Об утверждении форм проверочных листов по проверкам в сфере частного предпринимательства в области технического регулирования и метрологии
Совместный приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 10 мая 2012 года № 154 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 15 июня 2012 года № 195. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2012 года № 7794. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 728 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 июля 2015 года № 501
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 26.06.2015 № 728 и Министра национальной экономики РК от 04.07.2015 № 501 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить формы проверочных листов:
1) по проверкам субъектов частного предпринимательства в сфере технического регулирования и метрологии, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) по проверкам субъектов частного предпринимательства в сфере государственного метрологического контроля, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) по проверкам субъектов частного предпринимательства, осуществляющих деятельность по изготовлению и реализации государственных символов Республики Казахстан, а также материальных объектов с их изображением, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Сатбаев Р.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа в течение тридцати календарных дней после его вступления в силу;
4) опубликование настоящего приказа на официальном Интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу совместный приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 27 и и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 119 «Об утверждении форм проверочных листов по проверкам в сфере технического регулирования и обеспечения единства измерений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 19 марта 2010 года № 6138, опубликованный в «Юридической газете» от 31 марта 2010 года № 44 (1840).

Техникалық реттеу және метрология саласындағы жеке кәсіпкерлік аясындағы тексерулер бойынша тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 10 мамырдағы № 154 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 15 маусымдағы № 195 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 16 шілдеде № 7794 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 маусымдағы № 728 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 4 шілдедегі № 501 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 26.06.2015 № 728 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 04.07.2015 № 501 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
БІРЛЕСКЕН БҰЙРЫҚ
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 15-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналардың:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес техникалық реттеу және метрология аясындағы жеке кәсіпкерлік субъектiлерiн тексерулер бойынша;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік метрологиялық бақылау аясында жеке кәсіпкерлік субъектiлерiн тексерулер бойынша;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттiк рәмiздерiн, сондай-ақ олар бейнеленген материалдық объектiлердi дайындау және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектiлерiн тексерулер бойынша тексеру парақтарының нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Р.А. Сәтбаев):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң он күнтізбелік күн ішінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты оның күшіне енген соң отыз күнтізбелік күн ішінде жариялауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің ресми Интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. «Техникалық реттеу және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 27 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің м.а. 2010 жылғы 4 наурыздағы № 119 бірлескен бұйрығы (2010 жылғы 19 наурызда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6138 болып енгізілді, «Заң газетінде» 2010 жылғы 31 наурыздағы № 44 (1840) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Тулеушина К.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и новых
технологий
Республики Казахстан
Министр экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
_________________ А. Исекешев
__________________ Б. Сагинтаев
Приложение 1
к совместному приказу
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 10 мая 2012 года № 154
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
от 15 июня 2012 года № 195
Форма
Проверочный лист
по проверкам субъектов частного предпринимательства
в сфере технического регулирования и метрологии
Наименование уполномоченного органа _________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. должностных лиц, осуществляющих проверку _____________________
_____________________________________________________________________
Степень риска проверяемого субъекта _________________________________
(указать степень: высокая, средняя, низкая)
Ф.И.О. или наименование субъекта частного предпринимательства _______
_____________________________________________________________________
РНН (при его наличии) _______________________________________________
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не
требуется
1
Наличие сертификатов соответствия (копий сертификатов
соответствия установленного образца), деклараций о
соответствии (копий деклараций о соответствии) для продукции
подлежащей обязательному подтверждению соответствия,
декларированию
2
Соответствие образцов продукции установленным требованиям
технических регламентов по показателям безопасности (на
основании результатов испытаний продукции)
3
Соответствие продукции требованиям технических регламентов
по маркировке (требования к упаковке, маркировке,
этикетированию и правильному их нанесению)
4
Наличие сертификатов о поверке или оттисков поверительных
клейм на средства измерений
5
Использование средств измерений внесенных в Реестр
государственной системы обеспечения единства измерений
6
Соответствие массы, объема, расхода или других величин,
характеризующих количество этих товаров, отчуждаемых при
совершении торговых операций, количеству товара, указанному
в кассовом, товарном чеке или ином документе, подтверждающем
покупку проверяемого товара
7
Соответствие количества содержащегося в упаковке товара
величине, обозначенной на упаковке
Отметка субъекта о получении копии проверочного листа:
«____» ______ 20 ____ г. ____________________________________________
(Ф.И.О., должность) (подпись)
Приложение 2
к совместному приказу
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 10 мая 2012 года № 154
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
от 15 июня 2012 года № 195
Форма
Проверочный лист
по проверкам субъектов частного предпринимательства
в сфере государственного метрологического контроля
Наименование уполномоченного органа _________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. должностных лиц, осуществляющих проверку _____________________
_____________________________________________________________________
Степень риска проверяемого субъекта _________________________________
(указать степень: высокая, средняя, низкая)
Ф.И.О. или наименование субъекта частного предпринимательства _______
_____________________________________________________________________
РНН (при его наличии) _______________________________________________
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не
требуется
1
Наличие сертификата об утверждении типа средств измерений
установленного образца или сертификата о метрологической
аттестации средств измерений установленного образца
2
Использование средств измерений внесенных в Реестр
государственной системы обеспечения единства измерений
3
Наличие сертификатов о поверке или оттисков поверительных
клейм на средства измерений
4
Метрологическая аттестация методик выполнения измерений и их
регистрация в Реестре государственной системы обеспечения
единства измерений
5
Наличие аттестата аккредитации на право проведения работ по
поверке и калибровке средств измерений, метрологической
аттестации методик выполнения измерений
Отметка субъекта о получении копии проверочного листа:
«____» _________ 20 ____ г. _________________________________________
(Ф.И.О., должность) (подпись)
Приложение 3
к совместному приказу
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 10 мая 2012 года № 154
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
от 15 июня 2012 года № 195
Форма
Проверочный лист
по проверкам субъектов частного предпринимательства,
осуществляющих деятельность по изготовлению и реализации
государственных символов Республики Казахстан, а также
материальных объектов с их изображением
Наименование уполномоченного органа _________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. должностных лиц, осуществляющих проверку _____________________
_____________________________________________________________________
Степень риска проверяемого субъекта _________________________________
(указать степень: высокая, средняя, низкая)
Ф.И.О. или наименование субъекта частного предпринимательства _______
_____________________________________________________________________
РНН (при его наличии) _______________________________________________
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не
требуется
1
Наличие лицензии на изготовление Государственного флага
Республики Казахстан и Государственного герба Республики
Казахстан
2
Наличие нормативных документов по стандартизации, а также
согласованной и утвержденной в установленном порядке
технической документации (технического задания,
технических условий, конструкторско-технологической
документации), регламентирующих процесс изготовления
государственных символов
3
Наличие производственно-технологической базы
(производственных помещений, технологического
оборудования, средств измерений и контроля, в том числе
атласа цветов, обеспечивающих соблюдение технологического
процесса изготовления и качества изготовленных
государственных символов в соответствии с требованиями
действующих нормативных документов по стандартизации) на
праве собственности или ее аренды
4
Наличие сертификатов о поверке или оттисков поверительных
клейм на средства измерений
5
Наличие метрологической аттестации используемых средств
измерений и испытательного оборудования
6
Использование средств измерений внесенных в Реестр
государственной системы обеспечения единства измерений
7
Наличие персонала, имеющего соответствующую квалификацию и
образовательный уровень в области лицензируемой
деятельности, установленные в разработанных производителем
инструкциях, в зависимости от технологического процесса
изготовления государственных символов
8
Соответствие государственных символов Республики
Казахстан, а также материальных объектов с их изображением
требованиям государственных стандартов Республики
Казахстан
Отметка субъекта о получении копии проверочного листа:
«____» _________ 20 ____ г. _________________________________________
(Ф.И.О., должность) (подпись)

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Қ.А. Тулеушинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының                Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа                      Экономикалық даму және
технологиялар министрі                   сауда министрі
________________ Ә. Исекешев             ____________ Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 10 мамырдағы № 154 және
Қазақстан Республикасы Экономикалық
даму және сауда министрінің
2012 жылғы 15 маусымдағы № 195
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Техникалық реттеу және метрология аясындағы жеке кәсіпкерлік
субъектiлерiн тексерулер бойынша
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Уәкілетті органның атауы_____________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акт________________________________________
(№, күні)
Тексеруді жүзеге асыратын лауазымды тұлғалардың Т.А.Ә.А._____________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектісінің тәуекел деңгейі___________________________
(жоғары, орта, төмен дәрежені көрсету)
Т.А.Ә.А. немесе жеке кәсіпкерлік субъектісінің атауы_________________
_____________________________________________________________________
СТН (бар болса)______________________________________________________
ЖИН/БИН______________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап
етіледі
Талап
етілмейді
1
Мiндетті түрде сәйкестiгiн растауға, декларациялауға жататын өнiмдер үшін сәйкестiк сертификаттарының (белгiленген үлгiдегi сәйкестiк сертификаттарының көшiрмелерi), сәйкестiк туралы декларациялардың (сәйкестiк туралы декларациялардың көшiрмелерi) болуы
2
Қауіпсіздік көрсеткіштері бойынша техникалық регламенттерде белгiленген талаптарға өнім үлгілерінің сәйкестігі (өнімді сынау нәтижелері негізінде)
3
Техникалық регламенттерде белгiленген таңбалауға қойылатын талаптарға өнімнің сәйкестігі (буып-түюге, таңбалауға, затбелгі жапсыруға және оларды дұрыс түсіруге қойылатын талаптар)
4
Өлшем құралдарына арналған салыстырып тексеру сертификаттарының немесе салыстырып тексеру таңбалары оттискілерінің болуы
5
Мемлекеттік өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшем құралдардың қолдану
6
Сауда операцияларын жасау кезiнде иелiктен шығарылатын осы тауарлар санын сипаттайтын салмағының, көлемiнiң, шығынының немесе өзге шамаларының кассалық, тауарлық чекте немесе тауарды сатып алатынын растайтын өзге де құжатта көрсетiлген тауарлар санына сәйкестiгi
7
Бума iшiндегi тауар санының буманың бетiнде белгiленген шамаға сәйкестiгi
Субъектінің тексеру парағының көшірмесін алғаны туралы белгісі:
«____» _________ 20 ____ ж.________________________  ______________
(Т.А.Ә.А., лауазымы)      (қолы)
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 10 мамырдағы № 154 және
Қазақстан Республикасы Экономикалық
даму және сауда министрінің
2012 жылғы 15 маусымдағы № 195
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік метрологиялық бақылау аясындағы жеке кәсіпкерлік
субъектiлерiн тексерулер бойынша
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Уәкілетті органның атауы_____________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акт________________________________________
(№, күні)
Тексеруді жүзеге асыратын лауазымды тұлғалардың Т.А.Ә.А._____________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектісінің тәуекел деңгейі___________________________
(жоғары, орта, төмен дәрежені көрсету)
Т.А.Ә.А. немесе жеке кәсіпкерлік субъектісінің атауы_________________
_____________________________________________________________________
СТН (бар болса)______________________________________________________ ЖИН/БИН______________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап
етілмейді
1
Белгiленген үлгiдегi өлшем құралдарының түрiн бекiту туралы сертификаттың және (немесе) белгiленген үлгiдегi өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттың болуы
2
Мемлекеттік өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшем құралдарын қолдану
3
Өлшем құралдарына салыстырып тексеру сертификаттарының немесе салыстырып тексеру таңбасының оттискілерінің болуы
4
Өлшемдерді орындау әдістемесін метрологиялық аттестаттау және олардың Мемлекеттік өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесінің тiзiлiмiнде тіркелуі
5
Өлшем құралдарын салыстырып тексеру және калибрлеу өлшемдердің орындау әдістемесін метрологиялық аттестаттау жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына арналған аккредиттеу аттестатының болуы
Субъектінің тексеру парағының көшірмесін алғаны туралы белгісі:
«____» _________ 20 ____ ж._______________________  ______________
(Т.А.Ә.А., лауазымы)      (қолы)
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 10 мамырдағы № 154 және
Қазақстан Республикасы Экономикалық
даму және сауда министрінің
2012 жылғы 15 маусымдағы № 195
бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін, сондай-ақ
олар бейнеленген материалдық объектiлердi дайындау және өткізу
бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектiлерiн
тексерулер бойынша
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Уәкілетті органның атауы_____________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акт________________________________________
(№, күні)
Тексеруді жүзеге асыратын лауазымды тұлғалардың Т.А.Ә.А._____________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектісінің тәуекел деңгейі___________________________
(жоғары, орта, төмен дәрежені көрсету)
Т.А.Ә.А. немесе жеке кәсіпкерлік субъектісінің атауы_________________
_____________________________________________________________________
СТН (бар болса)______________________________________________________
ЖИН/БИН______________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап
етіледі
Талап
етілмейді
1
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасын дайындауға лицензияның болуы
2
Стандарттау жөнiнде нормативтiк құжаттардың, сондай-ақ белгiленген тәртiппен келiсiлген және бекiтiлген мемлекеттiк рәміздерді дайындау процесiн регламенттейтiн техникалық құжаттардың болуы (техникалық тапсырмалар, техникалық шарттар, конструкторлық-технологиялық құжаттама)
3
Жеке меншiк құқығындағы немесе жалға алынған өндiрiстiк-техникалық базаның болуы (өндiрiстiк үй-жайлар, технологиялық жабдықтар, өлшеу және бақылау құралдары, оның iшiнде қолданыстағы стандарттау жөнiнде нормативтiк құжаттар талаптарына сай дайындалған мемлекеттiк нышандардың сапасын және оларды дайындаудың технологиялық процесiнiң сақталуын қамтамасыз ететiн түстер атласы)
4
Өлшем құралдарына салыстырып тексеру сертификаттарының немесе салыстырып тексеру таңбалары оттискілерінің болуы
5
Қолданылатын сынақ жабдықтарының және өлшем құралдарының метрологиялық аттестатталынуының болуы
6
Мемлекеттік өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшем құралдарын қолдану
7
Мемлекеттiк рәміздерді дайындаудың технологиялық процесiне қарай, өндiрушi әзiрлеген нұсқаулықтарда белгiленген, лицензияланатын қызмет саласында тиiстi бiлiктiлiгi және бiлiм деңгейi бар персоналдың болуы
8
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк рәміздерінің, сондай ақ олардың бейнелері бар материалдық объектілердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарының талаптарына сәйкес келуі
Субъектінің тексеру парағының көшірмесін алғаны туралы белгісі:
«____» _________ 20 ____ ж.________________________  _______________
(Т.А.Ә.А., лауазымы)        (қолы)