О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 295 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 55. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2012 года № 7544.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 31 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 декабря 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования банковской деятельности и финансовых организаций в части минимизации рисков", Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 295 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов" (зарегистрированное в Реестре нормативных правовых актов под № 4521), следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банков второго уровня (банковских холдингов), добровольную ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов";
пункт 1 постановления изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банков второго уровня (банковских холдингов), добровольную ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов";
в Правилах выдачи разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банков второго уровня (банковских холдингов), добровольную ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов";
преамбулу изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктерді ерікті қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат беру, сондай-ақ оларды тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 295 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 55 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 сәуірде № 7544 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банк қызметін және қаржы ұйымдарын тәуекелдерді азайту тұрғысынан реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктерді ерікті қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат беру, сондай-ақ оларды тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 295 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4521 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Екінші деңгейдегі банктерді (банк холдингтерін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру қағидаларын бекіту туралы";
қаулының 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Екінші деңгейдегі банктерді (банк холдингтерін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктерді ерікті қайта ұйымдастыруға немесе таратуға рұқсат беру, сондай-ақ оларды тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Екінші деңгейдегі банктерді (банк холдингтерін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру қағидалары";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

"Настоящие Правила выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банков второго уровня (банковских холдингов), добровольную ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон) и от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банков второго уровня (банковских холдингов), добровольную ликвидацию банков второго уровня (далее - банк), а также порядок возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов.";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Ходатайство на получение разрешения на проведение добровольной реорганизации банка (банковского холдинга), представленное в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган), рассматривается в течение двух месяцев со дня со дня его принятия.
По результатам рассмотрения ходатайства государственный орган, осуществляющий государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций, выдает разрешение или отказывает в выдаче разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) или ликвидацию банка.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Уполномоченный орган ведет реестр выданных разрешений на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) или ликвидацию банка по формам в соответствии с приложениями 1 и 2 к настоящим Правилам.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"2. Порядок выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Банк (банковский холдинг) представляет в уполномоченный орган ходатайство о даче разрешения на его добровольную реорганизацию (слияние, присоединение, разделение, выделение, преобразование) по форме в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в пункте 3 статьи 60 Закона.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:

"Осы Екінші деңгейдегі банктерді (банк холдингтерін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі - Заң) және "Қаржы рыногы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және екінші деңгейдегі банктерді (банк холдингтерін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі банктерді (бұдан әрі - банк) ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру тәртібін айқындайды.";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруды жүргізуге рұқсат алуға арналған, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынылған өтініш қабылданған күнінен бастап екі ай ішінде қаралады.
Өтінішті қарастыру нәтижелері бойынша қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеуді, бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға немесе банкті таратуға рұқсат береді немесе рұқсат беруден бас тартады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Уәкілетті орган осы Қағидалардың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға немесе банкті таратуға берілген рұқсаттардың тізілімін жүргізеді.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру тәртібі";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Банк (банк холдингі) уәкілетті органға Заңның 60-бабының 3-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша оны ерікті түрде қайта ұйымдастыруға (бірігуге, қосылуға, бөлінуге, бөлініп шығуға, қайта құруға) рұқсат беру туралы өтінішті ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:

"5-1. В случае реорганизации банка путем преобразования в кредитное товарищество после принятия общим собранием акционеров банка решения о его реорганизации банк принимает меры по возврату депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, в порядке, предусмотренном главой 2-1 настоящих Правил, а также по возврату депозитов юридических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, за исключением депозитов участников создаваемого кредитного товарищества.
Реорганизуемый банк осуществляет меры по досрочному исполнению обязательств по ранее заключенным договорам банка, либо расторжению данных договоров.
После проведения мероприятий, указанных в частях первой и второй настоящего пункта, реорганизуемый банк обращается с ходатайством в уполномоченный орган о выдаче разрешения на его реорганизацию путем преобразования в кредитное товарищество с приложением документов, указанных в подпункте 1-1) пункта 8 настоящих Правил, в том числе в отношении депозитов юридических лиц, а также документов, подтверждающих выполнение требований настоящего пункта.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Отказ в выдаче разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) производится по основаниям, предусмотренным статьей 61 Закона.";
заголовок главы 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Порядок возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов";
пункт 7-3 изложить в следующей редакции:
"7-3. Процедура возврата депозитов физических лиц и принятия заявления от депозиторов о переводе депозитов в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, по выбору банка, осуществляется в течение двадцати календарных дней со дня публикации объявления.
Возврат депозитов физических лиц осуществляется в срок не более трех рабочих дней со дня представления заявления о возврате депозита.
Отсутствие письменного возражения депозиторов в течение десяти календарных дней со дня публикации объявления рассматривается как согласие депозитора на перевод депозита.";
пункт 7-8 изложить в следующей редакции:
"7-8. При оформлении акта приема-передачи депозитов физических лиц в нем указываются следующие сведения:
1) размер обязательств банка по депозитам физических лиц на дату перевода;

"5-1. Банк акционерлерінің жалпы жиналысы банкті қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдағаннан кейін ол кредиттік серіктестікке қайта құрылу жолымен қайта ұйымдастырылған жағдайда банк осы Қағидалардың 2-1-тарауында көзделген тәртіппен жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру, сондай-ақ құрылатын кредиттік серіктестік қатысушыларының депозиттерін қоспағанда, заңды тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру шараларын қабылдайды.
Қайта ұйымдастырылатын банк банктің бұрын жасалған шарттары бойынша міндеттемелерді мерзімінен бұрын орындау не осы шарттарды бұзу шараларын жүзеге асырады.
Осы тармақтың бірінші және екінші бөліктерінде көрсетілген іс-шаралар жүргізілгеннен кейін қайта ұйымдастырылатын банк уәкілетті органға осы Қағидалардың 8-тармағының 1-1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге кредиттік серіктестікке қайта құру жолымен оны қайта ұйымдастыруға рұқсат беру туралы, оның ішінде заңды тұлғалардың депозиттеріне қатысты, сондай-ақ осы тармақ талаптарының орындалуын растайтын құжаттарды қоса бере отырып өтініш жасайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Заңның 61-бабында көзделген негіздемелер бойынша банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беруден бас тартылады.";
2-1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру тәртібі";
7-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7-3. Жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру және депозиттерді банктің таңдауы бойынша депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару туралы депозиторлардан өтінішті қабылдау рәсімі хабарландыру жарияланған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде жүзеге асырылады.
Жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру депозитті қайтару туралы өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
Хабарландыру жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде депозиторлардың жазбаша қарсылығының болмауы депозитордың депозитті аударуға келісімі ретінде қаралады.";
7-8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7-8. Жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісін ресімдеу кезінде онда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) банктің жеке тұлғалардың депозиттері бойынша аударым жасаған күнгі міндеттемелерінің мөлшері;

2) список депозиторов - физических лиц в разрезе филиалов добровольно ликвидируемого банка, которые содержат следующую информацию:
индивидуальный идентификационный код (номер банковского счета) депозитора;
фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения депозитора;
номер документа, удостоверяющего личность депозитора и сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи;
регистрационный номер налогоплательщика или индивидуальный идентификационный номер;
юридический адрес, место жительства депозитора;
дата заключения и номер договора банковского счета и (или) банковского вклада, срок действия договора;
ставки вознаграждения по вкладу;
сумма депозита и начисленные и полученные депозитором суммы вознаграждения по вкладу;
3) количество передаваемых дел (документов).";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банка";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Отказ в выдаче разрешения на добровольную ликвидацию банка производится по основаниям, предусмотренным статьей 69 Закона.
11. При получении разрешения на добровольную ликвидацию банк возвращает ранее выданные подлинники лицензий на право осуществления банковских и иных операций в течение десяти рабочих дней с даты вступления в силу данного решения государственного органа, осуществляющего государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций.";
главу 4 исключить;
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
правый верхний угол приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банков второго уровня (банковских холдингов), добровольную ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов
Форма";
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
правый верхний угол приложения 4 изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банков второго уровня (банковских холдингов), добровольную ликвидацию банков второго уровня, а также возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов
Форма";
Председателю Комитета по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан".

2) ерікті түрде таратылатын банктің филиалдары бөлігінде мынадай ақпаратты қамтитын депозитор жеке тұлғалардың тізімі:
депозитордың жеке сәйкестендіру коды (банк шотының нөмірі);
депозитордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні;
депозитордың жеке басын куәландыратын құжат нөмірі және оны берген мемлекеттік орган туралы мәліметтер, берілген күні;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі;
депозитордың заңды мекенжайы, тұрғылықты орны;
банк шоты және (немесе) банк салымы шартының жасалған күні және нөмірі, шарттың қолданылу мерзімі;
салым бойынша сыйақы ставкасы;
депозит сомасы және салым бойынша есептелген және депозитор алған сыйақы сомасы;
3) берілетін істердің (құжаттардың) саны.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру тәртібі";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Заңның 69-бабында көзделген негіздемелер бойынша банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беруден бас тартылады.
11. Банк ерікті түрде таратуға рұқсат алған жағдайда уәкілетті органға банктік және өзге де операцияларды жүзеге асыру құқығына бұрын берілген лицензиялардың түпнұсқаларын қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеуді, бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның осы шешімі күшіне енген күннен бастап он жұмыс күні ішінде қайтарады.";
4-тарау алып тасталсын;
1-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаның жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Екінші деңгейдегі банктерді (банк
холдингтерін) ерікті түрде қайта
ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі
банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат
беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың
депозиттерін тікелей төлем жасау не
депозиттерге міндетті кепілдік беру
жүйесінің қатысушысы болып
табылатын басқа банкке аудару арқылы
оларды қайтарып беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан";
3-қосымша осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаның жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Екінші деңгейдегі банктерді (банк
холдингтерін) ерікті түрде қайта
ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі
банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат
беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың
депозиттерін тікелей төлем жасау не
депозиттерге міндетті кепілдік беру
жүйесінің қатысушысы болып табылатын
басқа банкке аудару арқылы оларды
қайтарып беру қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын
бақылау мен қадағалау комитетінің
төрағасына".

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 55
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на добровольную реорганизацию банков
второго уровня (банковских холдингов),
добровольную ликвидацию банков второго
уровня, а также возврата депозитов
физических лиц, их перевода в другой
банк, являющийся участником системы
обязательного гарантирования депозитов
Форма
Реестр уполномоченного органа по учету
выданных разрешений на добровольную реорганизацию
банков второго уровня (банковских холдингов)
Наименование
банка
(банковского
холдинга)
Дата и номер
протокола общего
собрания
акционеров
(участников)
банков
(банковских
холдингов)
Дата и номер
разрешения на
добровольную
реорганизацию
банка
(банковского
холдинга)
Наименование
юридического
юридических лица
(лиц),
образующегося
(образующихся)
в результате
реорганизации
банка
(банковского
холдинга)
Вид
деятельности
юридического
(юридических)
лица (лиц),
образующегося
(образующихся)
в результате
реорганизации
банка
(банковского
холдинга)
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 55
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на добровольную реорганизацию банков
второго уровня (банковских холдингов),
добровольную ликвидацию банков второго
уровня, а также возврата депозитов
физических лиц, их перевода в другой
банк, являющийся участником системы
обязательного гарантирования депозитов
Форма
№ ____ дата ________
Председателю
Комитета по контролю и
надзору финансового рынка
и финансовых организаций
Национального Банка
Республики Казахстан
ХОДАТАЙСТВО
на получение разрешения на добровольную реорганизацию банка
(банковского холдинга)
___________________________________________________________________
(наименование заявителя)
просит в соответствии с решением общего собрания акционеров банка
(банковского холдинга)
№ ____ от "____" _______________ _____ года, ______________________
(место проведения)
выдать разрешение на добровольную реорганизацию банка (банковского
холдинга) посредством (слияния, присоединения, разделения, выделения,
преобразования) (нужное подчеркнуть)
в _________________________________________________________________
(юридического(их) лица (лиц), образующегося(-ихся) в результате
реорганизации банка (банковского холдинга))
Банк (банковский холдинг) полностью отвечает за достоверность
прилагаемых к ходатайству документов и сведений, а также
своевременное представление уполномоченному органу дополнительной
информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением
ходатайства.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых
документов, количество экземпляров и листов по каждому):
Уполномоченное лицо от акционеров банка (фамилия, имя, отчество
(при наличии), ссылка на документ, являющийся основанием получения
названных полномочий).
___________________________ ___________
(подпись) печать

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы Г. Марченко
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Басқармасының 2012 жылғы
24 ақпандағы № 55 қаулысына
1-қосымша
Екінші деңгейдегі банктерді (банк
холдингтерін) ерікті түрде қайта
ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі
банктерді ерікті түрде таратуға
рұқсат беру, сондай-ақ жеке
тұлғалардың депозиттерін тікелей
төлем жасау не депозиттерге міндетті
кепілдік беру жүйесінің қатысушысы
болып табылатын басқа банкке
аудару арқылы оларды қайтарып
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның екінші деңгейдегі банктерді
(банк холдингтерін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға берілген
рұқсаттарды есепке алу тізілімі
Банктің (банк холдингінің) атауы
Банктер (банк холдингтері) акционерлерінің (қатысушыларының) жалпы жиналысы хаттамасының күні мен нөмірі
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға берілген рұқсаттың күні мен нөмірі
Банкті (банк холдингін) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған заңды тұлғаның (тұлғалардың) атауы
Банкті (банк холдингін) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған заңды тұлға (тұлғалар) қызметінің түрі
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 55 қаулысына
2-қосымша
Екінші деңгейдегі банктерді (банк
холдингтерін) ерікті түрде қайта
ұйымдастыруға, екінші деңгейдегі
банктерді ерікті түрде таратуға
рұқсат беру, сондай-ақ жеке
тұлғалардың депозиттерін тікелей
төлем жасау не депозиттерге міндетті
кепілдік беру жүйесінің қатысушысы
болып табылатын басқа банкке аудару
арқылы оларды қайтарып
беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
№ ___ күні ____
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетінің төрағасына
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға
берілетін рұқсатты алуға арналған
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банк (банк холдингі) акционерлерінің жалпы жиналысының
_____________ ____ жылғы "__" _______ № _____ шешіміне сәйкес (өткізілетін орны)
_____________________________________________________________________
банкті (банк холдингін) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаға (тұлғаларға) (бірігу, қосу, бөлу, бөлініп шығу, қайта құру) (керегінің асты сызылсын) арқылы банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беруді сұрайды.
Банк (банк холдингі) өтінішке қоса берілген құжаттар мен мәліметтердің дәйектілігіне, сондай-ақ өтінішті қарауға байланысты сұралатын қосымша ақпараттың және құжаттардың уәкілетті органға уақтылы берілуіне толығымен жауап береді.
Қоса берілетін құжаттар (жіберілетін құжаттардың атаулы тізбесін, әрқайсысы бойынша дана және бет санын көрсету керек):
Банк акционерлерінің атынан уәкілетті адам (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), аталған өкілеттіктерді алуға негіз болып табылатын құжатқа сілтеме).
_____________________________ _______________
(қолы) мөр