О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2012 года № 261. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2012 года № 7770. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 08.02.2018 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5463, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 20 февраля 2009 года № 27 (1624)), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 16), 18), 19) и 20) указанного приказа исключить;
подпункты 21) и 22) изложить в следующей редакции:
"21) решение о назначении контроля согласно приложению 21 к настоящему приказу;";
"22) дополнительного решения к решению о назначении контроля согласно приложению 22 к настоящему приказу;";
подпункты 28) и 33) указанного приказа исключить;
дополнить подпунктом 40) следующего содержания:
"40) решение об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням плательщика." согласно приложению 41 к настоящему приказу;";
приложение 5 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 7 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 14 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 21 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 22 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 23 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 34 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
дополнить приложением 41 согласно приложению 8 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.

"Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 22 мамырдағы № 261 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 маусымда № 7770 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 08.02.2018 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйырығына (нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5463 болып тіркелген, "Заң газетінің" 2009 жылғы 20 ақпандағы № 27 (1624) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
көрсетілген бұйрықтың 16), 18), 19) және 20) тармақшалары алынып тасталсын;
21) және 22) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"21) бақылауды тағайындау туралы шешім осы бұйырықтың 21-қосымшасына сәйкес;";
"22) бақылауды белгілеу туралы шешімге қосымша шешім осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес";
көрсетілген бұйрықтың 28) және 33) тармақшалары алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 40) тармақшамен толықтырылсын:
"40) салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің және мүлік тізімдемесінің актісінің күшін жою туралы шешім осы бұйырықтың 41-қосымшасына сәйкес." осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес 41-қосымшамен толықтырылсын;";
көрсетілген бұйрықтың 5-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 7-қосымшасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 14-қосымшасы осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 21-қосымшасы осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 22-қосымшасы осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 23-қосымшасы осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықтың 34-қосымшасы осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес 41-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігнің Салық комитеті (Ә.С. Жұмаділдаев) осы бұйрықты заңнамамен белгiленген тәртiпте Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде мемлекеттік тiркелуін және оның кейiннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 261
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о погашении налоговой задолженности
"___" ___________ 20 ___ год № _____
В соответствии со статьями 607, 609, 610, 614 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах
в бюджет" (Налоговый кодекс) _______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование налогового органа)
уведомляет Вас, ____________________________________________________
(Фамилия Имя Отчество (Ф.И.О)., наименование налогоплательщика (налогового агента),
____________________________________________________________________,
регистрационный номер налогоплательщика (РНН), индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер ИИН/БИН (при его наличии), адрес)
что Вами не погашена сумма налоговой задолженности по следующим видам
налогов и других обязательных платежей в бюджет:
1
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
2
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
3
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
4
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
5
___________________________
код, наименование платежа
_____________
сумма платежа
_____________
сумма пени
_____________
сумма штрафа
В случае непогашения налоговой задолженности к Вам будут
применены следующие способы обеспечения исполнения не выполненного в
срок налогового обязательства и меры принудительного взыскания
налоговой задолженности:
1) приостановление расходных операций по банковским счетам по
истечении 10 рабочих дней со дня вручения настоящего уведомления;
2) приостановление расходных операций по кассе по истечении 10
рабочих дней со дня вручения настоящего уведомления;
3) ограничение в распоряжении имуществом по истечении 15
рабочих дней со дня вручения настоящего уведомления;
4) обращение взыскания на деньги, находящиеся на банковских
счетах, по истечении 20 рабочих дней со дня вручения настоящего
уведомления;

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 мамырдағы
№ 261 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Салық берешегін өтеу туралы
хабарлама
20___ ж. "____" ___________ № ______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607, 609, 610, 614-баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық органының атауы)
Cізді _______________________________________________________________
(салық төлеушiнiң (салық агентінің) аты-жөні, атауы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН),
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі жеке сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН) (бар болса), мекен жайы)
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем
түрлерінің қимасында салық берешегі сомасының өтелмегенін хабарлайды:
1
__________________
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімақы сомасы)
__________________
(айыппұл сомасы)
2
__________________
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімақы сомасы)
__________________
(айыппұл сомасы)
3
__________________
(төлемнің коды, атауы)
_________________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімақы сомасы)
__________________
(айыппұл сомасы)
4
__________________
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімақы сомасы)
__________________
(айыппұл сомасы)
5
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлемнің сомасы)
_______________
(өсімақы сомасы)
__________________
(айыппұл сомасы)
Салық берешегі өтелмеген жағдайда Сізге мынадай мерзімінде орындалмаған салық міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдері мен салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары қолданылады:
1) осы хабарламаны табыс еткен күннен бастап 10 жұмыс күні өткеннен кейін банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
2) осы хабарламаны табыс еткен күннен бастап 10 жұмыс күні өткеннен кейін касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
3) осы хабарламаны табыс еткен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде мүлікке билік етуін шектеу;
4) осы хабарламаны табыс еткен күннен бастап 20 жұмыс күні ішінде банк шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;

5) обращение взыскания на деньги на банковских счетах
дебиторов;
6) обращение взыскания на ограниченное в распоряжении
имущество;
7) принудительный выпуск объявленных акций*.
За каждый день просрочки исполнения налогового обязательства
начисляется пеня, начиная со дня, следующего за днем срока уплаты
налога и другого обязательного платежа в бюджет, в том числе
авансового и (или) текущего платежа по ним, включая день уплаты в
бюджет, в размере 2,5-кратной официальной ставки рефинансирования,
установленной Национальным Банком Республики Казахстан на каждый день
просрочки.
В соответствии с пунктом 2 статьи 616 Налогового кодекса Вам
необходимо не позднее десяти рабочих дней со дня получения настоящего
уведомления представить в ___________________________________________
(наименование налогового органа)
список дебиторов с указанием сумм дебиторской задолженности
и, при наличии, акты сверок взаиморасчетов, составленные совместно с
дебитором, подтверждающие суммы дебиторской задолженности.
В случае непредставления списка дебиторов в срок, указанный
настоящим уведомлением, налоговый орган вправе провести налоговую
проверку налогоплательщика (налогового агента).
В случае невыполнения законных требований органов налоговой
службы и их должностных лиц к Вам будут применены меры
административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьей 686 Налогового кодекса
налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право
обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов налоговой
службы вышестоящему органу налоговой службы или в суд.
Руководитель (заместитель Руководителя)
органа налоговой службы ___________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Уведомление
получил ___________________________________________________________
(Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента),
___________________________________________________________________
подпись, (печать), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа
___________________________________________________________________
налоговой службы, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
___________________________________________________________________
(подтверждающий документ
___________________________________________________________________
о факте отправки и получения)
Примечание: *данная мера применяется в отношении
налогоплательщика - акционерного общества с участием государства в
уставном капитале.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 261
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об устранении нарушений, выявленных органами налоговой службы
по результатам камерального контроля
"____" __________20___ года №_______
___________________________________________________________________
(наименование налогового органа)
в соответствии со статьей 587 и подпунктом 7) пункта 2 статьи
607 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) уведомляет __________________
___________________________________________________________________
(Фамилия Имя Отчество (Ф.И.О). или наименование налогоплательщика)
Регистрационный номер налогоплательщика РНН _______________________
Бизнес-идентификационный номер БИН индивидуальный идентификационный
номер (ИИН) (при его наличии) _____________________________________
о нарушениях, выявленных "____" _________ 20____ года,
по налоговой отчетности ___________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
Настоящее уведомление исполняется двумя способами:
в случае согласия с указанными в уведомлении нарушениями,
необходимо представить в органы налоговой службы налоговую отчетность
за период, к которому относятся выявленные нарушения;
в случае несогласия с указанными в уведомлении нарушениями,
необходимо представить в органы налоговой службы пояснение по
выявленным нарушениям на бумажном или электронном носителе,
соответствующее требованиям, установленным статьей 587 Налогового
кодекса.
В случае неисполнения настоящего уведомления в течение тридцати
рабочих дней со дня, следующего за днем его вручения (получения), по
истечении пяти рабочих дней после указанного срока по банковским
счетам налогоплательщика будут приостановлены расходные операции.
В соответствии со статьей 686 Налогового кодекса в случае
несогласия с вышеуказанным уведомлением налогоплательщик или его
уполномоченный представитель имеют право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов налоговой службы вышестоящему
органу налоговой службы или в суд.
Приложение с описанием выявленных нарушений на ____ листе (-ах).
Руководитель
(заместитель Руководителя)
налогового органа
______________________ __________
(Ф.И.О.) (подпись) М.П.
Уведомление получил
_________________________________________
(Ф.И.О. налогоплательщика, подпись, дата)
М.П.
Уведомление вручено
налогоплательщику (налоговому агенту)
____________________________________
(Ф.И.О. должностного лица налогового органа,
____________________________________
подпись, дата)
Уведомление отправлено Ф.И.О. или наименование
налогоплательщику налогоплательщика:__________
(налоговому агенту) ____________________________
_______________________________________ ____________________________
(документ, подтверждающий факт отправки ___________________________________
_______________________________________ Адрес: _____________________
и (или) получения) ___________________________________
___________________________________
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 261
Приложение 14
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Заключение
по результатам камерального контроля
__________________ № ________
(дата)
Мною (нами), ______________________________________________________
(Фамилия имя Отчество (Ф.И.О), должность работника (ов) налогового органа)
___________________________________________________________________
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и на основании
налогового заявления о прекращении деятельности от "__" __________
20___ года составлено заключение по результатам камерального контроля
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. индивидуального предпринимателя)
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
ИИН/БИН (при его наличии) _________________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) _____________________

5) дебиторларының банк шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;
6) билік етуі шектелген мүліктен өндіріп алу;
7) жарияланған акцияларды мәжбүрлеп шығару*.
Бюджетке төлеу күніне қоса алғанда, салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдерді, оның ішінде олар бойынша аванстық және (немесе) ағымдағы төлемдерді төлеу мерзiмi күнiнен кейiнгi күннен бастап, салық міндеттемесін орындаудың мерзімі өткен әрбiр күні үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген қайта қаржыландыру ресми ставкасының 2,5 еселенген мөлшерiнде мерзiмi өткен әрбiр күн үшiн өсiмақы есептеледi.
Салық кодексінің 616-бабы 2-тармағына сәйкес Сізге осы хабарламаны алған күннен бастап он жұмыс күнiнен кешiктiрмей
_________________________________________________________________
(салық органының атауы)
_______________________________ дебиторлық берешек сомаларын көрсете
отырып, дебиторлар тiзiмiн және бар болған жағдайда, дебитормен бірлесе отырып жасалған және дебиторлық берешек сомаларын растайтын өзара есеп айырысудың салыстырып тексеру актiлерін табыс ету қажет.
Дебиторлар тiзiмi осы хабарламада көрсетiлген мерзiмде табыс етiлмеген жағдайда салық органы салық төлеушiге (салық агентіне) салық тексеруін жүргiзу құқылы.
Салық қызметі органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаларға тарту шаралары қолданылады.
Салық кодексінің 686-бабына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің салық қызметі органдарының лауазымды тұлғалары әрекетін (әрекетсіздігін) салық қызметінің жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануына құқығы бар.
Салық комитетінің Басшысы
(Басшы орынбасары) ____________________________________________
(аты-жөні, қолы, мөрі)
Хабарламаны алды ____________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) аты-жөні, қолы (мөрі), күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) тапсырылды _________________________________________
(салық органы лауазымды тұлғасының аты-жөні, қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
жіберілді ___________________________________________________________
(жіберу және алу фактісі туралы растаушы құжат)
Ескерту: *осы шара салық төлеушінің-жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлiк қоғамға қатысты қолданылады
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 мамырдағы
№ 261 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық қызметі
органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20 ___ жылдың "____" ___________ № _________
_____________________________________________________________________
(салық органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 587-бабына және 607-бабы
2-тармағының 7) тармақшасына сәйкес Сізді
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушiнiң аты-жөні немесе атауы)
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) ________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі БСН (ЖСН) (бар болған жағдайда) _________
20 ____ жылдың "____" _______________________________________________
(салық есептілігінің атауы мен салық кезеңі)
_____________________________________________________________________
салық есептілігі бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарлайды.
Осы хабарлама екі тәсілмен орындалады:
хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен жағдайда салық қызметі органдарына бұзушылықтар анықталған кезең бойынша салық есептілігін ұсыну қажет;
хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда салық қызметі органдарына анықталған бұзушылықтар жөнінде Салық кодексінің 587-бабында белгіленген талаптарға сәйкес түсініктеме тапсыру қажет.
Осы хабарлама тапсырылған (алған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде орындалмаған жағдайда, салық төлеушінің банк шоттары бойынша, көрсетілген мерзімнен кейін бес жұмыс күні өткеннен соң, шығыс операциялары тоқтата тұратын болады.
Салық кодексінің 686-бабына сәйкес салық төлеуші немесе оның уәкілетті өкілі жоғарыда көрсетілген хабарламамен келіспеген жағдайда, салық қызметі органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) салық қызметінің жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануға құқылы.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ бетте.
Салық органының Басшысы
(Басшы орынбасары)
________________________________ _______________
(аты-жөні) (қолы)
М.О.
Хабарламаны алды
_______________________________________
(салық төлеушінің аты-жөні, қолы, күні)
М.О.
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) табыс етілді
__________________________________ Салық төлеушінің аты-жөні
(салық органы лауазымды тұлғасының немесе атауы: ____________
аты-жөні, қолы, күні) __________________________
__________________________
Хабарлама салық төлеушіге (салық Мекен жайы: ______________
агентіне) жіберілді __________________________
__________________________________ __________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісі туралы
растаушы құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 мамырдағы
№ 261 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
14-қосымша
Нысан
Камералды бақылау нәтижелері бойынша
қорытынды
____________ № ______
(күні)
Мен (біз), __________________________________________________________
(салық органы қызметкер(лер)інің аты-жөні, лауазымы)
_____________________________________________________________________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы кодексінеcf1 сәйкес және 20 __ жылғы "__"
___________ қызметті тоқтату туралы салықтық өтініш негізінде
____________________________________________________________ бойынша
(жеке кәсіпкердің аты-жөні)
Жеке сәйкестендіру нөмірі ЖСН/БСН (болған кезде) _____________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) _________________________

за период с "___" _______ 20___года по "___" _________ 20___ года.
I. Сведения об индивидуальном предпринимателе
1. Свидетельство о государственной регистрации в качестве
индивидуального предпринимателя (ИП):
серия ________; номер ________ дата выдачи "____" ______ ____ года.
2. Специальный налоговый режим (СНР) на основе ______________
3. Виды деятельности и места их осуществления:
п/п
Общий классификатор
видов экономической
деятельности (ОКЭД)
Наименование
Адрес
1
2
3
4
4. Банковские реквизиты:
Наименование банка: ________________________________________________
Банковский идентификационный код БИК _______________________________
РНН ___________________________ БИН ______________ (при его наличии)
Область (город, район) _____________________________________________
Реквизиты банковских счетов:
наименование счета _______________________; номер __________________;
дата открытия ________________; дата закрытия ______________________;
остаток денежных средств на счету __________________________________
(указать сумму и код валюты)
5. Сведения о регистрации контрольно-кассовой машины:
____________________________________________________________________
(номер регистрационной карточки,
____________________________________________________________________
марка, заводской номер)
6. Сведения о приостановлении деятельности:
п/п
Дата начала
приостановления
Дата окончания
приостановления
Дата
подачи заявления
1
2
3
4
II. Результаты камерального контроля
7. В ходе камерального контроля получены сведения из следующих
уполномоченных государственных органов:
п/п
Наименование
уполномоченного
государственного
органа
Дата
направления
запроса
Дата
получения
ответа
Описание
ответа на
запрос
1
2
3
4
5
8. Сверка данных форм налоговой отчетности с данными
информационных систем налогового органа, книги учета наличных денег
контрольно-кассовой машины (ККМ), банковских счетов:
п/п
Налоговый
период
Доход по
данным ИП
Доход по
данным
налогового
органа
Расхождение
Причина
расхождения
1
2
3
4
5
6
Примечание: При отсутствии данных о доходах в информационных
системах налогового органа, данных в ККМ, а также при отсутствии
банковских счетов данные с 3 колонки переносятся в 4 колонку.
9. Соблюдение условий применения специальных налоговых режимов:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Примечание: В случае установления нарушения условий применения
СНР подробно излагается вид нарушения.
10. Сверка данных форм налоговой отчетности по другим видам
налогов и других обязательных платежей в бюджет с данными
уполномоченных государственных органов (таможенных органов и банков):
п/п
Вид налога
или другого
обязательного
платежа
Налоговый
период
По
данным
ИП
По данным
налогового органа
(заполняется на
основании данных
уполномоченных
государственных
органов и данных
информационных
систем налогового
органа)
Расхождение
Причина
расхождений
1
2
3
4
5
6
7
Примечание: При отсутствии данных об объекте налогообложения в
уполномоченных государственных органах данные с 4 колонки переносятся
в 5 колонку. Заполняется по каждому виду налогов и других
обязательных платежей в отдельности.

20 __ жылдың "____" ___________ 20 __ жылдың "____"
____________ дейінгі кезең үшін камералды бақылау бойынша қорытынды жаса(дық)дым.
I. Жеке кәсіпкер туралы мәлімет
1. Жеке кәсіпкер ретінде (ЖК) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік:
сериясы _____; нөмірі ____ берілген күні ___ жыл "__" _____.
2. _________________________ негізіндегі арнаулы салық режимі.
3. Қызмет түрлері және оларды іске асыру орны:
р/с
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ)
Атауы
Мекен-жайы
1
2
3
4
4. Банктік деректемелер:
Банк атауы: _________________________________________________________
Банктің сәйкестендіру нөмірі (БСК) __________________________________
СТН _________________________ БСН ____________________ (болған кезде)
Облыс (қала, аудан) _________________________________________________
Банктік шоттарының деректемелері: шоттардың атауы _____________;
нөмірі _______; ашылған күні _________________; жабылған күні ______;
шоттағы ақша қаражаттарының қалдығы ________________________________.
(сомасын және валюта кодын көрсетіңіз)
5. Бақылау-касса машинасын тіркеу туралы куәлік: _____________
____________________________________________________________________
(тіркеу карточкасының нөмірі, маркасы, зауыттық нөмірі)
6. Қызметті тоқтата тұру туралы куәлік:
р/с
Тоқтата тұрудың басталған күні
Тоқтата тұрудың аяқталған күні
Өтініш берген күні
1
2
3
4
II. Камералдық бақылау нәтижелері
7. Камералдық бақылау барысында мынадай мемлекеттік уәкілетті органдардан (кеден органы мен банктерден) мәліметтер алынды:
р/с
Мемлекеттік уәкілетті органның атауы
Сұрау салу жіберілген күн
Жауап алынған күн
Сұрау салуға жауаптың сипаты
1
2
3
4
5
8. Салық есептілігі нысандарының деректерін салық органы ақпараттық жүйелерінің, бақылау-касса машинасының (БКМ) қолма-қол ақшаларды есепке алу кітабының, банк шоттарының деректерімен салыстыру:
р/с
Салық кезеңі
Жеке кәсіпкердің деректері бойынша кіріс
Салық органының деректері бойынша кіріс
Алшақтық
Алшақтық себебі
1
2
3
4
5
6
Ескерту: Салық органының ақпараттық жүйелерінде кірістер туралы деректер, БКМ деректер болмаған кезде, сондай-ақ банк шоттары болмаған кезде 3-бағанның деректері 4-бағанға көшіріледі.
9. Арнаулы салық режимдерін қолдану шарттарының сақталуы: _____
_____________________________________________________________________
Ескерту: Арнаулы салық режимдерін қолдану шарттары бойынша бұзушылықтар анықталған жағдайда бұзушылық түрі егжей-тегжейлі жазылады.
10. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің басқа түрлері бойынша салық есептілігі нысандарының деректерін уәкілетті мемлекеттік органдардың деректерімен салыстыру:
р/с
Салық немесе басқа міндетті төлем түрі
Салық кезеңі
ЖК деректері бойынша
Салық органының деректері бойынша (уәкілетті мемлекеттік органның деректері мен салық органы ақпараттық жүйесінің деректері негізінде толтырылады)
Алшақтық
Алшақтық себебі
1
2
3
4
5
6
7
Ескерту: Уәкілетті мемлекеттік органдарда салық салу объектісі туралы деректер болмаған кезде 4-бағанның деректері 3-бағанға көшіріледі. Әр салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем түрлері бойынша бөлек толтырылады.

11. Сверка данных форм налоговой отчетности по обязательным
пенсионным взносам (ОПВ):
п/п
Налоговый
период
Доход для
исчисления
ОПВ
(включая
данных на
самого ИП и
наемных
работников)
Доход по данным
налогового органа для
исчисления ОПВ
(включая данных на
самого ИП и наемных
работников)
Расхождение
Причина
расхождений
1
2
3
4
5
6
Примечание: При отсутствии данных об объекте налогообложения в
уполномоченных государственных органах данные с 3 колонки переносятся
в 4 колонку.
12. Сверка данных форм налоговой отчетности по социальным
отчислениям:
п/п
Налоговый
период
Доход для
исчисления
социальных
отчислений
(включая
данных на
самого ИП и
наемных
работников)
Доход по данным
налогового органа для
исчисления социальных
отчислений (включая
данных на самого ИП и
наемных работников)
Расхождение
Причина
расхождений
1
2
3
4
5
6
Примечание: При отсутствии данных об объекте налогообложения в
уполномоченных государственных органах данные с 3 колонки переносятся
в 4 колонку.
III. Заключение
13. При отсутствии расхождений по результатам камерального
контроля, камеральный контроль считается завершенным без нарушений.
14. В случае выявления расхождений по результатам камерального
контроля, камеральный контроль считается завершенным с выявлением
нарушений и оформляется уведомление об устранении нарушений,
выявленных органами налоговой службы по результатам камерального
контроля по следующим видам налоговой отчетности:
п/п
Вид налога,
другого
обязательного
платежа
Код бюджетной
классификации
(КБК)
Код формы
налоговой
отчетности
Дата формирования
уведомлений
Дата вручения
уведомлений
Дата
устранения
нарушений
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель (заместитель руководителя)
налогового органа _________________________________________ _________
(Ф.И.О) (подпись)
МП
Заключение получил (-а) _____________________________________________
(Ф.И.О. индивидуального предпринимателя)
Заключение вручено индивидуальному предпринимателю __________________
(Ф.И.О. должностного
_____________________________________________________________________
лица налогового органа, подпись, дата)
Заключение отправлено индивидуальному предпринимателю _______________
(документ,
_____________________________________________________________________
подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 261
Приложение 21
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
о назначении контроля
"__" ________________ 20 __ г.
(дата регистрации)
№ ____
_____________________________________________________________________
(наименование органа налоговой службы)
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и постановлением

11. Міндетті зейнетақы жарналары (МЗЖ) бойынша салық есептілігі нысандарының деректерін салыстыру:
р/с
Салық кезеңі
МЗЖ есептеу үшін мәлімделген кіріс (ЖК мен жалдамалы қызметкерлердің деректерін қоса алғанда)
Салық органының деректері бойынша МЗЖ есептеу үшін кіріс (ЖК мен жалдамалы қызметкерлердің деректерін қоса алғанда)
Алшақтық
Алшақтық себебі
1
2
3
4
5
6
Ескерту: Уәкілетті мемлекеттік органдарда салық салу объектісі туралы деректер болмаған кезде 3-бағанның деректері 4-бағанға көшіріледі.
12. Әлеуметтік аударымдар бойынша салық есептілігі нысандарының деректерін салыстыру:
р/с
Салық кезеңі
Әлеуметтік аударымдарды есептеу үшін мәлімделген кіріс (ЖК мен жалдамалы қызметкерлердің деректерін қоса алғанда)
Салық органының деректері бойынша әлеуметтік аударымдарды есептеу үшін кіріс (ЖК мен жалдамалы қызметкерлердің деректерін қоса алғанда)
Алшақтық
Алшақтық себебі
1
2
3
4
5
6
Ескерту: Уәкілетті мемлекеттік органдарда салық салу объектісі туралы деректер болмаған кезде 3-бағанның деректері 4-бағанға көшіріледі.
III. Қорытынды
13. Камералды бақылау нәтижелері бойынша алшақтықтар болмаған кезде камералды бақылау бұзушылықтарсыз аяқталды деп саналады.
14. Камералды бақылау нәтижелері бойынша алшақтықтар анықталған жағдайда камералды бақылау анықталған бұзушылықпен аяқталды деп саналады және камералды бақылау нәтижелері бойынша салық қызметі органы анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама мынадай салық есептілігінің түрлері бойынша ресімделеді:
р/с
Салықтың, басқа міндетті төлемнің түрі
Бюджет жіктемесінің коды (БЖК)
Салық есептілігі нысанының коды
Хабарламаны жасау күні
Хабарлама берілген күн
Бұзушылықтарды жойған күн
1
2
3
4
5
6
7
Салық органының Басшысы
(Басшы орынбасары) ______________________________ ___________________
(аты-жөні) (қолы)
М.О.
Қорытындыны алды ____________________________________________________
(жеке кәсіпкердің аты-жөні)
Қорытынды жеке кәсіпкерге тапсырды __________________________________
(салық органы лауазымды тұлғасының аты-жөні, қолы, күні)
Қорытынды жеке кәсіпкерге жіберілді _________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 мамырдағы
№ 261 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
21-қосымша
Нысан
Бақылауды тағайындау туралы
шешім
20 ____ ж "_____" _____________ № ________
(тіркеу күні)
_____________________________________________________________________
(салық қызметі органының атауы)

Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1339 "Об
утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание
поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или)
зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за
поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от
продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных
кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов" fs24РЕШИЛ:
1) осуществить контроль в _____________________________________
(полное наименование уполномоченного
_____________________________________________________________________
государственного органа)
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) _______________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) (при его наличии) ______________
Обоснование назначения контроля: ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2) для осуществления контроля направить: ______________________
(Фамилия Имя Отчество
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О), должность должностных лиц органов налоговой службы)
3) срок проведения контроля установить с "__"________20__ года
по "__" ________20__ года
4) период осуществления контроля установить с
"___" __________ 20__ года по "___" _________ 20__ года
5) вопросы осуществления контроля _____________________________
_____________________________________________________________________
6) привлечь к осуществлению контроля специалиста (-ов):
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность привлеченного (-ых)
_____________________________________________________________________
специалиста (-ов) из других государственных органов)
Руководитель
органа налоговой службы _____________________ _________________
М.П. (Ф.И.О.) (подпись)
Ознакомлен(-а) и решение (копию) получил(-а): _________________
(Ф.И.О. должностного
_____________________________________________________________________
лица уполномоченного государственного органа, подпись, дата)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 261
Приложение 22
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Дополнительное решение
к решению о назначении контроля от "__" _________ года № __
"__" ________________ 20 __ г.
(дата регистрации)
№ ____
_____________________________________________________________________
(наименование органа налоговой службы)
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и постановлением

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін соманың, қарыздардың бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1339 Қаулысына сәйкес Шешті:
1) ____________________________________________________________
(уәкiлеттi мемлекеттік органының толық атауы)
___________________________________________________ бақылау жүргізуге
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі СТН __________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі БСН (ЖСН) (бар болған жағдайда) _________
_____________________________________________________________________
бақылауды тағайындау негіздемесі)
_____________________________________________________________________
2) бақылау жүргізу үшін жіберілсін: ___________________________
(салық қызметі органдарының лауазымды тұлғаларының
_____________________________________________________________________
лауазымы, аты-жөні)
3) бақылау жүргізу мерзімі 20 __ жылдың "__"________ -дан 20__
жылдың "___" _____________ дейін деп белгіленсін
4) бақылау жүргізілетін кезең 20 __ жылдың "__" ________ -дан
20 __ жылдың "___" _____________ дейін белгіленсін
5) бақылау жүргізу сұрақтары __________________________________
_____________________________________________________________________
6) бақылау жүргізуге мынадай маман(-дар) жұмылдырылсын: _______
(тексеру жүргізуге басқа
_____________________________________________________________________
мемлекеттік органдардан жұмылдырылған маман(-дар)ның аты-жөні)
Салық қызметі органының басшысы ______________ ________________
М.О. (аты-жөні) қолы)
Таныстым және шешімді (көшірмесін) алдым: _____________________
(уәкiлеттi мемлекеттік органның лауазымды
_____________________________________________________________________
тұлғасының аты-жөні, қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 мамырдағы
№ 261 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
22-қосымша
Нысан
Тексеру тағайындау туралы __________№______ шешімге
қосымша шешім
20__ ж. "__" _____________ № ________
(тіркеу күні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(салық қызметі органының атауы)

Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1339 "Об
утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание
поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или)
зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за
поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от
продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных
кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов" fs24РЕШИЛ:
1) продлить контроль на "___" рабочих дней в уполномоченном
государственном органе ______________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа)
_____________________________________________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) _______________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) (при его наличии) ______________
2) изменить период контроля с "__" _________ 20__г. по "__" _________ 20__ г.
3) включить в состав лиц, осуществляющих контроль, специалистов
органов налоговой службы: ___________________________________________
(Фамилия Имя Отчество (Ф.И.О).,
_____________________________________________________________________
должность должностных лиц органов налоговой службы)
4) привлечь к осуществлению контроля следующих специалистов:
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность привлеченного (-ых)
_____________________________________________________________________
специалиста (-ов) из других государственных органов)
5) исключить из состава лиц, осуществляющих контроль,
специалистов органов налоговой службы и (или) иных специалистов
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель
органа налоговой службы __________________________ __________________
М.П. (Ф.И.О.) (подпись)
Ознакомлен(-а) и дополнительное решение (копию) получил(-а):
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица уполномоченного
_____________________________________________________________________
государственного органа, подпись, дата)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 261
Приложение 23
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
РЕШЕНИЕ
об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой
задолженности налогоплательщика (налогового агента),
задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням
плательщика
"__" ________________ 20 __ г.
(дата регистрации)
№ ____
В соответствии со статьей 613 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
статьей 164 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан
_____________________________________________________________________
(наименование налогового (таможенного) органа)
в лице ______________________________________________________________
(Фамилия Имя Отчество (Ф.И.О). Руководителя или заместителя Руководителя)
fs24РЕШИЛ:
на основании уведомления о погашении налоговой задолженности от
"__" _________ 20__ г. №____, а также в случае обжалования
уведомления о результатах налоговой проверки от "__" ________ 20__ г.
№ __, и (или) решения вышестоящего органа налоговой службы,
вынесенного по результатам рассмотрения жалобы на уведомление
от "__" ________ 20__ г. №___* на основании уведомления о погашении
задолженности и пени от "__" ________ 20__ г. №___
ограничить в распоряжении имуществом налогоплательщика (налогового
агента), плательщика ________________________________________________
(наименование налогоплательщика (налогового
_____________________________________________________________________
агента), (плательщика), адрес, регистрационный номер
_____________________________________________________________________
налогоплательщика (РНН), индивидуальный идентификационный
_____________________________________________________________________
номер/бизнес-идентификационный номер ИИН/БИН (при его наличии)
в счет задолженности на сумму: ______________________________________
(в цифрах и прописью)
в том числе:

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін соманың, қарыздардың бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1339 Қаулысына сәйкес ШЕШТІ:
1) ___________________________________________________________
(уәкiлеттi мемлекеттік органның атауы)
____________________________________________________________________
_________________________________________ уәкiлеттi мемлекеттік
органындағы бақылау "______" жұмыс күніне ұзартылсын.
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі СТН _________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі БСН (ЖСН) (бар болған жағдайда) ________
2) бақылау кезеңі 20__ жылдың "__"________ -дан 20__ жылдың
"__"_____________ дейін өзгертілсін.
3) бақылау жүргізіп жатқан тұлғалардың құрамына салық қызметі
органның мынадай мамандары қосылсын: _______________________________
(салық қызметі органдарының лауазымды тұлғаларының лауазымы, аты-жөні
_____________________________________________________________________
4) бақылау жүргізуге мынадай маман(-дар) жұмылдырылсын: _______
(бақылау жүргізуге басқа
____________________________________________________________________
мемлекеттік органдардан жұмылдырылған маман(-дар)ның аты-жөні)
5) бақылау жүргізіп жатқан тұлғалардың құрамынан мынадай салық
қызметі органдарының мамандары және (немесе) басқа мамандар
шығарылсын:_________________________________________________________
(аты-жөні, лауазымы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Салық қызметі
органының басшысы _________________ __________________
М.О. (аты-жөні) (қолы)
Таныстым және шешімді (көшірмесін) алдым: ____________________
(уәкiлеттi мемлекеттік органның
____________________________________________________________________
лауазымды тұлғасының аты-жөні, қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 мамырдағы
№ 261 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
23-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету мүлкін салық
берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және
өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне шектеу туралы шешім
20__ж. "____"________ № _________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 613-бабына,
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің 164-бабына сәйкес _______________________________________
____________________________________________________________________
(салық (кеден) органының атауы)
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ атынан
(Басшының (Басшы орынбасарының) аты-жөні)
салық берешегін өтеу туралы 20__ жылғы ____________ №______
хабарламаның (берешекті және өсімақыны өтеу туралы хабарлама)
негізінде, сондай-ақ салық тексеруінің нәтижелері туралы 20___ жылғы
____________ №____ хабарламаға шағым жасалған жағдайда және (немесе)
хабарламаға шағымды қарау нәтижелерi бойынша шығарылған жоғары тұрған
салық қызметі органының 20___ жылғы ____________ №______ шешімі* негізінде;
берешектерді және өсімақыларды өтеу туралы 20__ жылғы
____________ №____ хабарлама** негізінде салық төлеушінің (салық
агентінің) төлеушінің мүлкіне билік етуді
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(салық төлеушiнiң (салық агентінің), төлеушінің атауы, мекен жайы,
____________________________________________________________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі СТН, бизнес-сәйкестендіру нөмірі БСН
(ЖСН) (бар болған жағдайда)
____________________________________________________________________
(санмен және жазумен)
сомадағы салық берешегінің есебіне шектеуді ШЕШТІ,
соның ішінде:

1) _______________________ _____________ ____________ _______________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
2) _______________________ _____________ ____________ _______________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
3) _______________________ _____________ ____________ _______________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
4) _______________________ _____________ ____________ _______________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
5) _______________________ _____________ ____________ _______________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
_____________________________________________________________________
(подпись Руководителя (заместителя Руководителя), печать налогового (таможенного) органа)
При вынесении решения об ограничении в распоряжении имуществом
плательщика, переданном внаем, включая финансовый лизинг и залог,
запрещается передача права собственности на такое имущество
арендатору и залогодержателю с момента вынесения таможенным органом
решения в отношении этого имущества и до его отмены.
Решение получил _____________________________________________________
(подпись, налогоплательщика (налогового агента),
_____________________________________________________
плательщика, дата, печать)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 261
Приложение 34
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
НАЛОГОВОЕ ТРЕБОВАНИЕ
№ ___
"__" _____________ 20 __ г.
____________________________________
(наименование компетентного органа,
____________________________________
которому направляется требование и
____________________________________
его адрес)
____________________________________
____________________________________
____________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование компетентного либо уполномоченного органа)
Республики Казахстан в соответствии с _______________________________
(наименование международного договора)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
обращается в целях получения помощи в сборе налогов в отношении
следующего налогоплательщика, имеющего налоговую задолженность в
Республике Казахстан:
_____________________________________________________________________
(Фамилия Имя Отчество Ф.И.О. физического лица/наименование
_____________________________________________________________________
юридического лица)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Номер налоговой регистрации в стране резидентства __________________,
адрес в стране резидентства:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Вид, номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность
физического лица ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Работодатель физического лица в стране резидентства и его адрес _____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес пребывания (регистрации) в Республике Казахстан _______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Имущество налогоплательщика во владении у третьего лица
(если имеется): _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Другие важные сведения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Налоговое требование составлено в целях сбора налоговой задолженности.
Сумма налоговой задолженности в Республике Казахстан в тенге: _______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сумма налоговой задолженности в Республике Казахстан в иностранной
валюте: _____________________________________________________________
__ __ __
|_| |_| |_| Код валюты*
Просим перечислить собранную сумму на банковский счет: ______________
Наименование/Ф.И.О. и адрес владельца банковского счета: ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Уведомление об уплате налога было отправлено лицу, имеющему налоговую
задолженность (дата)
_____________________________________________________________________
Я, нижеподписавшийся ________________________________________________
(Ф.И.О. и должность лица компетентного либо
_____________________________________________________________________
уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Утверждаю, что:
Налоговое требование касается налогов, предусмотренных вышеназванным
международным договором, не оспаривается, не опровергается апелляцией
на решение административного органа в административный орган
вышестоящей инстанции или апелляции в суд. Налоговое требование
осуществляется принудительно в рамках международного договора.
Взыскание указанных налогов в Республике Казахстан не представляется
возможным. Информация, представленная в данном документе, достоверна.
Помощь запрашивается компетентным органом в рамках вышеназванного
международного договора. Сумма задолженности в разрезе видов налогов
прилагается.
Подпись ____________________ М.П.
Дата ________________________
* При заполнении графы "Код валюты" необходимо указывать код валюты в
соответствии с приложением 23 "Классификатор валют", утвержденный
Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О
классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций"
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 261
Приложение 41
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
РЕШЕНИЕ
об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и
акта описи имущества в счет налоговой задолженности
налогоплательщика (налогового агента), задолженности по
таможенным платежам, налогам и пеням плательщика
"__" _____________ 20 __ г.
№ ___
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Кодексом
Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование налогового, таможенного органа)
_____________________________________________________________________
в связи с ___________________________________________________________
(указать причину отмены решения об ограничении в
_____________________________________________________________________
распоряжении имуществом)
отменяет решение об ограничении в распоряжении имуществом
от "__" ______ 20__ года №__ налогоплательщика (налогового агента)
_____________________________________________________________________
(Фамилия Имя отчество (Ф.И.О).,
_____________________________________________________________________
наименование налогоплательщика (налогового агента) регистрационный
номер налогоплательщика, идентификационный номер ИИН/БИН (при его
наличии), адрес)
и акт описи имущества (при его наличии) от "__" ______ 20__года № __
_____________________________________________________________________
Руководитель (заместитель Руководителя)
налогового, таможенного органа ________________________________
(подпись, печать налогового, таможенного органа)
Решение получил _____________________________________________________
(подпись налогоплательщика (налогового агента),
плательщика, дата, печать)

1)_______________ _______________ _______________ _______________
(төлемнің коды, (төлем сомасы) (өсімақы сомасы) (айыппұл сомасы)
атауы)
2)_______________ _______________ _______________ _______________
(төлемнің коды, (төлем сомасы) (өсімақы сомасы) (айыппұл сомасы)
атауы)
3)_______________ _______________ _______________ _______________
(төлемнің коды, (төлем сомасы) (өсімақы сомасы) (айыппұл сомасы)
атауы)
4)_______________ _______________ _______________ _______________
(төлемнің коды, (төлем сомасы) (өсімақы сомасы) (айыппұл сомасы)
атауы)
5)_______________ _______________ _______________ _______________
(төлемнің коды, (төлем сомасы) (өсімақы сомасы) (айыппұл сомасы)
атауы)
____________________________________________________________________
(салық, кеден органы Басшысының (Басшы орынбасарының) қолы, мөрі)
Қаржы лизингі мен кепілді қоса алғанда, төлеушінің жалға берілген мүлікке билік етуін шектеу туралы шешім шығарылған кезде кеден органы осы мүлікке қатысты шешім шығарған кезден бастап оны жойғанға дейін жалға алушы мен кепіл ұстаушыға мұндай мүлікке меншік құқығын беруге тыйым салынады.
Шешімді алды _________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің қолы, күні, мөрі)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 мамырдағы
№ 261 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
34-қосымша
Нысан
САЛЫҚТЫҚ ТАЛАП
20__ж. "___"____________ №_____
______________________________________
(талап жіберілетін құзыретті органның
атауы және оның мекенжайы)
______________________________________
______________________________________
______________________________________
Қазақстан Республикасының __________________________________________
(құзыретті не уәкілетті органның атауы)
____________________________________________________________________
______________________________________________________________ сәйкес
(халықаралық шарттың атауы)
Қазақстан Республикасында салық берешегі бар мына салық төлеушіге
қатысты салықтарды жинауға көмек алу мақсатында жүгінеді:
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні/ заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Резиденттік еліндегі салықтық тіркеу нөмірі ________________________
резиденттік еліндегі мекенжайы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі және
берілген күні ______________________________________________________
Жеке тұлғаның резиденттік еліндегі жұмыс берушісі және оның
мекенжайы __________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасына келген (тіркеу) мекенжайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Салық төлеушінің үшінші жақтың иелігіндегі мүлкі (болған жағдайда):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Басқа да маңызды мәліметтер ________________________________________
____________________________________________________________________
Салықтық талап салық берешегін жинау мақсатында жасалды.
Қазақстан Республикасындағы салық берешегінің сомасы, теңгеде:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасындағы салық берешегінің сомасы, шетел валютасында:
____________________________________________________________________
Валюты коды*
Жиналған соманы ___________________________________________________
(банк шоты иесінің атауы/ аты-жөні және мекенжайы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________ банк шотына аударуды сұраймыз.
Салық төлеу туралы хабарлама салық берешегі бар тұлғаға жіберілді
(күні)______________________________________________________________
Мен, төменде қол қоюшы _____________________________________________
(құзыретті не уәкілетті органның тұлғасының лауазымы және аты)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мынаны:
Салықтық талап жоғарыда көрсетілген халықаралық шартпен көзделген салықтарға қатысты, дауланбайды, әкімшілік органның шешіміне жоғары тұрған инстанцияның әкімшілік органына апелляциямен және сотқа апелляциямен теріске шығарылмайды. Салықтық талап халықаралық шарт шеңберінде мәжбүрлі түрде жүзеге асырылады. Көрсетілген салықтарды Қазақстан Республикасында өндіріп алу мүмкін емес. Осы құжатта көрсетілген ақпарат дұрыс. Көмекті жоғарыда аталған халықаралық шарт шеңберінде құзыретті орган сұратады. Салық түрлері қимасында берешек сомасы қоса беріледі.
Қолы_________________ М.О.
Күні__________________
* "Валюта коды" бағанын толтырған кезде "Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен (бұдан әрі – Шешім) бекітілген 23 "Валюталар жіктеуіші" қосымшасына сәйкес валюталардың кодын көрсету қажет.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 мамырдағы
№ 261 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына
41-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің есебіне
мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің және мүлік
тізімдемесінің актісінің күшін жою туралы
"___" ________20____ж. №____
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 613-бабы 10-тармағына сәйкес,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(салық органының атауы)
______________________________________________________________атынан
(басшының немесе басшының орынбасарының аты-жөні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының заңдық актісінің(лер) бабының(тар)
тармақшасын(лар) көрсету керек)
__________________________________________________негізге ала отырып
салық төлеуші (салық агенті) _______________________________________
(Аты-жөні немесе салық төлеушінің (салық агенті) атауы,
____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), СТН (болған жағдайда), мекен-жайы)
"__" ___________ 20__жылғы №__________ мүлікке билік етуін шектеу
туралы шешімінің және "___" ____________ 20__жылғы №__________билік
етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің (болған жағдайда) күшін
жояды
Салық органының Басшысы
(Басшының орынбасары) ____________________________________
(Аты-жөні, қолы, мөр)
Салық төлеушінің танысқаны туралы белгі
__________________________________________
(салық төлеушінің қолы (салық агентінің) және күні)