О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 марта 2007 года № 94-п "Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения"
Приказ и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 19 марта 2012 года № 73-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2012 года № 7594. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 115
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 20.02.2015 № 115 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 марта 2007 года № 94-п "Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4615, опубликованный в "Юридической газете" от 25 мая 2007 года № 78 (1281) следующие изменения:
подпункт 3) пункта 1 исключить;
приложения 12 и 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 12 и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту экологического законодательства и правового обеспечения обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и последующее его опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения территориальных подразделений и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              М. Мухамбетов
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 19 марта 2012 года № 73-П
Приложение 1
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 30 марта 2007 года № 94-п
Форма
Серия А-W                         № 00000
Наименование органа, выдающего разрешение на эмиссии
в окружающую среду
РАЗРЕШЕНИЕ
на эмиссии в окружающую среду
(наименование природопользователя)
______________________________________________________________
(индекс, почтовый адрес)
Регистрационный номер налогоплательщика, индивидуальный
идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер _____________
Учетный номер природопользователя* __________________________________
Наименование производственного объекта ______________________________
Местонахождение производственного объекта ___________________________
_____________________________________________________________________
Соблюдать следующие условия природопользования:

"Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы N 94-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің м.а. 2012 жылғы 19 наурыздағы N 73-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 сәуірде № 7594 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 115 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 20.02.2015 № 115 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы № 94-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4615 тіркелген, 2007 жылғы 25 мамырдағы № 78 (1281) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 3)-тармақшасы алып тасталсын.
12 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 12 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Экологиялық заңнама және құқықтық қамтамасыз ету департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында одан әрі жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті осы бұйрықты аумақтық бөлімшелердің және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының мәліметіне жеткізсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                               М. Мұхамбетов
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің міндетін атқарушының
2012 жылғы 19 наурыздағы
№ 73-ө бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2007 жылғы 30 наурыздағы
№ 94-ө бұйрығына
№ 1 қосымша
Нысан
Сериясы А-W
№ 00000
Қоршаған ортаға
эмиссияларға рұқсат беретін органның атауы Қоршаған ортаға эмиссияларға
РҰҚСАТ
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________________
(индексі, пошталық мекенжайы)
Салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, жеке сәйкестендiру нөмiрi/бизнес-сәйкестендiру нөмiрi __________________________________
Табиғат пайдаланушының есеп нөмірі* _________________________________
Өндірістік объектінің атауы _________________________________________
Өндірістік объектінің орналасқан жері _______________________________
_____________________________________________________________________
Табиғат пайдаланудың мынадай шарттарын сақтау:

1. Производить выбросы загрязняющих веществ в объемах (приложение 1),
не превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
2. Производить сбросы загрязняющих веществ в объемах (приложение 2),
не превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
3. Производить размещение  отходов производства и потребления в
объемах (приложение 3), не превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
4. Производить размещение серы в объемах (приложение 4), не
превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
5. Выполнять согласованный план мероприятий по охране окружающей
среды на период действия разрешения.
6. Выполнять программу производственного экологического контроля на
период действия разрешения.
7. Условия природопользования согласно приложению 5 к настоящему
Разрешению.
Срок действия разрешения на эмиссии в окружающую среду с ____ года по
____ года.
Разрешение на эмиссии в окружающую среду действительно до изменения
применяемых технологий и условий природопользования, указанных в
настоящем Разрешении.
Приложения и программы, указанные в пунктах 5-7 настоящего
Разрешения, являются неотъемлемой частью Разрешения.
Руководитель
(уполномоченное лицо) _______________________________________________
подпись            Фамилия, имя, отчество
(отчество при наличии)
Место печати
город                      Дата выдачи
Примечание:
*Учетный номер природопользователя указывается в случае его
присвоения.
Приложение № 1 к разрешению
на эмиссии в окружающую среду
Лимиты на выбросы загрязняющих веществ
в атмосферный воздух
Наименование
веществ
Лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
годы
20__
20__
20__
20__
20__
г/сек
т/год
г/сек
т/год
г/сек
т/год
г/сек
т/год
г/сек
т/год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего, из них по
площадкам:
Площадка 1
в т.ч. по
ингредиентам:
Площадка 2 и т.д.
в т.ч. по
ингредиентам:
Приложение № 2 к разрешению
на эмиссии в окружающую среду
Лимиты сбросов загрязняющих веществ
со сточными водами
Наименование
веществ
Лимиты сбросов загрязняющих веществ
годы
20__
20__
20__
20__
20__
мг/л
т/год
мг/л
т/год
мг/л
т/год
мг/л
т/год
мг/л
т/год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего, из них по
водовыпускам:
По водовыпуску 1
в т.ч. по
ингредиентам:
По водовыпуску 2 и т.д.
в т.ч. по
ингредиентам:
Приложение № 3 к разрешению
на эмиссии в окружающую среду
Лимиты на размещение отходов
Наименование
отходов
Место
размещения
Код отхода
В объемах, тонн
годы
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего, в том
числе видам:
Приложение № 4 к разрешению
на эмиссии в окружающую среду
Лимиты на размещение серы
Наименование серы
Место размещения
В объемах, тонн
годы
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
Всего:
Приложение № 5 к разрешению
на эмиссии в окружающую среду
Условия природопользования
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 19 марта 2012 года № 73-П
Приложение № 2
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 30 марта 2007 года № 94-п
Форма
Наименование государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду
__________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
__________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания
физического лица)

1. Ластаушы заттардың шығарындыларын мыналардан аспайтын көлемдерде (1-қосымша) жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
2. Ластаушы заттардың шығарындыларын мыналардан аспайтын көлемдерде (2-қосымша) жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
3. Өндіріс және тұтыныс қалдықтарын орналастыруды мыналардан аспайтын көлемдерде (3-қосымша) жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
4. Күкірт орналастыруды мыналардан аспайтын көлемдерде (4-қосымша) жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
5. Рұқсаттың қолданылу кезеңіне келісілген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау.
6. Рұқсаттың қолданылу кезеңіне өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасын орындау.
7. Осы рұқсатқа 5-қосымшаға сәйкес табиғат пайдалану шарттары.
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың қолданылу мерзімі ____ жылдан
____ жылға дейін.
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат қолданылатын технологиялар мен осы рұқсатта көрсетілген табиғат пайдалану шарттары өзгергенге дейін қолданылады.
Осы рұқсаттың 5-7-тармақтарында көрсетілген қосымшалар мен бағдарламалар осы рұқсаттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Басшы
(уәкілетті тұлға) ___________________________________________________
қолы                 Тегі, аты, әкесінің аты
(әкесінің аты болған жағдайда)
Мөр орны
қаласы       Берілген күні
Ескертпе:
*Табиғат пайдаланушының есеп нөмірі ол берілген жағдайда көрсетіледі.
Қоршаған ортаға эмиссияларға
рұқсатқа № 1 қосымша
Атмосфералық ауаға ластаушы заттар
шығарындыларына арналған лимиттері
Заттардың атауы
Атмосфераға ластаушы заттар
шығарындыларының лимиттері
жылдар
20__
20__
20__
20__
20__
г/сек
т/жыл
г/сек
т/жыл
г/сек
т/жыл
г/сек
т/жыл
г/сек
т/жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
2-алаң және т.б.
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
Қоршаған ортаға эмиссияларға
рұқсатқа № 2 қосымша
Сарқынды сулармен ластаушы заттар
төгінділеріне арналған лимиттері
Заттардың атауы
Ластаушы заттар төгінділерінің лимиттері
жылдар
20__
20__
20__
20__
20__
мг/л
т/жыл
мг/л
т/жыл
мг/л
т/жыл
мг/л
т/жыл
мг/л
т/жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы, олардың ішінде су шығарымдары бойынша:
1-су шығарымы бойынша
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
2-су шығарымы бойынша және т.б.
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
Қоршаған ортаға эмиссияларға
рұқсатқа № 3 қосымша
Қалдықтар орналастыруға арналған лимиттер
Қалдықтардың атауы
Орналастыру орны
Қалдық коды
Көлемдері, тонна
жылдар
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы, оның ішінде түрлері бойынша:
Қоршаған ортаға эмиссияларға
рұқсатқа № 4 қосымша
Күкірт орналастыруға арналған лимиттер
Күкірттің атауы
Орналастыру орны
Көлемдері, тонна
жылдар
20__
20__
20__
20__
20__
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы, оның ішінде түрлері бойынша:
Қоршаған ортаға эмиссияларға
рұқсатқа № 5 қосымша
Табиғат пайдалану шарттары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің міндетін атқарушының
2012 жылғы 19 наурыздағы
№ 73-ө бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2007 жылғы 30 наурыздағы
№ 94-ө бұйрығына
№ 2 қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алуға
өтінім
_____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы)

1. Общая информация
Контактные телефоны, факс ___________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
_____________________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта) ____________________________________________________________
Учетный номер природопользователя* __________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер ______________
2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых
находятся источники загрязнения окружающей среды производственного
объекта:
Таблица 1. Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер
промышленной
площадки
Наименование
промышленной
площадки
Область
Район,
населенный
пункт
Координаты,
град. мин. сек.
Занимаемая
территория,
га
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые лимиты объемов выбросов (сбросов) загрязняющих
веществ и размещаемых отходов (серы) по годам
Таблица 2. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Наименование веществ
Нормативные
объемы выбросов
загрязняющих
веществ
Запрашиваемые лимиты
выбросов
загрязняющих веществ
в атмосферу
Фактические
выбросы за год,
предшествующий
подаче заявки
г/сек
т/год
г/сек
т/год
г/сек
т/год
1
2
3
4
5
6
7
на 20__ год
Всего, из них по
площадкам:
Площадка 1
в т.ч. по ингредиентам:
Площадка 2 и т.д.
в т.ч. по ингредиентам:
Таблица 3. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Наименование веществ
Нормативные
объемы сбросов
загрязняющих
веществ
Запрашиваемые
лимиты сбросов
загрязняющих
веществ
Фактический
объем сбросов
за год,
предшествующий
подаче заявки
мг/л
т/год
мг/л
т/год
мг/л
т/год
1
2
3
4
5
6
7
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
в т.ч. по ингредиентам:
По водовыпуску 2 и т.д.
в т.ч. по ингредиентам:
Таблица 4. Лимиты на размещение отходов производства и
потребления
Наименование
отхода
Код
отхода
Место
размещения
Нормативные
объемы отходов
Запрашиваемые
лимиты отходов
Фактические
объемы размещения
(хранения) отходов
за год, предшествующий
подаче заявки
т/год
т/год
т/год
1
2
3
4
5
6
на 20__ год
Всего, из них
по видам:
Таблица 5. Лимиты на размещение серы
Наименование
Место
размещения
Нормативные
объемы серы
Запрашиваемые
лимиты серы
Фактические объемы
размещения серы за
год, предшествующий
заявке
т/год
т/год
т/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего:
Предлагаемые условия природопользования:
_____________________________________________________________________
Настоящим удостоверяем, что эмиссии в окружающую среду будут
соответствовать описанным в настоящей заявке.

1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс __________________________________________
Оған өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
_____________________________________________________________________
Табиғат пайдалану санаты (өндірістік объектінің қауіптілік сыныбы)
_____________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының есеп нөмірі* _________________________________
Салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, жеке сәйкестендiру нөмiрi/бизнес-сәйкестендiру нөмiрi __________________________________
2. Өндірістік объектінің қоршаған ортаны ластауы көздері орналасқан өнеркәсіптік алаңдарының орналасқан орындары туралы деректер:
1-кесте. Өнеркәсіптік алаңдардың орналасқан орындары туралы
деректер
Өнеркәсіптік алаңның нөмірі
Өнеркәсіптік алаңның атауы
Облыс
Аудан, Елді мекен
Координаталары, град. мин. сек.
Алып жатқан аумағы, га
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7
3. Ластаушы заттар шығарындыларының (төгінділерінің) және орналастырылатын қалдықтардың (күкірттің) жылдар бойынша сұратылатын лимиттері
2-кесте. Ластаушы заттар шығарындыларына арналған лимиттері
Заттардың
атауы
Ластаушы заттар шығарындыларының нормативтік көлемдері
Атмосфераға ластаушы заттар шығарындыларының сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі шығарындылар
г/сек
т/жыл
г/сек
т/жыл
г/сек
т/жыл
1
2
3
4
5
6
7
20__ жылға
Барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
1-алаң және т.б.
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
3-кесте. Ластаушы заттар төгінділеріне арналған лимиттері
Заттардың атауы
Ластаушы заттар төгінділерінің нормативтік көлемдері
Ластаушы заттар төгінділерінің сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі төгінділер көлемі
мг/л
т/жыл
мг/л
т/жыл
мг/л
т/жыл
1
2
3
4
5
6
7
20__ жылға
Барлығы, олардың ішінде су шығарымдары бойынша:
1-су шығарымы бойынша
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
1-су шығарымы бойынша және т.б.
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
4-кесте. Өндіріс және тұтыныс қалдықтарын орналастыруға
арналған лимиттер
Қалдықтың атауы
Қалдық коды
Орналастыру орны
Қалдықтардың нормативтік көлемдері
Қалдықтардың сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы қалдықтарды орналастырудың іс жүзіндегі көлемдері
т/жыл
т/жыл
т/жыл
1
2
3
4
5
6
20__ жылға
Барлығы, олардың ішінде түрлері бойынша:
5-кесте. Күкірт орналастыруға арналған лимиттер
Атауы
Орналастыру орны
Күкірттің нормативтік көлемдері
Күкірттің сұратылатын көлемдері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі күкірт орналастыру көлемдері
т/жыл
т/жыл
т/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылға
Барлығы:
Табиғат пайдаланудың ұсынылатын шарттары:
____________________________________________________________________
Қоршаған ортаға эмиссиялар осы өтінімде сипатталғанға сәйкес болатынын осымен куәландырамын.

4. К заявке прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель
предприятия
(физическое лицо) ________________  ______________________
(личная подпись)   (расшифровка подписи)
Место печати
Примечание:
*Учетный номер природопользователя указывается в случае его
присвоения.
Приложение 3
к приказу и.о. Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 19 марта 2012 года № 73-П
Приложение № 4
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 30 марта 2007 года № 94-п
Правила заполнения
форм документов для выдачи разрешений
на эмиссии в окружающую среду 1. Порядок заполнения разрешения на эмиссии в окружающую среду
(приложение № 1 к настоящему приказу)
1. В пунктах 1-4 разрешения на эмиссии в окружающую среду (далее – разрешение) указываются объемы выбросов загрязняющих веществ, сбросов загрязняющих веществ, размещаемых отходов производства и потребления, размещаемой серы в тоннах по годам.
2. В пункте 5 разрешения указывается согласованный план мероприятий по охране окружающей среды на период действия разрешения с указанием решения природопользователя о принятии (утверждении) и его реквизитов.
3. В пункте 6 разрешения указывается Программа производственного экологического контроля, разработанная на период действия разрешения с указанием решения природопользователя о принятии (утверждении) и его реквизитов.
4. В приложении № 1 к разрешению указывается объем выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух в указанный период.
5. В приложении № 2 к разрешению указывается объем сбросов загрязняющих веществ со сточными водами в указанный период.
6. В приложении № 3 к разрешению указывается объем размещаемых отходов в указанный период.
7. В приложении № 4 к разрешению указывается объем размещаемой серы в указанный период.
8. Приложение № 5 к разрешению заполняется для включения условий природопользования, обеспечивающих выполнение экологических требований и норм в соответствии с Правилами включения условий природопользования в разрешения на эмиссии в окружающую среду, утвержденными приказом и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 апреля 2007 года № 112-п, зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4656.
2. Порядок заполнения заявки на получение разрешения на
эмиссии в окружающую среду
(приложение № 2 к настоящему приказу)
9. В пункте 2 графы 5-7 таблицы 1 заполняются при наличии данных.

4. Өтінімге мынадай құжаттарды қоса беремін:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Кәсіпорын
басшысы
(жеке тұлға) __________________ _____________________________________
(жеке қолы)                   (қолын ашып жазу)
Мөр орны
Ескертпе:
*Табиғат пайдаланушының есеп нөмірі ол берілген жағдайда көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің міндетін атқарушының
2012 жылғы 19 наурыздағы
№ 73-ө бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2007 жылғы 30 наурыздағы
№ 94-ө бұйрығына
№ 4 қосымша
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беруге
арналған құжаттар нысандарын
толтыру қағидасы
1. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат нысанын
(осы бұйрыққа 1-қосымша) толтыру тәртібі
1. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың (бұдан әрі – рұқсат)
1-4-тармақтарында ластаушы заттар шығарындыларының, ластаушы заттар төгінділерінің, орналастырылатын өндіріс және тұтыныс қалдықтарының, орналастырылатын күкірттің көлемдері жылдар бойынша тонналарда көрсетіледі.
2. Рұқсаттың 5-тармағында табиғат пайдаланушының қабылдау (бекіту) туралы шешімін және оның деректемелерін көрсетумен рұқсаттың қолданылу кезеңіне келісілген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары көрсетіледі.
3. Рұқсаттың 6-тармағында табиғат пайдаланушының қабылдау (бекіту) туралы шешімін және оның деректемелерін көрсетумен рұқсаттың қолданылу кезеңіне әзірленген Өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы көрсетіледі.
4. Рұқсатқа № 1 қосымшада атмосфералық ауаға ластаушы заттар шығарындыларының көрсетілген кезеңдегі көлемі көрсетіледі.
5. Рұқсатқа № 2 қосымшада сарқынды сулармен ластаушы заттар төгінділерінің көрсетілген кезеңдегі көлемі көрсетіледі.
6. Рұқсатқа № 3 қосымшада орналастырылатын қалдықтардың көрсетілген кезеңдегі көлемі көрсетіледі.
7. Рұқсатқа № 4 қосымшада орналастырылатын күкірттің көрсетілген кезеңдегі көлемі көрсетіледі.
8. Рұқсатқа № 5 қосымша белгіленген тәртіппен бекітілген Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатқа табиғат пайдалану шарттарын қосу қағидасына сәйкес экологиялық талаптар мен нормалардың орындалуын қамтамасыз ететін табиғат пайдалану шарттарын қосу үшін толтырылады.
2. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алуға өтінімді
(осы бұйрыққа 2-қосымша) толтыру тәртібі
9. 2-тармақта 1-кестенің 5-7-бағандары деректер болған кезде толтырылады.

10. Таблицы 2-5 заполняются в виде итоговых данных всего производственного объекта и с указанием данных по каждой промышленной площадке для выбросов загрязняющих веществ, сбросов сточных вод, размещения отходов и серы.
11. Для природопользователей, имеющих объекты IV категории,
нормативные объемы эмиссий в окружающую среду устанавливаются
и обосновываются расчетным или инструментальным путем (с приведением необходимых расчетов).

10. 2-5-кестелер жалпы өндірістік объектінің қорытынды деректері түрінде және ластаушы заттар шығарындылары, ластаушы заттар төгінділері, қалдықтар мен күкіртті орналастыру үшін әрбір өнеркәсіптік алаң бойынша деректерді көрсетіп толтырылады.
11. IV санат объектілері бар табиғат пайдаланушылар үшін қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтік көлемдері есептік немесе құрал-сайманды жолмен (қажеттік есептеулерді келтіре отырып) белгіленеді және негізделеді.