-13-149 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 9-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 30.01.2013 № 9-2 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақст№ан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 141 004 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 204 007 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 944 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 903 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 931 150 мың теңге;
2) шығындар – 2 149 891 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 154 979 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 157 979 мың теңге;
бюджеттік кредиттер өтеу – 3 000 мың теңге;
4) қаржы активтер мен операциялар бойынша сальдо – 956 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 956 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -164 822 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 164 822 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 157 257 мың теңге;
қарыздар өтеу – 2 810 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 10 375 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихаттың 2012.04.16 № 2-1, 2012.12.20 № 8-2 (2012.01.01. бастап қолданысқа еңгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 912131415 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
1) Аудандық бюджетте 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 542 343 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 094 мың теңге;

на обеспечение оборудованием,программным обеспечением детей-инвалидов,обучающихся на дому – 2 100 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 5 048 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 10 086 тыс. тенге;
на увеличения размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организации образования – 13 188 тыс. тенге;
на повышение оплаты труда учителям,прошедших повышение квалификации по учебным программам Автономной организаций образования "Назарбаев интеллектуальные школы" – 773 тыс. тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 71 470 тыс. тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 10 000 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 10 837 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 1 295 тыс. тенге;
на субсидирование заработной платы – 10 153 тыс. тенге;
на организацию молодежной практики – 13 673 тыс. тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости – 7 300 тыс. тенге;
для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов – 5 455 тыс. тенге;
на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников – 1 027 тыс. тенге;
на реализацию мер по содействию экономического развития регионов в рамках программы "Развитие регионов" – 2 061 тыс. тенге;
на реконструкцию внутрипоселкового водопровода Чингирлауского районного центра – 317 806 тыс. тенге.
2) Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 157 257 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 48 540 тыс. тенге;
кредитование на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума– 108 717 тыс. тенге.
3) Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 55 925 тыс. тенге, в том числе:
на организацию горячего питания учащихся детей из малообеспеченных семей и учеников 1-4 классов общеобразовательных школ Чингирлауского района – 12 783 тыс. тенге;
для обеспечения оборудованием медицинских кабинетов в общеобразовательных школах – 1 200 тыс. тенге;
на закуп жидкого топлива – 9 280 тыс. тенге;
на строительство головного водозабора и трассы подводящего водовода к поселку Шынгырлау Чингирлауского района – 29 532 тыс. тенге;

үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге – 2 100 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 5 048 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 9 245 мың теңге;
мектеп мұғалемдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерінің ұлғайтуға – 9 938 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалемдерге төленетін еңбек-ақыны арттыруға – 280 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 132 170 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 9 863 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу– 10 837 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 1 295 мың теңге;
еңбекақыны субсидиялауға – 10 153 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға – 13 673 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 7 300 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларды іске асыру үшін – 5 453 мың теңге.
2) Аудандық бюджетте 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 157 257 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 48 540 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізуге кредит беру – 108 717 мың теңге.
3) Аудандық бюджетте 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 55 925 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
Шыңғырлау ауданындағы жалпы орта білім беретін мектептерде аз қамтылған отбасы оқушыларын және 1-4 сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтуға – 12 783 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мектептердегі медициналық кабинеттерді жабдықтау үшін – 1 200 мың теңге;
сұйық отын алуға – 9 280 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының бас тоғанның және су құбырын тарту арна жолының құрылысына – 29 532 мың теңге;

награждение победителей областного конкурса "Лучший населенный пункт области 2011 года" – 1 000 тыс. тенге;
на обеспечение санаторно-курортного лечения ветеранов – 1 020 тыс. тенге;
корректировка проектно-сметной документации "Реконструкция системы водоснабжения села Амангельды Чингирлауского района" – 1 110 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.04.2012 № 2-1, от 20.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функции государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 4 348 тыс. тенге.
5. Установить на 2012 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
6. Установить на 2012 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 332 882 тыс. тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в размере 4 100 тыс. тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 1 000 тыс. тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 3 100 тыс. тенге.
8. На 31 декабря 2012 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 111 119 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными Решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.04.2012 № 2-1, от 20.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов,определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2012 года.

"2011 жылғы облыстағы үздік елді мекен" облыстық конкурсының жеңімпаздарын марапаттауға – 1 000 мың теңге;
ардагерлердің санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз етуге – 1 020 мың теңге;
"Шыңғырлау ауданы Амангелді ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құру" жобалық-сметалық құжаттарын түзету – 1 110 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихаттың 2012.04.16 № 2-1, 2012.12.20 № 8-2  (2012.01.01. бастап қолданысқа еңгізіледі) Шешімдерімен.
4. Аудандық бюджетте 2012 жылға арналған мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудын төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы сомасы 4 348 мың теңге көлемінде қарастырылсын.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2012 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
6. Аудандық бюджетте 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 1 332 882 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 100 мың теңге көлемінде бекітілсін, соның ішінде:
ауданның аумағындағы табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 1 000 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 3 100 мың теңге.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2012 жылдың 31 желтоқсанына 263 672 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихаттың 2012.04.16 № 2-1, 2012.12.20 № 8-2  (2012.01.01. бастап қолданысқа еңгізіледі) Шешімдерімен.
9. 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкалармен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год, согласно приложения 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии              Г. Джумабаева
Секретарь районного маслихата    М. Малтиев
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 20 декабря 2011 года № 44-1
Районный бюджет на 2012 год

10. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
11. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Сессия төрағасы                  Г. Джұмабаева
Аудандық мәслихат хатшысы        М. Малтиев
Аудандық мәслихатының
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 44-1 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

464
Отдел образования района (города областного значения)
873 397
3
Общеобразовательное обучение
812 626
6
Дополнительное образование для детей
51 000
63
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
280
64
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
9 491
9
Прочие услуги в области образования
36 023
464
Отдел образования района (города областного значения)
36 023
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7 152
4
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 120
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13 333
7
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
336
15
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
9 245
20
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 100
67
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 737
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
37
Строительство и реконструкция объектов образования
0
5
Здравоохранение
36
9
Прочие услуги в области здравоохранения
36
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
36
2
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
36
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
149 142
2
Социальная помощь
125 487
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 487
2
Программа занятости
61 615
5
Государственная адресная социальная помощь
6 677
6
Оказание жилищной помощи
900
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
873 397
3
Жалпы білім беру
812 626
6
Балаларға қосымша білім беру
51 000
63
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
280
64
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
9 491
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
36 023
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
36 023
1
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 152
4
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 120
5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13 333
7
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
336
15
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
9 245
20
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2 100
67
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары
1 737
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
37
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
0
5
Денсаулық сақтау
36
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
36
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
36
2
Ерекше жағдайларда сырқатты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
36
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
149 142
2
Әлеуметтiк көмек
125 487
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 487
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
61 615
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 677
6
Тұрғын үй көмегін көрсету
900
7
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

66 830
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6 767
2
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
6 767
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
60 063
6
Функционирование районных (городских) библиотек
59 079
7
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
984
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
18 080
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8 286
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6 286
3
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
2 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 794
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков физической культуры и спорта
9 794
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 481
6
Земельные отношения
6 481
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 481
1
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 481
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 544
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 544
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9 544
1
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9 544
12
Транспорт и коммуникация
11 306
1
Автомобильный транспорт
11 306
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 306
23
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11 306
13
Прочие
31 484
9
Прочие
31 484
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 845
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10 845

66 830
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6 767
2
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 767
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
60 063
6
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
59 079
7
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
984
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
18 080
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8 286
1
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 286
3
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
2 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 794
1
Жергілекті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 794
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 481
1
Ауыл шаруашылығы
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
99
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
6
Жер қатынастары
6 481
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6 481
1
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 481
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
0
13
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 544
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 544
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 544
1
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндег
9 544
12
Көлік және коммуникация
11 306
1
Автомобиль көлігі
11 306
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 306
23
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 306
13
Басқалар
31 484
9
Басқалар
31 484
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 845
1
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 845