О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан № 238 от 7 апреля 2010 года "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан 27 января 2012 года № 55. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2012 года № 7426. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-205/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 32 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6173, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 2010 года, № 6, ст. 376) следующие изменения и дополнения:
в Типовых штатах и штатных нормативах организаций здравоохранения, утвержденных указанным приказом:
в главе 1:
§ 8 изложить в следующей редакции:
"§ 8. Штатные нормативы отделения (кабинета) трансфузиологии
80. Должности персонала устанавливаются из количества трансфузии (переливаний) компонентов крови в год, осуществляемых медицинской организацией согласно приложению 4 к настоящим Типовым штатам и штатным нормативам организаций здравоохранения.
81. Отделение (кабинет) трансфузиологии организуется во всех медицинских организациях, применяющих компоненты крови.
81-1. Численность штатных единиц отделения (кабинета) трансфузиологии может увеличиваться с учетом внедрения аутологической заготовки крови и ее компонентов и проведения реинфузий. На каждые 100 доз аутокрови и ее компонентов, заготовленных в год, вводится дополнительно по 1 должности врача-трансфузиолога, медицинской сестры, младшего медицинского персонала.";
пункт 544 изложить в следующей редакции:
"544. В зависимости от количества донаций крови и ее компонентов в год центры крови делятся на 4 категории:
1 категория - свыше 20000 донаций в год;
2 категория - от 15000 до 20000 донаций в год;
3 категория - от 10000 до 15000 донаций в год;

"Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 27 қаңтардағы № 55 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 14 ақпанда № 7426 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 25 қарашадағы № ҚР ДСМ-205/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 32-бабының 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6173 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2010 жылғы № 6 бюллетенінде жарияланған, 376-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штататтары мен штат нормативтерінде:
1-тарауда:
§ 8 мынадай редакцияда жазылсын:
"§ 8. Трансфузиология бөлімшесінің (кабинетінің) штат нормативтері
80. Персоналдың лауазымы осы Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтеріне 4-қосымшаға сәйкес медициналық ұйымдарда жүзеге асырылатын жылдық қан компоненттерінің транзфузиясы (құю) мөлшерінен белгіленеді.
81. Трансфузиология бөлімшесі (кабинеті) қан компоненттерін пайдаланатын барлық медициналық ұйымдарда ұйымдастырылады.
81-1. Трансфузиология бөлімшесі (кабинетінің) штат бірлігінің саны қан және оның компоненттеріне аутологиялық дайындауды енгізу және ренфузия жүргізу есебінен ұлғаюы мүмкін. Аутоқанның және оның компоненттерінің бір жыл ішінде дайындалған әрбір 100 дозасына қосымша 1 трансфузиолог-дәрігер, мейірбике, кіші медицина қызметкер лауазымы енгізіледі.";
544-тармақ мынадай редакцияла жазылсын:
"544. Жылына қанды және оның компоненттері донация мөлшеріне байланысты қан орталықтардың 4 санатқа бөлінеді:
1-санат - жылына 20000 астам донация;
2-санат - жылына 15000-нан 20000-ға дейінгі донация;
3-санат - жылына 10000-нан 15000-ға дейін донация;

4 категория - от 5000 до 10000 донаций в год.
В соответствии с категориями определяется штатное расписание центров крови (далее – ЦК).";
пункт 545 изложить в следующей редакции:
"545. ЦК, занимающимся переработкой плазмы на препараты крови методом фракционирования, устанавливаются дополнительные штаты исходя из объема переработки. Продукты донорской крови включают в себя:
1) компоненты донорской крови, пригодные для лечебных целей (готовый продукт, прошедший все стадии производства, контроля и выданный в отделение выдачи продукции или в экспедицию для выдачи в лечебную сеть);
2) компоненты донорской крови, для приготовления диагностических стандартов (компоненты крови (сырье), использованные на изготовление диагностических стандартов, пригодных для применения в лечебной сети, прошедшие все стадии производства, контроля и сданные на склад готовой продукции или в экспедицию для выдачи в лечебную сеть);
3) компоненты донорской крови, переданные на производство препаратов крови (все виды плазмы (сырье), пригодные для производства препаратов крови и направленные в организации-изготовители);
4) донорская кровь, заготовленная без консерванта для лабораторных исследований.";
пункт 546 изложить в следующей редакции:
"546. Заместитель директора по сестринскому делу - 1 должность в ЦК 1-2 категории, главная медицинская сестра – 1 должность в ЦК 3-4 категории. Медицинская сестра инфекционного контроля – 1,5 должности в ЦК 1 категории, 1 должность в ЦК 2-4 категории. Сестра-хозяйка - 1 должность в ЦК 1-4 категории.";
дополнить пунктами 546-1 и 546-2 следующего содержания:
"546-1. Отдел менеджмента научных исследований создается в Республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр трансфузиологии" Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Научно-производственный центр трансфузиологии) и предусматривает 1 должность заведующего отделом и 3 должности научного сотрудника.
546-2. Отдел по работе с регионами создается в Научно-производственном центре трансфузиологии и предусматривает 1 должность заведующего отделом и 3 должности врача (сотрудника).";
в главе 8:
пункт 547 изложить в следующей редакции:
"547. Должность заведующего отделением устанавливается в каждом ЦК";
пункт 548 изложить в следующей редакции:
"548. Должности врачей терапевтов, трансфузиологов устанавливаются независимо от категории ЦК из расчета 1 должность на прием 30 доноров в день.";
пункт 551 изложить в следующей редакции:
"551. Должность специалиста для агитации населения и плановой подготовки к донорству в организациях устанавливается из расчета 2 должности в ЦК 1-2 категории, 1 должность в ЦК 3-4 категории.";
пункт 552 изложить в следующей редакции:

4-санат - жылына 5000-нан 10000-ға дейін донация.
Қан орталықтарының (бұдан әрі - ҚО) штат кестесі санаттарға сәйкес айқындалады.";
545-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"545. Плазманы фракциялау әдісімен қан препараттарына қайта өңдеумен айналысатын ҚО қайта өңдеу көлеміне қатысты қосымша штаттар белгіленеді. Донор қанының өнімдері мыналардан тұрады:
1) донор қанының емдік мақсатқа жарамды компоненттері (өндірудің, бақылаудың сатыларынан өткен және емдеу желісіне беру үшін өнімдерді беру бөлімшесіне немесе экспедицияға берілген дайын өнім);
2) диагностикалық стандарттар дайындауға арналған донор қанының компоненттері (диагностикалық стандарттар дайындауға пайдаланылған, емдеу желісінде қолдануға жарамды, өндіру, бақылау сатыларынан өткен және емдеу желісіне беру үшін дайын өнімдер қоймасына немесе экспедицияға тапсырылған донор қанының компоненттері (шикізат);
3) қан препараттарын өндіруге берілген донор қанының компоненттері (қан препараттарын өндіруге жарамды және дайындаушы-ұйымдарға берілген плазманың барлық түрлері (шикізат);
4) зертханалық зерттеулерге арналған консервантсыз дайындалған қан.";
546-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"546. Директордың мейірбике ісі жөніндегі орынбасары - 1-2-санаттағы ҚО - 1 лауазым, бас мейірбике - 3-4-санаттағы ҚО - 1 лауазым. Инфекциялық бақылау мейірбикесі 1-санаттағы ҚО - 1,5 лауазым, 1-санаттағы ҚО - 1 лауазым. Шаруашылық бикесі - 1-4-санаттағы ҚО - 1 лауазым.";
Мынадай мазмұндағы 546-1 және 546-2 тармақтармен толықтырылсын:
"546-1. Ғылыми зерттеулер менеджменті бөлімі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнында (бұдан әрі - Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығы) құрылады және 1 бөлім меңгерушісі лауазымы және 3 ғылыми қызметкер лауазымы көзделеді.
546-2. Өңірлермен жұмыс істеу бөлімі Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығында құрылады және 1 бөлім меңгерушісі лауазымын және 3 дәрігер (қызметкер) лауазымы көзделеді.";
8-тарауда:
547-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"547. Бөлімше меңгерушісінің лауазымы әр ҚО-да белгіленеді.";
548-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"548. Терапевтердің, трансфузиологтардың лауазымдары ҚО санатына қарамастан күніне 30 донор қабылдауға 1 лауазым есебінен белгіленеді.";
551-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"551. Халықты үгіттеуге және донорлыққа жоспарлы даярлауға арналған донорлықты ұйымдастыру жөніндегі маман лауазымы 1-2-санаттағы ҚО 2 лауазым есебінен белгіленеді.";
552-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"552. Должности медицинских сестер устанавливаются во всех ЦК из расчета 3,5 должности в ЦК 1 категории, 2 - в ЦК 2-4 категории.";
пункт 553 изложить в следующей редакции:
"553. Должности медицинских регистраторов устанавливаются из расчета 3,5 должности в ЦК 1 категории, 3 - в ЦК 2 категории, 2,5 - в ЦК 3-4 категории.";
пункт 554 изложить в следующей редакции:
"554. Должности санитарок устанавливаются из расчета 2 должности в ЦК 1-2 категории, 1,5 - в ЦК 3-4 категории.";
пункт 555 изложить в следующей редакции:
"555. Должности санитарок-буфетчищ устанавливаются из расчета 2 должности в ЦК 1-2 категории и 1 в ЦК 3-4 категории.";
пункт 556 изложить в следующей редакции:
"556. Единый донорский центр (далее - ЕДЦ) создается в каждом ЦК. В ЕДЦ ЦК 1-2 категории предусмотрены 3 должности фельдшера (медсестры) и 3 должности медицинского регистратора. На каждые 5000 сверх 20000 донаций дополнительно вводится 1 должность фельдшера (медсестры) и 1 должность медицинского регистратора. В ЕДЦ ЦК 3-4 категории предусмотрены 1 должность фельдшера (медсестры) и 2 должности медицинского регистратора. На каждые 2500 сверх 5000 донаций дополнительно вводится 1 должность медицинского регистратора.";
пункт 557 изложить в следующей редакции:
"557. Должности 1 врача – трансфузиолога, 1,5 должности медицинской сестры, 1,5 должности лаборанта, 1,5 должности медицинского регистратора и 2 должности санитарки устанавливаются из расчета на 1 бригаду. Количество бригад определяется в зависимости от годового количества донаций в выездных условиях: до 5 тысяч донаций в год – 1 бригада, от 5 до 10 тысяч донаций в год – 2 бригады, более 10 тысяч донаций в год – 3 бригады.";
в § 3 главы 8:
пункты 558, 559 и 560 исключить;
в главе 9:
в § 1:
пункт 561 изложить в следующей редакции:
"561. Должности заведующего отделением, старшей медсестры и сестры-хозяйки устанавливаются в каждом ЦК.";
пункт 562 изложить в следующей редакции:
"562. Для группы заготовки крови устанавливаются следующие должности:
1) должности врача - трансфузиолога, медсестры (эксфузиониста), санитарки устанавливаются независимо от категорийности ЦК из расчета по 1 должности каждой категории персонала на прием 20 доноров в день;
2) должность медицинского регистратора устанавливается независимо от категорийности ЦК из расчета по 1,0 ставке на прием 20 доноров в день.";
пункт 563 изложить в следующей редакции:
"563. Для группы плазмацитафереза устанавливаются следующие должности: должности врача - трансфузиолога, медсестры (эксфузиониста), медицинского регистратора, аппаратчика, и санитарки устанавливаются независимо от категорийности ЦК из расчета по 1,5 ставки каждой категории персонала на прием 20 доноров в день.

"552. Мейірбикелер лауазымдары барлық ҚО-да 1-санаттағы ҚО үшін 3,5 лауазым, 2-4-санаттағы ҚО үшін 2 лауазым есебінен белгіленеді.";
553-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"553. Медициналық тіркеуші лауазымдары 1-санаттағы ҚО үшін 3,5 лауазым, 2-санаттағы ҚО - 3 лауазым, 3-4-санаттағы ҚО - 2,5 есебінен белгіленеді.";
554-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"554. Санитар лауазымдары 1-2-санаттағы ҚО - 2 лауазым, 3-4-санаттағы ҚО - 1,5 лауазым есебінен белгіленеді.";
555-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"555. Санитар-буфетші лауазымдары 1-2-санаттағы ҚО-да 2 лауазым және 3-4-санаттағы ҚО-да 1 лауазым есебінен белгіленеді.";
556-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"556. Бірыңғай донорлық орталық (бұдан әрі - БДО) әрбір ҚО-да құрылады. 1-2-санаттағы ҚО БДО-да фельдшер (мейірбике) 3 лауазымы және 3 медициналық тіркеуші лауазымы көзделген. 20000-нан артық донацияның әр 5000-на фельдшердің (мейірбике) қосымша 1 лауазымы және медициналық тіркеушінің 1 лауазымы енгізіледі. 3-4-санаттағы ҚО БДО-да фельдшер (мейірбике) 1 лауазымы және 1 медициналық тіркеуші лауазымы қарастырылған. 5000-нан артық донацияның әр 2500-на медициналық тіркеушінің қосымша 1 лауазымы енгізіледі.";
557-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"557. Трансфузиолог-дәрігердің 1, мейірбикенің 1,5, зертханашының 1,5, медициналық тіркеушінің 1,5 және санитардың 2 лауазымы 1 бригада есебінен белгіленеді. Бригадалар саны көшпелі жағдайдағы қан тапсырудың жылдық санына байланысты белгіленеді: жылына 5 мыңға дейінгі донацияға - 1 бригада, жылына 5 мыңнан 10 мыңға дейінгі донацияға - 2 бригада, 10 мыңнан артық донацияға - 3 бригада.";
8-тараудың § 3:
558, 559 және 560-тармақтар алып тасталсын;
9-тарауда:
§ 1:
561-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"561. Бөлімше меңгерушісінің, аға мейірбикенің және шаруашылық бикесінің лауазымдары әр ҚО-да белгіленеді.";
562-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"562. Қан дайындау тобы үшін мына лауазымдар белгіленеді: 1) трансфузиолог-дәрігер, операция мейірбикесі (эксфузионист), санитар лауазымдары ҚО санатына қарамастан күніне 20 донорды қабылданғанда қызметкердің әр санатына 1 лауазым;
2) медициналық тіркеуші лауазымы қан орталықтарының санатына қарамастан күніне 20 донорды қабылдауға 1,0 ставка есебінен.";
563-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"563. Плазмацитаферез тобы үшін мына лауазымдар белгіленеді: трансфузиолог-дәрігер, операция мейірбикесі (эксфузионист), медициналық тіркеуші, аппаратшы және санитар лауазымдары қан ҚО санатына қарамастан, күніне 20 донор қабылданғанда қызметкерлердің әр санатына 1,5 ставка есебінен белгіленеді.

При заготовке плазмы дискретным методом вводится дополнительно 0,5 врача-трансфузиолога и 1 ставка медсестры (эксфузиониста).";
§ 2 изложить в следующей редакции:
"§ 2. Типовые штаты отделения карантинизации, выбраковки и временного хранения компонентов крови
564. Должности врача - трансфузиолога, медсестры, медицинского регистратора, и санитарки устанавливаются независимо от категорийности ЦК из расчета по 1 ставке каждой категории персонала на 5000 донаций в год. Из установленных должностей врача-трансфузиолога определяется 1 должность заведующего отделением.";
§ 3 изложить в следующей редакции:
"§3. Типовые штаты отделения производства компонентов крови
565. Должности врача - трансфузиолога устанавливаются в зависимости от категории ЦК из расчета 1,5 ставки врача в ЦК 1 категории, 1,25 - в ЦК 2 категории, 1 - в ЦК 3-4 категории, а также приготовления других компонентов (тромбоконцентрата, эритроцитной массы, обедненной лейкоцитами и тромбоцитами, криопреципитата и других).
При проведении дополнительных методов переработки компонентов крови – лейкофильтрации, вирусинактивации, гамма-облучения вводится дополнительно 1 ставка врача-трансфузиолога.
566. Должность медицинской сестры устанавливается в зависимости от категории ЦК из расчета в ЦК 1-2 категории - 3 ставки, в ЦК 3-4 категории – 1,5 ставки.
При проведении лейкофильтрации компонентов крови в ЦК 1-2 категории дополнительно вводится 1,5 ставки медицинской сестры, в ЦК 3-4 категории – 1 ставка; при проведении гамма-облучения компонентов крови в ЦК 1-2 категории – 1,5 ставки медицинской сестры, в ЦК 3-4 категории – 1 ставка медицинской сестры, при проведении вирусинактивации компонентов крови – в ЦК 1-2 категории 1,5 ставки медицинской сестры и 1 ставка медицинской сестры в ЦК 3-4 категории.
567. Должность медицинского регистратора устанавливается соответственно количеству должностей врачей-трансфузиологов.
568. Должность аппаратчика (центрифугирование, внутренняя транспортировка и другие) и санитарки устанавливается из расчета 1,25 ставки аппаратчика на 1 ставку врача.";
в § 4:
пункт 569 изложить в следующей редакции:
"569. Должность заведующего отделением устанавливается из расчета 1 ставка в ЦК 1-4 категории. Должность врача-трансфузиолога (консультанта) устанавливается из расчета 1 ставка в ЦК 1-2 категории, и 0,5 ставки в ЦК 3-4 категории.";
пункт 570 изложить в следующей редакции:
"570. Должность старшей медсестры устанавливается из расчета 1 ставка в ЦК 1-4 категории.";
пункт 572 изложить в следующей редакции:
"572. Должность санитарки устанавливается из расчета 1,5 ставки в ЦК 1-2 категории, 1,25 ставки в ЦК 3 категории, 1 ставка в ЦК 4 категории.";
в главе 10:
§ 1 изложить в следующей редакции:
"§1. Штатные нормативы и типовые штаты отделения тестирования крови

Плазманы дискретті әдіспен дайындағанда 0,5 трансфузиолог-дәрігердің және 1 ставка мейірбике (эксфузионист) лауазымдары енгізіледі.";
§ 2 мынадай редакцияда жазылсын:
"§ 2. Қан компоненттерін карантиндеу, іріктеу және уақытша сақтау бөлімінің үлгі штаттары
564. Трансфузиолог-дәрігер, мейірбике, медициналық тіркеуші, санитар лауазымдары ҚО санатына қарамастан, жылына 5000 қан тапсырғанда қызметкерлердің әр санатына 1 ставка есебінен белгіленеді. Белгіленген трансфузиолог-дәрігері лауазымдарынан бөлімше меңгерушісінің 1 лауазымы айқындалады.";
§ 3 мынадай редакцияда жазылсын:
"§3. Қан компоненттерін өндіру бөлімшесінің үлгі штаттары
565. Трансфузиолог-дәрігер лауазымы ҚО санатына байланысты, сондай-ақ басқа компоненттерін (тромбоконцетрат, лейкоциттері мен тромбоциттері азайтылған эритроциттер массасы, криопреципитат және тағы басқаларды) дайындау үшін 1-санаттағы ҚО-да - 1,5 лауазым, 2-санаттағы ҚО-да - 1,25 лауазым, 3-4-санаттағы ҚО-да - 1 ставка есебінен белгіленеді.
Қан компененттерін қайта өңдеудің қосымша әдістерін - лейкофильтрлеу, вирусинактивациялау, гамма-сәулелендіру үшін трансфузиолог-дәрігердің қосымша 1 ставкасы енгізіледі.
566. Мейірбике лауазымы 1-2-санаттағы ҚО-да - 3, 3-4-санаттағы ҚО-да - 1,5 ставка есебінен ҚО санатына қарай белгіленеді.
Қан компоненттерін лейкофильтрлегенде 1-2-санаттағы ҚО-да мейірбикенің 1,5, 3-4-санаттағы ҚО-да - 1 ставкасы; қан компоненттерін гамма-сәулендіру жүргізгенде 1-2-санаттағы ҚО-да мейірбикенің 1,5, 3-4-санаттағы ҚО-да - 1 ставкасы; қан компоненттеріне вирустазартуды жүргізгенде 1-2-санаттағы ҚО-да мейірбикенің 1,5 және 3-4-санаттағы ҚО-да - 1 ставкасы қосымша енгізіледі.
567. Медициналық тіркеуші лауазымы трансфузиолог-дәрігері лауазымына сәйкес белгіленеді.
568. Аппаратшы (центрифугалау, ішкі тасымалдау және тағы басқалары) және санитар лауазымдары ҚО санатына байланысты 1 дәрігер ставкасына 1,25 ставка есебінен белгіленеді.";
§4:
569-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"569. Бөлім меңгерушісінің лауазымы 1-4-санаттағы ҚО үшін 1 ставка есебінен белгіленеді. Трансфузиолог-дәрігер (консультант) лауазымы 1-2-санаттағы ҚО-да 1 ставка және 3-4-санаттағы ҚО-да 0,5 ставка есебінен белгіленеді.";
570-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"570. Аға мейірбике лауазымы 1-4-санаттағы ҚО үшін 1 ставка есебінен белгіленеді.";
572-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"572. Санитар лауазымы 1-2-санаттағы ҚО-да - 1,5 ставка, 3-санаттағы ҚО-да 1,25 лауазым, 4-санаттағы ҚО-да - 1 ставка есебінен белгіленеді.";
10-тарауда:
§ 1 мынадай редакцияда жазылсын:
"§1. Қанды тестілеу бөлімшесінің үлгілік штаттары мен штат нормативтері

573. Должность заведующего отделением тестирования крови устанавливается в каждом центре крови.
574. Должности врачей-лаборантов (специалистов лаборатории) устанавливаются в зависимости от категории ЦК, из расчета 4 должности в ЦК 1 категории, 3 - в ЦК 2 категории, 2 - в ЦК 3 категории, 1 - в ЦК 4 категории для иммунологических, клинических и биохимических исследований.
575. Должность старшего фельдшера-лаборанта (лаборанта) устанавливается при наличии должности заведующего отделением.
576. Должность фельдшера-лаборанта (лаборанта) устанавливается во всех ЦК из расчета 2 ставки фельдшера-лаборанта (лаборанта) на одну врачебную ставку.
577. Должности медицинских регистраторов и санитарки во всех центрах крови устанавливаются из расчета одна ставка регистратора на 5 ставок врачей и фельдшеров (суммарно).
578. Должности врачей-лаборантов (специалистов лаборатории) группы диагностических стандартов устанавливаются в ЦК 1-2 категории по 2 ставки, в ЦК 3-4 категории – 1 ставка.
579. Должности врачей-лаборантов (специалистов лаборатории) группы типирования и подборов устанавливается в ЦК 1-2 категории 2 должности, в ЦК 3 - 1,5 ставки, 4 категории – 1 ставка.
580. Должности фельдшеров-лаборантов (лаборантов) устанавливаются соответственно количеству должностей врачей-лаборантов.
581. Должность аппаратчика (лаборанта) устанавливается в ЦК 1-4 категории из расчета 1 ставка на отделение (розлив, пайка, этикетировка, упаковка).
582. Должности санитарок группы диагностических стандартов устанавливаются в ЦК 1-2 категории по 2 должности, в ЦК 3-4 категории - 1 должности. Должности санитарок группы типирования и подборов устанавливаются в ЦК 1-3 категории по 1 должности, в ЦК 4 категории - 0,5 должности.";
§ 2 исключить;
в § 3:
пункт 586 изложить в следующей редакции:
"586. Должности заведующего отделением и старшего лаборанта устанавливается в каждом центре крови.";
пункт 587 изложить в следующей редакции:
"587. Должности врача-лаборанта (специалиста лаборатории), провизора устанавливаются в ЦК 1 категории 2 должности, в ЦК 2-4 категории - 1 должность.";
пункт 588 изложить в следующей редакции:
"588. Должности менеджера по качеству устанавливаются в ЦК 1 категории 2 должности, в ЦК 2-4 категории - 1 должность.";
пункт 589 изложить в следующей редакции:
"589. Должности фельдшера-лаборанта (лаборанта) устанавливаются в ЦК 1-2 категории 3 должности, в ЦК 3-4 категории - 1,5 должности.";
пункт 590 изложить в следующей редакции:
"590. Должности санитарки устанавливаются в ЦК 1-2 категории 2 должности, в ЦК 3-4 категории - 1 должность.
Для группы бактериологического контроля устанавливаются следующие должности:

573. Бөлімше меңгерушісінің лауазымы әр қан орталығында белгіленеді.
574. Зертханашы-дәрігер (зертхана мамандары) лауазымдары ҚО санатына байланысты клиникалық және клиникалық-биохимиялық зерттеулер үшін 1-санаттағы ҚО-да - 4 лауазым, 2-санаттағы ҚО-да - 3 лауазым, 3-санаттағы ҚО-да - 2, 4-санаттағы ҚО-да - 1 лауазым есебінен белгіленеді.
575. Аға фельдшер-зертханашы (зертханашы) лауазымы бөлім меңгерушісі лауазымына сәйкес белгіленеді.
576. Фельдшер-зертханашы (зертханашы) лауазымы барлық ҚО-да, дәрігердің бір ставкасына 2 фельдшер-зертханашы (зертханашы) ставкасы есебінен белгіленеді.
577. Медициналық тіркеуші және санитар лауазымдары барлық ҚО дәрігердің және фельдшерлердің (жиынтық) 5 ставкасына медтіркеушінің бір ставкасы есебінен белгіленеді.
578. Диагностикалық стандарттар тобының зертханашы-дәрігердің (зертхана мамандары) лауазымдары 1-2-санаттағы ҚО-да 2 ставкадан, 3-4-санаттағы ҚО-да 1 ставкадан белгіленеді.
579. Үлгілеу және іріктеу тобының зертханашы-дәрігер (зертхана мамандары) лауазымдары 1-2-санаттағы ҚО-да 2 лауазымнан, 3-санаттағы ҚО-да 1,5 лауазымнан, 4-санаттағы ҚО-да 1 лауазымнан белгіленеді.
580. Фельдшер-зертханашы (зертханашы) лауазымдары зертханашы-дәрігері лауазымының санына сәйкес белгіленеді.
581. Аппаратшы (зертханашы) лауазымы 1-4-санаттағы ҚО-да бөлімшеге (құю, дәнекерлеу, белгілеу, қаптау) 1 ставка есебінен белгіленеді.
582. Диагностикалық стандарттары тобының санитар лауазымдары 1-2-санаттағы ҚО-да 2 лауазымнан, 3-4-санаттағы ҚО-да - 1 лауазым есебінен белгіленеді. Үлгілеу және іріктеу тобының санитар лауазымы 1-3-санаттағы ҚО-да 1 лауазымнан, 4-санаттағы ҚО-да - 0,5 лауазымнан белгіленеді.";
§ 2 алынып тасталсын;
§3:
586-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"586. Бөлімше меңгерушісі және аға зертханашы лауазымдары әр қан орталығында белгіленеді.";
587-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"587. Зертханашы-дәрігер (зертхана маманы), провизор лауазымдары 1-санаттағы ҚО-да 2 лауазымнан, 2-4-санаттағы ҚО-да 1 лауазымнан белгіленеді.";
588-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"588. Сапа жөніндегі менеджер лауазымы 1-санаттағы ҚО-да 2 лауазым, 2-4-санаттағы ҚО-да 1 лауазым есебінен белгіленеді.";
589-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"589. Фельдшер-зертханашы (зертханашы) лауазымы 1-2-санаттағы ҚО-да 3 лауазым, 3-4-санаттағы ҚО-да 1,5 лауазым есебінен белгіленеді."
590-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"590. Санитар лауазымы 1-2-санаттағы ҚО-да 2 лауазым, 3-4-санаттағы ҚО-да 1 лауазым есебінен белгіленеді.
Бактериологиялық бақылау тобы үшін мынадай лауазымдар белгіленеді:

1) должность врача-бактериолога устанавливается из расчета 1 ставки в ЦК 1-2 категории, 0,5 ставки в ЦК 3-4 категории и дополнительно 0,25 ставки при наличии производства препаратов крови на каждые 5000 литров плазмы;
2) должности лаборантов, фельдшеров-лаборантов (суммарно) устанавливаются в зависимости от категории ЦК из расчета 2 ставки в ЦК 1-2 категории, 1 ставка в ЦК 3-4 категории и дополнительно 1 ставка при наличии производства препаратов крови на каждые 5000 литров плазмы;
3) должности санитарки устанавливаются в зависимости от категории ЦК из расчета 3 ставки в ЦК 1-2 категории, 1,5 ставки в ЦК 3-4 категории, а дополнительно 0,25 ставки при наличии производства препаратов крови на каждые 5000 литров плазмы.";
в § 4:
пункт 591 изложить в следующей редакции:
"591. Должность врача-лаборанта (специалиста лаборатории) устанавливается в зависимости от категории ЦК из расчета по 0,25 ставки в ЦК 3-4 категории, 0,5 ставки в ЦК 2 категории и 1 ставка в ЦК 1 категории.";
пункт 592 изложить в следующей редакции:
"592. Должность лаборанта (фельдшера-лаборанта) устанавливается в зависимости от категории ЦК из расчета по 0,5 ставки в ЦК 3-4 категории, 1 ставки в ЦК 2 категории и 1,5 ставка в ЦК 1 категории.";
в § 5:
пункт 593 изложить в следующей редакции:
"593. Должность заведующего лабораторией устанавливаются из расчета 1 ставка. Должности врача-лаборанта (специалиста лаборатории) устанавливаются из расчета по 3,5 ставки на лабораторию.";
в § 6:
пункт 596 изложить в следующей редакции:
"596. Должности сотрудников лаборатории устанавливаются из расчета двусменной работы и нагрузки 180 серийных ИФА (ИХЛА) и 9 ПЦР (пулирование по 6) в день на одну бригаду, включающую 5 ставок врача, 7 ставок лаборанта (фельдшера-лаборанта), 3 ставки регистратора, 2 ставки санитарки.";
пункт 597 изложить в следующей редакции:
"597. Группа архивирования образцов сывороток:
Должность врача-лаборанта – 0,5 ставки, фельдшера-лаборанта - 1 ставка, медицинского регистратора - 1 ставка, санитарки - 0,5 ставки.";
в главе 11:
пункт 598 изложить в следующей редакции:
"598. Для группы подготовки материалов и растворов устанавливаются следующие должности:
1) должность медицинской сестры устанавливается в каждой лаборатории;
2) должность аппаратчика моечной (пробирки, бутылки, покровные стекла и другое) устанавливается с учетом категорийности ЦК из расчета 1,5 ставки в ЦК 3-4 категорий с дальнейшим увеличением на 1 ставку на каждую последующую категорию ЦК.";
пункт 599 изложить в следующей редакции:
"599. Для растворной устанавливаются следующие должности:

1) бактериолог-дәрігер лауазымы 1-2-санаттағы ҚО-да - 1 ставка, 3-4-санаттағы ҚО-да 0,5 ставка және әр 5000 литр плазмаға қан препараттарын дайындалғанда қосымша 0,25 ставка есебінен белгіленеді;
2) зертханашылар, фельдшер-зертханашы лауазымдары (жиынтық) ҚО санатына байланысты 1-2-санаттағы ҚО үшін 2 ставка, 3-4-санаттағы ҚО 1 ставка және әр 5000 литр плазмаға қан препараттарын дайындалғанда қосымша 1 ставка есебінен белгіленеді;
3) санитар лауазымдары ҚО санатына байланысты 1-2-санаттағы ҚО 3 ставка, 3-4-санаттағы ҚО 1,5 ставка, ал әр 5000 литр плазмаға қан препараттарын дайындау өндірісі болғанда, қосымша 0,25 ставка есебінен белгіленеді.";
§4:
591-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"591. Зертханашы дәрігер (зертхана маманы) лауазымы ҚО-ның санатына байланысты, 3-4-санаттағы ҚО-да - 0,25 ставка, 2-санаттағы ҚО-да - 0,5 ставка және 1-санаттағы ҚО-да 1 ставка есебінен белгіленеді.";
592-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"592. Зертханашы (фельдшер-зертханашы) лауазымы ҚО-ның санатына байланысты, 3-4-санаттағы ҚО-да - 0,5 ставка, 2-санаттағы ҚО-да - 1 ставка және 1-санаттағы ҚО-да 1,5 ставка есебінен белгіленеді.";
§5:
593-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"593. Зертхана меңгерушісі лауазымы 1 ставка есебінен белгіленеді. Дәрігер-зертханашы (зертхана маманы) лауазымы зертханаға арналған 3,5 ставка есебінен бекітіледі.";
§6:
596-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"596. Зертхана қызметкерлері лауазымдары екі ауысымды жұмыс және бір бригадаға күніне 180 сериялы ИФА (ИХЛА) және 9 ПТР (6-дан біріктіру) жүктемесін есепке алғанда, 5 дәрігердің ставкасы, 7 зертханашы (зертханашы-фельдшер) ставкасы, 3 тіркеуші ставкасы, 2 санитар ставкасы есебінен белгіленеді.";
597-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"597. Сарысу үлгілерін мұрағаттау тобы:
Зертханашы-дәрігердің лауазымы - 0,5 ставка, фельдшер-зертханашы - 1 ставка, медициналық тіркеуші - 1 ставка, санитар - 0,5 ставка.";
11-тарауда:
598-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"598. Материалдарды және ерітінділерді дайындау тобы үшін мынадай лауазымдар белгіленеді:
1) мейірбике лауазымы әр зертханада белгіленеді;
2) жуу бөлмесінің (пробиркалар, бөтелкелер, жамылғы әйнектер және тағы басқалары) аппаратшысы лауазымы ҚО санатын есепке ала отырып 3-4-санаттағы ҚО үшін 1,5 ставка және ҚО санатына байланысты бұдан әрі 1 ставкаға ұлғаю есебінен белгіленеді.";
599-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"599. Ерітінділерді дайындау бөлмесі үшін мынадай лауазымдар белгіленеді:

1) должности врача-лаборанта (провизора) устанавливается из расчета 1 ставка в ЦК 1-2 категории;
2) должности фармацевта (лаборанта, медсестры) устанавливаются из расчета 1 ставка в ЦК 1-2 категории и по 0,5 ставки в ЦК 3-4 категории;
3) должности санитарки устанавливаются из расчета 1,5 ставки в ЦК 1-2 категории, 1 ставка в ЦК 3 категории, 0,5 ставки в ЦК 4 категории.";
пункт 600 изложить в следующей редакции:
"600. Для дистилляторной устанавливаются следующие должности:
1) должность медицинской сестры устанавливается из расчета 1 ставка в ЦК 1-3 категории, 0,5 ставки в ЦК 4 категории;
2) должность аппаратчика-автоклавера устанавливается в каждом центре;
3) должность санитарки устанавливается из расчета 1 ставки в ЦК 1-2 категории и 0,5 ставки в ЦК 3-4 категории.";
пункт 601 изложить в следующей редакции:
"601. Для автоклавной устанавливаются следующие должности:
1) должность медицинской сестры (автоклавер) устанавливается из расчета 1,5 ставки в ЦК 3-4 категории и 2,5 ставки в ЦК 1-2 категории;
2) должность санитарки устанавливается из расчета 1 ставка в ЦК 1-3 категории, 0,5 ставки в ЦК 4 категории.";
пункт 602 изложить в следующей редакции:
"602. Для группы утилизации медицинских отходов устанавливаются следующие должности:
1) должность медицинской сестры устанавливается из расчета 1 ставка в ЦК всех категориях;
2) должность аппаратчика-автоклавера устанавливается из расчета 1,5 ставки в ЦК 1-3 категории, 1 ставки в ЦК 4 категории;
3) должность санитарки устанавливается из расчета 1 ставки в ЦК 1-4 категории.";
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
"Глава 13. Типовые штаты Банка стволовых клеток";
в главе 16:
пункт 655 изложить в следующей редакции:
"655. Отдел информационно-технического обеспечения создается во всех центрах крови. Штатная численность определяется из расчета:
1) для ЦК 1 категории: руководитель отдела - 1 должность; главный системный администратор - 1 должность; системный инженер - 2 должности; программист - 1 должность; специалист по базе данных - 2 должности;
2) для ЦК 2-4 категории: руководитель отдела - 1 должность; главный системный администратор - 1 должность; системный инженер - 1 должность; специалист по базе данных - 1 должность.";
дополнить пунктом 655-1 следующего содержания:
"655-1. Организационно-методический отдел:
заведующий отделом - 1 должность в ЦК 1-4 категории;
врач – методист - 1 должность в ЦК 1 категории;
медицинский статистик – 2 должности в ЦК 1-4 категории.";
приложение 4 и 9 к Типовым штатам и штатным нормативам организаций здравоохранения изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.

1) зертханашы-дәрігерлер (провизор) лауазымы 1-2-санаттағы ҚО үшін 1 ставка есебінен белгіленеді;
2) фармацевт (зертханашы, мейірбике) лауазымдары 1-2-санаттағы ҚО үшін 1 ставка және 3-4-санаттағы ҚО үшін 0,5 ставка есебінен белгіленеді;
3) санитар лауазымдары 1-2-санаттағы ҚО үшін 1,5 ставка және 3-
санаттағы ҚО үшін 1 ставка, 4-санаттағы ҚО-да 0,5 ставка есебінен
белгіленеді.";
600-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"600. Дистиллятор бөлмесі үшін мынадай лауазымдар белгіленеді:
1) мейірбике лауазымы 1-3-санаттағы ҚО үшін 1 ставка, 4-санаттағы ҚО үшін 0,5 ставка есебінен белгіленеді;
2) аппаратшы-автоклавер лауазыммы әр орталықта белгіленеді;
3) аппаратшы лауазымы 1-2-санаттағы ҚО үшін 1 ставка және 3-4-санаттағы ҚО үшін 0,5 ставка есебімен белгіленеді.";
601-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"601. "Автоклав бөлмесі үшін мынадай лауазымдар белгіленеді:
1) мейірбике (автоклавер) лауазымы 3-4-санаттағы ҚО-да - 1,5 ставка және 1-2-санаттағы ҚО-да - 2,5 ставка есебінен белгіленеді;
2) санитар лауазымы 1-3-санаттағы ҚО-да 1 ставка және 4-санаттағы ҚО-да 0,5 ставка есебінен белгіленеді.";
602-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"602. Медициналық қалдықтарды кәдеге жарату тобы үшін мынадай лауазымдар белгіленеді:
1) мейірбике лауазымы барлық санаттағы ҚО-да 1 ставка есебінен белгіленеді;
2) аппаратшы-автоклавер лауазымы 1-3-санаттағы ҚО-да 1,5 ставка және 4-санаттағы ҚО-да 1 ставка есебінен белгіленеді;
3) санитар лауазымы 1-4-санаттағы ҚО үшін 1 ставка есебінен белгіленеді.";
13-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-тарау. Дің жасушалары банкінің үлгі штаттары";
16-тараудың:
655-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"655. Ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету бөлімі барлық қан орталықтарында құрылады.
Штат саны:
1) 1-санаттағы ҚО үшін: бөлім меңгерушісі - 1 лауазым; жүйелік бас әкімші - 1 лауазым; жүйелік инженер - 2 лауазым; бағдарламашы - 1 лауазым; дерекқор жөніндегі маман - 2 лауазым;
2) 2-4-санаттағы ҚО үшін: бөлім меңгерушісі - 1 лауазым; жүйелік бас әкімші - 1 лауазым; жүйелік инженер - 1 лауазым; бағдарламашы - 1 лауазым: мәліметтер базасы жөніндегі маман - 1 лауазым есебінен анықталады.";
мынадай мазмұндағы 655-1 тармақпен толықтырылсын:
"655-1. Ұйымдастыру-әдістемелік бөлім:
бөлім меңгерушісі - 1-4-санаттағы ҚО-да 1 лауазым;
әдіскер-дәрігер - 1-санаттағы ҚО-да 1 лауазым;
медициналық статистик - 1-4-санаттағы ҚО-да 2 лауазым.".
Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерге 4 және 9-қосымшалары осы бұйрыққа 1 не 2-қосымшалырына сәйкес редакцияда жазылсын.

2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулегалиева А.Г.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы и государственных закупок Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулебаева Г.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль исполнения настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
С. Каирбекова
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 января 2012 года № 55
Приложение 4
к Типовым штатам
и штатным нормативам
организаций здравоохранения
Штатные нормативы отделения (кабинета) трансфузиологии
Медицинский персонал
Количество должностей в зависимости от объема
трансфузий в год
до 500
трансфузий
от 500
до 1 тыс.
трансфузий

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті (А.Ғ.Төлеғалиева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі және мемлекеттік сатып алу департаменті (Г.С.Төлебаева) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә.Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2012 жылғы 27 қаңтардағы
№ 55 бұйрығына
1-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарының
үлгі штаттары мен штат
нормативтеріне
4-қосымша
Трансфузиология бөлімшесінің (кабинетінің) штат нормативтері
Медициналық қызметкерлер
Жылына трансфузия көлеміне байланысты лауазымдар саны
500 трансфузияға дейін
500-ден 1 мың трансфузияға дейін

1,5 должность в ЦК 1-4 категории
14.
Начальник отдела кадров,
специалист по кадрам,
старший инспектор по
кадрам, инспектор по
кадрам
по нормативам, предусмотренным
пунктами 7 и 8 приложения 7 к
настоящим типовым штатам и
штатным нормативам организаций
здравоохранения
15.
Специалист по развитию
государственного языка
2 должности в НПЦТ и РЦК, 1
должность в ОЦК и ГЦК.
16.
Делопроизводитель
1 должность в ЦК 1-4 категории
17.
Секретарь-референт
1 должность в ЦК 1-4 категории
18.
Экономист
2 должности в НПЦТ и РЦК, 1
должность в ОЦК и ГЦК.
19.
Экономист по финансовой
работе
по нормативам, предусмотренным
пунктом 14 приложения 7 к
настоящим типовым штатам и
штатным нормативам организаций
здравоохранения
20.
Инженер
1 должность в ЦК 1-4 категории.
21.
Инженер-энергетик
1 должность в ЦК 1-2 категории,
0,5 должности в ЦК 3-4 категории
22.
Инженер по медицинскому
оборудованию
2 должности в ЦК 1-2 категории,
1 должность в ЦК 3-4 категории
23.
Инженер по электронному
(компьютеризированному)
оборудованию
1 должность в ЦК 1-2 категории,
0,5 должности в ЦК 3-4 категории
24.
Заведующий гаражом
1 должность при наличии 5 и
более единиц автотранспорта
25.
Автослесарь
1,5 должности в ЦК 1-2
категории, 1 должности в ЦК 3-4
категории
26.
Водитель
по 1 ставке на 1 единицу
автотранспорта (или 5,75 ставки
из расчета круглосуточного
режима работы)
27.
Рабочий
4 должностей в ЦК 1-2 категории,
2 должности в ЦК 3-4 категории
28.
Сантехник
2 должности в ЦК 1-2 категории,
1 должность в ЦК 3-4 категории
29.
Электрик
5,75 ставки из расчета
круглосуточного режима работы
30.
Дворник
2 должности в ЦК 1-2 категории,
1 должность в ЦК 3-4 категории
31.
Уборщик помещений
1 должность на 250 кв. м
32.
Гардеробщик
1 должность в ЦК 1-2 категории,
0,5 должности в ЦК 3-4 категории
33.
Техник
2 должности в ЦК 1-2 категории,
1 должность в ЦК 3-4 категории
34.
Инженер по охране труда и
технике безопасности
1 должность в организациях с
численностью работников от 50 и
более и/или имеющих производство
фракционирования белков плазмы
35.
Инженер по метрологии
1 должность в ЦК 1-2 категории,
0,5 должности в ЦК 3-4 категории
36.
Заведующий складом
1 должность на склад, вместо
должности кладовщика, но не
более 4 должностей на
организацию
37.
Юрисконсульт
1 должность на ЦК
38.
Архивариус
1 должность в ЦК 1-2 категории,
0,5 должности в ЦК 3-4 категории
39.
Швея
0,5 должности в центрах крови
3-4 категории, 1 должность в ЦК
1-2 категории
40.
Машинист по стирке и
ремонту одежды
2 должности в ЦК 1-2 категории,
1 должность в ЦК 3-4 категории
41.
Заведующий отделом
маркетинга и
государственных закупок
1 должность в ЦК 1-2 категории
42.
Менеджер по
государственным закупкам
1 должность в ЦК 1-4 категории
43.
Программист (системный
администратор)
1 должность в ЦК 1-4 категории

1-4 санаттағы ҚО-да 1,5 лауазым
4-5 санаттағы ҚО 0,5 лауазым
14
Кадр бөлімінің бастығы, кадр жөніндегі маман, кадр жөніндегі аға инспектор, кадр жөніндегі инспектор
осы денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтеріне 7-қосымшаның 7 және 8-тармақтарында көзделген нормативтер бойынша
15
Мемлекеттік тілді дамыту жөніндегі маман
ТҒӨО-да жэне РҚО-да 2 лауазым,
ОҚО-да және ҚҚО-да 1 лауазым
16
Іс жүргізуші
1-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
17
Хатшы-референт
1-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
18
Экономист
1-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
19
Қаржылық жұмыс жөніндегі экономист
осы денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтеріне 7-қосымшаның 14-тармағында көзделген нормативтер бойынша
20
Инженер
1-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
21
Инженер-энергетик
1-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
22
Медициналық жабдық жөніндегі инженер
1-2 санаттағы ҚО-да 2 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
23
Электрондық (компьютерлендірілген) жабдық жөніндегі инженер
1-2 санаттағы ҚО-да 1 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 0,5 лауазым
24
Гараж меңгерушісі
5 және одан да артық автөкөлік болған кезде 1 лауазым
25
Автослесарь
1-2 санаттағы ҚО-да 1,5 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
26
Жүргізуші
1 бірлік автокөлікке 1 ставкадан (немесе тәулік бойы жұмыс режимі есебінен 5,75 ставка)
27
Жұмысшы
1-2 санаттағы ҚО-да 4 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 2 лауазым
28
Сантехник
1-2 санаттағы ҚО-да 2 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
29
Электрик
Тәулік бойы жұмыс есебінен 5,75 ставка
30
Аула сыпырушы
1-2 санаттағы ҚО-да 2 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
31
Үй-жайды жинаушы
250 ш.м. 1 лауазым
32
Гардеробшы
1-2 санаттағы ҚО-да 1 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 0,5 лауазым
33
Техник
1-2 санаттағы ҚО-да 2 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
34
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жөніндегі инженер
қызметкерлерінің саны 50 және одан жоғары және/немесе плазмалардың ақуыздарын фракцияландыратын өндірісі бар ұйымдарда 1 лауазым
35
Метрология жөніндегі инженер
1-2 санаттағы ҚО-да 1 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 0,5 лауазым
36
Қойма меңгерушісі
бір қоймаға қоймашы лауазымының орнына 1 лауазым, бірақ бір ұйымға 4 лауазымнан артық емес
37
Заң кеңесшісі
ҚО-да 1 лауазым
38
Мұрағатшы
1-2 санаттағы ҚО-да 1 лауазым,
3-4 санаттағы ҚО-да 0,5 лауазым
39
Тігінші
3-4 санаттағы ҚО-да 0,5 лауазым,
1-2 санаттағы 1 лауазым
40
Киімді жуу және тігу жөніндегі машинист
1-2 санаттағы ҚО-да 2 лауазым, 3-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
41
Маркетинг және мемлекеттік сатып алу бөлімінің меңгерушісі
1-2 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
42
Мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер
1-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым
43
Бағдарламашы (жүйелік әкімші)
1-4 санаттағы ҚО-да 1 лауазым