Об утверждении регламентов электронных государственных услуг по лицензированию образовательной деятельности, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 октября 2012 года № 467. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2012 года № 8082. Утратил силу Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 480
Сноска. Утратил силу Приказ Министра образования и науки РК от 19.11.2014 № 480.
В соответствии с пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1116 «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление высшего, послевузовского образования» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии организациям образования, предоставляющим духовное образование» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам технического и профессионального образования» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам начального, основного среднего, общего среднего образования» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на ведение образовательной деятельности организациям образования, финансируемым за счет средств республиканского бюджета» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки (Ирсалиев С.А.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Департаменту стратегического планирования и информационных технологий (Нурмагамбетов А.А.) разместить настоящий приказ на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі көрсететін білім беру лицензиялау бойынша электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 10 қазандағы № 467 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қарашада № 8082 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 480 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 19.11.2014 № 480 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының 2-тармағына және «Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Діни білім беретін бiлiм беру ұйымдарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес «Техникалық және кәсiптік бiлiм беру бағдарламалары бойынша бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта бiлiм беру бағдарламалары бойынша бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес «Республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарына білім беру қызметін жүргізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (С.Ә. Ырсалиев):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Стратегиялық жоспарлау және ақпараттық технологиялар департаменті (А.Ә. Нұрмағамбетов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсына орналастырсын.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Орунханова М.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                          Б. Жумагулов
«СОГЛАСОВАНО»:
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ А. Жумагалиев
10 октября 2012 год
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 10 октября 2012 года № 467
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на предоставление высшего, послевузовского образования»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление высшего, послевузовского образования» (далее – услуга) оказывается Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан(далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП) при условии наличия у получателя электронно-цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление высшего, послевузовского образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система (далее - ИС)- система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб-портал «Е-лицензирование» (далее-ИС ГБД «Е-лицензирование»)-информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр М.Қ. Орынхановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жұмағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
_________________ А. Жұмағалиев
10 қазан 2012 жыл
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 10 қазандағы
№ 467 бұйрығының
1-қосымшасы
«Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруге лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) қызмет алушының электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші) тарапынан, сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - ЭҮП) немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдарының білім және ғылым саласындағы көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға және аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ұсыну үшін арналған жүйе;
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтің ақпаратына, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттар жүйесі;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ» АЖ) - лицензиар беретін лицензия нөмірлерінің сәйкестігін бір орталықтан қалыптастыратын, берілген, қайта ресімделінген, қолданысы уақытша тоқтатылған, жандандырылған және мүлдем тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, тіректері, бөлімшелері) жүзеге асыратын лицензияланатын қызмет түрлері (кіші түрлері) жайлы мәліметтері бар ақпараттар жүйесі;

4) шлюз «электронного правительства» (далее-ШЭП)- информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
5) платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП)- автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц;
6) государственная база данных «Юридические лица» (далее - ГБД ЮЛ) – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) получатель электронной государственной услуги (далее - получатель) - юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
8) бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) - уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
9) пользователь - субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;

4) «электрондық үкіметтің» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) – электрондық қызмет көрсетуді жүзеге асыру шегіне сай «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерді кіріктіру үшін арналған ақпараттар жүйесі;
5) «электрондық үкіметтің» төлемдік шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) - жеке және заңды тұлғалар төлемді іске асырған кезде екінші деңгейдегі банктер, жекелеген банк операцияларын жүзеге асыратын мекемелердің, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелері арасында қарым-қатынасты қамтамасыз ету үшін арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының бірыңғай сәйкестіктерін енгізу мақсатымен бизнес-сәйкестік нөмірлері ұлттық тізімін жасау және ақпараттарды автоматты жинау, сақтау мен өңдеу және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес, мемлекеттік басқару органдарына өз құзыреті шегінде басқа да субъектілерге олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді ұсыну үшін арналған ақпараттық жүйе;
7) қызмет алушы - электрондық қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
8) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін құралатын бірегей нөмір;
9) пайдаланушы - өзіне қажетті электронды ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (қызмет алушы, қызмет көрсетуші);
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қол қоюды пайдаланумен өзара ақпараттық алмасуды талап ететін қызмет алушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды пайдалануды ұсынатын қызмет;
11) электронды цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қол қою жолымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы;
12) электрондық құжат - электрондық цифрлық қолтаңба қойылып куәландырылған және электрондық сандық нысанда берілген ақпарат - құжат;
13) электрондық мемлекеттік қызмет - ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) электрондық лицензия - қағаз лицензияға тең маңызды, ақпараттық технологияларды қолданып ресімделетін және берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия;

15) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
2. Порядок деятельности услугодателя
по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем поступление этой информации поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 - выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между, БИН указанным в запросе, и БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

15) құрылымдық - функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мекемелер немесе өзге де ұйымдардың және ақпараттық жүйенің тізімі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламентке 1-қосымшада Қызмет берушінің қадамдық әрекеттер мен шешімдері (электрондық қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс қимылының № 1 диаграммасы) ЭҮП арқылы келтірілген:
1) тұтынушы ЭҮП-ке тіркеуді өзінің компьютеріндегі интернет-браузерде сақталатын ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - мемлекеттік қызметті алу үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін, тұтынушының паролін ЭҮП-ке енгізу  үдерісін интернет-браузерде бекіту (авторизация үдерісі);
3) 1-шарт - логин және пароль арқылы қызмет алушының тіркелгені туралы ЭҮП-тегі мәліметтердің нақтылығын тексеру;
4) 2-үдеріс - қызмет алушының деректерінде орын алған кемшіліктердің болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлауды ЭҮП-мен қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - қызмет алушының, осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, өтініш нысанына электрондық түрдегі қажетті құжаттарды тіркеп оның құрылымдық және форматтық талаптарын ескере отырып нысанды (мәліметтерді енгізу) толтыру және қызмет көрсету үшін өтініш нысанын экранға шығаруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ-қа қызметтік төлеу, бұл ақпарат содан кейін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖға түседі;
7) 2-шарт - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖде қызмет көрсету үшін төленгенін тексеру;
8) 5-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖде көрсетілінген қызмет үшін төлемнің жоқтығына байланысты, сұраныс түскен қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс - сұранысты растау (қол қою) үшін қызмет алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт - ЭҮПда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жұмыс мерзімін және қайтарылған ( күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде жоқтығын, сондай-ақ сұраныстағы БСН-де көрсетілген сәйкестендіру деректерімен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН-нің сәйкестігі;
11) 7-үдеріс - ЭЦҚ-сының нақтылығын қызмет алушының дәлелдемеуіне байланысты сұраған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс - толтырылған нысанда (деректерді енгізу) қызмет көрсету сұранысын қызмет алушының ЭЦҚ-ы (қол қою) арқылы растауы;
13) 9-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де электрондық құжатты (қызмет алушының сұранысы) тіркеуі және сұранысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да өңдеуі;

14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги):
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.

14) 4-шарт – қызмет алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет көрсетушінің тексеруі;
15) 10-үдеріс – қызмет алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дегі деректеріндегі кемшіліктерге байланысты сұраныс түскен қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – қызмет алушының ЭҮП қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Қызмет көрсетуші уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы электрондық құжат қалыптасады.
7. Осы Регламентке 1-қосымшада қызмет көрсетушінің шешімдері және қадамдық әрекеттер (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық әрекеттестіктің № 2 диаграммасы) келтірілген:
1) 1-үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ге логин және парольді қызмет көрсетуші қызметкердің енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт - логин және пароль арқылы қызмет көрсетушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тексеру;
3) 2-үдеріс - тіркелген қызмет берушінің қызметкері жайлы деректеріндегі кемшіліктерге байланысты авторизациядан бас тарту жөнінде «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ хабарламасын қалыптастыру;
4) 3-үдеріс - осы Регламентте көрсетілген қызмет көрсетуші қызметкердің қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығаруы және қызмет алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс - сұранысты ЭҮШ арқылы қызмет алушы туралы деректерді ЗТ МДҚ-ға жіберу;
6) 2-шарт - ЗТ МДҚ-да қызмет алушы жайлы деректердің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс - ЗТ МДҚ-да қызмет алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс - құжаттардың қағаз түрінде болуы туралы белгіленген бөлігінде сұраныс нысанын толтыру және қызмет алушы тапсырған керекті құжаттарды қызмет көрсетушінің қызметкері сканирлеп, оларды сұраныс нысанына бекітуі;
9) 7-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұранысты тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт - қызмет алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру талаптарына сәйкестігін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дегі қызмет алушының деректеріндегі кемшіліктерге байланысты сұраныс түскен қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс - қызмет алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-мен қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы (электрондық лицензия). Қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын қолдану арқылы қалыптасатын электрондық құжат.
8. Қызмет көрсетуге сұраныстың және жауаптың толтырылу нысаны осы Регламенттегі 2-қосымшасында келтірілген.

9. После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате AdobeAcrobat.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ЮЛ;
6) получатель;
7) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с анкетой по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
предоставление высшего,
послевузовского образования»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2 к регламенту
электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
предоставление высшего, послевузовского
образования»
Приложение 3 к Регламенту электронной
государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии на предоставление высшего,
послевузовского образования»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
дей-
ствия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
Наиме-
нование
СФЕ
Потре-
битель
ПЭП
Пот-
реби-
тель
ПШЭП
ПЭП
Потре-
битель
ПЭП
Потре-
битель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
3
Наиме-
нование
дейс-
твия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и их описание
Прик-
репле-
ние в
интер-
нет-
брау-
зер
ком-
пью-
тера
пот-
реби-
теля
регис-
траци-
онного
свиде-
тель-
ства
ЭЦП
Форми-
рует
сооб-
щение
об
отказе
в связи
с
имею-
щимися
нару-
шениями
в
данных
потре-
бителя
Выби-
рает
услу-
гу и
фор-
ми-
рует
дан-
ные
зап-
роса
прик-
реп-
ле-
нием
необ-
ходи-
мых
доку-
мен-
тов в
элек-
трон-
ном
виде
Оп-
лата
ус-
луги
Фор-
мирует
сооб-
щение
об
отказе
в
связи
с
отсут-
ствием
оплаты
Выбор
ЭЦП
для
удос-
тове-
рения
(под-
писа-
ния)
зап-
роса
Формирует
сообщения
об отказе
в связи с
не
подтвер-
ждением
подлин-
ности ЭЦП
потреби-
теля
Удос-
тове-
рение
(под-
писа-
ние)
запрос
пос-
ред-
ством
ЭЦП
Регис-
трация
элек-
трон-
ного
доку-
мента
заяв-
ление
(зап-
роса
пот-
реби-
теля) в
ИС
«Е-
лицен-
зиро-
вание»
и
обра-
ботка
запроса
в ИС
«Е-
лицен-
зиро-
вание»
Фор-
миро-
вание
сооб-
щения
об
отказе
в связи
с
имею-
щимися
нару-
шениями
в
данных
потре-
бителя
в
ИС«Е-
лицен-
зиро-
вание»
Элек-
тронный
доку-
мент
(элек-
тронная
лицен-
зия)
4
Форма
завер-
шения
(данные,
доку-
мент
орга-
низаци-
онно–
распоря-
дитель-
ное
решение)
5
Сроки
испол-
нения
10–15
сек
20 сек
1,5
мин
1,5
мин
10–15
сек
10–15
сек
10–15 сек
1,5
мин
15
рабочих
дней
-
-
6
Номер
следую-
щего
действия
2–
если
есть
нару-
шения
в
данных
пот-
реби-
теля;
3–если
авто-
риза-
ция
прошла
успеш-
но
4
5 –
если
не
оп-
ла-
тил,
6 –
если
оп-
ла-
тил
7–
если в
ЭЦП
ошиб-
ка, 8
– если
ЭЦП
без
ошибки
-
-
10-
провер-
ка
услуго-
дателем
соот-
ветст-
вия
потре-
бителя
квали-
фикаци-
онным
требо-
ваниям
и
осно-
ваниям
для
выдачи
лицен-
зии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ дей-
ствия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наиме-
нование
СФЕ
Услуго-
датель
ИС ГБД
«Е-
лицен-
зирова-
ние»
Услуго-
датель
ГБД ЮЛ
ИС ГБД «Е-
лицен-
зиро-
вание»
Услуго-
датель
ИС ГБД
«Е-
лицензи-
рование»
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирова-
ние»
3
Наиме-
нование
дей-
ствия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их
описа-
ние
Авто-
ризу-
ется на
ИС ГБД
«Е-
лицен-
зиро-
вание»
Форми-
рует
сообще-
ние об
отказе в
связи с
имеющи-
мися
нару-
шениями
в данных
Выбор
сотруд-
ником
услуго-
дателя
услуги
Направ-
ление
запроса
на
проверку
данных
потреби-
теля в
ГБД ЮЛ
Фор-
миро-
вание
сооб-
щения
об
отказе
в
связи
с
имею-
щимися
нару-
шения-
ми в
данных
Запол-
нение
формы
запроса с
прикреп-
лением
доку-
ментов
Регис-
трация
электрон-
ного
документа
в ИС ГБД
«Е-
лицензиро-
вание» и
обработка
услуги в
ИС ГБД
«Е-
лицензи-
рование»
Формиро-
вание
сообщения
об отказе
в
запраши-
ваемой
услуге в
связи с
имеющимися
нарушени-
ями в
данных
потреби-
теля в ИС
ГБД
«Е-
лицензи-
рование»
Элект-
ронный
документ
(элек-
тронная
лицензия
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент
орга-
низа-
ционно–
распо-
ряди-
тельное
реше-
ние)
5
Сроки
испол-
нения
10–15
сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
15 рабочих
дней
-
-
6
Номер
следу-
ющего
дей-
ствия
1 -
Провер-
ка в ИС
ГБД
«Е-
лицен-
зиро-
вание»
подлин-
ности
данных
логина
и
пароля
сотру-
дника
услуго-
дателя
4
5–если
есть
нарушения
в данных
потреби-
теля;
6–если
автори-
зация
прошла
успешно
-
-
8–если в
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
отсутст-
вуют
данные по
запросу, 9
если
данные по
запросу
найдены
-
-
Приложение 4 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии на
предоставление высшего,
послевузовского образования»
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
предоставление высшего, послевузовского образования»

9. Сұраныс өңделгеннен кейін, пайдаланушыға сұраныстың өңделу нәтижелерін келесі жолмен көруге мүмкіндік беріледі:
«ашу» түймесін басқан соң өңдеу нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
«сақтау» түймесін басқан соң сұраныс нәтижелері Adobe Acrobat үлгісінде қызмет алушының магниттік тасушысына сақталып қалады.
10. Электрондық қызмет көрсету жөнінде қажетті ақпаратты және кеңесті call-центр (1414) арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік Электрондық қызмет үдерісін көрсетуде қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ;
5) ЗТ МДҚ;
6) қызмет алушы;
7) қызмет көрсетуші.
12. Іс-әрекеттің реті мәтіндік кестелі сипаттамасы (үдерістер, функциялар, операциялар/амалдар) іс-әрекеттердің орындалу мерзімі осы Регламенттің 3-қосымшасында берілген.
13. Іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын (электрондық қызмет көрсету үдерісінде) және олардың сипаттамасымен сәйкестік диаграммасы осы берілген Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Қызмет алушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттегі 4-қосымшаға нысаны бойынша анкетаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Қызмет алушы қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімдік (ақпаратпен ресурстарды заңсыз түрде ұстап қалудан қорғау).
16. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке шығу;
2) электрондық лицензия берілетін тұлғаның БСН-інің болуы;
3) ЭҮП авторландыру;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ-ның болуы;
5) екінші дәрежелі банкте банк картасының немесе ағымдағы есепшоттың болуы.
«Жоғары, жоғары оқу орнынан
кейінгі білім беруге лицензия беру,
оны қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызметі Регламентіне
1-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде
функционалдық іс-қимылының № 1 диаграммасы
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде
функционалдық іс-қимылының № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
«Жоғары, жоғары оқу орнынан
кейінгі білім беруге лицензия беру,
оны қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызметі Регламентіне
2-қосымша
«Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беруге лицензия беру, оны қайта
ресімдеу, лицензияның түпнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 3-қосымша
Кесте 1. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
№ іс әрекеттің (жүрістер, жұмыстың ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Қызмет алушы
ЭҮП
Қызмет алушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Қызмет алушы
ЭҮП
Қызмет алушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Іс–әрекеттің атауы (рәсім үдерісі,операциялар) және олардың сипаттамасы
Қызмет алушы компьютерінің интернет-браузеріне тіркеу куәлігінің ЭЦҚ-сын бекіту
Қызмет алушы жайлы деректердегі бұзылыстардың болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастырады
Қызмет түрін таңдайды және қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітіп сұраныс жайлы деректерді қалыптастырады
Көрсетілген қызметтің төлем ақысы
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастырады
Сұранысты растау үшін (қол қою) ЭЦҚ таңдау
Тұтынушының ЭЦҚның түпнұсқасын расталмауымен байланысты бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы сұранысты растау (қол қою)
Электрондық құжатты тіркеу «Е-лицензиялау» АЖне өтініш және сұранысты «Е-лицензиялау» АЖде өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ-де тұтынушы жайлы деректердегі бұзылыстардың болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастырады
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, ұйымдық–басқарушы шешімінің құжаты)
Орындалу мерзімі
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
15 жұмыс күндері
-
-
Келесі іс-әрекетінің нөмірі
2-егер Қызмет алушы жайлы деректерде бұзылыстар болса; 3-егер авторизация сәтті өткен болса
-
4
5–егер төлемеген болсаңыз; 6–егер төленген болса
-
7-егер ЭЦҚ-да қате болса; 8-егер ЭЦҚ қатесіз болса
-
-
10-қызмет берушінің Қызмет алушыны біліктілігін талаптарға сай болуын және лицензия беру себептеріне сай болуын тексеруі
-
-
Кесте 2. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
№ іс әрекеттің (жүрістер, жұмыстың ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет беруші
ЗТ МДҚ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Іс–әрекеттің атауы (рәсім үдерісі, операциялар) және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-не автоландырылады
Деректердегі бұзылыстардың болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастырады
Қызмет берушінің қызметкерінің қызмет түрін таңдауы
ЗТ МДҚ-на тұтынушы жайлы деректерді тексеру үшін сұраныс жіберу
Деректердегі бұзылыстардың болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру
Құжаттарды бекітіп сұраныс формасын толтыру
Электрондық құжатты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тіркеу және қызметті «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де өңдеу
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тұтынушы жөніндегі деректерде бұзылыстардың болуына байланысты сұраныс түскен қызметтен бас тарту жайлы хабарламаны қалыптастырады
Электронды құжат (электронды лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, ұйымдық–басқарушы шешімінің құжаты)
Орындалу мерзімі
10-15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
15 жұмыс күні
10-15 сек
-
Келесі іс-әрекетінің нөмірі
1-қызмет берушінің қызметкерінің логині мен паролінің негізгі болуын «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тексеру
-
4
5-егер тұтынушы жайлы деректерде бұзылыстар болса; 6-егер авторландыру сәтті өтсе
-
-
8-егер «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұраныс жайлы деректер болмаса; 9-егер сұраныс бойынша деректер табылса
-
-
«Жоғары, жоғары оқу орнынан
кейінгі білім беруге лицензия
беру, оны қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын
беру» электрондық мемлекеттік
регламентіне 4-қосымша
«Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруге лицензия беру,
оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызметінің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнамасы

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 10 октября 2012 года № 467
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
организациям образования, предоставляющим духовное образование»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов организациям образования, предоставляющим духовное образование» (далее – услуга) оказывается Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП) при условии наличия у получателя электронно-цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов организациям образования, предоставляющим духовное образование», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система (далее - ИС)- система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) веб - портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб-портал «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование») - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 10 қазандағы
№ 467 бұйрығының
2-қосымшасы
«Діни білім беретін бiлiм беру ұйымдарына лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Діни білім беретін бiлiм беру ұйымдарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) қызмет алушының электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші) тарапынан, сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - ЭҮП) немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдарының білім және ғылым саласындағы көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Діни білім беретін бiлiм беру ұйымдарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға және аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ұсыну үшін арналған жүйе;
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтің ақпаратына, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттар жүйесі;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ» АЖ) - лицензиар беретін лицензия нөмірлерінің сәйкестігін бір орталықтан қалыптастыратын, берілген, қайта ресімделінген, қолданысы уақытша тоқтатылған, жандандырылған және мүлдем тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, тіректері, бөлімшелері) жүзеге асыратын лицензияланатын қызмет түрлері (кіші түрлері) жайлы мәліметтері бар ақпараттар жүйесі;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 3 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 10 октября 2012 года № 467
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на образовательную деятельность по программам технического
и профессионального образования»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам технического и профессионального образования» (далее – услуга) оказывается Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан(далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП) при условии наличия у получателя электронно-цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам технического и профессионального образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система (далее - ИС)- система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) веб - портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб-портал «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование») - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 10 қазандағы
№ 467 бұйрығының
3-қосымшасы
«Техникалық және кәсiптік бiлiм беру бағдарламалары бойынша
бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Техникалық және кәсiптік бiлiм беру бағдарламалары бойынша бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) қызмет алушының электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің аумақтық Білім саласындағы бақылау департаменттері (бұдан әрі – қызмет беруші) тарапынан, сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - ЭҮП) немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдарының білім және ғылым саласындағы көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Техникалық және кәсiптік бiлiм беру бағдарламалары бойынша бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға және аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ұсыну үшін арналған жүйе;
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтің ақпаратына, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттар жүйесі;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ» АЖ) - лицензиар беретін лицензия нөмірлерінің сәйкестігін бір орталықтан қалыптастыратын, берілген, қайта ресімделінген, қолданысы уақытша тоқтатылған, жандандырылған және мүлдем тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, тіректері, бөлімшелері) жүзеге асыратын лицензияланатын қызмет түрлері (кіші түрлері) жайлы мәліметтері бар ақпараттар жүйесі;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 10 октября 2012 года № 467
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на образовательную деятельность по программам начального,
основного среднего, общего среднего образования»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – услуга) оказывается Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП) при условии наличия у получателя электронно-цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на образовательную деятельность по программам начального, основного среднего, общего среднего образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система (далее - ИС)- система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб-портал «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование») - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 10 қазандағы
№ 467 бұйрығының
4-қосымшасы
«Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта бiлiм беру бағдарламалары
бойынша бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта бiлiм беру бағдарламалары бойынша бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) қызмет алушының электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің аумақтық Білім саласындағы бақылау департаменттері (бұдан әрі – қызмет беруші) тарапынан, сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - ЭҮП) немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдарының білім және ғылым саласындағы көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта бiлiм беру бағдарламалары бойынша бiлiм беру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға және аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ұсыну үшін арналған жүйе;
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтің ақпаратына, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттар жүйесі;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ» АЖ) - лицензиар беретін лицензия нөмірлерінің сәйкестігін бір орталықтан қалыптастыратын, берілген, қайта ресімделінген, қолданысы уақытша тоқтатылған, жандандырылған және мүлдем тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, тіректері, бөлімшелері) жүзеге асыратын лицензияланатын қызмет түрлері (кіші түрлері) жайлы мәліметтері бар ақпараттар жүйесі;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 5 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 10 октября 2012 года № 467
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
ведение образовательной деятельности организациям образования,
финансируемым за счет средств республиканского бюджета»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на ведение образовательной деятельности организациям образования, финансируемым за счет средств республиканского бюджета» (далее – услуга) оказывается Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП) при условии наличия у получателя электронно-цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на ведение образовательной деятельности организациям образования, финансируемым за счет средств республиканского бюджета», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система (далее - ИС)- система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) веб - портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб-портал «Е-лицензирование» (далее-ИС ГБД «Е-лицензирование») - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 10 қазандағы
№ 467 бұйрығының
5-қосымшасы
«Республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын білім
беру ұйымдарына білім беру қызметін жүргізуге лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарына білім беру қызметін жүргізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) қызмет алушының электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші) тарапынан, сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - ЭҮП) немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдарының білім және ғылым саласындағы көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарына білім беру қызметін жүргізуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға және аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ұсыну үшін арналған жүйе;
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтің ақпаратына, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттар жүйесі;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ» АЖ) - лицензиар беретін лицензия нөмірлерінің сәйкестігін бір орталықтан қалыптастыратын, берілген, қайта ресімделінген, қолданысы уақытша тоқтатылған, жандандырылған және мүлдем тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, тіректері, бөлімшелері) жүзеге асыратын лицензияланатын қызмет түрлері (кіші түрлері) жайлы мәліметтері бар ақпараттар жүйесі;