Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация железнодорожного подвижного состава"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 ноября 2012 года № 831. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8151. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 февраля 2015 года № 110
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 05.02.2015 № 110.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Регистрация железнодорожного подвижного состава».
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Абишев Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Абсаттарова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Утвержден
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2012 года № 831
Регламент государственной услуги
«Регистрация железнодорожного подвижного состава»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Регистрация железнодорожного подвижного состава» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года «О железнодорожном транспорте», постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2011 года № 1351 «Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава» (далее – Правила), стандартом государственной услуги «Регистрация железнодорожного подвижного состава» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля».

"Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу" мемлекеттiк қызмет регламентін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № 831 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8151 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 5 ақпандағы № 110 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 05.02.2015 № 110 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу» мемлекеттiк қызмет регламенті бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Б.Ш. Әбішев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Қ.Б. Әбсаттаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 27 қарашадағы
№ 831 бұйрығымен
бекітілген
«Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрi – Регламент) «Темір жол көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 9-бабына, «Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 қарашадағы № 1351 қаулысына (бұдан әрі – Қағида), «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 29 қазандағы № 1710 қаулысымен бекітілген «Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрi – Стандарт) сәйкес әзірленген.

2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – это физические и юридические лица, зарегистрированные в Республике Казахстан, а также иностранные юридические лица, иностранные граждане, лица без гражданства и международные организации, находящиеся на территории Республики Казахстан;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга «Регистрация железнодорожного подвижного состава» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через Республиканское Государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 и 2 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года «О железнодорожном транспорте»;
2) Стандарта;
3) Правил.
6. Результатом завершения государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) железнодорожного подвижного состава (далее – свидетельство), дубликата Свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) железнодорожного подвижного состава либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается:
1) по месту проживания получателя государственной услуги, если заявителем является физическое лицо, в том числе индивидуальный предприниматель;
2) по месту регистрации юридического лица в случае, если заявителем является юридическое лицо.
9. Государственная услуга предоставляется ежедневно, с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2. Осы регламентте келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – Қазақстан Республикасында тiркелген жеке және заңды тұлғалар, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағындағы шетелдiк заңды тұлғалар, шетел азаматтары, азаматтығы жоқ адамдар, және халықаралық ұйымдар;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрi –ҚФБ) – мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын уәкілетті органдардың жауапты қызметкерлері, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе жүйешелер.
3. «Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтардың қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚҚО) арқылы Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдарымен (бұдан әрi – уәкілетті орган) Стандартқа 1 және 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Темір жол көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 9-бабы;
2) Стандарт;
3) Қағида негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік), Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің телнұсқасы немесе қағаз түрінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттiк қызмет:
1) егер өтініш беруші жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкер болса мемлекеттік қызметті алушының тұратын жерінде;
2) өтініш беруші заңды тұлға болса заңды тұлға тіркелген жерінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес күн сайын дүйсенбіден бастап, сенбіні қосып алғанда көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз жедел қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.

10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются:
на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
на интернет-ресурсе ЦОН по адресу www.con.gov.kz;
на стендах, расположенных в зданиях ЦОН;
в call-Центре 1414.
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. Сроки предоставления государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
13. В выдаче свидетельства о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в ЦОН;
2) работник ЦОН проводит регистрацию заявления, работник накопительного отдела ЦОН передает документы в уполномоченный орган через курьера.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиала) в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю, либо его заместителю, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
4) руководитель уполномоченного органа (его филиала), либо его заместители в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, рассматривают заявление о регистрации (перерегистрации) железнодорожного подвижного состава, о выдаче дубликата свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) железнодорожного подвижного состава и отписывает начальнику отдела контроля на железнодорожном транспорте;
5) начальник отдела контроля на железнодорожном транспорте в течении 4 рабочих дней рассматривает предоставленный перечень документов на соответствие предъявляемым требованиям, согласовывает регистрацию (перерегистрацию) железнодорожного подвижного состава;
6) специалист отдела контроля на железнодорожном транспорте в течении 3 рабочих дней вносит в книгу регистрации соответствующие записи, оформляет свидетельство, регистрирует его в Государственном реестре железнодорожного подвижного состава;

10. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат және қажетті құжаттар, сондай-ақ оларды толтыру үлгісі:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгiнiң интернет-ресурсында www.mtc.gov.kz мекенжай бойынша («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер» бөлімшесінде);
2) ХҚКО интернет-ресурсында www.con.gov.kz мекенжай бойынша;
3) ХҚКО ғимаратында орналасқан стенділерде;
4) call-орталықта 1414 орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды тапсырады.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
13. Стандартың 16-тармағында көрсетілген жағдайларда темір жол жылжымалы құрамын тіркеу куәлігін берілмейді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңі:
1) мемлекеттік қызметті алушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО қызметкері өтінішті және қажетті құжаттар тізімін қабылдайды; өтінішті тіркейді, жинақтаушы бөлімнің қызметкері құжаттарды уәкілетті органға курьер арқылы жолдайды.
ХҚКО –дан құжаттар пакетін уәкілетті органға жолдау фактісі мемлекеттік қызметті көрсету барысында құжаттар қозғалысын зерттеп отыратын штрихкод сакнері көмегімен бекітіледі;
3) уәкілетті орган (оның филиалы) кеңсесінің қызметкері құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды тіркейді және бастығы не оның орынбасарларына қарауға береді, сонымен қатар өтініштің оң жақ төменгі бұрышына мемлекеттік тілде келіп түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген тіркеу штамп қойылады;
4) уәкілетті орган (оның филиалы) бастығы, не оның орынбасарлары құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде темір жол жылжымалы құрамын тіркеу (қайта тіркеу) туралы Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің телнұсқасы алу туралы өтінішті қарайды және Темір жол көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығына жолдайды;
5) 4 жұмыс күн ішінде темір жол көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы ұсынылған құжаттар тізбесін қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды, темір жол жылжымалы құрамын тіркеуді (қайта тіркеуді) келіседі;
6) темір жол көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы 3 жұмыс күн ішінде тіркеу журналына тиісті жазу енгізеді, куәлігін рәсімдейді, Темір жол жылжымалы құрамының тізілімінде тіркейді;

7) руководитель уполномоченного органа (его филиала), либо его заместители в течении одного рабочего дня подписывают свидетельство или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
8) сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиала) направляет результат оказания государственной услуги через курьера в ЦОН.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
9) работник ЦОН выдает результат государственной услуги получателю государственной услуги.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН, составляет один человек.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество и должность работника ЦОН.
При приеме документов в ЦОН получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) работник ЦОН;
2) работник накопительного отдела ЦОН;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиала);
4) руководитель уполномоченного органа, либо его заместители;
5) начальник отдела контроля на железнодорожном транспорте;
6) специалист отдела контроля на железнодорожном транспорте;
7) курьер.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация железнодорожного подвижного состава»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса
1
№ действия
1
2
3
4
5
2
Наимено-
вание СФЕ
Работник ЦОН
Канцелярия
уполномочен-
ного органа
(его филиала)
Руково-
дитель
уполномо-
ченного
органа,
либо его
замести-
тели
Начальник
отдела
контроля на
железнодорож-
ном
транспорте
Специалист
отдела
контроля
на
железно-
дорожном
транспорте
3
Наименова-
ние
действия и
их описание
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов на
регистрацию
(перерегистра-
цию)
железнодорожного
подвижного
состава, выдачу
дубликата
свидетельства
регистрация
заявления,
отправка
заявления и
полного перечня
документов в
уполномоченный
орган.
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов на
регистрацию
(перерегис-
трацию)
железнодорожного
подвижного
состава, выдачу
дубликата
свидетельства,
регистрация
заявления в
журнале
регистрации, при
этом в правом
нижнем углу
заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с
указанием даты
поступления и
входящего
номера
Рассмот-
рение
заявления о
регистрации
(перерегис-
трации)
железно-
дорожного
подвижного
состава,
выдаче
дубликата
свиде-
тельства о
государст-
венной
регистрации
железно-
дорожного
подвижного
состава
Рассмотрение
предоставлен-
ного перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям,
согласование
регистрации
(перерегис-
трации),
выдачи
дубликата
свидетельства
железнодорож-
ного
подвижного
состава
Внесение в
книгу
регистрации
соответст-
вующих
записей,
оформление
свидетель-
ства,
дубликата
свидетель-
ства,
регистрация
его в
Государст-
венном
реестре
железно-
дорожного
подвижного
состава.
4
Форма
завершения
Регистрация
заявления;
направление
документов в
уполномоченный
орган.
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения
и ответст-
венного
исполнителя
Запись в
книге
регистра-
ции,
оформленное
свидетель-
ство,
дубликат
свидетель-
ства
сведения в
Государст-
венном
реестре
5
Сроки
исполнения
20 минут
1/2 рабочего дня
1 рабочий
день
4 рабочих дня
3 рабочих
дня
6
Номер
следующего
действия
8
7
6
7
Наименова-
ние
действия и
их описание
Выдача
результата
государственной
услуги
получателю
государственной
услуги.
Передача
результата
оказания
государственной
услуги через
курьера в ЦОН.
Подписание
результата
государст-
венной
услуги и
направле-
ние в
канцелярию
уполномо-
ченного
органа
8
Форма
завершения
Свидетельство,
дубликат
свидетельства
либо
мотивированный
ответа об отказе
на бумажном
носителе
Подписанное
свидетель-
ство,
дубликат
свидетель-
ства либо
мотивиро-
ванный
ответ об
отказе на
бумажном
носителе
9
Сроки
исполнения
10 минут
1 рабочий день
1/2
рабочего
дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Работник ЦОН
Канцелярии
уполномоченного
органа
(его филиала)
Руководитель
уполномоченного
органа, либо
его заместители
Начальник
отдела
контроля на
железнодорож-
ном транспорте
Специалист
отдела
контроля на
железнодорож-
ном
транспорте
Прием заявления и
перечня необходимых
документов на
регистрацию
(перерегистрацию),
выдачу дубликата
свидетельства;
рассмотрение
заявления;
регистрация
заявления в журнале
регистрации;
отправка заявления
и полного перечня
документов в
уполномоченный
орган.
Прием заявления и
перечня
необходимых
документов на
регистрацию
(перерегистрацию),
выдачу дубликата
свидетельства
железнодорожного
подвижного
состава,
регистрация
заявление в
журнале
регистрации, при
этом в правом
нижнем углу
заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с указанием
даты поступления и
входящего номера
Расмотрение
заявления о
регистрации
(перерегис-
трации), выдаче
свидетельства
железнодорожного
подвижного
состава
Рассмотрение
заявления о
регистрации
(перерегистрации)
железнодорожного
подвижного
состава, выдаче
дубликата
свидетельства о
государственной
регистрации
железнодорожного
подвижного
состава
Рассмотрение
предоставленного
перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям,
согласование
регистрации
(перерегис-
трации), выдачи
дубликата
свидетельства
железнодорожного
подвижного
состава
Внесение в
книгу
регистрации
соответствую-
щих записей,
оформление
свидетельства
о государст-
венной
регистрации
(перерегис-
трации)
железно-
дорожного
подвижного
состава,
дубликата
свидетельства
регистрация
его в
Государствен-
ном реестре
железно-
дорожного
подвижного
состава.
Выдача результата
государственной
услуги получателю
государственной
услуги.
Передача
результата
оказания
государственной
услуги через
курьера в ЦОН
Подписание
результата
государственной
услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация железнодорожного подвижного состава»
Диаграмма функционального взаимодействия

7) уәкілетті орган (оның филиалы) бастығы, не оның орынбасарлары куәлігіне немесе дәлелді бас тартуына қол қояды және уәкілетті орган кеңсесіне жолдайды;
8) уәкілетті орган (оның филиалы) кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін курьер арқылы ХҚКО-ға жібереді.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін алған кезде, ХҚКО қабылдаған құжаттарды штрихкод сканері арқылы бекітеді;
9) ХҚКО мемлекеттік қызметті алушыға мемлекетті қызметтің нәтижесін береді.
15. ХҚКО-да мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүргізетін адамдардың ең аз саны бір адамды құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттамасы
16. ХҚКО құжаттарды қабылдау ХҚКО қызметкерінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, сондай-ақ атқарылатын қызметі және тағайындалуы туралы ақпарат орналастырылған операциялық залда «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады.
ХҚКО-ға құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға:
сұрау салудың нөмiрi және қабылдау күнi;
сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттар берiлген күні (уақыт) мен орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған ХҚКО қызметкерінің тегi, аты, әкесiнiң аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкілетті өкілдің тегi, аты, әкесiнiң аты және олармен байланыс телефондарын көрсетумен, тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) ХҚКО қызметкері;
2) ХҚКО жинақтау бөлімшесінің қызметкері;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері (оның филиалы);
4) уәкілетті орган басшысы, немесе оның орынбасары;
5) темір жол көлігінде бақылау бөлімінің басшысы;
6) темір жол көлігінде бақылау бөлімінің маманы;
7) курьер.
18. Осы регламенттің 1-қосымшасында әр ҚФБ әкімшілік процедураларының әрекеттесуінің және олардың қисынды реттілігінің әрбір әкімшілік процедураларды орындаудың уақыты көрсетілген кестедегі жазбаша сипаттамасына көрсетілген.
19. Осы регламенттің 2-қосымшасында ҚФБ мен мемлекеттік қызметті көрсету процедурасындағы іс-әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысының сызбасы келтірілген.
«Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу»
мемлекеттік қызметін көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
ХҚКО қызметкері
Уәкілетті орган (филиалының) кеңсесі
Уәкілетті орган бастығы не оның орынбасарлары
Темір жол көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Темір жол көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
3
Іс-әрекеттің
атауы және оның сипаттамасы
Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің телнұсқасын алу туралы өтінішті және қажетті құжаттар тізімін қабылдайды; өтінішті тіркейді,өтінішті және қажетті құжаттарды уәкілетті органға жолдайды
Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің телнұсқасын алу туралы өтінішті және қажетті құжаттар тізімін қабылдайды, тіркеу журналында өтінішті тіркеу,сонымен бірге өтініштің оң жақ төменгі бұрышында мемлекеттік тілде күні, кіріс нөмірі көрсетілген тіркеу мөртабаны қойылады
Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің телнұсқасын алу туралы өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау, темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді), куәліктің телнұсқасын беруді келісу
Тіркеу журналына тиісті жазу енгізу, темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу куәлігін, оның телнұсқасын ресімдеу, Темір жол жылжымалы құрамының Мемлекеттік тізілімінде тіркеу
4
Аяқтау нысаны
Өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
Орындау мерзімін және жауапты атқарушысын қамтитын қарары бар құжаттар
Тіркеу журналда енгізілген тиісті жазу, ресімделген темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу куәлігі, куәлік телнұсқасы, Мемлекеттік тізілімде мәліметтер
5
Орындау мерзімдері
20 минут
1/2 жұмыс күн
1 жұмыс күн
4 жұмыс күн
3 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
7
6
7
Іс-әрекеттің атауы және сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекетті қызметтің нәтижесін беру
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін курьер арқылы ХҚКО-ға жіберу
Мемлекетті қызметтің нәтижесіне қол қою және уәкілетті орган кеңсесіне жолдау
8
Аяқтау нысаны
Куәлік,куәлігінің телнұсқасы немесе қағаз түрінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған куәлік,куәлігінің телнұсқасы немесе қағаз түрінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
9
Орындау мерзімдері
10 минут
1 жұмыс күн
1/2 жұмыс күн
Кесте 2. Қолдану нұсқасы. Негізгі үдерісі
Негізгі үдерісі
ХҚКО қызметкері
Уәкілетті орган (филиалының) кеңсесі
Уәкілетті орган бастығы не оның орынбасарлары
Темір жол көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Темір жол көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің телнұсқасын алу туралы өтінішті және қажетті құжаттар тізімін қабылдайды; өтінішті тіркейді,өтінішті және қажетті құжаттарды уәкілетті органға жолдайды
Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің телнұсқасын алу туралы өтінішті және қажетті құжаттар тізімін қабылдайды, тіркеу журналында өтінішті тіркеу,сонымен бірге өтініштің оң жақ төменгі бұрышында мемлекеттік тілде күні, кіріс нөмірі көрсетілген тіркеу мөртабаны қойылады.
Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің телнұсқасын алу туралы өтінішті қарау.
Ұсынылған құжаттар тізбесінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау, темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді), куәліктің телнұсқасын беруді келісу
Тіркеу журналына тиісті жазу енгізу, темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу куәлігін, оның телнұсқасын ресімдеу, Темір жол жылжымалы құрамының Мемлекеттік тізілімінде тіркеу
Өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін курьер арқылы ХҚКО-ға жіберу
Мемлекетті қызметтің нәтижесіне қол қою
«Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу»
мемлекеттік қызметін көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы