Об утверждении регламентов государственной услуги и о внесении изменении в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 235 "Об утверждении регламентов государственных услуг"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 391. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2012 года № 8135. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 34
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.01.2014  № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Государственная регистрация прав (обременении) на недвижимое имущество» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Выдача справок об отсутствии (наличии) недвижимого имущества» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги «Выдача технического паспорта объектов недвижимости» согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент государственной услуги «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости» согласно приложению 10 к настоящему приказу.

Мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту және "Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 235 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 391 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 07 желтоқсанда № 8135 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 34 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 30.01.2014 № 34 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабын іске асыру мақсатында, «Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамалар беру туралы» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) «Жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) «Жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) «Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлікті тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі бойынша анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) «Жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

2. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 235 «Об утверждении регламентов государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7127, опубликованный в Бюллетени нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2011 года № 10, ст. 410, Бюллетени нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2011 года № 11, ст. 411) следующие изменения:
подпункты 1)2)3)4)5)6)7) и 8) пункта 1 исключить.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Ногайбекова К.Т.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество» (далее – услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается территориальными органами юстиции (далее - уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее – Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее - Стандарт).
3. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой услуги является выдача правоустанавливающего документа с отметкой о произведенной регистрации либо мотивированного ответа об отказе или приостановлении государственной регистрации по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество», а также выдача свидетельства о государственной регистрации (на бумажном носителе).
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления услуги:
1) Центр - прием документов и выдача правоустанавливающего документа с отметкой о произведенной регистрации либо мотивированного ответа об отказе или приостановлении государственной регистрации;

2. «Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 235 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7127 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2011 жылғы № 10, 410-құжат, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2011 жылғы № 11,411-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 1)2)3)4)5)6)7) және 8) тармақшалары алып тасталсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы К.Т. Ноғайбековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның бастапқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                              Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
1-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген негіздер бойынша тіркеу жасалғаны туралы белгісі бар құқығын белгілеуші құжат немесе мемлекеттік тіркеуден бас тарту немесе тоқтата тұру туралы жауап беру, сондай-ақ мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру (қағаз тасығышта) болып табылады.
5. Қызмет ұсыну үдерісіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және тіркеу жасалғаны туралы белгісі бар құқық белгілеуші құжатты немесе мемлекеттік тіркеуден бас тарту немесе тоқтата тұру туралы негізделген жауапты беру.

2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Услуга предоставляется платно по наличному и (или) безналичному расчету.
9. Для получения услуги получатели представляют документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Основания для приостановления и отказа в предоставлении услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление о регистрации прав на недвижимое имущество в Центр;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений из Центра, подготавливает мотивированный отказ или решение о приостановлении регистрации прав, регистрирует право на недвижимое имущество, направляет результат оказания государственной услуги в Центр.
12. Выдача готовых документов получателю осуществляется сотрудником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.

2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз көрсетiледi.
9. Қызмет алу үшін қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Қызмет көрсетуді тоқтата тұру және бас тарту негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алынған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесі берілген сәтке дейінгі қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу туралы өтінішті Орталыққа береді;
2) орталық өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган Орталықтан ұсынылған өтініштерді қарауды жүзеге асырады, дәлелді бас тарту немесе құқықтарды тіркеуді тоқтата тұру туралы дәлелді бас тарту әзірлейді, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Алушыға дайын құжаттарды беруді Орталықтың инспекторы «терезе» арқылы мерзімі көзделген қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара
іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Қызмет алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы Орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттардың тізімін толықтығын тексереді, әрі қарай тіркеу кітабында тіркеп, құжаттарды алғаны туралы қолхатты береді.

14. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Структурно-функциональные единицы - лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ):

14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз түрде алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың қосалқы жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ):

1) инспектор Центра - прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра - направление и получение документов из уполномоченного органа;
3) работник уполномоченного органа - прием документов по книге учета документов с Центра, поиск и передача регистрационного дела в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в Центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество уполномоченного органа - рассмотрение заявления и исполнение.

1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – уәкілетті органға құжаттар жіберу және одан алу;
3) уәкілетті органның қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттар қабылдау, тіркеу істерін іздеу және жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне беру, құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Орталыққа беру;
4) уәкілетті органның жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – өтінішті қарау және оны орындау.

16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименова-
ние СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопи-
тельного
отдела
Центра
Работник
уполно-
мочен-
ного
органа
Работник
отдела
регис-
трации
Работник
уполно-
мочен-
ного
органа
Инспек-
тор
накопи-
тельного
отдела
Центра
Инспектор
отдела
выдачи
Центра
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Проверка
докумен-
тов,
прием,
внесение
записи о
приеме в
книгу
учета
докумен-
тов и
выдача
расписки
Сбор
докумен-
тов для
передачи
в упол-
номочен-
ный орган
Прием
доку-
ментов
по книге
учета
доку-
ментов
Рассмот-
рение
заявле-
ния и
испол-
нение
Сбор
докумен-
тов для
передачи
в Центр
Прием
исполнен
-ных
докумен-
тов с
уполномо
-ченного
органа
Прием
исполнен-
ных
докумен-
тов для
выдачи
заявителю
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-
распоряди-
тельное
решение)
Передача
в накопи-
тельный
отдел
Центра
Отправка
докумен-
тов в
уполно-
моченный
орган
Поиск и
передача
регис-
трацион-
ного
дела для
испол-
нения
Передача
испол-
ненных
докумен-
тов для
передачи
в Центр
Передача
доку-
ментов в
накопи-
тельный
отдел
Центра
Передача
исполнен
-ных
докумен-
тов
инспек-
тору
отдела
выдачи
Центра
Выдача
докумен-
тов по
расписке
и книге
учета
доку-
ментов
заявителю
5
Сроки
исполнения
15 минут
2 раза в
день
30 минут
на поиск
и выдачу
одного
регис-
трацион-
ного
дела
3 дня
на
испол-
нение
одного
заявле-
ния
2 раза в
день
2 раза в
день
3 минуты
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (отдел
регистрации)
1. Проверка документов
4. Прием документов
по книге учета
документов
5. Поиск и
передача
регистрационного
дела для
исполнения
6. Рассмотрение
заявления и
регистрация
2. Внесение записи о
приеме в книгу учета
документов
7.Передача в Центр
исполненных
документов по книге
учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных
документов по расписке и
книге учета документов
заявителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Центр
Уполномоченный орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (отдел
регистрации)
1. Проверка
документов
4. Прием документов
по книге учета
документов
5. Поиск и
передача
регистрационного
дела для
исполнения
6. Рассмотрение
заявления и
подготовка
уведомления с
указанием причин
отказа в
регистрации
2. Внесение записи
о приеме в книгу
учета документов и
7. Передача в Центр
уведомления с
указанием причин
отказа в регистрации
по книге учета
документов
3. Выдача расписки

16. Әрбір ҚФБ қарапайым іс-қимылдарының (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жұмыскері
Тіркеу бөлімінің жұмыскері
Уәкілетті органның жұмыскері
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Орталықтың беру бөлімінің инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдеріс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу және қолхаттарды беру
Уәкілетті органдарға беру үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
Сұрау салуларды қарау және орындау
Орталыққа беру үшін құжаттарды жинау
Орындалған құжаттарды уәкілетті органнан құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қабылдау
Өтініш берушіге беру үшін орындалған құжаттарды қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Орталықтың жинақтаушы бөліміне беру
Уәкілетті органға құжаттарды жіберу
Іздеу және орындау үшін тіркеу ісін беру
Орталыққа беру үшін орындалған құжаттарды беру
Орталықтың жинақтаушы бөліміне құжаттарды беру
Орындалған құжаттарды орталықтың беру бөлімінің инспекторына беру
Құжаттарды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
5
Орындалу мерзімі
15 минут
Күніне 2 рет
Іздеуге және бір тіркеу ісін беру үшін 30 минут
Бір сауалды орындауға екі күн
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
3 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (тіркеу бөлімі)
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды орталықтан құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қабылдау
5. Орындау үшін тіркеу істерін іздеу және беру
6. Өтінішті қарау және тіркеу
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7.Орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталыққа беру
3. Қолхаттарды беру
8. Орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша өтініш берушіге беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) немесе кеңеюі
Орталық
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (тіркеу бөлімі)
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қабылдау
5. Орындау үшін тіркеу істерін іздеу және беру
6. Өтінішті қарау және тіркеуден бас тарту себебі көрсетілген хабарлама дайындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша тіркеуден бас тарту себебі көрсетілген хабарламаны Орталыққа беру
3. Қолхаттарды беру

8. Выдача
уведомления с
указанием причин
отказа в
регистрации по
книге учета
документов
заявителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество»
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое имущество
и его технических характеристиках»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках» (далее - услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
1) Центр - прием документов и выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги;
2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Услуга предоставляется бесплатно.
9. Для получения государственной услуги получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Основания для отказа в приеме и в предоставлении услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания Услуги с момента получения заявления от получателя для получения Услуги и до момента выдачи результата оказываемой государственной услуги:
1) получатель подает запрос о получении справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества в Центр;

8. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша тіркеуден бас тарту себебі көрсетілген хабарламаны өтініш берушіге беру
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
2-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және
оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы беру немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Қызмет көрсету үрдісіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы беру не қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру.
2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Қызмет көрсету тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Қызмет қабылдаудан және көрсетуден бас тарту негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Қызмет көрсету кезеңдері алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алынған сәттен бастап және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі берілген сәтке дейін:
1) қызмет алушы жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы Орталыққа сұрау салу береді;

2) Центр проводит регистрацию запроса и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных запросов из Центра, подготавливает справку или отказ в предоставлении справки, направляет результат оказания государственной услуги в Центр.
12. Выдача готовых документов получателю осуществляется сотрудником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.
14. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Структурно-функциональные единицы (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра – направление и получение документов из уполномоченного органа;
3) работник уполномоченного органа – прием документов с Центра по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в Центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество уполномоченного органа – рассмотрение запроса и изготовление справки.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических характеристиках»
Таблица 1. Основной процесс. Описание действий СФЕ
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Работник
уполномоченного
органа
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры, операции)
и их описание
Проверка
документов, прием,
внесение записи о
приеме в книгу
учета документов и
выдача расписки
Сбор документов
для передачи в
уполномоченный
орган
Прием документов
по книге учета
документов
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача в
накопительный отдел
Центра
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Передача
документов для
исполнения
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Работник отдела
регистрации
Работник
уполномоченного
органа
Инспектор
накопительного отдела
Центра
Инспектор отдела
выдачи Центра
Рассмотрение
запроса и
исполнение.
Сбор документов для
передачи в Центр
Прием исполненных
документов с
уполномоченного
органа
Прием исполненных
документов для
выдачи заявителю
Передача
исполненных
документов для
передачи в Центр
Передача документов
в накопительный
отдел Центра
Передача исполненных
документов инспектору
отдела выдачи Центра
Выдача документов по
книге учета
документов заявителю
2 дня на исполнение
одной справки
2 раза в день
2 раза в день
3 минуты
5
6
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
Уполномоченный орган
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган
1. Проверка
документов
4. Прием документов
по книге учета
документов
5. передача
документов
исполнителю для
исполнения
6.Рассмотрение
запроса и
исполнение
2. Внесение записи
о приеме в книгу
учета документов
7.Передача в Центр
исполненных
документов по книге
учета документов
3. Выдача расписки

2) Орталық сұрау салуды тіркеуден өткізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган Орталықтан берілген сұрау салуларды қарауды жүзеге асырады, анықтаманы дайындайды немесе анықтама беруден бас тартады, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Қызмет алушыға Орталық инспекторы «терезе» арқылы дайын құжаттарды мерзімі көзделген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Қызмет алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы Орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттардың тізімін толықтығын тексереді, әрі қарай тіркеу кітабында тіркеп, құжаттарды алу туралы қолхатты береді.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз түрде алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың қосалқы жүйелері) (бұдан әрі - ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – уәкілетті органға құжаттар жіберу және одан алу;
3) уәкілетті органның қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттар қабылдау, сұрау салуларды жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне беру, құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Орталыққа беру;
4) уәкілетті органның жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – сұрау салуды қарау және анықтаманы дайындау.
16. Әрбір ҚФБ қарапайым іс-қимылдарының (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
17. Іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және
оның техникалық сипаттамалары
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Негізгі үдеріс. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Іс қимылдың № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
2
ҚФБ-нің атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның қызметкері
3
Іс қимылдың (үдерістің, процедурасының, операциясының) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарды есептеу және қолхатты беру кітабіне қабылдау туралы жазуды енгізу
Уәкілетті органға табыстау үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есептеу кітабі бойынша құжаттарды қабылдау
4
Орындалудың нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бақылау шешімі)
Орталықтың жинақтау бөліміне табыстау
Уәкілетті органға құжаттарды жіберу
Орындау үшін құжаттарды табыстау
5
Орындалу мерзімі
15 минут
күніне 2 рет
күніне 2 рет
6
Келесі іс қимылдың нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Тіркеу бөлімінің қызметкері
Уәкілетті органның қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Орталықтың беру бөлімінің инспекторы
Сауалды қарап және орындау
Орталыққа табыстау үшін құжаттарды жинау
Уәкілетті органнан орындалған құжаттарды қабылдау
Өтініш берушіге беру үшін орындалған құжаттарды қабылдау
Орталыққа жіберу үшін орындалған құжаттарды табыстау
Орталықтың жинақтау бөліміне құжаттарды табыстау
Орталықтың инспекторына орындалған құжаттарды табыстау
Өтініш берушіге құжаттарды есептеу кітабі және қолхат бойынша құжаттарды беру
бір анықтаманы дайындау үшін 2 күн
күніне 2 рет
күніне 2 рет
3 минут
5
6
7
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
5. Құжаттарды орындаушыға орындау үшін жіберу
6. Сұрау салуды қарау және орындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдағаны туралы жазба енгізу
7. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа орындалған құжаттарды жіберу
3. Қолхат беру

8. Выдача
исполненных
документов по книге
учета документов
заявителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Центр
Уполномоченный орган
Уполномоченный
орган
Уполномоченный орган
1. Проверка
документов
4. Прием документов
по книге учета
документов
5. Передача
документов
исполнителю для
исполнения
6.Рассмотрение
запроса и подготовка
мотивированного
отказа
2. Внесение записи о
приеме в книгу учета
документов
7. Передача в Центр
мотивированного
отказа по книге
учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача
мотивированного
отказа по книге
учета документов
заявителю и расписке
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических характеристиках»
2. Диаграмма функционального взаимодействия.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Выдача справок об отсутствии (наличии)
недвижимого имущества»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справок об отсутствии (наличии) недвижимого имущества» (далее - услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок об отсутствии (наличии) недвижимого имущества», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
3. Форма услуги: частично автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой услуги является выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги.
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
1) Центр - прием документов и выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги;
2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Для получения услуги получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.

8. Орындалған құжаттарды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) немесе кеңейту
Орталық
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды беру
5. Орындаушыға құжаттарды орындау үшін беру
6. Сұрау салуларды қарау және дәлелді бас тарту дайындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдағаны туралы жазба енгізу
7. Орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша дәлелді бас тарту жіберу
3. Қолхат беру
8. Дәлелді бас тартуды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы және қолхат бойынша беру
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және
оның техникалық сипаттамалары
туралы анықтаманы беру туралы»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
1. Функциональды өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
3-қосымша
«Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Қызмет ұсыну үдерісіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру болып табылады.
2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Қызмет көрсету тегін көрсетіледі.
9. Қызмет алу үшін қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

8. Выдача исполненных
документов по
расписке и книге
учета документов
заявителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Центр
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
1. Проверка
документов
4. Прием документов
по книге учета
документов
5. Передача
документов
исполнителю для
исполнения
6.Рассмотрение
запроса и подготовка
мотивированного
отказа
2. Внесение записи
о приеме в книгу
учета документов
7. Передача в Центр
мотивированного
отказа по книге
учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача
мотивированного
отказа по книге
учета документов
заявителю и
расписке
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок об отсутствии
(наличии) недвижимого имущества»
1. Диаграмма функционального взаимодействия.
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Выдача копий документов регистрационного дела,
заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов недвижимости»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости» (далее - услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой услуги является выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости, либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги.
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
1) Центр - прием документов и выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости, либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги;

8. Орындалған құжаттарды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) немесе кеңейту
Орталық
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды беру
5. Орындаушыға құжаттарды орындау үшін беру
6. Сұрау салуларды қарау және дәлелді бас тарту дайындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдағаны туралы жазба енгізу
7. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталыққа орындалған құжаттарды жіберу
3. Қолхат беру
8. Орындалған құжаттарды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
«Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар)
екендiгi туралы анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Функциональды өзара әрекеттесу диаграммасы
Жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендiгi туралы анықтамалар беру
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
4-қосымша
«Тіркеуші орган куәландырған жылжымайтын мүлік объектілерінің
жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеу ісі құжаттарының
көшірмелерін беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Тіркеуші орган куәландырған жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (сызбанұсқасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелдi хабарламаны беру болып табылады.
5. Қызмет ұсыну процессіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (сызбанұсқасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелдi хабарламаны беру.

2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Для получения услуги получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Основания для отказа в приеме и в предоставлении услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата услуги:
1) получатель подает запрос о получении копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости в Центр;
2) Центр проводит регистрацию запроса и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных запросов из Центра, подготавливает копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, или отказ в их предоставлении и направляет результат оказания услуги в Центр.
12. Выдача готовых документов получателю осуществляется сотрудником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.
14. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Структурно-функциональные единицы (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра - прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра - направление и получение документов из уполномоченного органа;
3) работник уполномоченного органа - прием документов по книге учета документов с Центра, поиск и передача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в Центр по книге учета документов;

2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Қызмет көрсету тегін көрсетіледі.
9. Қызмет алу үшін қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Қызмет қабылдаудан және көрсетуден бас тарту негіздері бойынша Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алынған сәттен бастап және қызметтің нәтижесі берілген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қызмет алушы тіркеуші орган куәландырған жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру туралы Орталыққа сұрау салу береді;
2) Орталық сұрау салуды тіркеуден өткізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган Орталықтан берілген сұрау салуларды қарауды жүзеге асырады, тіркеуші орган куәландырған тіркеу істері құжаттарының көшірмелерін дайындайды немесе оларды беруден бас тартады, қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Қызмет алушыға Орталықтың қызметкері «терезе» арқылы дайын құжаттардың мерзімі көзделген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Қызмет алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы Орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттардың тізімін толықтығын тексереді, әрі қарай тіркеу кітабында тіркеп, құжаттарды алу туралы қолхатты береді.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз түрде алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың қосалқы жүйелері) (бұдан әрі - ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – уәкілетті органнан құжаттарды жіберу және одан алу;
3) уәкілетті органның қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттарды қабылдау, жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (сызбанұсқасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн тіркеу бөліміне беру, құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Орталыққа беру;

8. Выдача
исполненных
документов по книге
учета документов
заявителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Центр
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган
Уполномоченный орган
1. Проверка
документов
4. Прием
документов по
книге учета
документов от
Центра
5. Поиск и выдача
регистрационного
дела исполнителю
для исполнения
6. Рассмотрение
запроса и подготовка
мотивированного отказа
2. Внесение записи
о приеме в книгу
учета документов
7.Передача в Центр
мотивированного
отказа по книге
учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача
мотивированного
отказа по книге
учета документов
заявителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача копий документов регистрационного дела,
заверенных регистрирующим органом
включая план (схемы) объектов недвижимости»
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных
правах на недвижимое имущество»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество» (далее - Услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой услуги является выдача справки о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество (на бумажном носителе), либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги.
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления услуги:
1) Центр - прием документов и выдача справки о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество (на бумажном носителе), либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги;
2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания услуги указаны в пункте 7 Стандарта.

8. Орындалған құжаттарды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) немесе кеңеюі
Орталық
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды Орталықтан құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қабылдау
5. Орындау үшін орындаушыға тіркеу істерін іздеу және беру
6. Сұрау салуды қарау және дәлелденген бас тартуды дайындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Дәлелденген бас тартуды Орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
3. Қолхаттарды беру
8. Дәлелденген бас тартуды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
«Тіркеуші орган куәландырған,
жылжымайтын мүлік объектілерінің
жоспарын (сызбасын) қоса алғанда,
тіркеу ісі құжаттарының
көшірмелерін беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
5-қосымша
«Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы
анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелдi хабарламаны беру болып табылады.
5. Қызмет ұсыну процессіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелдi хабарламаны беру.
2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.

8. Выдача
мотивированного
отказа по книге
учета документов
заявителю и расписке
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных и
прекращенных правах на недвижимое имущество
и его технических характеристиках»
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Выдача дубликата правоустанавливающего документа
на недвижимое имущество»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество» (далее - Услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается территориальными органами юстиции (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой услуги является предоставление дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество (на бумажном носителе), либо письменного мотивированного ответа об отказе или приостановлении услуги.
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
1) Центр - прием документов и выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество (на бумажном носителе), либо письменного мотивированного ответа об отказе или приостановлении услуги;
2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Услуга предоставляется платно по наличному и (или) безналичному расчету.
9. Для получения услуги получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Основания отказа в приеме и основания для приостановления или отказа в предоставлении Услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата услуги:
1) получатель подает заявление о выдаче дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;

8. Орындалған құжаттарды өтініш берушіге дәлелді бас тартуды есепке алу кітабы бойынша беру
«Жылжымайтын мүлiкке тiркелген
және тоқтатылған құқықтар туралы
анықтамалар беру» мемлекеттiк
қызмет регламентіне 2-қосымша
1. Функциональды өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
6-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын
беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны жылжымайтын мүлікке құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасын беру (қағаз жеткізгіште) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру болып табылады.
5. Қызмет ұсыну процессіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және жылжымайтын мүлікке құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасын беру (қағаз жеткізгіште) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру.
2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуіне қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз көрсетiледi.
9. Қызмет алу үшін қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Қызмет қабылдаудан және қызмет көрсетуден бас тарту немесе тоқтату негіздері бойынша Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алынған сәттен бастап және қызметтің нәтижесі берілген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қызмет алушы жылжымайтын мүлікке құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасын беру (қағаз жеткізгіште) туралы сұрау салу береді;
2) Орталық сұрау салуды тіркеуден өткізеді және уәкілетті органға береді;

3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений из Центра, выдает дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество или подготавливает мотивированный отказ или решение о приостановлении в предоставлении Услуги и направляет результат оказания услуги в Центр.
12. Выдача готовых документов получателю осуществляется сотрудником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.

3) уәкілетті орган Орталықтан берілген сұрау салуларды қарауды жүзеге асырады, жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты немесе Қызмет көрсетуді тоқтата тұру туралы шешімді дайындайды, қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Қызмет алушыға Орталық инспекторы «терезе» арқылы дайын құжаттардың мерзімі көзделген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара
іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Қызмет алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы Орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттардың тізімін толықтығын тексереді, әрі қарай тіркеу кітабында тіркеп, құжаттарды алу туралы қолхатты береді.

8. Выдача
уведомления с
указанием причин
отказа в
регистрации по
книге учета
документов
заявителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача дубликата правоустанавливающего
документа на недвижимое имущество»
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации и выдача дубликата
свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной государственной регистрации»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» (далее – услуга ) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы», и их филиалами (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
4. Результатом оказываемой услуги является получение получателем государственной услуги договора залога или иного документа с отметкой о регистрации и свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации (на бумажном носителе), а также предоставление залогодателю и залогодержателю дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества (на бумажном носителе), выдаваемого по желанию получателя государственной услуги, либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
1) Центр - прием документов и выдача договора залога или иного документа с отметкой о регистрации и свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, а также предоставление залогодателю и залогодержателю дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества выдаваемого по желанию потребителя, либо письменного уведомления об отказе в регистрации;

8. Дәлелденген бас тартуды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
«Жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
7-қосымша
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын
беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және «Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары және олардың филиалдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нәтижесі алушының кепіл шартының мемлекеттік қызметін немесе тіркеу туралы белгісі бар басқа құжатты және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлікті алу (қағаз жеткізгіште), сондай-ақ, қызмет алушының қалауы бойынша берілетін жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын кепіл берушіге және кепіл ұстаушыға беру (қағаз жеткізгіште) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет ұсыну процессіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:
1) Орталық - құжаттарды қабылдау және кепіл шартын немесе тіркеу туралы белгісі бар басқа құжатты және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік беру, сондай-ақ тұтынушының қалауы бойынша берілетін жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын кепіл берушіге және кепіл ұстаушыға беру немесе тіркеуден бас тарту туралы жазбаша хабарлама беру;

2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Услуга предоставляется платно по наличному и (или) безналичному расчету.
9. Для получения услуги получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Основания для отказа в приеме и в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата услуги:
1) потребитель подает заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации либо на выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений из Центра, подготавливает отказ в регистрации или регистрирует залог движимого имущества или выдает дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации и направляет результат оказания услуги в Центр.
12. Выдача готовых документов получателю осуществляется сотрудником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.
14. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Структурно-функциональные единицы (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра - прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра - направление и получение документов из уполномоченного органа;
3) работник уполномоченного органа - прием документов по книге учета документов с Центра, передача исполненных документов в Центр по книге учета документов;

2) уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген
8. Қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз көрсетiледi.
9. Қызмет алу үшін қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Қызмет қабылдаудан және қызмет көрсетуден бас тарту немесе тоқтату негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алынған сәттен бастап қызметтің нәтижесі берілген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы немесе міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру туралы өтініш береді;
2) Орталық өтінішті тіркеуден өткізеді және уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті орган Орталықтан берілген өтініштерді қарауды жүзеге асырады, тіркеуден бас тарту туралы жауап дайындайды немесе жылжымалы мүлік кепілін тіркейді немесе міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын береді және қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Алушыға дайын құжаттарды беруді Орталық қызметкері онда мерзімі белгіленген қолхат негізінде «терезе» арқылы жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара
іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Қызмет алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы Орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттар тізімінің толықтығын тексереді, әрі қарай журналда тіркеп, құжаттарды алу туралы қолхатты береді.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың қосалқы жүйелері) (бұдан әрі - ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттар жіберу және уәкілетті органнан алу;
3) уәкілетті органның қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттар қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Орталыққа беру;

4) работник уполномоченного органа по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации или по выдаче дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации - рассмотрение заявления и исполнение.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Уполномоченный орган
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявления,
проверка полноты
документов, прием
Проверка полноты
документов при получении
документов от Центра
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распо-
рядительное решение)
Регистрация в книге
учета и выдача расписки
Отправляет в отдел
регистрации с поступившим
заявлением с приложенными
документами
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут на обработку одного заявления
Передача документов 2 раза в
день
6
Номер следующего
действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
Инспектор Центра
Обработка, анализ, регистрация
документов.
Обработка и подготовка дубликата
Сбор документов для
передачи в Центр
Подпись заявителя в
книге учета.
Передача исполненного документа и
дубликата СРЗДИ в отдел
приема-передачи регистрирующего
органа.
Передача
зарегистрированного
документа СРЗДИ и
дубликата по
книге учета в центр
Выдача документов по
расписке
1 день на обработку и исполнение
заявления
6 дней на обработку и исполнение
одного заявления
Передача документов 2 раза в день
5 минут
2 минуты
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Уполномоченный орган
1. Прием заявления, проверка
полноты документов, прием
2. Проверка полноты документов
3. Обработка и исполнение
5. Выдача документов по расписке
4. Направляет документы инспектору Центра
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Уполномоченный орган
1. Прием заявления, проверка полноты
документов, прием
2. Проверка полноты документов.
3.Обработка и мотивированный отказ
5. Выдача мотивированного отказа
4. Направляет документы инспектору Центра
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Выдача справки по залогу движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» (далее – услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» и их филиалами (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее – Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее - Стандарт).
3. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой услуги является выписка из реестра регистрации залога движимого имущества (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги.
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:

4) міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу немесе міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру жөніндегі уәкілетті органның қызметкері – өтінішті қарау және орындау.
16. Әрбір қарапайым ҚФБ іс-қимылдарының (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшасында көрсетілген.
17. ҚФБ іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу және
міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы
куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағысы)
1
2
3
4
5
2
ҚҚБ атауы
Орталық инспекторы
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Орталық инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдеріс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
Орталықтан құжаттарды қабылдау және олардың толықтығын тексеру
Кепіл тізілімінен үзіндіні беруді өңдеу және орындау
Орталыққа беру үшін құжаттарды жинау
Есепке алу кітабында өтініш берушінің қолы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-тәртіп орнататын шешім)
Есепке алу кітабына тіркеу және қолхаттарды беру
Қоса берілген құжаттармен түскен өтініштерді тіркеу бөліміне жіберу
Уәкілетті органның қабылдау және босату бөліміне жылжымалы мүлік кепілі тізілімінен үзіндіні беру
Кепіл тізілімінен үзіндіні беру
Қолхат бойынша құжаттарды беру
5
Орындалу мерзімі
15 минут
1 өтінішті өңдеуге 15 минут
Құжаттарды беру күніне 2 рет
Өтінішті өңдеуге және орындауға 1 күн
Құжаттарды беру күніне 2 рет
5 минут
2 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық инспекторы
Уәкілетті орган
1. Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
2. Құжаттардың толықтығын тексеру.
3. Өңдеу, тізілімнен үзіндіні дайындау
5. Қолхат бойынша құжаттарды беру
4. Орталықтың инспекторына құжаттарды жолдау.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Орталық инспекторы
Уәкілетті орган
1. Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
2. Құжаттардың толықтығын тексеру.
3. Өңдеу және дәлелденген бас тартулар
5. Дәлелді бас тартуды беру
4. Орталықтың инспекторына құжаттарды жолдайды.
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу және
міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы
куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
8-қосымша
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі
жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Облыстар, Астана және Алматы қалаларының Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары мен олардың филиалдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді беру (қағаз жеткізгіште) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру болып табылады.
5. Қызмет көрсету үдерісіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:

1) Центр - прием документов и предоставление выписки из реестра регистрации залога движимого имущества (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги;
2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Услуга предоставляется платно по наличному и (или) безналичному расчету.
9. Для получения услуги получатели представляют документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Основания для отказа в приеме документов и в предоставлении услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата услуги:
1) получатель подает заявление о получении справки в Центр;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений из Центра, подготавливает выдачу справок или мотивированный отказ в предоставлении услуги и направляет результат оказания услуги в Центр.
12. Выдача готовых документов получателю осуществляется сотрудником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.
14. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Структурно-функциональные единицы (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра - направление и получение документов из уполномоченного органа;
3) работник уполномоченного органа – прием документов с Центра по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации залога движимого имущества, передача исполненных документов в Центр по книге учета документов;

1) Орталық – құжаттарды қабылдау және жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тіркелімінен үзінді беру (қағаз жеткізгіште) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру.
2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз енгізіледі.
9. Қызмет алу үшін қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Қызмет қабылдаудан және қызмет көрсетуден бас тарту немесе тоқтату негіздері бойынша Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алынған сәттен бастап және қызметтің нәтижесі берілген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қызмет алушы анықтама алу туралы өтінішті Орталыққа береді;
2) Орталық өтінімді тіркеуден өткізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган Орталықтан берілген өтінімдерді қарауды жүзеге асырады, қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды немесе анықтама беруді әзірлейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Қызмет алушыға Орталық инспекторы «терезе» арқылы дайын құжаттарды мерзім көзделген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара
іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Қызмет алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы Орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттардың тізімін толықтығын тексереді, әрі қарай тіркеу кітабында тіркеп, құжаттарды алу туралы қолхатты береді.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз түрде алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың қосалқы жүйелері) (бұдан әрі - ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – уәкілетті органға құжаттарды жіберу және одан алу;
3) уәкілетті органның қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттар қабылдау, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бөліміне сұрау салуды жіберу, орындалған құжаттарды Орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша тапсыру;

4) работник отдела регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации, уполномоченного органа - рассмотрение запроса и исполнение.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по залогу движимого
имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Регистрирующий орган
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием заявления и проверка
полноты документов
Прием документов с Центра
и проверка их полноты
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распо-
рядительное решение)
Регистрация в книге учета
и выдача расписки
Отправляет в отдел
регистрации поступившее
заявление с приложенными
документами
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут на обработку 1
заявления
Передача документов 2 раза
в день
6
Номер следующего
действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Регистрирующий орган
Регистрирующий орган
Инспектор Центра
Обработка и исполнение
Передача выписки из реестра
залога
Сбор документов для
передачи в Центр
Подпись заявителя в книге
учета.
Передача выписки из реестра
залога движимого имущества в
отдел приема и выдачи
документов регистрирующего
органа
Передача выписки из
реестра залога.
Выдача документов по
расписке
1 день на обработку и
исполнение заявления
Передача документов 2 раз в
день
5 минут
2 минуты
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Регистрирующий орган
1. Прием заявления и
проверка полноты документов
2. Проверка полноты документов.
3. Обработка, подготовка выписки из реестра
5. Выдача документов по
расписке
4.Направляет документы инспектору Центра
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Регистрирующий орган
1. Прием заявления и проверка
полноты документов
2. Проверка полноты документов.
3. Обработка, мотивированный отказ
5. Выдача документов по расписке
4. Направляет документы инспектору Центра
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по залогу движимого
имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Выдача технического паспорта объектов недвижимости»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача технического паспорта объектов недвижимости» (далее – услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается и оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» и их филиалами (далее – уполномоченный орган), а также на альтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее – Центр).
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача технического паспорта объектов недвижимости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача технического паспорта объекта недвижимости (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги.
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:

4) уәкілетті органның міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бөлімінің маманы – сұрау салуды қарау және орындау.
16. Әрбір ҚФБ қарапайым іс-қимылдарының (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілі жөнінде
анықтама беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағысы)
1
2
3
4
5
2
ҚҚБ атауы
Орталық инспекторы
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Орталық инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдеріс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
Орталықтан құжаттарды қабылдау және олардың толықтығын тексеру
Кепіл тізілімінен үзіндіні беруді өңдеу және орындау
Орталыққа беру үшін құжаттарды жинау
Есепке алу кітабында өтініш берушінің қолы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-тәртіп орнататын шешім)
Есепке алу кітабына тіркеу және қолхаттарды беру
Қоса берілген құжаттармен түскен өтініштерді тіркеу бөліміне жіберу
Уәкілетті органның қабылдау және босату бөліміне жылжымалы мүлік кепілі тізілімінен үзіндіні беру
Кепіл тізілімінен үзіндіні беру
Қолхат бойынша құжаттарды беру
5
Орындалу мерзімі
15 минут
1 өтінішті өңдеуге 15 минут
Құжаттарды беру күніне 2 рет
Өтінішті өңдеуге және орындауға 1 күн
Құжаттарды беру күніне 2 рет
5 минут
2 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық инспекторы
Уәкілетті орган
1. Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
2. Құжаттардың толықтығын тексеру.
3. Өңдеу, тізілімнен үзіндіні дайындау
5. Қолхат бойынша құжаттарды беру
4. Орталықтың инспекторына құжаттарды жолдау.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Орталық инспекторы
Уәкілетті орган
1. Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
2. Құжаттардың толықтығын тексеру.
3. Өңдеу және дәлелденген бас тартулар
5. Дәлелді бас тартуды беру
4. Орталықтың инспекторына құжаттарды жолдайды.
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілі жөнінде
анықтама беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
9-қосымша
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Облыстар, Астана және Алматы қалаларының Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары және олардың филиалдары (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт беру (қағаз жеткізгіште) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру болып табылады.
5. Қызмет көрсету үдерісіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:

1) Центр - прием документов и выдача технического паспорта объекта недвижимости (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги;
2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Услуга предоставляется платно по наличному и (или) безналичному расчету.
9. Для получения государственной услуги получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Основания для отказа в приеме документов и в предоставлении услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата услуги:
В случае оказания услуги уполномоченным органом:
1) потребитель подает заявление о проведении технического обследования в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений, подготавливает отказ в проведении технического обследования или изготавливает технический паспорт.
В случае оказания услуги через Центр:
1) получатель подает заявление о проведении технического обследования в Центр;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений, подготавливает отказ в проведении технического обследования или изготавливает технический паспорт, направляет результат оказания государственной услуги в Центр.
12. Выдача готовых документов получателю осуществляется сотрудником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.
14. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Структурно-функциональные единицы (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
В случае оказания государственной услуги уполномоченным органом:

1) Орталық – құжаттарды қабылдау және жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспортын беру (қағаз жеткізгіште) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру.
2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Қызмет ақылы түрде қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз енгізіледі.
9. Қызмет алу үшін қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Құжаттарды қабылдаудан және қызмет көрсетуден бас тарту немесе тоқтату негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алынған сәттен бастап және қызметтің нәтижесі берілген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
Уәкілетті орган көрсеткен жағдайда:
1) тұтынушы техникалық тексеру жүргізу туралы өтінішті уәкілетті органға береді;
2) Орталық берілген өтініштерді қарауды жүзеге асырады, техникалық тексеру жүргізуден бас тартады немесе техникалық паспортты әзірлейді.
Орталық арқылы қызмет көрсетілген жағдайда:
1) қызмет алушы Орталыққа техникалық тексеру жүргізу туралы өтініш береді;
2) Орталық өтінішті тіркейді және уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті орган Орталықтан берілген өтініштерді қарауды жүзеге асырады, техникалық тексеру жүргізуден бас тарту дайындайды немесе техникалық паспорт әзірлейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Қызмет алушыға Орталық инспекторы «терезе» арқылы дайын құжаттарды мерзімі көзделген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Қызмет алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы Орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттардың тізімін толықтығын тексереді, әрі қарай тіркеу кітабында тіркеп, құжаттарды алу туралы қолхатты береді.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз түрде алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың қосалқы жүйелері) (бұдан әрі - ҚФБ):
Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсеткен жағдайда:

1) уполномоченный орган – прием и выдача документов;
2) уполномоченный орган (архив) – поиск архивных документов по заявкам;
3) уполномоченный орган (техник-инвентаризатор) – выезд на объект недвижимости по заявкам, проведение полевых и камеральных работ, изготовление технического паспорта;
В случае оказания государственной услуги через Центр:
1) Центр – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра - направление и получение документов из уполномоченного органа;
3) уполномоченный орган (архив) – поиск архивных документов по заявкам;
4) уполномоченный орган (техник-инвентаризатор) – выезд на объект недвижимости по заявкам, проведение полевых и камеральных работ, изготовление технического паспорта.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача технического паспорта
объектов недвижимости»
В случае оказания государственной услуги уполномоченными
органами:
Таблица 1-1. Выдача технического паспорта на квартиру,
комнату в общежитиях.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка
документов, прием
Прием по реестру
Поиск архивных дел
по заявкам
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распо-
рядительное решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки,
составление
реестра, передача
в архив
Расписывается в
журнале
Выдача документов
начальнику отдела
по журналу и по
реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
10 минут
30 минут
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Вносит данные в журнал
отдела
Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику
или иному правообладателю,
либо доверенному лицу (по
доверенности)
Обмер жилых помещений с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание плана помещений,
заполнение установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение заключения
об изменении общей площади
объектов недвижимости, внесение
в базу данных технических
характеристик, формирование
инвентарного дела или внесение
измений в существующее
инвентарное дело
Расписывается в журнале
архива
Выезд
Готовый технический паспорт
отправляет в отдел архива и в
отдел выдачи документов
10 минут
3 дня
1 день
5
6
7
продолжение таблицы 1-1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
10
2
Наименование
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномочен-
ный орган
Уполномоченный
орган
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Принимает 1-й
экземпляр тех.
паспорта по
журналу на
хранение,
вносит в
реестр данные
Инвентарные
дела
(технические
паспорта)
раскладываются
по адресам
Принимает 2-й
экземпляр
тех.
паспорта по
журналу для
выдачи
заявителю
Выдает владельцу
или действующему
от его имени
доверенному лицу
изготовленный
технический
паспорт по
расписке
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Расписывается
в журнале
Хранение
Расписывается
в журнале
Заявитель
расписывается в
журнале о
получении тех.
паспорта
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Номер следующего
действия
8
9
10
Таблица 1 - 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
(архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов, прием,
составление реестра
2. Прием по реестру
3. Поиск архивных дел по
заявкам
4. Вносит данные в журнал отдела
5.Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или иному
правообладателю, либо доверенному
лицу (по доверенности)
6. Обмер жилых помещений с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание плана помещений,
заполнение установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение заключения об
изменении общей площади объектов
недвижимости, внесение в базу данных
технических характеристик,
формирование инвентарного дела или
внесение измений в существующее
инвентарное дело

1) уәкілетті орган – құжаттарды қабылдау және беру;
2) уәкілетті орган (мұрағат) – мұрағаттық құжаттарды өтініштер бойынша іздеу;
3) уәкілетті орган (техник-түгендеуші) – жылжымайтын мүлік объектілеріне өтініштер бойынша шығу, дала және камералды жұмыстарын атқару, техникалық паспорт әзірлеу.
Мемлекеттік қызметті Орталық арқылы көрсеткен жағдайда:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – уәкілетті органға құжаттарды жіберу және одан алу;
3) уәкілетті орган (мұрағат) – мұрағаттық құжаттарды өтініштер бойынша іздеу;
4) уәкілетті орган (техник-түгендеуші) – жылжымайтын мүлік объектілеріне өтініштер бойынша шығу, дала және камералды жұмыстарын атқару, техникалық паспорт әзірлеу.
16. Әрбір ҚФБ қарапайым іс-қимылдарының (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне
техникалық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi уәкiлетті органдар көрсеткен жағдайда:
1-1-кесте. Пәтерге, жатақхана бөлмесіне техникалық
паспорт беру.
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Уәкілетті органы
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (түгендеуші техник)
Уәкілетті орган (түгендеуші техник)
Уәкілетті орган (түгендеуші техник)
3
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Тізілім
бойынша қабылдау
Мұрағаттық істерді тапсырыс бойынша іздестіру
Деректеме бөлімінің журналына тіркейді
Меншік иесі немесе басқа құқылы иесі әлде сенімді өкілі (сенім хат арқылы) жылжымайтын мүлік объектісіне шығуды тағайындайды
Тұрғын бөлмелерін өлшеп абрис құрастыру, далалық жұмыстарын нәтижелерін өңдеу, бөлме жоспарларының сызуы, техникалық паспортта бекітілген формаларын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүліктердің жалпы өлшемін өзгерту туралы шешім шығару, техникалық сипаттамаларын деректемелерін базаға енгізу, түгендеу істерін ұйымдастыру немесе бар түгендеу істеріне өзгерістерді енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат деректері, ұйымдық өкімдік шешімі)
Мұрағатқа тiзiмнiң қолхат, құрастыруы, берiлу журналдағы тiркеу және беру
Журналға қол қояды
Бөлім бастығына тізілім және журнал бойынша құжаттарды беру
Мұрағаттық журналға қол қояды
Шығу
Дайын техникалық паспорт мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жіберіледі
5
Орындау мерзімі
15 минут
10 минут
30 минут
10 минут
3 күн
1 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
1-1-кестесінің жалғасы.
Негізгі іс-әрекет ісі (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
7
8
9
10
2
Атауы
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның суреттеуі
Техникалық паспорттың 1-ші данасын журнал бойынша сақтауға қабылдайды
Түгендеу істері (техникалық паспорт) мекен жайлары бойынша таратып салынады
Мәлiмдеушiге беру үшiн журнал бойынша техникалық паспорттың 2-шi дананы қабылдайды
Жасалған техникалық паспортты қолхат арқылы иесіне немесе сенілген өкілге тапсырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға қол қояды
Сақтау
Журналға қол қояды
Өтініш беруші техникалық паспортты алғаны туралы журналға қолын қояды
5
Атқару мерзімі
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекетінің нөмірі
8
9
10
1-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
(жұмыстың ағымы) негiзгi үдеріс
Уәкiлеттi орган
Уәкiлеттi орган мұрағат
(техник-түгендеуші) уәкiлеттi орган
1. Құжаттардың тексеруi, тiзiлім қабылдау, құрастыруы
2. тiзiм бойынша қабылдау
3. мәлiмдемелер бойынша мұрағат қызметтерiнiң iздестiруi
4. бөлiмнiң журналына мәлiметтердi кiргiзедi
5. меншiк иесi немесе басқа құқық иесiне жылжымайтын мүлiктiң объектiсіне шығу, немесе (сенiм хат бойынша) сенiмдi тұлғаға тағайындайды
6. жылжымайтын мүлiктiң объектiнiң жалпы ауданын өзгерiс туралы шешiмнiң шығаруы керек болса техникалық паспорттың формаларының жұмыстарының құрастыруы бар тұрғын үйлерi, нәтижелердi өңдеуi, баспана жоспарының сызуы, толтыру шара техникалық сипаттамаларының деректер қорына, бар инвентарлық iске жұмсатуларын инвентарлық iстiң құрастыруы немесе енгiзу керек болса

7. Принимает 1-й
экземпляр тех. паспорта
по журналу на хранение,
вносит в реестр данные
9. Принимает 2-й
экземпляр тех.
паспорта по журналу
для выдачи заявителю
8. Инвентарные дела
(технические паспорта)
раскладываются по
адресам
10. Выдает владельцу
или действующему от
его имени доверенному
лицу изготовленный
технический паспорт
по расписке.
Таблица 1 - 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, потока работ) или расширения
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
(архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов, прием,
составление реестра
2. Прием по реестру
3. Поиск архивных дел по
заявкам
4. Вносит данные в журнал отдела
5.Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или иному
правообладателю, либо доверенному
лицу (по доверенности)
6. Изучение технической и
юридической документации, при
выявлении несоответствия документов
выдается мотивированный отказ.
8. Выдача
мотивированного
отказа
7. Подготовка мотивированного
отказа
В случае оказания государственной услуги уполномоченными
органами через Центры:
Таблица 2-1. Выдача технического паспорта на квартиру, комнату
в общежитиях.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование
ЦОН
Уполномоченный орган
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка документов,
прием
Проверка полноты документов
при получении с ЦОН по
реестру
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в журнале и
выдача расписки,
составление реестра
Регистрация в журнале,
передача в архив по реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
6
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-
инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-
инвентаризатор)
Прием по реестру
Поиск архивных дел
по заявкам
Вносит данные в
журнал отдела
Назначает выезд на
объект недвижимости
собственнику или иному
правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
Расписывается в
журнале
Выдача документов
начальнику отдела
по журналу и по
реестру
Расписывается в
журнале архива
Выезд
10 минут
30 минут
10 минут
3 дня
4
5
6
7
Продолжение таблицы 2-1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
2
Наименование
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Обмер жилых помещений с
составлением абриса,
обработка результатов полевых
работ, вычерчивание плана
помещений, заполнение
установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении общей
площади объектов
недвижимости, внесение в базу
данных технических
характеристик, формирование
инвентарного дела или
внесение измений в
существующее инвентарное
дело
Принимает 1-й экземпляр
тех. паспорта по журналу
на хранение, вносит в
реестр данные
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Готовый тех. паспорт
отправляет в отдел архива и в
отдел выдачи документов
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
1 день
10 минут
6
Номер следующего
действия
8
9
продолжение таблицы
9
10
11
12
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
ЦОН
Инвентарные дела
(технические
паспорта)
раскладываются по
адресам
Принимает 2-й
экземпляр тех.
паспорта по журналу
для передачи в ЦОН
Передает в ЦОН по
реестру 2-й
экземпляр тех.
паспорта для выдачи
заявителю
Выдает владельцу или
действующему от его
имени доверенному
лицу изготовленный
технический паспорт
по расписке
Хранение
Расписывается в
журнале
Отметка в реестре
Заявитель
расписывается в
журнале о получении
тех. паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12

7. сақтауға журнал бойынша техникалық паспортты 1-шi дананы қабылдайды, мәлiметтер тiзiлiмге енгiзедi
9. мәлiмдеушiге беру үшiн журнал бойынша техникалық паспорттың 2-шi данасын қабылдайды
8. (техникалық паспорт) инвентарлық iстер мекен жайларға арналған орналастырылады
10. қолхат жасалған техникалық паспортты сенiмдi тұлғаға оның атынан жұмыс жасайтын өкіліне бередi
1-3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жүрiс, жұмыстың ағымы) немесе кеңейту
Уәкiлеттi орган
Уәкiлеттi орган (мұрағат)
Уәкiлеттi орган (техник-түгендеуші)
1. Құжаттардың тексеруi, тiзiлiмнiң қабылдау, құрастыруы
2. Тiзiлім бойынша қабылдау
3. Тапсырыстар бойынша мұрағаттық істерді iздестiру
4. Бөлiмнiң журналына мәлiметтердi енгізеді
5. Меншiк иесi немесе басқа құқық иегерiне жылжымайтын мүлiктiң объектiне шығу, немесе (сенiмхат бойынша) сенiмдi тұлғаға тағайындайды
6. Техникалық және заң құжаттамаларымен зерттеу, құжаттардың сәйкессiздiгi анықталған ретте негiздi ақау шығып тұрады
8. Дәлелді бас тартуды беру
7. Негiздi ақауды әзiрлеу
Уәкілетті органдары қызметтерін халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы өткізетін жағдайда:
2-1-кесте. Пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспортты беру.
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (түгендеуші технигі)
Уәкілетті орган (түгендеуші технигі)
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
ХҚКО түскен құжаттарды толықтығын тізілім бойынша тексеру
Тізілім бойынша қабылдау
Мұрағаттық істерді мәлімдеме бойынша іздестіру
Деректеме бөлімінің журналына тіркейді
Меншік иесі немесе басқа құқылы иесі әлде сенілген бетке (сенімхат арқылы) жылжымайтын мүлік объектісіне шығуын тағайындайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру, тізілім құрастыру
Журналға тіркеу, мұрағатқа тізілім бойынша тапсыру
Журналға қол қояды
Бөлім бастығына тізілім және журнал бойынша құжаттарды тапсыру
Мұрағаттық журналға қол қояды
Шығу
5
Атқару мерзімі
15 минут
15 минут
10 минут
30 минут
10 минут
3 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
2-1-кестенің жалғасы.
Негізгі іс-әрекет ісі (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекеттің № (жүріс, жұмыстың ағымы)
7
8
9
10
11
12
2
Атауы
Уәкілетті орган (түгендеуші техник)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
ХҚКО
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның сүреттеуі
Тұрғын бөлмелерін өлшеп абрис құрастыру, далалық жұмыстарының нәтижелерін өңдеу, бөлме жоспарларын сызуы, техникалық паспорттардың бекітілген формаларын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүліктердің жалпы өлшемін өзгерту туралы шешім шығару, техникалық мінездеме деректемелерін базасына енгізу, түгендеуші істерін ұйымдастыру немесе бар болу түгендеуші істеріне өзгерістерді еңгізу
Техникалық паспорттың 1-ші данасын журнал бойынша сақтауға қабылдайды
Түгендеу істері (техникалық паспорт) мекенжайлары бойынша таратып салынады
ХҚКО жіберу үшін техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
Өтініш берушіге беру үшін техникалық паспорттың 2–ші данасын ХҚКО тапсырады
Жасалған техникалық паспортты қолхат арқылы иесіне немесе сенімхат алушыға тапсырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Дайын техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жібереді
Журналға қол қояды
Сақтау
Журналға қол қояды
Тізілімге белгілейді
Өтініш беруші техникалық паспортты алғаны туралы журналға қолын қояды
5
Атқару мерзімі
1 күн
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
10
11
12

Таблица 2-2. Варианты использования. Основной процесс.
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра
2. Проверка
полноты
документов при
получении с ЦОН
по реестру
3. Прием по
реестру
5. Вносит данные в журнал
отдела
4. Поиск
архивных дел по
заявкам
6. Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или
иному правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
7. Обмер жилых помещений с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание плана помещений,
заполнение установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении общей
площади объектов недвижимости,
внесение в базу данных
технических характеристик,
формирование инвентарного дела
или внесение измений в
существующее инвентарное дело
10. Принимает 2-й
экземпляр тех.
паспорта по
журналу для
передачи в ЦОН
8. Принимает 1-й
экземпляр тех.
паспорта по
журналу на
хранение, вносит
в реестр данные
12. Выдает
владельцу или
действующему
от его имени
доверенному
лицу
изготовленный
технический
паспорт по
расписке
11. Передает в
ЦОН по реестру
2-й экземпляр
тех. паспорта для
выдачи заявителю
9. Инвентарные
дела
(технические
паспорта)
раскладываются
по адресам
Таблица 2-3 Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, потока работ) или расширения
ЦОН
Уполномоченный орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра
2. Проверка
полноты документов
при получении с ЦОН
по реестру
3. Прием по
реестру
4. Поиск
архивных дел
по заявкам
5. Вносит данные в журнал
отдела
6. Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или
иному правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
7. Изучение технической и
юридической документации, при
выявлении несоответствия
документов выдается
мотивированный отказ.
9. Выдача
мотивированного
отказа
8.Подготовка мотивированного
отказа
В случае оказания государственной услуги уполномоченными
органами:
Таблица 3-1. Выдача технического паспорта на индивидуальные
жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка
документов, прием
Прием по реестру
Поиск архивных
дел по заявкам
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распо-
рядительное решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки,
составление
реестра, передача
в архив
Расписывается в
журнале
Выдача документов
начальнику отдела
по журналу и по
реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
10 минут
30 минут
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
Уполномоченный орган
(техник-
инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Вносит данные в
журнал отдела
Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику
или иному правообладателю,
либо доверенному лицу (по
доверенности)
Съемка земельного участка с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание схематического
плана земельного участка и
поэтажных планов строения,
заполнение установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении общей
площади объекта недвижимости,
внесение в базу данных
технических характеристик,
формирование инвентарного дела
или внесение изменений в
существующее инвентарное дело
Расписывается в
журнале архива
Выезд
Готовый технический паспорт
отправляет в отдел архива и в
отдел выдачи документов
10 минут
3 дня
5 дней
5
6
7
Продолжение таблицы 3-1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
10
2
Наименование
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномочен-
ный орган
Уполномоченный
орган
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Принимает 1-й
экземпляр тех.
паспорта по
журналу на
хранение,
вносит в реестр
данные
Инвентарные
дела
(технические
паспорта)
раскладываются
по адресам
Принимает 2-й
экземпляр
тех. паспорта
по журналу
для выдачи
заявителю
Выдает
владельцу или
действующему от
его имени
доверенному
лицу
изготовленный
технический
паспорт по
расписке
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Расписывается в
журнале
Хранение
Расписывается
в журнале
Заявитель
расписывается в
журнале о
получении тех.
паспорта
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Номер следующего
действия
8
9
10

2-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техникалық түгендеуші)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізілім арқылы ХҚКО-нан келетін құжаттарды толығымен тексеру
3. Тізіліммен қабылдау
5. Бөлім журналына мәліметті түсіру
4. Құжаттарды тапсырыс арқылы мұрағаттан іздеу
6. Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне шығу уақытын белгілеу
7. Тұрғын жайдың абрисін жасап нақты өлшемін алу, далалық жұмыстарының нәтижелерін қорытындылау, тұрғын жайдың жоспарын сызу, техникалық паспортты заңдылыққа сәйкес толтыру қажет болған жағдайда жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өлшемін өзгерту жөнінде қорытынды жасау техникалық сипаттамаларын базаға енгізу, түгендеу, жұмысты қалыптастыру немесе оған өзгерістер енгізу
10. Техникалық паспорттардың 2-ші данасын қабылдап журнал арқылы ХҚКО-на жөнелту
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын қабылдап сақтайды, тізілім мәліметтерін енгізеді
12. Дайын болған құжат мүлік иесіне немесе сенім хат арқылы келген кісіге қолхатпен беріледі
11. ХҚҚО техникалық төлқұжаттың 2-ші данасын беру
9. Түгендеу құжаттары мекенжайы бойынша бөлінеді
2-3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (жүріс, жұмыстың ағымы) немесе кеңейту
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техникалық түгендеуші)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізілім арқылы ХҚКО-нан келетін құжаттарды толығымен тексеру
3. Тізіліммен қабылдау
4. Тапсырыстар бойынша құжаттарды мұрағаттан іздеу
5. Бөлім журналына мәліметтерді енгізеді
6. Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеуі (сенімхат бойынша)
7. Техникалық және құқықтық жағын оқып құжаттарының сәйкес келмегендігі байқалса, дәлелді бас тартулар беріледі
9. Дәлелді бас тартуды беру
8. Дәлелді бас тартуды дайындау
Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті органдар жүргізген жағдайда:
3-1-кесте. Жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай
құрылыстарына техникалық паспорт беру.
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жүріс, жұмыс ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші)
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның суреттеуі
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Тізілім бойынша қабылдау
Тапсырыс бойынша мұрағаттық істі қарау
Бөлім журналына мәліметті түсіру
Жылжымайтын мүлік иесіне, құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеу
Жер учаскесін абриске түсіру, далалық жұмыстарының нәтижелерін зерделеу. Жер телімінің жоспары және құрылыс жоспарының сызбасын, паспортты заңдылықтарға сәйкес толтыру, жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өзгергендігі жөнінде қорытынды жасау, техникалық сипаттаманы базаға енгізу немесе түгендеу құжаттарының өзгерістерін енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру, тізілім құрастыру
Журналға қол қою
Бөлім бастығына тізілім және журнал бойынша құжаттарды тапсыру
Мұрағаттық журналға қол қою
Шығу
Дайындалған техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды қайтару бөліміне жіберу
5
Орындалу мерзімі
15 минут
10 минут
30 минут
10 минут
3 күн
5 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
3-1-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жүріс, жұмыстың ағыны)
1
іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағыны)
7
8
9
10
2
Атауы
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның суреттеуі
Техникалық паспорттың 1-ші данасын сақтау журналы бойынша қабылдау, тізілімге мәліметті түсіру
Түгендеу істері (техникалық паспорттары)
мекенжайы бойынша орналастырылады
Өтініш берушіге тапсыру журналы бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасы қабылдайды
Қолхат бойынша дайындалған техникалық паспортты иесіне немесе оның атынан сенімді өкіліне береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару, шешімі)
Журналға қолын қояды
Сақтау
Журналға қолын қояды
Өтініш беруші техникалық паспортты алғанын растап журналға қол қояды
5
Орындалу мерзімі
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
10

Таблица 3-2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
(архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка документов,
прием, составление
реестра
2. Прием по реестру
3. Поиск архивных дел
по заявкам
4. Вносит данные в журнал
отдела
5.Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или
иному правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
6. Съемка земельного участка с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание схематического
плана земельного участка и
поэтажных планов строения,
заполнение установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении общей
площади объекта недвижимости,
внесение в базу данных
технических характеристик,
формирование инвентарного дела
или внесение изменений в
существующее инвентарное дело
7. Принимает 1-й
экземпляр тех. паспорта
по журналу на хранение,
вносит в реестр данные
8. Инвентарные дела
(технические паспорта)
раскладываются по
адресам
9. Принимает 2-й
экземпляр тех. паспорта
по журналу для выдачи
заявителю
10. Выдает владельцу
или действующему от
его имени доверенному
лицу изготовленный
тех. паспорт по расписке
Таблица 3-3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, потока работ) или расширения
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка документов,
прием, составление
реестра
2. Прием по реестру
3. Поиск архивных дел по
заявкам
4. Вносит данные в журнал
отдела
5. Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или
иному правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
6. Изучение технической и
юридической документации, при
выявлении несоответствия
документов выдается
мотивированный отказ.
8. Выдача
мотивированного отказа
7. Подготовка мотивированного
отказа
В случае оказания государственной услуги уполномоченными
органами через ЦОН-ы:
Таблица 4-1. Выдача технического паспорта на индивидуальные
жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка
документов, прием
Проверка
документов при
получении с ЦОН
по реестру
Прием по реестру
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распо-
рядительное решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки о
получении,
составление
реестра
Регистрация в
журнале,
передача в архив
по реестру
Расписывается в
журнале
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
10 минут
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (техник-
инвентаризатор)
Уполномоченный
орган (техник-
инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Поиск архивных
дел по заявкам
Вносит данные в
журнал отдела
Назначает выезд на
объект недвижимости
собственнику или
иному
правообладателю,
либо доверенному
лицу (по
доверенности)
Съемка земельного участка
с составлением абриса,
обработка результатов
полевых работ,
вычерчивание
схематического плана
земельного участка и
поэтажных планов строения,
заполнение установленных
форм технического
паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении
общей площади объекта
недвижимости, внесение в
базу данных технических
характеристик,
формирование инвентарного
дела или внесение
изменений в существующее
инвентарное дело
Выдача документов
начальнику отдела
по журналу и по
реестру
Расписывается в
журнале архива
Выезд
Готовый технический
паспорт отправляет в отдел
архива и в отдел выдачи
документов
30 минут
10 минут
3 дня
5 дней
5
6
7
8
Продолжение таблицы 4-1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
8
9
2
Наименование
Уполномоченный орган
(архив)
Уполномоченный орган
(архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принимает 1-й экземпляр
тех. паспорта по журналу
на хранение, вносит в
реестр данные
Инвентарные дела
(технические паспорта)
раскладываются по
адресам
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Расписывается в журнале
Хранение
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
9
10
продолжение таблицы
10
11
12
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
ЦОН
Принимает 2-й экземпляр
тех. паспорта по журналу
для передачи в ЦОН
Передает в ЦОН по реестру
2-й экземпляр тех.
паспорта для выдачи
заявителю
Выдает владельцу или
действующему от его имени
доверенному лицу изготовленный
технический паспорт по
расписке
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Заявитель расписывается в
журнале о получении тех.
паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
11
12

3-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші маман)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізілім бойынша қабылдау
3. Тапсырыс бойынша мұрағаттық құжаттарды іздеу
4. Бөлім журналына мәліметті түсіру
5. Жылжымайтын мүлік иесіне, құқық иесін немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеу
7. Журнал бойынша паспорттың 1-ші көшірмесін қабылдап сақтайды, тізілім мәліметтерін енгізеді
6. Жер телімін абриске түсіру, дала жұмыстарының нәтижелерін зерттеу. Жер телімінің жоспары және құрылыс жоспарының сызбасын, паспортты заңдылықтарға сәйкес толтыру, жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өзгергендігі жөнінде қорытынды жасау, техникалық сипаттамасын базаға енгізу немесе түгендеу құжаттарының өзгерістерін енгізу
8. Түгендеу нөмірін (техникалық паспорт) мекенжай бойынша бөлу
9. Тапсырыс берушіге беру үшін техн.паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
10. Дайын болған тех. паспортты мүлік иесіне немесе сенімхат арқылы келген кісіге қолхатпен беріледі
3-3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) немесе кеңейту
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші маман)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізіліммен қабылдау
3. Мұрағаттық құжаттарды тапсырыс бойынша іздеу
4. Бөлім журналына мәліметті түсіру
5. Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеу
6. Техникалық және заңдық құжаттамаларды зерделеу, құжаттары сәйкес келмеген жағдайда дәлелді бас тарту береді
8. Дәлелді бас тарту беру
7. Бас тарту жөнінде нақты дәләлдемелер дайындау
Уәкілетті органдар мемлекеттік қызметті ХҚКО арқылы көрсеткен жағдайда:
4-1-кесте. Жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай
құрылыстарына техникалық паспортын беру.
Негізгі іс-әрекет ісі (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2
Атауы
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуш)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші)
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның суреттеуі
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Тізілім бойынша ХҚКО алынған құжаттарды тексеру
Тізілім бойынша қабылдау
Тапсырыс бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Бөлім журналына мәліметті түсіру
Жылжымайтын мүлік иесіне, құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеу
Жер телімін абриске түсіру, далалық жұмыстарының нәтижелерін зерделеу.
Жер телімінің жоспары және құрылыс жоспарының сызбасын, паспортты заңдылықтарға сәйкес толтыру, жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өзгергендігі жөнінде қорытынды жасау, техникалық сипаттаманы базаға енгізу немесе түгендеу құжаттарының өзгерістерін енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру, тізілім құрастыру
Журналға тіркеу, мұрағаттық тізілім бойынша тапсыру
Журналға қол қою
Бөлім бастығына тізілім және журнал бойынша құжаттарды тапсыру
Мұрағаттық журналға қол қою
Шығу
Дайындалған техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды қайтару бөліміне жіберу
5
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
10 минут
30 минут
10 минут
3 күн
5 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
4-1-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет№ (жұмыс барысы, ағыны)
8
9
10
11
12
2
Атауы
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
3
Іс-әрекеттің атауы
Техникалық паспорттың 1-ші нұсқасын журнал бойынша, сақтауға және тізілімге сипаттамаларын жазады
Түгендеу жұмыстары (техникалық паспорттар) мекен-жаймен жинақталады
Техникалық паспорттың 2-ші данасын ХҚКО-беру үшін журнал бойынша қабылдайды
Тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасы ХҚКО-на арызданушыға беру үшін өткізіледі
Дайын техникалық паспортты иесіне әлде оның атынан іс-әрекет етуші сенім хат арқылы қолхат бойынша беріледі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға қол қояды
Сақтау
Журналға қол қояды
Тізілімге белгілеу
Өтініш беруші құжатты алғаны жөнінде журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
9
10
11
12

Таблица 4-2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра
2. Проверка полноты
документов при
получении с ЦОН
по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал
отдела
4. Поиск архивных
дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику
или иному правообладателю,
либо доверенному лицу (по
доверенности)
7. Обмер жилых помещений с
составлением абриса,
обработка результатов
полевых работ, вычерчивание
плана помещений,
заполнение установленных
форм технического паспорта,
при необходимости вынесение
заключения об изменении
общей площади объектов
недвижимости, внесение в
базу данных технических
характеристик, формирование
инвентарного дела или
внесение измений в
существующее инвентарное
дело
10. Принимает 2-й
экземпляр тех.
паспорта по журналу
для передачи в ЦОН
8. Принимает 1-й
экземпляр тех.
паспорта по журналу
на хранение, вносит
в реестр данные
12. Выдает
владельцу или
действующему от
его имени
доверенному
лицу
изготовленный
технический
паспорт по
расписке
11. Передает в ЦОН
по реестру 2-й
экземпляр тех.
паспорта для выдачи
заявителю
9. Инвентарные
дела (технические
паспорта)
раскладываются
по адресам
Таблица 4-3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, потока работ) или расширения
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра
2. Проверка
полноты документов
при получении с
ЦОН по реестру
3. Прием по
реестру
4. Поиск
архивных дел
по заявкам
5. Вносит данные в журнал
отдела
6. Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или
иному правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
7. Изучение технической и
юридической документации, при
выявлении несоответствия
документов выдается
мотивированный отказ.
9. Выдача
мотивированного
отказа
8.Подготовка мотивированного
отказа
В случае оказания государственной услуги уполномоченными
органами:
Таблица 5-1. Выдача технического паспорта для остальных
объектов недвижимости площадью до 500 квадратных метров.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка
документов, прием
Прием по реестру
Поиск архивных
дел по заявкам
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки,
составление
реестра, передача
в архив
Расписывается в
журнале
Выдача документов
начальнику отдела
по журналу и по
реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
10 минут
30 минут
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
Уполномоченный орган
(техник-инвентари-
затор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Вносит данные в журнал
отдела
Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику
или иному правообладателю,
либо доверенному лицу (по
доверенности)
Съемка земельного участка с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание схематического
плана земельного участка и
поэтажных планов строения,
заполнение установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении общей
площади объекта недвижимости,
внесение в базу данных
технических характеристик,
формирование инвентарного дела
или внесение изменений в
существующее инвентарное дело
Расписывается в журнале
архива
Выезд
Готовый технический паспорт
отправляет в отдел архива и в
отдел выдачи документов
10 минут
10 дней
20 дней
5
6
7
Продолжение таблицы 5-1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока
работ)
7
8
Наименование
Уполномоченный орган
(архив)
Уполномоченный орган
(архив)
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принимает 1-й экземпляр
тех. паспорта по журналу
на хранение, вносит в
реестр данные
Инвентарные дела
(технические паспорта)
раскладываются по
адресам
Форма завершения (данные,
документ,
организационно-
распорядительное решение)
Расписывается в журнале
Хранение
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
Номер следующего действия
8
9
продолжение таблицы
9
10
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по
журналу для выдачи заявителю
Выдает владельцу или действующему от его
имени доверенному лицу изготовленный тех.
паспорт по расписке
Расписывается в журнале
Заявитель расписывается в журнале о
получении тех. паспорта
10 минут
10 минут
10

4-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың ағыны)
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім жасау
2. Тізілім бойынша ХҚКО қабылданған құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына сипаттамаларын енгізу
4. Мұрағат ісін арыз бойынша анықтау
6. Иесіне әлде оның орнына іс-әрекет етушіге (сенім хат арқылы) жылжымайтын мүлік обьектісіне баруды белгілеу
7. Тұрғын жайларды өлшеу, абрис жасау, өлшеу жумыстарының нәтиежесін талқылау, жоспар сызу, техникалық паспорттың бекітілген формасын толтыру, жалпы ауданы өзгерген жағдайда қорытынды толтыру, техникалық сипаттамаларын базаға енгізу, түгендеу ісін жинақтау, немесе оған өзгеріс енгізу
10. ХҚКО-на өткізу үшін техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдау
8. Мұрағатта сақтау үшін техникалық құжаттың 1-ші данасын қабылдау тізілімге сипаттамасын енгізу
12. Қол хат бойынша иесіне әлде сенім хат арқылы іс-әрекет етушіге дайын техникалық паспортты беру
11. ХҚКО-на техникалық паспорттың 2-ші данасын арызданушыға беру үшін өткізу
9. Түгендеу істері (техникалық паспорттар) адрес бойынша жинақталады
4-3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жүріс, жұмыстың ағымы) немесе кеңейту
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган мұрағат
Уәкілетті орган Техник түгендеуші маман
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім жасау
2. Тізілім арқылы ХҚКО-н келетін құжаттарды толығымен тексеру
3. тізілім бойынша қабылдау
4. тапсырыс бойынша мұрағат құжаттарын іздестіру
5. Бөлім журналына мәліметтер енгізу
6. Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеуі
7. Техникалық және құқықтық жағын оқып құжаттарының сәйкес келмегендігі байқалса, дәлелденген бас тартулар беріледі
9. Дәлелді бас тартуды беру
8. Дәлелді бас тартуды дайындау
Уәкілетті органдар мемлекеттік қызмет көрсету кезінде:
Кесте 5-1. Жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай
құрылыстарына техникалық паспорт берілгенде
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
іс-әрекеттер № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Уәкілетті органдар
Уәкілетті органдар (мұрағат)
Уәкілетті органдар (мұрағат)
Уәкілетті органдар (техник-түгендеуші)
Уәкілетті органдар (техник-түгендеуші)
Уәкілетті органдар
3
Іс-әрекеттер (үдерістер, операциялар) атауы және оның сипаттамалары
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Тізілім бойынша қабылдау
Тапсырыс бойынша мұрағаттық құжаттарды іздеу
Мәліметтерді бөлім журналына енгізу
Иесімен, тапсырыс берушімен немесе оның сенімді өкілімен объектіге бару уақытын белгілеу
Абриске жер телімінің сызбасын түсіру, далалық жұмыстардың нәтижесін қорытындылау, жер телімінің схематикалық жобасын және құрылыстардың жоспарын сызу, техникалық құжаттың белгіленген нысандарын толтыру, дерекқорға техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу құжатын дайындау, бұрын болған жағдайда өзгерістер енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға тіркелу және қолхат беру, тізілім толтыру,мұрағатқа тапсыру
Журналға қол қою
Журнал және тізілім бойынша құжаттарды бөлім бастығына беру
Мұрағат журналына қол қою
Шығу
Дайын техникалық паспорт мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жіберіледі
5
Орындау мерзімі
15 минут
10 минут
30 минут
10 минут
10 күн
20 күн
6
Келесі іс-әрекеттің №
2
3
4
5
6
7
5-1-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеті (жұмыстар барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттер № (жұмыстар барысы, ағыны)
7
8
9
10
2
Атауы
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
3
Іс-әрекеттің (үдеріс, ресім, операция) атауы және оның сипаттамалары
Техникалық паспорттың 1-ші данасын журнал бойынша алып, тізілімге тізу
Техникалық паспорттың мекен-жайы бойынша сөрелерге орналастыру
Техникалық паспорттың 2-ші данасын журнал бойынша алады
Қолхат бойынша тапсырыс берушіге немесе оның сенімді өкіліне техникалық паспортты беру
4
Жұмысты аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру тарату шешімдері)
Журналға қол қою
Сақтау
Журналға қол қою
Тапсырыс беруші құжатты алғандығы жөнінде қол қояды
5
Орындау мерзімі
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
10

Таблица 5-2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Уполномоченный
орган
Уполномоченный орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов, прием,
составление реестра
2. Прием по реестру
3. Поиск архивных дел
по заявкам
4. Вносит данные в журнал отдела
5.Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или иному
правообладателю, либо доверенному
лицу (по доверенности)
6. Съемка земельного участка с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание схематического плана
земельного участка и поэтажных
планов строения, заполнение
установленных форм технического
паспорта, при необходимости
вынесение заключения об изменении
общей площади объекта недвижимости,
внесение в базу данных технических
характеристик, формирование
инвентарного дела или внесение
изменений в существующее
инвентарное дело
7. Принимает 1-й
экземпляр тех.
паспорта по журналу на
хранение, вносит в
реестр данные
8. Инвентарные дела
(технические паспорта)
раскладываются по
адресам
9. Принимает 2-й
экземпляр тех.
паспорта по журналу
для выдачи
заявителю
10. Выдает
владельцу или
действующему от
его имени
доверенному лицу
изготовленный
технический паспорт
по расписке
Таблица 5-3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, потока работ) или расширения
Уполномоченный
орган
Уполномоченный орган
(архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентарист)
1. Проверка
документов, прием,
составление реестра
2. Прием по реестру
3. Поиск архивных
дел по заявкам
4. Вносит данные в журнал отдела
5.Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или иному
правообладателю, либо доверенному
лицу (по доверенности)
6. Изучение технической и
юридической документации, при
выявлении несоответствия документов
выдается мотивированный отказ.
8. Выдача
мотивированного
отказа
7. Подготовка мотивированного отказа
В случае оказания государственной услуги уполномоченными
органами через Центры:
Таблица 6-1. Выдача технического паспорта для остальных
объектов недвижимости площадью до 500 квадратных метров
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка
документов, прием
Проверка полноты
документов при
получении с ЦОН
по реестру
Прием по реестру
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-распоря-
дительное решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки о
получении,
составление
реестра
Регистрация в
журнале, передача
в архив по
реестру
Расписывается в
журнале
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
10 минут
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Уполномочен-
ный орган
(архив)
Уполномоченный
орган (техник-
инвентаризатор)
Уполномоченный
орган (техник-
инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Поиск
архивных дел
по заявкам
Вносит данные в
журнал отдела
Назначает выезд на
объект недвижимости
собственнику или
иному
правообладателю,
либо доверенному
лицу (по
доверенности)
Съемка земельного участка с
составлением абриса,
обработка результатов
полевых работ, вычерчивание
схематического плана
земельного участка и
поэтажных планов строения,
заполнение установленных
форм технического паспорта,
при необходимости вынесение
заключения об изменении
общей площади объекта
недвижимости, внесение в
базу данных технических
характеристик, формирование
инвентарного дела или
внесение изменений в
существующее инвентарное
дело
Выдача
документов
начальнику
отдела по
журналу и по
реестру
Расписывается в
журнале архива
Выезд
Готовый технический паспорт
отправляет в отдел архива и
в отдел выдачи документов
30 минут
10 минут
10 дней
20 дней
5
6
7
8
Продолжение таблицы 6-1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
8
9
2
Наименование
Уполномоченный орган
(архив)
Уполномоченный орган
(архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принимает 1-й экземпляр
тех. паспорта по журналу
на хранение, вносит в
реестр данные
Инвентарные дела
(технические паспорта)
раскладываются по адресам
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Расписывается в журнале
Хранение
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
9
10
продолжение таблицы
10
11
12
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
ЦОН
Принимает 2-й экземпляр
тех. паспорта по журналу
для передачи в ЦОН
Передает в ЦОН по реестру 2-й
экземпляр тех. паспорта для
выдачи заявителю
Выдает владельцу или
действующему от его имени
доверенному лицу
изготовленный тех. паспорт
по расписке
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Заявитель расписывается в
журнале о получении тех.
паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
11
12

5-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші маман)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізілім нөмірін қабылдау
3. Тапсырыс бойынша мұрағаттық құжаттарды іздеу
4. Бөлім журналына мәліметті түсіру
5. Жылжымайтын мүлік иесіне, құқық иесін немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеу
7. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын қабылдап сақтайды, тізілім мәліметтерін енгізеді
6. Жер телімін абриске түсіру, дала жұмыстарының нәтижелерін зерделеу. Жер телімінің жоспары және құрылыс жоспарының сызбасын, паспортты заңдылықтарға сәйкес толтыру, жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өзгергендігі жөнінде қорытынды жасау, техникалық сипаттаманы базаға енгізу немесе түгендеу құжаттарының өзгерістерін енгізу
8. Түгендеу нөмірін (техникалық паспорт) мекен-жай бойынша бөлу
9. Тапсырыс берушіге беру үшін паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
10. Дайын болған құжатты мүлік иесіне немесе сенімхат арқылы келген кісіге қолхатпен беріледі
5-3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) немесе кеңейту
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші маман)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізіліммен қабылдау
3. Мұрағаттық құжаттарды тапсырыс бойынша іздеу
4. Бөлім журналына мәліметті түсіру
5. Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеу
6. Құжаттың техникалық және құқықтық бөлімдерін зерттеп, сәйкес келмесе бас тартады
8. Нақты дәлелді бас тарту беру
7. Дәлелді бас тарту дайындау
Уәкілетті органдар мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсеткен жағдайда:
6-1-кесте. Ауданы 500 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын
мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру
Негізгі үдерістің іс әрекеті (жүрісі, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
Атауы
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техникалық түгендеу маманы)
Уәкілетті орган
(техникалық түгендеу маманы)
Уәкілетті орган
(техникалық түгендеу маманы)
3
Іс шара атауы (операция, рәсім)
Құжатты тексеру, қабылдау
Тізілім бойынша ХҚКО келген құжаттарды түгендеу
Тізілім бойынша қабылдау
Мұрағаттан тапсырыс бойынша құжаттарды іздестіру
Бөлім журналына енгізу
Объектіге шығу уақытын мүлік иесімен немесе сенім хат арқылы әрекет етуші тұлғамен келісу
Жер телімін өлшеу, абрис дайындау жер телімін схемалық жоспарын қағазға түсіру, техникалық паспортың бекітілген формаларына сәйкес толтыру, керек жағдайда жалпы ауданға өзгеріс енгізу, базаға техникалық сипаттамаларын енгізу, түгендеу құжатына дайындау немесе өзгеріс енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, тарату ұйымдастыру шешімі)
Журналға тіркеу және қабылдап алу жөніндегі қолхат беру, тізілім дайындау
Мұрағатқа тізілім бойынша өткізу жөнінде журналға тіркеу
Журналға қол қою
Бөлім бастығына журнал бойынша және тізілім бойынша өткізу
Мұрағаттың журналына қол қою
Шығу
Дайын техникалық төл құжатты мұрағат бөліміне және дайын құжатты тарату бөліміне жіберу
5
Дайындау мерзімі
15 минут
15 минут
10 минут
30 минут
10 минут
10 күн
20 күн
6
Келесі іс әрекет нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
6.1-кестесінің жалғасы
Негізгі үдеріс іс-әрекеті (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
8
9
10
11
12
2
Атауы
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
ХҚКО
3
Іс шара атауы (операция, үдеріс)
Журнал бойынша техникалық құжаттың 1-ші данасын мұрағатқа қабылдау, тізімге енгізу
Мекен-жайы бойынша түгендеу іс қағаздарын (техникалық паспорттарды) түгендеу
Техникалық паспорттың екінші данасын ХҚКО өткізу үшін журнал бойынша қабылдау
Тапсырыс берушіге қайтару үшін ХҚКО техникалық паспорттың 2-данасын тізім бойынша өткізу
Тапсырыс берушіге немесе сенімхат арқылы іс шара жүргізушіге дайын құжатты қолхат арқылы қайтару
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар тарату–ұйымдастыру шешімі)
Журналға қол қою
Сақтау
Журналға қол қою
Тізімге тіркеу
Тапсырыс беруші журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі іс әрекет №
9
10
11
12

Таблица 6-2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра
2. Проверка
полноты
документов при
получении с ЦОН
по реестру
3. Прием по
реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск
архивных дел по
заявкам
6. Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или
иному правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
7. Обмер жилых помещений с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание плана помещений,
заполнение установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении общей
площади объектов недвижимости,
внесение в базу данных
технических характеристик,
формирование инвентарного дела
или внесение измений в
существующее инвентарное дело
10. Принимает
2-й экземпляр
тех. паспорта по
журналу для
передачи в ЦОН
8. Принимает
1-й экземпляр
тех. паспорта
по журналу на
хранение,
вносит в реестр
данные
12. Выдает
владельцу или
действующему
от его имени
доверенному
лицу
изготовленный
технический
паспорт по
расписке
11. Передает в
ЦОН по реестру
2-й экземпляр
тех. паспорта
для выдачи
заявителю
9. Инвентарные
дела
(технические
паспорта)
раскладываются
по адресам
Таблица 6-3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, потока работ) или расширения
ЦОН
Уполномоченный орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра
2. Проверка полноты
документов при
получении с ЦОН по
реестру
3. Прием по
реестру
4. Поиск
архивных дел по
заявкам
5. Вносит данные в журнал
отдела
6. Назначает выезд на
объект недвижимости
собственнику или иному
правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
7. Изучение технической и
юридической документации,
при выявлении
несоответствия документов
выдается мотивированный
отказ.
9. Выдача
мотивированного
отказа
8. Подготовка
мотивированного отказа
В случае оказания государственной услуги уполномоченными
органами:
Таблица 7-1. Выдача технического паспорта для остальных
объектов недвижимости площадью от 500 квадратных метров и
более.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный
орган (архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка
документов,
прием
Прием по
реестру
Поиск архивных
дел по заявкам
4
Форма завершения (данные,
документ,
организационно-распоряди-
тельное решение)
Регистрация в
журнале и выдача
расписки,
составление
реестра,
передача в архив
Расписывается в
журнале
Выдача документов
начальнику отдела
по журналу и по
реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
10 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
Вносит данные в журнал
отдела
Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику
или иному правообладателю,
либо доверенному лицу (по
доверенности)
Съемка земельного участка с
составлением абриса, обработка
результатов полевых работ,
вычерчивание схематического
плана земельного участка и
поэтажных планов строения,
заполнение установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении общей
площади объекта недвижимости,
внесение в базу данных
технических характеристик,
формирование инвентарного дела
или внесение изменений в
существующее инвентарное дело
Расписывается в журнале
архива
Выезд
Готовый технический паспорт
отправляет в отдел архива и в
отдел выдачи документов
10 минут
1 месяц
2 месяца
5
6
7
Продолжение таблицы 7-1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
7
8
2
Наименование
Уполномоченный орган
(архив)
Уполномоченный орган
(архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принимает 1-й экземпляр
тех. паспорта по журналу
на хранение, вносит в
реестр данные
Инвентарные дела
(технические паспорта)
раскладываются по
адресам
4
Форма завершения (данные,
документ,
организационно-
распорядительное решение)
Расписывается в журнале
Хранение
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
8
9
продолжение таблицы
9
10
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по
журналу для выдачи заявителю
Выдает владельцу или действующему от его
имени доверенному лицу изготовленный тех.
паспорт по расписке
Расписывается в журнале
Заявитель расписывается в журнале о
получении тех. паспорта
10 минут
10 минут
10

6-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім толтыру
2. ХҚКО-нан тізілім алу кезінде құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Деректерді бөлім журналына түсіру
4. Тапсырыс бойынша мұрағаттық істі іздестіру
6. Жеке меншік және өзге де құқық иесіне немесе сенімді адамына (сенім хат арқылы) жылжымайтын мүлік объектісіне шығуды тағайындау
7. Абристі толтыру арқылы тұрғын жайды өлшеу, далалық жұмыс нәтижесін өңдеу, үй-жай жоспарын сызу, белгіленген нысан бойынша техникалық паспортты толтыру, қажетті болғанда жылжымайтын мүлік объектісінің жалпы алаңы өзгергені туралы қорытынды шығару, техникалық сипаттамаларын деректер базасына салу, мұрағаттық істі қалыптастыру немесе мұрағатта бар іске өзгеріс енгізу
10. Техникалық паспорттың 2-ші данасын ХҚКО-на жіберу үшін журнал арқылы қабылдау
8. Техникалық паспорттың 1-ші данасын сақтау үшін журнал арқылы қабылдап, тізім деректеріне салу
12. Техникалық паспорт жылжымайтын мүлік иесіне немесе сенімхат арқылы әрекет етуші сенімді адамына қолхат арқылы беріледі
11. Өтініш иесіне беру үшін техникалық паспорттың 2-ші данасын тізім бойынша ХҚКО-на жіберу
9. Түгендеу іс қағаздарын (техникалық құжаттар) мекен-жайға салу
6-3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыстың ағымы, жүрісі) немесе кеңейту
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
(мұрағат)
Уәкілетті орган (техник-түгендеуші)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізім толтыру
2. ХҚКО-нан тізім алу кезінде құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізім бойынша қабылдау
4. Тапсырыс бойынша мұрағаттық істі іздестіру
5. Деректерді бөлім журналына түсіру
6. Жеке меншік және өзге де құқық иесінің немесе сенімді адамына (сенімхат арқылы) жылжымайтын мүлік объектісіне шығуды тағайындау
7. Техникалық және заңды құжаттарды зерделеу кезінде құжаттардың сәйкессіздігін анықтаған жағдайда дәлелді бас тарту беріледі
9. Дәлелді бас тартуды беру
8. Дәлелді бас тарту әзірлеу.
Уәкілетті органдар мемлекеттік қызмет көрсеткен жағдайда:
7-1-кесте. Ауданы 500 шаршы метрден және одан жоғарғы қалған
жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру
Негізгі үдеріс іс-әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
1
Іс әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (техникалық түгендеу маманы)
Уәкілетті орган (техникалық түгендеу маманы)
Уәкілетті орган (техникалық түгендеу маманы)
3
Іс шара атауы (іс жүргізу, рәсімдеу, операция) және олардың сипаттамасы
Құжатты тексеру, қабылдау
Тізім бойынша қабылдау
Тапсырыс бойынша мұрағаттан құжаттарды іздестіру
Бөлім журналына мәліметтерді енгізу
Жеке меншік және өзге де құқық иесінің немесе сенімді адамына (сенім хат арқылы) жылжымайтын мүлік объектісіне шығуды тағайындау
Жер телімін өлшеу, абрис дайындау жер телімінің схемалық жоспарын қағазға түсіру, техникалық паспорттың бекітілген формаларына сәйкес толтыру, керек жағдайда жалпы ауданға өзгеріс енгізу, базаға техникалық мінездемелерін енгізу, түгендеу құжатына дайындау немесе өзгеріс енгізу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, тарату-ұйымдастыру шешімі)
Журналға тіркеу және қабылдап алу жөніндегі қолхат беру, тізім дайындау
Журналға қол қою
Бөлім бастығына журнал бойынша және тізім бойынша өткізу
Мұрағаттың журналына қол қою
Шығу
Дайын техникалық паспортты мұрағат бөліміне және дайын құжатты тарату бөліміне жіберу
5
Орындау мерзімі
15 минут
10 минут
30 минут
10 минут
1 ай
2 ай
6
Келесі іс әрекет нөмірі
1
2
3
4
5
6
7-1-кестенің жалғасы
Негізгі үдеріс іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
7
8
9
10
2
Атауы
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
3
Іс шара атауы (үдеріс, ресімдеу, операция) және олардың сипаттамасы
Журнал бойынша техникалық паспорттың 1-данасын мұрағатқа қабылдау, тізімге енгізу
Мекенжайы бойынша түгендеу іс қағаздарын (техникалық паспорттарды) түгендеу
Тапсырыс берушіге қайтару үшін техникалық паспорттың 2-ші данасын тізім бойынша өткізу
Иесіне немесе сенімхат арқылы іс шара жүргізушіге дайын құжатты қолхат арқылы қайтару
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, тарату-ұйымдастыру шешімі)
Журналға тіркеу
Сақтау
Журналға тіркеу
Тапсырыс беруші журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі іс әрекеттің нөмірі
8
9
10

Таблица 8-2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра
2. Проверка
полноты документов
при получении с
ЦОН по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал
отдела
4. Поиск архивных
дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику
или иному правообладателю,
либо доверенному лицу (по
доверенности)
7. Обмер жилых помещений с
составлением абриса,
обработка результатов
полевых работ, вычерчивание
плана помещений, заполнение
установленных форм
технического паспорта, при
необходимости вынесение
заключения об изменении
общей площади объектов
недвижимости, внесение в
базу данных технических
характеристик, формирование
инвентарного дела или
внесение измений в
существующее инвентарное
дело
10. Принимает 2-й
экземпляр тех.
паспорта по
журналу для
передачи в ЦОН
8. Принимает 1-й
экземпляр тех.
паспорта по журналу
на хранение, вносит
в реестр данные
12. Выдает
владельцу или
действующему
от его имени
доверенному
лицу
изготовленный
технический
паспорт по
расписке
11. Передает в
ЦОН по реестру
2-й экземпляр
тех. паспорта для
выдачи заявителю
9. Инвентарные
дела (технические
паспорта)
раскладываются по
адресам
Таблица 8-3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, потока работ) или расширения
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра
2. Проверка
полноты
документов при
получении с
ЦОН по реестру
3. Прием по реестру
4. Поиск архивных дел
по заявкам
5. Вносит данные в журнал
отдела
6. Назначает выезд на объект
недвижимости собственнику или
иному правообладателю, либо
доверенному лицу (по
доверенности)
7. Изучение технической и
юридической документации, при
выявлении несоответствия
документов выдается
мотивированный отказ.
9. Выдача
мотивированного
отказа
8.Подготовка мотивированного
отказа
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача технического паспорта
объектов недвижимости»
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 ноября 2012 года № 391
Регламент государственной услуги
«Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги Выдача дубликата технического паспорта на недвижимое имущество» (далее - услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» и оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» (далее - уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее – Центр).

8-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган Техникалық түгендеуші
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізілім арқылы ХҚКО-нан келетін құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізіліммен қабылдау
5. Бөлім журналына мәліметті түсіру
4. Құжаттарды тапсырыс арқылы мұрағаттан іздеу
6. Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне шығу уақытын белгілеу
7. Тұрғын жайдың абрисін жасап нақты өлшемін алу, сыртқы жұмыстарының нәтижелерін қорытындылау, тұрғын жайдың жоспарын сызу, техникалық паспортты заңдылыққа сәйкес толтыру қажет болған жағдайда жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өлшемін өзгерту жөнінде қорытынды жасау, техникалық сипаттамаларын базаға енгізу, түгендеу жұмыстарын қалыптастыру немесе оған өзгерістер енгізу
10. Техникалық паспорттардың 2-ші данасын қабылдап журнал арқылы ХҚКО-на жөнелту
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын қабылдап сақтайды, тізілім мәліметтерін енгізеді
12. Дайын болған техникалық паспортты мүлік иесіне немесе сенімхат арқылы келген кісіге қолхатпен беріледі
11. ХҚҚО техникалық төлкұжаттың 2-ші данасын беру
9. Түгендеу істері мекен–жайы бойынша сөрелерге орналастырады
8-3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны) немесе кеңейту
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган мұрағат
Уәкілетті орган Техник түгендеуші маман
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім жасау
2. Тізілім арқылы ХҚКО-н келетін құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
4. Тапсырыс бойынша мұрағаттан құжаттарды іздестіру
5. Бөлім журналына мәліметтер енгізу
6. Жылжымайтын мүлік иесін және құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеуі
7. Техниқалық және құқықтық жағын зерттеп құжаттарының сәйкес келмейтіндігі байқалса, дәлелденген бас тартулар беріледі
9. Дәлелді бас тартуды беру
8. Дәлелді бас тартуды дайындау
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне
техникалық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 391 бұйрығына
10-қосымша
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттың
телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Облыстар, Астана және Алматы қалаларының Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары (бұдан әрі – уәкілетті орган) сондай-ақ баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.

2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
3. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения оказываемой услуги является выдача дубликата технического паспорта объекта недвижимости (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги.
5. Перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления услуги:
1) Центр - прием документов и выдача дубликата технического паспорта объекта недвижимости (на бумажном носителе) либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги;
2) уполномоченный орган – обработка документов.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Информация по вопросам оказания услуги указана в пункте 4 Стандарта.
7. Сроки оказания услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Плата за услугу определяется в соответствии с Прейскурантом цен, утверждаемым органом государственного управления, и вносится на расчетный счет уполномоченного органа в наличной или безналичной форме.
9. Для получения услуги получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
10. Основания для отказа в приеме и в предоставлении услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания услуги с момента получения заявления от получателя для получения услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о проведении технического обследования в Центр;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений, подготавливает мотивированный отказ в проведении Услуги или выдачу дубликата технического паспорта объекта недвижимости и направляет результат оказания услуги в Центр.
12. Выдача готовых документов получателю осуществляется сотрудником Центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору Центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.
14. Требования к информационной безопасности:

2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
3. Қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Қызмет көрсетудің аяқталу нысаны жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт телнұсқасын беру (қағаз жеткізгіште) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру болып табылады.
5. Қызмет көрсету үдерісіне енгізілген мемлекеттік органдардың және басқа да субъектілердің тізімі:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт телнұсқасын беру (қағаз жеткізгіште) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны беру.
2) Уәкілетті орган – құжаттарды өңдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Қызмет көрсету бойынша ақпарат Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
7. Қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Қызмет үшін төлем мемлекеттік басқару органы бекіткен Бағалар баға көрсеткішіне сәйкес белгіленеді және уәкілетті органның есеп шотына қолма-қол ақшалай және (немесе) қолма-қол ақшасыз енгізіледі.
9. Қызмет алу үшін қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Қызмет қабылдаудан және қызмет көрсетуден бас тарту немесе тоқтату негіздері бойынша Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш алынған сәттен бастап және қызметтің нәтижесі берілген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы техникалық тексеру жүргізу туралы өтінішті Орталыққа береді;
2) Орталық өтінімді тіркеуден өткізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган Орталықтан берілген өтінімдерді қарауды жүзеге асырады, қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды немесе жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспорттың телнұсқасын беруді әзірлейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жібереді.
12. Қызмет алушыға Орталық инспекторы «терезе» арқылы дайын құжаттарды мерзімі көзделген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Қызмет алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы Орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттардың тізімін толықтығын тексереді, әрі қарай тіркеу кітабында тіркеп, құжаттарды алу туралы қолхатты береді.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:

1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Структурно-функциональные единицы (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Центр – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра - направление и получение документов из уполномоченного органа;
3) уполномоченный орган (архив) – поиск архивных документов по заявкам;
4) уполномоченный орган (техник-инвентаризатор) – изготовление дубликата технического паспорта объекта недвижимости;
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача дубликата технического
паспорта объектов недвижимости»
Таблица 1. Выдача дубликата технического паспорта на квартиры,
комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные
гаражи, дачные строения.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование
ЦОН
Уполномоченный орган
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка документов,
прием
Проверка полноты
документов при получении
с ЦОН по реестру
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в журнале
и выдача расписки,
составление реестра
Регистрация в журнале,
передача в архив по
реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган (архив)
Уполномоченный орган
Прием по реестру
Поиск архивных дел по заявкам
Изготовление дубликата путем
ксерокопирования с технического
паспорта, хранящегося в
инвентарном деле с проставлением
штампа «Толкужат/Дубликат»
10 минут
30 минут
30 минут
4
5
6
продолжение таблиц.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
2
Наименование
Уполномоченный орган (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры,
операции) и их описание
Подшивает в инвентарное дело
4
Форма завершения (данные, документ,
организационно-распорядительное решение)
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
10 минут
6
Номер следующего действия
7
продолжение таблицы
7
8
9
10
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
Уполномоченный
орган
ЦОН
Инвентарные дела
(технические
паспорта)
раскладываются по
адресам
Принимает экземпляр
дубликата тех.
паспорта по журналу
для передачи в ЦОН
Передает в ЦОН по
реестру экземпляр
дубликата тех.
паспорта для выдачи
заявителю
Выдает владельцу или
действующему от его
имени доверенному
лицу дубликат
технического паспорта
по расписке
Хранение
Расписывается в
журнале
Отметка в реестре
Заявитель
расписывается в
журнале о получении
дубликата тех.
паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра

1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз түрде алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау).
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың қосалқы жүйелері) (бұдан әрі - ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – уәкілетті органға құжаттарды жіберу және одан алу;
3) уәкілетті органның маманы (мұрағат) – өтініштер бойынша мұрағаттық құжаттарды іздеу;
4) уәкілетті орган (техник-түгендеуші) – жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспорты телнұсқасын дайындау.
16. Әрбір ҚФБ қарапайым іс-қимылдарының (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне
техникалық паспорттың
телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
1-кесте. Пәтерге, жатақхана бөлмесіне, жеке тұрғын үйге, жеке
гараждарға, саяжай құрылыстарға техникалық паспорттың телнұсқасын беру.
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
2
Атауы
ХҚКО
Уәкілетті орган
3
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
ХҚКО-дан тізілім бойынша қабылданған құжаттардың толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат деректері, ұйымдық өкімдік шешімі)
Мұрағатқа тiзiмнiң қолхат, құрастыруы, берiлу журналдағы тiркеу және беру
Тiзiм бойынша мұрағатқа өткізу, журналда тiркеу
5
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
кестесінің жалғасы
3
4
5
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Тізім бойынша қабылдау
Сұрау салу бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Түгендеу ісінде сақталған техникалық паспортынан көшірме түсіру жолмен телнұсқаны дайындау және «Төлқұжат/Дубликат» деген мөр қою
10 минут
30 минут
30 минут
4
5
6
кестесінің жалғасы
Негізгі іс-әрекет ісі (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
6
2
Атауы
Уәкілетті орган (мұрағат)
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның суреттеуі
Түгендеу ісіне тігу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға қол қою
5
Атқару мерзімі
10 минут
6
Келесі іс-әрекетінің нөмірі
7
кестесінің жалғасы
7
8
9
10
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
ХҚКО
Мекен-жай бойынша түгендеу істерін (техникалық паспорттар) орналастырады
ХҚКО жолдау үшін журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқасының данасын қабылдайды
Журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқасын арызданушыға беру үшін ХҚКО-ға жолдайды
Техникалық паспорттың телнұсқасын қолхат негізінде Иесіне немесе оның атынан әрекет етуші сенімді өкіліне береді
Сақтау
Журналға қол қою
Тізілімді белгі қою
Техникалық паспорттың телнұсқасын алған туралы арызданушы журналда қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
1-1 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
1.Құжаттарды қабылдау, тексеру, тізілімді құрастыру

2. Проверка
полноты документов
при получении с ЦОН
по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал
отдела
4. Поиск архивных
дел по заявкам
6. Изготовление дубликата
путем ксерокопирования с
технического паспорта,
хранящегося в инвентарном
деле и проставление штампа
«Толкужат/Дубликат».
7. Подготовка дубликата
технического паспорта
10. Принимает
экземпляр дубликата
тех. паспорта по
журналу для
передачи в ЦОН
8. Подшивает в
инвентарное дело
заявление с пакетом
документов
12. Выдает
владельцу или
действующему от
его имени
доверенному
лицу дубликат
технического
паспорта
по расписке
11. Передает в ЦОН
по реестру
экземпляр дубликата
тех. паспорта для
выдачи заявителю
9. Инвентарные
дела раскладываются
по адресам
Таблица 2. Выдача дубликата технического паспорта на остальные
объекты недвижимости площадью до 1000 квадратных метров.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование
ЦОН
Уполномоченный орган
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проверка документов,
прием
Проверка полноты документов
при получении с ЦОН по
реестру
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в журнале и
выдача расписки,
составление реестра
Регистрация в журнале,
передача в архив по реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган (архив)
Уполномоченный орган
Прием по реестру
Поиск архивных дел по заявкам
Изготовление дубликата путем
ксерокопирования с технического
паспорта, хранящегося в
инвентарном деле и проставление
штампа «Толкужат/Дубликат»
Расписывается в
журнале
Выдача документов начальнику
отдела по журналу и по реестру
Копия технического паспорта
10 минут
30 минут
2 часа
4
5
6
продолжение таблиц.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
6
7
2
Наименование
Уполномоченный орган
Уполномоченный орган
(архив)
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Подготовка дубликата
технического паспорта
Принимает дубликат
технического паспорта по
журналу на хранение и
подшивает в инвентарное
дело заявление с пакетом
документов
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Готовый дубликат тех.
паспорта отправляет в отдел
контроля
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
1 час
10 минут
6
Номер следующего действия
7
8
продолжение таблицы
8
9
10
11
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
Уполномоченный
орган
ЦОН
Инвентарные дела
(технические
паспорта)
раскладываются по
адресам
Принимает экземпляр
дубликата тех.
паспорта по журналу
для передачи в ЦОН
Передает в ЦОН по
реестру экземпляр
дубликата тех.
паспорта для выдачи
заявителю
Выдает владельцу или
действующему от его
имени доверенному
лицу дубликат
технического паспорта
по расписке
Хранение
Расписывается в
журнале
Отметка в реестре
Заявитель
расписывается в
журнале о получении
дубликата тех.
паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
9
10
11
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
ЦОН
Уполномоченный
орган
Уполномоченный
орган (архив)
Уполномоченный орган
1. Проверка
документов,
прием,
составление
реестра

2. ХҚКО-дан тізілім бойынша қабылданған құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлімнің журналына деректер енгізеді
4. Сұрау сауалдар бойынша мұрағаттық істерді іздеу
6. Түгендеу ісінде сақталған техникалық паспортынан көшірме түсіру жолмен телнұсқаны дайындау және «Төлқұжат/Дубликат» деген мөр қою.
7. Техникалық паспорттың телнұсқасын дайындау
10. ХҚКО жолдау үшін журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқасының данасын қабылдайды
8. Құжаттар топтамасын өтінішпен бірге Түгендеу ісіне тігу
12. Техникалық паспорттың телнұсқасын қолхат негізінде Иесіне немесе оның атынан әрекет етуші сенімді өкіліне береді
11. Журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқасын арызданушыға беру үшін ХҚКО-ға жолдайды
9. Мекен-жай бойынша түгендеу істерін (техникалық паспорттар) орналастырады
2-кесте. Ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын
мүлік объектілеріне техникалық паспорттың телнұсқасын беру.
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
2
Атауы
ХҚКО
Уәкілетті орган
3
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
ХҚКО-дан тізілім бойынша қабылданған құжаттардың толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат деректері, ұйымдық өкімдік шешімі)
Мұрағатқа тiзiмнiң қолхат, құрастыруы, берiлу журналдағы тiркеу және беру
Тiзiм бойынша мұрағатқа өткізу, журналда тiркеу
5
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
кестесінің жалғасы.
3
4
5
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Тізім бойынша қабылдау
Сұрау салу бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Түгендеу ісінде сақталған техникалық паспортынан көшірме түсіру жолмен телнұсқаны дайындау және «Төлқұжат/Дубликат» деген мөр қою
10 минут
30 минут
2 сағат
4
5
6
кестесінің жалғасы.
Негізгі іс-әрекет ісі (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
6
2
Атауы
Уәкілетті орган
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның суреттеуі
Техникалық паспорттың телнұсқасын дайындау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Дайын техникалық паспорттың телнұсқасын бақылау бөліміне жолдайды
5
Атқару мерзімі
1 сағат
6
Келесі іс-әрекетінің нөмірі
7
кестесінің жалғасы
7
8
9
10
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган
ХҚК
Журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқасын сақтауға қабылдайды
ХҚКО жолдау үшін журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқасының данасын қабылдайды
Журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқасын арызданушыға беру үшін ХҚКО-ға жолдайды
Техникалық паспорттың телнұсқасын қолхат негізінде Иесіне немесе оның атынан әрекет етуші сенімді өкіліне береді
Қол қою
Журналға қол қою
Тізілімді белгі қою
Техникалық паспорттың телнұсқасын алған туралы арызданушы журналда қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
8
9
10
2-1 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган
1.Құжаттарды қабылдау, тексеру, тізілімді құрастыру