Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 ноября 2012 года № 824. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8150. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 февраля 2015 года № 110
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 05.02.2015 № 110.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами».
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Абишев Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Абсаттарова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Утвержден
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2012 года № 824
Регламент государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления самоходными
маломерными судами»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 715 «Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном» (далее – Правила), стандартом государственной услуги «Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля».

"Өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелердi басқару құқығына куәлiк беру" мемлекеттiк қызмет регламентін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № 824 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8150 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 5 ақпандағы № 110 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 05.02.2015 № 110 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелердi басқару құқығына куәлiк беру» мемлекеттiк қызмет регламенті бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Б.Ш. Әбішев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Қ.Б. Әбсаттаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2012 жылғы 27 қарашадағы
№ 824 бұйрығымен
бекітілген
«Өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелердi басқару құқығына
куәлiк беру» мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Iшкi су көлiгi туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңының 17-бабына, «Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 27 маусымдағы № 715 қаулысына (бұдан әрі – Қағида), «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 29 қазандағы № 1710 қаулысымен бекітілген «Өздігімен жүретін шағын көлемдi кемелердi басқару құқығына куәлiк беру» мемлекеттiк қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленген.

2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое лицо;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга «Выдаче удостоверений на право управления самоходными маломерными судами» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через Центр обслуживания населения (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте»;
2) Стандарта;
3) Правил.
6. Результатом завершения государственной услуги является выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном на бумажном носителе, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - получатели государственной услуги).
9. Государственная услуга предоставляется через ЦОН ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются:
на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
на интернет-ресурсе ЦОН по адресу: www.con.gov.kz;
на стендах, расположенных в зданиях ЦОН;
в call-Центре 1414.
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. Сроки предоставления государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
13. В выдаче удостоверений на право управления самоходными маломерными судами отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.

2. Осы регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға;
2) құрылымдық-функциялық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ақпараттық жүйелер немесе кіші жүйелердің мемлекеттік органдары.
3. «Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Iшкi су көлiгi туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңының 17-бабының;
2) Стандарттың;
3) Қағиданың негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі өздігімен жүретін шағын өлшемдi кемелердi басқару құқығына куәлiк беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасымалдағышта беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
9. Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбі күнін қоса алғанда, күн сайын белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат, сондай-ақ олардың толтыру үлгілері:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtс.gov.kz («Көлiктiк бақылау комитетi» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімінде);
ХҚКО интернет-ресурсында www.con.gov.kz мекенжай бойынша;
ХҚКО ғимараттарында орнатылған стенділерде;
1414 call-орталығында орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
13. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беруден бас тартылады.

14. Этапы оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги до выдачи ему результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в ЦОН;
2) работник ЦОН проводит регистрацию заявления, работник накопительного отдела ЦОН передает документы в уполномоченный орган через курьера.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, проводит регистрацию полученных документов из ЦОН и передает на рассмотрение руководителю либо его заместителю;
4) руководитель, либо его заместители после рассмотрения заявления о выдаче удостоверения дня в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, отписывает начальнику/специалисту, отдела контроль на водном транспорте;
5) начальник отдела контроля на водном транспорте в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, рассматривает заявление на соответствие предъявляемым требованиям, и отписывает специалисту отдела контроля на водном транспорте;
6) специалист отдела контроля на водном транспорте рассматривает заявление и определяет срок сдачи экзамена по аттестации судоводителей на право управления самоходным маломерным судном, после чего подготавливает уведомление о сроках проведения экзамена или мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление о сроках проведения экзамена или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
8) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет уведомление о сроках проведения экзамена или мотивированный отказ в ЦОН;
9) после получения уведомления о сроках проведения экзамена ЦОН информирует получателя государственной услуги и осуществляет выдачу уведомления или мотивированный отказ при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность или доверенности;
10) специалист отдела контроля на водном транспорте подготавливает проведение экзамена по аттестации судоводителей на право управления самоходным маломерным судном, потребителям осуществляется сдача экзаменов, с момента сдачи экзамена в течение семи рабочих дней оформляет удостоверение или мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;

14. Мемлекеттік қызметті алушы өтінішпен келген сәттен бастап, мемлекеттік қызметтің нәтижелерін оған бергенге дейін мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ХҚКО өтініш береді;
2) ХҚКО қызметкері өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚКО жинақтаушы бөлімінің қызметкері құжаттарды уәкілетті органға береді.
Құжаттарды ХҚКО уәкілетті органға жөнелту фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкод Сканердің көмегімен тіркеледі;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарға тіркеу жүргізеді және басшыға не оның орынбасарына қарауға береді;
4) уәкілетті органның басшысы не оның орынбасары қарағаннан кейін, құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығына/маманына тапсырады;
5) су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде өтінішті ұсынылатын талаптар сәйкестігіне қарайды және су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына тапсырады;
6) су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы өтінішті қарайды және кеме жүргізушілерін өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау бойынша емтихан тапсырудың мерзімін анықтайды, содан кейін емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны немесе дәлелденген бас тарту дайындайды, кейін уәкілетті орган басшыларына қол қоюға жібереді;
7) уәкілетті органның басшысы емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаға немесе дәлелді түрде бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
8) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны немесе дәлелденген түрде бас тартуды ХҚКО-ға жолдайды;
9) емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны немесе дәлелді түрде бас тартуды ХҚКО алғаннан кейін, мемлекеттік қызметті алушыға хабарлайды және хабарламаны немесе дәлелденген бас тартуды жеке қатысуымен қол қою арқылы және жеке куәлікті немесе сенімхатты көрсету бойынша берілу жүзеге асырылады;
10) су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау бойынша емтихан өткізуді дайындайды, мемлекеттік қызмет алушы емтихан тапсыруды жүзеге асырады, емтихан тапсырылғаннан кейін, жеті жұмыс күн ішінде өздігімен жүретін шағын көлемді басқару құқығына куәлік беруді немесе дәлелденген бас тартуды ресімдейді;

11) руководитель уполномоченного органа в течение одного рабочего дня подписывает удостоверение или подготавливает мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
12) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
13) ЦОН выдает получателю государственной услуги результат оказания государственной услуги.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН, составляет один сотрудник.
3. Описание порядок действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество и должность работника ЦОН.
При приеме документов в ЦОН получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) работник ЦОН;
2) работник накопительного отдела ЦОН;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа, либо его заместители;
5) начальник отдела контроля на водном транспорте;
6) специалист отдела контроля на водном транспорте;
7) курьер.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Заявление на получение государственной услуги оформляется согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право
управления самоходными маломерными судами»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса
№ действия
1
2
3
4
5
6
Наименование СФЕ
Работник ЦОН
Работник накопительного ЦОН
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист, отдела контроля на водном транспорте
Наименование действия и их описание
Прием и регистрация заявления
Передача документов в уполномоченный орган
Регистрация полученных документов
Рассмотрение заявления о выдаче удостоверения
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, определение срока сдачи экзамена, оформления уведомления о сроках проведение экзамена
Форма завершения
Зарегистрированный документ
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя
Оформленное уведомление о сроках проведения экзамена
Сроки исполнения
Наименование действия и их описание
Уведомление экзаменуемого о сроках проведения экзамена
Отправление уведомления о сроках проведения экзамена в ЦОН
Подписание уведомления о сроках проведения экзамена
Форма завершения
Уведомленный экзаменуемый
Отправленное уведомление о сроках проведения экзамена
Подписанное уведомление о сроках проведения экзамена
Сроки исполнения
Наименование действия и их описание
Выдача удостоверения
Отправление удостоверения в ЦОН
Подписание удостоверения
Подготовка к проведению экзамена. С момента положительной сдачи экзамена оформление удостоверения
Форма завершения
Удостоверение
Отправленное удостоверение
Подписанное удостоверение
Оформленное удостоверение
Сроки исполнения
2 дня
1 день
7 дней
Таблица 2. Основной процесс оказания государственной услуги
Основной процесс оказания государственной услуги
Работник
ЦОН
Работник накопительного отдела ЦОН
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист, отдела контроля на водном транспорте

11) уәкілетті органның басшысы бір жұмыс күні ішінде өздігімен жүретін шағын көлемді басқару құқығына куәлік беруге немесе дәлелді түрде бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
12) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚКО-ға жолдайды.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін алу кезінде ХҚКО түскен құжаттарды штрихкодты Сканердің көмегімен тіркейді;
13) ХҚКО қызмет көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызметті алушыға береді.
15. ХҚКО мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара
іс-қимылдар) сипаттамасы
16. Қызметкердің тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетілу арқылы құжаттарды қабылдау ХҚКО операциялық залында «тосқауылсыз қызмет көрсету» бойынша жүзеге асырылады.
ХҚКО мемлекеттік қызмет алушыға мыналар көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді:
сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге үшін өтінішті алған ХҚКО қызметкерінің тегі, аты және әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты және әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты және әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай ҚФБ іске қосылған:
1) ХҚКО қызметкері;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің қызметкері;
3) Уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) Уәкілетті органның басшысы не оның орынбасары;
5) су көлігінде бақылау басқармасының бастығы;
6) су көлігінде бақылау басқармасының маманы;
7) курьер.
18. Осы Регламентке 1-қосымшада әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) реті мен өзара іс-қимыл жасасуының кестелік сипаттамасы келтірілген.
19. Осы Регламентке 2-қосымшада мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-қимылдардың қисынды реті мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы келтірілген.
20. Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
«Өздігімен жүретін шағын көлемді
кемелерді басқару құқығына
куәлік беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылын сипаттау
Жалпы үдерістің іс-әрекеті
Іс-әрекеттің №
1
2
3
4
5
6
ҚФБ-ң атауы
ХҚКО қызметкері
ХҚКО жинақтаушы қызметкері
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы не оның орынбасары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылауды жүзеге асыратын маман
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Құжаттарды уәкілетті органға беру
Алынған құжаттарды тіркеу
Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру туралы өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесін талап сәйкестілігіне қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесін талап сәйкестілігіне қарау, емтихан тапсыру мерзімін анықтау, емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны ресімдеу
Аяқталу мерзімі
Орындау мерзімі мен жауапты орындаушы көрсетілген қарары бап құжаттар
Орындау мерзімі мен жауапты орындаушы көрсетілген қарары бар құжаттар
Емтихан өткізу мерзімі туралы ресімделген хабарлама
Орындау мерзімі
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
Емтихан тапсырушыға емтихан өткізілетін мерзім туралы хабарлау
Емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны ХҚКО жіберу
Емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаға қол қою
Аяқталу нысаны
Емтихан тапсырушы хабарланды
Қол қойылған Емтихан өткізу мерзімі туралы хабарлама
Орындау мерзімі
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру
Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті ХҚКО жіберу
Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікке қол қою
Емтихан өткізуіне дайындық жүргізу. Емтиханды жақсы тапсырған кезден бастап, өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті ресімдеу
Аяқталу нысаны
Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік
Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына жіберілген куәлік
Қол қойылған өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік
Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына ресімделген куәлік
Орындау мерзімі
2 күн
1 күн
7 күн
2-Кесте. Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі
ХҚКО қызметкері
ХҚКО жинақтаушы қызметкері
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы не оның орынбасары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы

1. Прием и регистрация заявления
2. Передача документов в уполномоченный орган
3. Регистрация полученных документов
4. Рассмотрение заявления о выдаче удостоверения
5. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям.
6. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, определение срока сдачи экзамена по аттестации судоводителей на право управления самоходным маломерным судном, оформления уведомления о сроках проведения экзамена
9. Уведомление экзаменуемого о сроках проведения экзамена
8. Отправление уведомления о сроках проведения экзамена в ЦОН
7. Подписывает уведомления о сроках проведения экзамена.
10.Подготовка к проведению экзамена по аттестации судоводителей на право управления самоходным маломерным судном. при положительной сдаче экзамена оформляет удостоверение
14. Выдача удостоверения
13. Отправление удостоверения в ЦОН
12. Подписание удостоверения
Таблица 3. Альтернативный процесс
оказания государственной услуги
Альтернативный процесс оказания государственной услуги
Работник ЦОН
Работник накопительного отдела ЦОН
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Начальник территориального органа Комитета, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист отдела контроля на водном транспорте
1. Проводит регистрацию заявления
2. Передача документов в уполномоченный орган
3. Регистрация полученных документов
4. Рассмотрение заявления о выдаче удостоверения
5. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям
6. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, определение срока сдачи экзамена, оформления уведомления о сроках проведение экзамена
9. Выдача уведомления о проведения экзамена
8. Отправления уведомления о сроках проведения экзамена ЦОН
7. Подписание уведомления о сроках проведения экзамена
10. Подготовка к проведению экзамена, оформления письменного заключения об отказе в выдаче удостоверения
13. Выдача заключения об отказе в выдаче удостоверения
12. Отправления заключения об отказе в выдаче удостоверения
11. Подписания заключения об отказе в выдаче удостоверения
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
«Выдача удостоверений на право
управления самоходными маломерными судами»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право
управления самоходными маломерными судами»
НАЧАЛЬНИКУ
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
____________________________________
(ФИО)
от _________________________________
(ФИО)
проживающего по адресу
____________________________________
(место жительства)
Заявление
Прошу Вас произвести аттестацию на право управления самоходными маломерными судами мощностью двигателя ___ Кв. Имею опыт вождения.
«____» __________ 20__ г.                           _________________
(подпись)

1. Өтінішті қабылдау және тіркеу
2. Құжаттарды уәкілетті органға беру
3. Алынған құжаттарды тіркеу
4. Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру туралы өтінішті қарау
5. Ұсынылған құжаттар тізбесін талап сәйкестілігіне қарау
6. Ұсынылған құжаттар тізбесін талап сәйкестілігіне қарау, кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау бойынша емтихан тапсыру мерзімін анықтау, емтихан өткізуіне дайындық жүргізу. Емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны ресімдеу
9. Емтихан тапсырушыға емтихан өткізілетін мерзім туралы хабарлау
8. Емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны ХҚКО жіберу
7. Емтихан өткізу мерзімі туралы ресімделген хабарламаға қол қою
10. Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау бойынша емтиханға дайындық жүргізу, емтиханды жақсы тапсырған жағдайда, өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті ресімдейді.
14. Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру
13. Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті ХҚКО жіберу
12. Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікке қол қою
3-Кесте. Мемлекеттік қызмет көрсетудің балама үдерісі
Мемлекеттік қызмет көрсетудің балама үдерісі
ХҚКО қызметкері
ХҚКО жинақтаушы қызметкері
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы не оның орынбасары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылауды бөлімінің маманы
1. Өтінішке тіркеу жүргізеді
2. Құжаттарды уәкілетті органға беру
3. Алынған құжаттарды тіркеу
4. Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру туралы өтінішті қарау
5. Ұсынылған құжаттар тізбесін талап сәйкестілігіне қарау
6. Ұсынылған құжаттар тізбесін талап сәйкестілігіне қарау, емтихан тапсыру мерзімін анықтау, емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны ресімдеу
9. Емтихан тапсырушыға емтихан өткізілетін мерзім туралы хабарлау
8. Емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны ХҚКО жіберу
7. Емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаға қол қою
10. Емтихан өткізуіне дайындық жүргізу. өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті беруден бас тарту туралы жазбаша қорытындысын ресімдеу
13. Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті беруден бас тарту туралы жазбаша қорытындысын беру
12. Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті беруден бас тарту туралы жазбаша қорытындысын ХҚКО жіберу
11. Өздігімен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлікті беруден бас тарту туралы жазбаша қорытындысына қол қою
«Өздігімен жүретін шағын көлемді
кемелерді басқару құқығына
куәлік беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Өздігімен жүретін шағын көлемді
кемелерді басқару құқығына
куәлік беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
__________________________________
(Уәкілетті органныың атауы)
БАСТЫҒЫ
__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
тұрғылықты мекенжайы:
__________________________________
(мекенжайы)
Өтініш
Сізден мені кеме жүргізушілерін шағын көлемді кеменің ____ Кв. қозғалтқыш қуатымен басқару құқығына аттестаттау жүргізуіңізді сұраймын. Жүргізу тәжірибем бар.
20__ ж. «____»__________   ________________
(қолы)