Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача разрешений на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 817. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8138. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 апреля 2014 года № 245
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 10.04.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача разрешений на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан».
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Абишев Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Абсаттарова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Утвержден
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 26 ноября 2012 года № 817
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений на проезд по территории иностранного
государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии
с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан»

"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүріп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 817 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8138 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 245 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 10.04.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүрiп өтуіне рұқсаттар беру» мемлекеттiк қызмет регламенті бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Б.Ш. Әбішев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Қ.Б. Әбсаттаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 26 қарашадағы
№ 817 бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға
сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шетел
мемлекеттері аумағы бойынша жүрiп өтуіне рұқсаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача разрешений на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан» (далее - Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 15) статьи 19-7 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте», постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2011 года № 923 «Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении» (далее – Правила), стандартом государственной услуги «Выдача разрешений на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – это индивидуальный предприниматель или юридическое лицо;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченного органа, структурное подразделение государственного органа, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
3) иностранные разрешение на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан – это разрешение на нерегулярные перевозки пассажиров и багажа и разрешение на перевозки грузов отечественным перевозчикам (далее - иностранные разрешения), и выдачи иностранных разрешений на регулярные перевозки пассажиров и багажа отечественным перевозчикам (далее – иностранное разрешение на регулярные перевозки).
3. Государственная услуга «Выдача разрешений на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан» (далее – государственная услуга) по выдаче:
1) иностранных разрешений отечественным перевозчикам оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресам, указанным в приложении 2 к Стандарту (далее – уполномоченный орган);

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасы ратификацияланған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүрiп өтуіне рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 19-7-бабының 15) тармақшасына, «Қазақстан Республикасында автомобиль тасымалдарының рұқсат беру жүйесiн халықаралық қатынаста қолдану қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 тамыздағы № 923 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар), Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау жүйесіндегі мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысына сәйкес әзірленген.
2. Осы Регламентте мынадай түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – ол жеке кәсіпкер және заңды тұлға;
2) Құрылымдық функционалдық бірлігі (бұдан әрі - ҚФБ) – уәкілетті органның жауапты тұлғасы, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ақпараттық жүйе немесе кіші жүйелер;
3) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүрiп өтуіне шетелдік рұқсаттар – бұл отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға (бұдан әрі – шетелдік рұқсаттар), және отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдік рұқсатты беру (бұдан әрі-тұрақты тасымалдауға арналған шетелдік рұқсат).
3. «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүрiп өтуіне рұқсаттар беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) беру бойынша:
1) отандық тасымалдаушыларға шетелдiк рұқсаттарды Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті аумақтық органдары Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша береді (бұдан әрі – уәкілетті орган);

2) иностранное разрешение на регулярные перевозки оказывается Комитетом транспортного контроля Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Комитет).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 15) статьи 19-7 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте»;
2) Правил;
3) Стандарта.
6. Государственная услуга является платной и предоставляется на основе пункта 8 Стандарта.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача иностранных разрешений и иностранного разрешения на регулярные перевозки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
8. Государственная услуга оказывается без участия других государственных органов и иных субъектов.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается физическим и/или юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
на интернет-ресурсе ЦОН по адресу www.con.gov.kz;
на стендах, расположенных в помещениях ЦОН;
в call-центре 1414.
12. Для получения государственной услуги получатель представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
13. Сроки предоставления государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
14. В выдаче государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченный орган:
получатель подает заявление в произвольной форме в уполномоченный орган (его филиал);
сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиал) в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, проводит регистрацию полученных документов, и передает их на рассмотрение руководителю, либо его заместителю, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
после рассмотрения руководитель уполномоченного органа, либо его заместитель в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, передает начальнику отдела контроля на транспортно-коммуникационном комплексе;
начальник отдела контроля на транспортно-коммуникационном комплексе в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям, и передает специалисту отдела контроля на транспортно-коммуникационного комплексе;
специалист отдела контроля на транспортно-коммуникационного комплексе осуществляет рассмотрение представленного заявление и подготавливает оформление иностранных разрешений либо мотивированный отказ в письменном виде;
направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
с момента уплаты получателем суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан получателю выдаются иностранные разрешения:

2) тұрақты тасымалдауға арналған шетелдiк рұқсаттар Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 19-7-бабының 15) тармақшасы;
2) Қағидалар;
3) Стандарт негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі және Стандарттың 8-тармағының негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі шетелдік рұқсаттарды беру және тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды беру қағаз тасығышта беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет басқа мемлекеттік органдардың және өзге субъектілердің қатысуынсыз көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке және/немесе заңды тұлғаларға көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес күн сайын, үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн ұсынылады.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында: www.mtс.gov.kz («Көлiктiк бақылау комитетi» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер» бөлімшесінде);
ХҚКО интернет-ресурсында мына мекен-жай бойынша: www.con.gov.kz;
ХҚКО ғимараттарында орнатылған стенділерде;
1414 call-орталығында орналастырылған.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті беру мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
14. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет беруден бас тартылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) уәкілетті органға жүгінгенде:
алушы уәкілетті органға (оның филиалына) өтінішті өз еркінше жазып тапсырады;
уәкілетті органның (оның филиалы) кеңсе қызметкері құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарға тіркеу жүргізеді және басшыға немесе оның орынбасарына қарауға береді, сонымен өтініштің оң төменгі бұрышына кіріс нөмірі мен датасы көрсетілген мемлекеттік тілде тіркеу мөртабаны қойылады;
уәкілетті орган басшысы немесе оның орынбасары құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде қараған соң көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі бастығына жібереді;
көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі бастығы құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде өтініштің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды және көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі маманына жолдайды;
көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі маманы ұсынылған өтінішті және шетелдік рұқсат рәсімдеуді немесе жазбаша түрде дәлелді бас тарту дайындайды;
уәкілетті органның басшысына қол қоюға жібереді;
алушының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп өтуі үшін алым төленген сәттен бастап - алушыға шетелдік рұқсаттар беріледі.

2) при обращении в Комитет:
получатель подает заявление в произвольной форме в Комитет;
сотрудник канцелярии Комитета в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, проводит регистрацию полученных документов, и передает их на рассмотрение руководителю, либо его заместителю, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
после рассмотрения руководитель Комитета, либо его заместитель в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, передает начальнику управления контроля на автомобильном транспорте Комитета;
начальник управления контроля на автомобильном транспорте Комитета в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям, и отписывает главному эксперту управления контроля на автомобильном транспорте Комитета;
главный эксперт управления контроля на автомобильном транспорте Комитета осуществляет рассмотрение представленного заявление и подготавливает оформление иностранного разрешения на регулярные перевозки либо мотивированный отказ в письменном виде, затем направляет на подписание руководителю Комитета либо заместителю;
с момента уплаты получателем государственной услуги суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан получателю выдаются иностранные разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа отечественным перевозчикам;
3) при обращении в ЦОН:
по оказанию государственной услуги по выдаче иностранных разрешений:
получатель подает заявление в произвольной форме в ЦОН;
инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления с проверкой на полноту представленных документов;
инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в уполномоченный орган через курьера.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиала) в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю, либо его заместителю, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
после рассмотрения руководитель уполномоченного органа, либо его заместитель в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, передает начальнику отдела контроля на транспортно-коммуникационном комплексе;
начальник отдела контроля на транспортно-коммуникационном комплексе в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям, и передает специалисту отдела контроля на транспортно-коммуникационного комплексе;
специалист отдела контроля на транспортно-коммуникационного комплексе осуществляет рассмотрение представленного заявление и подготавливает оформление иностранных разрешений либо мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа, и с момента уплаты получателем суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан получателю выдаются иностранные разрешения;
сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиала) направляет результат оказания государственной услуги через курьера в ЦОН.
При приеме готового результат от уполномоченного органа, ЦОН фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
инспектор ЦОН выдает результат получателю.
На выдачу государственной услуги иностранного разрешения на регулярные перевозки:
получатель подает заявление в произвольной форме в ЦОН;
инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления с проверкой на полноту представленных документов, инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в уполномоченный орган через курьера.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в в Комитет фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
сотрудник канцелярии Комитета проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю, либо его заместителю, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
после рассмотрения руководитель Комитета, либо его заместитель передает начальнику управления Комитета;
начальник управления контроля на автомобильном транспорте Комитета рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям, и отписывает главному эксперту управления контроля на автомобильном транспорте Комитета;
главный эксперт управления контроля на автомобильном транспорте Комитета осуществляет рассмотрение представленного заявление и подготавливает оформление иностранного разрешения на регулярные перевозки либо мотивированный отказ в письменном виде, затем направляет на подписание руководителю Комитета либо заместителю;
с момента уплаты получателем государственной услуги суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан получателю выдаются иностранные разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа отечественным перевозчикам;
с момента уплаты получателем государственной услуги суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан получателю государственной услуги выдаются иностранные разрешения на регулярные перевозки;
сотрудник канцелярии Комитета направляет результат оказания государственной услуги через курьера в ЦОН.
При приеме готового результат государственной услуги от Комитета, ЦОН фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
инспектор ЦОН выдает результат получателю государственной услуги.

2) Комитетке жүгінгенде:
алушы Комитетке өтінішті еркін нысанда тапсырады;
Комитеттің кеңсе қызметкері құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарға тіркеу жүргізеді және басшыға немесе оның орынбасарына қарауға береді, сонымен өтініштің оң төменгі бұрышына кіріс нөмірі мен күні көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады;
Комитет басшысы немесе оның орынбасары құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде қараған соң бір жұмыс күні ішінде Комитеттің автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасы бастығына жібереді;
Комитеттің автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бастығы құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде өтініштің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды және автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысына жолдайды;
Комитеттің автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы ұсынылған өтінішті қарауды жүзеге асырады және тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды беруді рәсімдеуді немесе жазбаша түрде дәлелді бас тарту дайындайды;
мемлекеттік қызметті алушы Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп өтуі үшін алым төленген сәттен бастап – алушыға отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар береді.
3) ХҚКО жүгінгенде:
Шетелдік рұқсаттар беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету:
алушы ХҚКО-на өтінішті өз еркінше жазып береді;
ХҚКО инспекторы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеріп өтінішті тіркеуді жүргізеді;
ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жібереді.
ХҚКО-нан құжаттар пакетінің уәкілетті органға жіберілгендігі туралы факт штрихкодты сканер көмегімен тіркеу арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға пайдаланылады;
уәкілетті органның (оның филиалы) кеңсе қызметкері құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарға тіркеу жүргізеді және басшыға немесе оның орынбасарына қарауға береді, сонымен өтініштің оң төменгі бұрышына кіріс нөмірі мен күні көрсетілген мемлекеттік тілде тіркеу мөртабаны қойылады;
уәкілетті орган басшысы немесе оның орынбасары қараған соң көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі бастығына жібереді;
көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі бастығы өтініштің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды және көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі маманына жолдайды;
көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі маманы ұсынылған өтінішті қарауды жүзеге асырады және шетелдік рұқсат рәсімдеуді немесе жазбаша түрде дәлелді бас тарту дайындайды, содан соң уәкілетті органның басшысына қол қоюға жібереді және алушының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп өтуі үшін алым төленген сәттен бастап - алушыға шетелдік рұқсаттар беріледі;
уәкілетті орган (оның филиалы) кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қағаз тасушы арқылы ХҚКО-ға жібереді.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдауда ХҚКО-мен түскен құжаттарды штрихкод сканері көмегімен тіркеледі;
ХҚКО инспекторы мемлекеттік қызмет алушыға нәтижесін береді.
Тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар мемлекеттік қызметті беруге:
алушы ХҚКО-на өтінішті еркін нысанда береді;
ХҚКО инспекторы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеріп өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторы курьер құжаттарды уәкілетті органға жібереді.
ХҚКО-нан құжаттар пакетінің Комитетке жіберілгендігі туралы фактіні штрихкодты сканер көмегімен тіркеу арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға пайдаланылады;
Комитеттің кеңсе қызметкері құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарға тіркеу жүргізеді және басшыға немесе оның орынбасарына қарауға береді,   сонымен өтініштің оң төменгі бұрышына кіріс нөмірі мен күні көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады;
Комитет басшысы немесе оның орынбасары қараған соң Комитеттің басқармасы бастығына жібереді;
Комитеттің автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасы бастығы өтініштің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды және автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысына жібереді;
Комитеттің автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы ұсынылған өтінішті қарауды жүзеге асырады және тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды беруді рәсімдеуді немесе жазбаша түрде дәлелді бас тарту дайындайды, сонан соң Комитет басшысы немесе оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
мемлекеттік қызметті алушының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп өтуі үшін алым төленген сәттен бастап – алушыға отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар беріледі;
алушының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп өтуі үшін алым төленген сәттен бастап - алушыға тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар беріледі;
Комитет кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін курьер арқылы ХҚКО-ға жолдайды.
Комитеттен келген мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдауда ХҚКО түскен құжаттарды штрихкод сканері көмегімен тіркеледі;
ХҚКО инспекторы мемлекеттік қызмет алушыға нәтижесін береді.

16. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН, составляет один человек.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
17. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество и должность работника ЦОН.
При приеме документов в ЦОН получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) инспектор ЦОН;
2) инспектор накопительного отдела ЦОН;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиала) или Комитета;
4) руководитель органа уполномоченного органа или Комитета, либо его заместители;
5) начальник отдела контроля на транспортно-коммуникационном комплексе уполномоченного органа или начальник управления контроля на автомобильном транспорте Комитета;
6) специалист отдела контроля на транспортно-коммуникационном комплексе уполномоченного органа или главный эксперт управления контроля на автомобильном транспорте Комитета;
7) курьер.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
20. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
21. Заявление на предоставление государственной услуги предоставляется в уполномоченный орган и ЦОН в произвольной форме.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на проезд по
территории иностранного государства
перевозчикам Республики Казахстан
в соответствии с международными договорами,
ратифицированными Республикой Казахстан»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
(Иностранного разрешения на нерегулярные перевозки пассажиров и
багажа и на перевозку грузов отечественным перевозчикам)
Действия основного процесса
1
№ действия
1
2
3
4
5
2
Наимено-
вание СФЕ
Сотрудник ЦОН
Канцелярия
уполномочен-
ного органа
Начальник
уполномо-
ченного
органа,
либо его
замести-
тели
Начальник
отдела
контроля
уполномочен-
ного органа
Специа-
лист
отдела
уполномо-
ченного
органа
3
Наименование
действия и
их описание
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов на
получения
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
отечественным
перевозчикам,
рассмотрение
заявления;
отправка
заявления и
полного перечня
документов в
уполномоченный
орган.
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов на
получения
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
отечественным
перевозчикам.
Рассмотрение
заявления на
получения
иностранного
разрешения
на нерегу-
лярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку
грузов
отечест-
венным
перевозчикам
Рассмотрение
предоставлен-
ного перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям.
Рассмот-
рения
заявления,
специалист
течение
двух
рабочих
дней со дня
поступ-
ления на
получение
иностран-
ного
разрешения
на нерегу-
лярные
перевозки
пассажиров
и багажа и
на
перевозку
грузов
отечествен-
ным
перевоз-
чикам, и
направляет
результат
оказания
государст-
венной
услуги в
ЦОН.
4
Форма
завершения
Выдача
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения и
ответствен-
ного
исполнителя
5
Сроки
исполнения
20 минут
1 день
1 день
1 дня
2 дней
6
Номер
следующего
действия
1
2
3
4
5
7
Наименование
действия и
их описание
Выдача
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
отечественным
перевозчикам.
Передача
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
ЦОН через
курьера
Подписание
8
Форма
завершения
Иностранные
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
отечественным
перевозчикам
Подписанное
иностранное
разрешение
на нерегу-
лярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку
грузов
отечествен-
ным
перевозчикам
9
Сроки
исполнения
10 минут
1 день
1 день

16. ХҚКО-да мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғаның ең аз саны 1 адамды құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі қызметтер
(өзара әрекет етулер) сипаттамасы
17. ХҚКО-да құжаттар қабылдауды «кедергісіз қызмет көрсету» операциялық залда жүзеге асырылады, ХҚКО қызметкерінің лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
ХҚКО-да құжаттарды қабылдау кезінде алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі:
сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО-ның қызметкерлерінің тегі, аты және әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесідей ҚАБ (ҚҚБ) қатыстырылған:
1) ХҚКО инспекторы;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы;
3) Комитеттің немесе уәкілетті органның (оның филиалының) кеңсе қызметкері;
4) Комитеттің немесе уәкілетті органның басшылары, немесе олардың орынбасарлары;
5) Комитеттің автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасы бастығы немесе уәкілетті органның көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі бастығы;
6) Комитеттің автомобиль көлігіндегі бақылау басқармасының бас сарапшысы немесе көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімі маманы;
7) қағаз тасушы.
19. Әрбір ҚФБ бірізділігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы және әрбір әкімшілік іс-қимылын орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-қимылдары (рәсімдері) осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің әкімшілік іс-қимылдарын логикалық біркелкілігі арасындағы схема және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
21. Уәкілетті орган және ХҚКО-на мемлекеттік қызмет алу үшін өтінішті өз еркінше жазып береді.
Қазақстан Республикасы ратификацияланған
халықаралық шарттарға сәйкес
Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына
шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүріп
өтуіне рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Кесте 1. ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы
(отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз
тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар)
Негізгі үдеріс қызметі
1
Қызмет №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ХҚКО қызметкері
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшысы, немесе олардың орынбасарлары
Уәкілетті органның бақылау бөлімінің бастығы
Уәкілетті органның бөлімі маманы
3
Іс-қимылдың атауы және олардың сипаттамасы
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін қажетті құжаттар тізбесі мен өтінішті қабылдау, өтінішті қарау; уәкілетті органға өтінішті және толық құжаттар тізбесін жолдау.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін қажетті құжат тізбесі мен өтінішті қабылдау.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар алу өтінішін қарау.
Ұсынылған құжаттар тізбесінің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарау.
Маман отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар алу өтініші түскен күннен бастап екі жұмыс күн ішінде өтінішті қарайды, және ХҚО-на мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды.
4
Аяқталу нысаны
Беру
Жауапты орындаушысы және орындалу мерзімі көрсетілген бұрыштама қойылған (қарар шығарылған) құжаттар.
5
Орындалу мерзімі
20 минут
1 күн
1 күн
1 күн
2 күн
6
Келесі әрекет нөмірі
1
2
3
4
5
7
Әрекет атауы және олардың сипаттамасы
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар беру.
Жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға алынған шетелдік рұқсаттарды ХҚО-на қағаз тасушы арқылы беріп жіберу.
Қол қою.
8
Аяқталу нысаны
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар.
Қол қойылған отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар.
9
Орындалу мерзімі
10 минут
1 күн
1 күн

Таблица 1/1. Описание действий СФЕ
(Иностранного разрешения на регулярные перевозки
пассажиров и багажа отечественным перевозчикам)
Действия основного процесса
1
№ действия
1
2
3
4
5
2
Наименова-
ние СФЕ
Сотрудник ЦОН
Канцелярия
Комитета
Руководи-
тель
Комитета,
либо его
замести-
тели
Начальник
управления
Комитета
Специалист
управления
Комитета
3
Наименование
действия и
их описание
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов на
получения
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам,
рассмотрение
заявления;
отправка
заявления и
полного перечня
документов в
уполномоченный
орган.
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов на
получения
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам.
Рассмотрение
заявления на
получения
иностранного
разрешения
на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечествен-
ным
перевозчикам
Рассмотрение
предоставлен-
ного перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям.
При
рассмотрении
заявления
специалист
течение двух
рабочих дней
со дня
поступления
на
получение
иностранного
разрешения
на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечествен-
ным
перевоз-
чикам, и
направляет
результат
оказания
государст-
венной
услуги в ЦОН
4
Форма
завершения
Выдача
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения и
ответствен-
ного
исполнителя
5
Сроки
исполнения
20 минут
1 день
1 день
1 дня
2 дней
6
Номер
следующего
действия
1
2
3
4
5
7
Наименование
действия и
их описание
Выдача
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам.
Передача
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам ЦОН
через курьера
Подписание
8
Форма
завершения
Иностранные
разрешения на
иностранные
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам.
Подписанное
иностранное
разрешение
на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечествен-
ным
перевозчикам
9
Сроки
исполнения
10 минут
1 день
1 день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
(Иностранного разрешения на нерегулярные перевозки пассажиров и
багажа и на перевозку грузов отечественным перевозчикам)
Основной процесс
Сотрудник ЦОН
Канцелярия
уполномоченного
органа
Начальник
уполномоченного
органа, либо
его заместители
Начальник
отдела
контроля
уполномочен-
ного органа
Специалист
отдела
уполномочен-
ного органа
Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
получения
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и багажа
и на перевозку
грузов
отечественным
перевозчикам
рассмотрение
заявления;
регистрация
заявления в журнале
регистрации;
отправка заявления
и полного перечня
документов в
уполномоченный
орган.
Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и багажа
и на перевозку
грузов
отечественным
перевозчикам,
регистрация
заявление в журнале
регистрации, при
этом в правом
нижнем углу
заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с указанием
даты поступления и
входящего номера
Рассмотрение
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
отечественным
перевозчикам,
заявления о
получении
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
отечественным
перевозчикам.
Рассмотрение
предоставлен-
ного перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
Рассмотрение
заявления
специалистом в
течение двух
рабочих дней со
дня поступления
на получение
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
отечественным
перевозчикам.
Выдача
Передача
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и багажа
и на перевозку
грузов
отечественным
перевозчикам в ЦОН
через курьера
Подписание
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку грузов
отечественным
перевозчикам.

1/1. кестесі ҚФБ қызметінің сипаттамасы
(отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар)
Негізгі үдеріс қызметі
1
Қызмет №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ХҚКО қызметкері
Комитеттің кеңсесі
Комитеттің басшысы, немесе оның орынбасарлары
Комитеттің басқармасы бастығы
Комитеттің басқармасының маманы
3
Әрекет атауы және олардың сипаттамасы
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетел рұқсаттарын алу үшін қажетті құжаттар тізбесі мен өтінішті қабылдау, өтінішті қарау; уәкілетті органға өтінішті және толық құжаттар тізбесін жолдау.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетел рұқсаттарын алу үшін қажетті құжаттар тізбесін және өтінішті қабылдау.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетел рұқсаттарын алу өтінішін қарау.
Ұсынылған құжаттар сәйкестігін қарау.
Маман отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар алу өтінішінің түскеннен бастап екі жұмыс күн ішінде қарап, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-на жолдайды.
4
Аяқталу нысаны
Беру
Жауапты орындаушысы және орындалу мерзімі көрсетілген бұрыштама қойылған құжаттар.
5
Орындалу мерзімі
20 минут
1 күн
1 күн
1 күн
2 күн
6
Келесі әрекет нөмірі
1
2
3
4
5
7
Іс-қимылдың атауы және олардың сипаттамасы
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар беру.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға берілген шетелдік рұқсаттарды қағаз тасушы арқылы ХҚО-на жолдау.
Қол қою.
8
Аяқталу нысаны
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетел рұқсаттарына шетелдік рұқсаттар.
Қол қойылған отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетел рұқсаттары.
9
Орындалу мерзімі
10 минут
1 күн
1 күн
2. Кесте Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
(отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар)
Негізгі үдеріс
ХҚКО қызметкері
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның бастығы, не (немесе) оның орынбасарлары
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның бөлім маманы
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін қажетті құжаттар тізбесі мен өтінішті қабылдау, өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу, уәкілетті органға өтінішті және толық құжаттар тізбесін жолдау.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат алуға қажетті құжаттар тізбесін және өтінішті қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен өтініштің оң төменгі бұрышына кіріс нөмірі мен датасы көрсетілген мемлекеттік тілде тіркеу мөртабаны қойылады.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсатты, отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін өтінішті қарау.
Ұсынылған құжаттар тізбесінің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарау.
Маман отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар алу өтініші түскен күннен бастап екі жұмыс күн ішінде өтінішті қарау.
Беру
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды қағаз тасушы арқылы ХҚКО-на беріп жіберу.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттарға қол қою.

Таблица 2/1. Варианты использования. Основной процесс.
(Иностранного разрешения на регулярные перевозки пассажиров и
багажа отечественным перевозчикам)
Основной процесс
Сотрудник ЦОН
Канцелярия
Комитета
Руководитель
Комитета, либо
его заместители
Начальник
управления
Комитета
Специалист
управления
Комитета
Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
получения
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и багажа
отечественным
перевозчикам;
рассмотрение
заявления;
регистрация
заявления в журнале
регистрации;
отправка заявления
и полного перечня
документов в
уполномоченный
орган.
Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и багажа
отечественным
перевозчикам,
регистрация
заявление в журнале
регистрации, при
этом в правом
нижнем углу
заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с указанием
даты поступления и
входящего номера
Рассмотрение
заявления о
получении
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам
Рассмотрение
предоставлен-
ного перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
Рассмотрение
заявления
специалистом в
течение двух
рабочих дней со
дня поступления
на получение
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам.
Выдача иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и багажа
отечественным
перевозчикам
Передача
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и багажа
отечественным
перевозчикам в ЦОН
через курьера
Подписание
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
(Иностранного разрешения на нерегулярные перевозки пассажиров и
багажа и на перевозку грузов отечественным перевозчикам)
Альтернативный процесс или расширения
Сотрудник ЦОН
Канцелярия
уполномоченного
органа
Начальник
уполномо-
ченного
органа,
либо его
заместители
Начальник
отдела
контроля
уполномо-
ченного
органа
Специалист
отдела
уполномочен-
ного органа
1. Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
получения иностранного
разрешения на
нерегулярные перевозки
пассажиров и багажа и
на перевозку грузов
отечественным
перевозчикам
рассмотрение
заявления; регистрация
заявления в журнале
регистрации; отправка
заявления и полного
перечня документов в
уполномоченный орган;
2. Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
иностранного
разрешения на
нерегулярные перевозки
пассажиров и багажа и
на перевозку грузов
отечественным
перевозчикам,
регистрация заявление
в журнале регистрации,
при этом в правом
нижнем углу заявления
проставляется
регистрационный штамп
на государственном
языке с указанием даты
поступления и
входящего номера
3.
Рассмотрение
заявления о
получении
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку
грузов
отечественным
перевозчикам
4.
Рассмотрение
предостав-
ленного
перечня
документов
на
соответствие
предъявля-
емым
требованиям

2/1 Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
(отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар)
Негізгі үдеріс
ХҚКО қызметкері
Комитет кеңсесі
Комитет басшысы, немесе оның орынбасарлары
Комитет басқармасы бастығы
Комитет басқармасының маманы
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін қажетті құжаттар тізбесі мен өтінішті қабылдау, өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу, уәкілетті органға өтінішті және толық құжаттар тізбесін жолдау.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат алуға қажетті құжаттар тізбесін және өтінішті қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен өтініштің оң төменгі бұрышына кіріс нөмірі мен датасы көрсетілген мемлекеттік тілде тіркеу мөртабаны қойылады.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін өтінішті қарау.
Ұсынылған құжаттар тізбесінің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарау.
Маман отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар алу өтініші түскен күннен бастап екі жұмыс күн ішінде өтінішті қарау.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды беру.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды қағаз тасушы арқылы ХҚКО-на беріп жіберу.
Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттарға қол қою.
3. Кесте Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
(отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар)
Баламалы үдеріс немесе кеңейту
ХҚКО қызметкері
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның бастығы, не (немесе) оның орынбасарлары
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның бөлім маманы
1. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін қажетті құжаттар тізбесі мен өтінішті қабылдау, өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу, уәкілетті органға өтінішті және толық құжаттар тізбесін жолдау.
2. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат алуға қажетті құжаттар тізбесін және өтінішті қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен өтініштің оң төменгі бұрышына кіріс нөмірі мен датасы көрсетілген мемлекеттік тілде тіркеу мөртабаны қойылады.
3. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін өтінішті қарау.
4.Ұсынылған құжаттар тізбесінің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарау.

5. Рассмотрение
заявления
специалистом в
течение двух
рабочих дней со
дня поступления
на получение
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку
грузов
отечественным
перевозчикам
1-1. В случае
предоставления
неполного перечня
документов возврат
документов с
мотивированным ответом
об отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
7-1. Передача
заявителю письменного
заключения об отказе
на получения
иностранного
разрешения на
нерегулярные перевозки
пассажиров и багажа и
на перевозку грузов
отечественным
перевозчикам.
7. Направление в ЦОН
письменного заключения
об отказе в получении
иностранного
разрешения на
нерегулярные перевозки
пассажиров и багажа и
на перевозку грузов
отечественным
перевозчикам.
6. Подписание
письменного
заключения об
отказе
в получении
иностранного
разрешения на
нерегулярные
перевозки
пассажиров и
багажа и на
перевозку
грузов
отечественным
перевозчикам.
Таблица 3/1. Варианты использования. Альтернативный процесс.
(Иностранного разрешения на регулярные перевозки пассажиров и
багажа отечественным перевозчикам)
Альтернативный процесс или расширения
Сотрудник ЦОН
Канцелярия Комитета
Руководи-
тель
Комитета,
либо его
заместители
Начальник
управления
Комитета
Специалист
управления
Комитета
5. Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
получения иностранного
разрешения на
регулярные перевозки
пассажиров и багажа
отечественным
перевозчикам;
рассмотрение
заявления; регистрация
заявления в журнале
регистрации; отправка
заявления и полного
перечня документов в
уполномоченный орган.
6. Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
иностранного
разрешения на
регулярные перевозки
пассажиров и багажа
отечественным
перевозчикам,
регистрация заявление
в журнале регистрации,
при этом в правом
нижнем углу заявления
проставляется
регистрационный штамп
на государственном
языке с указанием даты
поступления и
входящего номера.
7.
Рассмотрение
заявления о
получении
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам.
8.
Рассмотрение
предоставлен-
ного перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
5. Рассмотрение
заявления
специалистом в
течение двух
рабочих дней со
дня поступления
на получение
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам.
1-2. В случае
предоставления
неполного перечня
документов возврат
документов с
мотивированным ответом
об отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
7-1. Передача
заявителю письменного
заключения об отказе
на получения
иностранного
разрешения на
регулярные перевозки
пассажиров и багажа
отечественным
перевозчикам.
7. Направление в ЦОН
письменного заключения
об отказе в получении
иностранного
разрешения на
регулярные перевозки
пассажиров и багажа
отечественным
перевозчикам.

5. Маман отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар алу өтініші түскен күннен бастап екі жұмыс күн ішінде өтінішті қарау.
1-1. Құжаттар тізбесін толық емес ұсынған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабымен құжаттар қайтарылады.
7-1. Өтініш берушіге отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат беруден бас тартылғандығы жөніндегі жазбаша қорытынды беріледі.
7. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат беруден бас тартылғандығы жөніндегі жазбаша қорытындыны ХҚКО-на жіберіледі.
6. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсат беруден бас тартылғандығы жөніндегі жазбаша қорытындыға қол қою.
3/1. Кестесі Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
(отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар)
Баламалы үдеріс немесе кеңейту
ХҚКО қызметкері
Комитеттің кеңсесі
Комитеттің басшысы, немесе оның орынбасарлары
Комитет басқармасының бастығы
Комитет басқармасының маманы
1. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін қажетті құжаттар тізбесі мен өтінішті қабылдау, өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу, уәкілетті органға өтінішті және толық құжаттар тізбесін жолдау.
2. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат алуға қажетті құжаттар тізбесін және өтінішті қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен өтініштің оң төменгі бұрышына кіріс нөмірі мен күні көрсетілген мемлекеттік тілде тіркеу мөртабаны қойылады.
3. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат алу үшін өтінішті қарау.
4. Ұсынылған құжаттар тізбесінің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарау.
5. Маман отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар алу өтініші түскен күннен бастап екі жұмыс күн ішінде өтінішті қарау.
1-2. Құжаттар тізбесін толық емес ұсынған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту дәлелді жауабымен құжаттар қайтарылады.
7-1. Өтініш берушіге отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат беруден бас тартылғандығы жөніндегі жазбаша қорытынды беріледі.
7. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат беруден бас тарту жөніндегі жазбаша қорытындыны ХҚКО-на жіберіледі.

6. Подписание
письменного
заключения об
отказе в
получении
иностранного
разрешения на
регулярные
перевозки
пассажиров и
багажа
отечественным
перевозчикам.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на проезд по
территории иностранного государства
перевозчикам Республики Казахстан
в соответствии с международными договорами,
ратифицированными Республикой Казахстан»
Диаграмма функционального взаимодействия
(Иностранного разрешения на нерегулярные перевозки пассажиров и
багажа и на перевозку грузов отечественным перевозчикам)
Диаграмма функционального взаимодействия
(Иностранного разрешения на регулярные перевозки пассажиров и
багажа отечественным перевозчикам)

6. Отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсат беруден бас тарту туралы жазбаша қорытындыға қол қою.
«Қазақстан Республикасы ратификацияланған
халықаралық шарттарға сәйкес
Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына
шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүрiп
өтуіне рұқсаттар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы (отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақсыз тасымалдауға және жүкті тасымалдауға шетелдік рұқсаттар)
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
ХҚКО қызметкері
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның бастығы, немесе оның орынбасарлары
Уәкілетті орган бөлімінің бастығы
Уәкілетті орган бөлімінің маманы
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы (отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға шетелдік рұқсаттар)
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі
ХҚКО
қызметкері
Комитеттің
кеңсесі
Комитет басшысы,
немесе оның
орынбасарлары
Комитет
басқармасы
бастығы
Комитет
басқармасының
маманы