Об утверждении регламента государственной услуги "Оформление приглашений в Республику Казахстан по частным и служебным делам"
Приказ Министра внутренних дел Республике Казахстан от 2 ноября 2012 года № 585. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2012 года № 8114. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 февраля 2014 года № 103
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 21.02.2014 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Оформление приглашений в Республику Казахстан по частным и служебным делам».
2. Комитету миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тыныбекова К.С. и Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Нокин П.К.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 ноября 2012 года № 585
Регламент государственной услуги
«Оформление приглашений в Республику Казахстан
по частным и служебным делам»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Оформление приглашений в Республику Казахстан по частным и служебным делам» (далее – регламент) разработан в соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии со Стандартом государственной услуги «Оформление приглашений в Республику Казахстан по частным и служебным делам» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 198 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Оформление приглашений в Республику Казахстан по частным и служебным делам» (далее - стандарт).

"Қазақстан Республикасына жеке және қызметтік істер бойынша шақыруларды ресімдеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 2 қарашадағы № 585 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 қарашада № 8114 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 21 ақпандағы № 103 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 21.02.2014 № 103 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкiмшiлiк рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Қазақстан Республикасына жеке және қызметтік істер бойынша шақыруларды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде мемлекеттік тiркеудi;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрiнiң орынбасары Қ.С. Тыныбековке және Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы комитетіне (П.К. Нокин) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                           Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрiнiң
2012 жылғы 2 қарашадағы
№ 585 бұйрығымен бекiтiлген
«Қазақстан Республикасына жеке және қызметтік істер бойынша
шақыруларды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасына жеке және қызметтік істер бойынша шақыруларды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-бабына, сондай-ақ «Қазақстан Республикасына жеке және қызметтік істер бойынша шақыруларды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 198 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасына жеке және қызметтік істер бойынша шақыруларды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.

2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) потребитель - иностранцы и лица без гражданства, обратившиеся за государственной услугой;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, государственные органы, структурные подразделения государственных органов, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается Комитетом миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Управлениями миграционной полиции Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее – УМП ДВД) по адресам, указанным в приложении 1 к стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) статей 22 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года «О правовом положении иностранцев»;
2) стандарта.
6. Результатом завершения государственной услуги является получение приглашения и письмо - приглашения заверенное визовой печатью и подписью начальника Управления миграционной полиции по формам согласно приложениям 2 и 3 к стандарту либо письменный мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается по месту постоянного жительства потребителя подразделениями миграционной полиции.
8. Государственная услуга предоставляется пять рабочих дней в неделю с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9.00 до 13.00 часов. Прием осуществляется в порядке «живой» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана (далее - ДВД)», а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
10. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы согласно пункту 11 стандарта.
11. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 стандарта.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 стандарта.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги

2. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы – мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiш бiлдiрген шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
2) құрылымдық-функциялық бiрлiктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын уәкiлеттi органдардың жауапты адамдары, мемлекеттiк органдар, мемлекеттiк органдардың құрылымдық бөлiнiстерi, ақпараттық жүйелер немесе кiшi жүйелер.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті (бұдан әрі – ІІМ-нің КҚПК) және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Астана, Алматы қалаларының және облыстардың ішкі істер департаменттерінің көші-қон полициясы басқармалары (бұдан әрі – ІІД-нің КҚПБ) көрсетеді.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет:
1) «Шетелдiктердiң құқықтық жағдайы туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңының 22-бабының;
2) стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
6. Визалық мөрмен және Көші-қон полициясы басқармасы бастығының қолымен стандартқа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша расталған шақыру және шақыру хатын не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызметтi тұтынушының тұрақты тұрғылықты жерi бойынша көшi-қон полициясы бөлiнiстерi көрсетедi.
8. Мемлекеттiк қызмет аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейiнгi түскi үзiлiспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейiн, сондай-ақ сенбi күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейiн ұсынылады. Қабылдау кезекке тұру тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жылдам қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгiлерi Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң (бұдан әрi – IIМ) mvd.gov.kz және облыстардың, Астана, Алматы қалалары iшкi iстер департаменттерiнiң (бұдан әрi – IIД) интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының қызметi туралы» бөлiмде, сондай-ақ көшi-қон полициясы бөлiнiстерiнде орналасқан ресми ақпарат көздерi мен стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
12. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы

13. Прием документов в подразделениях миграционной полиции осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора миграционной полиции.
После сдачи документов в подразделение миграционной полиции потребителю выдается талон по форме согласно приложению 4 к Стандарту о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема документов;
вида запрашиваемой государственной услуги;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника миграционной полиции, принявшего документы.
14. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) сотрудник подразделения миграционной полиции городского, районного, районного в городе, поселкового отдела, отделения, группы органов внутренних дел;
2) сотрудник управления миграционной полиции ДВД области, городов Алматы и Астаны.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление приглашений
в Республику Казахстан
по частным и служебным делам»
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий
(процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ Основной процесс.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ГОРРОВД, КМП
ГОРРОВД, КМП
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
прием и
проверка
представленных
документов
потребителем
проверка
по специальным
учетам
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
выдача
приглашения
или отказ в
выдаче
приглашения
получение
приглашения
или отказ в
выдаче
приглашения
5
Сроки исполнения
в течение
рабочего дня
7 календарных
дней
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление приглашений
в Республику Казахстан
по частным и служебным делам»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью
административных действий

13. Көшi-қон полициясы бөлiнiстерiнде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, оларда көшi-қон полициясы инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Көші-қон полициясы бөлінісіне құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға Стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті құжаттарды қабылдау туралы талон беріледі; онда:
құжаттың нөмірі мен қабылданған күні;
сұрау салынатын мемлекеттiк қызметтің түрі;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды қабылдаған көші-қон полициясы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
14. Ақпараттық қауiпсiздiкке қойылатын талаптар жоқ.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне мынадай ҚФБ-лар:
1) қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттiк iшкi iстер органы бөлiмiнің, бөлiмшесiнiң, тобының көшi-қон полициясы бөлінісінің қызметкерi;
2) облыстың, Алматы және Астана қалаларының ішкi iстер департаментi Көшi-қон полициясы басқармасының қызметкерi қатысады.
16. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттi орындау мерзiмiн көрсете отырып, ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) ретi мен өзара iс-қимыл жасасуының кестелiк сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтiрiлген.
17. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды ретi мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы регламентке 2-қосымшада келтiрiлген.
«Қазақстан Республикасына жеке және
қызметтік істер бойынша шақыруларды
ресімдеу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердің (рәсiмдердің) реті мен өзара iс-қимыл
жасасуының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы. Негiзгi процесс.
Негiзгi процестiң iс-әрекетi (жұмыс барысы, ағыны)
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысы, ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
ҚАIIО, ҚКПК
ҚАIIО, ҚКПК
3
Iс-әрекеттiң (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру
арнайы есептер бойынша тексеру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдік шешiм)
шақыру қағазын беру немесе шақыру қағазын беруден бас тарту
шақыру қағазын алу немесе шақыру қағазын алудан бас тарту
5
Орындау мерзiмi
жұмыс күні ішінде
күнтізбелік 7 күн
«Қазақстан Республикасына жеке және
қызметтік істер бойынша шақыруларды
ресімдеу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң
қисынды ретi мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың
сызбасы